Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 16-01-15, 20:06   #1

BULUT-DERYA üyesinin avatarı

Çanakkale
BULUT-DERYA Çevrimdışı
Varsayılan Kedi tüylerinden evi arındırmak nasıl mümkün olur?

Merhabalar
Benim üç kızım var birinin iki gözü de yok (görmüyor demiyorum gözleri yok diyorum çünkü o müthiş bir çevre analizcisi ). Yine de harika yaşıyoruz. Yanlız benim tek sorunum tüyleri. koltuklarıma kılıf geçirdim. onları elektrik süpürgesi ile alıyorum (çok yorucu oluyor) haftada en fazla 2 defa tarayabiliyorum çok vaktim olmuyor. Kıyafetlerim her yer tüy oluyor. biri bana çamaşır kurutma makinelerinin bu konuda büyük yardımı olduğunu söyledi. ben de düşündüm çok pratik olabilir (doğru ise eğer) koltuk ve yatak örtülerini, kıyafetleri makineye atıcam ve makineden tüysüz bir şekilde geri alıcam. benim için mucize gibi. bu doğrumu. evinde kedi veya köpek farketmez hayvan besleyip çamaşır kurutma makinesi ile tüylerle olan mücadeleden başarı ile çıkan var mı? Makine alırsam sorunum büyük ölçüde hallolur mu? Bu konuda deneyimi olanlardan fikir ve öneri bekliyorum. Teşekkürederim...

Dostlarınızla mutlu günler dilerim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 20:22   #2

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi tüylerinden evi arındırmak nasıl mümkün olur?

Kurutma makinaları geçekten güzel tüy topluyor. Çamaşır makinasından çıkarınca tüy üzerinde kalıyor. Kurutma makinalarının filitreleri var içi tüy doluyor her kurutmadan sonra temizlemek zorunda kalıyorum. Ben yine de yıkamaya atmadan önce özellikle triko veya polar o zaman tüy toplayan rulo ile biraz temizledikten sonra kurutmaya atıyorum. Trikolar hariç özellikle yün ise kurutmaya atmıyorum çünkü küçültüyor. Size bir önerimde Fakir'in el süpürgesi var şarjlı ve animal aparatlı bu da güzel topluyor.Evinizde yoksa bunu da öneririm çok faydası var aynı şekilde kurutma makinasını da çok faydası var çok temiz çıkartıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 20:54   #3

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Ben koltuk örtüleri yüzünden daha fazla yoruluyordum. Çünkü elektrikli süpürgeyi yüksekte çalıştırdığımda örtüleri de çekiyordu içine. Yavaşta çalıştırdığımda ise tüyü, tozu çekmiyordu içine. O yüzden kaldırdım örtüleri gitti. Koltukları süpürmek daha kolayıma geldi. Zaten şu an tek kedum var ve aşırı tüy dökümü de yaşamıyoruz. Kurutma makinem var ve tüy toplama özelliğini öğrendiğim iyi oldu. Arada sırada denenebilir. Fakat ben normalde kullanmıyorum. Çünkü çok buruşturuyor çamaşırları. ( Belki yeni modeller öyle değildir. Bendeki 8 9 senelik bir arçelik) ütüden de nefret ettiğim için sürekli kullanmıyorum. Ama tabi doğru anladıysam siz örtüleri kuru atmaktan bahsediyorsunuz. O zaman buruşma sorunu olmayabilir. Denemek lazım.

Bu konu en son " 16-01-15 " tarihinde saat 20:59 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 21:29   #4

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

pissymom tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben koltuk örtüleri yüzünden daha fazla yoruluyordum. Çünkü elektrikli süpürgeyi yüksekte çalıştırdığımda örtüleri de çekiyordu içine. Yavaşta çalıştırdığımda ise tüyü, tozu çekmiyordu içine. O yüzden kaldırdım örtüleri gitti. Koltukları süpürmek daha kolayıma geldi. Zaten şu an tek kedum var ve aşırı tüy dökümü de yaşamıyoruz. Kurutma makinem var ve tüy toplama özelliğini öğrendiğim iyi oldu. Arada sırada denenebilir. Fakat ben normalde kullanmıyorum. Çünkü çok buruşturuyor çamaşırları. ( Belki yeni modeller öyle değildir. Bendeki 8 9 senelik bir arçelik) ütüden de nefret ettiğim için sürekli kullanmıyorum. Ama tabi doğru anladıysam siz örtüleri kuru atmaktan bahsediyorsunuz. O zaman buruşma sorunu olmayabilir. Denemek lazım.

Ben yıkadıktan sonra atıyorum dolap programı var. Nevresim, koltuk örtüsü, polar ,eşofman, iç çamaşırı, havlu gibi şeyleri atıyorum. Özellikle havlular yumuşacık çıkıyor. Birçok tanıdığım düzgün katlayıp dolaba yerleştiriyor yalnız makine durunca hemen çıkarmak gerekli bekleyince kırışıyor. Ben her şeyi ütülü sevdiğim için ütülüyorum aslında ütülenmese de olur. Özellikle evde giyilen kıyafetler de ütü yapılmasına gerek kalmıyor. Fakat yazın tshırt gömlek pantolon gibi şeyleri kurutmuyorum çok kırıştırabilir. Aslında onlarda ütü programı var nemli çıkartıyor. Sizin makine eski teknoloji olunca çok kırıştırıyordur .Bir arkadaşımın var aynı şekilde kırıştırdığını söylüyor. Ben de koltuk örtüsü kullanıyorum kedimin yattığı yerlere polar seriyorum yıkayıp kurutmadan çıkarınca tertemiz çıkıyor. Yalnız biraz önce yazdığım gibi çok tüy varsa ruloyla alıyorum. Kurutma makinalının bir sevdiğim yanı daha ütü yaparken ev çok tozlanır kurutmadan sonra ütü yaparsam o tozlanma çok azalıyor çünkü makine topluyor.Kurutmayı kesinlikle öneririm..

Bu konu en son " 16-01-15 " tarihinde saat 21:37 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-15, 21:52   #5

İzmir
pissymom Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben yıkadıktan sonra atıyorum dolap programı var. Nevresim, koltuk örtüsü, polar ,eşofman, iç çamaşırı, havlu gibi şeyleri atıyorum. Özellikle havlular yumuşacık çıkıyor. Birçok tanıdığım düzgün katlayıp dolaba yerleştiriyor yalnız makine durunca hemen çıkarmak gerekli bekleyince kırışıyor. Ben her şeyi ütülü sevdiğim için ütülüyorum aslında ütülenmese de olur. Özellikle evde giyilen kıyafetler de ütü yapılmasına gerek kalmıyor. Fakat yazın tshırt gömlek pantolon gibi şeyleri kurutmuyorum çok kırıştırabilir. Aslında onlarda ütü programı var nemli çıkartıyor. Sizin makine eski teknoloji olunca çok kırıştırıyordur .Bir arkadaşımın var aynı şekilde kırıştırdığını söylüyor. Ben de koltuk örtüsü kullanıyorum kedimin yattığı yerlere polar seriyorum yıkayıp kurutmadan çıkarınca tertemiz çıkıyor. Yalnız biraz önce yazdığım gibi çok tüy varsa ruloyla alıyorum. Kurutma makinalının bir sevdiğim yanı daha ütü yaparken ev çok tozlanır kurutmadan sonra ütü yaparsam o tozlanma çok azalıyor çünkü makine topluyor.Kurutmayı kesinlikle öneririm..
Evet sanırım eski olmasından dolayı. 3 program var benimkinde. Pamuklu, sentetik ve narin. Narin kupkuru çıkarmıyor ama. Çıkarınca kuru gibi ama katlayıp bi süre bekledikten sonra bi rutubet kokusu alınca kurumadığını anladım ben. Mesela ben çarşafları falan hayatta ütülemem. Ama kurutma makinasından çıkarınca ütülemeden serilemeyecek durumda oluyo o yüzden kullanmıyorum ben. Sadece mevsim değişikliklerinde yazlıkları kışlıkları yıkayıp kaldırdığımda iyi oluyo. Hepsini aynı gün yada bilemedin 2 günde yıkayınca asacak yer olmuyo. O yüzden kurutup kaldırıyorum. Kendinden kurutmalı makinalar çıkmış. Çamaşır makinamın değişme zamanı geldiğinde onlardan alırım heralde.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-15, 03:42   #6

mighty Çevrimdışı

Kedimle Öğreniyorum: Kedilerde Tüy Dökme Sorunu ve Çözümleri

Ben kendimce ayrintili yazmistim ..isterseniz okuyabilirsiniz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-15, 16:09   #7

bulutkedi üyesinin avatarı

Ankara
bulutkedi Çevrimdışı

Bir yerde bulaşık eldivenlerinin kedi tüylerini çektiğini görmüştüm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 15:16   #8

Çanakkale
BULUT-DERYA Çevrimdışı

Hepinize çok teşekkürederim.. Hafıza problemim var ufaktan. Bu nedenle şifrelerimi not defterime kaydederim. Bir süredir kayıptı bu nedenle sizlere cevap veremedim. Ama yazdıklarınızı takip ettim misafir olarak. Hepinize Hulya, pissymom, mighty, bulutkedi her birinize çok teşekkürederim. Sevgili Hulya makine almaya kesin kararlıyım. yazdıklarınızdan sonra bunun kararını aldım fakat aylardır nasıl bir makine almalıyım, hangi marka almalıyım bir türlü buna karar veremiyorum. sevgili mighty ve bulutkedi eldiven kullanmaya başladım 2 aydır. örtülerimin üstünden önce eldivenle geçiyorum tüm tüyleri söküyorum yere atıyorum ve sonra elektrikli süpürge ile süpüyorum. Eldiveni evden çıkarken kıyafetlerim üzerinde de gezdiriyorum. Gerçekten bu işler için daha önce harcadığım zaman yarın saat sürerdi ama şimdi 5 - 10 dk da hallediyorum. Hem onca süre elektrik çalışmamış oluyor, başım ve özellikle belim ve kollarım ağrımamış oluyor. Özellikle mighty sana çok teşekkürederim paylaşımını okudum gerçekten artık kedilerimin beslenmelerine daha özenli yaklaşmaya başladım. doktorumuzun verdiği bir ilaç var son bir haftadır onu kullanıyoruz. adını unuttum şuan ama yarın yazarım. şimdilik işe yarıyor gibi. kullanmaya devam ediyoruz 3 hafta sonra net bir yorum yapabilirim. Bu arada beslenme konusunda kullandığım mama da çok iyi. Benim kızlarıma royalconın fit 32 kullanıyordum. yıllardır aynı mamayla besleniyorlardı. Tüy dökümü kabus gibiydi. Deri döküntüleri de oluyordu ara ara. Tüyleri kalitesizdi. Ama (yine balık hafızam sayesinde) hatırlamadığım doktorumuzun tavsiyesi bir mama kullanmaya başladık 3 hafta oldu. Tüyleri yumuşadı ve dökülme normala döndü. deri sağlıklı görünüyor pullanmalar kayboldu. Ve ben beslenme şekillerinide sanırım yanlış yapıyormuşum belki de fit 32nin işe yaramaması bundandır bilemiyorum. ben sabahları her birinin mama kabını dolduruyordum onlar da akşama kadar bitiriyorlardı. Fazla veriyormuşum mamaları. Ev kedilerinin hareketleri kısıtlı olduğundan günlük tüketmeleri gereken miktar (benim şuan kullandığım mamaya göre)(her mama da farklı ölçü oluyor) 40 grammış. ben de şimid hepsine sabah akşam 20 gram mama veriyorum. ara sıra kusarlardı şimdi o kusma olayları da bitti. Meğer çok fazla yedikleri için kusuyorlarmış. İlk başta mama azaldığı için biraz zayıfladılar ama şimdi çok bu düzene bünyeleri alıştı kiloları da çok iyi maşallah. yarın mama ve kullandığımız ilacın isimlerini yazarım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 16:47   #9

vivelaamour Çevrimdışı

Bizim haylaz da çok tüy döküyor hepsiburada.com'dan üçlü set aldım 24 TL'ye çok işime yaradı. Bildiğiniz tüy alan rulo ama yıkananiliyor ve her yıkamada tertemiz oluyor. Tavsiye ederiz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 16:53   #10

mighty Çevrimdışı

Rica ederim kendi adima
@vivelaamour evet o seti de yazmistim yazimda ben de denemek istiyorum hatta alinacaklar listemde mevcut Bir kucugunu baska birisi kullanmis ve videoya cekmisti sonrasinda arastirmistim ve o 3 lu seti bulmustum.Ev ici rulo cok degil hic yok guzel dusunmusler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 17:07   #11

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Çok taramak da tüy döker diye bir söylenti var. Haftada 1 kere tarayın. Tüy alan yapışkanlı rulolar var onlardan kullanabilirsiniz. Maması tüy dökmesine neden oluyor olabilir mi? Ödül ve vitamin macunları kullanırsanız tüy dökmesi azalabilir. Bi de elinizi ıslatıp elinizle tüylerini hafifçe tarayabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 18:11   #12

Çanakkale
BULUT-DERYA Çevrimdışı

vivelaamour setin adını markasını erebilir misin? Sticky buddy marka mı? Bu markayı mighty'in paylaşımında da okumuştum ve biraz araştırma yapayım dedim pek çok insan yapışkanlık özelliğinin çok kısa sürede geçtiği söyleyip şikayet etmişler bu neden le soğudum. Bende 3 kedi var ve bana dayanmaz diye almaktan vazgeçtim. Sen hangi markayı ve ne kadar zamandır kullanıyorsun ve bahsedilen sorunları yaşadın mı?

dumiş dediğin çok doğru. mighty'in paylaşımını okuduktan sonra beslenmenin büyük etkisi olduğunu anladım bana o yazı çok faydalı oldu size de okumanızı tavsiye ederim çok bilgi var orada. benim kızlarımın herbiri ayrı bir çeşit ruhsal olarak yani biri asla taranmak istemez. diğeri taranır ama isteksiz. diğeri ise tarağımız oyuncak elimizde. kucağıma yatar adeta be tarağı tutarım o kıvranır, sürtünür kendini taratır kaşıtır tarağa. çok taramanın zararı olduğuna inanmıyorum. aksine haftada en az 4 kere taranmalılar. ama nasıl tarandıkları çok önemli. yani aranırken bin bir sitrese giriyorlarsa bu bunalım onlara tüy döktürebilir. yani taranmak değilde bence yaşatılan strestüy dökümünü arttırıyordur. doktorumuz tavsiyesiyle yeni bir mamaya geçti ben çok memnunum kızlar da afiyetle yiyorlar. ve yeni kullanmaya başladığımız bir ilaç var etkisini henüz göremedim diyebilirim. bir hafta daha dolmadı kullanalı. ama yarın mamanın da ilacında isimlerini veririm.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 18:19   #13

Çanakkale
BULUT-DERYA Çevrimdışı

Bu arada arkadaşlar bana lütfen bir çamaşır kurutma makinesi tavsiye edin lütfen ben işin içinden çıkamıyorum. etrafımda kullanan da yok görüş alamıyorum. sizler makine kullanıyorsanız lütfen bana nasıl bir makine almam gerektiğini yazabilir misiniz? kendi makineniz varsa neyinden şikayetçisiniz neyinden memnunsunuz lütfen benimle paylaşın çünkü 2 aydır bir makine alamadım :......(
makine almakta ki ilk amacım hatta tek amacım kedi tüyü toplatmak. bu iş için en dayanıklı makineyi denenmiş ve test edilmiş makineyi buradan yani yine kedi köpek besleyen insanların yönlendirmeleri ile bulabileceğime inanıyorum. bana güvenilir bir marka ve kızların tüylerine dayanıklı bir makine tavsiye edin NE OLUUUURRRRRR!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 18:23   #14

mighty Çevrimdışı

BULUT-DERYA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu arada arkadaşlar bana lütfen bir çamaşır kurutma makinesi tavsiye edin lütfen ben işin içinden çıkamıyorum. etrafımda kullanan da yok görüş alamıyorum. sizler makine kullanıyorsanız lütfen bana nasıl bir makine almam gerektiğini yazabilir misiniz? kendi makineniz varsa neyinden şikayetçisiniz neyinden memnunsunuz lütfen benimle paylaşın çünkü 2 aydır bir makine alamadım :......(
makine almakta ki ilk amacım hatta tek amacım kedi tüyü toplatmak. bu iş için en dayanıklı makineyi denenmiş ve test edilmiş makineyi buradan yani yine kedi köpek besleyen insanların yönlendirmeleri ile bulabileceğime inanıyorum. bana güvenilir bir marka ve kızların tüylerine dayanıklı bir makine tavsiye edin NE OLUUUURRRRRR!!
Biz henuz almadik ama ablam aldi ondan bilgileri alip donuş yapicam mutlaka marka modeli.Ütü bile yapmaya gerek yok yumuşacık oluyor çamasirlar o konuda da ayrı güzel.Diger arkadaslarin kullandigi yeni mi eski mi bilemiyorum birebir şahidim pamuk gibi tertemiz oluyor camasirlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-15, 20:21   #15

vivelaamour Çevrimdışı

Arkadaşlar ancak gördüm kusura bakmayın. Marka Schticky. Kedi ve köpek tüylerini almak için diyor üç parça biri büyük rulo, diğeri daha ufak bir de çanta boyu var 29 TL
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları