Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 03-08-14, 18:14   #31

Pirelli üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Pirelli Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kedim melek oldu

@Gizem-Pasa
sadece son fotoğrafı açmaya cesaret buldum o da yetti gerisini açmaya cesaretim yok :S
büyüme süresince hiç kimse mi hayvanın yanına gelip çözmedi o düğümü :S
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 18:30   #32

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

insanlık bu halde işte. aptallar serefi olmayan varlıklar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 18:44   #33

mighty Çevrimdışı

Bir cogu insan degil iki ayakli seytan!!! Pis beyinli mahluklar !! Nasil.manyaklarsiniz ya sergi neydi oyle oraya gidenlerde varmis kufur ediom.icimdende malesef burda edemiyorum ulan bi tanenizdemi acimadi coksunuz siz ztn biliyoruz bunu uzun zamandir!!! Onu gordunuzde nasil uyudunuz???? Bide izlemeye gitmisler dunyanin sonu geliyor belli ztn bu kadar hasta parayonak manyakla daha fazla devam etmesinde bizim garibanlarda kurtulsun ya benimkine kiziyorum ellerim heryerim paramparca uzuluom.kizdim diye donup hayvandan ozurdiliom.ya kizfim.diye yani allah bildigi gibi yapsin sizi ya bi kezde biz bulmustuk kafasinda sise gecmis kopek ormanlik bi bolgede bizimle birlikte bi araba daha durdu cikarttik birlikte gorup durmayan birsuru araba vardi ne diyimki ya vicdansizlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 18:46   #34

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

kelimeler yetmiyor gerçekten. köpeğimide alacağım evimde bakacağım pis diye gelmeyen gelmesin umrumda değil. sanki kediyle köpekle beraber yemek yapılıyor temiz insanlarımızın midesi almıyor ya hani. insan olmaktan utanır oldum artık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 18:51   #35

mighty Çevrimdışı

Bizimki mutfak lavabosunda yatiyor yeminki aman gelmeyen gelmesin yemesin zikkkim.yesin arkadas ! Hayvanlar da CAN tasiyor bunu bi anlasin artik bu insanlar ya
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 18:53   #36

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

ne paşa ne de matmazel çıkar tezgaha bana kalsa çıksın yatsın ama başımızda bir cadı var (annem.) yasaklardan o sorumlu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 19:03   #37

mighty Çevrimdışı

Antalya cok sicak olunca annemde kediye aciyo hayvan yaniyo diye bisey demiyo saolsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 23:31   #38

Matt1 Çevrimdışı

Mehmed tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mesajımı dikkatli okurmusunuz? Arkadaş din köpekleri katledin diyor dedi ben ise böyle bir şeyin doğru olmadığını yazdım. Aksine köpekleri öldürmenin yanlış olduğunu, dinin böyle bir emri olmadığını yazdım. Peygamberin anne köpeğin yavrularını emzirdiğini görünce koca ordunun yolunu değiştirdiğini yazdım. Sadece dikkatli okuyun.
Diğer konuyu okudum. Köpekler hakkında başka şeyler söylemişsin. Defalarca kendinle çelişmekten ne zaman vazgeçeceksin?

Mehmed, seninle daha fazla tartışmaya girmem. Zira, bir şey anlayacağını zannetmiyorum. Ne düşünüyorsan, neye inanıyorsan o yoldan devam et ama millete dini referanslar gösterip, şu böyledir bu böyledir diye ahkam kesme. Sana tek diyeceğim budur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-14, 09:55   #39

Mehmed üyesinin avatarı

Eskişehir
Mehmed Çevrimdışı

Matt1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Diğer konuyu okudum. Köpekler hakkında başka şeyler söylemişsin. Defalarca kendinle çelişmekten ne zaman vazgeçeceksin?

Mehmed, seninle daha fazla tartışmaya girmem. Zira, bir şey anlayacağını zannetmiyorum. Ne düşünüyorsan, neye inanıyorsan o yoldan devam et ama millete dini referanslar gösterip, şu böyledir bu böyledir diye ahkam kesme. Sana tek diyeceğim budur.
Peki. İstemiyorsan devam etmeyiz sorun değil. Ben sonuç olarak söylemem gerekeni söyledim daha fazla üsteleyecek de değilim. Ha bir de tekrar söylüyorum ki hiçbir yerde çelişmedim.

Gizem-Pasa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kelimeler yetmiyor gerçekten. köpeğimide alacağım evimde bakacağım pis diye gelmeyen gelmesin umrumda değil. sanki kediyle köpekle beraber yemek yapılıyor temiz insanlarımızın midesi almıyor ya hani. insan olmaktan utanır oldum artık

Siz sadece demek istediğimi anlamıyorsunuz. Burada anlatılan pis sizin anladığınız gibi pis değil. Köpeğinizi sokağa atın demiyoruz ki neden illa böyle anlamak istiyorsunuz. Daha önce de söyledim, evde ibadet ediliyorsa köpeğin girmeyeceği bir oda olacak, o odada ibadet edilecek, kıyafetler değiştirilecek ibadetten önce. Olay budur. Köpeğe pis dediysek o pis sizin anladığınız gibi pis değil. Tüyü ve salyası ibadete engeldir olay bundan ibaret. Daha önce de dedim kimse size köpeğinizi sokağa atın demiyor.

Sonuç olarak ya ben dediğimi anlatamıyorum, ya siz anlattığımı köpek sevginiz sayesinde çok farklı anlıyorsunuz. Ben köpek düşmanı falan değilim benim yaşadığım yerde heryer hayvan. Benim evimde kedim var, karşı tarafta kuşlar var, arka taraftaki blok komple köpek besler. Hergün 3-4 ayrı köpeği sevmeden, arkadaşımın köpeğini gezdirmeye çıkarmadan yaşamıyorum.
Öyle bir baskı yapılıyor ki sanarsınız ben köpek düşmanıyım. Ben sadece bunun dini fetvasını yayınlıyorum o kadar, inanmak, inanmamak, eleştirmek tabi ki sizin hakkınız ben bir şey diyemem.

Son olarak diyorum ki nereden duyarsanız duyun köpek öldürmek vaciptir kelimesi yanlış anlatılıyor! Evdeki, sokaktaki zararsız masum hayvanları öldüremezsiniz, cinayettir! Burada köpekten kasıt daha önce de söylediğim gibi kurt köpekleri misalinde olduğu gibi insanlara zararından başka hiçbir şeyi olmayan, insanların mallarını talan eden ve onların içine korku salan köpekgillerdir.

Bu konu en son " 04-08-14 " tarihinde saat 09:59 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-14, 11:04   #40

Mırni Çevrimdışı

Allah yardımcınız olsun başınız sağolsun çok zor bır durum gerçekten....
olmuşa ölmüşe çare yok malesef önemli olan bundan ders çıkarmak..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-14, 13:15   #41

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

Siz sadece demek istediğimi anlamıyorsunuz. Burada anlatılan pis sizin anladığınız gibi pis değil. Köpeğinizi sokağa atın demiyoruz ki neden illa böyle anlamak istiyorsunuz. Daha önce de söyledim, evde ibadet ediliyorsa köpeğin girmeyeceği bir oda olacak, o odada ibadet edilecek, kıyafetler değiştirilecek ibadetten önce. Olay budur. Köpeğe pis dediysek o pis sizin anladığınız gibi pis değil. Tüyü ve salyası ibadete engeldir olay bundan ibaret. Daha önce de dedim kimse size köpeğinizi sokağa atın demiyor.
bir çok kişiyi anlıyorum bir sizi anlayamıyorum... benim için sizin dedikleriniz önemli değil bu canlara yapılan işkenceler önemli. dinini yaşadığını sanan aptallar yüzünden bu hayvanlar bu halde kimse bana aksini savunmasın. benim de daha önce dediğim bir şey haberiniz var mı bilmiyorum ama pis olan yerde isterseniz 1000 kedi besleyin eğer o ortam o üzerinizdekiler temiz değilse namaz kılsanız ne kılmasanız ne... ben demiyorum ki köpeği seccadenin üzerinde yatırcam köpeği evime alıcam...

Sonuç olarak ya ben dediğimi anlatamıyorum, ya siz anlattığımı köpek sevginiz sayesinde çok farklı anlıyorsunuz. Ben köpek düşmanı falan değilim benim yaşadığım yerde heryer hayvan. Benim evimde kedim var, karşı tarafta kuşlar var, arka taraftaki blok komple köpek besler. Hergün 3-4 ayrı köpeği sevmeden, arkadaşımın köpeğini gezdirmeye çıkarmadan yaşamıyorum.
Öyle bir baskı yapılıyor ki sanarsınız ben köpek düşmanıyım. Ben sadece bunun dini fetvasını yayınlıyorum o kadar, inanmak, inanmamak, eleştirmek tabi ki sizin hakkınız ben bir şey diyemem.
ben size köpek düşmanı demedim. neden böyle bir açıklama yaptınız ki.? sorun "arkadaş" köpeği gezdirmekte değil. sorun sokaktaki hayvanların bu denli işkence görmesi. kızgın yağ ne demek Allah aşkına... insanlar günah diye köpeklere yanaşmıyor köpeklerde onun bunun çocuklarının elinde heba oluyor. yavru köpeklerin kulaklarını jiletle kesiyorlar. elimiz bıçakla kesiliyor da ona buna yara bandı soruyoruz. o hayvanın dili yok anlatabiliyor muyum.? dili yok. her şeyi dine göre yapan kaç kişi var şu dünyada.? hiç. kediyi köpeği bahane etmekle olmuyor bu işler maalesef.

Son olarak diyorum ki nereden duyarsanız duyun köpek öldürmek vaciptir kelimesi yanlış anlatılıyor! Evdeki, sokaktaki zararsız masum hayvanları öldüremezsiniz, cinayettir! Burada köpekten kasıt daha önce de söylediğim gibi kurt köpekleri misalinde olduğu gibi insanlara zararından başka hiçbir şeyi olmayan, insanların mallarını talan eden ve onların içine korku salan köpekgillerdir.[/quote]

Allah'ın yarattığı hiçbir şeyin insana zararı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Allah'ı yarattığı şeyi de öldürmek bize düşmez. bu kadar diyorum benim düşüncelerimde bunlar..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-14, 17:29   #42

Mehmed üyesinin avatarı

Eskişehir
Mehmed Çevrimdışı

Siz hiç köyde yaşadınız mı Gizem hanım? Hiç ormanda kamp kurdunuz mu? Veya şehir dışında hiç yaşadınız mı?
İnsana zarardan başka bir şeyi dokunmayan hayvanlardan size o kadar çok sayabilirim ki. Kastamonu'da kendi babamlar köyde yaşarken nasıl hayat olduğunu anlatırlar. Kış geceleri köylere kurtlar iner, kar kış kıyamet olduğu için açlar, kümeslere dadanır insanların tavuklarını öldürürler, tarlalara zarar verirler. Şimdi siz bu hayvanı öldürmeyip ne yapacaksınız ? Geceleri meşaleler yakıp elde tüfek kurt avlamaya gidermiş insanlar. Orada bu duygusallık yapılsa ne insanlar geçinebilir ne de güvenli oturabilirler evlerinde. Demekki neymiş, Allahın yarattığı şeyin insana zararı varmış. İnsan akıllı bir varlık olarak başka bir insana zarar verebiliyorsa başka bir hayvan gerek korunma gerek başka bir içgüdü ile insana zarar verebilir.
Atmaca, Çakal da aynı çeşit. İnsana zararı olan bir çok hayvan vardır, Allah'ın yarattığı şeyi öldürmek elbet bize düşmez ama bu konuda bize izinler veriliyor. Yoksa tabii ki sokakta gezen köpeğin bize bir zararı yok. Onu bırakın eziyet etmeyi öldürmeyi incitemezsiniz bile!
İnsanlara din yanlış anlatılmış. Bir de ülkemizde dindar olduğunu sanan kesimler var, kendim çok şahit oldum. Akşam ezanından sonra kız dışarı çıkamaz deyip sadece dışarı çıktı sinemaya gitti diye kızı namussuz ilan eden insanlar da gördüm, sözde 5 vakit namaz kılarlar.
Bir köpeğe bakıp "ıyyy bu pis" diyen insan zaten cahildir. İslam bu pis kelimesiyle anlatılabilecek necis kelimesini sadece köpek içinde kullanmamıştır zaten, eti yenmeyen memeli hayvanlar denince kategorinin ne kadar büyük olduğunu görebiliriz, bu durumda bu kategorideki tüm memeli canlılara pis deyip öldürecek miyiz yani? insanlar bilgi eksikliğinden sağda solda duyduklarından köpeğin pis, illet bir hayvan olduğunu sanıyorlar.
Zaten diyelim ki bize köpeği öldür dedi din, bunu köpeği yakarak, kulağını jiletle yaparak demiyor, acı çektirmeden öldürmekten bahsediyor. Bir böceği bile öldürmek için şartlar olduğunu söylemiştim, örneğin böceği dahi sprey sıkıp yakarak öldürmenin bir insan öldürmekten bir farkı olmadığını söylesem bana inanır mısınız? Sadece insana değil, her türlü canlıya eziyet etmek insanlık dışıdır. Din dışıdır.

Bir de halkımızın çocuk eğitme biçimi var ki ben ona hastayım zaten. Ekmeğin üzerinden atlama günah, şunu yapma günah, tamam güzel günahı elbet öğreteceksin ama bir de Allah çarpar diye deyim kullanmışlar ki sormayın. Sanki Allah insanı koruyan kollayan, zor zamanında sığınacağı bir sığınak değil de insanı çarpmaya taş etmeye yer arayan bir öcü (Haşa). E çocuğu böyle eğiten bir milletin sonunda böyle şeyler yapan çocukları olması normal. İslamda çocuk yetiştirmenin de bir adabı vardır ki insanımız cahillikten bundan uzaklar. Çevredeki insanlar da bu insanların cahillikle yaptığı şeyleri görüp bak bu müslüman bu böyle yapıyor, islam köpek öldürün diyor demekki islam şöyle böyle bir din diyorlar. Bakın size demiyorum bunu yanlış anlamayın, genel konuştum. Boşuna dememişler dini öğreneceksen kurandan öğren müslümanlardan değil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-14, 17:43   #43

gülhanım Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 8

hiçbir hayvan sadece canı istediği için ,sinirini bozduğu için,farklı davrandığı,sözünü dinlemediği için başka bir canlıyı öldürmüyor,ne kadar tuhaf ama biz insanlar yapıyoruz.hiç bir hayvan doyduğu halde fazlasını yemiyor ama insan geberene kadar yiyor.nedense aykırı bir hareket görünce ,hayvan gibi diye başlıyoruz söze ama hayvanlar bizden daha medeni.bu yazdıklarımın kimseyle alakası yok öylesine yazdım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-14, 18:51   #44

mighty Çevrimdışı

Mehmed bizde saraydan gelmedik herkes bi sekilde ya yasamis ya gormus yada senin gibi hikayeleri dinlemistir
Bizim oralarda ne ararsa var hala var artvinden bahsediyorum ayrica orda hic yasamadik ama her yil giderdik bor gece gittigimizde kapiyi caldik babannem kapiyi acti elinde tufek noluyo dedim cocuktum ozaman domuzlar var korkutmak icin kullaniorum dedi babannem oldurmek icin demedi! Bizim ordada nobet beklenirdi kimse burmazdi oldurmezdi! Sen hayvanin damarina basarsan gidip meselalerle kurt avlarsan olcagi hayvanda seni gorunce saldirir! Evlerinde rahat etmek deerken kac yillar oncesinden bahsediyosun ben 2014 ten bahsetcem simdi sana daha 3 gun once ayi girmid bahceye amcamlar yazin koyde yasiyorlar artvinin bir koyunde ...evinde rahat diyosun da ayi nerde kurt nerde? Hangisinden daha cok korkarsin? Ayrica oralarda cok kisi bilmez ama daha cok yirtici hayvan yasar farkindaysan orasi hala turkiyenin en yesil yerlerinden biridir! allahin yarattigi bir baska canliya zarar veremezmi? Tvyi acin bakin insani oldurenler hayvanmi insanmi?.kimsenin kimseyi oldurme hakki yoktur bu dunyada sen gider aslana yakindan bakayim.dersen aslan seni ottururse kaba tabirla bu senim sucundur cunku onlarin.icguduleri ac kalmama uzerinedir sen ben gibi eli ayagi dili yok sende ac kal bak noluyo hadi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-14, 18:57   #45

Mehmed üyesinin avatarı

Eskişehir
Mehmed Çevrimdışı

Peki ben birşey demiyorum artık, tamam hayvan hiçbir şartla ne olursa olsun öldürülmez. Domuzun da aklı var zaten silahı görünce der ki aman bunlar beni öldürecek ben kaçayım. Daha da tartışmam. Öyle bir hal aldı ki ben hayvan düşmanıyım da hayvanları öldürmeye can atıyorum. Daha da yorum atmam. Evinizde de tavuk balık yemeyin hatırlatayım onlar da hayvan. Sırf yemek için öldürüyoruz.

Bu konu en son " 04-08-14 " tarihinde saat 19:04 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları