Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 07-11-14, 02:56   #1

lelouchsama Çevrimdışı
Varsayılan Kedim uyumuyor,gözlerini kısıp bakıyor

Merhabalar,

kedim 2 aylık,1 haftadır benimle sağlığı filan yerinde;yemek yiyor.

Ama ne zaman uyuma pozisyonuna girse gözleri asla tam kapanmıyor,bir kısmı açık şekilde karşıya bakıyor.Önünde yürürken gözüne bakınca hemen uyanıyor ve kucak istiyor alınca yine inip bir şeyler yiyip yine aynı şeyi yapıyor.

Veteriner dış parazit damlası verdi bana,

Yarısı kadar dozda damlatmamı istemişti 1 hafta sonra,yaklaşık 5 gün geçti;sanırım yaparsam sorun olmaz şu an,onu nasıl yapacağım tam olarak;ensesi olarak tam nokta bilmiyorum ve ya yalarsa orayı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 09:16   #2

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim uyumuyor,gözlerini kısıp bakıyor

lelouchsama tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar,

kedim 2 aylık,1 haftadır benimle sağlığı filan yerinde;yemek yiyor.

Ama ne zaman uyuma pozisyonuna girse gözleri asla tam kapanmıyor,bir kısmı açık şekilde karşıya bakıyor.Önünde yürürken gözüne bakınca hemen uyanıyor ve kucak istiyor alınca yine inip bir şeyler yiyip yine aynı şeyi yapıyor.

Veteriner dış parazit damlası verdi bana,

Yarısı kadar dozda damlatmamı istemişti 1 hafta sonra,yaklaşık 5 gün geçti;sanırım yaparsam sorun olmaz şu an,onu nasıl yapacağım tam olarak;ensesi olarak tam nokta bilmiyorum ve ya yalarsa orayı?
Eğer tasma taktıysanız tasmanın 2cm kadar üstüne damlatacaksınız. Yoksa kulaklarının ortasındaki boşluğun biraz altına, olarak tarif edebilirim. Gözlerini kısma konusunda Duman'da yapıyordu uyumaması garip ama. Göz kısma hareketini uykuları geldiğinde ya da benim dostumsun demek için yapıyorlarmış. Bir not daha kedinize veterinere götürürken eğer korkuyorsa gözünüzü kısarak bakabilirsiniz Güvendesin diyormuşuz o hareketi yaparak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 14:16   #3

lelouchsama Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Eğer tasma taktıysanız tasmanın 2cm kadar üstüne damlatacaksınız. Yoksa kulaklarının ortasındaki boşluğun biraz altına, olarak tarif edebilirim. Gözlerini kısma konusunda Duman'da yapıyordu uyumaması garip ama. Göz kısma hareketini uykuları geldiğinde ya da benim dostumsun demek için yapıyorlarmış. Bir not daha kedinize veterinere götürürken eğer korkuyorsa gözünüzü kısarak bakabilirsiniz Güvendesin diyormuşuz o hareketi yaparak
Ahahah,ben bunu aynen yapıyorum.Hatta okulda arkadaşlara miyav? diye tepki verdiğim oldu dün.Delirdiğimi düşünüyorlar

Bir canlı uykusuzluktan ölemez,illa sinir sistemi kapanır ve uyur.

Belki de benim evde olmadığı zamanlar ya da ona bakmadığım sıralar uyuyordur?

Dün damlasını yaptım,ensedeki 2 köprücük kemiğinin arasına damlattım,3 saat kadar hiç ellemedim bayağı bir kaşındı.

4. saatte sevmeye başladım,bilmem doğru mu?

Ve işe yaradı mııı,yaramadı mııı şu an hiç bir fikrim yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 16:08   #4

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Ahahah,ben bunu aynen yapıyorum.Hatta okulda arkadaşlara miyav? diye tepki verdiğim oldu dün.Delirdiğimi düşünüyorlar

Bir canlı uykusuzluktan ölemez,illa sinir sistemi kapanır ve uyur.

Belki de benim evde olmadığı zamanlar ya da ona bakmadığım sıralar uyuyordur?

Dün damlasını yaptım,ensedeki 2 köprücük kemiğinin arasına damlattım,3 saat kadar hiç ellemedim bayağı bir kaşındı.

4. saatte sevmeye başladım,bilmem doğru mu?

Ve işe yaradı mııı,yaramadı mııı şu an hiç bir fikrim yok
Eğer onu evde yalnız bırakıyorsanız hiç endişelenmenize gerek yok. Çünkü siz yokken evde canları sıkılıyor ve uyuyorlar bence 4 saat sonra ellemeniz doğru olmamış o damlanın ıslaklığının geçmesi 24 saat Sürüyormuş yani 24 saat sonra elemeniz daha doğru olurdu. Ama ellemişsiniz sonuçta ne yapacağım diyeceksiniz işte orasını bilmiyorum Bize veteriner 2 saat Demişti ama buradaki arkadaşlar 24 saat dediler ben de onlara hak verdim çünkü damla 24 saatte kurudu. Kaşınması normal ama zaten tam ensesini kaşıyamaz. Ve damlayı tek nokta halinde mi yaptınız yoksa 2-3 damla şeklinde mi? Çünkü 1 arkadaşın kedisi o damlayı yalamış ve bu çok tehlikeli. Damlanın işe yarayıp yaramadığını anlayamazsınız yani ben şu ana kadar hiç anlamadım ve bit pire sorunumuz olmadı. Herhalde işe yaramıştır diye düşünüyorum.

Bu konu en son " 07-11-14 " tarihinde saat 16:10 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 21:09   #5

lelouchsama Çevrimdışı

dumiş tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Eğer onu evde yalnız bırakıyorsanız hiç endişelenmenize gerek yok. Çünkü siz yokken evde canları sıkılıyor ve uyuyorlar bence 4 saat sonra ellemeniz doğru olmamış o damlanın ıslaklığının geçmesi 24 saat Sürüyormuş yani 24 saat sonra elemeniz daha doğru olurdu. Ama ellemişsiniz sonuçta ne yapacağım diyeceksiniz işte orasını bilmiyorum Bize veteriner 2 saat Demişti ama buradaki arkadaşlar 24 saat dediler ben de onlara hak verdim çünkü damla 24 saatte kurudu. Kaşınması normal ama zaten tam ensesini kaşıyamaz. Ve damlayı tek nokta halinde mi yaptınız yoksa 2-3 damla şeklinde mi? Çünkü 1 arkadaşın kedisi o damlayı yalamış ve bu çok tehlikeli. Damlanın işe yarayıp yaramadığını anlayamazsınız yani ben şu ana kadar hiç anlamadım ve bit pire sorunumuz olmadı. Herhalde işe yaramıştır diye düşünüyorum.
Veterinerim verdiği kapsülün yarısından biraz azını uygulamamı istedi,ben de o dozda verdim.

Eve gelince bugün ( 2. öğretim üni. öğrencisiyim kedi yaklaşık evde 5-6 saat yalnız kalabiliyor en fazla ) kedi sanki hayali bir şekilde halıyla dövüşüyordu ve inanılmaz hareketliydi.Çok hastaydı ilk alınca hatırlarsınız belki,eski konum da var.

Eve gelince canavar gibiydi,sağa sola süper hızlı koşuyordu,hatta kuduz mu acaba cidden diye tribe girdim,gözüne el lambası tuttum tepki vermedi

Bu arada,gözlerini kapatırken önce sol gözü kapanıyor sonra sağ.Ve sol gözü arada seyiriyor gibi kapanıp açılıyor.

7 gün oldu alalı,bazı kuduz belirtileri gösterince insan korkuyor

Ayrıca sesi kısıldı ve çok çıkmıyor şu an...Sabaha kadar miyavlamıştı dün,ondan mı acaba?!

Bu arada,4 saat sonra sevdim veterinerim 3 saat elleme demişti;Garanti olsun diye 4 dedim ben de...

Ne bileyim,veterinerime güvendim haliyle.

Bu konu en son " 07-11-14 " tarihinde saat 21:14 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 21:26   #6

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Veterinerim verdiği kapsülün yarısından biraz azını uygulamamı istedi,ben de o dozda verdim.

Eve gelince bugün ( 2. öğretim üni. öğrencisiyim kedi yaklaşık evde 5-6 saat yalnız kalabiliyor en fazla ) kedi sanki hayali bir şekilde halıyla dövüşüyordu ve inanılmaz hareketliydi.Çok hastaydı ilk alınca hatırlarsınız belki,eski konum da var.

Eve gelince canavar gibiydi,sağa sola süper hızlı koşuyordu,hatta kuduz mu acaba cidden diye tribe girdim,gözüne el lambası tuttum tepki vermedi

Bu arada,gözlerini kapatırken önce sol gözü kapanıyor sonra sağ.Ve sol gözü arada seyiriyor gibi kapanıp açılıyor.

7 gün oldu alalı,bazı kuduz belirtileri gösterince insan korkuyor

Ayrıca sesi kısıldı ve çok çıkmıyor şu an...Sabaha kadar miyavlamıştı dün,ondan mı acaba?!

Bu arada,4 saat sonra sevdim veterinerim 3 saat elleme demişti;Garanti olsun diye 4 dedim ben de...

Ne bileyim,veterinerime güvendim haliyle.
Sizin Alıntı yapmanıza gerek yok zaten 2 kişi Konuşuyoruz ben mesajınızı bir yandan okuyarak cevapladığım için böyle yapıyorum ama siz de öyle yapıyorsanız bilemem
Hareketli olması çok normal çünkü daha yavruMinnoşun da bırak uyumayı yattığını görmedim şu ana kadar en fazla oturuyor o da birkaç saniye yani o kadar hareketli bu Yüzden de halıyla dövüşmesi normal aslında dövüşmüyordur da halı büyük olduğu için biz öyle görüyoruz aslında sadece istedikleri 1-2 pati atmak eski konunuzu da hatırlıyorum çok zayıftı kilo Aldı mı bari
Kuduz konusunda ciddi misiniz bilmiyorum ama eğer ciddiyseniz saldırgan mı ona bakacaksınız. O göz kapama olayını bilmiyorum ama ciddi olduğunu düşünüyorsanız veterinerimize telefon açın. Belki de biz takıntı yapıyoruzdur çünkü ben de bir ara Duman'ın Gözlerini çok az farkla biri diğerinden büyükmüş gibi görüyordum ama veteriner birşey göremedi
Kedilerin sesleri bazen çok az çıkar. Bazen gerçekten kısılmıştır bazen de o sesi çıkarmaya üşenirler ama mesela birşeyi ( örneğin yemeği) çok istedikleri zaman üşenmeyip miyav sesini tam çıkarıyorlar. Enseye dokunma konusunda ellediğiniz zaman o bölge Islak mıydı? Eğer ıslaksa ben doğru olduğunu düşünmüyorum. Ama olmuş bitmiş zaten kedinizde ve kendinizde kötü birşey gözlemlemedikten sonra endişelenmeye gerek yok bir dahaki sefere bilinçli davranırsınız artık

Bu konu en son " 07-11-14 " tarihinde saat 21:28 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 21:44   #7

lelouchsama Çevrimdışı

%95 kuruydu diyelim...

Hiç saldırgan değil,daha beni 1 kere tırmalamaya bile çalışmadı.

Bazen çok korkunç bakıyor gözlerini kısıp triplere giriyorum evde ve suyu çok az içiyor.Zaten kuduz bir hayvan 10 günde çoktan tüm belirtileri gösterip ölmüş oluyormuş.1 haftadır benimle

Ve ne zaman sevsem ve kucağıma çıksa bir hırıltı sesi hep nefes alıp verirken "hıırrr hırrr hırr hırrrr" ciğerlerde sorun var da o da sese mi vurdu acaba?

Damlayı yapalı 20 saat oldu,henüz kusma vb. bir sorun görmedim.

Eskiden severken bile borazan gibi ses çıkartırdı ve bugün eve gelene kadar da daha yorgun aheste aheste yerdi ederdi.Şimdi bayağı hareketlenmiş,bunun sebebi "konserve mama" alıyorum kedişe 2 gündür,denemeye aldım ilk la cat'in 85 gr. Marka iyi değil biliyorum ama tavuk göğsünü çok az yiyordu ve mamayı asla yemiyor. Önüne açtım kedi patladı resmen yerken,sevinçten dans edicekti.Dün de 400GR'lık aldım,onu da deli gibi yiyor.Acaba yemek yemesi mi onu yavaş yavaş toparlamaya başladı?

Kilo aldı mı bilmiyorum hala kaburga kemiklerini görüyorum

Ama bu hızla yerse ( şu an günde 200GR kadar konserve mama yiyor ) sanırın 20 güne tosun gibi olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 21:52   #8

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

%95 kuruydu diyelim...

Hiç saldırgan değil,daha beni 1 kere tırmalamaya bile çalışmadı.

Bazen çok korkunç bakıyor gözlerini kısıp triplere giriyorum evde ve suyu çok az içiyor.Zaten kuduz bir hayvan 10 günde çoktan tüm belirtileri gösterip ölmüş oluyormuş.1 haftadır benimle

Ve ne zaman sevsem ve kucağıma çıksa bir hırıltı sesi hep nefes alıp verirken "hıırrr hırrr hırr hırrrr" ciğerlerde sorun var da o da sese mi vurdu acaba?

Damlayı yapalı 20 saat oldu,henüz kusma vb. bir sorun görmedim.

Eskiden severken bile borazan gibi ses çıkartırdı ve bugün eve gelene kadar da daha yorgun aheste aheste yerdi ederdi.Şimdi bayağı hareketlenmiş,bunun sebebi "konserve mama" alıyorum kedişe 2 gündür,denemeye aldım ilk la cat'in 85 gr. Marka iyi değil biliyorum ama tavuk göğsünü çok az yiyordu ve mamayı asla yemiyor. Önüne açtım kedi patladı resmen yerken,sevinçten dans edicekti.Dün de 400GR'lık aldım,onu da deli gibi yiyor.Acaba yemek yemesi mi onu yavaş yavaş toparlamaya başladı?

Kilo aldı mı bilmiyorum hala kaburga kemiklerini görüyorum

Ama bu hızla yerse ( şu an günde 200GR kadar konserve mama yiyor ) sanırın 20 güne tosun gibi olur
Sadece YAŞ mama almayın çok Zararlı bağırsaklarını bozar la cat hiç hiç iyi değil kedinin sevmesi iyi olduğu anlamına gelmez. Marketteki felixlerden alsanız daha iyi ama eğer bütçeniz yetiyorsa gimpet, brit care ultimates öneririm kesinlikle.
Hırıltı konusunda siz de benim gibi olmuşsunuz ben de hastalığı var sanıyordum veterinere sorduk o mutluluk sesiymiş mutlu olunca çıkarıyorlarmış Ben de çok korktum çünkü eski kedim hiç öyle bir ses çıkarmıyordu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 22:11   #9

lelouchsama Çevrimdışı

Ahahah anladım,

bursum yatıyor 10'nda 10'una kadar en azından böyle sürdürmeliyim...3 gün sonra hemen internetten alacağım zaten pahalılarını

Ayrıca,hiç oynamazdı neredeyse.Az önce önüne yediğim çikolatının sert plastik kabını attım,sanki 30 senelik düşmanı gibi saldırdı kaba,onunla takaklalar attı,sonra bana getirdi.Ve başında oturdu.

Bu kedi hiç böyle değildi,iyiye işaret sanırım...?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 22:20   #10

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Ahahah anladım,

bursum yatıyor 10'nda 10'una kadar en azından böyle sürdürmeliyim...3 gün sonra hemen internetten alacağım zaten pahalılarını

Ayrıca,hiç oynamazdı neredeyse.Az önce önüne yediğim çikolatının sert plastik kabını attım,sanki 30 senelik düşmanı gibi saldırdı kaba,onunla takaklalar attı,sonra bana getirdi.Ve başında oturdu.

Bu kedi hiç böyle değildi,iyiye işaret sanırım...?
Iyiye işaret hareketli olması ilerde obezlik sorunu yaşamazsınız artık Ben de bugün çikolata yerken gözümün içine bakıyo ben de yiyemiyorum boğazımdan geçmiyor sizi bilemem ama benim için 3 gün bile çok uzun bir süre ondan bu tarifleri deneyebilirsiniz
Ev Yapımı Kedi Maması Tarifleri...
Geçici olarak mama arayanlara bu tarifleri önermeye bayılıyorum.
Umarım işinize yarar
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları