Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 02-04-15, 15:03   #16

vivelaamour Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedinizin Sizi Şaşırtan Davranışları, Becerileri, Tatlılıkları

İsot tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ah ne guzel videolar ben cok beceriksizim bu konuda. Anca simarttim cunku ..
Ayyynen ben de barınaktan aldık aman diye diye oldu ne olduysa
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-04-15, 16:04   #17

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

vivelaamour tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ayyynen ben de barınaktan aldık aman diye diye oldu ne olduysa
İstedigi her seyi elde edene kadar miyavlamalari kendi istediklerinin olmasi Eger oynamak istiyorsa uyutmamasi hic oyle milletin kedisi gibi vay efendim odul mamasi filan hiiic umrunda olmaz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-04-15, 16:59   #18

vivelaamour Çevrimdışı

İstedigi her seyi elde edene kadar miyavlamalari kendi istediklerinin olmasi Eger oynamak istiyorsa uyutmamasi hic oyle milletin kedisi gibi vay efendim odul mamasi filan hiiic umrunda olmaz
Sormayın valla bizde fena şımardık, bir de ben bir eşşeklik ettim yaş mamaya alıştırdım battım battım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-04-15, 19:19   #19

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

Sormayın valla bizde fena şımardık, bir de ben bir eşşeklik ettim yaş mamaya alıştırdım battım battım
Ayy ayy sormayin gun icinde illa ki ya yas mamasi ya haslanmis tavugu ya da light baligi olacak yoksa olay cikaririm isiririm sizi diye geziyor evde akilsiz basin cezasi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-15, 01:08   #20

Alaska the kitty üyesinin avatarı

Beylikdüzü
Alaska the kitty Çevrimdışı

Hepsi birbirinden özel ve muhteşemler.bizden kocaman maşallah.Tarçın'ın bir an önce iyileşmesini dilerim bu arada.bizim tatlı Alaskamız henüz 3 aydır bizimle ve ilk kedimiz.onunla tecrübe ediyoruz,düşe kalka öğreniyoruz.ama onu çok sevdiğimiz su götürmez.henüz yavru olduğu için dünyayı yeni yeni tanıyor,yaşadıkça huy ediniyor,karakterini oluşturuyor.en sevdiği şey yasaklı olan yerlerde yatmak bugün kızım okuldan geldi,ben de mutfakta oğluma yemek yediriyorum.alaska da 1 saattir gözükmüyor.yatağında uyuduğunu sanıyordum.kızım anne Alaskayı bulamıyorum deyince kalktım beraber aramaya başladık.oraya bakıyoruz yok buraya bakıyoruz yok.Allah allah.bi yere mi sıkıştı yoksa diye yüreğim hoplayacakken bi baktım oğlumun parmaklıklı karyolasına sen hoop atla,yastığa kafayı koy horul horul uyu ben böyle anları ölümsüzleştirmeye bayılırım.anında kamerayı açıp çektim.sonra da kızımla onu bi güzel yedik yoğurduk çamaşır makinesinin içine girip saklanmaya bayılır.çıkabilse asıl kurutmaya çıkacak ta daha boyu ermiyo. Bi de tül perdenin arkasına geçtiğinde görünmediğini sanıyo şapşik.oğlumdan saklanmaya çalışıyo bi yandan da tırsıyo.oğlum oyuncaklarıyla oynarken kenardan melül melül bakar,oyuncağı bırakır bırakmaz hemen koşup o oynar.oğlum farkederse hayıy bıyak menim diye ağlar ben de iki çocuğunu ayırmaya çalışan anne gibi orta yolu bulmaya çalışırım.günlerimiz böyle geçiyor.zor ama güzel.yeter ki onlar sağlıklı olsunlar ben yorulayım no problem(saçını süpürge eden anne modeli hahahaa)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-15, 01:13   #21

vivelaamour Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hepsi birbirinden özel ve muhteşemler.bizden kocaman maşallah.Tarçın'ın bir an önce iyileşmesini dilerim bu arada.bizim tatlı Alaskamız henüz 3 aydır bizimle ve ilk kedimiz.onunla tecrübe ediyoruz,düşe kalka öğreniyoruz.ama onu çok sevdiğimiz su götürmez.henüz yavru olduğu için dünyayı yeni yeni tanıyor,yaşadıkça huy ediniyor,karakterini oluşturuyor.en sevdiği şey yasaklı olan yerlerde yatmak bugün kızım okuldan geldi,ben de mutfakta oğluma yemek yediriyorum.alaska da 1 saattir gözükmüyor.yatağında uyuduğunu sanıyordum.kızım anne Alaskayı bulamıyorum deyince kalktım beraber aramaya başladık.oraya bakıyoruz yok buraya bakıyoruz yok.Allah allah.bi yere mi sıkıştı yoksa diye yüreğim hoplayacakken bi baktım oğlumun parmaklıklı karyolasına sen hoop atla,yastığa kafayı koy horul horul uyu ben böyle anları ölümsüzleştirmeye bayılırım.anında kamerayı açıp çektim.sonra da kızımla onu bi güzel yedik yoğurduk çamaşır makinesinin içine girip saklanmaya bayılır.çıkabilse asıl kurutmaya çıkacak ta daha boyu ermiyo. Bi de tül perdenin arkasına geçtiğinde görünmediğini sanıyo şapşik.oğlumdan saklanmaya çalışıyo bi yandan da tırsıyo.oğlum oyuncaklarıyla oynarken kenardan melül melül bakar,oyuncağı bırakır bırakmaz hemen koşup o oynar.oğlum farkederse hayıy bıyak menim diye ağlar ben de iki çocuğunu ayırmaya çalışan anne gibi orta yolu bulmaya çalışırım.günlerimiz böyle geçiyor.zor ama güzel.yeter ki onlar sağlıklı olsunlar ben yorulayım no problem(saçını süpürge eden anne modeli hahahaa)
Ooo siz üç çocuklu olmuşsunuz Jack de benim kendi baktığım ilk kedi. Hep kediliydik ama annem ilgilenirdi bana sevmesi kalırdı inanın gerçekten çocuk gibiler aynı özen ve sevgi ile bakıyorsunuz. Ben aşı olacağında bakamıyorum mesela, o minik bedenine iğne girince dayanamıyorum çocuğum olsa neler yaparım kimbilir ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-15, 02:23   #22

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hepsi birbirinden özel ve muhteşemler.bizden kocaman maşallah.Tarçın'ın bir an önce iyileşmesini dilerim bu arada.bizim tatlı Alaskamız henüz 3 aydır bizimle ve ilk kedimiz.onunla tecrübe ediyoruz,düşe kalka öğreniyoruz.ama onu çok sevdiğimiz su götürmez.henüz yavru olduğu için dünyayı yeni yeni tanıyor,yaşadıkça huy ediniyor,karakterini oluşturuyor.en sevdiği şey yasaklı olan yerlerde yatmak :) bugün kızım okuldan geldi,ben de mutfakta oğluma yemek yediriyorum.alaska da 1 saattir gözükmüyor.yatağında uyuduğunu sanıyordum.kızım anne Alaskayı bulamıyorum deyince kalktım beraber aramaya başladık.oraya bakıyoruz yok buraya bakıyoruz yok.Allah allah.bi yere mi sıkıştı yoksa diye yüreğim hoplayacakken bi baktım oğlumun parmaklıklı karyolasına sen hoop atla,yastığa kafayı koy horul horul uyu :) ben böyle anları ölümsüzleştirmeye bayılırım.anında kamerayı açıp çektim.sonra da kızımla onu bi güzel yedik yoğurduk :) çamaşır makinesinin içine girip saklanmaya bayılır.çıkabilse asıl kurutmaya çıkacak ta daha boyu ermiyo. Bi de tül perdenin arkasına geçtiğinde görünmediğini sanıyo şapşik.oğlumdan saklanmaya çalışıyo bi yandan da tırsıyo.oğlum oyuncaklarıyla oynarken kenardan melül melül bakar,oyuncağı bırakır bırakmaz hemen koşup o oynar.oğlum farkederse hayıy bıyak menim diye ağlar ben de iki çocuğunu ayırmaya çalışan anne gibi orta yolu bulmaya çalışırım.günlerimiz böyle geçiyor.zor ama güzel.yeter ki onlar sağlıklı olsunlar ben yorulayım no problem(saçını süpürge eden anne modeli hahahaa)
O kadar hayalini kurdugum bir hayat ki sizin ki :)) simdiden 7 aylik olan kedisime bakip "ayy sen benim bebisimin abisimi olacaksin" diye seviyorum :) masallah size ya :) Allah size de cocuklariniza da kedisinize de uzun mutlu omur versin :) nasil guzel anlatmissiniz bi de :)) hemen nisanlima gonderdim o da okusun diye :)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-15, 16:05   #23

Beylikdüzü

Ooo siz üç çocuklu olmuşsunuz Jack de benim kendi baktığım ilk kedi. Hep kediliydik ama annem ilgilenirdi bana sevmesi kalırdı inanın gerçekten çocuk gibiler aynı özen ve sevgi ile bakıyorsunuz. Ben aşı olacağında bakamıyorum mesela, o minik bedenine iğne girince dayanamıyorum çocuğum olsa neler yaparım kimbilir ?
Aynen ben de aşı olacağı zaman bakamıyorum.veterinerden korkmasına,o zavallı haline falan kıyamıyorum.aynı çocuğum gibi.size emanet bir can
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-15, 16:07   #24

Beylikdüzü

O kadar hayalini kurdugum bir hayat ki sizin ki ) simdiden 7 aylik olan kedisime bakip "ayy sen benim bebisimin abisimi olacaksin" diye seviyorum masallah size ya Allah size de cocuklariniza da kedisinize de uzun mutlu omur versin nasil guzel anlatmissiniz bi de ) hemen nisanlima gonderdim o da okusun diye
Çok tatlısınız güzel duanız için çok teşekkür ederim.inşallah hayallerinize en güzel şekilde kavuşursunuz benim gibi anlatacağınız bir sürü güzel hikayeniz olur bebişli-kedişli
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-15, 20:50   #25

sanon Çevrimdışı

Aklıma başka şeyler de geliyor düşündükçe...
- Mamasının başına geldiğinde sırtı okşanırsa çok daha büyük bir iştah ve keyifle (mırlamaya başlıyor) mamasını yemesi... Hatta bazen az yediğini düşündüğümde okşayarak daha fazla yemesini sağlayabiliyorum...
Aynı konunun farklı dışavurumları da mevcut tabi. Mesela mama kabına yakın bir yerde oturuyorsam ve o da yakınıma bir yere gelmişse ve okşamamdan o anda çok hoşlandıysa bir süre sonra dayanamayıp gidip mama yiyor... "Sevgiye de mama pek yakışıyor canım!" şeklinde bir yaklaşımı var galiba...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-15, 14:55   #26

sanon Çevrimdışı

Başka bir kediden şaşırtan davranış : https://youtu.be/kgI6MjwrWfU
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-15, 13:26   #27

Gamzelinka üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Gamzelinka Çevrimdışı

bizimki de dört nala koşuyor koridorda sonra ben arkasından bakmıyorsam geri gelip bakıyor tekrar koşuyor. çok tatlı. bak nasılım der gibi =)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-15, 17:17   #28

sanon Çevrimdışı

Gamzelinka tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bizimki de dört nala koşuyor koridorda sonra ben arkasından bakmıyorsam geri gelip bakıyor tekrar koşuyor. çok tatlı. bak nasılım der gibi =)
Bence "hadi gel de oyun oynayalım" diyor sizinki o davranışla...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-15, 02:54   #29

İsot üyesinin avatarı

Ordu
İsot Çevrimdışı

Simdi yasadigimiz bir seyi yazicam size bana cok garip bir davranis gibi geldi
2-3 gundur hava cok guzel diye balkon kapisi hep acik kaliyordu cikiyordu balkona kenarda ki agaclarla oynuyodu ben gel diyince geliyodu. Bugun hava nasil yagmurlu nasil yagmurlu haliyle hic kapi acilmadi.
Simdi balkon kapisinda bana bakip miyavladi. Acicam bak kapiyi ama islak dedim miyav dedi asagi atlamak yok dedim bu sefer meow dedi gelcen mi ben cagirinca dedim meow dedi bende actim kapiyi bakti islak soyle bi dolandi hadi gel cok soguk dedim gitti kanepeye oturdu
Benim asi panterim (ki sirf renginden dolayi takilan bi isim ) ) annesinin soz dinleyen oglu oldu hayretler icinde kaldim ama basarilarinin devamini diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-15, 08:50   #30

vivelaamour Çevrimdışı

sanon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bence "hadi gel de oyun oynayalım" diyor sizinki o davranışla...

Evet bu oyun isteği bizimki de yapıyor, evde bir o odaya bir bu odaya koşturuyoruz. Doğal spor kedi
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları