Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 24-07-13, 08:56   #31

İstanbul (Avrupa Yakası)
ggulsahh Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kediciğimle uçak yolculuğu ???

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ah! keske onunla misarfirlige gidecek yerimiz olsaydi.
Sansima kediden korkan yakinlarim ve yine kedinin tüyünü öldürücü sanan tanidiklarim var
Bizim eve geldiklerinde bile mavisimi oglumun odasina koyuyorum, kapiyi kapatiyorum oglumla zaman geciriyorlar misafirler gidene kadar.
Öyle bir misafirlik sansimiz yok. Türkiye´ye bile götürüyorum ona para verip bilet aliyorum diye alay konusuyum
Ama millet ne der diye yasasaydim, onlar gibi olurdum, ben bu halimden mutluyum, kim ne derse desin UMURUMDA DEGIL
evet bende bunları yasıorum ne yazıkki bi yere davet edilince yatılı olarak kusura bakmayın lokum olmadan gelemem diyorum korkanların tüyünden ölcez sananlara asla gitmiorum yavas yavas herkes kabullenmeye basladı onu kabul etmeden beni göremiceklerini

zihniyeti değiştirebilsek keske
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-13, 10:03   #32

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

ah ah bende değiştirebilsem. yok tüyünden ölürsün yok tüyünden kör kalırsın, yok hastalık kaparsın falan da falan daha bir sürü şey. gerçi bizim Hera ile bir yere gitme gibi bir durumumuz olmadı şimdiye kadar ama, ileride bir gün türkiyeye geri dönüş yaptığımızda neler olur hayal dahi edemiyorum. geçenlerde tatile gittiğimde yolda annesiz 1.5 - 2 aylık bir yavru peşimize takıldı biz de eve aldık sahiplendirme ilanı açacaktım, sabah olduğunda bütün aile tepeme üşüştü bu kedi burdan gidecek diyerek.... oysa bırakın eve almayı yavruyu balkonda tutuyorduk kapalı kutu içerisinde ne olur ne olmaz...

yok kedi nankördür odur budur.. bu zihniyet değişmedikçe biraz zor. bence okullarda hayvanları sevme hakkında da eğitim verilmeli... inanın çoğunuzu çok iyi anlıyorum özellikle bu tüy, kist konularında bende ayni şeyleri yaşıyorum çünkü. düzenli aşılanan ilaçlanan kedide hastalık olmaz diyorum ama nafile.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-13, 10:19   #33

İstanbul (Avrupa Yakası)
ggulsahh Çevrimdışı

imagine tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ah ah bende değiştirebilsem. yok tüyünden ölürsün yok tüyünden kör kalırsın, yok hastalık kaparsın falan da falan daha bir sürü şey. gerçi bizim Hera ile bir yere gitme gibi bir durumumuz olmadı şimdiye kadar ama, ileride bir gün türkiyeye geri dönüş yaptığımızda neler olur hayal dahi edemiyorum. geçenlerde tatile gittiğimde yolda annesiz 1.5 - 2 aylık bir yavru peşimize takıldı biz de eve aldık sahiplendirme ilanı açacaktım, sabah olduğunda bütün aile tepeme üşüştü bu kedi burdan gidecek diyerek.... oysa bırakın eve almayı yavruyu balkonda tutuyorduk kapalı kutu içerisinde ne olur ne olmaz...

yok kedi nankördür odur budur.. bu zihniyet değişmedikçe biraz zor. bence okullarda hayvanları sevme hakkında da eğitim verilmeli... inanın çoğunuzu çok iyi anlıyorum özellikle bu tüy, kist konularında bende ayni şeyleri yaşıyorum çünkü. düzenli aşılanan ilaçlanan kedide hastalık olmaz diyorum ama nafile.
ne yazıkki araştırdım diyorum doktorlara sordum diyorum bu kezde onlar kedi seven doktorlardır diyolar gercekten analmıorum insanları ya gercekten inanarak söylüyorum ki ev kedileri cogu insandan daha temizdir kesinlikle biz bile bir suru yere girip cıkıoruz paralara dokunuyoruz o kuzucuklar tüm gün evin içinde ve zaten titizlik hastası canlılar .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-13, 11:13   #34

Ankara
blacksea_08 Çevrimdışı
Angry Cvp: kediciğimle uçak yolculuğu ???

Bunu ilk duydugumda THY bilet satisindaki adamada söylemisdim cok sacma bir kural demisdim.
Ne zarari var kedinin insana diye ama söyle bir cevap vermisdi, kediye alerjisi olanlar sikayet edebilir demisdi.
Hayvan severden cok hayvansevmeyen cok bu dünyada, oda yetmez gibi sevenleride sevdiklerine pisman etme politikasi uyguluyorlar
Ben de sürekli ağlayan çocukları ile uçağa binenlerden rahatsız oluyorum ama onlara ses yalıtımlı bir kabin verilmiyor ne yazık ki. Çocukları da bagaja koysunlar o zaman ayrıca kedinin desibeli bir çocuğunki ile kıyaslanamıyor! Her neyse, Kafesi ile 6 kilo ağırlığa kadar yanınıza alabiliyorsunuz kediciğinizi. Eğer 6 kilodan fazla gelirse ne yazık ki bağaja alınmak zorunda. Yanınıza alacağınız kedi için önceden rezervasyon yaptırmak zorunlu, kapanın elinde kalıyor Ancak bu durumda da online chek-in yaptıramıyorsunuz, bankoları kullanmanız gerek. Havaalanına mümkün olduğunca erken gidiniz. Biz de yarın sabah birlikte uçacağız ondan epey bilgi edindim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-13, 11:21   #35

Ankara
blacksea_08 Çevrimdışı

ggulsahh tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evet bende bunları yasıorum ne yazıkki bi yere davet edilince yatılı olarak kusura bakmayın lokum olmadan gelemem diyorum korkanların tüyünden ölcez sananlara asla gitmiorum yavas yavas herkes kabullenmeye basladı onu kabul etmeden beni göremiceklerini

zihniyeti değiştirebilsek keske
Dün iş yerinden arkadaşlarım ilk defa evime geldi ve yavru kedim olduğunu biliyorlardı. Meğer birinde fobi varmış. Odaya kapatmak zorunda kaldım yavrucuğu.O kadar da sevgi dolu bir kız ki, asla tırmalamaz, sürekli sevilmek ister, oynamak ister başka bir sorunu yok ama anlatamadım ve kapattım. O kapıyı tırmalayıp ağlama sesi hala kulaklarımda, hala gözlerim doluyor Bu ilk ve sondu, kimse kusura bakmasın ne korkan misafiri eve davet ederim ne de kedimle evlerine giderim. Bir de bugün demez mi kedii al bize gel benim kızım oynasın hepten dellendim kesin bir dille HAYIR GELMEM VE KEDİMİ DE BRİ DAHA ASLA KAPATMAM dedim, anlamıştır heralde.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-13, 11:34   #36

İstanbul (Avrupa Yakası)
ggulsahh Çevrimdışı

blacksea_08 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dün iş yerinden arkadaşlarım ilk defa evime geldi ve yavru kedim olduğunu biliyorlardı. Meğer birinde fobi varmış. Odaya kapatmak zorunda kaldım yavrucuğu.O kadar da sevgi dolu bir kız ki, asla tırmalamaz, sürekli sevilmek ister, oynamak ister başka bir sorunu yok ama anlatamadım ve kapattım. O kapıyı tırmalayıp ağlama sesi hala kulaklarımda, hala gözlerim doluyor Bu ilk ve sondu, kimse kusura bakmasın ne korkan misafiri eve davet ederim ne de kedimle evlerine giderim. Bir de bugün demez mi kedii al bize gel benim kızım oynasın hepten dellendim kesin bir dille HAYIR GELMEM VE KEDİMİ DE BRİ DAHA ASLA KAPATMAM dedim, anlamıştır heralde.
aynen kimse kusura bakmasın bende kedimi kapatamam istemiolarsa gelmesinler..
hayır bide böleleri var ay getirde bizim cocuklar oynasın sanki peluş oyuncak
aslında gercekten evcil hayvanı olmayanlar anlamaz aslında onlar hiç büyümeyen minik bebeklerimiz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-13, 16:24   #37

