Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 07-04-14, 14:17   #1

Konya
Yaserem Çevrimdışı
Angry Neden Kendilerini Sevdirmiyorlar..?

Allahın izniyle inşaallah yakında bir Siyam annesi olacağım hemen hemen herkes aynı şeyden şikayetçi kedim kendini sevdirmiyor kaçıyor diye, Bende korkmaya başladım ya benim kedimde sevdirmez kaçarsa. Ne yapmamız gerek bize kendilerini sevdirmeleri kacmamalari için bilenler yardım etsin lütfen. . .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-14, 14:55   #2

lizbourne Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Neden Kendilerini Sevdirmiyorlar..?

Herkes derken? Bizim kedimiz kendini sevdirmek için çılgın çılgın hareketler yapıyor mesela... Bence bu tamamen kediyle alakalı... Gerçi siyam kedilerinin özelliklerini pek bilmiyorum, ancak forumda siyam kedisi olanlar var, onlar bilgilendirebilirler... Ama ben yine de tamamen kedinin kendisiyle alakalı olduğunu düşünüyorum, hepsinin kişiliği farklı oluyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-14, 22:05   #3

Konya
Yaserem Çevrimdışı

Yani Genel olarak demek istemiştim Inşaallah benimkide sevdirir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 22:10   #4

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

Benim kedim erkek olmasına ragmen öpülmeye bayılıyor. siyamlar için öyle şeyler deniliyor bende duydum soğuk huysuz hayvanlar diye laflar var. ben kedimi siyam diye aldım ragdoll çıktı gelinim siyamdı gayet uslu fakat gerçekten kucağa pek gelmiyordu sahibide aynı şeyi söyledi zaten istediği zaman sevdirir kendini falan dedi erkek kediler bayan sahiplerine daha düşkün oluyolarmıs seslerinden dolayı öyle duydum araştırabilirsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 22:17   #5

Konya
Yaserem Çevrimdışı

Hmm o zaman bir ihtimal diyelim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 22:24   #6

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Kucak kedisi istiyosaniz chinchilla iran falan alin kucağınızda falan bol bol uyur seversiniz hep Zaten hic bir kedi surekli mincirilmaktan hoslanmaz. Siyamlar sahiplerine cok bağlıdır diye duymustum ben de. Gelip kendini sevdirmese bile birbirinizi seveceğinizden kuskunuz olmasin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 22:26   #7

BOXING üyesinin avatarı

Kayseri
BOXING Çevrimdışı

Ben kedimi sokaktan buldum bana aşırı düşkün ben kapıyı açarken antreye geliyor.Çok seviyo beni fakat oda kesinlikle kucak kedisi değil.Sadece eve geldiğim ilk 5-10 dk ve yatmadan önce sevdiriyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 22:27   #8

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Ayrica odul mamalariyla basit komutlari ogretin kucuklukten. Adini gel hayir komutlari gibi.Beraber cokca zaman geçirin oyun oynayin yani surekli sevmeye çalışmayın. Ayrica mama kabi hep dolu olmasin diye okumustum. Yani yemek saatlerini bilsin o zaman tipis tipis yemek vermeniz icin pesinizden gelir sevimlilikler yapar diye dusunuyorum ayrica poposuna kucuck bile dokunus olsa kizdiginizda boyle tur hareketler yapmayin alinir valla yaklasmaz her sey konusarak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 22:37   #9

Pıtırsonic Çevrimdışı

AndroidNavy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ayrica odul mamalariyla basit komutlari ogretin kucuklukten. Adini gel hayir komutlari gibi.Beraber cokca zaman geçirin oyun oynayin yani surekli sevmeye çalışmayın. Ayrica mama kabi hep dolu olmasin diye okumustum. Yani yemek saatlerini bilsin o zaman tipis tipis yemek vermeniz icin pesinizden gelir sevimlilikler yapar diye dusunuyorum ayrica poposuna kucuck bile dokunus olsa kizdiginizda boyle tur hareketler yapmayin alinir valla yaklasmaz her sey konusarak
1 buçuk yaşından önce öğünle yemek vermeye geçilmez, mama kabının devamlı dolu olması gerekir. çünkü bu yaşa kadar gelişim devam eder. kilo problemi olmadıkça sevdirmeye alıştırmak için öğünlerle mama verilmeye geçilmez.

kendini sevdirmesi tamamen karakteriyle ilgili. ne yaparsanız yapın en fazla biraz daha sakin olmasını sağlarsınız. kucak sevmeyen bir kediyi kucak delisi yapmanın mümkün olduğunu veya gerekli olduğunu düşünmüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-14, 23:02   #10

Çankaya
Batuhan06 Çevrimdışı

benımkı sevgı manyagı ama sevdırmıyorsa sunları deneyın

once enerjısını attırın oyun oynayın onun oyun arkadası olun ayrıca arada elınızden odul mamaları yedırın verdıkce sevın uykuluyken narınce sevın

ben kedımı 2 aylıkken aldım daha kabından cıkar cıkmaz ustume atladı yaladı kendını sevdırmeye basladı yanı o yonden sanslıydım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-14, 00:29   #11

Konya
Yaserem Çevrimdışı

Ayy ne güzel Inşaallah benimkide öyle olur hepinize yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-14, 16:04   #12

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
1 buçuk yaşından önce öğünle yemek vermeye geçilmez, mama kabının devamlı dolu olması gerekir. çünkü bu yaşa kadar gelişim devam eder. kilo problemi olmadıkça sevdirmeye alıştırmak için öğünlerle mama verilmeye geçilmez.

kendini sevdirmesi tamamen karakteriyle ilgili. ne yaparsanız yapın en fazla biraz daha sakin olmasını sağlarsınız. kucak sevmeyen bir kediyi kucak delisi yapmanın mümkün olduğunu veya gerekli olduğunu düşünmüyorum.
Ac bırakılacak demedim.Kedi gelisimini olumsuz etkileyeceğini dusunmuyorum. Sonucta belli bi ogun sayisi soylemedim kedi her aciktigini belli ettiginde yemegi verilecek zaten. Ayrica internette ustunkoru arastirma yaptım kedi gelisimi falan diye en son 4.ayda gorme duyulari gelisiyormus sonra da ergenlik. Ergenlik de neleri gelisiyor cinsellik disin da bilemiyorum tabii. He tabii ki kedi besleyen biri degilim sizin gibi tecrubem de yok. Sadece dusuncelerimi belirtiyorum. Yanlis olabilirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-14, 20:34   #13

Pıtırsonic Çevrimdışı

AndroidNavy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ac bırakılacak demedim.Kedi gelisimini olumsuz etkileyeceğini dusunmuyorum. Sonucta belli bi ogun sayisi soylemedim kedi her aciktigini belli ettiginde yemegi verilecek zaten. Ayrica internette ustunkoru arastirma yaptım kedi gelisimi falan diye en son 4.ayda gorme duyulari gelisiyormus sonra da ergenlik. Ergenlik de neleri gelisiyor cinsellik disin da bilemiyorum tabii. He tabii ki kedi besleyen biri degilim sizin gibi tecrubem de yok. Sadece dusuncelerimi belirtiyorum. Yanlis olabilirim.
aç bırakılacak dediniz diye bir şey yazmadım zaten. 1 buçuk - 2 yaşlarına kadar öğünle mama verilmez. çünkü gelişim çağında olurlar ve harcadıkları enerjiyi karşılayacak besine ihtiyaç duyarlar. veterinerlere sorduğunuzda da aynı cevabı alırsınız, ben zamanında pek çok veterinerle görüşerek bu bilgileri aldım. ayrıca her dakika size gelip acıktığını belirtmek için miyavlamazlar. öğünle verdiğinizde saate alışıp yalnızca o saatlerde mama isterler ki bu da gelişme çağındaki kedilere yeterli gelmez. arama motorundan ulaştığınız bilgilerle tavsiye veriyorsunuz, iyi niyetinizden şüphem yok ama verdiğiniz yanlış bilgilerin cezasını kediler çekecektir. "ben olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum" demek için önce tecrübe edinip bir olumsuzluğunu görmemiş olmanız gerekir. burada beslenme düzeni gibi temel bir konu konuşuluyorsa, bilgi ve tecrübe sahibi insanların devreye girmesi gerekir. çünkü yapılan yanlış direkt olarak kedinin gelişimini etkiler. bence tavsiye vermek için önce kedi sahibi olmayı bekleyin. ancak o zaman verdiğiniz tavsiyeler sağlıklı bilgiler içerebilir. tabii ki kedi sahibi olmayanlar da tavsiye veremez diye bir şey yok ama ne kadar doğru olur, tartışılır. ömrümde sokakta beslediklerim dışında köpek bakmadım ki ben de arama motorundan gerekli bilgileri okuyup biliyormuş gibi yazabilirim ama bir tane tavsiyemi bile bulamazsınız bu konuda. ben bunun doğru olduğunu düşünüyorum, yine de siz bilirsiniz tabii..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-14, 21:02   #14

lizbourne Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aç bırakılacak dediniz diye bir şey yazmadım zaten. 1 buçuk - 2 yaşlarına kadar öğünle mama verilmez. çünkü gelişim çağında olurlar ve harcadıkları enerjiyi karşılayacak besine ihtiyaç duyarlar. veterinerlere sorduğunuzda da aynı cevabı alırsınız, ben zamanında pek çok veterinerle görüşerek bu bilgileri aldım. ayrıca her dakika size gelip acıktığını belirtmek için miyavlamazlar. öğünle verdiğinizde saate alışıp yalnızca o saatlerde mama isterler ki bu da gelişme çağındaki kedilere yeterli gelmez. arama motorundan ulaştığınız bilgilerle tavsiye veriyorsunuz, iyi niyetinizden şüphem yok ama verdiğiniz yanlış bilgilerin cezasını kediler çekecektir. "ben olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum" demek için önce tecrübe edinip bir olumsuzluğunu görmemiş olmanız gerekir. burada beslenme düzeni gibi temel bir konu konuşuluyorsa, bilgi ve tecrübe sahibi insanların devreye girmesi gerekir. çünkü yapılan yanlış direkt olarak kedinin gelişimini etkiler. bence tavsiye vermek için önce kedi sahibi olmayı bekleyin. ancak o zaman verdiğiniz tavsiyeler sağlıklı bilgiler içerebilir. tabii ki kedi sahibi olmayanlar da tavsiye veremez diye bir şey yok ama ne kadar doğru olur, tartışılır. ömrümde sokakta beslediklerim dışında köpek bakmadım ki ben de arama motorundan gerekli bilgileri okuyup biliyormuş gibi yazabilirim ama bir tane tavsiyemi bile bulamazsınız bu konuda. ben bunun doğru olduğunu düşünüyorum, yine de siz bilirsiniz tabii..
Ama bunun kedi sahibi olup olmamakla alakası yok ki... Siz de böyle şeyleri veterinere sorarak öğrenmişsiniz, yani doğuştan gelmiyor ki bu bilgiler... Herkes hata yapacaktır, mesela söylediklerinizi ben de bilmiyordum kedim olmasına rağmen... Sonuçta sahiplenmeden önce bu kadar araştırma yapması benim hoşuma gitti. Evet, internete pek güven olmuyor, yalan yanlış şeyler de oluyor ama bir şekilde bunları bir yerden öğreniyoruz değil mi? Zaten hayat da böyle değil mi? Deneyimleyerek öğreniyoruz. Ha ben niye araya girdim böyle Bilmiyorum, biraz sert çıktınız gibi hissettim ve düşüncelerimi söyleyeyim dedim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-14, 21:09   #15

Pıtırsonic Çevrimdışı

lizbourne tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ama bunun kedi sahibi olup olmamakla alakası yok ki... Siz de böyle şeyleri veterinere sorarak öğrenmişsiniz, yani doğuştan gelmiyor ki bu bilgiler... Herkes hata yapacaktır, mesela söylediklerinizi ben de bilmiyordum kedim olmasına rağmen... Sonuçta sahiplenmeden önce bu kadar araştırma yapması benim hoşuma gitti. Evet, internete pek güven olmuyor, yalan yanlış şeyler de oluyor ama bir şekilde bunları bir yerden öğreniyoruz değil mi? Zaten hayat da böyle değil mi? Deneyimleyerek öğreniyoruz. Ha ben niye araya girdim böyle Bilmiyorum, biraz sert çıktınız gibi hissettim ve düşüncelerimi söyleyeyim dedim
kesinlikle sert çıkmadım, öyle anlaşılmasını da istemem. yalnızca kedinin beslenmesi gibi temel bir konuda tavsiye veriyorsanız bilgili olmanız gerekir. ben veterinerleri kedim olduktan sonra dolaştım, kedisi olmayanların pek gittiğini düşünmüyorum açıkçası. tabii ki doğuştan gelmiyor ama kedi sahibi olmadan sadece arama motorundan ulaşılan bilgiler de tavsiye vermek için yeterli değil. sizin de dediğiniz gibi, deneyimleyerek öğreniyoruz. ilgili olup araştırması, hele ki bunu kedi sahibi olmadan yapması kesinlikle takdir edilesi bir şey. ancak bazı konularda kendi adıma yeterli birikime sahip olmadan yorum yapmamak gerektiğini düşünüyorum, bu da benim fikrim. tabii ki herkes istediğini yapmakta özgür, sadece bu konuda kendi düşüncemi belirtmek istedim. "yorum yapamazsın, tavsiye veremezsin" türü bir anlam çıkarılmasını istemem ki bilinen konularda kedilerin yanına yaklaşmamış biri de bildiğini anlatabilir. benim eleştirim, kedinin gelişimini etkileyecek temel konulara yapılan yanlış yorumlaradır. çünkü bu şekilde onların zarar göreceğini düşünüyorum ve onlar zarar gördükten sonra yorumların iyi ya da kötü niyetle yapılmış olmasının bir manası kalmıyor. bu yüzden kesinlikle kişinin niyetini ya da bakışını eleştirdiğim sanılmasın, sadece herhangi bir canlının yanlış yönlendirmeler sonucu sağlığının etkilenmemesidir benim için önde olan. tartışma amaçlı yorum yapmıyorum, bu yüzden uzatarak konu dışı yorumlarla devam etmek istemem.

Bu konu en son " 09-04-14 " tarihinde saat 21:43 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları