Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 22-02-14, 02:15   #1
kpu

İstanbul (Avrupa Yakası)
kpu Çevrimdışı
Varsayılan kedim nöbet geçirir gibi anlık çıldırıyor(kızgınlık olabilirmi? )

hergünün belli saatlerinde geliyorlar kedime bir anda aşırı sinirlenip heycanlanıp evin altını üstüne getiriyor mutfakta kırılmadık tabak barda kalmadı öğrenciyim ders saatlerim belli günde 5 saat (abartmıyorum ) oynuyorum bugün erkek arkadaşımın cinsel organını hasarladı erkek arkadaşımın evinde yaşıyor geceleri gözü kapalı uyuyamıyor evde aşırı pahalı şeyler var mesela gitar devirmek için ittirdiğini gördükten sonra gitar giderse hayatım biter seklinde kedi gitsin demeye başladı(öğrenci) sağlam ağladım kedi kaldı yaklaşık 2 haftadır uyutmuyor(4 aydan fazladır bizde) ayağa çırmık kafada depinme erkek arkadasımın malına zarar gelirse(kedi benim oldu taşkınlıklarından sonra halbuki kendisi eve almıştı ) karşılayamam diye düşünüp geceleri geniş bir odaya kilitlemesine göz yumdum mamasını su kabını tuvaletini oyuncaklarını odaya koyup bazen sallamıyor odadayım diye bazende avazı cıktığı kadar bağırıyor eskiden böyle değildi erkek arkadasımla aram çok kötü anlatamıyorum bi kedi yanınaa gelsin değişir tek kedi olduğu için öyle diye tek tesellim gitara atarlandığı kadar cinsel uzuv olayına atarlanmadı fakat 1 saat şok gecirdi acı cekti acıdan kedinin varlığını unuttuğunu düşünüyorum o kadar bana haysev diyip duruyor geçende apartmanın icine koyduk dışarı girip cıkmasını öğrensin yolu öğretelim bebek doğurursada bişey olmaz bakarız (mezun olma durumu para kazanma durumu) hırçınlığı gecsin diye kapının önünde felaket korkmuş birşekilde ağladı içeri aldık eğitim gezimiz başarılı olmadı

kızgınlığa mı girdi acaba diye düşünmeden edemiyorum whiskasla 3 ay beslendi veterinerden sonra( pirelendik iç dış parazitimiz yapıldı karnemiz cıkarıldı aşılarımız için gün alındı) royal canin kitten aldık başta poşete saldırmasından ötürü veterinerin soylediği gnlük miktardan 3 katını yedi sonra yememeye başladı bayatladımı acaba ondan mı yemiyor dedim öğrencili hali para yoktu yine whiskas aldım cok cok az yiyor 4 ayda bol bol ödül çubukları tavuklar ton balıkları şuan 5 aylık olmak üzere kızgınlığa girmiş olabilir mi durup dururken erkek arkadaşıma değişik acı veren zararlar veriyor ve kedi miyavlamasına sesinin tonuna bakışlarına bakıp affediyor dayanamıyor sonra bana saydrrıyor kedi için nerden aldım diyor bu arada ben kedileri sevmezdim erkek arkadasım hayatının her döneminde kedilerle olmuş istanbula ilk geldiğinde aylarca sokak kedilerine sarılarak uyumuş kedileri çok sever ve bu kedi normal değil diyip duruyor ne yapacam bilmiyorum maddi olarak kedi bakımı zorladı bizi ama ben üstlenirim o problem değil desemde huzurum yok gece uyurken coğu kez nöbet tutuyorum kilitlemiyim gözlemliiyim diye ne yapıcam bilmiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-14, 10:46   #2

Bursa
matmazeelll Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kedim nöbet geçirir gibi anlık çıldırıyor(kızgınlık olabilirmi? )

Ne desem bilemedim. Kediniz kızgınlığa giriyor olabilir. Doğurursa dediğinize göre kediniz dişi mesela benim kedim de ara ara çıldırıyor mıgırııı diye sesler çıkarıp depar atıyor evin içinde. Çarpıyor bir yerlere düşürüyor eşyaları. Ama kediler bilerek hata yapmazlar. Zaten evde kedi besliyorsanız şayet etrafta çok kırılacak bir şey bırakmamalısınız. Kediyi odaya kilitleyeceğinize, gitarı odaya kilitleyin, böylelikle zarar gelmiş olmaz. Farklı bir açıdan bakarsak, kedi size kendini daha yakın hissediyorsa, sizi kıskanıyor olabilir. Erkek arkadaşınıza hırçınlıkları bu yüzdendir. Eski kedim (yaklaşık ben 8 yaşındayken) annemi benden kıskanıyordu, ne zaman annemle yatsak yanyana otursak paramparça ederdi bacaklarımı, kollarımı. Ben kalkıncada gider annemin kucağına yatırdı. Şimdiki kedim de kız kardeşimi parçalıyor o yanımdan kalkınca benim yanıma geliyor. Dua edin işeme sorunu başlamamış. Biz ev değiştirdik, ben onunla pek ilgilenmedim diye her yere işedi dişi olmasına rağmen. Kediniz eğer kızgınlığa giriyorsa şu belirtileri verecektir; yere paralel olarak yatıp arka patilerini ileri geri götürecektir ve sıvı gelmeye başlayacaktır, renksiz kokusuz Saydam bir sıvı. Eğer böyle oluyor ise asla dışarı salmayın. Tek kediye tahammül edemeyen erkek arkadaşınız 5 kediye tahammül edemez. Ki ayrıca kediniz daha doğum yapmak için çok küçük.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-14, 11:53   #3

Sevcorella üyesinin avatarı

İzmir
Sevcorella Çevrimdışı
Exclamation Cvp: kedim nöbet geçirir gibi anlık çıldırıyor(kızgınlık olabilirmi? )

kpu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
geçende apartmanın icine koyduk dışarı girip cıkmasını öğrensin yolu öğretelim bebek doğurursada bişey olmaz bakarız (mezun olma durumu para kazanma durumu)
Erkek arkadaşınızın cinsel organının kedinin yakınında ne işi vardı diye düşünmüyor değilim. Ayrıca kızgınlığa girmiş kedinin ordan oraya koşturup evin altını üstüne getirmesi bana pek alakalı gelmedi çünkü kızgınlığa giren kedilerin ağlar gibi bağırması, sürtünmesi, sürekli sevilmek istemesi dışında herhangi bir davranış biçimine şahit olmadım.
Hepsini geçelim takıldığım esas nokta kediyi evde tutmanızın sebebi para kazanma durumu ise lütfen ona hak ettiği ilgiyi, sevgiyi verebilecek biriyle irtibata geçin ve sahiplendirin. Belli ki kediniz ile yeteri kadar ilgilenemiyorsunuz. İlgilenme amacınız doğum yapıp size para kazandırması.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-14, 19:32   #4
kpu

İstanbul (Avrupa Yakası)
kpu Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kedim nöbet geçirir gibi anlık çıldırıyor(kızgınlık olabilirmi? )

Sevcorella tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Erkek arkadaşınızın cinsel organının kedinin yakınında ne işi vardı diye düşünmüyor değilim. Ayrıca kızgınlığa girmiş kedinin ordan oraya koşturup evin altını üstüne getirmesi bana pek alakalı gelmedi çünkü kızgınlığa giren kedilerin ağlar gibi bağırması, sürtünmesi, sürekli sevilmek istemesi dışında herhangi bir davranış biçimine şahit olmadım.
Hepsini geçelim takıldığım esas nokta kediyi evde tutmanızın sebebi para kazanma durumu ise lütfen ona hak ettiği ilgiyi, sevgiyi verebilecek biriyle irtibata geçin ve sahiplendirin. Belli ki kediniz ile yeteri kadar ilgilenemiyorsunuz. İlgilenme amacınız doğum yapıp size para kazandırması.
HÖ Neyy?? ne parası doğurursa ozamana okuldan mezun olup 4-5 kediye bakaca kadar para kazanabiliyor olcam 5 kedinin aşı parasını tek seferde verebiliyor olcam ilgileniyorum gayet kedimle uyurum neden benim koynuma girip uyusun kedi erkek arkadasımla ilgilenmeyi unuttum sadece o ayrı ne kadar beni ciziklediği ısırdığı önemli değil yemeğini koyduktan sonra gelir iyiki koydun canım der gibi sevdirir ilk kedim olağan üstü bana karşı hareketleri var hayretler içinde bırakan olay evcil kediyi nasıl veririz nasıl dışarı alışır olayı değil bu sitede okudum ben biri hırcın kedisini sokaktan eve şeklinde alışmış hırçınlığı bırakmış kedi gitmesin vermeyelim diye çırpınıyorum burda ben bağlandım kediye diğer husus kendi evim olsa düşünmez alırım para kazanmamış öylemi bi ay önceki kyk kredimle yatağından tutun t2 tırmalama tahtası tuvalet dunya kadar oyuncak kedi cimi petshopa gidip ne bulduysam aldım 1 ayıda aç geçirdim ayın 8ide yine aşıları kyk ile ödeyecem 1 ayı aç geciricem para kazanmak için tutuyorum oylemi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-14, 19:44   #5
kpu

İstanbul (Avrupa Yakası)
kpu Çevrimdışı

matmazeelll tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ne desem bilemedim. Kediniz kızgınlığa giriyor olabilir. Doğurursa dediğinize göre kediniz dişi mesela benim kedim de ara ara çıldırıyor mıgırııı diye sesler çıkarıp depar atıyor evin içinde. Çarpıyor bir yerlere düşürüyor eşyaları. Ama kediler bilerek hata yapmazlar. Zaten evde kedi besliyorsanız şayet etrafta çok kırılacak bir şey bırakmamalısınız. Kediyi odaya kilitleyeceğinize, gitarı odaya kilitleyin, böylelikle zarar gelmiş olmaz. Farklı bir açıdan bakarsak, kedi size kendini daha yakın hissediyorsa, sizi kıskanıyor olabilir. Erkek arkadaşınıza hırçınlıkları bu yüzdendir. Eski kedim (yaklaşık ben 8 yaşındayken) annemi benden kıskanıyordu, ne zaman annemle yatsak yanyana otursak paramparça ederdi bacaklarımı, kollarımı. Ben kalkıncada gider annemin kucağına yatırdı. Şimdiki kedim de kız kardeşimi parçalıyor o yanımdan kalkınca benim yanıma geliyor. Dua edin işeme sorunu başlamamış. Biz ev değiştirdik, ben onunla pek ilgilenmedim diye her yere işedi dişi olmasına rağmen. Kediniz eğer kızgınlığa giriyorsa şu belirtileri verecektir; yere paralel olarak yatıp arka patilerini ileri geri götürecektir ve sıvı gelmeye başlayacaktır, renksiz kokusuz Saydam bir sıvı. Eğer böyle oluyor ise asla dışarı salmayın. Tek kediye tahammül edemeyen erkek arkadaşınız 5 kediye tahammül edemez. Ki ayrıca kediniz daha doğum yapmak için çok küçük.
kısırlaştırmak için çok küçük değilmi kısırlaştıralım diyoruz erkek arkadaşım kedili evden geldi sonra bir sürü kediye bakmış ama dışarı cıkmayan evde tıkılı kedilerin bu şekilde biraz asabi olduğunu anlatamıyorum erkek arkadaşım uyurken genelde gidip ayak tabanına cırmık atması gece boyunca sürekli bunu yaptığı için uykusunu alamaması sinirli ötesi bişey yaptı ben kedi sevmezdim tatildeyken almış eve kar yağınca apartmandan sesini duyup tuvalet eğitimini erkek arkadasım verdi ben kızdım dışkılarını yerlerden erkek aradas topladı 1 gün gibi bir süre ile tuvalet eğitimini aldı hatta çok şaşırmıştık ev kedisimi acaba diye 1 aylık civarıydı yani 1 ay dışarıdaydı biz hiç vurmadık bişey yapmadık ayak tabanına bu kadar saldırmasının sebebi sokaktayken biri tekmemi attı travma mı geçirdi aslında paramız olsa direk kedi psikoloğu bana hareketleri normal geliyorda kedipsikoloğu erkek arkdasıma hareketleri normal derse diyicemde turkiyede kedi psikoloğu varmı varsa 4-5 milyar istermi

kıskanma konusunda erkek arkadaşım kıskanıyor olabilir kedi için ilk geldiğinde tuvalet eğitimi icin her taraftan dışkıyı kendisi topladı ben uğraştım ben çabaladım diyor ama kedi beni daha çok seiyor şakayla karışık çok dedi ben cabaladım ben herşeyi yaptım beni daha çok sevmesi gerekmezmi diye

Bu konu en son " 22-02-14 " tarihinde saat 19:48 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-02-14, 14:32   #6

Sevcorella üyesinin avatarı

İzmir
Sevcorella Çevrimdışı
Wink Cvp: kedim nöbet geçirir gibi anlık çıldırıyor(kızgınlık olabilirmi? )

kpu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
HÖ Neyy?? ne parası doğurursa ozamana okuldan mezun olup 4-5 kediye bakaca kadar para kazanabiliyor olcam 5 kedinin aşı parasını tek seferde verebiliyor olcam ilgileniyorum gayet kedimle uyurum neden benim koynuma girip uyusun kedi erkek arkadasımla ilgilenmeyi unuttum sadece o ayrı ne kadar beni ciziklediği ısırdığı önemli değil yemeğini koyduktan sonra gelir iyiki koydun canım der gibi sevdirir ilk kedim olağan üstü bana karşı hareketleri var hayretler içinde bırakan olay evcil kediyi nasıl veririz nasıl dışarı alışır olayı değil bu sitede okudum ben biri hırcın kedisini sokaktan eve şeklinde alışmış hırçınlığı bırakmış kedi gitmesin vermeyelim diye çırpınıyorum burda ben bağlandım kediye diğer husus kendi evim olsa düşünmez alırım para kazanmamış öylemi bi ay önceki kyk kredimle yatağından tutun t2 tırmalama tahtası tuvalet dunya kadar oyuncak kedi cimi petshopa gidip ne bulduysam aldım 1 ayıda aç geçirdim ayın 8ide yine aşıları kyk ile ödeyecem 1 ayı aç geciricem para kazanmak için tutuyorum oylemi
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ilk mesajınızı bir kaç kere okudum acaba yanlış anlamış olabilir miyim diye, ancak yazışma sırasında koskoca bir paragrafı bir cümle olarak okuyunca anlam kargaşasına düşebiliyor insan. Hangi kelime hangi cümlenin devamı, hangisi cümle bayağı bir yorucu oldu sizi anlamak. Eğer ki kedinizi çiftleştirmek ve para kazanmaktan kastınız benim anladığım değilse sizden özür dilerim ama maalesef yazdıklarınızı bir araya getirip cümlelere ayırmak biraz yorucu. Umarım erkek arkadaşınız için kedinizden vazgeçmessiniz çünkü inanın herkes gider ama kediniz sizin yanınızdan bir an bile ayrılmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-14, 01:36   #7
kpu

İstanbul (Avrupa Yakası)
kpu Çevrimdışı

Sevcorella tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ilk mesajınızı bir kaç kere okudum acaba yanlış anlamış olabilir miyim diye, ancak yazışma sırasında koskoca bir paragrafı bir cümle olarak okuyunca anlam kargaşasına düşebiliyor insan. Hangi kelime hangi cümlenin devamı, hangisi cümle bayağı bir yorucu oldu sizi anlamak. Eğer ki kedinizi çiftleştirmek ve para kazanmaktan kastınız benim anladığım değilse sizden özür dilerim ama maalesef yazdıklarınızı bir araya getirip cümlelere ayırmak biraz yorucu. Umarım erkek arkadaşınız için kedinizden vazgeçmessiniz çünkü inanın herkes gider ama kediniz sizin yanınızdan bir an bile ayrılmaz.
sorunumu buldum my cat from hell izliyorum erkek arkadaşımda türkçeye çevirdi sanırım cok temizlik yaparsam sakinleyecekmiş koku bırakırmış( işeyip yada boşalıp) gözle görülmeyecek şekilde adam mavi bir ışıkla kedi sahiplerine gösterdi olmadık yerlerde izler sahibi şok geçirdi . Bıraktıkları bu kokular temizlenmeyince zaman içinde değişirmiş .Buraya başka kedi gelmiş diye sinirlenip,atarlanır tekrar kokusunu bırakırmış ve iki koku karışınca kedi çıldırırmış ev halıflex ev sahibide kiradan düşmüyor yarısını bile düşmüyor yerleri yaptıralım dediğimizde bizde böyle bir adamın evine neden emek harcayalım diye yaptırmadık ilk taşındığımızda halıları sildim eziyet sanırım bütün evi baştan sona aşırı temizlemem gerekiyor birde göğüs tasmasıyla dolaştırmak mutlu ediyormuş . VE dolapların üstü masaların komidinlerin üstünü full boşaltmam gerekiyormuş tırmalama tahtası masa komidin hatta televizyondan bol zıplamalı ordan oraya atlamalı tımanmalı alan yaratıcam kedime hatam çokmuş adamın gösterdiği şekilde tutuyorum kucağımda ( bebek tutar gibi) tırmalamıyor ısırmıyor oyle dakikalarca kalıyor izledikçe ve öğrendiklerimi uygulamaya başladıkca yaklaşık 1gündür yani dün gece erkek arkadaşımın ayaklarına atlamadı hiç birşeyi devirmedi sevme şeklini bile adamdan öğrendim çok yumuşak sevdim dişimi sıka sıka normalde alıp kucağıma deli gibii severdim kendimi kaybederdim maksimum 5 dakika sevdirirdi 20 daikaya yakın tırmalanmadan ısırılmadan sevdim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-14, 02:59   #8

polar.bear üyesinin avatarı

İzmir
polar.bear Çevrimdışı

Sorunun çözülmesi sevindirici.

Yalnız kullandığınız mama, kedinize verebileceğiniz en sağlıksız mama.

Temizmama'dan, Bonacibo ürünlerini deneyebilirsiniz. Hem ekonomik, hem çok daha sağlıklı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-14, 04:44   #9
kpu

İstanbul (Avrupa Yakası)
kpu Çevrimdışı

polar.bear tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sorunun çözülmesi sevindirici.

Yalnız kullandığınız mama, kedinize verebileceğiniz en sağlıksız mama.

Temizmama'dan, Bonacibo ürünlerini deneyebilirsiniz. Hem ekonomik, hem çok daha sağlıklı.
royal canin mi en sağlıksız mama(!)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-14, 18:44   #10

İzmir
polar.bear Çevrimdışı

"yine whiskas aldım" yazmışsınız, whiskas kullanmıyor musunuz şu an? Kast ettiğim whiskas.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-02-14, 05:32   #11
kpu

İstanbul (Avrupa Yakası)
kpu Çevrimdışı

polar.bear tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
"yine whiskas aldım" yazmışsınız, whiskas kullanmıyor musunuz şu an? Kast ettiğim whiskas.
araştırdım biraz yani bayağa çeşitli forumlarda dediğiniz mamayı firmayı siteyi mamayı aklıma yattı gibi numune istedim yanlız kargolardan cok şikayetciler kyk yatsın kumlardan da alıcam galiba öğrenci hali para oluyorda maması bittiğinde olmayadabiliyor aç kalmaması için whiskas aldım royal canine dönecektim fiyatlar aşırı ucuz geldi ben 1 kilosuna 20 lira veriyorum siz 3 kilosu 18 tl diyorsunuz bir yandan öğrenci hali maddi sorunlar bir yandan kedim için ucuza mı kaçıcam kendimden keserim düşüncesi eksi sözlükte kötü yorum yok direk kötü yorum yok forumlarda kedim hastanelik oldu diyen de yok bir yerde de veterinerim bonacibo önermedi kediler için uygun değil dedi diyor mamayı kullandım diyorum veteriner oldukça sağlıklı demiş kedi için kontrollerde kadının mamayı kullanığını bilmiyor yanlız bir sorunum daha dav alıcı ödemeli gönderiliyomu severse araya whiskas sokma istemiyorum para bana ayın 8inde yatar internetten alışeriş yapabileceğim karta
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-14, 02:33   #12

İzmir
polar.bear Çevrimdışı

Havale ve kapıda nakit ödeme seçenekleri mevcut. İki kargo firmasıyla çalışıyorlar, istediğinizi seçiyorsunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları