Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 20-08-13, 10:27   #61

Pıtırsonic Çevrimdışı

ben hiçbir yapılanı küçümsemiyorum. aksine burada eğer insanlara "siz benim çizgimde değilsiniz" derseniz, o zaman ben de yapılanı hatırlatırım, kimse kusura bakmasın. kimsenin burada başkalarının çizgisini belirleyecek haddi yok, yapılanları ölçecek haddi de yok. buna istinaden mama kapları ile ilgili yorumumu yaptım ki kendisi bunu yazdığında, ilk destek gösterenlerdenim. ama kalkıp başkalarına tepeden bakarsanız yaptıklarınızla, o yaptığınız iyilikleri savunma olarak kullanırsanız ne anlamı kaldı ki? burada kalkıp da beni; başkalarını küçümseyen, günah keçisi ilan etmeyin! bir çok kişi de nasıl biri olduğumu aşağı yukarı biliyordur zaten. ama aynı şeyi başkasına yapmaya kalkanı da sonuna kadar küçümserim.

sahiplendirdiğim kediler geri gelmiyor Hemeraa. yalnızca biri ile ilgili bir sorun yaşadım. sizin dediğiniz 1 aylık takibi ben tüm hayatları boyunca yapıyorum. şuan o sorunu da çözdük zaten. telefondan iletişim problemimiz olduğu için yanlış anlaşılmalar olmuş ki ben de kötü hissettim bu konuda kendimi. ayrıntıları merak edene anlatabilirim de ancak buradan anlatmayı, başkalarının yaşamıyla ilgili olduğu için doğru bulmuyorum ve kabaca söyleyebiliyorum anca. çok iyi araştırdığınız için 1 aylık takip size yetiyordur tabii. bu durumda bile beni araştırmıyor göstermeye çalışmanız da ayrı bir güzel. neyin derdi, neyin yarışıdır bu? burada herkes bilir ne kadar araştırsanız da o kediler evden atılabiliyor. sizin 1 aylık takipleriniz görmenize yetmiyorsa, sizin probleminiz tabii. çok diktatörsünüz ya, insanlar da size pat diye söyler zaten "ileride atabilirim ben bunu" diye. daha siz kendi kedinizi atmışsınız hanımefendi! diktatör olsanız ne olacak???

her kim kedisini/köpeğini verse, burada bir çok kişi eleştirir. "ama şunu yaptım, bunu yaptım" demeniz, eleştirilmenize engel değil. burada kalkıp bana ya da başka insanlara "siz benim çizgimde değilsiniz, eleştirmeyin" diye de kızamazsınız. Hailey'nin dediği gibi sizin imkanınız vardır, böyle bir projeye girişmişsinizdir. benim de öyle bir imkanım vardı, çok zorladık ama olmadı ki bu konuda zekama laf söyleme gafletinde bulunmamanızı tavsiye ediyorum edep açısından! hangi aşamalarla ne yaptığımızı bilmeden nasıl ki benim konuşmama kızmışsınız, aynı şeyi yapmayın o zaman.

ömründe ilk defa kedi besleyen birisi, onun ihtiyaçlarını bilmediğinden nasıl bir proje yapsın? veya tüm gün çalışan birisi bunlara vakit ayıramaz. ayrıca burada lise ve ilkokul öğrencileri de var. yani şu cümlelere ben küçümseyen oldum ya, pes sizin adelet anlayışınıza! dediğim gibi bu konuyu uzatmak kendi adıma doğru değil. sabaha kadar tartışırız, bir yere de varamayız, zaten aynı dilden de konuşmuyoruz. siz doğurtup sahiplendirin çok güvenli yuvalarınıza, ne diyeyim.. o kadar şey yapmışsınız, hakkınız.. az önceki mesajınız gibi bir mesaj atsanız dahi başka yorumum yok. okuyanlar zaten kendileri karar verip doğru ile yanlışı ayırt edebiliyorlar, dolayısıyla 40 kere açıklamama da gerek yok.

Bu konu en son " 20-08-13 " tarihinde saat 10:46 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-13, 12:19   #62
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kızım Doğum Yaptı :)

İnsanlar sürekli yarış içindeler her şey de bir başkasından üstün olma telaşı.

Kimi zaman bir akıllı cep telefonu ile, kimi zaman bir acı ile, kimi zaman da yapılan bir iyilik ile.

Bu sitede hevesle alıp sonra sokağa atanlar dışında tüm pet sahipleri bir takım fedakarlıklarda bulunuyor bulunmadan olmuyor zaten. Kimisinin bütçesi kısıtlıdır daha da kısar, kimisi başka bir şeyden.

Online bir plartformda da ee ben bunu yaptım, şunu da yaptım demek gayet kolay. O tür tartışmaların sonu gelmez, desteksiz atış alanı yani nihayetinde.

Ne yani sizin maddi durumunuz kötü diye maddi durumu yerinde olanlar daha kötü hayvansever mi
Ne biliyorsun o insanın başka dertlerinin olmadığını.Kendinizi bir başkasından nasıl üstün görüyorsunuz ki , telepatik güçleriniz var da hepimizin hayatını mı gözlüyorsunuz

Kendiniz bir kenara çeklinin de bu site petler merkezli işlemeye devam etsin, üzgünüm ama konumuz SİZ değilsiniz.

Pıtırsonic'i de küstürmeyin bu sitedeki en bilinçli, en yardımcı üyelerden bir tanesidir kendisi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-13, 12:45   #63

sharemre üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
sharemre Çevrimdışı

Yaz a son derece katılıyorum. bu sitede sevgili pıtırsonic e yapılan haksızlıklara tahamul edemiyorum. zaten ne demişler doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar burada açılan her konuda insanlara mütevazı bir biçimde yardım etmeye çalışmak suç oluyor herhalde...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-13, 19:41   #64

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Yazım taraflı göründüyse özür dilerim, olabildiğince objektif bakmaya çalışmıştım. Amacım kimseyi günah keçisi ilan etmek değildi, bu forumda herkesin iyi şeyler yaptığını ve kimsenin de birbirinden bu konuda üstün olmadığını, çünkü imkanlarıyla yardım ettiklerini kast etmiştim.

Bu konu en son " 20-08-13 " tarihinde saat 19:43 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-14, 10:38   #65

İstanbul (Anadolu Yakası)
zehrakçay Çevrimdışı

Çok mutlu oluyorum bu tür yazılara benim kedimin şansı yoktu demek ki :'(
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-04-15, 10:42   #66

qmerveq Çevrimdışı
Thumbs up Cvp: Kızım Doğum Yaptı :)

Tebrikleerr. Benim de kizim godum yapti. 4 tane . biri sari beyaz ,diyeri beyaz gri karisik bisey,
ikisi siyah birinin ustunde annesi gibi cizgiler var. Daha gozleri acilmadi. Kedilerin babalari farkli bizde qaliba hepsi ayri bi renk, bizimki sokakta cok geziyodu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-04-15, 10:47   #67

qmerveq Çevrimdışı

Birde benim yavrular dogdugunda annesi sadece birine sut veriyodu. Diyerleri dehidasyona ugradi cunki yavrular bahcede godmusdu. Veterine goturemedik .ama son anda kurtardik .siringayla sut icirdik. Kaloriferde issittik .sonra anneyide yavrularida eve getirdik. Simdi annnesi bakiyor onlara massallah cok guzeller
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-04-15, 11:27   #68

qmerveq Çevrimdışı
Thumbs up Cvp: Kızım Doğum Yaptı :)

Hemeraa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar uzun zamandır yazmıyorum buraya yavrucuklarım 2.buçuk aylık oldular ve 3 yavruyu sahiplendirdim 3 tanesi bende anneyi de sahiplendirdim..hepsi şimdi çok iyi..kiloları da düzene girdi..

Bende hamileydim biliyorsunuz.. 2.5 aylıkken düşük riski atlattım..Ve şimdi benimde bebeğimin durumu çok iyi biraz önce muayeneden geldim..Testlerimi yaptırdım toxoplasma, Rubella filan işte, kedilerden geçebilecek hastalıkların testiymiş bunlar..Ve Allahıma bin şükürler olsun çok sevindirici bir haber aldım virüsü almış ve atmışım bağışıklık kazanmışım yani..Allahım dualarımı kabul etti çok şükür bebeğim ve ben şimdi çok iyiyiz 15 haftalık oldu bebeğim 4.ayın içindeyiz.. aşağıda ki resimde bebeğimin fotosu Toxoplasmayı alıp atmak bağışıklık kazanmak çok daha iyiyimiş virüsü hiç almamaktansa, bundan sonra asla bulaşmayacak kedilerimden herhangi bir hastalık.. şuandan itibaren kediciklerim ve bebeğimle ömür boyu mutlu mesut yaşayabilirim..
Aaa bebek omu cok kucukmus kedi yavrusuna benziyo INSALLAH saglikli olur
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları