Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 04-11-14, 22:48   #1

Birkedimvar üyesinin avatarı

Birkedimvar Çevrimdışı
Varsayılan Kedisini klozete oturmaya alistiran varmi ?

Kedisini klozete oturmaya alistiran varmi ?

Kum derdinden kurtulmak .

Lütfen dalga gecme amaclilar yazmasin.

Ciddi sekilde klozete oturtmaya alistiran varsa nasil yapti yazsin .

Su yaziyi buldum arama yaparken :

ARKADAŞLAR KLOZETİN ÜSTÜNE OTURTACAK BİR APARAT VAR, 3 BOYURLU VE KAPALI, ONA KUM KOYARAK BAŞLIYORSUNUZ ALIŞTIKTAN SONRA İLK BÖLÜMÜ OLAN ORTADAKİ YUVARLAĞI KESİYORSUNUZ YİNE KUM KOYUYORSUNUZ, ORAYIDA BİR SÜRE KULLANDIKTAN SONRA 2. BÖLÜMÜDE KESEVEKSİNİZ, AYNI İŞLEMİ 3. BÖLÜMDE TEKRAR EDECEKSİNİZ EN SON TAMAMEN KALDIRACAKSINIZ APARATI KLOZETİ KULLANMAYA BAŞLIYACAK.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-14, 22:49   #2

Birkedimvar Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedisini klozete oturmaya alistiran varmi ?

Birde su yaziyi :

ilk önceleri bende kedi kumuyla başladım baktım sayı arttıkça yetişemiyorum kum yerine bu defa karton kutuları minik minik parçalayıp kum kabına koydum günde 3 veya 4 defa aynı şekilde tekrarladım daha sonra kum kabını kaldırdım tuvaletin yerdeki giderinin üzerine klozet kapağını koyup aynı şekilde yine karton parçalerını yerleştirip değiştirdim iyice alıştılar sonraki aşama ise klozet kapağının altına büyük köva kapağını monte ettik çıktıklarında hareket etmeyecek şekilde tabii kartonların arasına da tuvalet keğıdı da koyduk her zaman kapağı tuvalete taktık çok küçük bir yerinide kestik pencere gibi tuvalet keğıdı koyduk artık karton parçalarından da kurtulduk çişleri geldiğini anlayınca klozetin üzerine götürüp koyduk zaten bir kere kokuları sindimi orayı belliyorlar birde püf noktamız var sifonun içine koku verici küp tabletlerden attık her defasında miss gibi kokunce mest oluyorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-14, 11:58   #3
Evy

Evy Çevrimdışı

Bahsettiğiniz aparat citti kitty ben aldım yanlış hatırlamayorsam 4 hafta alışma süreci ver her haftanın sonunda deliği büyüterek sonuca ulaşıyorsunuz fakat ben başaramadım çünkü 2 kedim var biri dişi diğeri erkek
erkek olan ilk 2 gün oldukça zorlandı hatta bana çok kızdı ama zamanla alıştı pes etmeden sabırla her delikte 1 haftayı tamamlamanız lazım 3.günde alıştı tamam yaa ben diğer aşamaya geçip deliği bir boy daha büyüteyim demeyin sakın..
bizim sorunumuz kızımdı o asla alışamadı çişini rahatlıkla her boyda yaptı hatta aparatı kaldırıp klozete geçtiğimizde de yaptı ama kakasını bi türlü yapamadı her defasında kum kabının olduğu yere yaptı sonunda oğlumda onu görüp ben niye bu eziyete katlanıyorum der gibi o da kum kabının olduğu yere yapınca yerden dışkı temizlemekten bıktığımdan vaz geçtim.
bence bir kediniz varsa alıştırmanız daha kolay olacaktır ama size tavsiyem kesin kararlı olun ve her aşamasına mutlaka uyun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-14, 15:43   #4

Birkedimvar Çevrimdışı

Evy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bahsettiğiniz aparat citti kitty ben aldım yanlış hatırlamayorsam 4 hafta alışma süreci ver her haftanın sonunda deliği büyüterek sonuca ulaşıyorsunuz fakat ben başaramadım çünkü 2 kedim var biri dişi diğeri erkek
erkek olan ilk 2 gün oldukça zorlandı hatta bana çok kızdı ama zamanla alıştı pes etmeden sabırla her delikte 1 haftayı tamamlamanız lazım 3.günde alıştı tamam yaa ben diğer aşamaya geçip deliği bir boy daha büyüteyim demeyin sakın..
bizim sorunumuz kızımdı o asla alışamadı çişini rahatlıkla her boyda yaptı hatta aparatı kaldırıp klozete geçtiğimizde de yaptı ama kakasını bi türlü yapamadı her defasında kum kabının olduğu yere yaptı sonunda oğlumda onu görüp ben niye bu eziyete katlanıyorum der gibi o da kum kabının olduğu yere yapınca yerden dışkı temizlemekten bıktığımdan vaz geçtim.
bence bir kediniz varsa alıştırmanız daha kolay olacaktır ama size tavsiyem kesin kararlı olun ve her aşamasına mutlaka uyun
Cok tesekkür ederim,siz isim yazinca bulmam kolaylasti aparat kismini anlamamistim.Kolay gibi durmuyor ama denemek lazim

Tam ismi : CitiKitty Cat Toilet Training Kit.Google de yazin cikiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-14, 11:51   #5

Mehmed üyesinin avatarı

Eskişehir
Mehmed Çevrimdışı

Hocam bu yapılanı ben kedinin doğasına aykırı olarak buluyorum kesinlikle. Kum çok pahalı bir şey değil, temizlemesinden de bir insan neden bu kadar çekinir ki? Zaten kedi evlat gibi olmuyor mu? O halde temizleyin. Evladınız olunca bezini değiştirmekten kaçınmak gibi bir şey oluyor bu bana göre. Bu yapılan hareketin kediye eziyet olduğunu düşünüyorum. İzlediğim birkaç videoda kedi tuvaletini klozete yaptıktan sonra, klozetin oturma yerlerine patilerini sürterek kum atmaya çalışıyordu. Yani onların doğal yaratılışlarındaki pisliğe kum atma içgüdüsü hiçbir zaman gitmiyor. Adeta kum arıyorlar, ama bulamadıkları için klozete yapıyorlar. Yani dediğim gibi benim düşünceme göre bu insanoğlunun 2 dakikalık bir kum temizleme ve 10 liralık bir kumdan kaçma girişimi sonucu bulunmuş bir eziyettir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 02:49   #6

Birkedimvar Çevrimdışı

Mehmed tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hocam bu yapılanı ben kedinin doğasına aykırı olarak buluyorum kesinlikle. Kum çok pahalı bir şey değil, temizlemesinden de bir insan neden bu kadar çekinir ki? Zaten kedi evlat gibi olmuyor mu? O halde temizleyin. Evladınız olunca bezini değiştirmekten kaçınmak gibi bir şey oluyor bu bana göre. Bu yapılan hareketin kediye eziyet olduğunu düşünüyorum. İzlediğim birkaç videoda kedi tuvaletini klozete yaptıktan sonra, klozetin oturma yerlerine patilerini sürterek kum atmaya çalışıyordu. Yani onların doğal yaratılışlarındaki pisliğe kum atma içgüdüsü hiçbir zaman gitmiyor. Adeta kum arıyorlar, ama bulamadıkları için klozete yapıyorlar. Yani dediğim gibi benim düşünceme göre bu insanoğlunun 2 dakikalık bir kum temizleme ve 10 liralık bir kumdan kaçma girişimi sonucu bulunmuş bir eziyettir.
Haklilik payi var ,ama sorun kum temizlemek yada para harcamamak degil ,kum ne kadar iyi olursa olsun toz cikariyor ,cikan toz cok zararli ,hem hayvana zarar hemde kumu temizleyene birde cöpe atiyoruz.Eger sizin yazdiginiz gibi düsünürsek, kedi kumu degil topragi arar ,o zamanda kum yerine toprak kullanmak gerekir ,yada kediyi disari birakmak gerek ,dogal olarak ihtiyacini görsün.Su an icin zaten bizde klozet isine girismedik sadece arastiriyorum ,cevabiniz icin cok tesekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 20:52   #7

Ankara
Aslimon Çevrimdışı

merhaba, benim kedimde ilk sahibinden dolayı alaturka tuvalete alışkındı. Bunu farkettiğimizde çok şaşırmıştık bir gün alaturka tuvalete girdi ve ordaki deliği ispat ettirecek şekilde çişini yaptı ama bunu hijyenik bulmadığımız için bu alışkanlığından uzaklaşmak istedik ve tuvalet kapılarını kapalı tuttuk. Açıkçası düşüncenizi yanlış buluyorum başta bir can yoldaşı edindiğimizde bir sorumluluk alıyoruz ne yazık ki tuvaletini yapmayan canlı yok nasıl siz tuvaletinizi belli bir yere yapıyorsunuz, evinize aldıysanız elbet o da kumuna yapacaktır ayrıca günlük temizliğinizi yaptığınız sürece hijyen açısından bir problem olmayacaktır.Ben vancat kullanıyorum herhangi abartılacak bir toz problemi yaşamıyorum dışarı bırakma olayları ise tuvalet için o kadar saçma ki sizin gibi düşünen insanları ne yazık ki anlayamıyorum istiyorsunuz hayvanlar sadece biblo gibi takılsınlar siz istediğinizde kendilerini sevdirsinler onun dışında sorumluluk gerektirecek bir şey yapmasınlar ama hayvanların tüyüde olacak kumunun tozu da bunların bilinciyle onu yanınaza almış olmanız lazım. O yüzden kendiniz bir kedi edinmek yerine keşke başkasının kedisini sevseydiniz o zaman tuvalet problemini tamamen ortadan kaldırmış olurdunuz.

Bu konu en son " 07-11-14 " tarihinde saat 21:02 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-14, 00:03   #8

Birkedimvar Çevrimdışı

Aslimon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
merhaba, benim kedimde ilk sahibinden dolayı alaturka tuvalete alışkındı. Bunu farkettiğimizde çok şaşırmıştık bir gün alaturka tuvalete girdi ve ordaki deliği ispat ettirecek şekilde çişini yaptı ama bunu hijyenik bulmadığımız için bu alışkanlığından uzaklaşmak istedik ve tuvalet kapılarını kapalı tuttuk. Açıkçası düşüncenizi yanlış buluyorum başta bir can yoldaşı edindiğimizde bir sorumluluk alıyoruz ne yazık ki tuvaletini yapmayan canlı yok nasıl siz tuvaletinizi belli bir yere yapıyorsunuz, evinize aldıysanız elbet o da kumuna yapacaktır ayrıca günlük temizliğinizi yaptığınız sürece hijyen açısından bir problem olmayacaktır.Ben vancat kullanıyorum herhangi abartılacak bir toz problemi yaşamıyorum dışarı bırakma olayları ise tuvalet için o kadar saçma ki sizin gibi düşünen insanları ne yazık ki anlayamıyorum istiyorsunuz hayvanlar sadece biblo gibi takılsınlar siz istediğinizde kendilerini sevdirsinler onun dışında sorumluluk gerektirecek bir şey yapmasınlar ama hayvanların tüyüde olacak kumunun tozu da bunların bilinciyle onu yanınaza almış olmanız lazım. O yüzden kendiniz bir kedi edinmek yerine keşke başkasının kedisini sevseydiniz o zaman tuvalet problemini tamamen ortadan kaldırmış olurdunuz.
Sizde haklisiniz kedi bakimi konusunda zaten herkes birbirine iyi faydali nasihatlar edicegine hep tenkid etme yarisindalar.

Kediyi eve tikan biz sokaga cikmasina dahi izin vermeyen biz ,iyilik olsun diye kisirlastiran da biz ,kedi ne fare taniyor ne ciger ,sonrada klozete oturtmak icin alistirma yapmak istemek sorun oluyor,,ayrica ben yukarda yazdimmi kediyi biblo gibi istiyorum diye.

Kum pis...!!! kedi o kumu karistirirken tozu cikiyor eger fazla karistirsa cok cok daha fazla toz cikiyor ,nasil anlatayim bilemiyorum .Bunun alerjisi var pis kokusu var insanoglu cözüm ariyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-11-14, 00:30   #9

Birkedimvar Çevrimdışı

Bu konuya birseyler yazmak istedim ,simdilik klozet isi kaldi,esim beni ikna etti kedinin klozete oturmasinin dogal olmadigina ,kuma devam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-14, 09:35   #10

İstanbul (Avrupa Yakası)
serhat can çakır Çevrimdışı

kısa süre öncesine kadar klozeti kullanıyordu fakat zorlandığını görünce kuma geri döndük doğal olan daha iyi hayvan açısından
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-11-14, 21:34   #11

Birkedimvar Çevrimdışı

serhat can çakır tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kısa süre öncesine kadar klozeti kullanıyordu fakat zorlandığını görünce kuma geri döndük doğal olan daha iyi hayvan açısından
Evet haklisiniz ,kediler dogal yasamali kumda dogal degil ama evde mecburiyetten kullaniyoruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-14, 08:58   #12

İstanbul (Anadolu Yakası)
Murat T. Çevrimdışı

Kedinin doğasına aykırı onca şeyi "onun iyiliği için" adı altında yaptıktan sonra bu onların yanında çok normal. Evde beslediğiniz kediniz doğal yaşamında kuru mama, yaş mama veya pişmiş et yemez çiğ et yer. Yediği yemek önüne hazır gelmez gider kendisi yakalar. Tuvaletini kedi kumuna değil toprağa yapar. Karnı ağrırsa, başı ağrırsa veterinere gitmez hangi ot hangi ağrısına iyi gelir içgüdüsel olarak bilir. Kısırlaştırma nedir bilmez. En önemlisi de kedinin doğal yaşamı ev hayatında değil dışarıda olur. Bunca doğal olmayan şeyi yaptıktan sonra da "bu yapılan şey kedinin doğasına aykırı" demek abestir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-14, 13:39   #13

İstanbul (Avrupa Yakası)
serhat can çakır Çevrimdışı

kedinin rahatlığı açısından bakmak gerek konuya bilirsiniz tuvalet kediler için bir rutieldir. doğasına aykırı falan demiyoruz fakat genlerinden olan alışkanlıklara da fazla müdahale etmek yanlış. mesela klozetin üstünde olmayan kumu aşağı atmaya çalışması dengesini kuramaması gibi şeyler söz konusu huzur bozucu bir şey . ama alıştırılabilir sakıncası yok . fakat kum vs vs daha rahat etmelerini sağlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-14, 21:28   #14

Birkedimvar Çevrimdışı

Murat T. tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kedinin doğasına aykırı onca şeyi "onun iyiliği için" adı altında yaptıktan sonra bu onların yanında çok normal. Evde beslediğiniz kediniz doğal yaşamında kuru mama, yaş mama veya pişmiş et yemez çiğ et yer. Yediği yemek önüne hazır gelmez gider kendisi yakalar. Tuvaletini kedi kumuna değil toprağa yapar. Karnı ağrırsa, başı ağrırsa veterinere gitmez hangi ot hangi ağrısına iyi gelir içgüdüsel olarak bilir. Kısırlaştırma nedir bilmez. En önemlisi de kedinin doğal yaşamı ev hayatında değil dışarıda olur. Bunca doğal olmayan şeyi yaptıktan sonra da "bu yapılan şey kedinin doğasına aykırı" demek abestir.
Sizin yazdiklariniz dogru katiliyorum hatta uyguluyorum.Yalniz sunu unutmamakta fayda oluyor,sehirde yasayanlar bilir kedi disari birakildigi an geri dönermi bilemezsiniz.Ev kedisiyse mutlaka evde kalmasi gerekiyor disari cikamiyor,bu yüzdende tamamen tembel bir ortama alisabiliyor ,burdada elimizden birsey gelmez evde oyuncak sunmaktan baska.Bahceli yerlerde yasayan kediler ise topragi görür ,mama sorunu olmaz ne olursa yer.Ne yapalim iste böyle.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 00:16   #15

K.Maraş
Gümüşİpek Çevrimdışı

Biz Gümüş İpek eve gelir gelmez daha yavruyken alıştırdık.
Plastikten, klozetin üzerinde durabilecek, deliği olan bir aparat yaptık. Deliğini önce koli bandıyla kapatıp kum koyduk. O kuma yapmaya başladı. Kumu azalttık, azalttık. Sonra tamamen koli bandını açtık. Şimdi delikten aşağıya bırakıyor. Bize de sifonun düğmesine basmak kalıyor.
Bu biraz küçüklük hali: https://www.youtube.com/watch?v=mLaNmJxQ-8I
Bu da yakınlardaki hali: https://www.youtube.com/watch?v=GdIbC19fMnU
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 12:35.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198