Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler


Cevap Yaz
Eski 25-07-13, 01:04   #1
 
Nazar2 üyesinin avatarı
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Tem 2013
Mesajlar: 48
Nazar2 Çevrimdışı
Wink MIR MIR MUCİZESİ - Şifacı Kedi

MIR MIR MUCİZESİ -Şifacı kedi.

Bildiğiniz gibi insanoğlu vücudunu, hastalıklarının nedenini, kendini bildi bileli araştırıyor. Birçok hastalığın nedenleri için, stres, yasam stili ve çevre kirliliğini suçlamak mümkün. Bana göre başka bir neden ise kendi bedenimizi yeterince sevmiyor ve ilgilenmiyor oluşumuz. Zaten kendi bedenimize ilgi göstersek ve sevsek belki de dünya bu kadar kirli olmayacaktı.

Sanırım doğada kendisine bakmayan tek canlı türü, insanlar. Sanki bize, sınırsız sağlık verilmiş gibi davranıyoruz, öyle ya en akılı biziz! Doğaya hükmediyoruz, kolay değil! Oysa evimizdeki tekir kedi saatlerce kendisini sevebiliyor, yine bu tekir kedi çıkardığı mırlama sesiyle, kendi kendini iyileştirmeyi becerebiliyor. Nasıl mı?

Geçenlerde Bioakustik ile ilgili çok ilginç bir makale okudum. Bioakustik kısaca; doğada bulunan canlıların seslerini dinleyip frekanslarını belirleyen, çıkarılan seslerin, beden hareketleriyle olan bağlantısını ve canlıların birbirleriyle nasıl iletişim kurduğunu araştıran bir bilim dalı. Bu makale Bioakustikci Dr Elizabeth Von Muggenthaler'in, kedigiller üzerine yaptığı ilginç bir araştırma üzerineydi.

Dr Elizabeth'in hipotezine göre; evimizdeki kediden, vahşi kedi ailesinin diğer üyelerine kadar kedigiller, kendi kendini mırlama sesiyle iyileştirmeyi biliyor ve hatta istersek bizi dahi iyileştirebilir. Nasıl mi? Yanıbaşımızda yatmalarına ve mırlamalarına izin vererek tabii ki.

Bu keşfin ortaya çıkış hikayesi gerçekten çok ilginç; Dr Elizabeth, çalıştığı araştırma merkezinde vahşi kedilerin kafeslerinin önünden geçerken, bu kedilerin mayışmış bir şekilde derinden mırladıklarını duyuyor. Ofisine geldiğinde hala bu mırlamaları düşünürken Dr Elizabeth'in aklına, daha önce National Geographic* dergisinde okuduğu ilginç bir araştırma geliyor; bu araştırmada, tavukları belli frekansta titresen bir platforma, 20 dakikalığına koymuşlar ve tavukların kemikleri bu süre zarfında inanılmaz bir şekilde büyümüş. İki ayrı olayla bağlantıyı kuran Dr Elizabeth, bu araştırmayı yapan bilim adamını arıyor ve araştırmada kullandıkları ilgili frekansların ne olduğunu soruyor.

Aldığı yanıt, bu frekansların 20- 90 Hz arasında olduğudur ve verilere göre kemik büyümesinde en etkili olan frekanslar 25-50 Hz arasında olanlardır. Dr Elizabeth, ertesi gün mikrofonu, sanatçı doktor, tekir ev kedisine tutuyor ve mırlamasını bilgisayara kaydediyor. Bu kaydın sonuçlarına baktığında temel frekansın 25 Hz olduğunu ve harmonim yapısının ise 50-75... diye yükseldiğini buluyor. Bunun üzerine çevresinde bulduğu her kedinin mırlamasını kaydetmeye başlıyor. Kedigiller ailesinden çeşitli vahşi türler üzerinde yaptığı kayıtlar sonucunda; mırlama frekanslarının 20-140 Z arasında olduğunu, ev kedilerimizin ise ortalama 20-50 Hz arasında mırladığını buluyor.

Kedinin mırlamasında bulunan bu frekansların, kemikleri iyileştirme ve büyütmedeki gücü çeşitli** bilim çevrelerince bir suredir araştırılmakta ve dergilerde yayınlanmaktadır. Dr Elizabeth bu verilerle, kendi verilerini ve kediler hakkında yapılmış tüm araştırmaları birleştirdiğinde hipotezini dünyaya sunuyor. Kedigiller 20-50 Hz frekanslarındaki mırlamalarıyla kendilerini iyileştirebilme özelliğine sahip ve en önemlisi bu mırlama insanlarında kemik ve kas hastalıklarının daha çabuk iyileşmesine yardımcı olabilir. Bu hipotez birçok çevreden destek görmüş; özellikle de veterinerlerden.*** Kedinin birçok kemik hastalığına hiç derecede yakalanmadığı da veterinerlerce uzun yıllardır biliniyor. Öyle ki ünlü bir veterinerlik deyişi dahi var ve bu halen okullarda öğretilmektedir;

"Bir kediyi kırılmış kemiklerle bir odaya kapatın, bir süre sonra kemikler iyileşecektir."


Bu frekansların iyileştirme gücü olduğu şimdilik bilim dünyasında bir hipotez olarak konuşulsa da, Dr Elizabeth; "Kedilerinizle uyumanızda hiçbir sakınca yok, kesinlikle iyileşmeyi hızlandıracaklardır" diyor. (Gerçi vahşi kediler ile uyumak zor olabilir.)

İlginç bir başka bağlantıyı ise geçenlerde gittiğim akupunktur seansında yasadım.

Bir suredir bel kemiğimde rahatsızlığım vardı ve akupunkturun iyi gelebileceğini duşundum.

Çinli doktorum****, elektro -akupunktur yöntemini uygulayarak, Çin yapımı bir aleti bir saat belimin üzerinde çalıştırdı. Elektro-akupunktur geleneksel akupunktur gibi ama iğnesiz bir yöntem, belirli meridyenlere uygulanan elektrik akımlarının titreşimleriyle yapılan bir tedavi sekli denebilir. Sonuç gerçekten rahatlatıcı ve etkileyici, büyük ölçüde ağrılarım, sızılarım azaldı.

Bunun üzerine merak edip biraz araştırınca, elektro-akupunktur tedavi yönteminde kullanılan frekansların da 5-100Hz arasında olduğunu öğrendim. Anlaşılan göre bu yöntemler epeydir deneniyor. Gerçektende Ukraynalı ve Rus araştırmacılar belli frekanslarla çalışan "titreşimsel uyarıcıların" yararlarını uzun yıllar önce keşfetmişlerdi.

Demir kapılar açılıp bu bilgiler batıya ulaştığında ise spor salonlarında fiziksel terapide kullanılmaya başlandı. Yani frekansların stimulasyonu ile uzun zamandır uğraşılıyor; ama kedilerin bu frekanslarla kendilerini iyileştirmeleri, bize çok yakın olan bu canlıların sırlarının çözülmesi gerçekten önemli ve heyecan verici.

Kedigillere ait başka ilginç araştırmalar tip dünyasından da geliyor. Bu araştırmalarda iddia edilen hipotezlere göre; kedilerle yasayan (sağlıklı) çocuklarda, bağışıklık sisteminin güçlendiği gözlemlenmiş ve yine kedilerle yasayan (sağlıklı) çocuklar, alerjilerden ve asthmadan korunabiliyormuş.

Kedileri Afrika'da evcilleştirdiğimizden beri yaklaşık 4 bin yıl geçti. Eski Mısırlılar tarafından tanrısallaştırılan ve ay ile sembolleştirilen kedinin, "dokuz canlı" olusunun sırrını en sonunda çözebildik. Kedinin dokuz canlı olusunun sırrı mırlamasında yatıyormuş.

Peki ya insanoğlunun sırları? Nefes almayı dahi unutan insanoğlu kendisini hatırlasa iyi olacak. Bir yanılsama içine girmiş kariyer, para vs için sürekli çalışıp stresten, bedenini,doğayı hiç dinlemiyor. Oysa yasamdaki güzel titreşimlere, ayarımızı yapabilirsek, belki de kendimizi daha iyi hissedebiliriz.

Ama çok zor, iş guc var diyenler icin önerim;

En iyisi siz eve bir kedi alin. Ohh yatırırsın beline, sırtına, mır mır mırlar, içini ısıtır, ağrıları azaltır. Dizleriniz ağrıyorsa kolay, kedinizle yatın. Gerekli günlük kalsiyumu alamamissaniz o da kolay, kedinizle yatin. Sevgiliniz sizi birakmışsa yine ve yine kedinizle yatın. Evet her eve bir kedi lazım. Ne kadar doktorluğu tamamiyle ona bırakamayacak olsak da bizi daha iyi hissettirecegi kesin.

Not :Bütün gece yanımda, boynumda, sırtımda yatıp mır mır ıir sesler cikarip uyuyan eski kedilerime zevk p....vengi, bencil ve benzeri sözler ettiğim ve onları yatağımdan attığım için hepsinden özür diliyorum.

*(National Geographic January,2001 p.11)
**The Journal of the American Veterinary Medicine Association for example(J Am Vet Med Assoc 99; 214(9):1336-41)
***Dr Elizabeth Von Muggenthaler,Scientists at the Fauna Communication Research Institute in North Carolina
****(Chen et al, 'The Effects of Frequency of Mechanical Vibration on Experimental Fracture Healing'.Chinese Journal of Surgery,32(4),217-219,1994).

Nalan Warren'in makalesinden alıntıdır.
Eklenmiş Resimler
MIR MIR MUCİZESİ - Şifacı Kedi-kedicikjpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-13, 03:31   #2
 
Nokta-i Süveyda üyesinin avatarı
 
Limburg,Houthalen oost
Üyelik Tarihi: Tem 2013
Mesajlar: 94
Nokta-i Süveyda Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: MIR MIR MUCİZESİ - Şifacı Kedi

Güzel bir paylasim olmus Nazar2,tskler...Sonuna kadar okudum,gerçekten çok ilginç.Kedi delisi biri olarak onlarla ilgili her güzel haber beni mutlu ediyor ve "iyi ki kedileri çoook seviyorum" dememe sebep oluyor.
Ben de bir yazida,Almanya'da yapilan bir arastirma da evde kedi besleyen insanlarda kemik erimesine az rastlanildigini,kedilerin tüylerine dokunmanin insandaki stresi ve negatif enerjiyi azalttigini,kedi besleyen insanlarin daha saglikli oldugunu okumustum..
Paylasiminiza paralel olarak; sürekli kedimle uyuyorum ve gerçekten çikardigi o mirr miirrr seslerinin beni inanilmaz rahatlattigini,içime tarifsiz bir huzur verdigini defalarca esime söylemisimdir..Bunun sebebini bilimsel olarak bilmek beni sevindirdi.
Yine okudugum bir yazida her yaratilmisin bir zikri oldugunu ve kedilerin de Allah'in esmalarindan ER RAHIM zikrini yaptiklarini yaziyordu..Hakikaten ER RAHIM 'i çok hizli söylemeye çalistiginizda Mirrr sesine dönüsüyor..En dogrusunu Allah bilir..Tekrar tskler paylasiminiz için..Sevgiler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-13, 04:06   #3
 
Nazar2 üyesinin avatarı
 
İstanbul (Avrupa Yakası)
Üyelik Tarihi: Tem 2013
Mesajlar: 48
Nazar2 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: MIR MIR MUCİZESİ - Şifacı Kedi

Sevgili Nokta-i Süveyda, ben teşekkür ederim katkın için. Er-Rahim esmasını zikretmelerine hiç şaşırmadığımı da söylemem gerek Gerçekten yaratılan her şey Allah'ı anar (zikreder). Biz aklımız fikrimiz var diye Allah'ı bilen yegane varlıklar olarak kendimizi addediyoruz, ama işin aslı öyle değil gerçekten
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-13, 04:25   #4
 
Nokta-i Süveyda üyesinin avatarı
 
Limburg,Houthalen oost
Üyelik Tarihi: Tem 2013
Mesajlar: 94
Nokta-i Süveyda Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: MIR MIR MUCİZESİ - Şifacı Kedi

Yazdiklarina içtenlikle katiliyorum sevgili Nazar2...
  Alıntı Yaparak Cevapla


Cevap Yaz

Konu Araçları

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kediler ve Kedi Otu :) >Ferik ve Bulut< Kedi Beslenmesi 18 15-04-17 17:22
Kedi Bakımı, Hastalıkları ve Tedavilerinde Veteriner Tavsiyeleri (Soru - Cevap) ASRIN Kediler 11 08-08-15 13:52
Kedi ve Köpek: Doğum Acil Durumları... ASRIN Köpek Makaleleri 0 06-05-13 17:24
Kedi Sözlüğü merveminnoss Kediler 4 29-06-12 16:12
Kedi nezlesi pisicik Kedi Sağlığı 3 07-08-11 17:21Saat 20:58.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203