Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 16-07-17, 12:55   #1

Ankara
gizemdo Çevrimdışı
Varsayılan Kedim dün gece öldü. Akıl verin nolur aklımı kaybedicem

Yonca'm 3 aylıktı. Ondan bahsederken geçmiş zaman kullanarak bahsetmek bile beynimi patlatacak gibi oluyor. 1.5 aylıkken internetteki bir ilanı görüp sahiplenmiştik. Daha önce hiç kedimiz olmadığı için bakabilir miyiz diye çok düşündük. Maddi yönden biraz sıkıntılarımız olsa da ablam ve erkek kardeşimle birlikte üçee beşer elimize ne geçerse biriktirir hiçbir şeyini eksik etmeyiz dedik. Zar zor annemle babamı da ikna ettikten sonra 21 mayısta sahiplendik kızımı. İlk gün çok ağlar miyavlar ama zamanla alışır, yolda da biraz ağlayabilir panik yapmayın demişti sahiplendiğimiz kadın. Yonca hiç beklenmedik bir şekilde ne yolda eve getirirken ne de gece hiç ağlamadı. Boynuma sokuldu ve mırlayarak uyudu. Mamasını yiyır kumunu kullanıyordu. O kadar akıllı ve sevimliydi ki ilk gün asla dokunamayan annem bile kısa zamanda alışmış, Yoncişim diye severek kucağına alıyor, maması bitmişse ve biz görmemişsek hemen dolduruyordu. Babam bazı sıkıntılarımızdan dolayı bütün gün hiç konuşmazken sürekli birşeyler düşünürken, Yonca geldikten sonra onunla oynamaya, gülmeye başlamıştı. Yonca da babamı çok sevmişti onla oynarken çok mutlu görünüyordu. Kısaca el kadar bir can hepimize can vermişti. Boynumuza sarılıyor mırıl mırıl yoğuruyor, öpmeye uzandığımızda o da hemen uzanıp bizi öpüyordu. Ben kızım diyordum, ablam teyzesi babam dedesiydi. Yani ona kedi bile demiyorduk. O Yonca'ydı. Evimizin neşesi, en sevimli bireyiydi. Balkonun mermerinde yürümeye başladı Yonca birkaç haftadır. Her seferinde öyle ördüğümüzde yüreğimiz ağzımızda panik yaptırtmadan almaya çalışıyorduk onu. Ta ki dün geceye kadar. Lanet olası bir dondurma yiyelim biraz hava alalım diye ailece dışarı çıktık. Sadece erkek kardeşim kaldı evde gelmedi. Yonca yine mermere çıkmış. Cam balkon bölmelerinden birinin arkasında yürürken kardeşim görmüş. Panik yaptırmamak için yaklaşmadan seslenmiş ama Yonca dönerken arka ayakları kaymış mermerden ve aşağı düşmüş. Kardeşim aradı hemen Yonca düştü diye. O yolu gerisingeriye nasıl döndük bilmiyorum. Hemen veterinere götürmüş biz gelene kadar taksiyle. Biz de veterinere geçtik hemen. 8. Katta oturuyoruz onu orda görene kadar inanmak istemedim şakadır dedim. Ama Yonca orda inleyerek yatıyor veteriner de müdahale ediyordu. Dünya başıma yıkıldı oracıkta ölmediği için sevinmiş ve onu öyle gördüğüm için yıkılmıştım. Yoğun bakıma aldı doktor onu 3 gün çok kritik kontrol edicez dedi. Yolladı bizi. İç kanaması vardır diye çok korkmuştum çünkü dıştan hiç kanaması ve kırığı yoktu. Korktuğum başıma geldi o kadar dua ettim kabul olmadı. Saat 3 te aradı veteriner Yonca'mın öldüğünü söyledi. Yine inanmadım ve ağlayamadım ta ki oraya gidene kadar. Benim boncuk gözlü melek kızım gözleri ve ağzı yarı açık halde öylece yatıyordu. Annem ben geldim nolur uyan dedim ama tepki vermedi. Öptüm kokladım zorla çektiler başından beni. Sanki benim Yonca'm değil gibiydi. O küçücük bedeniyle meğer ne kadar yer kaplıyormuş. Her baktığım yerde hopladığını zıpladığını gelip boynuma atladığını görüyorum. Annem babam biz tüm gece ağladık. Şu an yazarken de yaşlardan zar zor seçiyorum. Yok mu masum yavrusunu kaybetmiş ve bana akıl verebilecek biri. Aklımı oynatıcam. Üzmüş müyümdür onu hiç. Arada oynarken birden koşuyor elime çarpıyordu acıtmış mıyımdır canını? Razı mıdır Yonca bizden. Çok oyuncak alamadık aşılarını henüz yaptıramadık ama işe girmiştim ben 2 hafta oldu maaşım yatınca tamamlayacaktım her şeyini. Gönül koymuş mudur Yonca'm bize paramız yokken sahiplendik onu diye. Paramız yoktu ama sevgimizin en çoğunu verdik Yonca'ma. Yatağı yoktu ama heryer onundu bizimle yatardı zaten hep. Üzülmüş müdür yatağı yok diye. Veteriner bizi yolladı da yanında kalamadık diye terkettik sanmış mıdır kızmış mıdır bize tutamadık onu diye? Çok kötüyüm çok kötüyüz. Annem şimdi helvasını kavuracak. Evde 6 kişiyiz şu an ama bomboş geliyor. Yonca miyavlayarak çıkmıyor ordan burdan. Kenarda köşede saklanıp korkutmaya çalışmıyor bizi. Mama kabını sallasam yine gelir mi bu bir rüya mıdır diye düşünmekten kafayı yicem. Nolur birşey söyleyin hiç iyi değilim nolur! Meleğim yok şimdi nolur! Çok acı çekti kucağıma alıp sakinleştiremedim bile.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-17, 21:53   #2

Ankara
NeseYarali Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim dün gece öldü. Akıl verin nolur aklımı kaybedicem

Başınız sağ olsun. Çok zor gerçekten. Balkonunuz cam balkon muydu? Açık camdan mı çıktı dışarıya? Kedi telleri var cam balkonlara yapılabiliyor. Camınızı güvenle açabiliyorsunuz, aklınızda olsun.
Biz de 2,5 ay önce kedimizi kaybettik, başka bir sebepten. Yerleri asla dolmuyor. İnsan sürekli arıyor evde sanki her an bir kapının arkasından çıkıverecekmiş gibi.

İlk hafta en zor zamanlar oluyor, insan yokluğuna alışamıyor, kabullenemiyor. Zaman her şeyin ilacı, onu çok özlemeye devam etseniz de zamanla acınız hafifleyecek. Sabır diliyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-17, 22:10   #3

Gaziantep
Boncukminik Çevrimdışı

Başiniz sagolsun cok uzuldum size tabiiki o sizi cok sevmiştir tabiki yatagi olmadigi icin uzgun degildir cunku her nekadar kedi desekte insan gibi anliyorlar herseyi bi iki yil once sokakta minicik kar için tir tir titrerken bir yavru bulduk hic iyi degildi yavru kedilerde ishal olumcul ne yaptiysak ishali gecmedi veterinerler care bulamadi hep uyuyordu hepp birgun cok tuhaf bir sekil de titremeye basladi bir kutuya koyduk resmen cirpindi agzindn salyalar köpükler akti cirpindi saat 1 saat sonra olecek dedik olmedi yine birgun babamlar onun yanina gittiginda (sabah erken vakitte) kurdurmus kuduz sanrik bir odaya kapattik kustu odanin het yerine salya akitti salonun alti ustuna gelmisti cok agladim hemen babam barinagi aradi aldilar geri vetmeyiz dediler goturduler kizimi ama bize 100 kere söylediler 3 aydan kucuk kedi kuduz olmaz dediler ama annem ve babam cok korktular biz hemen hastaneye gittik zaten banyo yaptirirken annemi isirmisti birsuru igne vurunduk ailecek benim elimi cirmaladigi icin elimin 7 yerinden igne yedim zaten 15 20 gun kalmisti bizimle ama cok cabuk alistirmisti kendi babama sokulup yatardi cok severdi bizi ama gitti bize haber geldi kuduz degil diye ama geri vermediler boncuğumu ama su an 4 kedim var yeniler 2 ay oldu ilk kedim geleli onlarada cok alistim allah onlari korusun sen hic uzulme bak anlatigina gore ona iyi balmişsin o cok mutludur üzülme sen hem o anlamişir senin zor durda oldugunu anlayisla karsilamitir hatta ekstira mutlu olmustur iyiki yatagim yok annemle yatiyorum demiştir biraktigin icin uzgun degildir oda iglrsmekicin orda oldugu biliyordu sen uzulme bilirim o uzuntuyu:*(
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-17, 22:11   #4

Gaziantep
Boncukminik Çevrimdışı

Allah yardimciniz olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-17, 23:40   #5

Azadeh Çevrimdışı

ne kadar zor olduğunu biliyorum. gözlerim doldu inanki. sabırlar diliyorum.10 yaşında arkadaşımın köpeğini kaybettik geçen sene. çok zor günler geçirdik. ama bu acı da geçer. arkadaşim şimdi yeni bir dostu var. demiyorum tamamen unuttu ama şimdi içini ısıtan bir arkadaş var ki acısını dindiriyor.
yapabiliyorsan kendine zor bir işe meşkul et bu aralar. bu aralar bitki yetiştirmek çok iyi gelir. bitkiler insanı dinlendirir. inan ki bir fasulyeyi bile çimlendirdiğinde ve o fasulye kök verdiğinde moralın çok düzelecek. sadece sabırlı ol ve kendine bir işi ver.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-07-17, 13:08   #6

yeknet Çevrimdışı

Başınız sağolsun demekten başka bir şey gelmez elimizden. Yazdıklarınızı okuyunca gözleri dolmayan yoktur herhalde. Ama siz kendinizi biraz toparlamanız lazım, yazınızdaki gibi çok dramatize ederseniz daha çok üzülürsünüz. Şu zor dönemi atlattıktan sonra bir tane daha yavru sahiplenip bu acıyı unutabilirsiniz belki. Eviniz kira ise oradan taşınmak da bir nebze faydalı olabilir. Ya da kendinize başka meşgaleler bulabilirsiniz, çiçek vs gibi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-07-17, 20:38   #7

nur89nur Çevrimdışı

Başınız sağolsun . Sizi çok iyi anlıyorum. Ben de 2 temmuzda oğlumu(kedi bile diyemediğim) behlülümü kaybettim. Hastalıktan. Çok çırpındık onunla beraber çok güçlüydü ama hastalığı ondan da güçlüydü. Uç ay nöbet tuttuk başında. Hergün veterinerdeydik. Son bir ayında yatalak olmuştu yavrum . İştahı kesilmedi ama yemek yiyemez oldu. Her mama poşet sesine heyecanlanip yemek bile yiyemiyordu benim bebegim. Hepimiz onunla beraber yemek yemekten de soğuduk. Çok iyi anlıyorum sizi. Ama üzmeyin kendinizi. Size ihtiyacı olan nice canlar var. Acınız biraz hafiflediginde yeni bir cana yuva olun. Yoncayı unutmayın tabi ama hiç bir canı da onun gölgesinde birakmayin. Bir cana bakmak yemek yatak ve aşıdan ibaret değil. En önemlisi onu da ailenin bi parçası gibi görebilecek bi sevgiye sahip olmak. Sizde ve ailenizde o kalp fazlasıyla var. Daha güvenli bi hale getirin balkonunuzu. Ve bi canın kaderini değiştirip o güzel yuvanıza dahil edin onu. Tekrar başınız sağolsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-17, 20:22   #8

Ankara
gizemdo Çevrimdışı

Ertesi gün Yonca'yı sahiplendiğimiz kadın gelecekti kontrol edecekti onu. Ablama hep çok korktuğumu, eksiklerini gideremediğimiz için bizden almak isterlerse Yonca'yı ne yapacağımızı soruyordum. Hep büyüdüğünde nasıl görünecek diye merak ediyordum ben. Annemle babamda böyle çok tatlı hep böyle kalsa ne iyi olurdu diyorlardı. Şimdi hiç büyüyemeyeceğini biliyorum ve bu çok zor. Eve gitmek istemiyorum, gece yatağımda yatmak istemiyorum. Veteriner çok bağlandığımızı ve başka bir yavruyu sahiplenerek bu boşluğu doldurmamızın hem sahipleneceğimiz cana hem bize iyi geleceğini söyledi sizler gibi. Eksik olmayın... Gözümün yaşıyla dalga geçmeyen, hayvana da böyle ağlanır mı demeyen insanlar olduğunu bilmek bir nebze olsun içimdeki hüzünle karışık öfkeyi dindirdi. Ablam başka bir yavruya yuva olma fikrine sıcak baktı. Annem de Yonca'yla vedalaşmaya gittiğimizde veterinerden çıkarken kapının önünde kafesteki bir canın nolur beni götür der gibi baktığını söyledi dün. Onu alalım evimize dedi. Ben sevemezsem veya onu da kaybedersem bu sefer naparım bilmiyorum. Ama ablam ne istiyorsa onu yapmayı düşünüyorum çünkü ben işe gidiyorum evden uzakta kaldığımda ve kendimi işe verdiğimde gün içinde biraz rahatlıyorum ama ablam evde duruyor ve onun için kat be kat daha da zorlaşıyor bu durum. Hepinize çok teşekkür ederim tüm kalbimle. Umarım böyle bir acıyı hiçkimse yaşamaz. Umarım yavrularınız uzun uzun ömürler yaşar sizle ve gerçekten çok yaşlandığında hiç acı çekmeden uykusunda huzurla ve mutlulukla ayrılır bu dünyadan.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-17, 21:09   #9

Gaziantep
Boncukminik Çevrimdışı
Talking Cvp: Kedim dün gece öldü. Akıl verin nolur aklımı kaybedicem

gizemdo tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ertesi gün Yonca'yı sahiplendiğimiz kadın gelecekti kontrol edecekti onu. Ablama hep çok korktuğumu, eksiklerini gideremediğimiz için bizden almak isterlerse Yonca'yı ne yapacağımızı soruyordum. Hep büyüdüğünde nasıl görünecek diye merak ediyordum ben. Annemle babamda böyle çok tatlı hep böyle kalsa ne iyi olurdu diyorlardı. Şimdi hiç büyüyemeyeceğini biliyorum ve bu çok zor. Eve gitmek istemiyorum, gece yatağımda yatmak istemiyorum. Veteriner çok bağlandığımızı ve başka bir yavruyu sahiplenerek bu boşluğu doldurmamızın hem sahipleneceğimiz cana hem bize iyi geleceğini söyledi sizler gibi. Eksik olmayın... Gözümün yaşıyla dalga geçmeyen, hayvana da böyle ağlanır mı demeyen insanlar olduğunu bilmek bir nebze olsun içimdeki
hüzünle karışık öfkeyi dindirdi. Ablam başka bir yavruya yuva olma fikrine sıcak baktı. Annem de Yonca'yla vedalaşmaya gittiğimizde veterinerden çıkarken kapının önünde kafesteki bir canın nolur beni götür der gibi baktığını söyledi dün. Onu alalım evimize dedi. Ben sevemezsem veya onu da kaybedersem bu sefer naparım bilmiyorum. Ama ablam ne istiyorsa onu yapmayı düşünüyorum çünkü ben işe gidiyorum evden uzakta kaldığımda ve kendimi işe verdiğimde gün içinde biraz rahatlıyorum ama ablam evde duruyor ve onun için kat be kat daha da zorlaşıyor bu durum. Hepinize çok teşekkür ederim tüm kalbimle. Umarım böyle bir acıyı hiçkimse yaşamaz. Umarım yavrularınız uzun uzun ömürler yaşar sizle ve gerçekten çok yaşlandığında hiç acı çekmeden uykusunda huzurla ve mutlulukla ayrılır bu dünyadan.
Yeni kedi al hemen yanlis anlama tabiiikiii yoncanin yerini tutmayacak ama em azindan yeni kedi sahiplenince daha iyiboluyir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-17, 09:29   #10

Ankara
NeseYarali Çevrimdışı

Yeni yavru sahiplenme fikriniz çok güzel. Ailenizin de bunu desteklemesi, aynı fikirde olması ne kadar iyi.
Biz de kedimizi kaybettiğimizde veteriner yeni bir yavru sahiplenmemizi tavsiye etmişti. Biz de zaten istiyorduk.
Önce korktuk ya onu da kaybedersek ve yine çok üzülürsek diye. Ama çok iyi bir teselli oldu, tabi ki kaybettiğimiz kedimizin yerini tutmuyor. O hep hatıralarımızda ve onu çok özlüyoruz.
Size de iyi gelecektir yeni bir yavru
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-17, 09:34   #11

Ankara
Hattushil Çevrimdışı

başınız sağolsun,
sahipleneceğiniz yeni yavru onun yerini asla tutmaz ama en azından size ve ailenize iyi gelecektir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-17, 17:44   #12

Aycaoa Çevrimdışı

Bundan 4 ay kadar önce, o zaman 6 aylık kedimizi aynı şekilde kaybettik Yeni taşındığımız ev 10. kat ve henüz camlara tel taktırmaya fırsatımız olmadan bir anlık ihmalimiz yüzünden aynı acıyı biz de yaşadık. Üstelik bizim yaşadığımız acının kat be kat fazlasını oğlum yaşadı çünkü kedimize çok düşkündü.Çok ağladık sizin gibi, ama bu olaydan da dersler çıkardık. Hemen evde gerekli önemleri alıp tel ve file yaptırdık. Kedimizi kaybettikten yaklaşık 3 hafta sonra da 2 yavru kardeşi sahiplendik tekrar. İlk kedimizin yeri apayrı, onu hep çok özlüyoruz. Ama bu 2 yavru bize öyle iyi geldi ki, şu an evimiz cıvıl cıvıl yine.
Yonca'nın yerini hiçbir kedi tutamaz ama gerekli önlemleri aldıktan sonra yeniden sahiplenmenizi öneririm.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-17, 18:51   #13

İstanbul (Avrupa Yakası)
ayşen342013 Çevrimdışı

Başın sagolsun.Benimde iki gün önce yavru kedilerimden biri aniden fenalaştı açık veteriner yoktu bizde baytarı aradık baytarda eczaneden serum alıp deri altına takarsak kaybettigi su dengesinin terine gelicegini söyledi tabi kedi biranda can çekişmeye başladı agzını açıp kapatıyo arada birde iniliyodu yarım saat can çekiştirdi ellerimde sonra serumu takıp derisini kaldırıp iyneyi deri altına soktuk sonra serum damlamaya deri altında ceviz büyüklügünde serum birikmeye başladı ve oan öldü.iki aylıktı üç kardeşi daha var.sana tavsiyem acil yavru sahiplen benim nerdeyse 20 kedim oldugu halde depresyona girdim diyerleriyle ilgilendikçe yaşama tutunuyorum sende öyle yap.Helva yapman ona fayda getirmez ama bir sokak kedisi doyursan sıcak yuva temin edsen o daha çok mutlu olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-17, 01:46   #14

Betsedemekki Çevrimdışı

Ya öyle düşünür mü hiç yonca olur mu öyle şey o dünyada ki en şanslı kedilerden biri olmuş sizin ailenize katılarak. Yazınızı okurken göz yaşlarıma hakim olamadım onlar kedi değil evlat gibi ve acısı çok derin. Allah yardımcınız olsun , sabır versin. Olabilir böyle şeyler nasipten öteye gidilmez nice canlar ölüyor bu ve benzeri sebeplerden. Yıkılmayın , biraz toparlandıktan sonra yeni bir yavru sahiplenmeniz sizi daha çok rahatlatır , başınız sağolsun..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları