Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 23-10-13, 13:54   #1

İstanbul (Avrupa Yakası)
Rezilrusfaadam Çevrimdışı
Varsayılan Papi-pufy98

Bu kızcağız kedi alacağım dediğinde, ona demediğini bırakmayan en çok benimdir herhalde. Ne zaman üye oldu bilmiyorum ama, her zaman sitede ve konularla ilgili yazıp çiziyor. Zannedersem gerçekten çok istiyor kedisi olmasını, hepimiz toplanıp ailesine ikna ziyareti mi yapsak ne. Şaka bir yana ben artık bir kedisi olması taraftarıyım. Sitede yazdıklarını, yazılanları ailesi ile paylaşıp algılarını değiştirmeye çalışsa iyi olur. Biz buradan aileye yönelik güzellemeler yazarız. Alsın artık bir kedi madem bu kadar hevesli.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-13, 13:57   #2

onnet5 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Papi-pufy98

aile işin içine girince iş zorlaşıyor benim ailemde istemiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-13, 14:03   #3

İstanbul (Avrupa Yakası)
Rezilrusfaadam Çevrimdışı

Bazıları için evde kedi ile yaşamak "anormal" birşey. Benim evde kedi var dediğimde bana patlamış gözlerle bakan çok insan oldu. Bir hayret bir şaşırma ki o kadar olur. Oysa ki ne kadar normal, aileye bunun normal olduğu algısı kazandırılmalı, bu konuda bir lobi çalışması yapılacaksa buradan yaparız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-13, 14:04   #4

onnet5 Çevrimdışı

bazı aileler hayvan beslemeyi acayip abartıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-13, 14:09   #5

FATİH VOLKAN YENİTÜRK üyesinin avatarı

TUZLA-İSTANBUL
FATİH VOLKAN YENİTÜRK Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

Rumuzundanda belli, inşallah hayırlısı olur..kedi sahibi olmak bambaşka birşey,hayatın ona endeksli olmasından mutluluk duyuyorsan senden iyisi yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-10-13, 12:02   #6

Papi-pufy98 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Papi-pufy98 Çevrimdışı

Böyle düşünmenize sevindim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-10-13, 13:39   #7

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Gerçekten, "Ben kedi istiyorum, ben köpek istiyorum" deyip gerisini unutan birçok insan var sitede. Kendisine yapılan tavsiyelere en fazla evet diyor, ama ertesi güne unutuyor. Kesinlikle hayvan sahibi olmaması gerekirken itiraz ederek, egosunun peşine düşen insanlar var. Aileleri ikna olduğunda ise daha kötü oluyor.
Bu forumdaki arkadaşımız böyle insanlardan değilmiş, o anlaşıldı. O kadar dil döktük, "uygun değilsin" diye. Buna rağmen şahlanmayıp, tecrübeli arkadaşların sözünü dinleyerek vazgeçti inadından, hatta baştan inat etmedi
Böyle insanlara saygı duyuyorum. Kedi almanın anormal bir şey olmadığını, hatta genel kanının aksine oldukça faydalı olduklarını idrak eden, onları beslemenin ne denli insanı rahatlattığını anlıyor.
Kedi, insan gibidir, iradesi vardır, kendi istediği gibi hareket eder, yaşadığı yere de bağlı olur, insanına da... Karşılığında biraz masrafa katlanabilen, yaramazlıklarına tahammül eden ve yaptığını hoş karşılayan, yani sevebilen; onu beslemeye hazır demektir. Ancak iş ailede bitiyor. Kediden hoşlanmayabiliyor, kıl, tüyü döker, misafirler eve gelmez vs. vs. gibi düşüncelerle kedi almıyorlar, aldıklarında da geri verebiliyorlar. Onların tahammülü, sevenlerinki gibi sonsuz değil. Mesela, artık kızımla aynı lokmayı paylaşabilecek haldeyim, varlığından da hiç çekinmem, o da benden çekinmez. Rahat bir hayatı paylaşıyoruz, ona tahammül etmek bir yana, yaptığı hınzırlıklar hoşuma gidiyor, hoş bir an olarak bakıyorum olaya.
Tahammülü olmayan insanlar maalesef onların herhangi bir hareketinden bile rahatsız olabilir, o izlenimi yansıtabilir ve mütemadiyen gerginlik halinde olurlar.
Kediyle yaşamanın anormal olmadığını ve onların da senin-benim gibi insan olduğunu anlayabilseler ve onların psikolojik açıdan insana getirdiği rahatlığı bir tatsalar, aslında herkes kedi sevebilir. Ancak stresli olan insanlar, bunu dışarıya sinir olarak yansıtınca, kedi de rahatsız olur, insan da. Sizin psikolojik açıdan bir kedinin yükünü taşıyabilecek ve maddi açıdan da onun masraflarını karşılamaya razı olduğunuzu düşünüyorum. Kedi beslemek istemeyen insanlar da olabilir, herkes besleyecek diye bir şey yok. Benim belirtmeye çalıştığım nokta şu; insanlar evde hayvan beslemeye ön yargılı olarak bakıyorlar. Bu açıdan bakınca da rahatsız oluyorlar, bir hayvanın varlığı bile tüylerini ürpertiyor.
Eğer bu sorumluluğun altına girmekte muktedir olmana katkı sağlayacaksa, size takdim edeyim düşüncelerimi ve gerçekleri. Eğer ailenizi razı edecek bilgiler, olaya olumlu bakmalarına yol açacak şeyler yazabilirsem ne ala.
Öncelikle, kedi almak sorumluluk duygusunu geliştirir. Kumuydu, suyuydu, kaliteli alınabilecek mamasıydı, bir süre sonra bu sorumluluklara yük olarak değil, zevk olarak bakmaya başlıyorsunuz.
Kediler negatif enerjiyi alır. Bu bilimsel araştırma sonucu kanıtlanmış. Kedileriniz sizi negatif enerjilerinizden arındırır ve bu konuda size yardımcı olur, stresinizi azaltırlar. Üzgün olduğunuzda hissederler.
Bir de size aşıladığı güven duygusu var ki, onu geçemeden edemem. Bir hayvanın size güvenmesi ve sizinle aynı ortamı paylaşmaktan mutluluk duyması kadar sizi mutlu eden yok. Sizinle yaşayan bir insan bile az da olsa, en az bir kere şikayet etmiştir, bir sorununuzdan. "Dağınık, sorumsuz" gibi laflarla. Ancak bir kediden, bir hayvandan bu lafları duyamazsınız. Ona verebileceğiniz şeylerle yetinir, daha fazlasını sorgulamazlar. Bencil değildirler öncelikle.
Ön yargıyı bırak, yargıya bile varmazlar, ona verebileceğiniz her şey onlar için yeterlidir. Bu anlatılacak değil, yaşanacak bir duygu. Bir hayvanla hayatınızı paylaşıyorsunuz ve onu mutlu ediyorsunuz, onun mutlu olması sizi daha da çok mutlu ediyor... Kaç insan böyle özel hissettirebilir ki? Her insan en az bir kere kusurunuzu yüzünüze vurmuştur, anne-baba dahi sizin herhangi bir özelliğinizden yakınırlar. Ancak hayvanlar böyle yapmıyor.
Evin içindeki maddi ve manevi, sizi seven bir canlının varlığı sizi daha mutlu kılar. Ben böyle hissediyorum, bu hissi de hiçbir şeye değişemem.
Ayrıca bilimsel olarak bulduğum birkaç bilgi daha var, ailenizin kanı ısınır belki.
*Kedi, köpek ile büyüyenlerin bağışıklık sistemi daha kuvvetli oluyor.
*Hayvan sevgisi ile büyüyen insanların psikolojileri daha olumlu yönde gelişir.
Bu adres de yardımcı olacak bilgiler geçebilir elinize. http://www.haberkulesi.com/haber_detay.asp?haberID=11

Bu konu en son " 25-10-13 " tarihinde saat 19:28 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: Ekleme
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 12:12   #8

TUZLA-İSTANBUL

Kim ne derse desin biz evde üç kişiyiz.Ben,eşim ve çokomel..eve servis geliyor..işin içinde veya ne oluyor ne bitiyor seyrediyor..evde temizlik var..gidiyor en arka odaya yatağa uzanıp işin bitmesini bekliyor..biliyorki evde iki katı yapılan temizlik onun için..kapıda sizi genellikle kim karşılıyor?onlar karşılar..yere uzanır ve beni sev der...kucağa alınır..öpülür,öpülür..sonra yüze hafif bir pati..buruna tatlı bir ısırık(bence öpücük) şu kısacık ömürde İNSAN daha ne ister.Bayramda yeğenime şunu dedim.-oğlum ona HAYVAN deme..Kedim benim de,ismiyle hitab et..çünkü asıl hayvanlar(sözüm meclisten dışarı) dışarıda.Ben yalnızlığını bir Kedi veya Köpekle paylaşan insanları şimdi daha iyi anlıyorum...hiç bir şekilde kavram karmaşası içinde olmayıp tercihlerini yapmışlar.Ben iki kedinin dedikodu yaptığını görmedim ama kedimin dalıp gittiğini ,huh diye iç çektiğini gözlemledim...yaaa işte böyle.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 12:19   #9

TUZLA-İSTANBUL
Thumbs up Cvp: Papi-pufy98

Hailey tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gerçekten, "Ben kedi istiyorum, ben köpek istiyorum" deyip gerisini unutan birçok insan var sitede. Kendisine yapılan tavsiyelere en fazla evet diyor, ama ertesi güne unutuyor. Kesinlikle hayvan sahibi olmaması gerekirken itiraz ederek, egosunun peşine düşen insanlar var. Aileleri ikna olduğunda ise daha kötü oluyor.
Bu forumdaki arkadaşımız böyle insanlardan değilmiş, o anlaşıldı. O kadar dil döktük, "uygun değilsin" diye. Buna rağmen şahlanmayıp, tecrübeli arkadaşların sözünü dinleyerek vazgeçti inadından, hatta baştan inat etmedi
Böyle insanlara saygı duyuyorum. Kedi almanın anormal bir şey olmadığını, hatta genel kanının aksine oldukça faydalı olduklarını idrak eden, onları beslemenin ne denli insanı rahatlattığını anlıyor.
Kedi, insan gibidir, iradesi vardır, kendi istediği gibi hareket eder, yaşadığı yere de bağlı olur, insanına da... Karşılığında biraz masrafa katlanabilen, yaramazlıklarına tahammül eden ve yaptığını hoş karşılayan, yani sevebilen; onu beslemeye hazır demektir. Ancak iş ailede bitiyor. Kediden hoşlanmayabiliyor, kıl, tüyü döker, misafirler eve gelmez vs. vs. gibi düşüncelerle kedi almıyorlar, aldıklarında da geri verebiliyorlar. Onların tahammülü, sevenlerinki gibi sonsuz değil. Mesela, artık kızımla aynı lokmayı paylaşabilecek haldeyim, varlığından da hiç çekinmem, o da benden çekinmez. Rahat bir hayatı paylaşıyoruz, ona tahammül etmek bir yana, yaptığı hınzırlıklar hoşuma gidiyor, hoş bir an olarak bakıyorum olaya. Tahammülü olmayan insanlar maalesef onların herhangi bir hareketinden bile rahatsız olabilir, o izlenimi yansıtabilir ve mütemadiyen gerginlik halinde olurlar.
Kediyle yaşamanın anormal olmadığını ve onların da senin-benim gibi insan olduğunu anlayabilseler ve onların psikolojik açıdan insana getirdiği rahatlığı bir tatsalar, aslında herkes kedi sevebilir. Ancak stresli olan insanlar, bunu dışarıya sinir olarak yansıtınca, kedi de rahatsız olur, insan da. Sizin psikolojik açıdan bir kedinin yükünü taşıyabilecek ve maddi açıdan da onun masraflarını karşılamaya razı olduğunuzu düşünüyorum. Kedi beslemek istemeyen insanlar da olabilir, herkes besleyecek diye bir şey yok. Benim belirtmeye çalıştığım nokta şu; insanlar evde hayvan beslemeye ön yargılı olarak bakıyorlar. Bu açıdan bakınca da rahatsız oluyorlar, bir hayvanın varlığı bile tüylerini ürpertiyor.
Eğer bu sorumluluğun altına girmekte muktedir olmana katkı sağlayacaksa, size takdim edeyim düşüncelerimi ve gerçekleri. Eğer ailenizi razı edecek bilgiler, olaya olumlu bakmalarına yol açacak şeyler yazabilirsem ne ala.
Öncelikle, kedi almak sorumluluk duygusunu geliştirir. Kumuydu, suyuydu, kaliteli alınabilecek mamasıydı, bir süre sonra bu sorumluluklara yük olarak değil, zevk olarak bakmaya başlıyorsunuz.
Kediler negatif enerjiyi alır. Bu bilimsel araştırma sonucu kanıtlanmış. Kedileriniz sizi negatif enerjilerinizden arındırır ve bu konuda size yardımcı olur, stresinizi azaltırlar. Üzgün olduğunuzda hissederler.
Bir de size aşıladığı güven duygusu var ki, onu geçemeden edemem. Bir hayvanın size güvenmesi ve sizinle aynı ortamı paylaşmaktan mutluluk duyması kadar sizi mutlu eden yok. Sizinle yaşayan bir insan bile az da olsa, en az bir kere şikayet etmiştir, bir sorununuzdan. "Dağınık, sorumsuz" gibi laflarla. Ancak bir kediden, bir hayvandan bu lafları duyamazsınız. Ona verebileceğiniz şeylerle yetinir, daha fazlasını sorgulamazlar. Bencil değildirler öncelikle. Ön yargıyı bırak, yargıya bile varmazlar, ona verebileceğiniz her şey onlar için yeterlidir. Bu anlatılacak değil, yaşanacak bir duygu. Bir hayvanla hayatınızı paylaşıyorsunuz ve onu mutlu ediyorsunuz, onun mutlu olması sizi daha da çok mutlu ediyor... Kaç insan böyle özel hissettirebilir ki? Her insan en az bir kere kusurunuzu yüzünüze vurmuştur, anne-baba dahi sizin herhangi bir özelliğinizden yakınırlar. Ancak hayvanlar böyle yapmıyor.
Evin içindeki maddi ve manevi, sizi seven bir canlının varlığı sizi daha mutlu kılar. Ben böyle hissediyorum, bu hissi de hiçbir şeye değişemem.
Ayrıca bilimsel olarak bulduğum birkaç bilgi daha var, ailenizin kanı ısınır belki.
Bu adres de yardımcı olacak bilgiler geçebilir elinize. Kedi beslemenin insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkisi - Haberkulesi.com
harika bir yazı teşekkürler,hem bilimsel hem anlaşılır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 13:45   #10

onnet5 Çevrimdışı

Hailey tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedi, insan gibidir, iradesi vardır, kendi istediği gibi hareket eder, yaşadığı yere de bağlı olur, insanına da... Karşılığında biraz masrafa katlanabilen, yaramazlıklarına tahammül eden ve yaptığını hoş karşılayan, yani sevebilen; onu beslemeye hazır demektir. Ancak iş ailede bitiyor. Kediden hoşlanmayabiliyor, kıl, tüyü döker, misafirler eve gelmez vs. vs. gibi düşüncelerle kedi almıyorlar, aldıklarında da geri verebiliyorlar. Onların tahammülü, sevenlerinki gibi sonsuz değil. Mesela, artık kızımla aynı lokmayı paylaşabilecek haldeyim, varlığından da hiç çekinmem, o da benden çekinmez. Rahat bir hayatı paylaşıyoruz, ona tahammül etmek bir yana, yaptığı hınzırlıklar hoşuma gidiyor, hoş bir an olarak bakıyorum olaya. Tahammülü olmayan insanlar maalesef onların herhangi bir hareketinden bile rahatsız olabilir, o izlenimi yansıtabilir ve mütemadiyen gerginlik halinde olurlar.
Bir de size aşıladığı güven duygusu var ki, onu geçemeden edemem. Bir hayvanın size güvenmesi ve sizinle aynı ortamı paylaşmaktan mutluluk duyması kadar sizi mutlu eden yok. Sizinle yaşayan bir insan bile az da olsa, en az bir kere şikayet etmiştir, bir sorununuzdan. "Dağınık, sorumsuz" gibi laflarla. Ancak bir kediden, bir hayvandan bu lafları duyamazsınız. Ona verebileceğiniz şeylerle yetinir, daha fazlasını sorgulamazlar. Bencil değildirler öncelikle. Ön yargıyı bırak, yargıya bile varmazlar, ona verebileceğiniz her şey onlar için yeterlidir. Bu anlatılacak değil, yaşanacak bir duygu. Bir hayvanla hayatınızı paylaşıyorsunuz ve onu mutlu ediyorsunuz, onun mutlu olması sizi daha da çok mutlu ediyor... Kaç insan böyle özel hissettirebilir ki? Her insan en az bir kere kusurunuzu yüzünüze vurmuştur, anne-baba dahi sizin herhangi bir özelliğinizden yakınırlar. Ancak hayvanlar böyle yapmıyor.
Bu adres de yardımcı olacak bilgiler geçebilir elinize. Kedi beslemenin insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkisi - Haberkulesi.com
Ne yazmıssın
okumaya üsendim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 18:40   #11

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

FATİH VOLKAN YENİTÜRK tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
harika bir yazı teşekkürler,hem bilimsel hem anlaşılır.
Aslında ben sadece tüm hayvanseverlerin hissettiklerini dile getirdim... Umarım Papi-Pufy rumuzlu arkadaş da bu mutluluğu tadar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 19:15   #12

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hakikaten ne uzun yazmissin öyle, bende kendimi uzun yazar saniyordum
Ama hepsi mantikli ve gerekli anlatimlardi kendi adima tesekkürler.

Kedi sahiplenmek isteyen herkes gidip sokakdan alir bir yavruyu sahiplenir, ilgilenir.
Kasla göz degil ki bu, karnini doyurup, sevgini eksik etmiyeceksin.
Korkulacak birseymis gibi anlatirsak, kediye azicik sempatisi olanda geri duracakdir.

Cokda abartilmamali, seviyor deger veriyorsan, kedi sahiplenmeyi basarirsin.
Zaten ne yapacagini duygularin sana gösterir, duygularin göstermese biz burdayiz biz gösteririz

Cok seviyorsan asiksan, ozaman al kollarina birini, ömrünü onunla gecir, inan hic pisman olmazsin.
Sadece kedide degil, bir canliya bakma karari aldiysan, mert olup o sözünün arkasinda duracak, nefes aldigin sürece ondan vazgecmeyeceksin.

Tek ve en önemli kural budur buna uyarsan gerisi gelir, ONDAN ASLA VAZGECME...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 19:26   #13

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Bana kalsa, az bile yazdım. Sorumlulukları az ancak verdikleri şeyler çok fazla, hepsini, kızımdan edindiğim tecrübe, duyguları yazsam beş serilik roman olur...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 19:32   #14

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hahaha! Ayni durumdayim, fotograf makinasinda bile, basdan asagi kedilerin resmi var, ucundan kösesinden azicik bizde cikmisiz

Sabah kalkinca ilk is nerde? ne yapiyor? diye bakmak oluyor, gece yatinca kiminle yatiyor diye bakiyorsun, evde habire gözlerin onlari ariyor.

Resmen bagimlilik olmus, onlara dokunmazsam enerjim bitiyor sanki, azicik alip minciklayinca derinden bir oh! cekiyorum, hayat kosturmasina devam ediyorum

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-13, 19:52   #15

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Orada olduklarını, sabahları bizimle uyanacaklarını bilmek bile büyük saadet. Kızım beni o hale getirdi ki takıntılı oldum çıktım, başka bir konuşmada "kedi" lafı geçtiğinde bile hemen atlıyorum konuşmaya, benim kedim vardır, şöyledir böyledir diye
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 01:53.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198