Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 22-06-15, 03:51   #1

papatyakokulukedi Çevrimdışı
Varsayılan Köpek yeme festivali noldu?

Arkadaşlar biliyosunuz baya imza falan toplanmıştı işte o 21 haziran bugündü ve bitti.bikaç sene önce mi ne imzalardan sanırım iptal edilmişti.kesildi mi köpekler? yapıldı mı festival yoksa iptal mi oldu? bilgi sahibi olan var mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-15, 04:50   #2

lulajale Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Köpek yeme festivali noldu?

Ama hala imza devam ediyor 21 haziran eminmisiniz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-15, 04:59   #3

lulajale Çevrimdışı

Şimdi baktım malesef iptal olmamış saçmasapan bir inanç uğruna(köpek yemek kötü ruhları uzak tutar mantığıyla )Büyük tepki çeken ’Yulin köpek yeme festivali’ başladı - Hürriyet Dünya
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-15, 05:37   #4

Ya allahım nolur şu hayvanlara işkenceler bitsin artık ya
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-15, 12:07   #5

vivelaamour Çevrimdışı

Bildiğiniz gibi inek Hindistan' da kutsal hayvan ama bizim kültürümüzde yenilmek için besleniyor. Eğer Çin' de kötü ruhları uzak tutacağı inanışıyla köpek ve kediler EZİYET EDİLMEDEN, CANLI CANLI DERİSİ YÜZÜLMEDEN öldürülseydi bir nebze anlayış gösterebilirdim. Ama bu kutsal bir inanış değil bu resmen sadistlik ve sapkınlık. Doğada bile canlılar avlarını öldürmeden önce boğuyorlar ama insanın vahşeti bitmiyor bitmiyor! Benim kedim kayıptı bir yeri acır diye içim yandı, bu nasıl bir insanlıktır ? Tıpkı Lut Kavmi gibi bu Çin denen belanın da helak olmasını istiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-15, 12:11   #6

lulajale Çevrimdışı

vivelaamour tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bildiğiniz gibi inek Hindistan' da kutsal hayvan ama bizim kültürümüzde yenilmek için besleniyor. Eğer Çin' de kötü ruhları uzak tutacağı inanışıyla köpek ve kediler EZİYET EDİLMEDEN, CANLI CANLI DERİSİ YÜZÜLMEDEN öldürülseydi bir nebze anlayış gösterebilirdim. Ama bu kutsal bir inanış değil bu resmen sadistlik ve sapkınlık. Doğada bile canlılar avlarını öldürmeden önce boğuyorlar ama insanın vahşeti bitmiyor bitmiyor! Benim kedim kayıptı bir yeri acır diye içim yandı, bu nasıl bir insanlıktır ? Tıpkı Lut Kavmi gibi bu Çin denen belanın da helak olmasını istiyorum.
Haklısınız gerçi eziyet etmeselerdide demediğimi bırakmazdım ama cenin yiyen bir millet için normal maalesef
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-15, 12:54   #7

vivelaamour Çevrimdışı

lulajale tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Haklısınız gerçi eziyet etmeselerdide demediğimi bırakmazdım ama cenin yiyen bir millet için normal maalesef
Kedi ve köpek yüzyıllar içerisinde evcilleşerek insanlarla dost canlılar haline gelmiş, inek, dana vs. hayvanlar ise tüketim amacıyla beslenmiş hep. Yani evet eziyet etmeseler bile insanın arkadaşı ya da kardeşini yemesi gibi bir şey bu! Hadi dini inançları diyelim kabul etmeye çalışalım e ama derisini yüzüyorlar! Düşünsenize şimdi dünyanın bir ucunda onlarca canlı acı içinde ölüyor....Çok üzücü...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-15, 12:58   #8

lulajale Çevrimdışı

vivelaamour tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedi ve köpek yüzyıllar içerisinde evcilleşerek insanlarla dost canlılar haline gelmiş, inek, dana vs. hayvanlar ise tüketim amacıyla beslenmiş hep. Yani evet eziyet etmeseler bile insanın arkadaşı ya da kardeşini yemesi gibi bir şey bu! Hadi dini inançları diyelim kabul etmeye çalışalım e ama derisini yüzüyorlar! Düşünsenize şimdi dünyanın bir ucunda onlarca canlı acı içinde ölüyor....Çok üzücü...
Ne kadar sitem etseniz haklısınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-15, 17:49   #9

lizbourne Çevrimdışı

hürriyette gördüm başlamışlar bile :/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-15, 17:51   #10

vivelaamour Çevrimdışı

Helak olsunlar, ölüp gitsinler inşallah!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-15, 23:19   #11

Kesinlikle.Bizde de kurban bayramı var mesela.Ama tek seferde işkence edilmeden kesiliyor.Canlı canlı derisini yüzmüyoruz,kaynar suya atmıyoruz mesela.Onlarda İŞKENCESİZ öldürselerdi he birazda olsa belki anlayış olurdu.Sonuçta bizde inek,dana kesiyoruz.Tüm hayvanların bizimle eşit yaşama hakkına sahip olması gerekli
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-15, 01:27   #12

sanon Çevrimdışı

Elleriniz kollarınız bağlanıp yere yatırılsanız, başınızda kendi türünüzden olmayan bir grup garip canlı dikilse ve hepsi size baksa, boynunuza keskin ve soğuk bir cisim dayansa, bir süre öyle beklense, tüm sinir uçlarınıza kadar başınıza çok kötü bir şey geleceğini hissederek çok korksanız sonra bir anda bıçağı şah damarınızın üzerinden kaydırsalar...

Ya da daha da kötüsü, doğru kaydıramasalar ve siz de hayatta kalma içgüdüsünün sağladığı muazzam adrenalinle bağlandığınız ipleri koparıp kaçmaya başlasanız; o başınızda bekleyenlerin hepsi ve tabii ki boynunuza o soğuk nesneyi dayayan da nesnesiyle birlikte peşinizden koşmaya başlasa... Siz kaçsanız onlar kovalasa, siz kaçsanız onlar kovalasa... Kaçacak mecaliniz kalmayana kadar... Sonra sizi tekrar yakalasalar, gene aynı şekilde bağlayıp yere yatırsalar, aynı beklemeli seramoniyi tekrarlasalar; artık kalmayan enerjinizle ve dağları delen korkunuzla, çaresizliğinizle bekleseniz; sonra boyun derinizde keskin bir acı hissetseniz; şah damarınızdan sizi önce bayıltıp hemen ardından öldürecek miktarda kan boşalana kadar onlarca saniye ya da bir-iki dakika tüm acıyı, korkuyu ve gelen ölümü acı çekerek, titreyerek hissetmeye devam etseniz...

Bir insanın böyle bir şey yaşadığını görseniz "bu işkencenin kralıdır" dersiniz herhalde, değil mi? Hah, aynısı hayvanlar için de işkence oluyor.

Kurban bayramı da toplu işkence ve kıyım günüdür. Farklı kültürlerin işkence günlerini yererken onlarınki kadar olmasa da kendimizinkinin de hakkını verelim. Dürüstlük ve tutarlılık bunu gerektirir.

Bu konu en son " 26-06-15 " tarihinde saat 01:34 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-15, 01:57   #13

Biliyorum haklısınız.Zaten et yemiyorum ben ama ne bileyim.Kendi ailem hakkında konuştum çok şükür öyle kaçma vs olmadı ama sonuçta canlı canlı işkence yapmak ? .s Bilemiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-15, 02:42   #14

Antalya
Cjxx Çevrimdışı

sanon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Elleriniz kollarınız bağlanıp yere yatırılsanız, başınızda kendi türünüzden olmayan bir grup garip canlı dikilse ve hepsi size baksa, boynunuza keskin ve soğuk bir cisim dayansa, bir süre öyle beklense, tüm sinir uçlarınıza kadar başınıza çok kötü bir şey geleceğini hissederek çok korksanız sonra bir anda bıçağı şah damarınızın üzerinden kaydırsalar...

Ya da daha da kötüsü, doğru kaydıramasalar ve siz de hayatta kalma içgüdüsünün sağladığı muazzam adrenalinle bağlandığınız ipleri koparıp kaçmaya başlasanız; o başınızda bekleyenlerin hepsi ve tabii ki boynunuza o soğuk nesneyi dayayan da nesnesiyle birlikte peşinizden koşmaya başlasa... Siz kaçsanız onlar kovalasa, siz kaçsanız onlar kovalasa... Kaçacak mecaliniz kalmayana kadar... Sonra sizi tekrar yakalasalar, gene aynı şekilde bağlayıp yere yatırsalar, aynı beklemeli seramoniyi tekrarlasalar; artık kalmayan enerjinizle ve dağları delen korkunuzla, çaresizliğinizle bekleseniz; sonra boyun derinizde keskin bir acı hissetseniz; şah damarınızdan sizi önce bayıltıp hemen ardından öldürecek miktarda kan boşalana kadar onlarca saniye ya da bir-iki dakika tüm acıyı, korkuyu ve gelen ölümü acı çekerek, titreyerek hissetmeye devam etseniz...

Bir insanın böyle bir şey yaşadığını görseniz "bu işkencenin kralıdır" dersiniz herhalde, değil mi? Hah, aynısı hayvanlar için de işkence oluyor.

Kurban bayramı da toplu işkence ve kıyım günüdür. Farklı kültürlerin işkence günlerini yererken onlarınki kadar olmasa da kendimizinkinin de hakkını verelim. Dürüstlük ve tutarlılık bunu gerektirir.
Ya siz iyi misiniz?Gerçekten kurban bayramında hayvanı o şekilde alıp işkence yaptığımızı mı düşünüyorsunuz?Şah damarını anında kesersin ancak 10sn hayatta kalır hayvan.Üstelik besmele vs. Ederek Allahın huzurunda yapıyoruz o hayvan ne olduğunu bile anlamıyor.Allahın bize hayvanlara işkence katliam için mi bu bayramı verdiğini düşünüyorsun?Bize topluca ineklere katliam yapın,acı çeksinler,kanları aka akayavaş yavaş öldürün mü diyorlar.Durumu öyle bir acındırıp anlattınız ki.Köpekleri alacaklar döve döve sopalarla öldürecekler,elektirikle bayıltacaklar canlı canlı fokur fokur kaynayan suya atacaklar diyoruz.10snlik ölümle aynı şeymi bu işkence?Sana elektirik şoku yapsalar,sopalarla her tarafına vura vura öldürseler,kaynayan suya canlı canlı soksalar?2sn de damarının kesilip ölmesiyle aynı şey mi?Hangisini tercih edersin canım?Eminim işkence daha iyidir dimi?Farkındaysan ben köpekler etrafına bakacak bütün dostları işkence içinde,kaynar suya girmemek için çırpınıyo,kaçıyo yakalıyorlar birde ceza için sopalarla ölene kadar dövüyorlar.Deli gibi elektirik veriyorlar diyip öyle acındıra acındıra anlatmadım.Aynı şey mi bu?İnek etinden sütünden yararlanmak için.Eve alıp beslemek için değil.Biz onlara işkence yapmıyoruz anladın mı?Bende üzülüyodum eskiden balıkları yakalamayın,ölmesinler diye merak etme.Sanırım daha küçüksün.Bu arada Hindistan en büyük Müslüman ülkelerinden biri ve orda da kurban bayramı yapılıyor.Orda bir sürü din olduğu için bazılarıda ineğe tapıyor ama yinede %75 müslüman.Onlar da alsıar hemen şah damarını kessinler tamam.Ama kaynar suya sokup,elektirik nedir ya?Sopalarla vura vura öldürmek nedir?Biz hayvana öyle mi yapıyoruz arada büyük bir fark var.Biraz mantıklı düşün.Burda ineklere bile öyle işkence yapılsa karşı çıkarlar.Hepimiz çinin vahşi,cani insanlarla dolu olduğunu ve canlı canlı maymun,köpek,kedilerin masalara getirildiğini,insanların irenmeden,acımadan sanki normal yemek gibi yavaş yavaş bıçakla kesip,hayvan orda inleyip acı çekerken bakmadığını biliyoruz.Amcam Çine 8 ay gitti 20 kilo vermiş.Tam bir dehşetti,aç kaldım dedi.Videolarını izleme bence sen, kan donduruyor.Canlı canlı derilerini yüzüyorlar biliyorsun dimi?Kesimden önce adrenalin yaptıkları için dövülüyorlar.Çinde 600 yıldır devam ediyor bu.Saçma sapan inançları var.Şanş getiriyormuş.40.000 köpek kesildi sen hala kurban bayramı diyorsun.İnek etinin yenilmeyeceğini mi düşünüyorsun?Köpek daha lezzetlidir,haklısın.

Bu konu en son " 26-06-15 " tarihinde saat 10:28 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-15, 14:35   #15

sanon Çevrimdışı

Cjxx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ya siz iyi misiniz?Gerçekten kurban bayramında hayvanı o şekilde alıp işkence yaptığımızı mı düşünüyorsunuz?Şah damarını anında kesersin ancak 10sn hayatta kalır hayvan.Üstelik besmele vs. Ederek Allahın huzurunda yapıyoruz o hayvan ne olduğunu bile anlamıyor.Allahın bize hayvanlara işkence katliam için mi bu bayramı verdiğini düşünüyorsun?Bize topluca ineklere katliam yapın,acı çeksinler,kanları aka akayavaş yavaş öldürün mü diyorlar.Durumu öyle bir acındırıp anlattınız ki.Köpekleri alacaklar döve döve sopalarla öldürecekler,elektirikle bayıltacaklar canlı canlı fokur fokur kaynayan suya atacaklar diyoruz.10snlik ölümle aynı şeymi bu işkence?Sana elektirik şoku yapsalar,sopalarla her tarafına vura vura öldürseler,kaynayan suya canlı canlı soksalar?2sn de damarının kesilip ölmesiyle aynı şey mi?Hangisini tercih edersin canım?Eminim işkence daha iyidir dimi?Farkındaysan ben köpekler etrafına bakacak bütün dostları işkence içinde,kaynar suya girmemek için çırpınıyo,kaçıyo yakalıyorlar birde ceza için sopalarla ölene kadar dövüyorlar.Deli gibi elektirik veriyorlar diyip öyle acındıra acındıra anlatmadım.Aynı şey mi bu?İnek etinden sütünden yararlanmak için.Eve alıp beslemek için değil.Biz onlara işkence yapmıyoruz anladın mı?Bende üzülüyodum eskiden balıkları yakalamayın,ölmesinler diye merak etme.Sanırım daha küçüksün.Bu arada Hindistan en büyük Müslüman ülkelerinden biri ve orda da kurban bayramı yapılıyor.Orda bir sürü din olduğu için bazılarıda ineğe tapıyor ama yinede %75 müslüman.Onlar da alsıar hemen şah damarını kessinler tamam.Ama kaynar suya sokup,elektirik nedir ya?Sopalarla vura vura öldürmek nedir?Biz hayvana öyle mi yapıyoruz arada büyük bir fark var.Biraz mantıklı düşün.Burda ineklere bile öyle işkence yapılsa karşı çıkarlar.Hepimiz çinin vahşi,cani insanlarla dolu olduğunu ve canlı canlı maymun,köpek,kedilerin masalara getirildiğini,insanların irenmeden,acımadan sanki normal yemek gibi yavaş yavaş bıçakla kesip,hayvan orda inleyip acı çekerken bakmadığını biliyoruz.Amcam Çine 8 ay gitti 20 kilo vermiş.Tam bir dehşetti,aç kaldım dedi.Videolarını izleme bence sen, kan donduruyor.Canlı canlı derilerini yüzüyorlar biliyorsun dimi?Kesimden önce adrenalin yaptıkları için dövülüyorlar.Çinde 600 yıldır devam ediyor bu.Saçma sapan inançları var.Şanş getiriyormuş.40.000 köpek kesildi sen hala kurban bayramı diyorsun.İnek etinin yenilmeyeceğini mi düşünüyorsun?Köpek daha lezzetlidir,haklısın.
O kadar yanlı (tabi ki kendi kültürünüzden yana) bir haldesiniz, objektif ve serinkanlı bir değerlendirme yapabilmekten o kadar uzaksınız ki... Bu yaklaşımla hiçbir düşünce gelişmez.

Çin ile Türkiye'yi karşılaştırmak nerden aklınıza geldi? Herkes başta kendi kültüründen sorumlu. Çin'deki olay buradakinden çok vahim diye buradaki durum temize çıkmaz. Yok öyle bir mantık. Zaten siz de buradaki durumu temize çıkaramayacağınızı bildiğiniz için Çin'deki olayın kötülüğüne fazlaca odaklanmayı tercih etmişsiniz.
Sadece şunu söyleyeyim, bağıntıları siz kurmaya çalışın: Son yapılan araştırmalar balıkların, deniz kabuklularının bile korku ve ağrı hissettiğini (kabukluların hissetmekle de kalmayıp bunu hatırlayabildiklerini) gösteriyor. Çok daha gelişmiş canlılar olan memeli hayvanların neler hissedebildiğini ve hatırlayabildiğini bir tekrar düşünün siz bence... (Bir sene kesime gelmiş ama kesilmemiş bir hayvanın sonraki sene tekrar getirilmesi bile işkence olabilir.)
Bir canlının insanlar tarafından yeniyor olması insanlara o canlıya hiçbir şekilde işkence etme, kötü davranma hakkı vermez. Bir canlıyı yemek için etik biçimde öldürmek diye bir şey varsa bu da ancak o canlıya HİÇBİR korku, stres ve acı yaşatmadan olur. Maalesef kurban ritüelinde bunların 3'ü de bol bol var. Daha hayvanları kamyonlara balık istifi tıkıp saatlerce sürecek ve hiç hareket edemeyecekleri yolculuklara çıkarırken stres yaşatmaya başlıyorsunuz. Bu stres günlerce tanımadıkları bir çevrede, binaların-arabaların arasında, yeşilden-topraktan ve alıştıkları çevreden uzak bir şekilde beklerken devam ediyor. Kesim için hayvan yakalanırken ve bağlanırken buna korku da ekleniyor. Hayvan hayattakalım moduna geçiyor ve çırpınmaya başlıyor. Kesilirken ve kesildikten ölene kadar geçen süre içinde de kimbilir nasıl bir acı hissediyor. (ne kadar kısa olursa olsun)
Özetle ne için yapılırsa yapılsın kurban vb. kültürel ritüeller bir canlının kendinden güçsüz başka canlılara yaptığı sistematik işkencedir. 2015 yılı itibariyle insanlığın genel olarak varmış olduğu evrensel etik değerler ışığında savunulması mümkün değildir.

Bu konu en son " 26-06-15 " tarihinde saat 14:59 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları