Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 10-10-15, 14:29   #1

Umur Doğu Türkkan üyesinin avatarı

Çanakkale
Umur Doğu Türkkan Çevrimdışı
Varsayılan Kedim 1 yaşında ve çok saldırgan

Sahibi olarak ben bile kedimi çok az sevebiliyorum. Kucağıma zorla alıyorum daha bir kere bile kendi sevdirmedi hep ben zorla seviyorum. Kolumu kedimin tırnak izleriyle ve ısırdığında kanattığı izlerle dolu. Eve gelen misafirlere de çok saldırgan. Nadiren gırıldadığını görüyorum. Bu duruma inanılmaz üzülüyorum. Kendisini sevdirmeyen bir kedim var. Yardımcı olabilir misiniz lütfen ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-15, 15:16   #2

Tedoş Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedim 1 yaşında ve çok saldırgan

1 yaşına gelmiş. Kediniz kızgınlıkta olabilir , kısırlaştırmanızı tavsiye ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-15, 17:08   #3

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

Biraz daha detay verseniz? hep mi böyleydi? ne zamandır sizinle beraber? bir travma geçirdi mi? oyun oynuyor mu? siz yanına gittiğinizde nasıl tepki veriyor? siz hiçbişey yapmadan yanınıza gelip oturur mu? kısır mı değil mi? erkek mi dişi mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-15, 03:31   #4

Çanakkale

1 haftalık gibiyken buldum Azmanı. Annesi yoktu. Hep böyle sinirli 2 dakikayı bulmuyor sevmem ısırıkları başlıyor hemen. Hiç bir zamanda yanıma gelmez kucağıma ben alırım kucağımda da zorla durur. Benimle oyun oynamaları yine tırmalamalarıyla sonlanıyor. Bana sinir yapıyor hep. Örnek vermem gerekirse yapmaması gereken bir şeyi yaptığında kızınca ben odadan çıkarken koltuğun arkasında saldırı pozisyonunda bulunup bacağımı ısırır. Oyun amaçlı bir ısırıkta değil. Kısır değil,erkek. Kısırlaştırmaktan korkuyorum. Sonuçta düşününce hiç hoş değil. Ona iyi gelecek diye düşününce de kararsız kalıyorum. Ben yanına gidip sevmek istediğimde kaçıyor genelde. Bazen de çok az sevdirip gidiyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-15, 13:06   #5

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

1 yaşında diyorsunuz kısırlaştırmadınız da. Asabiyetinin nedeni bu olmasın? cinsel hayatını doya-doya yaşaya biliyor mu? Ben her durumda kısırlaştrma taraftarıyım, nedeni ne olursa olsun kısırlaştırılmayan kedi tutulmaz evde sahibine de yazık hayvana da. Oyun oynarken elinizle/ayağınızla temas etmesin. Severken ısırdığında canınızı acıtıyor mu peki? benim kızım da ben severken artık sevilmek istemiyorsa hafifce sırır elimi/parmağımı.Ama böyle ısırmak gibi de değil ağzına alıp bırakıyor hafifce canım yanmıyor. Zaten ısırmasından önce kuyruğundan anlıyorum sıkıldığını, önce hafif hafif oynatır sonra hızlandırır bu arada bırakırım gitmesi için. Canınızın yandığını belli etmelisiniz ona, benimkinin de ayarı yoktu küçükken ben canım yandığında ayyyy diye bir ses çıkarıp elimi ağzından alıp yere sarkıtırdım o da gelip bir iki kere yalardı, bazen de tekrar ısırırdı kalkıp giderdim yanından. Şimdi biliyor ayarı canımı yakmıyor ısırdığında (tararken hariç onda da eldiven kullanıyorum)
Kedileri zaten her canımız istediğinde sevemeyiz. Biraz doğru anı kollamak gerekir sakin ve uykulu bir halinde yanına gidin severek kucağınıza alın konuşun onunla,sevmeye başından başlayın, ben önce gözlerinin arası ile alın bölgesini aşağı-yukarı yaparak severim.Kedim kucakta kalmak istemese de bunu yaptığında sakinleşir, sonra yavaşca geriye doğru ilerler boynunu sever/kaşırım bi süre sonra daha da aşağıya sırtından kuyruğuna doğru severim başka taraflarına dokunmam hoşlanmıyor siz de böyle yapmıyorsanız deneyin. Ani haraketler yapmaktan kaçının. Kuyruğuna dikkat edin bırakmanız gerektiğinde bırakın, uslu bir sevme seansının ardından bir ödül verirseniz iyi olur.
Bide bütün gıcığı size mi? evde başka birisi de varsa ona karşı tavrı nasıl?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-15, 18:21   #6

Çanakkale

Her şeyi denedim. Isırdığında canımın yandığını da belirtmiştim ama sonuç hep aynı. Ben az da olsa sevebiliyorsam aile üyeleri ya da benden başka biri hiç sevemiyor. Hep kendi halinde takılmak istiyor. Mesela biraz seveyim ısırmaya başlar sonra arka patileri ile elimi sert bir şekilde itmeye başlar. Uykuluyken de alırım kucağıma yine biraz durur kaçar. Anlayacağınız Azman hep aynı. Irkından mı olsa gerek kısırlaştırılması gerektiğinden mi bilmiyorum. Daha hiç çiftleşmedi. Başka bir kediyle daha hiç bir teması olmadı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-15, 20:25   #7

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

yavruyken de böyleydi yani? Hiç çiftleştirmediyseniz kızgınlığa girdiğinde ne yapıyorsunuz? Çiftleştirmeyecekseniz çok anlamsız kısırlaştrmamanız, çiftleşmediği için hem fiziki hem psikolojik sorunlar yaşaya biliyor kediler.Gerçi karakteri yavruyken de böyleydiyse kısırlaştırmanın çözüm olacağını zann etmiyorum, biraz azalır belki ama 100% değişmez karakteri. Fiziki bir rahatsızlığı falan mı var acaba. hiç ellemeseniz/kızmasanız da gelip saldırır mı ayağınıza filan? Sevdiğinizde birden mi ısırır yani sıkıldığına dair bir belirti göstermeden mi (kuyruk sallama gibi) ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-15, 21:00   #8

Çanakkale

Hiç çiftleştirmedim evet ama artık aile üyeleri de istemiyor oğlumu. Gözümün alt kısmını tırmaladığı oldu kötü bir şekilde. 3 yaşında ki yeğenimi de tırmaladığı için Azmanın gitmesini istiyorlar. Sevdiğimde tabiki de belli ediyor miyavlayarak kuyruk sallamasından ama bende mecburen zorla seviyorum artık. Çok kötü bir şey çünkü onu o kadar çok sevmeme rağmen küçüklüğünden beri yanımda olmasına rağmen sevgimi istememesi sinirimi bozuyor ister istemez. Sevmeye kalkıyorum kaçıyor,kucağıma alıyorum durmuyor. Birlikte uyumak sarılarak uyumak istiyorum durmuyor ayak ucumda uyuyor ya da ben uyurken uyutmuyor ayağımı ısırıyor. Oyundur diyorum tepki vermedikçe şiddetleniyor ayağımı ısırması. Kısırlaştırsam da aynı olacak düşüncesindeyim. Fiziki anlamda da bir sorunu yok. Büyük ihtimal anneden ayrı kaldığı için travma olmuştur. Çünkü en az 1 aylık iken anneden ayrılması gerekiyor. Ben bulduğumda da annesi yoktu. Biraz daha aç kalsaymış ölecekmiş hatta oğlum. Onu bu kadar sevmeme rağmen onun bana bu davranışları beni gerçekten ok üzüyor. Hiç ellemediğim zamanlarda da ısırıp kaçma pati atıp kaçma huyu var. Evde ki diğer aile üyelerine de aynı şekilde.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-15, 22:24   #9

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

Benim tamamen şahsi düşüncem kedilerin insanla uyumaması, bir rahatsızlık/kaza oluşmasın diye. Tamamen tırmıksız/ısırıksız kedili bir hayat da mümkün değil bence. Kedisi olan bir insan zaten karşılıksız aşk yaşar gibidir biraz Onu bu şekilde kabullenmeniz lazım sanırım. Yinede insanın siniri bozulur ister-istemez hakkınız var bu konuda. Ben sizin yerinizde olsam kedimi vermezdim, doğruya doğru konuşalım kediniz cins olmadığı için sahiplendirme konusunda sıkıntı çekersiniz, karakteri de üstüne cabası. Kıyamazdım ben.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-15, 00:27   #10

Çanakkale

Bende kıyamıyorum zaten. Gitmesini de istemiyorum ama gözümün altında ki derin çizikten sonra Azmanı istemiyorlar. Gözüme gelseydi büyük sorunlar yaşayacaktım çünkü. En sonda burnum kanadı zaten oğlum bu kadar sinirliyken kimse istemez sokakta bulur kendini. Bir çok arkadaşımı biliyorum kedisiyle sarılarak uyuyan. Gördükçe böyle kediler benim oğlum daha sevdirmiyor bile diye üzülüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-15, 13:39   #11

Adana
paşa-ceyda Çevrimdışı

evet gerçekten ailesiyle yaşayan biri için çok zor bir yerden sonra kabullendirmeniz. ama lütfen önce bir kısırlaştırın en azından belki dokunulmadıkça saldırma durumu olmaz.calypso ya katılıyorum çoğu zaman karşılıksızdır aşkımız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-15, 20:41   #12

calypso üyesinin avatarı

calypso Çevrimdışı

Okul yıllarındayken sınıf arkadaşlarımdan birinin köpeği vardı, yaşlanınca saldırganlaşmıştı. Sık-sık saldırıp ısırıyordu ailesi istemiyordu evde artık, en sonda arkadaşımı çok kötü ısırdı,dikiş atmıştılar kaç gün okula gelememişti. Dedesi de sinirlenip tüfekle vurmuştu köpeği. Bunu anlatmamın nedeni, aileler çocukları zarar görmesin diye kedi/köpeklerden çabuk vaz geçe biliyorlar. Tekrar zarar verirse tüfekle vurmazlar belki ama tutup sokağa ata bilirler. İyi düşünün hem kendiniz hem azmanın iyiliği için doğru kararı vermeye çalışın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-15, 00:21   #13

Çanakkale

Ne yapacağımı bende bilemiyorum gerçekten. Ailelerde haklı,empati kurduktan sonra. Kim çocuğuna zarar gelmesini ister. Oğlumu kısırlaştırmak en mantıklısı sanırım ondan sonra da aynı olup olmayacağı meçhul.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları