Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 02-06-16, 02:21   #1

ferhatunvr Çevrimdışı
Varsayılan Kedim ile aramda gergin anlar yaşandı lütfen yardım edin.

Merhaba yaklaşık 3 4 hafta önce sokakta çocukların elinden aldığım 1 aylık belki 1.5 bir kedi yavrusuna bakıyorum. Kedimin tek gözü kör ve bunu çocuklar yapmış taş mı ne atmışlar neyse 3 4 haftadır herşey yolunda çok güzel zaman geçiriyoruz ancak bugün yemek yedirdim ve kucağıma geldi oturdu sevmeye başladım ve elimi filan ısırıyor du disi kaşınıyor Du ancak ben elimi ısınmasını istemiyordum önüne ısıracagi nesneler koydum ancak elimi ısırmak istedi ve ben çok çabuk sinirlenen biriyim daha sonra çok sinirlendim ısırmak ile kalmadı ikide bir elimi çizmeye filan başladı neyse alıp yerine koyacak tim elime aldığımda koluma pençesini taktı ve çektiğimde kolumu 3 yerden yardı ve kanamaya başladı sinirlendim ve biraz aşırıya kaçarak sert tepki verdim ve vurdum epeyi vurdum bunu anlatırken bile titriyorum çok pişmanım şimdi nereye koysam kedimi orda hareketsiz kalıyor hareket etmiyor benden kaçmıyor kucağıma koyuyorum hareketsiz yatıyor yerde de aynı şekilde bana bir bakışları var içim parçalanıyor kucağıma alıp seviyorum tepki vermiyor sadece 1 kere acıktı ve yemek getirdim geldi onu yedi sonra gidip yere yattı tekrar dan bu anlattıklarım 2 saat önce oldu şuan kucağıma koydum ve uyuyor uyurken onu seviyorum sadece uyuduğu zaman sevdiğimde gurulduyor onun dışında koyduğum gibi yatıyor önceden kucağımda yatarken kuyruğunu bacağına sarardı netten baktığım kadarıyla bu mutlu ve güvenli olduğunda yaptığı hareketmis şuan normal yatıyor ve uyandığında da benimle oynamıyor hiç bişey yapmıyor kendimi ona nasıl affettiririm? Beni tekrar nasıl sever? Şuan ki halini foto olarak koydum yardımlarınızı bekliyorum.
Eklenmiş Resimler
Kedim ile aramda gergin anlar yaşandı lütfen yardım edin.-1464823338721-1252957708jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-06-16, 14:10   #2

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim ile aramda gergin anlar yaşandı lütfen yardım edin.

Yapacağınız iş basit: şimdi kediyi alın ve veterinere götürün. Yaptıklarınızı anlatın, tedavi uygulasın. Tedavi süresince vetde kalması uygundur. Ardından kediyi gidip veterinerden alın ve sokağa bırakın. Bir daha da evcil hayvan beslemeyin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-06-16, 14:57   #3

İstanbul (Anadolu Yakası)
mstezel Çevrimdışı

Ne demek çabuk sinirlenen biriyim ? El kadar kedi kolunu 3 yerden yardı bi de ? Başka abartın yoksa yapman gerekeni söylüyorum. Kediyi veterinere götürüyosun, ama sonra da kendin tedavi oluyosun. Yaptığın belki bu dünyada yanına kalır ama diğerinde kalmicak bunu aklından çıkartma ki dileğim her ikisinde de burnundan gelmesi. Acilen o hayvanı sokağa bırak, orası senin yanından daha güvenli.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-06-16, 22:40   #4

ferhatunvr Çevrimdışı

Lan olm siz ne biliyorsunuz da konuşuyorsunuz ben önüme gelen hayvana şiddet veren birisi miyim, siz nerden bileceksiniz evde ne şartlar dönüyor hangi ortam da o hayvana bakıyorum , benim ona vurmam size büyük birşey gözü Ke bilir ancak internet de diyorlar ya. İstemediğiniz birşey yapınca yavaştan bir kalcasina filan vurun ve hayır diyin benim vurma şeklimde o idi kedinin canıni yakmadım ancak hoşuna gitmediği için küsmüş ve işi düştüğünde gelip sarmasiyor bana onun haricinde topu ile filan oyun oynuyoruz epeyi vurdum dediysem öldürecek şekilde vurmadık hafifçe birden fazla elimi dokundurdum bu kedi 1 kere bile bagirmadi canını yakmadım yani sadece benim ile küstüğü için moralim çok bozuk dün hiç gelmiyor Du yanıma nereye koysam orda duruyordu bugün geliyor yemek yediriyorum topunu gösteriyor biraz oyun oynatiyorum sonra bacağımın yanında yatıyor bende alıp kucağıma koyuyorum orda uyuyor bugün tek tepkisi eskisi gibi sık yanıma gelmiyor ben dün canım sıkkın iken abartarak yazmışım sizde vur diyip öldürmüş sunuz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-16, 07:51   #5

mstezel Çevrimdışı

Lanlı lunlu konusma haddini bil. Her internette yazana da aldanma hayvanin hicbir yerine vurulmaz. Hayir diye bagrirsin baska yollar denersin bir seyi yapmamasi icin. Yaptigin matah bir seymis gibi burda bir de abartarak yazdim diyordun. Hepsi yine senin problemin, bizim degil. Rezilligini gelmis savunuyorsun burda, ne tepki alcagini bilmiyor muydun yazmadan ? Sana iyi yapmissin duzelir denmesini falan mi bekliyorsun ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-16, 10:52   #6

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

ferhatunvr tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Lan olm siz ne biliyorsunuz da konuşuyorsunuz ben önüme gelen hayvana şiddet veren birisi miyim, siz nerden bileceksiniz evde ne şartlar dönüyor hangi ortam da o hayvana bakıyorum , benim ona vurmam size büyük birşey gözü Ke bilir ancak internet de diyorlar ya. İstemediğiniz birşey yapınca yavaştan bir kalcasina filan vurun ve hayır diyin benim vurma şeklimde o idi kedinin canıni yakmadım ancak hoşuna gitmediği için küsmüş ve işi düştüğünde gelip sarmasiyor bana onun haricinde topu ile filan oyun oynuyoruz epeyi vurdum dediysem öldürecek şekilde vurmadık hafifçe birden fazla elimi dokundurdum bu kedi 1 kere bile bagirmadi canını yakmadım yani sadece benim ile küstüğü için moralim çok bozuk dün hiç gelmiyor Du yanıma nereye koysam orda duruyordu bugün geliyor yemek yediriyorum topunu gösteriyor biraz oyun oynatiyorum sonra bacağımın yanında yatıyor bende alıp kucağıma koyuyorum orda uyuyor bugün tek tepkisi eskisi gibi sık yanıma gelmiyor ben dün canım sıkkın iken abartarak yazmışım sizde vur diyip öldürmüş sunuz
Üslubunuza dikkat edin.
evde ne şartlar dönüyor hangi ortam da o hayvana bakıyorum
Evinizde ne şartların döndüğü bizi ilgilendirmez, bu sizi kediye vurmak için haklı da çıkarmaz. Hiçbirimiz laylaylom bir hayat yaşamıyoruz, hepimizin günlük hayatta karşılaştığı zorluklar var ama kedi tırmık attı diye kalkıpta kediyi pert etmiyoruz.
İnternette her okuduğunuza inanmayın bunu da biz mi öğreteceğiz? Kedinin tüyü dökülüyor diye elinize traş bıçağı alıp kediyi traş ettirin yazsalar, edecek misiniz? İlk önce kedi psikolijisine dair onaylanmış kaynaklardan makaleler, kitaplar okunulur sonra kedi sahiplerinin yorumlarına baş vurulur. Ayrıca bu forumda dahil hafifçe vurun yazan bir kişi olsa bile ardından o kişiye peş-peşe "kedi vurularak terbiye edilmez" şeklinde yorumlar gelir. Siz kediye istenmeyen davranışı yasaklamak için vurulduğunda o davranışı artık yapmadığına ve bunun insan kedi arasındaki ilişkiyi zedelemediğine dair bir kaynak göstere bilirmisiniz? gösteremezsiniz.
ancak elimi ısırmak istedi ve ben çok çabuk sinirlenen biriyim daha sonra çok sinirlendim ısırmak ile kalmadı ikide bir elimi çizmeye filan başladı neyse alıp yerine koyacak tim elime aldığımda koluma pençesini taktı ve çektiğimde kolumu 3 yerden yardı ve kanamaya başladı sinirlendim ve biraz aşırıya kaçarak sert tepki verdim ve vurdum epeyi vurdum
Burada yazdığınıza bakılırsa hiç de uyarı amaçlı vurmamışsınız. Öfke kontrolü olmayan ve bu yönde profesyonel destek almayan biri evcil hayvan bakmamalıdır. Abartarak yazdım diyorsunuz ama erkeksiniz sanırım, fiziki olarak gücünüz bir kadına göre daha fazla ne kadar yavaş vurarsanız vurun 1 aylık kedide beton etkisi yapar ki, yapmış.
şimdi nereye koysam kedimi orda hareketsiz kalıyor hareket etmiyor benden kaçmıyor kucağıma koyuyorum hareketsiz yatıyor yerde de aynı şekilde bana bir bakışları var içim parçalanıyor kucağıma alıp seviyorum tepki vermiyor sadece 1 kere acıktı ve yemek getirdim geldi onu yedi sonra gidip yere yattı tekrar dan bu anlattıklarım 2 saat önce oldu şuan kucağıma koydum ve uyuyor uyurken onu seviyorum sadece uyuduğu zaman sevdiğimde gurulduyor onun dışında koyduğum gibi yatıyor
Kedi şoka girmiş daha ne olsun.
Ben ilk mesajımdaki lafımın arkasındayım. Kediyi sokağa bırakın. İşi inada da bindirmeyin gerçekten bırakın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-16, 11:40   #7

mstezel Çevrimdışı

Ha ayrica, kedinin isi dusmez size insan degil isi dustugunde sirnassin. Size insanlik ogretmeye calisarak buyukluk gostermis resmen hayvan. Nankor degiller insanoglu gibi, heves ugruna alinip dayak yiceklerini bilseler zaten sizin gibilerin eline dusmezler. Yaptigim yorumun da, yukaridaki yorumun da sonuna kadar arkasindayim. Biraz insansaniz, cok az vicdaniniz varsa o kediyi kendinizden kurtarin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-16, 13:31   #8

Ankara
TheVio Çevrimdışı

"Yarmak" ha? İlginçmiş. Ben kolum komple tirmik iziyle az dolasmadim. Jiletci misin diyen bile oldu. Ama bir gun olsun bir tane vurmayi birak bagirmadim bile. O kediyi sagligi icin sokaga birak ve sokakta besle beslemek istiyorsan da. Bir tirmiga dayanamayip vuran adam ileride buyuyunce ki simarikliklarina , ciftlesme doneminde ki hareketlerine neler yapar hayal etmek istemiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-16, 17:53   #9

serem üyesinin avatarı

Edirne
serem Çevrimdışı

Benim kedimde beni tırmaladı öyle bir tırmaladı ki kanım 20 dakika durmadı ama ben hiç bir şekilde oğluma vurmadım da bağırmadım da kedinizin korkması normal sonuçta 1 aylık ve 1 aylık kedi sizi tırmaladı diye vuruyorsanız 1 yaşındaki kedi sizi öyle bir tırmalasa kim bilir hayvana ne yapacaksınız siz bence veterinere götürün psikolojisi düzelince alın ve iyi birilerine sahiplendirin siz Beliki hayvan bakamiycaksınız çocukların elinden kurtarmışsınız ama kendiniz kediyi Şok'a şokmuşsunuz yani keşke sokaktan eve getirmeseydiniz birde kedinin gözü kör o isterse ona yetmiştir birde siz ona vurunca hayvan kim bilir Nasıl korkmuştur yazık hayvana 1 aylık kediye vurulurum o daha küçücük insan ona vurmaya kıyamaz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-16, 19:27   #10

ferhatunvr Çevrimdışı

Yorumlarınızı tek tek okudum, aranızda güzel cevap yazanlar, kediyi veteriner e götürdüm durumu anlattım benle epeyi konuştu gözüne damla verdi onu damlatıyorum ve kedi pireli idi pire ilacı aldım onu sıkıyorum yuva yaptım ona hergün dışarı çıkarıp 4 5 saat bekliyorum başında ve hiç yaklaşmıyorum yanına yemeğini suyunu sütünü veriyorum oyuncaklar aldım onları koyuyorum yanına yiyip içip oyun oynuyor sonra yanıma doğru gelip bacağıma yaslanıp uyuyor uyuyunca da yerine koyuyorum, sevilmek istendiğinde belli ediyor kendini gelip elime başını okşatıyor bende seviyorum ve sonra yere koyuyorum bütün diyaloglarımız bu şuan o benimle oynamayı çok istiyor ben biraz oynatıyor sonra aynı şekilde oturuyorum yerime başında bekleme sebebim ise büyük kediler saldırıyor benim yanımda bile saldırmaya hay ediyorlar bu yüzden bekliyorum ek olarak fotoğraf da ki halini siz belki yanlış anlamışsınız dır diye ek düşüyorum orada uyuyor benimle birlikte tv ye bakarken uyuya kalmıştı, değerli yorumlarınız için hepinize teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-16, 19:42   #11

mstezel Çevrimdışı

Bakın bu daha yavru, çok ısırcak tırmalayacak sizi. 1.5 yaşındaki kedim oyun istediğinde kollarımı boydan boya çiziyor. Hatta bir iş görüşmesine gittiğimde kollarınıza ne oldu denilecek kadar çiziyor. Evdeki sandalyelere eşyalara zarar veriyor(çünkü benimki tırmalama tahtasına hiçbir şekilde alışmadı). Bunları söylüyorum ki şimdiden bilin diye. Bırakın vurmayı, bir kere bağırmadım ben. Bu arada süt vermeyin, ishal yapar. Bir kaşık yoğurt verebilirsiniz günlük onun yerine, kuru mamaya ek olarak. Diyeceğim o ki, cinnet geçirdiğim günlerde bile bir tek o sakinleştirebiliyor beni. Sizde de öyle olmasını umuyorum, Annesiz el kadar bir yavrudan bahsediyoruz, empati kurun lütfen.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-16, 19:47   #12

serem üyesinin avatarı

Edirne
serem Çevrimdışı

Yorumlarınızı tek tek okudum, aranızda güzel cevap yazanlar, kediyi veteriner e götürdüm durumu anlattım benle epeyi konuştu gözüne damla verdi onu damlatıyorum ve kedi pireli idi pire ilacı aldım onu sıkıyorum yuva yaptım ona hergün dışarı çıkarıp 4 5 saat bekliyorum başında ve hiç yaklaşmıyorum yanına yemeğini suyunu sütünü veriyorum oyuncaklar aldım onları koyuyorum yanına yiyip içip oyun oynuyor sonra yanıma doğru gelip bacağıma yaslanıp uyuyor uyuyunca da yerine koyuyorum, sevilmek istendiğinde belli ediyor kendini gelip elime başını okşatıyor bende seviyorum ve sonra yere koyuyorum bütün diyaloglarımız bu şuan o benimle oynamayı çok istiyor ben biraz oynatıyor sonra aynı şekilde oturuyorum yerime başında bekleme sebebim ise büyük kediler saldırıyor benim yanımda bile saldırmaya hay ediyorlar bu yüzden bekliyorum ek olarak fotoğraf da ki halini siz belki yanlış anlamışsınız dır diye ek düşüyorum orada uyuyor benimle birlikte tv ye bakarken uyuya kalmıştı, değerli yorumlarınız için hepinize teşekkürler.
Birşey değil bakın 1 aylık kediye hani hafif olsanda vurulmaz çünkü hemen alınabilirler yada korkabilirler bu arada ters cevap verdiysem özür dilerim
Kedinin durumu Nasıl şimdi ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-16, 00:28   #13

ferhatunvr Çevrimdışı

Son 2 yorum atan kişiler serem ve mstezel değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, kedinin durumu iyi keyfi yerinde bol bol oyun oynuyor ve dolaşıyor, bugün yemek yedirdim dolaştırıp oynattım son yaşananlardan dolayı bana biraz kırgın elimden yemek yiyor çağırdığım da geliyor ancak biraz daha tedbirli ayağı kalktığımda ve yürüdüğüm de biraz uzaklaşıyor bugün pek yanaşmadim tedirgin diye en son yoruldu fark ettim ve kucağıma aldım sevdim severken uyuya kaldı sonra yerine yatırdım sonra baktım elim ile oynamak istiyor bende elimi uzattım dişleri kaşınıyor Du elimi ısırdı sonra yaladı filan derken uyudu bende üstünü örtüp gittim durumu bu güvenini kazanmaya çalışıyorum ve ona hergün yeni oyuncaklar getiriyorum farklı şeyler ama o genellikle benim sigara poşetim ile oynamayı tercih ediyor ) hergün 5 6 saat oynatıp gezdiriyorum sonra uyuyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-16, 13:58   #14

serem üyesinin avatarı

Edirne
serem Çevrimdışı

Son 2 yorum atan kişiler serem ve mstezel değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, kedinin durumu iyi keyfi yerinde bol bol oyun oynuyor ve dolaşıyor, bugün yemek yedirdim dolaştırıp oynattım son yaşananlardan dolayı bana biraz kırgın elimden yemek yiyor çağırdığım da geliyor ancak biraz daha tedbirli ayağı kalktığımda ve yürüdüğüm de biraz uzaklaşıyor bugün pek yanaşmadim tedirgin diye en son yoruldu fark ettim ve kucağıma aldım sevdim severken uyuya kaldı sonra yerine yatırdım sonra baktım elim ile oynamak istiyor bende elimi uzattım dişleri kaşınıyor Du elimi ısırdı sonra yaladı filan derken uyudu bende üstünü örtüp gittim durumu bu güvenini kazanmaya çalışıyorum ve ona hergün yeni oyuncaklar getiriyorum farklı şeyler ama o genellikle benim sigara poşetim ile oynamayı tercih ediyor ) hergün 5 6 saat oynatıp gezdiriyorum sonra uyuyor
Birsey değil biraz daha zaman alabilir sizin güveninizi kazanmak icin ama merak etmeyin güvenini tekrar kazanabilirsiniz eğer elinizi ısırmasını istemiyorsanız damak kaşıma şeyi alabilirsiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-16, 01:32   #15

trablus Çevrimdışı

Kediyi alın bir aile psikoloğuna gidin. İkinizde Sorunlarınızı anlatın, Şiddet çözüm değil.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları