Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 02-05-11, 22:40   #16

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kedim cok yaramaz yardım edin:(:(

Arkadaşım çok merak ettim kediniz nasıl şimdi? 1 yıl olmuş umarım iyidir ve iyi anlaşıyorsunuzdur..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-11, 15:36   #17

damn_daisy üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
damn_daisy Çevrimdışı

canım benim kızım 8 aydır benimle beraber.henuz 1 aylıktı aldığımda.Çok yaramaz hala daha. bazen sırf oyun oynamak istediği için evin içinde dört dönüyor pencereyi açıyorum (pencerede tel var tabiiki) ordan dışarıyı izleyince düzeliyor.Veya oyun oynamak için beni uyutmuyor ısırıyorki kalkayım diye.Oyun oynamayı ihmal etme.Isırınca kararlı bir sesle hayır de elini çek.Ben acıyor diye bagırınca oda susuyo hemen yalamaya başlıyo mesela..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-09-11, 12:22   #18

marti_gn üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
marti_gn Çevrimdışı

herhalde kedinin huyuna göre çok değişiyor. benimki henüz iki buçuk aylık. her defasında daha yaramaz olamaz derken, çok daha kötü huylarıyla karşılaşıyoruz. bize en çok dokunan da ısırma huyu. ev içinde başka şeylerle pek oynamıyor, varsa yoksa parmaklarımız. eskiden yüzümüze karşı çok dikkatliydi ama artık tırnakları çıkıkken yüzümüze atlayabiliyor ve burnumuzu ısırıyor. üstelik ben acıdığını farkettirirsem bu sefer iyice ısırıyor. bir tek arada gelip sürünmesi ve mırlaması çok güzel ama o da artık çok kısa sürmeye başladı. dişlerinin çıkmasını, büyümesini bekliyorum artık. başka yolu yok gibi duruyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-11, 12:34   #19

İstanbul (Avrupa Yakası)
loki Çevrimdışı

benim kollarım gerçekten artık haritaya döndü, ayrıca uyurken kollarıma bacaklarıma saldırması da cabası. dişleri iyiden iyiye sertleşti deneme yapıyor sanırım üstümüzde çok saldırgan bazen severken birden bire ısırmaya başlıyor dört ayağıyla birden sarıyor kolumu ve geçiriyor dişlerini ensesinden tutup çekmedikçe de bırakmıyor ama çekerken dişleriyel boydan boya çiziyor maalesef. arada bir de yanından geçerken bir anda bacağıma atlıyor ısırmaya başlıyor. anlam veremedim oyun oynar gibi bir hali yok sanki düşmanı var da saldırıyor. çözüm bulamadım bir ton da oyuncağı var.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 12:19   #20

İstanbul (Avrupa Yakası)
xunspokenx Çevrimdışı

yok bizimkide öyle ya kafana takma düşman görse gelip uyuyacağı zaman kucağıma yatmaz ama oyun zamanı elim de elim birden çekme öyle elini kötü çiziyor şiişşşt pişşt bişeyler yapıp dikkatini çek yada su sık sonra çek elini yoksa öyle böyle çizmiyor ben bide şimdi acıyor diye kızdığımda su şişesini gösterip sıkıyor başka zaman elimi ısırırken acıyor dediğimde hemen kafayı kaldırıp duruyor acaba su mu geliyor diye
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 13:25   #21

İstanbul (Avrupa Yakası)
loki Çevrimdışı

çok hazırlıksız yakalanıyorum ben en iyisi sürekli yanımda şişeyi gezdireyim
bu sıralar zaten ben çok huzursuzum ev sahibi iyiden iyiye bastırmaya başladı kediye bir çare bulun diye ne zararı varsa ona anlamadım. uzun zamandır oturuyor olsam hemen çıkardım o evden ama daha bir ay olmadı taşınalı. canım sıkkın. o yüzden bazen sinirlenip kızıyorum kamile o yüzden de bana hırçın davranıyor olabilir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 13:28   #22

cgds üyesinin avatarı

Ankara
cgds Çevrimdışı

Ev sahibini kafanıza takmayın, evde kedi beslemek kesinlikle yasak değil. Yasalar da sizden yana. Bazı dinazorlar sadece köpek beslemek hususunda yasayı kullanabiliyorlar ama kedi yüzünden size hiçbir yaptırımları olamaz. Hani bu apartmanda kedi-köpek beslenemez vs diye yazı yazıyorlar ya, tamamen cahilliklerinden. Ben kanunları açıp gösterdim yöneticiye, açık açık ta söyledim eğer bir sorununuz olursa siz kaybedersiniz diye, o da araştırmış. yazıyı değiştirdiler ertesi günü bu apartmanda köpek beslenemez diye ne zararı varsa hayvancıkların.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 14:18   #23

Vişne Çevrimdışı

Siz böyle anlatınca baya güldüm ya Benim kızım da acayip yaramazdı, gerçi hala yaramaz ama ısırma huyu azaldı en azından. Hiiiiç büyümeyecek bunlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 15:01   #24

İstanbul (Avrupa Yakası)
xunspokenx Çevrimdışı

köpek konusunda da kazanmaları çok zor gelip ses ölçümü yapmaları gerekiyor sesinin rahatsızlık sınırına ulaşması da imkansız olduğu için herhangi bir şey yapamıyorlar sokağın sesi bile köpekten çok rahatsız edici
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 16:24   #25

İstanbul (Avrupa Yakası)
loki Çevrimdışı
Unhappy Cvp: kedim cok yaramaz yardım edin:(:(

cgds tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ev sahibini kafanıza takmayın, evde kedi beslemek kesinlikle yasak değil. Yasalar da sizden yana. Bazı dinazorlar sadece köpek beslemek hususunda yasayı kullanabiliyorlar ama kedi yüzünden size hiçbir yaptırımları olamaz. Hani bu apartmanda kedi-köpek beslenemez vs diye yazı yazıyorlar ya, tamamen cahilliklerinden. Ben kanunları açıp gösterdim yöneticiye, açık açık ta söyledim eğer bir sorununuz olursa siz kaybedersiniz diye, o da araştırmış. yazıyı değiştirdiler ertesi günü bu apartmanda köpek beslenemez diye ne zararı varsa hayvancıkların.
evet haklısınız ben de hukuk mezunuyum biliyorum nasıl olduğunu ama benim bu evdeki durumum biraz farklı. kira sözleşmesini yaparken tahliye sözleşmesi de imzaladık biz yani hiçbir gerekçe öne sürmeden ev sahibi bizi evden çıkarabilir. tabi bunun için mahkemeye vermesi gerekir, gerçi bazı durumlarda hakim tahliye sözleşmesini geçersiz sayabiliyor. baya uzar bu iş yani davalık olursak. daha bir ay bile olmadı bu eve çıkalı ve yaklaşık 3 bin lira masraf yaptık,emlakçı komisyonu depozito falan derken. annem ve babam benimle yaşamasa da tekrar aynı masrafı göze almamı istemez ve şiddetle karşı çıkarlar eminim ki beni düşündüren bu zaten yine o kadar parayı verip yeni bir eve çıkmam şu aşamada zor görünüyor. ev sahibi geçen aradı ve kediye çözüm bulmadınız mı hala diye sordu o kadar takık durumda yani ben de bakıyoruz ama sokağa salamam üzgünüm dedim yani oyalamaya ve unutturmaya çalışıyorum aksi gibi karşı apartmanda oturuyorlar ve balkona çıkınca direk bizim ev gözüküyor kamil de sağolsun zaten camın kenarından inmiyor kediyle sürekli gözgöze geliyorlar. kamili kesinlikle sokağa salmam ama vermek de istemiyorum ama sahiplendirmek de o kadar değil. ne yapacağımı şaşırdım eğer ev sahibi iyice bastırırsa. o da biliyor hiçbir zararı olmadığını ama ev sahipliğinin vermiş olduğu bir ukalalık var tabi elinde tahliye sözleşmesi de olunca kendine daha çok güveniyor.
önümüzdeki yıllarda ev almayı planlıyoruz hayatımızı yoluna koyabilirsek. keşke şimdi imkanım olsa da yarın alsam ve çıksam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 17:11   #26

İstanbul (Avrupa Yakası)
xunspokenx Çevrimdışı

loki tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evet haklısınız ben de hukuk mezunuyum biliyorum nasıl olduğunu ama benim bu evdeki durumum biraz farklı. kira sözleşmesini yaparken tahliye sözleşmesi de imzaladık biz yani hiçbir gerekçe öne sürmeden ev sahibi bizi evden çıkarabilir. tabi bunun için mahkemeye vermesi gerekir, gerçi bazı durumlarda hakim tahliye sözleşmesini geçersiz sayabiliyor. baya uzar bu iş yani davalık olursak. daha bir ay bile olmadı bu eve çıkalı ve yaklaşık 3 bin lira masraf yaptık,emlakçı komisyonu depozito falan derken. annem ve babam benimle yaşamasa da tekrar aynı masrafı göze almamı istemez ve şiddetle karşı çıkarlar eminim ki beni düşündüren bu zaten yine o kadar parayı verip yeni bir eve çıkmam şu aşamada zor görünüyor. ev sahibi geçen aradı ve kediye çözüm bulmadınız mı hala diye sordu o kadar takık durumda yani ben de bakıyoruz ama sokağa salamam üzgünüm dedim yani oyalamaya ve unutturmaya çalışıyorum aksi gibi karşı apartmanda oturuyorlar ve balkona çıkınca direk bizim ev gözüküyor kamil de sağolsun zaten camın kenarından inmiyor kediyle sürekli gözgöze geliyorlar. kamili kesinlikle sokağa salmam ama vermek de istemiyorum ama sahiplendirmek de o kadar değil. ne yapacağımı şaşırdım eğer ev sahibi iyice bastırırsa. o da biliyor hiçbir zararı olmadığını ama ev sahipliğinin vermiş olduğu bir ukalalık var tabi elinde tahliye sözleşmesi de olunca kendine daha çok güveniyor.
önümüzdeki yıllarda ev almayı planlıyoruz hayatımızı yoluna koyabilirsek. keşke şimdi imkanım olsa da yarın alsam ve çıksam
evden çıkarken depozitonu geri ödemek zorunda
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-11, 17:14   #27

İstanbul (Avrupa Yakası)
loki Çevrimdışı

evet bunu da biliyorum. bakalım zaman gösterecek tekrar konu açıldığında söyleyeceğim kendisine hiçbir zararlarının olmadığını.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-11, 00:01   #28

naughty34 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
naughty34 Çevrimdışı

loki tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kesinlikle evden çıkmayın ve asla kedinizide atmayın.bizde tahliye taahhütnamesi hazırladık.eve girdiğiniz tarihten 1 ay 45 gün sonraya yani ileri zamana tarih atılır taahhütname başlangıcı olarak.siz gireli 1 ay olmuş yani bu günlerin tarihi olmalı diye biliyorum taahhütname başlangıcınızın.girdiğiniz tarihi attıysanız taahhütnameye siz kabul etmedikçe pek de geçerliliği olamaz.birde taahhütnamede yazar şu tarihte evi kiraladı şu tarihte koşulsuz boşaltacak diye genelde evi boşaltma tarihiniz 1 yıl sonraki kira sözleşmesi bitiş tarihinizdir.ona rağmen ev sahibinizin çıkış tarihine 1 ay kala ihtarname yollaması sizi haberdar etmesi lazım sizde koşulsuz boşaltırsınız.boşaltmazsanız sizi atabilir hatta eşyalar üstünde alacak için rehin hakkıda koymuş olabilir.taahhütnamede çıkış zamanı yazmıştır ki yazması lazım en azından o tarihe kadar sizi çıkaramaz.tahliye taahhütnamesi olursa zaten ev sahibinin işini kolaylaştırır mahkemeye vermez sizi kolay tahliye eder ama zamanı gelince.ben böyle biliyorum yanlışmı biliyorum sizin içerik önemli istediğim tarihte çıkarırım filanmı yazıyor öylede olmazki.sizin hukukçu olarak bilmeniz lazım mahkemede uğraşsa bile aylarca uğraşması lazım ev sahibinizden hiç çekinmeyin.kedi yüzünden evden çıkarılırmı böyle bir gerekçe yok.komşularda sorun yapmıyor aralarında toplanamazlar.türkiyede mahkemelerin durumu ortada uzarda uzar.. ne evi boşaltın ne kediyi atın.rahat rahat oturun.bu işleri biliyor olmalısınız sizde hakkınızı arayın.kedi evini yemiyor yaa
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-11, 09:50   #29

İstanbul (Avrupa Yakası)
loki Çevrimdışı

aynen öyle kedi evini yemiyor, elimden geleni yapacağım çıkaracağı sorunlara karşı. tahliye sözleşmesinin tarihi evi kiraladıktan 15 gün sonra. kiraladığımız tarihi de yazdık ancak çıkaracağı tarihi atmadık karşılıklı olarak aramızda bir sorun olursa belli bir tarih belirleriz konuşuruz dedik. normalde dediğiniz gibi kira sözleşmesinin bitiminden önce ihtarname ile beni evden çıkarabilir, tahliye sözleşmesinin amacı bu tarihten önce çıkarmak isterse kolay çıkarabilmektir. beni çıkarmak isterse mahkemeye başvurup tahliye sözleşmesinin geçersizliğini öne sürebilirim dediğiniz gibi uzar da uzar.
şu an oyalıyorum kendisini. bakalım zaman ne göstercek.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-12, 11:28   #30

ysf21 üyesinin avatarı

Diyarbakır
ysf21 Çevrimdışı

siz daha yaramazlık görmemişsiniz bende 1.5 aylık dişi melez kedi var 70 çocuğa bedel heryer pisliyo elbiseleri parçalıyor perdeleri yırtıyor tırmalıyor ısırıyor uyumuyor tuvalet eğitimi yok kuru mama yemiyor süt içmiyor aceba ben ne yapsam
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları