Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 22-10-15, 12:38   #1

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı
Varsayılan Nelere Dikkat Ediyorsunuz.?

Merhaba arkadaşlar
Kediyi sahiplendirmek istiyorsunuz diyelim. Ve bir kaç kişi aradı nelere dikkat ediyorsunuz.? Veya nasıl güveniyorsunuz.? Diğer bebekleri çok iyi ailelere vermiştim ama bu son bulduğum bebekte aklım karıştı...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-15, 16:10   #2

pirpiz ve duman üyesinin avatarı

Baki
pirpiz ve duman Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Nelere Dikkat Ediyorsunuz.?

bence daha once kedi besliyib beslememelerini sor Insallah iyi bir aile bulursun kediciklere
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-15, 18:58   #3

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

Ben hiç kedi sahiplendirmedim ama birkaç şey olmazsa olmazım olurdu diye düşünüyorum
1. 18 yaşından büyük olacak
2. Yeni evli henüz çocuğu olmayan aile olmayacak
3. Maddi durumları kedinin en az minimum ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar olacak
4. Zamanı geldiğinde kısırlaştırılacak
5. Arada arayıp/netde görüşüp kedilerle ilgili bilgi almama ses çıkarmayacak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-15, 22:59   #4

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

pirpiz ve duman tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bence daha once kedi besliyib beslememelerini sor Insallah iyi bir aile bulursun kediciklere
inşallah canım iyi dileklerin için teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-15, 23:38   #5

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Kesinlikle evli çocuklu hatta çocukları 10 Yaşından falan büyük Olmasına ve önceden kesinlikle kedi beslemiş olmasına dikkat ediyorum sonra iş olacak gibiy ise sonrada ara ara bana Fotoğraflarla bilgi vermesini ve eğer ben kısırlaştırmamışsam kısırlaştırılmasını istiyorum.
Ha birde olurda bazı nedenlerden dolayı kediden ayrılmaları gerekirse başka bir yuva bulamadıkları zaman yine bana haber vermelerini ve kesinlikle sokağa yada barınağa bırakmamalarını öyle bir durumda bana geri getirmelerini istiyorum .

Bu konu en son " 22-10-15 " tarihinde saat 23:41 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-15, 01:32   #6

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

calypso tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben hiç kedi sahiplendirmedim ama birkaç şey olmazsa olmazım olurdu diye düşünüyorum
1. 18 yaşından büyük olacak
2. Yeni evli henüz çocuğu olmayan aile olmayacak
3. Maddi durumları kedinin en az minimum ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar olacak
4. Zamanı geldiğinde kısırlaştırılacak
5. Arada arayıp/netde görüşüp kedilerle ilgili bilgi almama ses çıkarmayacak

calypso sakaryada yaşayan bir adam var 39 yaşında yalnız yaşıyor seramik sanatçısı kedileri çok seviyormuş sürekli olarak resimleri atarım diyor ben gerekirse mama yollarım falan dedim hayır gerek yok dedi. baktım biraz kedilerle fotoğrafları falanda var. kısırlaştırma konusunu konuşmadım ama. =( sanırım en önemli şeyi konuşmamışım =(
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-15, 01:47   #7

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kesinlikle evli çocuklu hatta çocukları 10 Yaşından falan büyük Olmasına ve önceden kesinlikle kedi beslemiş olmasına dikkat ediyorum sonra iş olacak gibiy ise sonrada ara ara bana Fotoğraflarla bilgi vermesini ve eğer ben kısırlaştırmamışsam kısırlaştırılmasını istiyorum.
Ha birde olurda bazı nedenlerden dolayı kediden ayrılmaları gerekirse başka bir yuva bulamadıkları zaman yine bana haber vermelerini ve kesinlikle sokağa yada barınağa bırakmamalarını öyle bir durumda bana geri getirmelerini istiyorum .
canım kaç gündür sana ulaşmaya çalışıyorum özelden yazamadım profiline yazamadım bir engel çıkıyor =((

hatta bu bahsettiğim adam sokak kedilerini falan besliyormuş burada kedi buluyorum ama annesi oluyor ayıramıyorum alamıyorum dedi. bana da şey dedi etrafa iyice baktın mı annesi var mıydı keşke almasaydın falan. kısırlaştırcak mı onu sorucam. aynen söyliycem zaten bakamadıysa bana geri versin ben bir şekilde bakarım ona gerekirse eve götürürüm..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-15, 08:49   #8

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Gizem-Pasa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
canım kaç gündür sana ulaşmaya çalışıyorum özelden yazamadım profiline yazamadım bir engel çıkıyor =((

hatta bu bahsettiğim adam sokak kedilerini falan besliyormuş burada kedi buluyorum ama annesi oluyor ayıramıyorum alamıyorum dedi. bana da şey dedi etrafa iyice baktın mı annesi var mıydı keşke almasaydın falan. kısırlaştırcak mı onu sorucam. aynen söyliycem zaten bakamadıysa bana geri versin ben bir şekilde bakarım ona gerekirse eve götürürüm..
Kedi besliyorsa zaten merhametlidir demekki, anneyi falan sorduysa Buda iyidir kısırlaştırmayıda sor bana uygun gibi geldi ama son karar senindir tabiki
Ya biz arkadaş değilmişiz onun için yazamamışsın demekki şimdi istek gönderdim sana artık yazılır herhalde .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-15, 12:05   #9

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

calypso sakaryada yaşayan bir adam var 39 yaşında yalnız yaşıyor seramik sanatçısı kedileri çok seviyormuş sürekli olarak resimleri atarım diyor ben gerekirse mama yollarım falan dedim hayır gerek yok dedi. baktım biraz kedilerle fotoğrafları falanda var. kısırlaştırma konusunu konuşmadım ama. =( sanırım en önemli şeyi konuşmamışım =(
Kısırlaştırma konusunda da ortak noktaya vara bilirseniz arkadaş olur gibi geldi bana, yaşı büyük yanlız yaşadığı için sorumluluk sahibi biridir diye düşünüyorum, kedileri de önemsiyor/düşünüyor e daha ne olsun (: Güneş-Eylül'ün dediği gibi ilerde bişey olurda bakamazsa sizinle irtibata geçmesini de isteyin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-15, 12:14   #10

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

adamla kavga ettim. kedi köle miymiş kısırlatırmayacakmış karşıymış öyle şeylere ben çocuk yaştaymışım bilmem ne. kedileri kısırlaştırıp sokağa atıyormuşum.!! eve alışınca bahçeye de çıkarcakmış dedim sokak kedisinden hastalık kapsa napıcaz. diyo ki sokaktaki her kedi senin sayende yasıyo sanıyosun. olmadı arkdaşlar. bu lanet zihniyet oldukçada olmayacak. =(( sinirden ağlıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-15, 12:47   #11

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Off offf yok ya kafa almayınca almıyor işte ( ağlama ya dur bakalım belki daha iyileri çıkar Allah büyüktür. Biraz daha bekle sonrada mecbur müdürlü Konuş artık. Dünde benşm misafirim vardı o evden atılan yavru Van kedisi benimle binaya girdi asansöre bindi eve bi girişi var nasıl belli evi özlediği ya tuvaletini bile direk kuma yaptı yavrum
Eklenmiş Resimler
Nelere Dikkat Ediyorsunuz.?-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-15, 15:46   #12

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

kıyamam çokta güzel ya. ben sokaktan alıp yurda gizlice sokuyorum millet evdeki dışarı atıyor aptal ya bunlar. bizimkide geldi hemen gitti kapının arkasına çişini yaptı oraya minik bi kap koydum içine peçete koyuyorum her girişinde temizliyorum dün derse gittim uzun zamandan sonra çıkmış yatağıma işemiş sinirlenmiş tosun. şu çocuğa iyi bir yuva bulsam.. kısırlaştırmak istemeyene vermeyi düşünmüyorum doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama adamla da kavga ettim haklı olduğumu düşünüyorum gerçi doğru şeyi savunuyorum. bir de çok araştırıyorum adını yazıp google'da aramak nedir ya.. gördüğüm şeylerden dolayı korkuyorum. araştırıp içimi rahatlatıp sahiplendirmek istiyorum.. bilemiyorum ya çok mu takıyorum sizce.?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-15, 18:35   #13

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

adamla kavga ettim. kedi köle miymiş kısırlatırmayacakmış karşıymış öyle şeylere ben çocuk yaştaymışım bilmem ne. kedileri kısırlaştırıp sokağa atıyormuşum.!! eve alışınca bahçeye de çıkarcakmış dedim sokak kedisinden hastalık kapsa napıcaz. diyo ki sokaktaki her kedi senin sayende yasıyo sanıyosun. olmadı arkdaşlar. bu lanet zihniyet oldukçada olmayacak. =(( sinirden ağlıyorum.
Olur demiştim ama kafası güzelmiş arkadaşın. Ne içmiş acaba Tabi canım zaten biz kedileri toplayıp kısırlaştırıp sokağa atıyoruz, kedi neslinin kökünü kurutma gibi planlarımız var.
Bence normal yaptığınız insanın içine sinsin, binbirtürlü zihniyet var. Ne olacak ki isteyen herhangi birine vereyim diye düşünebilirdiniz de, fakat siz nelere dikkat etmeliyim diye konu açıyorsunuz önemsediğiniz ortada.
Bana kalırsa kısırlaştırma en önemli şartlardan biri olmalı kedi sahiplendirirken, kediyi kısırlaştırmayan bir insan kedinin sağlığını düşünmez burdan anlaya biliriz ne derece düzgün baka bileceğini. İnsanlarda araştırmadan/etmeden bir takım tabular yaranmış bu konuda bazısı doğasını bozuyoruz der, bazısı günahtır der, bazısı söylediğiniz gibi köleleştirme/robotlaştırma ile bir tutar. Gerçekte gram haberleri yoktur kedi doğasından. Bu konuda haklı olan bizleriz, elle tutulur/bilimsel/mantıklı bir gerekçe ileri sürsünler kısırlaştırma kötüdür diyerek biz de yapmayalım ben açığım şahsen.
Neyse, siz boşverin adamı. Değmez, sinirlerinize yazık. Bulacağınız ailelerden yine olursa kısırlaştırmak istemeyen ondan biraz araştırma yapmasını isteyin bu konuda yerli yabancı kaynaklardan öğrensin, doğru yolu bulursa ne ala bulamazsa yapacak birşey yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-15, 20:12   #14

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

calypso tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Olur demiştim ama kafası güzelmiş arkadaşın. Ne içmiş acaba Tabi canım zaten biz kedileri toplayıp kısırlaştırıp sokağa atıyoruz, kedi neslinin kökünü kurutma gibi planlarımız var.
Bence normal yaptığınız insanın içine sinsin, binbirtürlü zihniyet var. Ne olacak ki isteyen herhangi birine vereyim diye düşünebilirdiniz de, fakat siz nelere dikkat etmeliyim diye konu açıyorsunuz önemsediğiniz ortada.
Bana kalırsa kısırlaştırma en önemli şartlardan biri olmalı kedi sahiplendirirken, kediyi kısırlaştırmayan bir insan kedinin sağlığını düşünmez burdan anlaya biliriz ne derece düzgün baka bileceğini. İnsanlarda araştırmadan/etmeden bir takım tabular yaranmış bu konuda bazısı doğasını bozuyoruz der, bazısı günahtır der, bazısı söylediğiniz gibi köleleştirme/robotlaştırma ile bir tutar. Gerçekte gram haberleri yoktur kedi doğasından. Bu konuda haklı olan bizleriz, elle tutulur/bilimsel/mantıklı bir gerekçe ileri sürsünler kısırlaştırma kötüdür diyerek biz de yapmayalım ben açığım şahsen.
Neyse, siz boşverin adamı. Değmez, sinirlerinize yazık. Bulacağınız ailelerden yine olursa kısırlaştırmak istemeyen ondan biraz araştırma yapmasını isteyin bu konuda yerli yabancı kaynaklardan öğrensin, doğru yolu bulursa ne ala bulamazsa yapacak birşey yok.

aynen kedi düşmanıyız biz. öyle bir amacımız var. adama diyorum ki benim evimde 3 kedi olduğu için sahiplenemiyorum adam bana diyor ki kısırlaştırıp sokağa atıyorsun. bir de soru soruyorum ya sıktın artık diyor bana. sıkmışım nedense yani kurcalamam neden bu kadar zoruna gittiyse sıkılmış ben sıkmışım onu. ya sonuçta bir candan söz ediyorum Allah kahretsin hayvana tecavüz eden var hamile hayvanı bağlayıp döven balkondan atıp öldüren var.. insan güvenmek için anlaşmak için konuşmak zorunda. aynen o da öyle diyor zaten doğasını bozmazmış hayvanın hayvan köle değilmiş

bugün bir bayan istanbuldan 9 yıldır kedi besliyormuş kedisi ölmüş doktora falan gitmiş doktor yeni kedi almasını söylemiş bayan bir kedi sahiplenmiş kedisine arkadaş istiyormuş aradı konuştuk.
sonra 18 yaşında bir erkek aradı kısırlaştırcak mısın diyorum sen nasıl istersen diyo evin en küçük çocuğu oymuş evde başka küçük yok sakaryadaymış kedi lazım diyo dedim niye diyo ki biz satanistiz ailecek yarın alıyım falan dedi de yarın olmaz dedim

o bayan aklıma yattı hani 9 yıl kedi bakmış sonuçta kızı da büyük konuştuk falan. hem arkadaşı da olur kuzucuğumun =) sizin düşünceleriniz neler.?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-15, 21:51   #15

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Başkalarına göre çok takıyo olabilirsin ama bence gayet normal böyle davrananman )
Bencede o bayan olur çünkü çocuktansa anne babadan birisi isteyince o kedinin yeri garanti oluyor hem Dediğin gibi arkadaşıda olmuş olur
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları