Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 20-06-13, 22:03   #1

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı
Varsayılan Kücük bir kedi hikayesi

Selam arkadaslar.
Sizlerle kücük bir animi paylasmak istedim.
Biraz uzun anlatirim SIKILMADAN okursunuz insallah

1 ay önce (bir haftaligina) Türkiyedeyim, babam hastaneye yatinca vaktimin cogu hastanede geciyordu.
Aksam saat 9 gibiydi, annem doktora birseyler danismak icin doktorun odasina gitmek istedi, bende onunla birlikde gittim.

O doktorla konusmak icin odasina girdi, ben girmek istemedim.
Annemi beklerken koridorun sonunki kapinin bir bahceye acildigini fark ettim, hastanenin kokusundan kurtulmak adina cikip biraz hava alayim dedim.

Bahceye cikinca oranin hastane mutfaginin arka bahcesi oldugunu anladim.
Ivir zivir bir sürü esya yigmislardi, bos siseler bidonlar doluydu.
Hava kararmisdi, mutfagin isiklari aydinlatiyordu bahceyi, orda mutfak görevlileri survivor hakkinda sohbete tutusmuslardi. Ve benim aksime duyguyu tutuyorlardi, onu överek konusuyorlardi

Iceri gireyim diye düsünmüsdüm ki, ince bir ses duydum, ne oldugunu anlamadim kulak kabarttim, sanki yavru kedi sesine benziyordu ama sonra ses kesildi.
Ben heryerde gözümün gördügü kadariyla orda bir yavru kedi olabilcegini düsünüp aramaya basladim.

Ama hicbiryerde bulamadim, sonra yine ince, tiz bir miyavlama duydum, ve yine ses kesildi.

Etrafda bulamayinca birden aklima yagmur borusu geldi acaba ordamiydi.
Kulagimi boruya dayadim ama ses yokdu, yok canim dedim ne isi var kedinin orda orasi cok ufak, normal bina borulari gibi degil, tek katli ufak bir kulubenin yagmur borusu anca capi 10cm var, ince bir boru.
Orda degildir diye tam kulagimi cekmisdim ki, bir miyavlama daha duydum, simdi emindim, yavru kedi yagmur borusunun icindeydi.

Boruyu okadar cok yere yanastirmislardi ki, elimi alttan icine sokamadim, sadece parmaklarim girdi, ondada hicbirseye degmedi parmaklarim.

Ozaman daha yukarda olacagini düsünüp boruyu SIKICA tutup salladim.
Gözümde borunun altindaydi, iste tam ozaman minicik bir pati gördüm borunun altinda
Hemen elimi attim cikarmak icin, ama cikarmak hakikaten cok zordu yere cok yakin oldugundan sadece patisini tutabildim.

Önce patiyi cekdim yavasca, sonra basi cikdi, basini tuttum yavasca cekdim belini hafifce egdim ve cikardim.
Tahminimce 1-2 gündür orda olmaliydi cünkü üstü kurumus camurla kapliydi. Yagmur yagmis ve o orda islanmis sonrada yine orda kurumus

Avucumun icine aldim, sesi cikmiyordu, günlerdir bagiriyordu sanirim o yüzden artik ses gitmisdi.
Avucumu gögsüme yaklastirinca yorgun vucudunu tenime yaklastirdi titriyordu.
Boynumun altina sokuldu, bir elimin icinde, diger elim sirtinda onu isitmaya calisdim hic kipirdamadan.

Normalde cok titiz birisiyimdir, ama umurumda bile olmadi onun kirli olmasi.
Koynumda sanirim 10 dakika kadar hic kipirdamadan durdu artik titremeside kesilmisdi.
Gözlerini gözlerime dikti miyavliyordu ama sesi cikmiyordu.
Ya! sanki tesekkür ediyordu, kac kere öptüm bilmiyorum, korkma dedim artik güvendesin.

Sonra annem cikdi odadan beni arayinca bahceye gelmis, beni görünce sasirdi dedi elindeki nedir?
Acip gösterdim olayi anlattim, annem dedi "sansli kediymis, sen tut almanyadan cik gel borudan yavruyu cikar"

Anneme dedim ona süt vermeliyiz kacgündür icerdeydi kimbilir, (yine bu siteden ögrenmisdim inek sütü yavru icin saglikli degil diye), o yüzden baska birsey bulmaliyiz dedim.
Annem gitti, ben birseyler getiririm ona dedi.

5 dakika sonra erkek kardesim elinde peceteye sarili 2 köfteyle cikageldi.
Iyide dedim bu cok ufak yiyemez o köfteyi, kardesim annemin bunu kedinin yiyebilecegini söyledigini söyledi.

Köfteyi minicik parcalara böldüm, daha kokuyu alir almaz köfteye saldirdi bizim ki
2 köfteyi saniyeler icinde mideye indirdi, cok sasirdim daha cok ufak sadece süt icer diye tahmin ediyordum ama öyle olmadi.
Karni doyunca yine birkac kez miyavladi yüzümüze bakip bu sefer azda olsa sesi cikdi

Kardesim "ee! abla simdi ne yapicaz dedi"
Onu birakamam dedim, ben kendimi biliyorum rüyalarima girer sonra ona ne oldu diye uyuyamam.
Dedim hemen en yakin barinaga telefon edip durumu anlatalim oraya birakalim, benim almanyaya getirme sansim olsa hic düsünmem alirim zaten ama daha önce bir köpek icin denemisdim, okadar belge istediler ki, vazgecdik.

Kardesim barinaklari aradi barinaklar diyorum cünkü cok barinak aradik, hic biri kabul etmedi, hangisine anlattiysak olayi, kedi almadiklarini söylediler

Kardesim aklina bir fikir geldi sonra," hastanenin kantinin önünde bircok kedi var, belki annesi onlarin icindedir gidip oraya birakalim" dedi,hemen gittik.
Kantin önünde nerdeyse 20´ye yakin gelismis büyük kediler vardi. Kardesim yavruyu yere koymami annesini onu bulacagini söyledi dedim yere koyarsak bu büyük kediler ya onu bogarlarsa, yok dedi olurmu öyle sey, sen birak.

Yere birakdim diger kediler onu kokladilar ama birisi üzerine atladi sirtina pence atti, hemen bagirdim kovdum yavruyu kucagima aldim.
Dayak yedi yavrucak durduk yere

Dedim bu böyle olmaz yine o arka bahceye götürelim annesi oralara yakin yere gelir, belkide kulubenin üstünde dolasirken yagmur borusuna düsdü.

Tekrar bahceye döndügümüzde orda sigara icen bir bayanla karsilasdik, elimizdeki yavruya bakip "aa! dedi bu yoksa kulubenin üstündeki yavrulardanmi?
Ne? kulubenin üzerinde yuvami var?
"Evet" dedi kadin anne kediyi ve yavrulari birkac gün önce kulubenin üstünde görmüs.

Ozaman dedim anne kedi illaki buraya gelecekdir.
Beklemeye basladik ama babam bizi merak etmis, annem kediyi oraya birakmamizi yavruyu annesinin bulacagini söyleyip artik iceri gelmemiz konusunda israr etti.

Kardesim gitti, bende yavruyu yere birakip birkac metre uzaklasdim, yavru kurulmus saat gibi yere koyar koymaz bana dogru kosuyor ayagima ulasdiginda sokulup yüzüme bakiyordu.
Sanki beni kucagina al der gibi bakiyordu.

Sonra daha uzaga koydum, yesilliklerin icine, kosarak uzaklasdim, tam dönüp gidecekdim ki, bir arabanin farlarini gördüm tabi onunla birlikde yavrununda bana gelmek icin hizli hizli yürüdügünü gördüm.
O an anladim bu araba yavru kediyi ezecekdi, nasil kosdum bilmiyorum, arabanin önüne atladim, araba fren yapti ben egilip yavruyu kucagima alinca onlarda gördüler yavru tekerin birkac metre önündeydi.
Hic birsey demediler yani neden önümüze atladin falan gibi

Yavruyu alip kenara gecdim, sonradan ögrendim bu araba mutfak görevlilerini götürmek icin kullanilan hastane ici ufak 3 tekerlekli bir arabaymis, belki cogunuz biliyordur, bende ozaman ögrendim

Yine kaldimi yavru basima, 10-15 dakika daha kucagimda yavruyla bekledim
Birakip gidemiyorum da, babam bekliyor.

Sonra bu minik yavruya tipatip benzeyen bir kedi cakageldi ama ancak bukadar benzer, minik kedinin gelismis hali resmen.
Kesin annesidir diye anne kediye 1 metre uzakliga koyup kenara cekildim ama bizim yavru anneye gidecegine bana dogru geliyor.

Ya! diyorum, annen orda otarafa gideceksin yok ne kadar denediysem hep bana dogru kosuyor.

Hani sesi ciksa belki anne kedi harekete gececek ama sesde yok.
Bakdim bu böyle olmayacak, yavrunun ense derisinden anne kedi gibi tutup, yavas yavas anne kediye pisipisi diyerek sanki yemek veriyormus gibi yanasmaya basladim, cok yaklasinda kaciyor cünkü.

Bayagi bir yakinlasdim egilerekde yürüyorum korkmasin diye
Anne kediye 30 cm kadar yaklasmayi basardim ama heran tetikde kedi kacdim kacacam pozüsyonunda

Yavasca bizim yaramazi önüne birakdim, usulca geri geri sanki sultan süleymanin huzurundan cekilir gibi ufakdan ufakdan yüzüm onlara dönük kenara cekildim.
Ve nihayet, anne kedi yavruyu koklamaya basladi cok sevmedi yavruyu sanirim benim parfüm yavruya sinmisdi.

Ama bizim ufaklik annesinin kokusunu aldi ya, bakdim anne nereye bizim ki tipis tipis takipde
Beni unuttu bile

Anne döndü bakdi bu yavru pesini birakmiyor, yanina yanasip, tekrar kokladi, ve miyavladi. Birkac metre hizlica gidip dönüp bizimkine miyavliyor, oda takipde zaten o sekilde agaclarin arasindan gözden kayboldular.
Inanilmaz rahatladim, hemen babamin yanina gidip hikayeyi anlattim, mutlu son olmasida herkesin cok hosuna gitti

Bu olay benim babamin hastaligi icin üzülürken birazcikda olsa gülümsememi saglamisdi.

Buda o yagmur borusundaki minik yaramaz, bu resimler bana hatira kaldi

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-13, 22:28   #2

ceterisp üyesinin avatarı

Aydın
ceterisp Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kücük bir kedi hikayesi

Pek de küçükmüş. Çok sevaba girmişsiniz, kedicik kesin oradan çıkamaz ve ölürdü. Çok iyi yapmışsınız. Yaptığınız güzellik kesin karşınıza çıkar emin olun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-13, 23:19   #3

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Takdir edilesi bir davranış, kutlarım sizi Mangal gibi yüreğiniz varmış, arabanın önüne atlamak herkesin göze alabileceği iş değil
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-13, 23:25   #4

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Tesekkür ederim arkadaslar.
Aslinda ben arabanin önüne hic düsünmeden atladim, sonradan onun bana carpabilecegi geldi aklima ama gec gelen bir korkuydu, ben yapmisdim bile.
Sürücüde iyi söförmüs frene zamaninda basdi ama iki kisiydiler ikiside öne dogru savruldular.
Ben en cok bana bagirmadiklari icin sevinmisdim
Ne deseler eyvellah diyecekdim cünkü
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-13, 23:29   #5

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tesekkür ederim arkadaslar.
Aslinda ben arabanin önüne hic düsünmeden atladim, sonradan onun bana carpabilecegi geldi aklima ama gec gelen bir korkuydu, ben yapmisdim bile.
Sürücüde iyi söförmüs frene zamaninda basdi ama iki kisiydiler ikiside öne dogru savruldular.
Ben en cok bana bagirmadiklari icin sevinmisdim
Ne deseler eyvellah diyecekdim cünkü
Onlar da anlayışlıymış Niyeti iyi olanlara Allah yardım ediyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-13, 00:09   #6

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Yaptığınız harika bir şey benzer bir şekilde biz de minnoşla tanıştık.Yazınız okuyunca o gün geldi aklıma ve fotoğraftaki minik minnoşu ilk gördüğümüz haline çok benziyor. Albümlerimde fotoğrafı var. Bizde akraba ziyaretine Bursa'nın bir köyüne gittik evde oturuyoruz bir kedi miyavlaması bahçeye yola baktık bulamadık kısa bir süre sonra tekrar miyavladı. Yolda gördük o kadar minikti ki yolda taşların arasından zor seçiliyor. Aldık süt verdik annesini aradık yakınlarda yavruları olan bir anne kedi vardı ama onun yavrusu bundan biraz daha büyük onun yanına koyduk bizimki o kadar acıkmış ki emmek istedi ama diğer kedi onu dövdü bizde kediyi bahçeye aldık süt verdik sıcak bir ortam hazırladık ama kucağımıza geliyor ayamızın dibinden ayrılmıyor. Biz gece bahçede bıraktık hatta gece seslendik ses gelmedi gitti ya da annesi geldi aldı diye düşündük. Sabah ilk seslendiğimizde görünmedi ikinci seslendik toprak fırın arkasından çıktı gece üşümüş oraya saklamış beyazları siyah olmuş kir içerisinde. Bizde yola çıkmak üzereyiz bırakamadık kıyamadık annesi de olmayınca kesin yaşamaz dedik çok minikti diğer kediler köpekler kesin öldürürdü. Biraz süt içirdik bir kutuya arabaya ve Ankara'ya getirdik .Birkaç gün sonra veterinere götürdük en fazla 20 günlük demiş. Eylül ayında 3 yaşında olacak evimizin bir tanesi oldu
Eklenmiş Resimler

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-13, 02:34   #7

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Cok benziyor hakikaten, bende evime getirmeyi cok isterdim.
Bir kedim var bir tane daha olurdu, cok güzel olurdu.
Kizima resmini gösterdigimde ay anne cok tatli diye diye resminden sevdi durdu.
Oda disi bir kediydi, annesi gelmeseydi ne yapardim bilmiyorum.

Babam akciger kanseriyle bogusuyor, onun icin gitmisdim Türkiye´ye.
Babamin yanindan hic ayrilmadim, bu minigi getirmek istesem bile nereye basvurucam nezaman buna vakit bulucam hic bilmiyordum.
Cok sükür annesi geldi aldi. yoksa bu hikaye hic aklimdan cikmaz her aklima geldiginde vicdan azabi cekerdim.
Herkes gibi kendimi iyi taniyorum yaslanip ölüm döseginde dahi olsam, bu kedinin vicdan azabini hala yasiyor olurdum.
Rabbimde biliyor beni annesini gönderdi
Annesinin pesinden tipis tipis bir gidisi vardi hala gülümsüyorum hatirladikca
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-13, 09:58   #8

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Babanız için çok büyük geçmiş olsun .Allahtan acil şifalar diliyorum. Bizim kedinin annesi gelmedi nasıl kayboldu anlayamadık ama kediler 9 canlı derler ya çok doğru hayata tutundu .Eylülün ilk günleri ama gece soğuktu annesi alsın çok istedik hem çok minikti( onun için de adı minnoş oldu )hava soğuktu bir kedi almayı hiç düşünmüyorduk. Minnoş çok akıllı çıktı o gün akşam üzeri bahçede ki toprak fırın kullanılmıştı sıcak olunca arkasında yatmış soğuktan kendini korumuş. Hiç ayağamızın dibinden ayrılmak istemedi yere bıraktı o kucağımıza tırmandı. Süt vermiştik az içtiği o sütle 7 saatlik yola dayandı. Yolda yavru kedi maması baktık ama bulamadık. Yolda kutuda hep ağladı arada aldık elimize ama çok az ben korkuyordum kardeşimde araba kullandığı için kutuda kaldı. Eve geldik haber verdiğimiz için yavru kedi maması almışlar fakat biz kedi bakımı konusunda çok acemi olduğumuz için mama biraz daha büyük kediler için alınmış .Aslında yavru kedi sütü yada yaş mama olmalıydı o zaman bunu bilmiyorduk o minik dişleriyle kıtır kıtır yedi mama tasına yaklaşınca alacağımıız sanıyor tıslıyordu o kadar açtı. Ertesi gün üzerinde kaynayan pireleri farkettik yani bizim için de onun içinde ilk günler sıkıntılı oldu , onun hayata tutunması görülmeye değerdi en çok da pire damlasından sonra pireleri dökülmüş bir tane göz kapağında kalmış üzerindeki pirleri temizlerken gözünü uzatıyormuş bunu da alın der gibi. Kum terbiyesi falan yoktu ama her şeyin yola girmesi tuvalet eğitimi alması dahil 1 haftada çözüldü. Minnoş eğer birine sığınmasaydı hayatta kalamayacağını biliyordu o minik haliyle bile çok mücadele etti ve kazandı .Şimdi sıpa bu ev benim diyor istediği yerde yatıyor istediği yerde oynuyor minikliği yok artık iri kıyım bir kedi oldu hepsi böylemi bilmiyorum ama zekasına hayran kaldığımı söylemeliyim

Bu konu en son " 21-06-13 " tarihinde saat 10:01 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-13, 17:52   #9

Shemellon üyesinin avatarı

Ümraniye
Shemellon Çevrimdışı

Babanıza çok geçmiş olsun. Miniğin kurtarıcı meleği olmuşsunuz. Anneciği umarım bakmıştır ona.. Bende sürekli ses dinleyerek yürüyorum yollarda. minik ciyaklamaya kayıtsız kalamıyorum:/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-13, 02:33   #10

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hülya, iyi dileklerin icin tesekkür ederim, minnos cok sansli bir kediymis, size denk gelmis.
Bizde ne sanliymisiz ki, onlarla birlikde yasiyoruz.
Minnosun hikayeside cok güzelmis, hayata tutunmayi basaricak kadar acikgözlüymüs ve zekiymis.
Dogada acikgözlü, zeki olan tüm canlilar yasamayi birsekilde basariyorlar.

Shemellon iyi dileklerin icin tesekkür ederim. O sesi duydugumda benimde yüregim eriyor sanki.
Duyarsiz kalamiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları