Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 18-08-13, 18:01   #1

.Mia. üyesinin avatarı

İzmir
.Mia. Çevrimdışı
Unhappy Kedim beni, bizi, kimseyi sevmiyor

3 ay sonra tam 2 yıl dolacak. Kedim aldığımızdan beri, 2 yıldır bir kere bile mırlamadı. İnternetten o kadar şeye baktım ona özel oyuncaklar aldım hergün ilgilendim oynadım, en pahalı mamaları konserveleri yiyor. Bir sürü kedi evi vs. yaptım, devamlı masaj yapıyorum bizi sevsin diye uğraşıyorum. Sevmemize izin vermiyor. Biz bi odaya girince ters ters bakıyor bize, ona yakın oturursak trip atar gibi bi bakış atıp çekip gidiyor. Sevmeye çalışınca ısırıyor yada bağırıyor, tıslıyor. Ben daha ne yapabilirim bilmiyorum hani elinde olsa bizi evden atacak o derece. 2 yıldır bi kere bi şeye mırlamadı yada kendi gelip sevdirmedi bi sürtünmedi ayaklarımıza sevelim diye yalamadı.
Aldığımızda bebekti, annesi pek ilgilenmedi diye aldık bi süre biberonla besledim yani birşey yaşamadı bizden önce. Bi travması yok. Paşalar gibi yetiştirdik yardım edin ne yapsam bilmiyorum artık. Dayanılmaz bi halde sanki anasını babasını öldürmüşüz gibi nefret ediyo bizden.
Bunu düzeltmenin bi yolu yokmu?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-08-13, 20:30   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
merve ve pamuk Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim beni, bizi, kimseyi sevmiyor

boşuna üzülmeyin her kedinin davranışı farklıdır sanırım sizin kedinizde biraz asabi ona kendini güvende hisetirin emin olun sizi seviyodur sadece ona gösterdiniz sevginin biraz daha fazlasını gösterine eminim anlicaktır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-08-13, 20:55   #3

Sans Valeur üyesinin avatarı

Bursa
Sans Valeur Çevrimdışı

kedinizin huyu öyle olmalı, yaşlandıkça daha yumuşayacaktır. eğer evde yoksa, ona bir arkadaş alabilirsiniz ama alışır mı belli olmaz. sadece insanlara karşı asabiyse mutlu olur. önce başka bir kediyle yan yana getirip denemeniz lazım. umarım düzelir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-08-13, 21:04   #4

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

.Mia. tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
3 ay sonra tam 2 yıl dolacak. Kedim aldığımızdan beri, 2 yıldır bir kere bile mırlamadı. İnternetten o kadar şeye baktım ona özel oyuncaklar aldım hergün ilgilendim oynadım, en pahalı mamaları konserveleri yiyor. Bir sürü kedi evi vs. yaptım, devamlı masaj yapıyorum bizi sevsin diye uğraşıyorum. Sevmemize izin vermiyor. Biz bi odaya girince ters ters bakıyor bize, ona yakın oturursak trip atar gibi bi bakış atıp çekip gidiyor. Sevmeye çalışınca ısırıyor yada bağırıyor, tıslıyor. Ben daha ne yapabilirim bilmiyorum hani elinde olsa bizi evden atacak o derece. 2 yıldır bi kere bi şeye mırlamadı yada kendi gelip sevdirmedi bi sürtünmedi ayaklarımıza sevelim diye yalamadı.
Aldığımızda bebekti, annesi pek ilgilenmedi diye aldık bi süre biberonla besledim yani birşey yaşamadı bizden önce. Bi travması yok. Paşalar gibi yetiştirdik yardım edin ne yapsam bilmiyorum artık. Dayanılmaz bi halde sanki anasını babasını öldürmüşüz gibi nefret ediyo bizden.
Bunu düzeltmenin bi yolu yokmu?
Bu kadar üzülmeyin kediniz olduğu gibi kabul edin. İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarında huyu değişebiliyor. Kedinizi kısırlaştırdınız mı ? Bu da önemli kısır değilse daha agresif ve sinirli oluyorlar. Kısırlaştırınca daha sakinleşiyorlar son olarak sizi sevmediğini düşünmeyin sizi sevmiyor olsa bir yolunu bulur mutlaka kaçar .Kediler sevmedikleri ve sevilmedikleriniz hissettikleri yerde asla durmaz giderler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-13, 12:52   #5
Yaz

Yaz üyesinin avatarı

Yaz Çevrimdışı

Merhaba ,

sizi çok iyi anlıyorum çünkü bizim kızımız da (sizinki kadar olmasa da) pek sevgi pıtırcığı değil Ben de çok üzülüyordum ama alıtım artık.

Aklıma sadece bir şey geldi acaba çok mu sıkıyorsunuz. Çünkü ben bu duruma alışana kadar Sheba'nın üstüne çok düşüyordum işte beni sevmiyor vs diye daha çok uzaklaşıyordu benden. Şimdi kendi haline bıraktım sanki daha iyi gibi aramız.

Tabi kastım o yokmuş gibi davranın değilde mesela aynı odaya girince sevecence selam verip gibip uzağına oturun, sevecenliği bırakmayın ama karşılık beklemeden uzaktan yapın bakalım bir süre bir de böyle deneğin.

Ben son bir kaç haftadır Sheba'ya böyle davranıyorum (her kedi farklı tabi ama) ve peşimde dolanıyor, son bir haftadır da severken pençe yemedim ya da huysuz huysuz kafasını çevirip kaçmadı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-13, 15:00   #6

.Mia. üyesinin avatarı

İzmir
.Mia. Çevrimdışı

Sans Valeur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kedinizin huyu öyle olmalı, yaşlandıkça daha yumuşayacaktır. eğer evde yoksa, ona bir arkadaş alabilirsiniz ama alışır mı belli olmaz. sadece insanlara karşı asabiyse mutlu olur. önce başka bir kediyle yan yana getirip denemeniz lazım. umarım düzelir
Benim kuzenim de onun beyaz güzel bi kardeşini evlat edinmişti. Bi gün (eve geleli 1 ay falan olmuştu) kuzenim bize geldi onu da getirdiler. Evdeki heyecanı görmeniz lazım herkes eline kamera falan aldı hani iki kardeşin oyununu falan çekelim ileride izleriz diye. Dakika 1, kedi odaya girdi ve paramparça yaptı kardeşini. Daha sonra geçen senenin başlarında 1 yaşında falandı, bende eve gelirken kör yavru bi kedi gördüm ama nasıl zayıf hani bi canlının ona acımaması mümkün değil aldım eve getirdim besledim gözlerini temizledim. Son anda yakaladım ona saldırıyordu. Kedileri sevmiyor, insanları sevmiyor. Kimseyi sevmiyor..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-13, 15:03   #7

.Mia. üyesinin avatarı

İzmir
.Mia. Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu kadar üzülmeyin kediniz olduğu gibi kabul edin. İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarında huyu değişebiliyor. Kedinizi kısırlaştırdınız mı ? Bu da önemli kısır değilse daha agresif ve sinirli oluyorlar. Kısırlaştırınca daha sakinleşiyorlar son olarak sizi sevmediğini düşünmeyin sizi sevmiyor olsa bir yolunu bulur mutlaka kaçar .Kediler sevmedikleri ve sevilmedikleriniz hissettikleri yerde asla durmaz giderler..
Ben onu kabul ediyorum hani sevsede sevmesede benim biricik kızım , sonuna kadar bakar ilgilenir severim ama artık annem bıkmış durumda. Bazen mesela alışverişteyken güzel oyuncak konserve mama falan alıyorum bayaa da pahalı. Daha geçen gün tartıştık bu hayvana bu kadar para harcıyoruz bakıyoruz bi şeyini görmedik. Eve on tane kedi alsak 10una da yeterdi bunlar hepside sevimli iyi huylu olurdu diyor atacam artık onu falan diyor. Bana sormadan atamaz ama bıktı ve kızgın farkındayım. Birde kısırlaştırmayı düşündüm ama işte 2 sene sabretsek ben üniversite için ayrı eve çıkacağım hani belki değişir o zaman o evde bi şekilde bi kedi daha evlat edinirim arkadaş olurlar yavrular falan diye düşündüm.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-13, 15:06   #8

.Mia. üyesinin avatarı

İzmir
.Mia. Çevrimdışı

Yaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba ,

sizi çok iyi anlıyorum çünkü bizim kızımız da (sizinki kadar olmasa da) pek sevgi pıtırcığı değil Ben de çok üzülüyordum ama alıtım artık.

Aklıma sadece bir şey geldi acaba çok mu sıkıyorsunuz. Çünkü ben bu duruma alışana kadar Sheba'nın üstüne çok düşüyordum işte beni sevmiyor vs diye daha çok uzaklaşıyordu benden. Şimdi kendi haline bıraktım sanki daha iyi gibi aramız.

Tabi kastım o yokmuş gibi davranın değilde mesela aynı odaya girince sevecence selam verip gibip uzağına oturun, sevecenliği bırakmayın ama karşılık beklemeden uzaktan yapın bakalım bir süre bir de böyle deneğin.

Ben son bir kaç haftadır Sheba'ya böyle davranıyorum (her kedi farklı tabi ama) ve peşimde dolanıyor, son bir haftadır da severken pençe yemedim ya da huysuz huysuz kafasını çevirip kaçmadı
Yok ya 2 yıldır denemediğim kalmadı. O dediğinizi de yaptım neredeyse koca bi ay uzaktan sevdim yaklaşmadım hayvanın işine geldi resmen. Hatta en son özlesin diye 15 tatilde abimle onu yalnız bıraktık evde şehir dışına çıktık. (abimi de sevmiyor, abimde kedileri pek sevmez hani yanına hiç yaklaşmaz durup dururken) döndüğümüzde hiç bişey olmamış gibi davrandı. bizi kokladı yemek i getirdik diye sonra beni koklarken biraz böyle kuyruğuyla falan sürtündü gitti..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-13, 15:24   #9

gokhaname Çevrimdışı

kediniz sizi seviyor ama huyu böyle.bazı kediler sevgilerini çok göstermezler.bu arada yanlış düşündüğünüz bir konu var.hiçbir kedinin davranışı yavrulayınca değişmez.2 ay kadar yavrularıyla içgüdüsel olarak ilgilenip sonra onları ısırıp kendinden uzaklaştıracak kısacası yavrulatmak hiçbir işe yaramaz ve boşuboşuna bir sürü yavru ortaya çıkmasına neden olur.ayrıca yavruladıktan hemen sonra yine kızgınlığa girecek.her kızgınlıkta doğurtacakmısınız yavrulara ömürlük yuva bulmak sandığınız kadar kolay değil.kızgınlığa giren her kedi agresif davranışlar gösterir ve kedinizinde tek derdi bu.çözüm kısırlaştırınca sakinleşir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-13, 15:28   #10

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

.Mia. tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben onu kabul ediyorum hani sevsede sevmesede benim biricik kızım , sonuna kadar bakar ilgilenir severim ama artık annem bıkmış durumda. Bazen mesela alışverişteyken güzel oyuncak konserve mama falan alıyorum bayaa da pahalı. Daha geçen gün tartıştık bu hayvana bu kadar para harcıyoruz bakıyoruz bi şeyini görmedik. Eve on tane kedi alsak 10una da yeterdi bunlar hepside sevimli iyi huylu olurdu diyor atacam artık onu falan diyor. Bana sormadan atamaz ama bıktı ve kızgın farkındayım. Birde kısırlaştırmayı düşündüm ama işte 2 sene sabretsek ben üniversite için ayrı eve çıkacağım hani belki değişir o zaman o evde bi şekilde bi kedi daha evlat edinirim arkadaş olurlar yavrular falan diye düşündüm.

Öncelikle pahalı oyuncaklar almayın çünkü ilgisini çekmiyor ne de olsa oyun yaşını geçmiş. Boşuna para vermiş olursunuz çünkü bazen ben de aynı hataya düşüyorum. En iyi oynayacağı oyuncak lazer ışığı onunla oynar. Kısırlaştırmayı geciktirmeyin bir an önce yaptırın sinirli tavırları hormonlardan kaynaklanıyordur. Kısırlaştırınca sakinleşiyorlar. Kısırlaştırma operasyonunu ne kadar geciktirseniz bazı hareketler alışkanlık olarak kalıyor.

Bu konu en son " 22-08-13 " tarihinde saat 15:54 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 13:53   #11

Yusuf Çankaya Çevrimdışı

acaba kedinizin cinsi nedir?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 14:08   #12

.Mia. üyesinin avatarı

İzmir
.Mia. Çevrimdışı

Yusuf Çankaya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
acaba kedinizin cinsi nedir?
Cinsi yok , yani sokak kedisi sokaktan sahiplendim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 14:13   #13

.Mia. üyesinin avatarı

İzmir
.Mia. Çevrimdışı

gokhaname tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kediniz sizi seviyor ama huyu böyle.bazı kediler sevgilerini çok göstermezler.bu arada yanlış düşündüğünüz bir konu var.hiçbir kedinin davranışı yavrulayınca değişmez.2 ay kadar yavrularıyla içgüdüsel olarak ilgilenip sonra onları ısırıp kendinden uzaklaştıracak kısacası yavrulatmak hiçbir işe yaramaz ve boşuboşuna bir sürü yavru ortaya çıkmasına neden olur.ayrıca yavruladıktan hemen sonra yine kızgınlığa girecek.her kızgınlıkta doğurtacakmısınız yavrulara ömürlük yuva bulmak sandığınız kadar kolay değil.kızgınlığa giren her kedi agresif davranışlar gösterir ve kedinizinde tek derdi bu.çözüm kısırlaştırınca sakinleşir.
Anneme demiştim hani belki yavrulayınca bi annelik hisseder iyi yumuşak olur diye annem de o yavrularını ya yer yada balkondan atar dedi. Ömürlük yuva bulma sıkıntısı yok yavrular için , yani eğer yavrularsa yavruları da benimle kalacak. Anne baba ve yavrulara ben bakacağım. Kısırlaştırınca geçer diyor herkes ama halamların 6 yıldır besledikleri bi kedi var kediyi kısırlaştırmadan önce kediydi. Sevdiren tatlı bişeydi. Kısırlaştırdıktan sonra bizim cadı gibi oldu, eğer bizimkide öyle olursa tamamen çekilmez birşey olur..
Ya aslında birde engelli olduğundan şüpheliyim ben ondan olabilir mi? Bebekken aldığımızda da böyle bi şüphem vardı, çok geç yürüdü ilk 3-4 ay falan hiç miyavlamadı yani miuv diye bağırır ya geceleri. 3-4 ay hayvanın sesini hiç duymadık. Mesela kendini aynada göremiyor. Yani aslında aynayı göremiyor fark etmiyor. Yada bi oyuncak fırlatıyoruz normal bi kedi koşar yakalar. Bizimkisi fırlattığımız oyuncağı gözüyle bi kaç saniye takip ediyor havadayken hani biraz bakıp dönüyor. Garip bi kedi ya
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 14:14   #14

.Mia. üyesinin avatarı

İzmir
.Mia. Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle pahalı oyuncaklar almayın çünkü ilgisini çekmiyor ne de olsa oyun yaşını geçmiş. Boşuna para vermiş olursunuz çünkü bazen ben de aynı hataya düşüyorum. En iyi oynayacağı oyuncak lazer ışığı onunla oynar. Kısırlaştırmayı geciktirmeyin bir an önce yaptırın sinirli tavırları hormonlardan kaynaklanıyordur. Kısırlaştırınca sakinleşiyorlar. Kısırlaştırma operasyonunu ne kadar geciktirseniz bazı hareketler alışkanlık olarak kalıyor.
Lazerle oynatmayı denedim daha önce. Hep karanlıkta hem normal bi günde. Lazeri fark edemiyor. Yani özellikle baktığı yere tutup hareket ettiriyorum ama lazeri görmüyor galiba.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-13, 14:17   #15

gokhaname Çevrimdışı

rahatsızlığı olan kediler agresif davranışlar gösterebilir.eğer görme kaybı varsa yada herhangi bir ağrısı varsa bu yüzden böyle davranıyor olabilir.yavruluktan bu yana hiç muayene olmadımı?
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları