Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 22-07-13, 21:55   #16

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: kediciğimle uçak yolculuğu ???

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben bir şey öğrenmek istiyorum 50 Euro ödedim demişsiniz bu durumda yan koltukta mı yoksa ayak altında mı taşıyorsunuz. Yan koltuk için normal bilet alınacak olsa yine de kabul etmiyor mu?
Ilk etapda kedimin yanimda olmasi üzerinde cok durdum onun üzerine konusdum, cocuklarda bende mavisin altta gitmesini istemedik.

THY telefon edip, kedim hakkinda bilgi verip onay aldilar. Sonrada bir kagit verdiler, sizinle ayni ucak icinde olacak dediler.

Ozaman sordum, kedim icin koltuk alabilirmiyim diye, koltukda gidecek zaten dediler.
Ödedigimiz fiyat icindeymis yani.

Birde ucagin en bas tarafinda yada en son tarafinda bir bosluk olur bilirsiniz, iste o bosluk önündeki koltuklarda gidecegiz yerimizde genis olacakmis.

Benim duyduklarim bunlar, Agustosun ortasinda kismetse Türkiye´ye ucacagiz ozaman daha net anlamis olacagim, söylenenler ve yapilanlar birbirini tutuyormu diye.

Eyer tutmazsa zaten, elimden cok kolay kurtulamazlar.
Ama 20 senedir bilet aldigimiz hep ucdugumuz firma, yanlis yapacaklarini düsünmüyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 00:14   #17

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ilk etapda kedimin yanimda olmasi üzerinde cok durdum onun üzerine konusdum, cocuklarda bende mavisin altta gitmesini istemedik.

THY telefon edip, kedim hakkinda bilgi verip onay aldilar. Sonrada bir kagit verdiler, sizinle ayni ucak icinde olacak dediler.

Ozaman sordum, kedim icin koltuk alabilirmiyim diye, koltukda gidecek zaten dediler.
Ödedigimiz fiyat icindeymis yani.

Birde ucagin en bas tarafinda yada en son tarafinda bir bosluk olur bilirsiniz, iste o bosluk önündeki koltuklarda gidecegiz yerimizde genis olacakmis.

Benim duyduklarim bunlar, Agustosun ortasinda kismetse Türkiye´ye ucacagiz ozaman daha net anlamis olacagim, söylenenler ve yapilanlar birbirini tutuyormu diye.

Eyer tutmazsa zaten, elimden cok kolay kurtulamazlar.
Ama 20 senedir bilet aldigimiz hep ucdugumuz firma, yanlis yapacaklarini düsünmüyorum...

Sonucunu merakla bekliyorum şimdi den iyi yolculuklar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 09:14   #18

İstanbul (Avrupa Yakası)
ggulsahh Çevrimdışı

Ben kedime bir koltuk aldim ve sadece ekstradan 50 euro ödedim.

Birde kedime uyusturucu birseyler vermek istemiyorum, söyle bir sey uyguluyorum vaktiniz varsa belki sizde denemek istersiniz.

Bizimki veterinere giderken daha arabada yaygarayi kopariyor.
Bunun icin tasima kabini önceden aldim. Bizimle birlikde onuda disari cikariyoruz, kabindan hic cikarmadan etrafda yarim saat geziyoruz.
Sonra eve dönüyoruz, burdaki amacim mavise, yolculugun sonunda eve geri geldigimizi anlatmak.

Henüz sakinlik belirtisi göstermedi ama 1 ayimiz var, kutu icinde gezmeyi ögrenecek insallah.
Kutuda sessizce eve dönmeyi bekledigi anda basardik demekdir
Böylece bebisimi uyutmak zorunda kalmayiz INSALLAH...

dün gezmeye gidelim hemde kutusuna alışsın dedim ama yarım saat bi saat boyunca kutuda çıldırdı ağla ağla bi hal oldu nasıl yapıcaz hiç bilmiorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 10:16   #19

prontoyaşar üyesinin avatarı

prontoyaşar Çevrimdışı

biz de yaşarcığımla bikaç kez uçak yolculuğu yaptık, sorun çıkmıyor, inşallah sizin kediniz de çok etkilenmez, sadece uçak kalkarken biraz korktu yavruşum, patilerini tellerden dışarıya uzattı çıkmaya çalıştı sanırım, kalkıştan hemen sonra uyudu zaten inene kadar hiçbir sorun olmadı, ben sakinleştirici vermedim gerek yok bence boşuna hayvana ilaç vermeye,kediyle yolculuklarda bize hep en arkayı veriyorlar insanlar rahatsız olmasın diye olabilir, bu arada biz de ekstra 25 tl vermiştik kedi için ama taşıma çantası kucağımızda gittik , sadece bir kez yanımızdaki koltuk bştu oraya koyabilmiştik
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 11:05   #20

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

normal zamanda kafeslerinde bağırıp çağırıyorlar ama uçak kalkmaya başladığı an o sesi falan duyunca pısıp kalıyolar ben hiç bir kedimde zorlanmadım ama bağıranlar rahat durmayanlarda var, biz deprem zamanı eylülümle adanaya gittik uçağı görmeniz lazımdı hayvanat bahçesi gibiydi birisi bağırmıyormu sırayla hepsi bağırmaya başlıyordu diğer yolcular çıldırmıştı resmen depremden dolayı uçakta kedi sınırlaması yapmamışlardı karneye falan bile bakmıyorlardı.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 13:20   #21

İstanbul (Avrupa Yakası)
ggulsahh Çevrimdışı

prontoyaşar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
biz de yaşarcığımla bikaç kez uçak yolculuğu yaptık, sorun çıkmıyor, inşallah sizin kediniz de çok etkilenmez, sadece uçak kalkarken biraz korktu yavruşum, patilerini tellerden dışarıya uzattı çıkmaya çalıştı sanırım, kalkıştan hemen sonra uyudu zaten inene kadar hiçbir sorun olmadı, ben sakinleştirici vermedim gerek yok bence boşuna hayvana ilaç vermeye,kediyle yolculuklarda bize hep en arkayı veriyorlar insanlar rahatsız olmasın diye olabilir, bu arada biz de ekstra 25 tl vermiştik kedi için ama taşıma çantası kucağımızda gittik , sadece bir kez yanımızdaki koltuk bştu oraya koyabilmiştik
inanın bende kesinlikle vermek istemiorum tasıma kabına alışabilsin diye iş yorgunlugu filan demeden dışarı çıkarıyorum içine türlü türlü oyuncaklar koyuyorum ama nafile nefret edio onun içinde durmaktan insanların rahatsızlıgından daha cok ben o öyle yapınca üzüntüden mahvoluyorum vete danışıp yanıma alacağım ilac muhtemele cok zorda kalmadan da kesinlikle vermem uçaktan da daha cok korkum havaalanı yolu malum istanbul en az bir saat
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 16:16   #22

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

ggulsahh tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
inanın bende kesinlikle vermek istemiorum tasıma kabına alışabilsin diye iş yorgunlugu filan demeden dışarı çıkarıyorum içine türlü türlü oyuncaklar koyuyorum ama nafile nefret edio onun içinde durmaktan insanların rahatsızlıgından daha cok ben o öyle yapınca üzüntüden mahvoluyorum vete danışıp yanıma alacağım ilac muhtemele cok zorda kalmadan da kesinlikle vermem uçaktan da daha cok korkum havaalanı yolu malum istanbul en az bir saat
Allah yardimcimiz olsun, bizimde havaalanina yolculuk 1 saat.
Sonra 3 saat Türkiye´ye ucacagiz, indik bavul aldik derken 1 saatte orda gecicek, eve varmakda yarim saat sürüyor (cok sükür o kisa)
Toplamda tasima kafesinde 5-6 saat olacak, o bagirdiginda ben nasil kafesden cikarmadan dayanicam bilmiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 16:21   #23

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Sonra 3 saat Türkiye´ye ucacagiz, indik bavul aldik derken 1 saatte orda gecicek, eve varmakda yarim saat sürüyor (cok sükür o kisa)
Toplamda tasima kafesinde 5-6 saat olacak, o bagirdiginda ben nasil kafesden cikarmadan dayanicam bilmiyorum.

Şimdi den kolaylıklar ve iyi yolculuklar diliyorum. Siz bence sakinleştirici hafif bir şey vermelisiniz. Yoksa rahat durmayabilir uzun bir zaman kafeste kalacak. İnşallah gittiği eve de çabuk alışır çünkü kedilere ev değişikliğini çok sevmiyor. Ben kedimle öyle bir sıkıntı yaşadım kısa zamanda eve geri dönmek zorunda kaldım
.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 16:26   #24

İstanbul (Avrupa Yakası)
ggulsahh Çevrimdışı

aynen 1 bucuk saat hava alanı bindim indim derken 1 saat ucak yolculuguda 1 bucuk saat sonra ev 40 dakkika derkennerdeyse 5 6 saat kafeste kalcak ev değişikliğine alışabilmesi için küçükken den alıştırıyorum ben 1 er haftalık farklı evlere misafirliğe gidiyoruz oglumla o konuda cok şükür sıkıntı yaşatmıyo bana cok alıştı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 16:32   #25

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hic yeni bir eve gitmedi tek bildigi bizim evimiz, yandik desenize
O olasiligi hic düsünmedim bile. Oglum kizim yanliz birakmaz mavisle vakit gecirirler gittigimiz yerdede ama ise yararmi bilmiyorum.
Istanbulda annemde kalicaz, kardeslerim, kardeslerimin cocuklari, falanda gelecek, bayagi kalabalik olacagiz, insandan ürken mavis soka girecekdir ama bir odada oglum kizim ona bakarlar, kalabaliga sokmazlar, ona ait bir oda ayarliycam zaten.
Herseyi ilk kez yasayacagiz, bakalim neler olacak???????
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 16:40   #26

İstanbul (Avrupa Yakası)
ggulsahh Çevrimdışı

O olasiligi hic düsünmedim bile. Oglum kizim yanliz birakmaz mavisle vakit gecirirler gittigimiz yerdede ama ise yararmi bilmiyorum.
Istanbulda annemde kalicaz, kardeslerim, kardeslerimin cocuklari, falanda gelecek, bayagi kalabalik olacagiz, insandan ürken mavis soka girecekdir ama bir odada oglum kizim ona bakarlar, kalabaliga sokmazlar, ona ait bir oda ayarliycam zaten.
benim kedimide küçüçükken sahiplendim ve bi tek beni ve ev ark görüyordu normalde ama son 1, bucuk aydır hem insanlara alışsın hemde evlere alışsın diye sürekli akrabalara ark gidioruz en az 4 gün kalıyoruz normalde asırı ürkekti ama şimdi hemen kabından cıkıp tüm evi koklamaya basladı bende sizin kediniz içinde cok güzel bi yol katedilecek bu sayede meraklanmayın en fazla bi gün evini garipser benim ki öyle oldu gece boyu patisi elimde uyudu sonra alıştı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 21:50   #27

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Minnoş çok stres oldu buraya giremez dediğimiz küçük yerlere girdi saklandı seslendik yüzümüze bakmadı biz çıkaramadık. Bulunduğu yere taşıma çantasını koyduk geri gideceğim diye çıktı çantaya girdi ondan önce ağladı acı acı ses çıkardı altına kaçırdı kucağıma aldım külçe gibi hareketsiz kaldı dalgın dalgın uzaklara baktı ve bunları ben hep yanındayken yaptı. En kötüsü sallanan büyük koltuklar var dinlenme koltuğu gibi bir şey altına yayların arasına girdi aklım çıktı birisi oturacak diye oradan çok zor çıkardım yüzüme bakmıyordu apar topar eve döndük. Yalnız sonradan şunu öğrendim erkek kediler yer değişikliğine daha çok tepki veriyorlarmış .Erkek kediler yaşadıkları yere daha çok sahip çıkıp benim bölgem mantığı ile yer değişikliğin de ve başka bir erkek kedi geldiğinde daha çok tepki gösteriyorlarmış. Ben bu olayı yaşadıktan sonra yuva değiştiren ve terk edilen canları düşününce hep içim sızlar çok üzülürüm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 22:53   #28

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Ne güzel anlatmissin hülya, Biz bukadar cok deger veriyorken, cok kötü sartlarda yasamaya calisan kedileri köpekleri düsününce insanin yüregi sizliyor.

Allah biliyor ya! elimde imkan olsa, tüm kimsesiz hayvanlar icin koca bir ciftlik acardim, ömrümün sonuna kadar onlara bakardim.

Mavisim, veterinere giderken cok rahatsiz oldu, veteriner sonrasida biraz dolasalim arabayla gezmeye, yolculuga alissin diye.

Kisa kisa cikariyorduk ama bu sefer biraz uzun kaldi disarda, eve geri geldigimizde daha kapiyi acar acmaz hizla atladi kucakdan, evin koridorunda miyavliyarak dolasdi, her odaya girdi miyavladi.

Neden yaptigini anlamadik, sonra gelip ayaklarimiza sürtündü.
Kizimdan köse bucak kacar, kizimin kucagina gitti, kendini sevdirdi.

Eve cok bagli sanirim, o minik kalbi kirmadan incitmeden Türkiye´ye (biran önce) gidip gelmeyi istiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 23:14   #29

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Ne güzel anlatmissin hülya, Biz bukadar cok deger veriyorken, cok kötü sartlarda yasamaya calisan kedileri köpekleri düsününce insanin yüregi sizliyor.

Allah biliyor ya! elimde imkan olsa, tüm kimsesiz hayvanlar icin koca bir ciftlik acardim, ömrümün sonuna kadar onlara bakardim.

Mavisim, veterinere giderken cok rahatsiz oldu, veteriner sonrasida biraz dolasalim arabayla gezmeye, yolculuga alissin diye.

Kisa kisa cikariyorduk ama bu sefer biraz uzun kaldi disarda, eve geri geldigimizde daha kapiyi acar acmaz hizla atladi kucakdan, evin koridorunda miyavliyarak dolasdi, her odaya girdi miyavladi.

Neden yaptigini anlamadik, sonra gelip ayaklarimiza sürtündü.
Kizimdan köse bucak kacar, kizimin kucagina gitti, kendini sevdirdi.

Eve cok bagli sanirim, o minik kalbi kirmadan incitmeden Türkiye´ye (biran önce) gidip gelmeyi istiyorum.
Umarım sıkıntısız atlatırsınız aslında henüz bebek iken ev gezmelerine alıştırmak iyi diye düşünüyorum çünkü bazen kısa süreliğine de olsa bırakmak gerekebilir. Tekrar kolaylıklar diliyorum inşallah sorunsuz atlatırsınız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-13, 23:24   #30

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Ah! keske onunla misarfirlige gidecek yerimiz olsaydi.
Sansima kediden korkan yakinlarim ve yine kedinin tüyünü öldürücü sanan tanidiklarim var
Bizim eve geldiklerinde bile mavisimi oglumun odasina koyuyorum, kapiyi kapatiyorum oglumla zaman geciriyorlar misafirler gidene kadar.
Öyle bir misafirlik sansimiz yok. Türkiye´ye bile götürüyorum ona para verip bilet aliyorum diye alay konusuyum
Ama millet ne der diye yasasaydim, onlar gibi olurdum, ben bu halimden mutluyum, kim ne derse desin UMURUMDA DEGIL
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları