Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 06-07-11, 01:29   #16

spartacusferit üyesinin avatarı

Antalya
spartacusferit Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kedim balkona nasil alisacak yardim!!

Üzüm tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İşte burada iş kedinin sahibine düşüyor. Ailesinin kediyi evden göndermekle tehdit etmek gibi bir lüksü olamaz. Bu durumu ailesine kabul ettirmek zorunda. Bilgilerinde 18 yaşında olduğu yazıyor. Bu yüzden işi daha kolay. Gidecek gerekli yerlerle görüşüp parasını verip bolkona, camlara sinekliği taktıracak. Bunu ailesinden yardım almadan kendi parasıyla yapacak. Sonra da karşılarına geçip bakın ben gereken önlemi aldım işte size sineklik bundan sonra sen doya doya balkondan havanı al ben de kedimle mutlu mesut yaşayayım diyecek. İşte bu kadar. Anne bu sonuçta kedisine çok düşkün olduğunu onu sahiplenebilecek kadar büyüdüğünü ve sorumluluğunu seve seve göğüsleyeceğini görünce elbette yumuşayacaktır.
18 yaşında birinin, aileden destek almadan sineklik gibi malzemeleri alabilmesi çok zor. balkon kapılarına, pencerelerine yaptırılmak istense: 100 liradan aşağı tutmaz (en aşağı fiyat).
teoride, kolay. fikri kolay. uygulamada olmaz ama bu dediğin (eğer harçlıkları da bol değilse).
annesiyle karşılıklı oturup, kedisiyle birbirlerini sevdiklerini, kedisinin ömrünü kendisiyle geçirmesini istediğini, buna sevgisinin ve zamanının yeteceğini, her insana güvenilmeyeceğini ve sineklikler uğruna ondan vazgeçecek kadar gaddar olmadığını anlatabilir uygun bir dille evet. yapabileceklerinin sınırlarının çok da geniş olmadığını kabul etmeliyiz. annesinin vicdanına ve doğa'nın ısrarında bitecek iş.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-07-11, 01:41   #17

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

spartacusferit tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
18 yaşında birinin, aileden destek almadan sineklik gibi malzemeleri alabilmesi çok zor. balkon kapılarına, pencerelerine yaptırılmak istense: 100 liradan aşağı tutmaz (en aşağı fiyat).
teoride, kolay. fikri kolay. uygulamada olmaz ama bu dediğin (eğer harçlıkları da bol değilse).
annesiyle karşılıklı oturup, kedisiyle birbirlerini sevdiklerini, kedisinin ömrünü kendisiyle geçirmesini istediğini, buna sevgisinin ve zamanının yeteceğini, her insana güvenilmeyeceğini ve sineklikler uğruna ondan vazgeçecek kadar gaddar olmadığını anlatabilir uygun bir dille evet. yapabileceklerinin sınırlarının çok da geniş olmadığını kabul etmeliyiz. annesinin vicdanına ve doğa'nın ısrarında bitecek iş.
İşin maddi boyutu da var elbette. Ancak bir şekilde bunu ailesine kabul ettirmeli. Hem ailesi kediyi kabul etmeden şimdi camlara sineklik takılsa yarın halıya çiş yaptı, çok bağırdı, tencereye girdi gibi nedenlerden göndermeye çalışırlar. Ailesine kabul ettirebilmek için de kedinin tüm sorumluluğunu üstlendiğini göstermesi lazım. İşi zor gerçekten.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-07-11, 10:15   #18

DDoa üyesinin avatarı

Kayseri
DDoa Çevrimdışı

İşin maddi boyutu da var elbette. Ancak bir şekilde bunu ailesine kabul ettirmeli. Hem ailesi kediyi kabul etmeden şimdi camlara sineklik takılsa yarın halıya çiş yaptı, çok bağırdı, tencereye girdi gibi nedenlerden göndermeye çalışırlar. Ailesine kabul ettirebilmek için de kedinin tüm sorumluluğunu üstlendiğini göstermesi lazım. İşi zor gerçekten.
Onlarida dediler zaten kakasini yapiyodu eve kac kere ikna ettim sonra tuyu dediler ustumuz hep tuy dediler ondada ikna ettim ama gecen hafta misafirlerimiz vardi yatili onlarda annemi iyice doldurusa getirince annen tutturdu balkon acamiyoruz cam acamiyoruz tatile gidemiyoruz kimse evinde kediyi kabul etmiyo diye bide misafirler kediyi satin diyolar satin!!!! insanlar cok tas kalpli ve gaddar acimasiz delircem ya
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-07-11, 13:39   #19

Moda
retros Çevrimdışı

DDoa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Onlarida dediler zaten kakasini yapiyodu eve kac kere ikna ettim sonra tuyu dediler ustumuz hep tuy dediler ondada ikna ettim ama gecen hafta misafirlerimiz vardi yatili onlarda annemi iyice doldurusa getirince annen tutturdu balkon acamiyoruz cam acamiyoruz tatile gidemiyoruz kimse evinde kediyi kabul etmiyo diye bide misafirler kediyi satin diyolar satin!!!! insanlar cok tas kalpli ve gaddar acimasiz delircem ya
misafirlerin kediyi satın demesi de başka bi yaklaşımmış yok artık daha neler. annene gühah oldugunu onunda bir can oldugunu bakıma muhtac oldugunu sole, belki biraz batıl bulabilirsiniz ama eve geldiklerinden beri bi kere olsun nası bakıcam , nası besliycem diye düşünmedim, maddi durumum cok cok iyi değil ama rızkını verir derler ya, inanın bir şekilde onlara bakacak para hep oluyor, mamasıydı ,ıvırıydı,zıvırıydı,hastalıgıydı. ben cok ugurlu ve bereketli olduklarına inanıyorum. hayatıma girdiklerinden bu zamana kadar herşeyi yolunda ve iyi gitti
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-07-11, 14:39   #20

zlpmk üyesinin avatarı

Ankara
zlpmk Çevrimdışı

Bence tüy konusunda ikna ettiysen bunu da ikna edersin. İlk başlarda sürekli yanında dur. Yerde durunca bişey deme. Duvara çıkarsa kız. Hayır de, veya hafifçe burnuna vur. Zaten bi süre sonra oraya çıkmaması gerektiğini anlar.
Pamuk balkon delisi. Sürekli çıkıp duvarda geziyodu. Her seferinde kızdık. Şimdi çıkarsa köşede iç tarafında oturuyo. Yada yerde gölge bi yer bulup yatıyo
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-07-11, 17:03   #21

DDoa üyesinin avatarı

Kayseri
DDoa Çevrimdışı

zlpmk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bence tüy konusunda ikna ettiysen bunu da ikna edersin. İlk başlarda sürekli yanında dur. Yerde durunca bişey deme. Duvara çıkarsa kız. Hayır de, veya hafifçe burnuna vur. Zaten bi süre sonra oraya çıkmaması gerektiğini anlar.
Pamuk balkon delisi. Sürekli çıkıp duvarda geziyodu. Her seferinde kızdık. Şimdi çıkarsa köşede iç tarafında oturuyo. Yada yerde gölge bi yer bulup yatıyo
Bugun yine tutturdular bu kedi evden gidecek her tarafimiz tuy diye benimde canima tak etti vete goturdum suan trasta sifira vurduruyrm tuylerini eve getirince resmini ceker koyarim.tuy sorununu halletttim bitek balkon kaldi gecen balkona su doktum kuruyana kadar cikmadi balkona cevaplariniz icin tesekkur ederim hepsini tek tek deniyorum..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-07-11, 20:57   #22

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Balkon konusunda bir önerim;Daha önce bir yabancı sitede görmüştüm hatta aşağıda linkini veriyorum kafese bezeyen ama plastik bir malzeme balkonun en üstünden çiviyle veya üst kat var ise ordan kendi balkonunuzdaki demirin altına bağlıyarak monte edebileceğiniz bir malzeme .Kafes gibi düşünün ben burda olmadığını düşünüyordum ama yapı marketlerde satılıyor bahçe malzemeleri bölümünde .Balkona kuş gelmesini engellemek için derseniz bulma ihtamiliniz yüksek.Ben Ankara'da baktım iki tip var sık doku ve daha seyrek doku, seyrek doku olabilir metresi 5 lira seyrek doku olan daha uzun balkonunuz ölçüsüne göre alıp takabilirsiniz .Sık doku olan yanlış hatırlamıyorsam metresi 10 lira.Biraz inceledim kedinin düşmesini engellemek için iyi bir koruyucu olabilir.İsterseniz araştırın belki camlarınız için bile koruyucu olabilir.Ben yaptırmayı düşünüyorum.

Pet Supplies, Pet Food, Dog Food, Cat Food and Pet Accessories at Zooplus
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-11, 18:32   #23

DDoa üyesinin avatarı

Kayseri
DDoa Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Balkon konusunda bir önerim;Daha önce bir yabancı sitede görmüştüm hatta aşağıda linkini veriyorum kafese bezeyen ama plastik bir malzeme balkonun en üstünden çiviyle veya üst kat var ise ordan kendi balkonunuzdaki demirin altına bağlıyarak monte edebileceğiniz bir malzeme .Kafes gibi düşünün ben burda olmadığını düşünüyordum ama yapı marketlerde satılıyor bahçe malzemeleri bölümünde .Balkona kuş gelmesini engellemek için derseniz bulma ihtamiliniz yüksek.Ben Ankara'da baktım iki tip var sık doku ve daha seyrek doku, seyrek doku olabilir metresi 5 lira seyrek doku olan daha uzun balkonunuz ölçüsüne göre alıp takabilirsiniz .Sık doku olan yanlış hatırlamıyorsam metresi 10 lira.Biraz inceledim kedinin düşmesini engellemek için iyi bir koruyucu olabilir.İsterseniz araştırın belki camlarınız için bile koruyucu olabilir.Ben yaptırmayı düşünüyorum.

Pet Supplies, Pet Food, Dog Food, Cat Food and Pet Accessories at Zooplus
Bugun koctasa gittim baska magazalarinda oldugunu ama kayserideki magazalarinda olmadigini soyledi burada bi tane koctas var zaten bide tekzen var tekzendede yoktu kayseride bisey bulmak cok zor zaten bi turlu gelismiyo burasi..haftaya ankaraya gitcez orda bulup alcam cok guzel bi urun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-11, 18:56   #24

Antalya

Bugun koctasa gittim baska magazalarinda oldugunu ama kayserideki magazalarinda olmadigini soyledi burada bi tane koctas var zaten bide tekzen var tekzendede yoktu kayseride bisey bulmak cok zor zaten bi turlu gelismiyo burasi..haftaya ankaraya gitcez orda bulup alcam cok guzel bi urun
nereden aldığını, ne kadara aldığını... hepsini aklında tut, geldiğinde yaz bize.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-11, 19:03   #25

DDoa üyesinin avatarı

Kayseri
DDoa Çevrimdışı

nereden aldığını, ne kadara aldığını... hepsini aklında tut, geldiğinde yaz bize.
Tamam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-11, 19:06   #26

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

Tamam
Nasıl takıldığını, ne kadar sağlam olduğunu, her türlü balkona uyup uymadığını, kedi kaçmak niyetiyle sert bir şekilde atlarsa kopup kopmayacağını, ısırmalara karşı dayanıklı olup olmadığını ( Eminim Üzüm büyük bir azimle kemirip durur ) da yazarsan çok sevinirim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-11, 19:08   #27

Antalya

Nasıl takıldığını, ne kadar sağlam olduğunu, her türlü balkona uyup uymadığını, kedi kaçmak niyetiyle sert bir şekilde atlarsa kopup kopmayacağını, ısırmalara karşı dayanıklı olup olmadığını ( Eminim Üzüm büyük bir azimle kemirip durur ) da yazarsan çok sevinirim.
verilen linke baktın mı? her şey yolunda görünüyor fotoğraflarda.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-11, 19:12   #28

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

verilen linke baktın mı? her şey yolunda görünüyor fotoğraflarda.
Baktım ama tatmin olamadım ben. Misina telinden yapılmış sanki. Üzüm onu yer ben o balkonda Üzüm'ü yalnız bırakamam. Hem ev kira olunca da sorun büyük oluyor. Mesela tavana delik açarak sabitleyeceklerse buna ev sahibinin tepkisi ne olur ürkmeyteyim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-11, 19:23   #29

Antalya

Baktım ama tatmin olamadım ben. Misina telinden yapılmış sanki. Üzüm onu yer ben o balkonda Üzüm'ü yalnız bırakamam. Hem ev kira olunca da sorun büyük oluyor. Mesela tavana delik açarak sabitleyeceklerse buna ev sahibinin tepkisi ne olur ürkmeyteyim.
ya bana da misina gibi geldi ama zannetmiyorum. gördüğümüze aldanmamalıyız. kedi için misina nedir ki, iki dişlese biter. misina değildir, umutsuz olmayalım.
kaçıncı katta oturuyorsun ki sen? tavana kadar yaptırmayı düşünüyorsun? fotoğraflarda gördüğümüz alt kat. kaçmasınlar diye tavana kadar yaptırmışlar gibi. demirlerin üstüne zıplamaya çalışacaklarını düşünmüyorum ben. :|
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-11, 19:31   #30

Üzüm üyesinin avatarı

Üzüm Çevrimdışı

ya bana da misina gibi geldi ama zannetmiyorum. gördüğümüze aldanmamalıyız. kedi için misina nedir ki, iki dişlese biter. misina değildir, umutsuz olmayalım.
kaçıncı katta oturuyorsun ki sen? tavana kadar yaptırmayı düşünüyorsun? fotoğraflarda gördüğümüz alt kat. kaçmasınlar diye tavana kadar yaptırmışlar gibi. demirlerin üstüne zıplamaya çalışacaklarını düşünmüyorum ben. :|
Bir kaç ay sonra taşınacağım ve henüz bir ev bulamadığım için kaçıncı kat olacağını da bilmiyorum. Yüksek bir yere taşınırım zemin kat falan olmaz ama Üzüm balkonun üst mermerine çıkıp dışarıyı izliyor bende görecek bir sinek koşacak peşinden diye korkuyorum bu yüzden tavana kadar yaptıracağım. Mesela şimdi de sürekli evdeki sinekliklere tırmanıyor eminim bu taktıracağım şeye de aynısını yapacak. İlk geldiğinde perdeye tırmanıp tavanda duruyordu perdeyi sallayıp zar zor indiriyordum. Pek meraklı yükseklere.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları