Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 13-03-14, 23:45   #1

Yurt Dışı
smokinlikedi Çevrimdışı
Varsayılan Kedim gitmek zorunda..

Hollandadayim ve 3 katli evimiz var, cok buyuk bir ev, evde 3 yasinda kucuk cocuk var ve baska bir kediyle oynattigimizda gayet iyiydi. Ama simdi kedimiz ondan korkutug icin salonumuzdanda korkuyor. E haliyle butun esyalariyla odamda ve burdan ayrilmiyor. Hem kedi kumundan hemde gece beni yatirmamasindan artik biktim, hem kucucuk odada yasamisnada uzuluyorum. Alali 3 gun oldu acaba geri versem uzulurmu? Hatta geri vermiyecegim onu esyalariyla bedeavadan ona iyi bakacak bir aileye verecegim.

Lutfen fikirlerinizi iletin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-14, 23:54   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merve Nisa Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim gitmek zorunda..

Sizi tebrik ederim. Bakamicaksanız almicaksınız bu kadar. 3 gün oldu daha vermekten bahsediyorsunuz. Umarım verdiğnizde sizin gibi bırakmaz kediciği. Yazık günah. Korkar ama alışır. Fakar anladığım kadarıyla bi kediye bakıcak olgunluk ve sabırda değilsiniz. Adam gibi bi aile bulun sahiplendirin. Hayvana eziyet etmeden. Çok merak ediyorum kediyi alırken ne planladığnızı. 3 gün ve kedi kumundan bahsediyosunuz. Gece uyutmuyomuş. Uyutmaz yavru çünkü. Heralde sandınızki kedi beslemek kolay bişey. Heves uğruna hayvanların gördüğü muameleye bak. Eşya gibi değiştiriliyo. 2 güne bıkılıyo. Tebrikler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-14, 23:56   #3

pamukkedi üyesinin avatarı

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

Bence kedinizi vermeyin o çocuğa alışıcaktır . Gece beni yatırmaması derken dedinizkeime pek hoş değil Benimkide yatırmıyor çoğu zaman ilgi ve sevgi istiyor acaba günlük 1 saat de olsa kedinizle oyun oynamayı düşündünüz mü ? Sonuçta onların da enerjisini atmaya ihtiyacı var . Sevgiye ihtiyacı var .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-03-14, 23:58   #4

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merve Nisa Çevrimdışı

Bence versin kediyi başka aileye. Yeterli olgunluğa ve sabıra sahip değil diye düşünüyorum. Şimdi bırakmazsa sonra bırakıcaktır. Tüy dökülmeye bi başladı mı yine bıkar. Bi hevesle alınmış belliki.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 00:00   #5

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

Merve Nisa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sizi tebrik ederim. Bakamicaksanız almicaksınız bu kadar. 3 gün oldu daha vermekten bahsediyorsunuz. Umarım verdiğnizde sizin gibi bırakmaz kediciği. Yazık günah. Korkar ama alışır. Fakar anladığım kadarıyla bi kediye bakıcak olgunluk ve sabırda değilsiniz. Adam gibi bi aile bulun sahiplendirin. Hayvana eziyet etmeden. Çok merak ediyorum kediyi alırken ne planladığnızı. 3 gün ve kedi kumundan bahsediyosunuz. Gece uyutmuyomuş. Uyutmaz yavru çünkü. Heralde sandınızki kedi beslemek kolay bişey. Heves uğruna hayvanların gördüğü muameleye bak. Eşya gibi değiştiriliyo. 2 güne bıkılıyo. Tebrikler.
Tam da anlatmak istediğim aslında buydu . Sonuçta bir can sahiplenirken her şeyi göz önünde bulundurmak gerekir . Ayrıca onlarla zaman geçirmesi gerekir hele yavru kediyle anneye ihtiyacı var onun . Sizde ona anne gibi bakmanız gerek . Çünkü kedi sahiplenirken ayrı zamanda bir bebekte sahiplenmiş olursunuz ! Konuşamıyan derdini anlatmayan hiç bir zararıolmayan bir bebek ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 00:17   #6

Yurt Dışı
smokinlikedi Çevrimdışı

lutfen daha az saldirgan olun, ben kediyi almadan once yeterli alistirmayi yaptim, bizim yanimizda mutlu degil ben hala onu seviyor ve bakmak istiyorum. Ustune evde yalniz yasamiyorum, kedi gelmeden ocne tamam gelsin diyenler simdi gitmesini istiyor yapacak birseyim yok ve sizden duyacaklarimi biliyorum. Tek dedigim yeni gidecegi evde nasil olacagini bilmem lakin gidecegi yerde bizden cok daha iyi bir aile bulacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 00:22   #7

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

smokinlikedi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
lutfen daha az saldirgan olun, ben kediyi almadan once yeterli alistirmayi yaptim, bizim yanimizda mutlu degil ben hala onu seviyor ve bakmak istiyorum. Ustune evde yalniz yasamiyorum, kedi gelmeden ocne tamam gelsin diyenler simdi gitmesini istiyor yapacak birseyim yok ve sizden duyacaklarimi biliyorum. Tek dedigim yeni gidecegi evde nasil olacagini bilmem lakin gidecegi yerde bizden cok daha iyi bir aile bulacak.
Yuva alıyorum kısmına payaşın : Ayrıca devamlı takip altına da tutun kediyi . ( foto vs. ) önceden araştırın deneyimli biri olursa daha iyi olur ....
Ayrıca KEdiyi mutlu tutmak sizin elinizde . Gereken sevgiyi verirseniz mutlu olur . Siz ( bıktım) gibi kelimlerinizle burda kediden sıkılmış gibi duruyor .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 00:28   #8

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Yalnız yaşamıyorsanız bunu bir kere değil bin kere düşünecektiniz. Bir kedi sahiplenmeden önce forumlardaki her şeyleri okumalıydınız. Geceleri kedilerin daha aktif olduklarını bilmeniz gerekirdi mesela. Ayrıca o çocuk nasıl bir sevdi de korkuttu acaba. Kediler zorla sevilmekten de hiç hoşlanmaz. Çocuk küçükse suçu onda değil yine sizde ararım ben. Ama yine de bir deneyim olmuş oldu size. Sahiplendirecekseniz lütfen takip edin. Hayvanı sokağa atmasınlar. Gerekirse size geri getirsinler başka bir yuva arayın ama umarım verdiginiz aile onu geri vermek veya sokağa atmak istemez.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 00:34   #9

Yurt Dışı
smokinlikedi Çevrimdışı

bin kere dusundum zaten, geceleri mutlu olmamasinin sebebi disari cikamamasi kapiyi tirlamliyor surekli acilmak istiyor acip disari cikardiginda beni tirmalayip yatagimin altina giriyor. Mutlu degil burda, onun yuvasi burada degil. Buyuk bir sitede hollandada ona yeni yuva ariyacagim. Bunun sorumlusu kesinlikle evimdekilerdir, oncelikle kedi temiz hayvandir odur budur dediler ben konuyu actigimda, simdi geri gonder diyorlar ve bana kiziyorlar. Zaten onlar yuzunden degil kedideki mutsuzluk yuzunden geri veriyorum, burada mutlu degil iste.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 00:37   #10

Yurt Dışı
smokinlikedi Çevrimdışı

ishal bile olmus burada kalamaz bu... veterinere goturecegim yarin derhal.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 13:59   #11

TuBa.89 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
TuBa.89 Çevrimdışı

Tövbe Yarabbim . Siz hiç karnınızı bozmadınız mı ? Ya bu kedi alanlar hep uslu durucak oyuncak bebek gibi kalcak hiçbişey yapmayacak sanıyorlar . Siz araştırdım diyorsunuz ama bence hiçbişey araştırmamışınız . Heves uğruna almışınız 3 günde de bıktınız bu kadar basit . Kedim küçükken kaç kere uyanıyordu gülerek kalkıp ilgilenip geri yatıyordum . Şimdi kendi odamı ona verdim ben oturma odasında yatıyorum sevgi fedakarlık istiyor .Bence o hayvanı biranevel sahiplendirin yazık hayvana ...

Her zaman dediğim gibi hakkını verecek olanlar sorumluluğunu bilenler kedi alsın . Herkesin hayvan sahiplenmesi taraftarı değilim .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 15:38   #12

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Yazık ya gerçekten yazık siz bırakmak için bahane arıyorsunuz allah ıslah etsin!
Bir dahada asla başka bir canın canını yakmayın bırakın mutlu olsunlar. Lafa bak ishalde olmuş! ya sabır ! Yazacak çok şey var ama sinirlerim bozuldu kötü şeyler yazmak istemiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 18:21   #13

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yazık ya gerçekten yazık siz bırakmak için bahane arıyorsunuz allah ıslah etsin!
Bir dahada asla başka bir canın canını yakmayın bırakın mutlu olsunlar. Lafa bak ishalde olmuş! ya sabır ! Yazacak çok şey var ama sinirlerim bozuldu kötü şeyler yazmak istemiyorum.
Yazmayın zaten bende öyle yaptım . Ne kadar yazarsanız yazın çaresi olmuyor . Bir insan huyundan vazgeçmez . Siz ne söylerseniz söyleyin . Tam tersi algılıyolar maalesef
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 19:16   #14

lizbourne Çevrimdışı

Ben diğer arkadaşlar gibi hemen öfkelenmeyeceğim ve çözüm önerilerinde bulunacağım.

Hollandadayim ve 3 katli evimiz var, cok buyuk bir ev, evde 3 yasinda kucuk cocuk var ve baska bir kediyle oynattigimizda gayet iyiydi. Ama simdi kedimiz ondan korkutug icin salonumuzdanda korkuyor. E haliyle butun esyalariyla odamda ve burdan ayrilmiyor. Hem kedi kumundan hemde gece beni yatirmamasindan artik biktim, hem kucucuk odada yasamisnada uzuluyorum. Alali 3 gun oldu acaba geri versem uzulurmu? Hatta geri vermiyecegim onu esyalariyla bedeavadan ona iyi bakacak bir aileye verecegim.

Lutfen fikirlerinizi iletin.
Sonuçta çocuk bir süre sonra büyüyecek, bunları düşünmek lazım. Ayrıca ben yavaş yavaş alışacağını düşünüyorum. Neden hemen vazgeçiyorsunuz? Kedilerin aslında alışmaya bağlı yaşadıklarını düşünüyorum ben. Bence bir süre sonra eve de, size de, hatta çocuğa da alışacaktır. Biraz zaman tanısanız?

Evin 3 katlı ve büyük olduğunu söylemişsiniz, eğer o kadar büyükse ona küçük bir oda ayıramaz mısınız? Herkes kediyle yatamaz. Mesela biz de kedimizle yatamıyoruz. Ama onun için salonu verdik mesela... İlk birkaç gün şey oldu tabii ama şimdi alıştı, hatta sessizlikte keyif yapmak daha çok hoşuna gidiyor gibi görünüyor.

Acaba kedi bir şey mi yaptı? Neden önceden isteyen ev ahalisi şimdi istemiyor? Ben bunu anlayamadım. Eğer durduk yere sorun çıkarıyorlarsa, 'Önce istemiştiniz, şimdi vazgeçmek olmaz, çocuk oyuncağımı bu' diyebilirsiniz. Sonuçta gerçekten çocuk oyuncağı değil bu iş!

bin kere dusundum zaten, geceleri mutlu olmamasinin sebebi disari cikamamasi kapiyi tirlamliyor surekli acilmak istiyor acip disari cikardiginda beni tirmalayip yatagimin altina giriyor. Mutlu degil burda, onun yuvasi burada degil. Buyuk bir sitede hollandada ona yeni yuva ariyacagim. Bunun sorumlusu kesinlikle evimdekilerdir, oncelikle kedi temiz hayvandir odur budur dediler ben konuyu actigimda, simdi geri gonder diyorlar ve bana kiziyorlar. Zaten onlar yuzunden degil kedideki mutsuzluk yuzunden geri veriyorum, burada mutlu degil iste.
Kediyi tek bir odaya bağlı yapmak hem onun, hem de dolaylı yoldan sizin sinirlerinizi bozacaktır. O yüzden bunun için elinizden geleni yapın. Madem ev 3 katlı, çocuğun olmadığı yerlerde dolaşmasını sağlayın. Bahçe varsa bahçeye çıkarın, bilemiyorum artık... Ama tek bir odaya bağlamayın, bu onun mutsuz olmasına yol açar tabii ki. Kedilerin mutlu olması o kadar da zor bir şey değil zaten, mesela bizim şu anki evimiz çok ufak, bir iki odası var neredeyse ama bizimki yine de halinden memnun. Bu birkaç odada gezmek ve ailesinden sevgi görmek onun mutlu olması için yeterli oluyor.

ishal bile olmus burada kalamaz bu... veterinere goturecegim yarin derhal.....
Veterinere götürüp bir baktırın, elbet bir sorun vardır. Ama bunun o evde kalmasıyla ne alakası olabilir ki? Bence siz biraz bahane arıyormuş gibi görünüyorsunuz. En azından biraz daha zaman verin hem kedinize hem de kendinize... Sonuçta alışma süreci diye bir şey var. Ayrıca bunun sadece kediyle alakası da yok. Belli ki siz de daha o alışma sürecini aşamamışsınız. Ben de mesela ilk günlerde 'Böyle bir sorumluluğun altına girdim, acaba iyi olacak mı' diye düşündüm. Ama sonunda kedi de siz de alışıyorsunuz ve o da ailenin, evin bir parçası haline geliyor. Bence iki kere düşünün.

Eğer hala vermek istiyorsanız, bilemeyeceğim.

Umarım, kediye iyi bir aile bulursunuz da bari bundan sonra mutlu olur. Bundan sonra da sadece kedi değil, hiçbir hayvana yanaşmayın derim. Çünkü böyle bir sorumluluğa giremeyeceğiniz belli. Arkadaşların da dediğin gibi sonuçta bir canlıya bakıyorsunuz, bunun belirli bir fedakarlık ve sorumluluk gerektireceğini düşünmeliydiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-14, 22:19   #15

İstanbul (Avrupa Yakası)
Berkangndz Çevrimdışı

Kötü bi durum bu ben uyumadan önce kapımı kaparım öyle uyurum. baypass benle yatar geceleri hatta yatırmıyor ancak ben bazen sinirleniyorum ancak ona bi bağlandınızmı bırakamıyorsunuz. Gece saat 3 4 5 arası kaldırıyor kapıyı açtırıyor evin icinde gezip geri geliyor o arada uykuda kalmıyor veya sabah 7 8 gibi saatlerde kaldırıyor oynamak istiyor kapıyı actırıyor vs. ancak bunlara bir zaman sinirleniyorsun ancak ondan sonra sinirlenmiyorsun normal birşey haline geliyor yani .
Kediyi aldınız o ilk isteyen şuan istemeyen kişileri anlayamıyorum bu oyuncak degilki atasın veya geri veresin vs. bu canlı senin benim gibi birşey sadece konuşamıyor okadar insan gibi düşünseler o canlıyıda anlıyıcaklarda birşey diyemiyorum daha :/ üzücü.

Vede ne olursa olsun siz kendi cocugunuz olsaydı birine sahiplendirirmiydiniz ?
kedide sizi annesi babası gibi görüyor siz ona yardımcı olucaksınız cocuga ögreticeksiniz hayvan sevgisini siz ögretmedikten sonra o cocuk dogustan hayvan sevgisiyle dogmuyor
kedi tırmalayıp kacıyor demissiniz normal birşey baypassda gece uyanmayınca gelip burnumu ısırıp uyandırıyor anlık sinirleniyorum ancak masum masum bakması vs. inanın onun sevgisi onun mırıltısı yetiyor sinir bile kalmıyor insanda bunları 3 günde anlayamassınız ancak bence verin ishal oldu diye sucu kendinizde buluyorsanız kediyi başka ailelere verin derim ...

Bu konu en son " 14-03-14 " tarihinde saat 22:26 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları