Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 28-07-14, 02:53   #1

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merve Nisa Çevrimdışı
Varsayılan kedim melek oldu

Sokaktan sahiplendiğim hamile ve sağır olan kedimin 4 tane bebeği oldu. 3ünü sahiplendiricektim 1i kalıcaktı. Saat 9 buçuk gibi sadece 2 dakikalığına oturma odasından ayrıldım ve camdan atlamış tam 5 kat haberim yoktu telefon geldi. Nasıl indim bilmiyorum yavrulardan biri sahiplenmeyi düşündüğüm kedi yerde gözleri açık yatıyodu. kakasını yapmış ağzından bişiler akıyo düştüğü taraftaki yüzü kan içindeydi. Hafif nefes alıyo gibiydi. Sonra gitti. Bana çok bağlıydı bende ona. Hayatımda gördüğüm en güzel huylu kediydi. Veterinere götürdük ama çok geçti. Kurtaramadım miniğimi. Hayatımda en korktuğum şey başıma geldi. Aileme demiştim çıkarmayalım sineklik yaptıralım vs diye ama düşmez bişi olmaz dediler çünkü 3 yaşındaki kedim yıllardır çıkıyodu bişey olmamıştı. Israr etmeliydim bi yolunu bulmalıydım taktırmalıydım halbuki kediler çıkmaya yeltenince alıyodum onları ordan. Saat 9 buçuktan beri ağlıyorum. Rabbim kimseye göstermesin gözümün önünden gitmiyo. Beni anlayabilceğinizi düşündüğüm için buraya yazmak istedim. Geç olmadan önleminizi alın. Minicikti daha. 2 buçuk aylıktı. Rabbim affetsin benide ailemide.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 10:56   #2

Mehmed üyesinin avatarı

Eskişehir
Mehmed Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kedim melek oldu

O kedinin katili ailenizdir. Onlara aynen böyle söyleyeceksiniz, gerekirse bu yazdığımı okutun.
Düşmez, birşey olmaz. Bak o kedi atlamıyor. Bu nasıl bir bilgisizliktir böyle! Bir yerde 10 yıl deprem olmayınca burada deprem olmaz diyerek binaları depreme dayanıksız yapmak mı gereklidir? Bir kedi 3 yıldır düşmedi diye sonraki kediler düşmeyecek demek midir? Bilmezler mi kediler yükseklerde yaşar, damlara çıkar, iner. Atlar. Yükseklik korkusu bilmezler. Forumda 3-5 kendini bilmez yok efendim balkondan sallandırmış yok efendim düşüyomuş gibi yapmış kediler de alışmış. Oldu teşekkürler. Yarın bir gün Allah korusun kedileri atlarsa, düşerse onlarda görürler balkondan sallandırmayı falan.
İslam dininde önlem almayan kişi, almadığı önlem yüzünden bir canlı ölürse onun dolaylı yoldan katili kabul edilir. (Hiçkimse bu konuda benimle tartışmaya girmesin. İlahiyat fakültesi öğrencisiyim ve bu konularda yeteri kadar eğitim gördüm)
Sizde fazla üzülmeyin bayram günü canınızı sıkmayın diyeceğim ama böyle birşey imkansızdır. Elbette üzüleceksiniz. Bir teselliniz şu olsun ki o artık toprak oldu gitti. Kedilerin bir ahireti yoktur, bunun için artık hiçbir acı çekmeyecek, hiçbir sorunu olmayacak. Kısa sürede rabbim bu acıyı size unutturur inşallah. Sakın isyan falan etmeyin, bayram günü dua edin, Allahtan yardım ve af dileyin. Ama şunu da unutmayın ki ahirette aileniz hesap verirken bu kedi mevzusu mutlaka karşılarına çıkacak ve belki de o kedi ailenizden hesap soracak. Siz ısrar etmişsiniz ama önlem alamamışsınız. Neyse uzatmayayım üzüldüm bende sabah sabah. Allah ailenizi de affeder inşallah. Kısa sürede artık önlem alın olan diğer kedilere olmasın. Aynı şey başka kedinin de başına gelirse bu defa vicdan azabını kaldıramazsınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 11:19   #3

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

Acılı olan bir insanın üzerine bu kadar gitmek doğru mudur bunu da bir düşünmek lazım. Kız yapalım demiş ailesi yaptırmamış o ne yapsın.? benim ailemde sürekli öyle diyor yaptıralım diyorum geçiştiriyorlar elimde olan bir şey mi.? hayır. elimden geldiğince korumaya çalışıyorum. önlem almadığı için tabii ki katil olur bunu bilmek için illa ilahiyat okumaya gerek yok. her ilahiyat okuyan da her şeyi bilmez herkesten bilgili olmaz bu da bir gerçektir. sürekli ben bilirim demeyin lütfen.

Arkadaşım sende kendini fazla üzme o ailenin hatası Allah seni affeder çünkü sen umursamamazlık yapmamışsın ailen yapmış. O her şeyi görüyor bundan ailen sorumlu maalesef ki. Başın sağolsun Allah sabır versin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 11:23   #4

Mehmed üyesinin avatarı

Eskişehir
Mehmed Çevrimdışı

Ben ona kızmadım zaten, o gerekeni yapmak istemiş, ailesi yapmamış. Sen üzülme demiştim zaten. Hiçbir şekilde kendisine suç atmadım, hatta onun suçsuz olduğunu, tüm suçlunun ailesi olduğunu söyledim. Hatta ailesini affetmesi için dua etmesini de söyledim. Beni yanlış anlamışsınız, yorumumdan öyle acımasız bir insan olduğum izlenimini çıkarmayın lütfen, yanlış anlaşıldıysa da özür dilerim hepinizden.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 11:27   #5

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

ama çok tepki vermişsiniz yani sonra üzülmeyin demişsiniz de başta söyleyip söyleyip demişsiniz Allah affetsin diyecek başka bir şeyimiz yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 11:50   #6

Pıtırsonic Çevrimdışı

umarım önlem almayanlar, "benim kedim yapmaz", "hep çıkar, hiç düşmedi", "benimki çok temkinlidir"ciler bu yazdıklarınızı okur ve ders çıkarırlar. ben de, uzun yıllar kedi besleyen diğer üyeler de defalarca tekrarladık. özellikle yaz aylarında birçok kedi bu yüzden ölüyor. hiçbir kedi diğerinden daha zeki ya da daha dikkatli değil, kimse kendini kandırmasın. bir sinek bile bu dikkati dağıtmaya yeter. ben de önlem alınmadığı için kedinin başına bir şey geliyorsa bunun sorumlusunu önlem almayan kişi olarak görenlerdenim. kediniz için gerçekten çok üzgünüm, biraz da ailenize kızgınım. bu kötü olaydan ders çıkarılması tek temennim.. size de bu acınızı belki daha da üzülerek ama başkalarının başına gelmemesi için önlem almalarını önererek paylaştığınız için teşekkür ederim ve acınızı paylaştığımı bilmenizi isterim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 12:01   #7

mmmm üyesinin avatarı

Baki
mmmm Çevrimdışı

merve nisa bence cok uzulmeyin olan olmus napalim artik ama eminim aileside istemez ki o kedi olsun sadece bir ihmal olmus ve sonucu da cok kotu olmus yani basiniz sagolsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 13:12   #8

Pirelli üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Pirelli Çevrimdışı

Mesajı okurken betimlemeleriniz gözümün önünde canlandı.. gözlerim doldu..
Ben 3 gündür kedi sahibiyim. Camdan atlama gibi bir mevzularının olduğunu bilmiyordum bu foruma üye olana dek (dün gece üye oldum).. Yukarıda denildiği gibi camdan sallandıranların olduğu konu başlıklarına denk geldim bir kaç sefer sadece. Kazanın aynısının benim yavrunun başına geldiğini düşündümde..
Allah sabır versin. Üzülmeyin desek de nafile.. Anladığım kadarı ile elinizde başka yavrular var onlardan teselli umun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 14:39   #9

Matt1 Çevrimdışı

Mehmed tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
O kedinin katili ailenizdir. Onlara aynen böyle söyleyeceksiniz, gerekirse bu yazdığımı okutun.
Düşmez, birşey olmaz. Bak o kedi atlamıyor. Bu nasıl bir bilgisizliktir böyle! Bir yerde 10 yıl deprem olmayınca burada deprem olmaz diyerek binaları depreme dayanıksız yapmak mı gereklidir? Bir kedi 3 yıldır düşmedi diye sonraki kediler düşmeyecek demek midir? Bilmezler mi kediler yükseklerde yaşar, damlara çıkar, iner. Atlar. Yükseklik korkusu bilmezler. Forumda 3-5 kendini bilmez yok efendim balkondan sallandırmış yok efendim düşüyomuş gibi yapmış kediler de alışmış. Oldu teşekkürler. Yarın bir gün Allah korusun kedileri atlarsa, düşerse onlarda görürler balkondan sallandırmayı falan.
İslam dininde önlem almayan kişi, almadığı önlem yüzünden bir canlı ölürse onun dolaylı yoldan katili kabul edilir. (Hiçkimse bu konuda benimle tartışmaya girmesin. İlahiyat fakültesi öğrencisiyim ve bu konularda yeteri kadar eğitim gördüm)
Sizde fazla üzülmeyin bayram günü canınızı sıkmayın diyeceğim ama böyle birşey imkansızdır. Elbette üzüleceksiniz. Bir teselliniz şu olsun ki o artık toprak oldu gitti. Kedilerin bir ahireti yoktur, bunun için artık hiçbir acı çekmeyecek, hiçbir sorunu olmayacak. Kısa sürede rabbim bu acıyı size unutturur inşallah. Sakın isyan falan etmeyin, bayram günü dua edin, Allahtan yardım ve af dileyin. Ama şunu da unutmayın ki ahirette aileniz hesap verirken bu kedi mevzusu mutlaka karşılarına çıkacak ve belki de o kedi ailenizden hesap soracak. Siz ısrar etmişsiniz ama önlem alamamışsınız. Neyse uzatmayayım üzüldüm bende sabah sabah. Allah ailenizi de affeder inşallah. Kısa sürede artık önlem alın olan diğer kedilere olmasın. Aynı şey başka kedinin de başına gelirse bu defa vicdan azabını kaldıramazsınız.
Dini referanslar kullanıp insanların üzerine bu kadar acımasız ve gaddarca gitmeyin, bir gün başınıza gelir görürsünüz. İlahiyat okuyorsun diye kimsenin sana haddinden fazla saygı göstereceğini zannetme. Şayet konuyu ben açsaydım ve bu tepkiyi alsaydım çok daha ağır cevap verirdim. Ortada çok kötü ve istenmeyen bir durum var, kimsenin üzerine bu kadar gidilmez.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 15:27   #10

Mehmed üyesinin avatarı

Eskişehir
Mehmed Çevrimdışı

Matt1 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dini referanslar kullanıp insanların üzerine bu kadar acımasız ve gaddarca gitmeyin, bir gün başınıza gelir görürsünüz. İlahiyat okuyorsun diye kimsenin sana haddinden fazla saygı göstereceğini zannetme. Şayet konuyu ben açsaydım ve bu tepkiyi alsaydım çok daha ağır cevap verirdim. Ortada çok kötü ve istenmeyen bir durum var, kimsenin üzerine bu kadar gidilmez.
Kimseden haddinden fazla saygı beklediğim falan yok benim. Onuda böyle saçma sapan yorumlar yapın diye yazmadım, daha önce köpek beslemenin günah olmasıyla ilgili konuda yaptığım yorumda da insanlar işlerine geleni kabul edip işlerine geleni kabul etmiyorlar, hatta bu konuda hadisleri bile reddediyorlar. Bunun için bu konuda tartışmaya girmeyin demek için o notu düştüm.
Daha önce yukarıdaki mesajda da üzerine gitmediğimi, aksine iyi yorum yaptığımı yazdım. İnsanlardan özür dilememe rağmen hala bu yorumu atıyorsun. Gir konuya üzüldüğünü yaz onu yaz bunu yaz. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış. Bu forumdaki tüm konulara dikkat edilmesi gerektiğini, önlem alınması gerektiğini yazan benim. Balkonumda dahil tel varken benim kedimin düşmesi zor. Aslan mı bu telleri delecek?
Tekrar söylüyorum hala bu mesajları okuyup da ilahiyat okuyosun diye saygı mı göreceksin falan yazan kalın kafalıdır. Bu kadar. Önce o notun bir amacını anlayın, sonra burada bana böyle yorum yapın.

Madem bu kadar üzüldün bir canın ölmesine girip benimle tartışma çıkarmaya yorum yapma. Şu yorumunda 1 nebze benim kadar üzüldüğünü görmedim.

Bu konu en son " 28-07-14 " tarihinde saat 15:31 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 16:55   #11

Matt1 Çevrimdışı

Mehmed tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kimseden haddinden fazla saygı beklediğim falan yok benim. Onuda böyle saçma sapan yorumlar yapın diye yazmadım, daha önce köpek beslemenin günah olmasıyla ilgili konuda yaptığım yorumda da insanlar işlerine geleni kabul edip işlerine geleni kabul etmiyorlar, hatta bu konuda hadisleri bile reddediyorlar. Bunun için bu konuda tartışmaya girmeyin demek için o notu düştüm.
Daha önce yukarıdaki mesajda da üzerine gitmediğimi, aksine iyi yorum yaptığımı yazdım. İnsanlardan özür dilememe rağmen hala bu yorumu atıyorsun. Gir konuya üzüldüğünü yaz onu yaz bunu yaz. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış. Bu forumdaki tüm konulara dikkat edilmesi gerektiğini, önlem alınması gerektiğini yazan benim. Balkonumda dahil tel varken benim kedimin düşmesi zor. Aslan mı bu telleri delecek?
Tekrar söylüyorum hala bu mesajları okuyup da ilahiyat okuyosun diye saygı mı göreceksin falan yazan kalın kafalıdır. Bu kadar. Önce o notun bir amacını anlayın, sonra burada bana böyle yorum yapın.

Madem bu kadar üzüldün bir canın ölmesine girip benimle tartışma çıkarmaya yorum yapma. Şu yorumunda 1 nebze benim kadar üzüldüğünü görmedim.
Gereksiz laf kalabalığına gerek yok. Oradan bakınca benim ne kadar üzülüp üzülmediğimi görebiliyorsan helal olsun, yetenekli adammışsın.

Yeri gelmişken, konuyu inceledim. Köpek beslemenin günah ve kötü olduğunu düşünüyorsan eminim köpeklerin katlinin vacip olduğunu da düşünüyorsundur. Zira öyle düşünen bunu da düşünür her aşırı dinci gibi bunu düşünüyor olabilirsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 20:24   #12

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merve Nisa Çevrimdışı

Genede suçum olduğunu biliyorum. Ailem hayvanlarım konusunda takıntılı olduğumu düşünüyo onlarla ilgili dediğim şeylere devamlı abartma diyolar. Düşer demiştim abartma demişlerdi. Daha çok ısrar etmeliydim düşebilcekleri konusunda. Korkumdan adam gibi taktıralım bile diyemedim. Bişey dediğimde devamlı laf ediyolardı. Hala gözyaşlarıma engel olamıyorum. Atlatmam biraz uzun sürücek galiba. Sürekli onu görüyorum gitmiyo gözümün önünden. Şimdi ayağımla oynamaya çalışması gerekiyodu. Rabbim ölürken inşallah acı çektirmemiştir ona. Sabah gömdü babam mezarlığa. Taş gibiydi soğuktu burnundan bişiler gelmiş kocamandı burun kısmı. Öyle boş boş baktım cansız bedenine okşadım. Sonra soğuktan sıcağa geçtiği için burnundan kan gelmeye başladı. Hemen soğuğa koyduk. Sonrada gömdüler zaten.

Mehmed evet diliniz biraz ağır olmuş ama niyetinizin kötü olmadığını anlıyorum. Lütfen arkadaşlar tartışmayın. Sadece dertleşmek için açtım konuyu. Birde uyarmak için.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 20:28   #13

Alişim üyesinin avatarı

Tekirdağ
Alişim Çevrimdışı

İnanın en az sizin kadar üzüldüm. Başınız sağolsun...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-14, 22:57   #14

gülhanım Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 8

mervenin acısı kendine yeter.vicdan azabı uzun yıllar devam edecek ama.başın sağolsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-14, 02:42   #15

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merve Nisa Çevrimdışı

Teşekkür ederim. Sağolun.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları