Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 15-08-13, 17:26   #46

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kızım Doğum Yaptı :)

Hemeraa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar uzun zamandır yazmıyorum buraya yavrucuklarım 2.buçuk aylık oldular ve 3 yavruyu sahiplendirdim 3 tanesi bende anneyi de sahiplendirdim..hepsi şimdi çok iyi..kiloları da düzene girdi..

Bende hamileydim biliyorsunuz.. 2.5 aylıkken düşük riski atlattım..Ve şimdi benimde bebeğimin durumu çok iyi biraz önce muayeneden geldim..Testlerimi yaptırdım toxoplasma, Rubella filan işte, kedilerden geçebilecek hastalıkların testiymiş bunlar..Ve Allahıma bin şükürler olsun çok sevindirici bir haber aldım virüsü almış ve atmışım bağışıklık kazanmışım yani..Allahım dualarımı kabul etti çok şükür bebeğim ve ben şimdi çok iyiyiz 15 haftalık oldu bebeğim 4.ayın içindeyiz.. aşağıda ki resimde bebeğimin fotosu Toxoplasmayı alıp atmak bağışıklık kazanmak çok daha iyiyimiş virüsü hiç almamaktansa, bundan sonra asla bulaşmayacak kedilerimden herhangi bir hastalık.. şuandan itibaren kediciklerim ve bebeğimle ömür boyu mutlu mesut yaşayabilirim..

Çok çok sevindim bize güzel haberler verdiniz size ,bebeğinize ve kediciklere sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-13, 18:04   #47
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Yavrular maşallah çok ama çok tatlılar.

Ben okuduklarımdan yola çıkarak bir şey paylaşmak istedim.

Hani güvendiğimiz insanlara veriyoruz yavruları diyorsunuz ya onun için bir örnek.

Benim ofisimin yanındaki ofistede bir komşumuz var sokak kedilerine mama, su verir hele bir tanesine bayılır.O dişi sokak kedisini zamanında kısırlaştırmış vs.

Bir gün bana bize iki Siyam geldi gel bak dedi ben ayıp olmasın diye gittim biri Sheba idi, bir anda aldım kucağıma eve getirdim, hikayeyi yazmıştım zaten daha önce

Tabi ben o anda bu kedileri çoks even adamın sitedeki bir sürü yavrudan birini değil de neden siyam aldığını sorgulamamıştım. Sheba'da erkek kardeşinin yanında çirkin kalıyordu, çok zayıftı ve kırık kuyruk ondan tiksinerek ''bunu'' vericem demesi benim kızımı almam da etkili oldu sanırım.

Bu süreçten sonra yan tarafla akraba olduk ve her gün işte sizin kedi nasıl bizim kedi nasıl konuşmaya başladık.

Bu herkesin çok hayvansever dediği adamın kedisine yaptığı muameleleri yazıyorum şimdi. (Kendi direk söylediği, bir ara aynı vete gidiyorduk ordan duyduklarım ve ağzından kaçırdıkları)

1- Ege kasabası burası 40 derece sıcak yazın. Kedisi evin içine giremez 24 saat balkonda,neymiş masa varmış büyük onun gölgesinde otururmuş .
2- birinci ya da ikinci hafta 5. kattan düşmüş komşuları havuz kenarında bulunca haberi olmuş , veterinere bir kontrole bile götürmedi, kediyi balkonda tutmaya devam etti , dersini almışmış.
3- Kediyi eğitmek için vurma
4- Kısırlaştıramam, ee koku bırakır sonra balkonda atlar yine diyince. Koku bıraksın da yesin sopayı. Kafamı bozarsa veririm birine kapış kapış gider demek
5-Sen neden kısırlaştırdın 250den gidiyo bunlarrın yavruları demek.

Son olarka bu hayvansever insan 1 hafta önce gözümün önünde bir sokak kedisine bütün gücüyle tekme attı.

Ve herkes bu kişiyi hayvansever biliyor.

Kimin ne olduğu belli olmuyor yani arkadaşlar.

O yüzden benim mantığımca da en iyisi evcil hayvanlarımızı kısırlaştırmak, böylece pek çok sokak hayvanı sıcak yuvalara kavuşabilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-13, 00:40   #48

sürmeli Çevrimdışı

bence cins adı altındaki kediler üretilmemeli onlar var oldukça bu yavrular. evsiz kalıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-13, 01:23   #49

Pıtırsonic Çevrimdışı

Hemeraa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar uzun zamandır yazmıyorum buraya yavrucuklarım 2.buçuk aylık oldular ve 3 yavruyu sahiplendirdim 3 tanesi bende anneyi de sahiplendirdim..hepsi şimdi çok iyi..kiloları da düzene girdi..

Bende hamileydim biliyorsunuz.. 2.5 aylıkken düşük riski atlattım..Ve şimdi benimde bebeğimin durumu çok iyi biraz önce muayeneden geldim..Testlerimi yaptırdım toxoplasma, Rubella filan işte, kedilerden geçebilecek hastalıkların testiymiş bunlar..Ve Allahıma bin şükürler olsun çok sevindirici bir haber aldım virüsü almış ve atmışım bağışıklık kazanmışım yani..Allahım dualarımı kabul etti çok şükür bebeğim ve ben şimdi çok iyiyiz 15 haftalık oldu bebeğim 4.ayın içindeyiz.. aşağıda ki resimde bebeğimin fotosu Toxoplasmayı alıp atmak bağışıklık kazanmak çok daha iyiyimiş virüsü hiç almamaktansa, bundan sonra asla bulaşmayacak kedilerimden herhangi bir hastalık.. şuandan itibaren kediciklerim ve bebeğimle ömür boyu mutlu mesut yaşayabilirim..
çok sevindim hayırlı olsun. şimdiden mutlu, uzun ömürler dilerim hem bebeğinize hem de kedilerinizle size

Yaz, yazdıklarınızın tümüne katılıyorum. daha dün, geçen yıl sahiplendirdiğim bir kedinin sahibi tarafından gecenin bir yarısı arandım ve kediyi tam 1 yıl sonra geri veriyor.. detayları yazmayayım burada şimdi uzun olur, konu çok dağılır ama dünden beri inanılmaz sinirliyim. umarım bir an önce Ankara'dan yollar kediyi de yanımda, güvende olur. hiç kimseye güvenilmiyor gerçekten. yuva bulmak bazen iyi bir seçenek ama gideceği sahibine de bağlı. bu kedinin başına kötü şeyler gelmedi. kaldığı 1 yıl içinde iyi bakıldı, takibini de hala yapıyordum zaten ama şimdi de terk ediliyor. ne kadar takip ederseniz edin, sorun çıkabiliyor ne yazık ki..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-08-13, 22:05   #50

nazokiraze üyesinin avatarı

nazokiraze Çevrimdışı

anne kedi sizin kendi kediniz değil miydi, sahiplendirdim dediğiniz için sordum.Bebekler sağlıkla büyüsün inşallah,bu arada Allah sizi de bebeğinizi kucaklamayı kısmet etsin inşallah ne mutlu size.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 05:23   #51

Hemeraa üyesinin avatarı

Üsküdar
Hemeraa Çevrimdışı

nazokiraze tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
anne kedi sizin kendi kediniz değil miydi, sahiplendirdim dediğiniz için sordum.Bebekler sağlıkla büyüsün inşallah,bu arada Allah sizi de bebeğinizi kucaklamayı kısmet etsin inşallah ne mutlu size.
Amin İnşallah Sağolun...
Evet Anne Kedi de benim kedimdi 2013 şubat ayından beri benimleydi ve anne kedinin haricinde 1 tane de erkek kedim vardı ve toplamda 8 kedi vardı evimde yavrularla birlikte illaki yuvalandırmam lazımdı....Erkek kedim benim ilk göz ağrım onu ne olursa olsun sanırım kimseye veremem..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 09:48   #52

Pıtırsonic Çevrimdışı

dişiyi evinize alıp erkek kedinizle çiftleştirerek doğum yaptırıp sahiplendirdiniz yani.. bu düşünce tarzının kesinlikle karşısındayım. her ne sebeple olursa olsun bakılamayacak kediler sahiplenilmemeli, sahipleniliyorsa bu şekilde vazgeçilmemeli. siz anneyi bile kabul etmiyorken yavrulatıp onları da akıbeti belli olmayan yuvalara yolladınız ya ne diyeyim.. bana kızacak mesajlar da gelecektir muhtemelen ama bu şekilde düşünüyorum ve düşünmeye de devam edeceğim. bakamayacaksanız almayın, siz bile bakamıyorken bir de yavrulatmayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 09:56   #53

Mırni Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
dişiyi evinize alıp erkek kedinizle çiftleştirerek doğum yaptırıp sahiplendirdiniz yani.. bu düşünce tarzının kesinlikle karşısındayım. her ne sebeple olursa olsun bakılamayacak kediler sahiplenilmemeli, sahipleniliyorsa bu şekilde vazgeçilmemeli. siz anneyi bile kabul etmiyorken yavrulatıp onları da akıbeti belli olmayan yuvalara yolladınız ya ne diyeyim.. bana kızacak mesajlar da gelecektir muhtemelen ama bu şekilde düşünüyorum ve düşünmeye de devam edeceğim. bakamayacaksanız almayın, siz bile bakamıyorken bir de yavrulatmayın.
+1
.............
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 10:58   #54
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Ben anlayamıyorum. Gerçi dünyada bırakın kedi köpek yavrularını bir anlık heves için, iki agucuk gugucuk için gerisi düşünülmeden bir sürü bebek yapılıyor ama yine de ANLAYAMIYORUM.

Yani Dünya o kadarda güzel bir yer değil patır patır doğurtmak ve doğurmak için. Neyse pazartesi pazartesi ne kendimi ne başkalarını sinirlendirmek istemiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 11:34   #55

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben anlayamıyorum. Gerçi dünyada bırakın kedi köpek yavrularını bir anlık heves için, iki agucuk gugucuk için gerisi düşünülmeden bir sürü bebek yapılıyor ama yine de ANLAYAMIYORUM.

Yani Dünya o kadarda güzel bir yer değil patır patır doğurtmak ve doğurmak için. Neyse pazartesi pazartesi ne kendimi ne başkalarını sinirlendirmek istemiyorum.

Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum..İnsan dünyasında hayvan olmak zor bunu bir anlayabilseler daha farklı davranırlar .Hak ettikleri değeri veren çok az insan var yazık bu miniklere..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 14:07   #56

İstanbul (Avrupa Yakası)
ggulsahh Çevrimdışı
Thumbs up Cvp: Kızım Doğum Yaptı :)

+1
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 14:32   #57

sharemre üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
sharemre Çevrimdışı

+1(çok haklı)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 19:17   #58

Hemeraa üyesinin avatarı

Üsküdar
Hemeraa Çevrimdışı

Size aynı şekilde cevap verecek değilim..Herkes aynı düşünmek zorunda değildir..Benim hayvanlara ne kadar değer verdiğimi burada bilen biliyor....Amaç çiftleştirmek değildi bunu bilen de benim düşüncemi bilende biliyor gerisi benim için önemli değil..keşke herkes benim gibi çalışıp düşünse...yazdığım şeyden bu kadar sığ basit bir yorum çıkartmak da ayrıca düşünülecek bir durum..bu konuda ilayda forumun daimi üyesi beni burada en iyi tanıyanlardan birisi...Neyse her insan özgür istediği şeyi düşünmekte...
Benim oğlum dışarıdaki kedilere bakıp ağlayan bir kediydi ve ona arkadaş olması için diğer kediyi aldım..ve burada o kadar cins sapkınlığı yaşayan tipler varki yok dişi olmasın yok erkek olsun yok tipi şu olsun ben ne olursa olsun can olsun diyen biriyim tipi cinsi benim için önemli değildi ben sadece oğluma arkadaş olsun diye diğer kediyi aldım..erkekte olabilirdi aldığım kedi dişide olabilirdi bu benim için kıstas değildi sadece dişi kedi benim evime yakın biri olduğu için aldım..ve doğumdan sonra psikolojisi bozuldu dişi kedinin ve psikolojisini düzelttik tedavisini yaptırdık daha sonra oğlumla anlaşamadılar ve bu yüzden de uzun zamandır kedi isteyen bir arkadaşıma kızımızı verdik sokağa atmış değilim kediyi güvende olduğuna emin olduğum birine verdim..Ve burada kimse kusura bakmasın burada bazı lafları sarf edenler önce kendilerine baksın da öyle konuşsunlar...kim yapar benim yaptığım fedakarlığı ? 1+1 toplamı 45metre kare evimde kronik hepatit b hastasıyım alerjik bronşitim var ve hamileyim düşük tehlikem vardı toxoplasmayı alırsam da bebeğim sakat doğacaktı hanginiz bu fedakarlığı yaptınız bunlara rağmen evinizde 8-10 kedi baktınız...Ve hanginiz sokak hayvanları için bir proje yapıp belediyeye sundunuz hanginiz çalışıyor? dışarıda gördüğüm hasta kedileri evime alıp iyileştirip yuva bulmak için yırtınan benim,Ben çalışmıyorum sigortam yok eşim inşaatta çalışıyor maddi durumumuz kötü eşimin sigortası yok benim yok maddi kazancımız eşim iş bulursa para kazanıyor ve ben bunlara rağmen maddi kazancımızın yarısını hayvanlara ayırıp bakan biriyim bana kimse sorumluluk alamayacak bakamayacaksan alma diyenlerde önce karşısındakini tanısın hangi şartlarda baktığımı bilsin de öyle konuşsun,konuşmak için eleştirip yargılamak için konuşmuş olmak için konuşmasın dikkat etsin ben daha doğru dürüst geçinemeyip kendi karnımı düşünmeden hayvanların açlığını düşünüyorsam kimse kusura bakmasın benim gibi olun öyle konuşun.Hanginiz bu zorluklarla hayvan bakarsınız hanginiz? Burada birçok insan beni eleştirebilir fakat yargılayacak kötüleyecek çizgide değilsiniz.Önce sokak hayvanları için çalışın somut bir şeyler yapın..
Ben hayvanları kısırlaştırmaya karşıyım bunu burada birçok kişi biliyor..Kısırlaştırma düşüncesinde olanların düşüncesini eleştirmek bana yakışmaz bana yakışan benim karşıt düşüncemde olanlara saygı duymaktır..Benim hayat çizgim düşüncem belli, bir çoğunuza göre yanlış olan şey bana göre doğru..Çünkü doğrular görecelidir,kişilerin düşüncelerine göre doğrular değişir.Benim doğrum bu fakat ben kendi doğrumu kimseye diretemem diretirsem bu karşımdaki kişiye hakarettir saygısızlıktır..

Benim için her hayvan önemlidir fakat oğlumun yeri ayrıdır diyorum çünkü ben kedi fobisi olan biriyken oğlum sayesinde erkek kedim sayesinde fobimi yendim ve bu yüzden benim için önemli..Bunu burada bi kaç arkadaş biliyor..

Bu konu en son " 19-08-13 " tarihinde saat 19:53 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 20:29   #59

Hemeraa üyesinin avatarı

Üsküdar
Hemeraa Çevrimdışı

PıtırSonic ben onca şeyi anlatmamda ki şey yaptığım şeylerin arkasına sığınmak için değil bunu anlayamıyor musun? Burada ki bazı insanları bilinçsiz şekilde eleştiri yapanları karşısındakini tanımadan eleştirenler var onlara yönelik yazdım o yaptığım şeyleri..Ben siz yapmadınız demiyorum sizinle de ufak ta olsa bir muhabbetim var ve ne yaptığınızı fedakarlıklarınızı ben biliyorum ve bu bağlamda sizin eleştirilerinize saygı duyuyorum siz hayvanlar için gereken herşeyi yapan ve gerektiğinde ilayda gibi sizden de bilgi aldığım bu forumda düşüncesine saygı duyduğum kişiler arasındasınız..Siz eleştiri yaptınız fakat sizin eleştiriniz üzerinden yorum yapmadım ben size özel cevap olsun maksatlı yapmadım yorumu rica ediyorum biraz detay düşünün..Size yargılıyorsunuz demiyorum eleştiriye de her zaman açığım..size yargılıyorsunuz demiyorum YARGI ve ELEŞTİRİ arasındaki farkı biliyorum bilmesem buraya yazmazdım yargı ve eleştiri kavramlarını..Siz sadece eleştiriyorsunuz.Beni siz eleştirebilirsiniz çünkü bana göre o çizgidesiniz! Herkes de eleştirebilir fakat çizgisi olan biri eleştirebilir ve yargılayabilir.
Bu arada yaptığım projeyi küçümsemişsiniz kendi yaptığınızı yüceltmişsiniz 1-2 mama kabı deyip geçiştirmişsiniz bu konu da sizi kınıyorum siz nereden biliyorsunuz benim asıl maksadımın ne olduğunu benimde bir doğal yaşam alanı projem var ilk bu projeyle gitmiş olsaydım belediye beni red edecekti işte bu yüzden sizin o küçümsediğiniz 1-2 mama kabı projesini ilk olarak ön plana aldım ki diğer doğal yaşam alanı projemi kabul ettireyim..Bir amaca ulaşmak istiyorsanız önce küçükten başlamalısınız ki kabul ettirebilin..Ben o küçümsediğiniz mama ve su kabı projesini kabul ettirdim ve şimdi sırada yaşam alanı projem var ben mantıklı hareket edip amacıma ulaşmak için kurnazca davrandım..Ve sizlerle de bu asıl projemi paylaşmadım asıl projem doğal yaşam alanıydı ve asıl projeme ulaşmak için sizden fikir almak için o küçümsediğiniz proje üzerine sizden fikir aldım..Çocukça bir yarıştan bahsetmişsiniz o konuda kınıyorum sizi bu doğru bir yorum değil iyice okuyup anlayıp öyle yorum yapın ve şuanda sizin yaptığınız şeyde bu lafınıza oturuyor çünkü.
Sahiplendirdiğiniz hayvanların geri gelmesine üzüldüm, benim gibi seçici davranmalısınız yuvaladırdığınız hayvanlar ile ilgili dediğim gibi ben bu konuda çok diktatörüm, çok incelerim insanları, çok seçiciyim ve şu zamana kadar verdiğim hiç bir kedi geri gelmedi..Asla güvenmediğim insana vermem..Şuanda 3 yavrum kaldı ve onları da isteyen o kadar çok kişi vardı ki ama kimseye vermedim çünkü güvenmedim başımdan atmak isteseydim bakmadan önemsemeden verirdim..Güveneceğim biri çıkmazsa 4 kedi var şuanda evimde güvenmezsem vermem asla onlar benimle kalır..
Neyse dediğiniz gibi uzatmaya gerek yok..

Bu konu en son " 19-08-13 " tarihinde saat 20:48 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 23:07   #60

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Bu forumda herkesin mutlaka büyük-küçük hayvan kurtarma adımı vardır. Hayvanlar için ufacık iyiliğimiz bile; önemlidir çünkü belki birinin hayatını kurtarır. Yani Afrikalı bir adamla evi olmayan bir adamın istek ve ihtiyaçları farklıdır fakat ikisine de bunlardan birini verdiğinde, ikisi de mutlu olur. Bu yüzden hiçbir proje, hiç bir girişim küçümsenmemeli.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları