Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 14-08-13, 12:18   #46

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kediciğimle uçak yolculuğu ???

Arkadaslar bizim ucakla yolculuk isi malesef olmuyor
Almanya devletinin is güzarligi yüzünden mavisim cikis yapamiyor.

Kuduz asisi yapilasi gerek dediler yaptirdik, yok efendim 1 ay sonra kanini alacaklarmis, bakacaklarmis asi ise yaramismi, yok yaramamissa tekrar yapacaklarmis, 2 ay sonra yine kan alacaklarmis tekrar bakip olup olmadigini söyleceklermis.

Yani oda ise yaramazsa, yine yine yine, olana kadar buda bazen 6 ay sürebiliyormus.

Mavisim Türkiye´ye gelemiyor bu yüzden, onu kaynima birakacagiz o bakacak ama cocuklar ve ben cok mutsusuz
Inanilmaz üzülüyoruz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-13, 12:24   #47

İstanbul (Avrupa Yakası)
ggulsahh Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Kuduz asisi yapilasi gerek dediler yaptirdik, yok efendim 1 ay sonra kanini alacaklarmis, bakacaklarmis asi ise yaramismi, yok yaramamissa tekrar yapacaklarmis, 2 ay sonra yine kan alacaklarmis tekrar bakip olup olmadigini söyleceklermis.

Yani oda ise yaramazsa, yine yine yine, olana kadar buda bazen 6 ay sürebiliyormus.

Mavisim Türkiye´ye gelemiyor bu yüzden, onu kaynima birakacagiz o bakacak ama cocuklar ve ben cok mutsusuz
Inanilmaz üzülüyoruz
anlamıyorum bi kedicik napıcak bu kadar insanlara ...
maalesef bende götüremedim lokumumu 5 günlük bi ayrılıktı neyseki ama sürekli aklım ondaydı cok mutsuz bi tatil oldu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-13, 19:53   #48

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Bizim icinde cok mutsuz bir tatil olacak 2 bucuk haftaligina gidiyoruz üstelik.
Mavise cok alisdik kizim aglamakdan perisan oldu, almanyayi sevmiyoruz ailecek nefret etmek icin bir nedenimiz daha oldu
Sanki mavis kuduz olacak sonrada tüm insanlari yiyecek, esrar kacakcisi olsaydi daha sorunsuz gecis yapardi, adaletsiz dünya, hayvanami adaletli olacak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-13, 20:01   #49

Pıtırsonic Çevrimdışı

çok üzüldüm elif hanım neyse ki bırakacağınız güvenilir bir yer var. bu yüzden keyfinizi olabildiğince bozmamaya çalışın. ne yazık ki bu düzende yapılabilecekler çok kısıtlı. bir gün değişeceğini ummak dışında yapabileceğimiz pek bir şey olmuyor..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-13, 21:19   #50

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Inanilmaz üzülüyoruz

Beni yanlış anlamayın ama böylesi daha iyi olmuş çünkü Almanya dönüşte size ayrı zorluk çıkarır almaz hatta uyutma yoluna gidebilirlerdi. Bu ülkelerin bizlere hiç güveni yok aslında suçlu biraz da Türkler daha önceleri Almanlar Türkiye'den gelen hayvanları alıyorlarmış ama bir kontrolde Almanya'ya sokulan köpeklerde yapılan tahlil sonucu kuduz mikrobuna rastlanmış. Sağlıkla yolculuğunuz yapın dönün mavişe yine kavuşursunuz önemli olan güvenilir ellere teslim etmeniz .İyi yolculuklar diliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-13, 21:33   #51

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Beni yanlış anlamayın ama böylesi daha iyi olmuş çünkü Almanya dönüşte size ayrı zorluk çıkarır almaz hatta uyutma yoluna gidebilirlerdi. Bu ülkelerin bizlere hiç güveni yok aslında suçlu biraz da Türkler daha önceleri Almanlar Türkiye'den gelen hayvanları alıyorlarmış ama bir kontrolde Almanya'ya sokulan köpeklerde yapılan tahlil sonucu kuduz mikrobuna rastlanmış. Sağlıkla yolculuğunuz yapın dönün mavişe yine kavuşursunuz önemli olan güvenilir ellere teslim etmeniz .İyi yolculuklar diliyorum
hülya hanım haklı. daha önce de bu forumda kedisini götüremeyen bir bayan vardı hatırladınız mı? üstelik o bi ada ülkesine yai avustralyaya gidiyordu ve kedisini kesinlikle götürememişti. üzülmeyin muhakkak bu işte de bir hayır vardır. sıkmayın canınızı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-13, 00:33   #52

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

O bayani hatirliyorum cok ugrasmisdi, avusturalya´ya temelli gidiyordu esi orda calisacak diye ama kedisini götürmeyi basaramamislardi.

Ben Türkiye´ye gidecegimiz icin endiseliydim, orda kaybolur korkusu cok rahatsiz ediyordu beni, tasmaya bile bu yüzden alistirdim, tasma etiketi aldim annemin telefonunu falan yazdim.

Ama annemler Istanbul bagcilarda oturuyor, orda kalacagimiz icin, kiz kardesim bu muhitte, mavis sokaga ciksa yani kaybolsa biri ekstra onu yakalayip boynundaki telefonu aramaz dedi.
Abla kimse ugrasmaz, millet kedi düsmani diyede eklemisdi.

Bu konuda malesef hakli, ama en azindan bizimle olur, gözümüzün önünde olur diye düsünmüsdük.

Simdi kaynim ve esi bakacak, esi alman bir kadin, henüz cocuklari yok, ama sabine (yani alman eltim), 22 sene kedi beslemis büyütmüs 2 kedisi, 1 köpegi ve kusu varmis. Ama tam bir kedisever.

Bugün evi bir görsün diye mavisi götürdük, kutusundan cikardim zorla, cikmak istemedi, kucagima aldim sabine´ye alissin diye, ama bizim ki, koltukla yastik arasina girdi ve ordan cikaramadik.

Oda hakli hic gitmedigi bir ev, biz gitsekde 2-3 saatlik oturmaya mavisi hic götürmemisdik.
Aslinda bu vesileyle sabine´nin bir kedisever oladugunuda ögrendim, bilmiyordum.

Onu sevmeme neden oldu bu bilgi, almanlar soguk insanlardir, fakat ilk kez mavisi sevmek onu oynatip rahatlamak icin caba harcadigini gördüm, bu benim cok hosuma gitti.

Istanbulda cok güzel hediyeler alicam sabine´ye, icimi rahatlatti.
Meyer merhametli birisiymis mavisim sayesinde daha iyi tanimis oldum.

Bugün alistirma turu attik, sabine´de keske simdiden kalsaydi dedi, ici gitti, mavise.
Cok sessiz ve sakin bir kedi dedi, normalde korktuklarinda sahibinide tirmalayan cok kedi gördüm dedi.
Özelikle arabayla gittigimiz icin arabada cok stres oluyor kediler ve köpekler dedi, onunda stresi vardir üzerinde dedi.

Hatta söyle bir durum oldu mavis bazen koltuk arkasina girer evde serin diye, bizde ciksin diye mavis mama diye sesleniriz mama kelimesini duyan mavis nerde olursa olsun kosarak gelir, mamalarindan haric ekstra yemek verdigimizi ve onlarinda cok leziz seyler oldugunu cok iyi biliyor

Ordada yastik altindan ciksin diye esim mavis mama diye seslendi, mavis kafayi cikardi esimde aldi kutusuna koydu.

Mama almancada Anne demek, sabine´de dediki ne güzel annesine düskün
Oysa bogazina düskün bizimki, ozaman söyledik Türkce mama, bebekyemegi anlamindadir diye, cok sasirdi.
Dedi mavis icin Türkcede ögrenmem gerekiyor

Götürdügümüz veteriner kilinigi zaten biliyor, telefonunu verdik yinede, evini cuma götürecegiz, ama tuvaletini, suyunu yemeklerini cumartesi götürecegiz, erkenden maviside birakip havalanina gidecegiz.
Kizim yol boyunca aglayacak yine, bende teselli etmeyle ugrasicam.

Ne yapalim, rabbim böyle uygun gördü demekki vrdir bir bildigi böyle olmasi gerekiyormus, ama yinede bir yanim eksik kalacak bu Türkiye tatilimizde

Hepiniz ilgilenip okuyup, cevap yazdiginiz icinde cok tesekkür ederim sözleriniz benim kendimi iyi hissetmemi sagliyor sagolun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-13, 00:48   #53

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Öncelikle kolaylıklar diliyorum maviş terkedilmiş duygusu yaşayabilir oraya alışması da zaman alır ama o kadar seven bir insan varsa çok da zorluk çekmez ve gelince size fazlaca kapris yapacak hatta biraz küser bence siz sizin kokunuzun olduğu bir tshırt havlu gibi bir şeyi de götürün sizin kokunuzu almak onu rahatlatır. Ayrıca Türkiye'de başına bir şey gelebilirdi burada sokağa yalnız bırakmamalıydınız tasması elinizde olmalı buradaki insanlara ne yazık ki hiç güven olmaz kardeşiniz çok doğru şeyler söylemiş
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-13, 19:42   #54

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle kolaylıklar diliyorum maviş terkedilmiş duygusu yaşayabilir oraya alışması da zaman alır ama o kadar seven bir insan varsa çok da zorluk çekmez ve gelince size fazlaca kapris yapacak hatta biraz küser bence siz sizin kokunuzun olduğu bir tshırt havlu gibi bir şeyi de götürün sizin kokunuzu almak onu rahatlatır. Ayrıca Türkiye'de başına bir şey gelebilirdi burada sokağa yalnız bırakmamalıydınız tasması elinizde olmalı buradaki insanlara ne yazık ki hiç güven olmaz kardeşiniz çok doğru şeyler söylemiş

aynen hülyaya katılıyorum, hadi ya maviş kaybolsydı? düşünmk bile istemiyorum benim erkek kedim mayıstan beri kayıp ve ilan bastırdık, her yere haber verdik, tasmasında telefonlarmız vardı ama... kimse zahmt edip aramadı görenlr de görmezdn gelmiştir muhakkak, o kadar aradık bulamadık. üzülmyin, 2 hafta çabuk geçer.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-13, 20:27   #55

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Haklisiniz kayboldugunu düsünmek bile istemiyorum.
Biran önce gidip dönmeyi istiyorum, mavis ait oldugu eve geri dönsün, sanirim mavisle gecirecekleri zamani kiskaniyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-13, 00:33   #56

Ankara
Ashley Çevrimdışı
Unhappy Cvp: kediciğimle uçak yolculuğu ???

Bizde biray sonra ucakla, kedimle birlikde gidiyoruz, tam 3 saate yakin ucucagiz.

Pıtırsonic arkadasinda dedigi gibi, kediniz oldugunu bildirmeniz gerekiyor bilet alacaginiz yere.

5 kiloyu geciyorsa kediniz (tasima kabiyla birlikde) malesef ucak icine almiyorlar.
Tasima kutusunu tarttim ben, THY´nin istedigi ölcülerdeki tasima kabi 400gr.

Ona görede kediniz 4 bucuk kiloyu gecmese iyi olur.
Kediniz daha hafifse bile, sizden önce birisi basvurmussa yine kediniz ucagin altinda yolculuk yapar.

Yasa geregi ucak icinde sadece 1 kedi olma zorunlugu varmis, yani kim erken yer ayirtirsa o aliniyor, ben nerdeyse 6 ay önce yer ayirttim.

Yolculuk yapacaginiz ucak sirketini aramanizi tavsiye ederim, onlar size neler gerekdigini daha net anlatacaklardir.
Simdiden iyi yolculuklar dilerim.

Bende kedimle birlikte uçacağım ve çok sıkıntı yapmış durumdayım çünkü hala uygun taşıma çantasını bulmuş değilim. Kızım 4.4 kg. Pegasus la uçacağız ve 5 kg sınırı var kabin içinde. Yanıma almadan gitme ihtimalini düşünemiyorum bileee ( Kargoda hiç mi hiç taşındığını düşünemiyorum( 400 gr olduğunu söylediğiniz çanta hangisi acaba?? Uygun çantayı buldunuz mu siz? Ben araştırmalarım sonucunda Karlie Star pet taşıma çantasını bulmuştum 890gr. Sipariş verdim 1.5 kg çıktı. LÜtfen yardımmmm. Tecrübeli arkadaşlar; lütfen çanta önerilerinizi bekliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-13, 01:46   #57

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hic sert bir kutu almayin, onlar agir oluyorlar, yumusak canta seklinde olsun.
Bizim canta buydu, hic bir sorun cikmadi ama bizde bu kuduz asisi yüzünden kedimizi götüremedik.
Ama dönüsde bir kedi getirdim, mavis icin aldigimiz bilet gecerliymis, bu cok isimize yaradi.
Kediyle ucuyorsaniz size ucagin ya önünden ya en arkasindan yada ortadaki bosluga denk gelecek yerden veriyorlar bileti.
Yaniniz bosluk oldugundan kedinizin tasima kabini oraya koyabiliyorsunuz. Gerci ben kucagimdan hic indirmedim

BIrde sansada bakiyor bu is, hani bavul tartan yere gidip biletinizi aliyorsunuz ve bavulunuzu veriyorsunuz ya, iste ordaki kisi kedi seven birisiyse hic tartmiyorlar bile, ama sevmiyorsa gicikligina inceden inceye tartiyorlar.

Ben pasayi getirdigimde, ordaki bayan ben kedileri cok severim cok tatli dedi, tamam gecin dedi ama onun yanindaki gicik bir bayan dedi hayir tartman gerek, dedim nesini tartacaksiniz, zaten 2 aylik 500 gr gelmez bile, cantaninda 4 kilo olacak hali yok. Yok dedi cantaya koyun tartinin üstüne koyun tarticaz, allahin merhametsizi maksat ise comak sokmak.

Dedigini yaptim toplamda 800gr geldi, bende ben demisdim ama 2 aylik yavru 5 kg mi gelecek saniyorsunuz dedim ama o cok bilmis kadin bizim görevimiz bu tartmak zorundayiz deyip isi bagladi

Insallah size böyle kalpsizler denk gelmez, grami gramina ölcüyorlar yoksa
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-13, 10:47   #58

Ankara
Ashley Çevrimdışı

Neden böyle tuhaf bizim insanımız hayvanlara karşı Bavullarda 200-300 gı ı görmezler, evcil hayvanlarımıza gelince gramı gramına ölçerler.Neyse ki sizinki yavruymuş bu sefer. Ağırlık sorunu olmamış şükür.

Evet bende böyle yumuşak çanta bakıyorum ama hepsi en azından 1.300 kg. Siz 400 gr olduğunu belirtmiştiniz bu çantanın. Nereden temin edebilirim? Bir de o havalandırma yerlerini yırtarlar mı diye endişe ediyorum. Hırçın değil kedim ama ilk kez uçağa binecek ne tepki verecek bilmiyorum. Mesela araba yolculuğunu çok seviyor. 6 saat gidiyor hiç sesi çıkmıyor bin şükür...

Bütün netten sipariş verebileceğim siteleri inceledim pek bu çantaya benzer bir çanta görmedim. Nasıl alabilirim yönlendirir misiniz beni lütfennnnn?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-13, 19:05   #59

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Ben bu cantayi burdan almanya´dan aldim. sizi yönelendirecegim bir yer bilmiyorum malesef
Hayvan tasima icin yapildigindan, yandaki aglar kesinlikle yirtilmiyor, cok saglam.

Ama söyle birsey yapabilirsiniz, bu cantalarin, icine koyulan sert mukavva parcasi var, hani cantanin en altina konuyor.
Onu tarti sirasinda cikarirsiniz, ayrica yandaki omuz askisi var onuta cikardiginizda bayagi bir fark eder kiloda.

Yani cikarabilceginiz nekadar parcasi varsa cikarin, tartidan sonra tekrar takarsiniz, aklima baska bir cözüm gelmiyor.

Böyle bezden cantalar digerlerine göre daha hafif, ama tamamen plastikden, bol delikli bir tasima kabini tartirmisdim 450 gr gelmisdi.
Onuda almak istemisdim ama esim yumusak bir canta olsun dedi, o yüzden bu cantayi almisdik.
Biz burdaki petshop´dan yani (Kölle Zoo) almisdik.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-13, 21:49   #60

Ankara
Ashley Çevrimdışı

Almanya'dasınız anladım. Tühh keşke TR den alınmış bir şey olsaydı. Böyle şeyler başıma geleceğini bilseydim Amerika'dan dönüş yaparken alıp gelirdim.

Çokkk teşekkür ederim bilgiler için. Umarım uygun çantayı 2 hafta içinde bulabilirim artık...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları