Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 04-02-12, 16:52   #1

Hawai üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Hawai Çevrimdışı
Varsayılan Kedimi evden gönderecekler

Evet bu fikri duyduğumdan beridir ağlıyorum.. Şu an yazarken bile gözüm doluyor.. Abimin alerjisi varmış kediye meğer. Haftaiçi başka yerde olduğu için haftasonu eve gelince öksürük falan filan oluyor. O kedi gitmediği sürece eve gelmicem dedi. Benim için hava hoş ama annem de onunla aynı fikirde. Netten araştırıyorum allerpet-c diye bir sprey varmış, hayvanlara sıkılıyormuş, alerjiyi ortadan kaldırıyormuş.. Kullanan var mı ? Çok acil lütfen.. Veya bildiğiniz başka bir yöntem Kedimden ayrılamam...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-12, 18:09   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
ece_g Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedimi evden gönderecekler

Keşke kediyi sahiplenmeyi düşünmeden önce bunları öğrenseydiniz. Kedinizi sokağa atmayın bari. Burada ve diğer sitelerde ilan verin umarım birileri sahiplenir. Sokağa bırakmak fikri çok kötü.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-12, 18:41   #3

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

o spreyi bilmiyorum ama abiniz tek bir doktora gıttıyse bu kararı almak içingeçerli sebep değil bence... en az 3 doktora gidilmeli ikiside aynı şeyi söylerse o zaman bir çözüm düşünülmeli... ve tabiki doktora gittiklerinde sizinde gitmenizde yarar var doktorun söylediklerini kendi kulaklarınızla duyun... çünkü alerjiler sırasında kedi sonlarda yer alır belkide kediden değildir...
eğer yinede kediniz evden ayrılacaksa kesinlikle sokağa bırakmayın ona sıcak bir yuva bulun mutlaka sokağa bırakmak katildikten başka birşey değildir...
dediklerim belki ağır gelebilirsize ama bence bir canlıyı sokağa bırakmanın hiç bir geçerli sebebi yoktur yine kendimi örnek vericem ama başka çarem yok... büyük 2 deprem geçirdik ne evimiz kaldı ne eşyamız ama 3 kedimizide asla sokağa bırakma gibi bir düşünce bile aklımızdan geçmedi arabada kaldık çadırda kaldık üstümüze atacağımız battaniyemiz bile yokken onları sıcak tutabilmek için elimizden geleni yaptık şuan konteyner deyiz ve canlarımızla birlikteyiz... evsiz kalmakdan daha büyük bir sebep olacağınıda düşünmüyorum ki zaten hiç bir zaman onlardan ayrılmayı düşünmedik...
bence sizde ailece oturup bunu bir daha düşünün tekrar doktora gidin ve kediyi bırakmak yerine başka bir yol bulun...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-12, 19:02   #4

müezza Çevrimdışı

o kedi gitmediği sürece eve gelmiycem demek hayvan sevmeyen bir insandan beklenebilir.eleştirdiğim için bana kızma lütfen bende her hastalıkta evdeki evcil hayvanın göze batmasına evden gönderilmesine çok kızıyorum.hastalıklara lafım yok,fakat hastalığın çözümü kedinin veya köpeğin evden gitmesi olmamalı tıbbi tedavi denen bir şey var.her ne olursa olsun merhamet ve vicdan başka birşey anladım.benim kardeşim 20 senedir alerjik astım hastası ve kedileri çok seviyor evde 2 kedi var bir gün olsun bu kediler bana dokunuyor gitsinler demedi,ayrıca nereye gidicekler eve alışan hayvanı sokağa atıcak değiliz.inşallah sizdede bizdeki durum yaşanır.kediciğe yazık olmasın.eğer gidiceksede yine bir ev ortamına gitsin yani ilan verin inşallah biri sahiplenir canım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-12, 21:12   #5

İstanbul (Avrupa Yakası)
aytül Çevrimdışı

sakın sokağa atma oev ortamına alışmış dışarıda beslenemez burdan siteden birini bulun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-12, 21:23   #6

İzmir
zukaka Çevrimdışı

benim de annemin astımı vardı.bize bi hafta kalmaya geldi.hiçbir sorun olmadı sadeece ilk günler boğazıma tüy takılıyo gibi geliyo diyodu.bende anne o psikolojiktir deyip gülüyıdum.benim annem tüm gününü temizlikle geciren çok titiz bir kadındır.tüylerine falan takmıştı.ama bi hafta içinde o kadar çok sevdiler ki romeo yu benden götürmek için istediler.bende hayır dedim.kızkardeşim kediye adeta tapıyordu.aslında herşey hayvan sevgisiyle alakalı benim annem onca titizliğine ve astımına rağmen her telefonda romeo yu soruyor ve gönder onu bize diyor.umarım kedinizi abinizde sever.sakın sokaga atmayın yaşayamaz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-12, 22:09   #7

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Bence sorun alerji değil kediyi sevmemesi.O kedi gitmeden ben o eve gelmem demek kediyi yada hayvanı sevmiyor anlamına geliyor.Siz önce annenizi ikna edin eğer vermek durumunda kalırsanınz sokağa asla bırakmayın çok acı çeker sahiplendirin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-12, 01:24   #8

Uşak
alaterra Çevrimdışı

bende kedi aldıktan sonra alerjim olduğunu anladım kıpkırmızı oluyordum nefes alamıyordum burnumdan fakat zamanla alıştım bence alışmayı denemeli çünkü benimde durumum çok kötüydü.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-12, 09:08   #9

Hawai üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Hawai Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
o spreyi bilmiyorum ama abiniz tek bir doktora gıttıyse bu kararı almak içingeçerli sebep değil bence... en az 3 doktora gidilmeli ikiside aynı şeyi söylerse o zaman bir çözüm düşünülmeli... ve tabiki doktora gittiklerinde sizinde gitmenizde yarar var doktorun söylediklerini kendi kulaklarınızla duyun... çünkü alerjiler sırasında kedi sonlarda yer alır belkide kediden değildir...
eğer yinede kediniz evden ayrılacaksa kesinlikle sokağa bırakmayın ona sıcak bir yuva bulun mutlaka sokağa bırakmak katildikten başka birşey değildir...
dediklerim belki ağır gelebilirsize ama bence bir canlıyı sokağa bırakmanın hiç bir geçerli sebebi yoktur yine kendimi örnek vericem ama başka çarem yok... büyük 2 deprem geçirdik ne evimiz kaldı ne eşyamız ama 3 kedimizide asla sokağa bırakma gibi bir düşünce bile aklımızdan geçmedi arabada kaldık çadırda kaldık üstümüze atacağımız battaniyemiz bile yokken onları sıcak tutabilmek için elimizden geleni yaptık şuan konteyner deyiz ve canlarımızla birlikteyiz... evsiz kalmakdan daha büyük bir sebep olacağınıda düşünmüyorum ki zaten hiç bir zaman onlardan ayrılmayı düşünmedik...
bence sizde ailece oturup bunu bir daha düşünün tekrar doktora gidin ve kediyi bırakmak yerine başka bir yol bulun...
Öncelikle size geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun. Bize gelince, abim kedimi seviyor ama bazen sinir de oluyor. P.tesi furminator ve dediğim spreyi sipariş edicem. Bir de hani havayı temizleyen bi alet var ya, ondan aldıracağım. Müjgan hanım'a spreyi sordum, zararı olmaz dedi kediye. Ben kedim olmadan yaşayamam ki

müezza tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
o kedi gitmediği sürece eve gelmiycem demek hayvan sevmeyen bir insandan beklenebilir.eleştirdiğim için bana kızma lütfen bende her hastalıkta evdeki evcil hayvanın göze batmasına evden gönderilmesine çok kızıyorum.hastalıklara lafım yok,fakat hastalığın çözümü kedinin veya köpeğin evden gitmesi olmamalı tıbbi tedavi denen bir şey var.her ne olursa olsun merhamet ve vicdan başka birşey anladım.benim kardeşim 20 senedir alerjik astım hastası ve kedileri çok seviyor evde 2 kedi var bir gün olsun bu kediler bana dokunuyor gitsinler demedi,ayrıca nereye gidicekler eve alışan hayvanı sokağa atıcak değiliz.inşallah sizdede bizdeki durum yaşanır.kediciğe yazık olmasın.eğer gidiceksede yine bir ev ortamına gitsin yani ilan verin inşallah biri sahiplenir canım.
Canım zaten haftada 2-3 gün evde oluyor, belki tayini çıkar günün birinde, boşuna Elvanımı kaybetmiş olurdum Ama çözüm buldum biraz, bakalım. Ya doktor varsa bu forumda aslında küçük bir sorum da ona olabilirdi

aytül tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sakın sokağa atma oev ortamına alışmış dışarıda beslenemez burdan siteden birini bulun
Sokağa atmak mı? Yapamam ona bu kötülüğü.. Onun yeri benim yanım, dualarım kabul olacak inşallah

ece_g tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Keşke kediyi sahiplenmeyi düşünmeden önce bunları öğrenseydiniz. Kedinizi sokağa atmayın bari. Burada ve diğer sitelerde ilan verin umarım birileri sahiplenir. Sokağa bırakmak fikri çok kötü.
Kedimi aniden buldum, hiç aklımda yokken. Dolayısıyla abimi düşünemedim. Sonuçta haftada 2 gün evdeydi

alaterra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bende kedi aldıktan sonra alerjim olduğunu anladım kıpkırmızı oluyordum nefes alamıyordum burnumdan fakat zamanla alıştım bence alışmayı denemeli çünkü benimde durumum çok kötüydü.
Denemiyorlar işte, 'Bırak gitsin' demek çok kolay geliyor onlara. Bizi bizden başka kimse anlayamaz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-12, 09:12   #10

Hawai üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Hawai Çevrimdışı

zukaka tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
benim de annemin astımı vardı.bize bi hafta kalmaya geldi.hiçbir sorun olmadı sadeece ilk günler boğazıma tüy takılıyo gibi geliyo diyodu.bende anne o psikolojiktir deyip gülüyıdum.benim annem tüm gününü temizlikle geciren çok titiz bir kadındır.tüylerine falan takmıştı.ama bi hafta içinde o kadar çok sevdiler ki romeo yu benden götürmek için istediler.bende hayır dedim.kızkardeşim kediye adeta tapıyordu.aslında herşey hayvan sevgisiyle alakalı benim annem onca titizliğine ve astımına rağmen her telefonda romeo yu soruyor ve gönder onu bize diyor.umarım kedinizi abinizde sever.sakın sokaga atmayın yaşayamaz..
Ya bizimkiler de genelde seviyor ama böyle oldu işte.. Bir sorun çıktı ya, hemen kediye yükleniyorlar. Doktoru demiş kedi evden gitsin diye. Halbuki hiç test yapmadan Sadece bizim eve geldiğinde böyle olduğu için, bu sonucu çıkarmışlar. Ama çözümü de buldum, inşallah o benimle kalacak

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bence sorun alerji değil kediyi sevmemesi.O kedi gitmeden ben o eve gelmem demek kediyi yada hayvanı sevmiyor anlamına geliyor.Siz önce annenizi ikna edin eğer vermek durumunda kalırsanınz sokağa asla bırakmayın çok acı çeker sahiplendirin.
Kediyi seviyor sevmesine de, özveri yok. Annem zaten bana 'Kediyi eve hapsettin' diyor, ona göre sokağa bırakacakmışım. Gerçi evet eve hapsettim bir de tek başına evde Ben de bazen üzülüyorum yalan yok. Ama çözüm sokağa bırakmak değil.

Bu konu en son " 05-02-12 " tarihinde saat 09:14 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-12, 13:54   #11

İzmir
zukaka Çevrimdışı

doktorlar öyle malesef.bana da doktorum kediyi göndermem konusunda telkinde bulundu.yok düşük yaparmış yok tüyü akciğere kaçarmış.bir buçuk aydır oğlum bizimle.yeri geldi poposunu silerken dışkısıyla bile temas ettim.hiçbişeyim yok çok şükür.test yapmadan nasıl hüküm veriyor ya..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-12, 16:47   #12

İstanbul (Avrupa Yakası)
ece_g Çevrimdışı

O doktor öyle diyorsa onun doktorluğundan şüphe ederim. Allah korusun ya başka birşey varsa. Bence birazda psikolojik olabilir abinin. Bence en yakın zamanda allerji testlerini mutlaka yaptırtsın. Onun sonucuna görede kedini başka birine verirsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-12, 17:27   #13

Hawai üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Hawai Çevrimdışı

zukaka tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
doktorlar öyle malesef.bana da doktorum kediyi göndermem konusunda telkinde bulundu.yok düşük yaparmış yok tüyü akciğere kaçarmış.bir buçuk aydır oğlum bizimle.yeri geldi poposunu silerken dışkısıyla bile temas ettim.hiçbişeyim yok çok şükür.test yapmadan nasıl hüküm veriyor ya..
Kesinlikle katılıyorum. Aslında doktorlar kolayına kaçıyor. Evde kedi olduğunu biliyor ya, günah keçisi ilan ediliyor. Sizin kediniz ne zamandır yanınızda ? Ve beraber yatıyor musunuz merak ettim Ben bazen yatıyorum, hiç tüy müy kaçmadı. Bazen öperken ağzıma geliyor ama olacak o kadar

ece_g tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
O doktor öyle diyorsa onun doktorluğundan şüphe ederim. Allah korusun ya başka birşey varsa. Bence birazda psikolojik olabilir abinin. Bence en yakın zamanda allerji testlerini mutlaka yaptırtsın. Onun sonucuna görede kedini başka birine verirsin.
Evet psikolojik de olabilir. Şartlamış kendini. Benim de paçam tutuştu, hemen araştırmalara başladım Hava temizleyen cihazlar var biliyorsunuzdur, onların bazıları, evcil hayvanlardaki alerjenleri de temizliyormuş. Bir tanesinin fiyatı 3000'lerde, bazı ikinci el sitelerinde 1800'e kadar bulunabiliyor ama o kadar para vermezler diye düşünüyorum. Araştırınca 300tl civarlarında buldum, sağlığını çok düşünüyorsa onu alsn, hem bütün ev halkı faydalanır Bu cihazlardan kullanan var mı arkadaşlar ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-12, 18:03   #14

İzmir
zukaka Çevrimdışı

biz beraber uyumuyoruz bi kere koltukta sızmıştım oda benimle uyumuştu.devamlı öpüyorum,ellerim hep tüylerinin içinde ve tüyünü defalarca yuttuğuma da eminimhiçbişeyim yok şükürler olsun.benim eşim oldugundan beraber uyuyamıyoz.bide o biz uyurken genelde ayakta oluyo.gündüzleri daha çok uyuduğu için.bizim uyumamızı da hiç dert etmez.sadece sabahları kalkınca tuvalete gridiğimde kapının önünde miyavlıyo hadi çık dercesine.kendini sevdirmek için özlem gidermek için.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-12, 18:04   #15

İzmir
zukaka Çevrimdışı

bu arad bir buçuk aydır yanımızda.iki aya yaklaşıyoruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları