Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 10-10-13, 18:38   #76

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kısırlastırma Ameliyatı

Döverken aniden sevmeye başlaması Kemal Sunal filmleri gibi Maviş çok uyanıkmış .. Oturuşu da çok cici.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 18:49   #77

İstanbul (Avrupa Yakası)
ayşen342013 Çevrimdışı

ameliyat oldugu gün şıllık.bir hafta 4 günde iyieşti bugün dikiş ipi düşmek üzere ama çekmiyorum kendisi düşsün diye bekliyorum veteriner öyle söyledi.
Eklenmiş Resimler
Kısırlastırma Ameliyatı-img_20131001_142517jpg  

Bu konu en son " 10-10-13 " tarihinde saat 18:51 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 19:12   #78

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Tam o esna benimle gözgöze geldi tabi, ben daha mavis diye bagirmadan o disleri cekip boynundan yalamaya basladi gözleride gözlerimde ama.
Okadar güldüm ki, yani ben birsey yapmiyorum annecim bak yaliyorum sadece diyor

Hahaha Çok komik ya alem bunlar ne kadar uyanıklar Allahım hepsine sağlıklı bir ömür versin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 23:28   #79

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

Aslinda anlasiyorlarda diyebiliriz kediyle köpek gibi birbirlerini yiyiyorlarda diyebiliriz, her ikiside yalan olmaz.
Pasa bizim oldugumuz ortamda mavisin üstüne atliyor kulagini, kuyrugunu isiriyor, mavis biz variz diye eliyle ittiriyor ama biz tv´ye bakiyorsak, yada baska birseyle ilgileniyorsak, pasanin bu hareketlerine cok sert tepki veriyor
Pasa ciyaklayinca biz mavis hayir diyoruz ozaman hemen birakiyor.

Bir seferinde cok güldüm ben, mutfakdayim yemek yapiyorum bebeklerimde yanimda (Zaten ben nerde onlar orda)

Caktirmadan bakiyorum tabi, pasa benden yüz alip yine mavisin kulagini kemiriyor, öyle hayir pasa laflarinada cok duyarsiz umurunda degil yani

Neyse mavis pasayi paket etti, arka ayaklariyla arka ayaklarini tutuyor ön patileriylede ön patilerini tutuyor, agziyla bogazinin altina dislerini geciriyor.

Tam o esna benimle gözgöze geldi tabi, ben daha mavis diye bagirmadan o disleri cekip boynundan yalamaya basladi gözleride gözlerimde ama.
Okadar güldüm ki, yani ben birsey yapmiyorum annecim bak yaliyorum sadece diyor

Tenhada kistirdimi ciyaklatiyor ama
Cok sükür öyle herhangi bir kanama yada yirtma falan olmadi, ikisininde tirnaklarini kesiyorum belki ondan olmuyor ama mavisde pasaya ders verecek sekilde isiriyor bazen, kücük bir ders vermek icin yani, biliyorum seviyor mavisim, bücürpasayi
aslında, çok da kötü olmadıkça müdahale etmeyin derim. benim hera daha mini bebekti bulduğumuzda haliyle kardeşlerle oynayıp da ayarlamayı öğrenemedi hart diye ısırıveriyordu dozunu ayarlayamıyordu sizin gibi bende çizik içerisindeydim. yavruları şu anda 3 aylık olacaklar nerdeyse ve inanın 3ü de hiç o kadar sert ısırıp tırmalamıyorlar çünkü birbirleri ile oynayarak ısırarak tırmalayarak, ne dereceye kadar ısırabileceklerini dozunu ayarlamayı öğreniyorlar. bırakın maviş de paşayla öyle oynasın, maviş ısırdıkça ya da tepki verdikçe paşa da aa ben fazla ısırmışım gevşetiyim diye algılayacak daha iyi öğrenecektir size ikisiyle de uzun ve sağlıklı ömürler. çok şekerler. keşke benim de bi siyamım olsa
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-13, 01:38   #80

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Bende bizimkilere karismayin kendi hallerine birakin diyorum arada, ama pasa ufak oldugu icin bazen mavisin isirmasina ciyaklama gibi sanki yardim ister gibi bir ses cikariyor, o sesi duyup duyarsiz kalabilmek hakikaten imkansiz.

Canini yakmasina izin veremiyorum, esim cocuklarimda tepkisiz kalamiyorlar.
Birde arada boyut farkida var, hani ikisi ayni boyda yada yakin olsa yine ses etmiycem belki ama bizim pasa minicik, mavisse yasitlarindan iri bir kedi.

Arada gözle görülecek bir fark var, durum böyle olunca minik olanda isirilip bagirinca mavis yapma diye bagiriyorum valla.
Icgüdüsel kendime engelde olamiyorum, mavis hayir yapma diye bagirinca mavis pasayi birakip firliyor hemen.
öyle kacmasinida istemiyorum yani korkmasini istemiyorum ama baskada nasil durdurabilirim bilmiyorum.

Bazen öyle yapiyor ki, ayni aslanlar gibi pasayi yakalayip boyunu altina aliyor, sanki boynu kirilacak gibi bir sekil aliyor, pasa ciyaklayinca, onu o halde görünce yüregim agzima geliyor yerimden firliyorum mavis diyede bagiriyorum tabi, sanki azicik gec kalsam pasanin boynunu kiracak.

2 sefer onlari evde 2-3 saatligine yanliz birakmak zorunda kaldik, aklim hep evde kaldi, allah korusun eve döndügümde ya pasayi ölü bulursam düsünceleri yüzünden stresli bir misafirlik gecirdim.

Fakat eve döndügümüzde onlari uyurken gördüm, sessizce uyuyorlar. Iki seferdir bu sekilde görüyorum, yani biz yokken iyi geciniyorlar, nazlari simarikliklari bize sadece
YInede mecbur kalmadikca riske giremiycem sanirim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-13, 06:31   #81

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

Bende bizimkilere karismayin kendi hallerine birakin diyorum arada, ama pasa ufak oldugu icin bazen mavisin isirmasina ciyaklama gibi sanki yardim ister gibi bir ses cikariyor, o sesi duyup duyarsiz kalabilmek hakikaten imkansiz.

Canini yakmasina izin veremiyorum, esim cocuklarimda tepkisiz kalamiyorlar.
Birde arada boyut farkida var, hani ikisi ayni boyda yada yakin olsa yine ses etmiycem belki ama bizim pasa minicik, mavisse yasitlarindan iri bir kedi.

Arada gözle görülecek bir fark var, durum böyle olunca minik olanda isirilip bagirinca mavis yapma diye bagiriyorum valla.
Icgüdüsel kendime engelde olamiyorum, mavis hayir yapma diye bagirinca mavis pasayi birakip firliyor hemen.
öyle kacmasinida istemiyorum yani korkmasini istemiyorum ama baskada nasil durdurabilirim bilmiyorum.

Bazen öyle yapiyor ki, ayni aslanlar gibi pasayi yakalayip boyunu altina aliyor, sanki boynu kirilacak gibi bir sekil aliyor, pasa ciyaklayinca, onu o halde görünce yüregim agzima geliyor yerimden firliyorum mavis diyede bagiriyorum tabi, sanki azicik gec kalsam pasanin boynunu kiracak.

2 sefer onlari evde 2-3 saatligine yanliz birakmak zorunda kaldik, aklim hep evde kaldi, allah korusun eve döndügümde ya pasayi ölü bulursam düsünceleri yüzünden stresli bir misafirlik gecirdim.

Fakat eve döndügümüzde onlari uyurken gördüm, sessizce uyuyorlar. Iki seferdir bu sekilde görüyorum, yani biz yokken iyi geciniyorlar, nazlari simarikliklari bize sadece
YInede mecbur kalmadikca riske giremiycem sanirim...
ana yüreği dayanamıyor ne yapsın benim bebekler de bazen mesela 2si uyur 1i uyanıktır ya da 1i uyur 2si uyanıktır uyanık olan uyuyanı rahatsız eder ya bende dayanamam ayırırım hemen bırakın uyusunn derim, kızarım. ya da kavga ederler bi ciyaklama sizinki gibi bende hemen seslenirim yapmayın derim ayrılırlar. ama korkutacak kadar bağırmadım daha yine de benim de arada sizin gibi kızdığıım oluyor ) ana yüreği işte :P
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-13, 18:50   #82

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Biz Türk halki zaten ezilenin yanindayiz her zaman.
Ne olursa olsun, arada esitlik yoksa mudahale ediyoruz, genetik yapacak birsey yok

Seninde dedigin gibi pasam uyuyor mesela mavis gidip yalamaya basliyor, pasa uyumak istiyo git der gibi miyavliyor, mavis hanimin umurunda degil, uyurken sevecegi tutuyor

Yalamaya devam edince pasada uyanip sariliyor bogazina Mavisde cani yaninca bu sefer, isiriyor pasayi.
Yada mavis uyuyor pasanin oyun oynayacagi tutuyor, yere yatip sürüne sürüne mavise yaklasiyor atliyor kafasina, uykusundan uyanan mavisde pasaya birkac pati atarak kendinden uzaklastirmaya calisiyor ama pasa anlarmi tekra tekrar saldiriyor.

Bu zincirleme reaksiyon cok gerceklesiyor bizim evde, bizde bunu bildigimizden pasa uyuyunca mavis yanina gittiginde bakiyoruz hemen yalamaya baslayinca alip baska yere götürüyoruz.
Mavis uyudugunda pasayi oynatip mavisden uzak durmasini sagliyoruz.

Durum bizdede ayni yani, senin dedigin gibi birak uyusun diye kiziyorum
Birbirlene zarar vermesinler, rahatsiz etmesinler diye, esitligi saglayayim diye, en cok ben ugras halindeyim
Ama onlarda olmasa yasamanin tadina varilmaz, iyiki varlar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-13, 10:56   #83

onnet5 Çevrimdışı

biyerde bir yazı gördüm kısırlaştırınca kedi oyun oynamıyormus eski hareketliligi gidiyormus dogrumu ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-13, 14:54   #84

FATİH VOLKAN YENİTÜRK üyesinin avatarı

TUZLA-İSTANBUL
FATİH VOLKAN YENİTÜRK Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

yooo...konu açtım ya..gözü dışarıda diye..ayrıca elimde hala çizzikler bol..mühim değil yalayıp iyileştiriyor zaten ama cinsine göre değişir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-13, 22:37   #85

İstanbul (Avrupa Yakası)
ayşen342013 Çevrimdışı

bizimki kısırlaştıgından beri daha oyuncu.bir fark var ama eskiden kolay yakalanıyodu şimdi yakalanmıyo hala bana güvenmiyo
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-13, 05:06   #86

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

onnet5 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
biyerde bir yazı gördüm kısırlaştırınca kedi oyun oynamıyormus eski hareketliligi gidiyormus dogrumu ?
Bencede kedinin karakteriyle ilgili, irklari ne olursa olsun, karakterleri hareketlerini belirliyor.

Mesela arkadasimin siyam kedisi var, bana diyor ki bebek delisi ufak cocuk gördümü oynuyor, sürtünüyor diyor, siyamlar cocuklari severmis diyor.

Ama iyide bizim mavisde bir siyam ve bebeklerle cocuklari sevmiyor, yigenim geliyor eve daha 3 yasinda, resmen saldiriya geciyor.
Kimseye saldirmayan kedi, bayagi terör estiriyor evde, yigeni nasil koruyacagiz sasiriyoruz.
Bayagi bildiginiz patisiyle dövüyor.

Yani ben irklarindan degilde karakterlerinden dolayi, degisik huylara sahip olduklarina inaniyorum.

Mavisde kisirlastirildigindan beri daha sakin, ilimli ve oyuncu.
Pasayla oyunlar oynuyorlar en cok yakalamaca Biri kaciyor digeri yakaliyor, yakalaninca bakiyorum bu sefer digeri kaciyor öbürü kovaliyor ama ninja gibiler duvarlarda yürüyorlar

Ve dün kocaman camdan vazomu kirdilar, henüz uyanmisdim ki, bir gürültüyle yerimden firladim, oturma odasina geldigimde güzelim cam vazomun yerde tuzla buz oldugunu gördüm, icindeki renkli misketler ve camlar tüm haliya yayilmis.

Hemen mavisi ve pasayi odadan cikardim, yatak odasina kapattim, ayaklarini kesmesinler diye, sonra, camlari temizledim ve tabi elimi kesdim
Süpürdüm sonra bizimkileri serbest birakdim, mavisim sanki hatayi anlamis gibi, odadan geri cikmadi, yorganin altina girdi ordan bana bakiyor, bende gülüyorum ya! seni yaramaz kirdinmi annenin cam vazosunu diyorum sessizce bakiyor.

PAsa ortada ziplaya ziplaya dolasmaya devam ediyor, cokda umurumdaydi diyor senin cam vazon hih!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-13, 08:05   #87

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Benelif, hepsini yerim ben! Ne kadar tatlılar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-13, 18:10   #88

idil_ üyesinin avatarı

Ankara
idil_ Çevrimdışı

Kısırlaştırma öncesi kan sayımını yaptırdınız mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-13, 21:13   #89

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Herzaman gittigimiz veterinerklinigi zaten, orda mavisin dosyasi var, ama mavisden hic kan alinmadi.

Cok sükür ameliyatida basarili gecdi, karnindaki tüylerde uzamaya basladi, hersey yolunda
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-13, 01:52   #90

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Öncelikle dönmene cok sevindim HOSGELDIN
Bende sana e-mail atacakdim neler yapiyorsun diye burda görmekden cok memnun oldum.

Yazilarini okudum, gecmis olsun.
Kisirlastirma benimde korkulu rüyamdi, ama mavisin o aci ceker gibi miyavlamasi, yerlerde sürünmesi ailecek hepimizi cok etkiledi.
O anda tamam dedim hemen ameliyat olsun, ve bu acidan kurtulsun.

Tecrübeli kedi besleyenler bu halinin can yakmadigini aci cekmedigini söylerler ama ben buna inanmiyorum piskolojik durumlarda can yakar bence, illa vucudda bir yara olmasi gerekmez.

Ne olursa olsun hicbirsey icin gec degildir, kisirlastirma islemini biran önce yaptirirsin insallah.
Mavisim kisirlastirmadan sonra bir hanimefendi oldu, agir basliydi zaten, iyice bilge bir hal aldi.
Ruh sagliginin cok iyi oldugunu gözle görüyorum.
Cok sakin ve cok mutlu bu benim icin herseye bedel.

Tek sorunumuz mavis 2 gün önce pasanin boynunu isirdi, yani gözle görmedik ama boynunun alti kandi.
iyice bakdigimizda isirilmis gibi görülüyordu.

Pasada elettirmiyor, ancak bukadar bakabildik.

Bes dakika yerinde durmuyor, tutabilene ask olsun. Mavisin üzerine saldiriyor kulagini falan isiriyor,
mavis pasa isirinca miyavliyor sonrada pata küte girisiyor

Yapabilecegimiz hicbirsey yok malesef, biz uyuyunca mavisi kizimin odasina koyuyoruz bu isirma olayindan sonra, orda uyuyor pasa benimle uyuyor.

Bir araya geldiklerinde pasa yine kosup saldiriyor, mavis uyusun yada uyumasin hic fark etmez pasa kabararak üstüne atliyor.

Bu durumda mavisede kizamiyoruz hem kizsak ne olacak sanki anlayacakmi bana neden kizdilar simdi diyip sasiracak sadece.

Bir daha olmaz insallah diyoruz baskada birsey yapamiyoruz malesef...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları