Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 07-05-13, 18:08   #1

pankgirl üyesinin avatarı

Ankara
pankgirl Çevrimdışı
Varsayılan Kesinliklee.!

Geçenlerde, yeni evlenen arkadaşım eşiyle birlikte evimize
ziyaretimize geldi. Hoş geldiler, sefa geldiler de, keşke gelmeselerdi...

“Lütfen şu kediyi bir odaya kapatır mısın?”

Durup düşünelim... Bu bir rica mı yoksa dayatma mı?

E benim güzel hemcinsim, sana böyle mi öğretildi? Senin o kedi dediğin, o evin sahibi, sen misafirsin.
Eğer çocuğum olsaydı, “ben çocukları hiç sevmem, odaya kapat, şu veledi mi diyecektin?

Merakıma yenik düşüp kedilerle alıp veremediğinin ne olduğunu sordum. Ve aslında sorarken bile cevabını bildiğim klasik bahane :

KEDİLER NANKÖRDÜR!!!

Anlayamadığım nokta şu; ne bekliyorlar? Çalışıp eve ekmek getirmelerini mi? Eğer sen eve geldiğinde
terliklerini getirirse mutlu mu olacaksın?

Ben bu soruları sormadım misafirime, ne de olsa misafir, saygımız sonsuz... Ama yine kendimi tutamayıp şunları söyledim:

Kedi köleleştirilemeyen nadir canlılardandır. Asla istemediği bir şeyi yaptıramazsın. Karakter meselesi bir yerde, kimi çıkarı için kendinden ödün verir. Kediler ASLA!

Peki anladı mı?

Sanmıyorum....

Nurşah Şentürk
Kedici, Kedi ve Kültür Dergisi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-13, 19:02   #2

Suslu üyesinin avatarı

Suslu Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kesinliklee.!

pankgirl tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Geçenlerde, yeni evlenen arkadaşım eşiyle birlikte evimize
ziyaretimize geldi. Hoş geldiler, sefa geldiler de, keşke gelmeselerdi...

“Lütfen şu kediyi bir odaya kapatır mısın?”

Durup düşünelim... Bu bir rica mı yoksa dayatma mı?

E benim güzel hemcinsim, sana böyle mi öğretildi? Senin o kedi dediğin, o evin sahibi, sen misafirsin.
Eğer çocuğum olsaydı, “ben çocukları hiç sevmem, odaya kapat, şu veledi mi diyecektin?

Merakıma yenik düşüp kedilerle alıp veremediğinin ne olduğunu sordum. Ve aslında sorarken bile cevabını bildiğim klasik bahane :

KEDİLER NANKÖRDÜR!!!

Anlayamadığım nokta şu; ne bekliyorlar? Çalışıp eve ekmek getirmelerini mi? Eğer sen eve geldiğinde
terliklerini getirirse mutlu mu olacaksın?

Ben bu soruları sormadım misafirime, ne de olsa misafir, saygımız sonsuz... Ama yine kendimi tutamayıp şunları söyledim:

Kedi köleleştirilemeyen nadir canlılardandır. Asla istemediği bir şeyi yaptıramazsın. Karakter meselesi bir yerde, kimi çıkarı için kendinden ödün verir. Kediler ASLA!

Peki anladı mı?

Sanmıyorum....

Nurşah Şentürk
Kedici, Kedi ve Kültür Dergisi
ben kedilere nankör diyen insanlara şu olayı anlatıyorum peygamber efendimizin zamanında bir kediyi koynunda gezdiren geceleri salıveren bir sahabe vardı ebu hureyra peygamber efendimizde kediyi bu kadar sevmesinden dolayı ona kediciğin babası derdi peygamber efendimiz böyle derken ben kim oluyorumda kedileri nankör olarak nitelendiriyorum ozman susuyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-13, 19:27   #3

Ankara
pankgirl Çevrimdışı

Suslu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben kedilere nankör diyen insanlara şu olayı anlatıyorum peygamber efendimizin zamanında bir kediyi koynunda gezdiren geceleri salıveren bir sahabe vardı ebu hureyra peygamber efendimizde kediyi bu kadar sevmesinden dolayı ona kediciğin babası derdi peygamber efendimiz böyle derken ben kim oluyorumda kedileri nankör olarak nitelendiriyorum ozman susuyorlar
Dogru cok haklisiniz bu dediginizi bende soylerek deneyecegim ama bazi zeka ozurluler bunu bile anlamayacak kadar kafasiz )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-13, 19:32   #4

Suslu üyesinin avatarı

Suslu Çevrimdışı

eee onu da anlamıyorlarsa laf soylemeye gerek bıle yoktur ozaman
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-13, 00:34   #5

Tekirdağ
wixmore Çevrimdışı

Bizim eve pek gelen olmuyor,gelenler de hep kedi aşığı insanlar. Hatta bazen bizi değil Siva'yı görmeye gelenler oluyor. Sadece ablam ve eşi biraz tedirgin oluyorlar üstümüze aniden atlarsa diye. Onun dışında yeni biri gelecekse direk söylüyorum bizde kedi var diye. Rahatsız olan hiç gelmesin istiyorum çünkü Siva her yerde. Ondan rahatsız olan biri gelince o kadar geriliyorum ki anlatamam.
Benim sıkıntım eve gelenler değil. Otobüste, parkta , bahçede gördüğümüz insanlar. Bir kere otobüse kedi binemez diyen otobüs şoförüyle tartıştım, başka bir gün amcanın biri beni kenara çekti kedi besleme nankör hayvandır, köpek besle daha iyi dedi. Amca peygamber efendimizin bile kedisi varmış, kedi nankör olsa hiç o besler miydi dedim. Amca hala bizim köyde bir kadın vardı da kedileri beslerdi, sonra bir gün yemek vermedi kediler nerdeyse onu yiyordu demeye. Amca olur mu öyle şey kedi insan yer mi, yemek verene saldırmaz vs diye anlatmaya çalışsam da hiç oralı olmadı.
Nerden çıkıyor bu kedi nankördür saçmalıkları anlamıyorum. Kedi bakan birileri çıkıp kediler nankör dese hadi kedi bakmış vardır bir bildiği diyeceğim ama hiç bir kedi sahibinden böyle bir şey duymadım. Ayrıca evet kedi tırmalayabilir, ısırabilir, canı istemezse kendini sevdirmez gider; ama bunların hiç biri sebepsiz değildir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-13, 02:01   #6

Hemeraa üyesinin avatarı

Üsküdar
Hemeraa Çevrimdışı

Hadis No : 3514Ravi: Davud İbnu Salih İbni Dinar et-TemmarTanım: Davud İbnu Salih İbni Dinar et-Temmar, annesinden anlatıyor: Efendim beni, Hz. Aişe (ra)ya bir miktar yemekle gönderdi. Gelince Hz.Aişeyi namaz kılıyor buldum. Bana, elimdekini koymamı işaret etti. (Ben de bıraktım). Ancak bir kedi gelerek üzerinden yedi. Hz. Aişe (ra), namazından çıkınca, kedinin yediği yerden yemeği (bir miktar) yedi. Sonra da şu açıklamayı yaptı: Resulullah (sav): Kedi necis değildir, o sizi çokça dolaşan birisidir demişti. Ben ayrıca Resulullah (sav)ın kedinin artığıyla abdest aldığını gördüm.Kaynak: Ebu Davud, Taharet 38, (76)

Bu da Ders olsun kedi nankördür diyen insanlara..Ve Peygamber efendimizin o kadar çok hadisi vardır ki kediler hakkında...

Mesela tuvaletini yapıpta üzerini kapatır (doğadaki kediler için der bunu) ve her hacet gidermesinden sonra kıbleye döner ve ellerini ayaklarını mesh eder yani abdest alır der....Kediler Tüm hayvanlardan daha temizdir der.

Bu konu en son " 08-05-13 " tarihinde saat 02:04 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-13, 02:09   #7

Hemeraa üyesinin avatarı

Üsküdar
Hemeraa Çevrimdışı
Varsayılan Kedilerle alakalı hadis

Yukarıdaki de bir hadistir burada paylaştığım da sahih hadisler arasındadır arkadaşlar dikkatlice okumanızı rica ediyorum..kediler hakkında size laf söyleyenlere bunlardan da örnek verebilirsiniz..Peygamber efendimiz bile nankör olduklarını kabul etmez iken çok özel hayvanlar olduklarını söylüyor iken diğer insanlara ne düşer bilmiyorum... Onlar kendilerini H.Z Ayşeden..Peygamber efendimizden daha mı üstün görürler?

Allah Dostu Derki...

HIR=Kedi
HIRE=Dişi kedi
HÜREYRE = Küçük kedi
Kurânı Kerimde:
At. Aslan. Deve. Karga. Kırlangıç. Yılan. Karınca. Yunus balığı. Köpek. Fil gibi bir çok hayvanların isimleri geçmektedir.
Bazıları methedilir.
Bazıları misal olarak gösterilir.
Bazıları da vakıa icabı isim hâlinde geçer.
Kedi Kurânı Kerimde geçmez.
Fakat Kurânda geçenler hakkında bazı hadisler söylenmiş, fakat bunlar misal ve târif olarak...
Kedi hakkında hadis meşhurdur.
Bir vakıa üzerine bu hadîs söylenmiştir.
Sahabeden bir zât daima Resûl-ü Ekremin yanında bulunur, söze karışmaz daima dinlermiş, munis, orta boylu, siyah saçlı, siyah gözlü, zayıf bünyeli fakir bir zâttı.
Eshab-ı sofa ile yemek yer çok konuşmaz.
Gözleri yaşlıdır.
İyiliği sever.
Resûl-ü Ekrem de kendisine hoş nazarla bakar, kendisini severmiş. Ara sıra kendisi ile görüşürmüş ve bazı görüşmelerde tebessüm ederlermiş...
Küçük bir kulübe gibi evde otururmuş.
Sokakta kalmış kedileri götürür onları yedirir severmiş.
Resûl-ü Ekremin bundan haberi yokmuş.
Sahabeler birgün Resûl-ü Ekreme söylemişler.
Pis kedileri toplayıp kulübesinde bakıyor! demişler.
Resûl-ü Ekrem birşey söylememiş..
Bir gün sokakta görmüş, bu zât bir kedi yavrusu bulmuş.
Resûl-ü Ekreme sahabelerin söylediğini, kendisi de bildiği için Resûl-ü Ekrem birşey söyler diye, kediyi hemen hırkasının içine saklamış.
Resûl-ü Ekrem kendisine, hırkanın altında ne sakladın demiş. Hırkayı açmış küçük bir kedi yavrusu.
Resûl-ü Ekrem yavruyu sevmiş, okşamış, ve o zâta:
Ebu Hureyre: Sen kedi babasısın demiş.
İsmi artık böyle kalmış.
Biz de Resûl-ü Ekremin koyduğu isme hürmet için o zâtın ismini söylemiyoruz..
Bir gün bir sohbetde Resûlullah efendimiz:
Hubbül hırratı minel iman Buyurmuş.
Kediyi sevmek imandandır.
Niçin? diye sormuşlar.
Ebu Hureyre bilir demiş başka bir şey söylememişlerdir.
Ve Eba Hureyreye bir çok daha ledunni sırlar söylemiş.
Ona söylediği sırları Eba Bekir, Ömer, Osman, Ali bile bilmezdi.
Eba Hureyreden beş hadis rivâyet edilmiştir.
Fazla değil.
Kendisine:
Bize de söyle Resûlun sana söylediklerini
Söylersem kâfir oldu dîye başımı vurursunuz! demişlerdir.
Eba Hureyrenin bildiğini hiç kimse bilmez.
Resûlü Ekremin Eba Hureyreye ledunni sırlardan söylemesi ne sebeptendir? Ve niçin Eba Hureyreyi seçmiştir?
Bu da sır değildir amma ne faydası var, onun gibi olamadıktan sonra.
Merak etmek, birşeyi öğrenmek bazen insanı küfre götürür.
Tehlike ile karşılaşmamış olan insan, cesaret hakkındaki sorulara cevap veremez.
Meçhul, Sır kelimeleri insanın akıl hududunun ötesine habersiz hürmetin gizlendiği kelimelerdir.
Kedide büyük bir sır vardır.
Kedi: Nankör değildir.
Kedi: Hürriyetine çok düşkündür.
Kedi: Kulaklarıyla de görür. Radarı vardır.
Kedi: Çok sabırlıdır.
Kedi: Abdest edeceği zaman yeri kazar, yapar ve örter.
Niçin. Sebep...

İnsan da dahil hiç bir hayvan yoktur.
Böyle hareket eden.
Kediye sordum:
Sana insanlar nankör diyorlar, ne dersin?
Kedi geldi ayaklarıma başını sürdü :
Nankör olmadığımı bilirsin... dedi.
Öyle bilsinler. Daha iyidir. Ne olur Sırrımı kimseye söyleme!
Peki dedim sana bir sual daha soracağım. Buyur dedi.
Sen bazen sahibinin elinin parmağına tırnağını batırırsın dedim.
Bende kabahat yok. Bunu bir bilseler. Tırnağımı eline batırdığım adam bile tövbe ederdi.
Sordum :
Benim bir siyah kedim vardı. Böyle yaptığını hiç görmedin.
O adamını biliyordu efendim.
Peki! Bir sual daha dedim.
Siz nereden düşerseniz hep ayaklarınızın üzerine düşersiniz. Bu nedir? dedim.
Efendim o da bizim yaratılış sırrımız, ama ben de bilmiyorum dedi.
Siz sebebini bilirsiniz. Bunda büyük bir sır gizlidir diye dedelerimizden kalma bir sözdür bu dedi
Tekrar elimi yaladı:
Aman efendim sırrımı kimseye söyleme dedi çekildi, sıçrayarak dama çıktı. Güneş var. Damda uyumak çok güzel...
Kedi ayaklarının üzerine düşer.
Fizyolojik sebebini ilim bir türlü söyleyemez.
Bunu bilirsen niçin düşmediğini o zaman fizik olarak da anlarsın. Söyleyemem dedim ya.
Huzurun kaçar, keşke söylemeye idim diye sızlanırsın.
Yalnız size birşey söyleyeyim:
Kediye eziyet etmeyiniz!
Kedi öldürenin sonu hüsrandır.
Evlâtlarına bile intikal eder.
Kedilere iyilik eden onları besleyen insanlara gıpta ederim.
Kedi edeb ve sabır timsalidir.
Kediye HAKKın bir mahlûku olarak bakarsanız, onun nankör olmadığını anlar, çok şeyler öğrenirsiniz.

Kedi abdest edeceği zaman toprağı gelip koklar.
Sağ ayağı ile toprağı eşer. Koklar.
Aksi istikamete dönerek abdest eder.
Tekrar koklar.
Sol ayagı ile toprağı örter.
Sıçrar bir iki adım sonra durur titrer arkasına bakar ve gider.

Son fenni müşahedelere göre;
Können Katzen mitden augen hören
Kedide radar teşkilâtı vardır.
Göz sinirlerinde işitme lifleri de mevcuttur.
Geniş bir sahadaki sesleri işittiği gibi aynı zamanda da görür.
Göz bebekleri bu işitme olayını ayarlar.
Hem kulaklarıyla da, hem gözüyle de ses alır.
Ve her ikisi ile de görür.
Kavga eden kediler, başka tarafa baktıkları hâlde yekdiğerini arkaları dönük olduğu hâlde görürler.
Ziyâ ve ses Computerleri ile yani elekronik dalgaları alır ve tesbit ederler..
Diğer hayvanların kulak sinirlerinde görme sinirleri yoktur.
Göz sinirlerinde işitme sinirleri bulunmuştur.
Bu bakımdan kedi müstesna bir hayvan olarak halk edilmiştir.

Bu konu en son " 08-05-13 " tarihinde saat 02:49 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-13, 02:42   #8

bastet_ üyesinin avatarı

Afyon
bastet_ Çevrimdışı

Bu sorunla bende çok karşılaşıyorum.
Kediden korkan koca koca adamlar var S: Dediğin gibi misafir sonuçta bir şey diyemiyorsun.
Ama odada kaldığı her dakika içim sızlıyor gitseler de oğluşumu çıkarsam diyorum :/
Halbuki azıcık sürtünse ne zararı olcak sanki ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-13, 08:29   #9

Ankara
pankgirl Çevrimdışı

Arkadaşlar Aslında sorun o , bu değil sorun türkiyede hayvan sevgisinin olmamasıdır .Yurtdışına gidenleriniz bilirler Hayvanlar orda ne kadar özgür ne kadar rahat .Burda bırak otobüsü, taksiye bile bazen alınmadıgına şayit oldum. Koltuklarımı tırmalar ,ya tuvaletini yaparsa.Bu hayvanları ne olarak görüyorlar anlamıyorum .Umuyorum ve inanmak istiyorum ki Gelecek nesiller Daha duyarlı daha sevgi dolu olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-13, 01:29   #10

bastet_ üyesinin avatarı

Afyon
bastet_ Çevrimdışı

Şubat tatilinde eve gitmek için yataklı tren bileti aldım rahat olur malum otobüslerde izin verilmiyor ya da bagaj kısmına alınıyor kesinlikle kabul edemedim.
Trene bi bindim adam almam bu kediyi filan dedi artık resmen gözlerim doldu yalvardım acındırdım kendimi aldırdım trene.Zaten korkuyor yavrucuk sesten gürültüden panik olmuş durumda.Tutturmuş tuvalete koyim orda kalsın diye.Ya dedim onun yemeği suyu tuvaleti var ı ıh yok anlamıyor.
Neymiş efendim pire filan oluyormuş, elimde aşı karnesi var abi diyorum bak böyle böyle hiç bir zararı olmaz.Nato kafa nato mermer çıktı herif :S
Sesini duyarsam atarım trenden ama ne tehditler.Kafesten çıkarmicaksın odana baskın yapcam filan dedi.
Tabi dayanamadım ben çıkardım 11 saat uyumadım sesini çıkarmasın sorun olmasın diye.
Vicdan ne kadar farklı bir kavram.Cidden yazık..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-13, 01:38   #11

Pıtırsonic Çevrimdışı

aklınızda olsun, trenler almak zorundalar. belirli bir ücret karşılığında kedinizi rahatlıkla yanınızda taşıma çantasında taşıyabilirsiniz. normal trenler karne istemiyor, yüksek hızlı trenler şöyle bir bakıyor. o da karnesi var mı yok mu diye. ikisinde de ek ücret ödüyorsunuz (normal trenlerde bazen insaflı görevliler ücret bile almıyor). eğer çok miyavlarsa ister yanınızda tutmaya devam edersiniz, yok diğer yolcular yüzünden sinirlerim bozulmasın derseniz de iki vagon arasına çıkarabilirsiniz. öyle kendi başlarına "almam ben bunu" diyemezler. biletin arkasında da yazıyordu en son 2-3 sene önce seyahat ettiğimde. hakkınızı mutlaka arayın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-13, 01:47   #12

bastet_ üyesinin avatarı

Afyon
bastet_ Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aklınızda olsun, trenler almak zorundalar. belirli bir ücret karşılığında kedinizi rahatlıkla yanınızda taşıma çantasında taşıyabilirsiniz. normal trenler karne istemiyor, yüksek hızlı trenler şöyle bir bakıyor. o da karnesi var mı yok mu diye. ikisinde de ek ücret ödüyorsunuz (normal trenlerde bazen insaflı görevliler ücret bile almıyor). eğer çok miyavlarsa ister yanınızda tutmaya devam edersiniz, yok diğer yolcular yüzünden sinirlerim bozulmasın derseniz de iki vagon arasına çıkarabilirsiniz. öyle kendi başlarına "almam ben bunu" diyemezler. biletin arkasında da yazıyordu en son 2-3 sene önce seyahat ettiğimde. hakkınızı mutlaka arayın.
evet yazıyor ama ben onu düşünemedim, daha doğrusu bilet aldığım zaman sormuştum normal vagona almazlar demişlerdi bende yataklı vagonda almıştım meğer tam tersiymiş sanırım kazıklandım
dönerken normal vagonda döndük, 11 saat olunca mecbur sedapet kullanmak zorunda kalmıştım.
miyavlasa diğer yolcular umrumda olmaz açıkçası hayvandan daha rahatsız edici şeyler yapanlar var maalesef.
sadece kedişimin o kadar miyavlamasına dayanamıyorum kıyamıyorum (:
bu sorun keşke hallolsa o kadar rahat olucam ki :/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-13, 01:48   #13

Tekirdağ
wixmore Çevrimdışı

Görevli hayvan düşmanıysa sorun çıkartmak için elinden geleni yapıyor. Her yerde bu böyle bir tek uçakta sorun yaşamadık şu ana kadar.
Hele kafesle alışveriş merkezlerine almıyorlar ya onlara hiç anlam veremiyorum. Kafesini parçalayıp insanlara mı saldıracak ufacık şey.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-13, 09:33   #14

Pıtırsonic Çevrimdışı

ben trende serbest olduğu için görevlilerden yana hiç sorun yaşamadım ki çok fazla seyahat ettik trenle , ücret almayan çok kişi oldu hatta sadece 1 kez yolcularla atıştık, o çok sinir bozucu olmuştu. siz bileti aldığınız zaman görevlinin bilgisizliğine kurban gitmişsiniz sanırım. yalnız otobüslerde çok sıkıntı yaşadım, muavinine göre değişiyor durum ve sorun çıkarabiliyorlar. alışveriş merkezlerine belki kafesten çıkarabilirler diye almıyorlardır çünkü gerçekten çıkaranlar oluyor. açıkçası alışveriş merkezlerine almamalarını hiç sorun etmedim, hiç kedimle gitme ihtiyacı duymadım kafes içinde gezmekten kendisi de pek hoşnut olmuyor zaten. ama sık yolculuk yaptığımız için otobüs ciddi bir sorun bizim için, maalesef tren kalktı ankara-istanbul arası. kalkmadan önce çok rahattık. uçakla Pıtır yanımdayken seyahat etmedim hiç. taşıma kafesiyle birlikte 6 kg kadar geliyor, yanıma alamazsam çok korkar.
yukarıdaki konuyla ilgili de kediler nankör değil karakterli hayvanlardır. kötülük ederseniz karşılığını verirler, çok da güzel yaparlar

Bu konu en son " 09-05-13 " tarihinde saat 10:34 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-13, 10:20   #15

yoncaa Çevrimdışı

wixmore tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bizim eve pek gelen olmuyor,gelenler de hep kedi aşığı insanlar. Hatta bazen bizi değil Siva'yı görmeye gelenler oluyor. Sadece ablam ve eşi biraz tedirgin oluyorlar üstümüze aniden atlarsa diye. Onun dışında yeni biri gelecekse direk söylüyorum bizde kedi var diye. Rahatsız olan hiç gelmesin istiyorum çünkü Siva her yerde. Ondan rahatsız olan biri gelince o kadar geriliyorum ki anlatamam.
Benim sıkıntım eve gelenler değil. Otobüste, parkta , bahçede gördüğümüz insanlar. Bir kere otobüse kedi binemez diyen otobüs şoförüyle tartıştım, başka bir gün amcanın biri beni kenara çekti kedi besleme nankör hayvandır, köpek besle daha iyi dedi. Amca peygamber efendimizin bile kedisi varmış, kedi nankör olsa hiç o besler miydi dedim. Amca hala bizim köyde bir kadın vardı da kedileri beslerdi, sonra bir gün yemek vermedi kediler nerdeyse onu yiyordu demeye. Amca olur mu öyle şey kedi insan yer mi, yemek verene saldırmaz vs diye anlatmaya çalışsam da hiç oralı olmadı.
Nerden çıkıyor bu kedi nankördür saçmalıkları anlamıyorum. Kedi bakan birileri çıkıp kediler nankör dese hadi kedi bakmış vardır bir bildiği diyeceğim ama hiç bir kedi sahibinden böyle bir şey duymadım. Ayrıca evet kedi tırmalayabilir, ısırabilir, canı istemezse kendini sevdirmez gider; ama bunların hiç biri sebepsiz değildir.
Bu tartışmaya bende cok dahil oluyorum ve artık resmen laf anlatmaktan usandım insanlara.hele ki şu evime kedi var diye gelemeyenler varya gelmeyin o zaman diyorum ))
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 20:19.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198