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

aslında gercekten evcil hayvanı olmayanlar anlamaz aslında onlar hiç büyümeyen minik bebeklerimiz
Birde böyle bir durum söz konusu sanki kedi demek cocuk oyuncagi demek.
Kücük cocugu varsa tanidiginizin " gelelimde cocuk kedi sevsin" diyorlar.

iyide bakalim benim kedim cocuk seviyormu?
Hic bunu düsünen yok.

Mavisim cocuklara atar yapiyor saldiriya geciyor, ondan sonrada " amanin cizdi elini mikrop kapacak" sanki aids tasiyor kediler.

Hayvan sevgisi olmayanlarda bu düsünceleri degistirebilecegimizi hic sanmiyorum.

Tasima suyla degirmen dönmez demisler, verme akilla adam olunmaz.
Benim bu konuda umudum iyice tükeniyor ne yazik ki
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-13, 17:14   #38

İstanbul (Avrupa Yakası)
ggulsahh Çevrimdışı

Birde böyle bir durum söz konusu sanki kedi demek cocuk oyuncagi demek.
Kücük cocugu varsa tanidiginizin " gelelimde cocuk kedi sevsin" diyorlar.

iyide bakalim benim kedim cocuk seviyormu?
Hic bunu düsünen yok.

Mavisim cocuklara atar yapiyor saldiriya geciyor, ondan sonrada " amanin cizdi elini mikrop kapacak" sanki aids tasiyor kediler.

Hayvan sevgisi olmayanlarda bu düsünceleri degistirebilecegimizi hic sanmiyorum.

Tasima suyla degirmen dönmez demisler, verme akilla adam olunmaz.
Benim bu konuda umudum iyice tükeniyor ne yazik ki
aynen öyle ya hayvan sevgisi gerçekten küçük yasta cocuklara aşılanmalı yoksa bi daha o yeteneği kazanamıyor insanlar ne yazıkkki
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-13, 20:34   #39

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

maalesef Türkiye'de ve dünyada, kedi kılı kist yapar, kedi kılı kör eder, kediler nankördür, kediler pistir... ve daha bir sürü düşünce insanların beynine yer ettiği, insanlar bu şekilde yetiştirildiği sürece... bu zihniyetin değişmesi çook zor. imkanım olsa eğitim reformu yapar, okullarda ilkokul 1. sınıftan itibaren hayvan sevgisi dersini zorunlu kılardım. 3 ay memlekette kaldım, mahallede 1 tane annesiz gözleri henüz açılmış 2 - 3 haftalık yavru buldum besledim annesini aradım, işitmediğim azar kalmadı. bir başka kedi doğum yaptı, yavrularını iyice emzirebilsin diye evdeki yemek artıklarını, ekmek kırıntılarını tavuk etlerini hep verdim, niye besliyorsun besleme alışmasın diye azar işittim. hele bir de kedileri kovalamaları yok mu... özellikle çocuklara kızıyordum yapmayın yazık günah o hayvancağız ne yaptı size diye.. büyükler hemen devreye girip bırak kovalasın gelmesin buraya kedi medi istemiyoruz pistir hastalık bulaşır... daha bir sürü laf.. en sonunda dayanamadım bunaldım fenalık geldi aradım eşimi yok dedim ben burda kalamam geliyorum....

özetle, bu zihniyet değişmedikçe çook zor. bir başka tanıdığımın apartmanında bir evde kedi varmış, evin kızında kist çıkmış kızı zamanında ameliyat ettirememişler kız ölmüş, ee suçlu kim? tabii ki kedi... aşıları tam hayatı boyunca evden çıkmamış bir kedi nasıl kist yapar? ona bakarsan iyi yıkanmamış sebze meyveden, iyi temizlenmemiş, pişirilmemiş etten de hastalık bulaşabiliyor.... mantık ayni mantık işte ne yaparsın.. bu zihniyet değişmeli hemde kökünden ama, imkansız bence...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-13, 21:11   #40

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Insanlar cok acimasiz oluyor hayvanlar söz konusu oldugunda.

Ben yeni evlenmisdim, dügün sabahi uyandim kahvalti edicez esimle, bir bakdim bir köpek yavrusu ciyaklamasi.
Ciyaklama diyorum cünkü köpek büyüten bilir canlari yandiginda ciyaklama gibi bir ses cikariyorlar.

Hemen kosdum cama bakdim yandaki bina insaatinin temel direginin cukuruna, bir köpek yavrusu düsmüs, mahallenin o gerizekali cocuklari 5-6 tane, basina toplanmis, üstten tas atiyorlar.

Tas köpek yavrusuna isabet ettikce yavru bagiriyor, bundan büyük keyif aliyor cocuklarda

Ben hemen disari cikmak kurtarmak istedim ama olmaz dediler olurmu öyle sey, sen daha yeni gelinsin sokakda köpekmi kovalayacaksin diye asagilayici bir sürü laf isittim, ben cok israr edincede bayagi bagirmalara maruz kalmisdim.

Tabi ozaman 19 yasindayim, simdi olsa kimse beni durdurmaz...

Sonra odaya gidip saatlerce agladim, gece oldu herkes uyuyunca ben saat 2 gibi disari cikip temel icinde yavru köpek aramaya basladim belki yarim saat aradim ama bulamadim, nasil cikdi ordan hic bilmiyorum, ben bile zor indim karanlikda, ve geri cok zor cikdim.

Cocuklarin bukadar nefret yüklü olmalarina hala anlam veremiyorum bu nasil bir egitimdir, bu nasil cocukdur anlamis degilim.

Allah´in yarattığı herhangi 1 canliya acimasiz davranan bir insan, diger insanlara da ayni sekilde davranacaktir"
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-13, 11:42   #41

Ankara
blacksea_08 Çevrimdışı

Evet bir de çocuklar çok haşin seviyorlar kıyamıyorum. Hem götürseniz de mutlaka bir süre sonra kapatmak istiyorlar.O nedenle yooook kimseye götüremem kedimi.Ama yolculuktan sonra beni çok yordu bir daha kedi ile seyahat etmeyeceğim çok ağladı kafesin içinde. Dönüşte de o sevgi pıtırcığı uslu kedi gitti yerine tam bir deccal geldi, elim çizik içinde, daha karma aşı için veterinere gideceğiz ama korktum hayvanın psikolojisi bozuldu ve çok üzgünüm bir daha mecbur kalırsam uyutup yolculuğa çıkarıcam istemeye istemeye
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-13, 11:46   #42

Ankara
blacksea_08 Çevrimdışı
Unhappy Cvp: kediciğimle uçak yolculuğu ???

aynen öyle ya hayvan sevgisi gerçekten küçük yasta cocuklara aşılanmalı yoksa bi daha o yeteneği kazanamıyor insanlar ne yazıkkki
Ya ben kocaman insanların kediden korkmasını anlamıyorum zaten. Gerçi yolculuktan sonra ben de kendi kedimden korkmaya başladım ama huyu değiştiği için.Elim çizik içinde kaldı sürekli ısırıyor ve kızma bağırma çare etmiyor. Bu gece su tabancası alıp su sıkmayı deneyeceğim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-13, 23:46   #43

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

blacksea_08 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ya ben kocaman insanların kediden korkmasını anlamıyorum zaten. Gerçi yolculuktan sonra ben de kendi kedimden korkmaya başladım ama huyu değiştiği için.Elim çizik içinde kaldı sürekli ısırıyor ve kızma bağırma çare etmiyor. Bu gece su tabancası alıp su sıkmayı deneyeceğim
Kediler cok zeki canlilardir, onlara HAYIR! diye yüksek sesle uyardiginizda dururlar.
Ama siz sesinizi ayarlayamazsaniz o sizin sadece cümle kurdugunuzu sanacakdir sesinizdeki sertligi daha dogrusu kararliligi fark etmeli.

Kedilerin bazi seyleri yapmamasi icin kararli ses tonuyla uyarmalisiniz.
Yoksa simarik cocuk gibi istediklerini yaparlar.
Su falanda care olmaz tam tersine size olan sevgisini kaybeder.

Hicbirsey ise yaramiyorsa, siz eldiven giyin elinize ve o yorulana kadar minciklayin oynayin.
Bir zaman sonra yorulacakdir.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-13, 11:14   #44

Ankara
blacksea_08 Çevrimdışı
Unhappy Cvp: kediciğimle uçak yolculuğu ???

Kediler cok zeki canlilardir, onlara HAYIR! diye yüksek sesle uyardiginizda dururlar.
Ama siz sesinizi ayarlayamazsaniz o sizin sadece cümle kurdugunuzu sanacakdir sesinizdeki sertligi daha dogrusu kararliligi fark etmeli.

Kedilerin bazi seyleri yapmamasi icin kararli ses tonuyla uyarmalisiniz.
Yoksa simarik cocuk gibi istediklerini yaparlar.
Su falanda care olmaz tam tersine size olan sevgisini kaybeder.

Hicbirsey ise yaramiyorsa, siz eldiven giyin elinize ve o yorulana kadar minciklayin oynayin.
Bir zaman sonra yorulacakdir.

Elif Hanım hayır! kısmını anlıyor da işine gelmiyor diyelim. Sabah uyanıyorum mesela, yatağa kafamdan zıplayarak çıkıyor ki tırnak mevzusuna hiç girmeyeyim, yüzümün üstünden koşmaya başlıyor. Huyu öyle sevinince evin içinde at gibi koşuyor da bu kafa bölgesi huyu yeni gelişti.Gece uyuyorum mesela, yatağa atlayıp direk elimi ve ayaklarımı ısırıyordu şimdi geliştirip bildiğiniz kol ve bacak çalışmaya başladı. pembe bir terlik var onu gösterince kaçıyor Ama uyurken bunu yapmak çok zor. Yavrudur, diş çıkarıyordur falan dedim ama artık sevemez oldum elimi ne zaman uzatsam yakalayıp ısırmaya çalışıyor ki alışmasını istemiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-13, 12:08   #45

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Cok dogru söylediniz yavru iste, o yüzden bu simarikliklar, o yüzden nereyi isirirsam cani yanar diye bilememesi

Büyüdükce okadar durgunlasiyor ki inanamazsiniz, o isirmalardan eser kalmiyor.
Yavruyken ellerim kan icinde kaliyordu (ben pek canima deger vermeyenlerdenim), bu yüzden beni kan icinde biraksa bile onunla oyun oynamakdan büyük keyif aliyordum.

Dum diyorum cünkü artik malesef o simarikliklar o heryerimizi isirmalar yok
Büyüdü bizim kiz, 11 aylik oldu, cok hanimefendi takiliyor, birseyler salliyoruz gelsin saldirsin diye, gelip 2 pati atiyor sonra yüzümüze bakiyor ben büyüdüm bu oyunlar falan ne ayak der gibi bakiyor

Isirmaya gelince bazen parmagimizi falan agzina aliyor ama hic dis gecirmiyor sanki canimizi yakmakdan korkar gibi narin tutuyor agzinda

Oda ögrendi insanlarinda cani yanar, büyüdü iste, zamani durduramiyoruz malesef cok cabuk büyüyorlar.
Ellerimde ve hatta cenemde bir sürü cizik vardi, onlarda gecdi, bu kedi cok yaramazdi bizi parcaliyordu desem kimse inanmaz, delilde yok artik

Bence tadini cikarin, biliyorum caniniz yaniyordur ama inanin bu zamanlari arayacaksiniz, ben cooook ariyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları