Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 10-07-16, 21:20   #1

İstanbul (Anadolu Yakası)
Thelokum Çevrimdışı
Unhappy ne yapacagimi sasirmis durumdayim.

Herkese merhaba..
Yaklasik 1.5 2 ay once kedimin diskisinda yumuşaklık kan ve kotu koku sebebi ile veterinere gittim. Kan testi rontgen vbm seyler yapildi sorun cikmadi. Diski testinde parazitler goruldu ve yoğun parazit tedavisine alindi. Antibiotik kullandik. Duzelir gibi olmuştu ama suan yine ayni sorun var ve ben gercekten cok yoruldum. Yorulmamain sebebi onu veterinere getirip goturmek degil bir sonuca ulasamamk. Parazitle ilgili oldugunu düşünmüyorum cunku parazit aşısını 1 hafta once yeniden yaptırdım. Lutfen benim gbi sorun yasayan birileri varsa bama bir akil verebilir mi ne yapabilirim.. Veterineri yarin arayacagim bakalim nasil işlemler yapılacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 00:31   #2

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: ne yapacagimi sasirmis durumdayim.

Kediniz kaç yaşında cinsiyeti ne acaba ? Benim 3 yaşındaki kısır erkek kedimdede size benzer bir sorun var yaklaşık 2 aydır arada kakası kötü kokulu sonu sümüksü ve kanlı geliyor ilk parazit dediler fakat parazit aşklarını düzenli oluyor iğneden sonrada bir değişiklik olmadı . İnternette biraz bakındım ve kalın bağırsak yangısından bahsediyorlar hep ve kalıtsal bir rahatsızlıkmış tedaviside yokmuş ancak bazı ilaç ve diyetlerle kontrol altına alınıyormuş ve bu işe yarıyormuş . Bizde yarın veterinere gidicez bakalım ne diyecekler .ben buraya yazarım sizde veterineriniz söylediklerini yazarsanız çok sevinirim . Çok geçmiş olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 01:51   #3

Thelokum Çevrimdışı

Merhaba kedim 10 aylik scottish erkek kedi.
Bana da parazitten ziyade bağırsaklarla ilgili bir sorun olduğu gorusundeyim.
Zaten paraziter tedavisine başlamıştık uma ragmen devam ediyorsa
Baska bir durum vardir veterinerim yine duzelme olmaz ise
Kolonoskopi ve ilacli rontgen onermisti.
Sanirim bu uygulamalar yapilir tabii ki haber veririm size de bakalim hayorlisi insallah duzelir.. Her yeri diski yapiyor ve dayanilmayacak bir koku var ona bisi olmasinda herseye raziyim yeterki iyilessin kedil er imiz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 02:46   #4

Thelokum Çevrimdışı

Bu arada size de geçmiş olsun insallah en kisa surede duzelirler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 17:18   #5

serem üyesinin avatarı

Edirne
serem Çevrimdışı

Benimde oğlumunda dışkısında kan gördüm veterinere götürecektim ama düzelince götürmedim birdahada çok şükür böyle birşeyle karşılaşmadık inşallah sizin kedilerde iyileşir geçmiş olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 19:51   #6

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Veterinerden döndük muayene yaptı dışkısından numune almak istedi fakat bizimkisi yapmadı tabiki. Yine iç parazit iğnesi yaptı sadece eğer 1 haftadan sonra yine devam ederse fakülteye götürmemi söyledi bakalım 1 hafta daha bekleyeceğim.
Bizimkisi ishal yapmadığı için hiç biryere bulaşmıyor. Dediğiniz gibi inşallah düzelir kedişlerimiz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 22:09   #7

Thelokum Çevrimdışı

serem tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benimde oğlumunda dışkısında kan gördüm veterinere götürecektim ama düzelince götürmedim birdahada çok şükür böyle birşeyle karşılaşmadık inşallah sizin kedilerde iyileşir geçmiş olsun
Teşekkürler keske duzelse iki aydir cok yoruldum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 22:11   #8

Thelokum Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Veterinerden döndük muayene yaptı dışkısından numune almak istedi fakat bizimkisi yapmadı tabiki. Yine iç parazit iğnesi yaptı sadece eğer 1 haftadan sonra yine devam ederse fakülteye götürmemi söyledi bakalım 1 hafta daha bekleyeceğim.
Bizimkisi ishal yapmadığı için hiç biryere bulaşmıyor. Dediğiniz gibi inşallah düzelir kedişlerimiz
Ben kendi veterinerime goturmedim. Zaten evet ilgileniyorlar ama
Cok fazla masraf cikariyor ne yazik ki ... Esimin arkadasinin bir yakini veterinermis ondan haber bekliyoruz ona gidecegiz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-16, 22:20   #9

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Thelokum tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben kendi veterinerime goturmedim. Zaten evet ilgileniyorlar ama
Cok fazla masraf cikariyor ne yazik ki ... Esimin arkadasinin bir yakini veterinermis ondan haber bekliyoruz ona gidecegiz..
Hadi bakalım hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Tanıdık olmayınca çoğu meslekte olduğu gibi bazı veterinerlerde gerçek anlamda ilgilenmiyorlar. Bizim fakültede mükemmel bir hocamız var ama ne yazıkki 2 aydır başka bir üniversitede göreve gitmiş artık geçmez ise onun dönüşünü beklemek zorunda kalıcaz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-07-16, 23:31   #10

Thelokum Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hadi bakalım hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Tanıdık olmayınca çoğu meslekte olduğu gibi bazı veterinerlerde gerçek anlamda ilgilenmiyorlar. Bizim fakültede mükemmel bir hocamız var ama ne yazıkki 2 aydır başka bir üniversitede göreve gitmiş artık geçmez ise onun dönüşünü beklemek zorunda kalıcaz
Biz tanidik araciligi ile ulastigimiz vet. Geldi bugun reflor sase ve flagyl diye bir surup verdi. Insallah gecer. Hemeriodden suphelendigini soyledi. Ama bu ilaçlara ragmen gecmezse oda kolonoskopi önerdi insallag gerek kalmaz kolonoskopiye cunku o cikip kendine gelebe kadar ben aklimi fittiririm sanirim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-07-16, 10:40   #11

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

İnşallah geçer ya rabbim şifa versin. Aklınızada kötü şeyler getirmeyin olurda kolonoskopi de yapılırsa Allah'ın izniyle kazasız belasız atlatır güçlü canlı bunlar neler neler atlatıyorlar. Tabi böyle demesi kolay o anda insan ne yapacağını şaşırıyor çaresizlik çok kötü bir duygu inşallah gerek kalmaz. Hemeroit benim eylül kızımda var ama içte olmadığı için sorun yaşamıyoruz poposunu ellediğimizde hissediyoruz eylülde kanama yapmıyor sadece kakasını yaparken bazen canı acıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-07-16, 16:53   #12

serem üyesinin avatarı

Edirne
serem Çevrimdışı

Ya arkadaşlar oğlumun bugün dışkısında kan gördüm acaba zorlamı yaptı bugün neyseki veteriner gelcek sorcam sormayıpta acilen veterinere götürmem gerektiğini biliyorum ve dışkısının hepsi kan birkaçtane gördüm kanlı dışkı. Dışkılarını temizlemiycem veterinere gösterecem bakalım nediycek sizce ne yapmam gerekir ?
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları