Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 12-12-14, 21:43   #16
Oem

Oem üyesinin avatarı

Yurt Dışı
Oem Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi sahiplenmeden önce bilmem gerekenler

yavru ve kardeş ne yazık ki yok zaten ufak bir yer bartın karabük (50 bin nufuslu) gibi yerlerden bahsediyorum ilçe boyutunda iller
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-12-14, 21:50   #17

Pıtırsonic Çevrimdışı

üreticinin de diğerlerinden farkı yok ki.. zaten burada karşı çıkılması gereken konu evimizi paylaşacağımız ailemizden biri olacak bir cana fiyat biçilebilmesi. petshoplar için de hem fiyat biçip hem de o hayvanların sağlığını hiçe sayarak bu işi gerçekleştirmeleri.

yakın şehirlerden otobüsle de yollanır, otobüsler bagaj kısmında taşıma yapıyor ama uzak şehirlerden hele ki kış mevsiminde çok sıkıntı olur. her durumda o para cebinizden çıkacaksa pet nakile verilmesi daha doğru, tabii bu benim fikrim. ayrıca ankara gibi daha yakın şehirlerden getirtecek olursanız 1000 tl tutacağını zannetmiyorum. bir de ilan verilen sayfalara (hayvan severler, kedigiller, hayvan severler acil vb..) bulunduğunuz şehirden sahiplenmek istediğinizi yazarsanız Bartın veya yakın şehirlerden olumlu dönüş alabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-12-14, 21:51   #18

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

KARDEŞ olmalarına gerek yok ki
Sadece KARDEŞ olsa iyi olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 22:01   #19
Oem

Oem üyesinin avatarı

Yurt Dışı
Oem Çevrimdışı

arkadaşlar kediler için komple bir sipariş yapmam gerekiyor,sokakta yeni doğmuş kedileri gördüm,insana da alışıklar kaçmıyorlar onları eve alacağım 2 tanesini,şimdi bir malzeme listesi çıkardım doğrularımı yanlışlarımı söylerseniz bu süreçte hızlı ilerleyebilirim teşekkürler..
1)2 yavru kedi için 2 kapalı tuvalet mi almalıyım?yoksa 1 tane mi?
2)yem kapları 2 ayrı çift mi olmalı yoksa 1 su kabı 1 yem kabı yeterli mi?
3)kapalı tuvaletleri nereye koymalıyım?evde oda sıkıntısı yok bir kediler bir ben varız..
4)yavru maması olarak matisse 1.8 kg lık olanları buldum yeterli midir?2 kedi olunca ayda ne kadar tüketirler?
5)1 kedinin aşıları ortalama ne kadar tutar vete gitmeden bileyim ki kazıklanmayalım..
6)kedi kumu marka önerisi istiyorum bir zahmet arkadaşlar
almayı düşündüklerim eksiklerimi yazarsanız çok iyi olur arkadaşlar
kapalı tuvalet,kedi kumu,kürek,poşet, kuru mama ,yatak,oyuncaklar,tırmalama tahtası, çelik yem kabı,tüy fırçası,taşıma çantaları,tuvalet çıkışı paspası,Malt macunu gerekli birşey midir?,yani aklınıza ne gelirse söylerseniz iyi olur arkadaşlar..teşekkür ederim yardımlarınız için..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 22:19   #20

Pıtırsonic Çevrimdışı

1) bence başta alışmaları için açık alın ya da kapalı alsanız da başta üst kısmı açıp kullanın. 2 kedi için 2 tuvalet kabı çok daha iyi olur.
2) başta iki ayrı olabilir, sonra bire düşürebilirsiniz ya da yan yana iki ayrı kap durabilir. mamayı ilk koyduğunuzda hemen koşup yemek isteyecekler, bazen mama için birbirlerini itekleyebiliyorlar. iki ayrı kap olursa bunun önüne geçmiş olursunuz.
3) mama kabından uzağa koyun ama oturduğunuz odalardan çok uzak olmasın. yavru kediler oyuna dalıp tuvaletlerini unutabiliyorlar. koştururken yetişemeyip bulunduğu yere tuvaletini yapabilir. buna göre bir nokta seçersiniz.
4) benimkiler büyük olduğu için çok fazla mama tüketiyorlar ama size yaklaşık 2 kg mama 2 buçuk-3 aya yakın gider sanırım.
5) ilk aşılar iki kedi için 100-200 tl aralığında tutar. bunlardan yaptırmak zorunda olmadıklarınız ya da tercih etmeyebilecekleriniz var. tek kedi için iç/dış parazit 50-100 tl aralığında tutar (kliniğe göre değişir). karma 2 aşı, onlar da 50-100 tl aralığında tutar. evden çıkmayacaklarsa lösemi ve kuduza çok gerek yok.
6) ben temizmama.com'dan ince topaklaşan kullanıyorum. forumda farklı kum tavsiyelerinde de bulunulmuş, forumda arama yaparak kum konularına bakarsanız daha detaylı yorumlar bulursunuz.

eğer yavrular bakımsız, çelimsiz yavrularsa vitamin kullanabilirsiniz. beaphar junior paste oldukça güzel, gimpet multivitamin de öyle.. "kapalı tuvalet,kedi kumu,kürek,poşet, kuru mama ,yatak,oyuncaklar,tırmalama tahtası, çelik yem kabı,tüy fırçası,taşıma çantaları,tuvalet çıkışı paspası," bu yazdıklarınız gerekli. kısa tüylü kediler için malt macuna gerek yok. en fazla mevsim geçişlerinde tüy dökümü yoğun olduğunda kullanabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 22:25   #21
Oem

Oem üyesinin avatarı

Yurt Dışı
Oem Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
1) bence başta alışmaları için açık alın ya da kapalı alsanız da başta üst kısmı açıp kullanın. 2 kedi için 2 tuvalet kabı çok daha iyi olur.
2) başta iki ayrı olabilir, sonra bire düşürebilirsiniz ya da yan yana iki ayrı kap durabilir. mamayı ilk koyduğunuzda hemen koşup yemek isteyecekler, bazen mama için birbirlerini itekleyebiliyorlar. iki ayrı kap olursa bunun önüne geçmiş olursunuz.
3) mama kabından uzağa koyun ama oturduğunuz odalardan çok uzak olmasın. yavru kediler oyuna dalıp tuvaletlerini unutabiliyorlar. koştururken yetişemeyip bulunduğu yere tuvaletini yapabilir. buna göre bir nokta seçersiniz.
4) benimkiler büyük olduğu için çok fazla mama tüketiyorlar ama size yaklaşık 2 kg mama 2 buçuk-3 aya yakın gider sanırım.
5) ilk aşılar iki kedi için 100-200 tl aralığında tutar. bunlardan yaptırmak zorunda olmadıklarınız ya da tercih etmeyebilecekleriniz var. tek kedi için iç/dış parazit 50-100 tl aralığında tutar (kliniğe göre değişir). karma 2 aşı, onlar da 50-100 tl aralığında tutar. evden çıkmayacaklarsa lösemi ve kuduza çok gerek yok.
6) ben temizmama.com'dan ince topaklaşan kullanıyorum. forumda farklı kum tavsiyelerinde de bulunulmuş, forumda arama yaparak kum konularına bakarsanız daha detaylı yorumlar bulursunuz.

eğer yavrular bakımsız, çelimsiz yavrularsa vitamin kullanabilirsiniz. beaphar junior paste oldukça güzel, gimpet multivitamin de öyle.. "kapalı tuvalet,kedi kumu,kürek,poşet, kuru mama ,yatak,oyuncaklar,tırmalama tahtası, çelik yem kabı,tüy fırçası,taşıma çantaları,tuvalet çıkışı paspası," bu yazdıklarınız gerekli. kısa tüylü kediler için malt macuna gerek yok. en fazla mevsim geçişlerinde tüy dökümü yoğun olduğunda kullanabilirsiniz.
hocam peki 2 tuvalet kabınıda yan yana mı koyayım yoksa arada bir mesafe olsun mu?
ve bu matisse mama yeterli midir?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 22:30   #22

Pıtırsonic Çevrimdışı

Oem tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hocam peki 2 tuvalet kabınıda yan yana mı koyayım yoksa arada bir mesafe olsun mu?
ve bu matisse mama yeterli midir?
yan yana durabilir, sıkıntı olacağını düşünmüyorum. 1.8 kg iki yavru kediyi 1 ay kadar götürür. severlerse daha sonra büyüğünü alırsınız ya da tahılsız mamalara da bakabilirsiniz. orijen, acana, n&d gibi içerik olarak daha kaliteli mamalar da var. yalnız mama markasını değiştireceğiniz zaman eskisiyle karıştırarak değiştirin, aklınızda bulunsun. yanında tavuk veya balık haşlayıp da arada bir verin. az suda haşlayıp suyuyla birlikte verin. her gün bir tatlı kaşığı oda sıcaklığında yoğurt ya da kefir verebilirsiniz. bir de yukarıda yazdığınız kum kabı önüne paspas almanıza gerek yok, evde benzer işlevi görebilecek örtüler varsa onları da kullanabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 22:35   #23
Oem

Oem üyesinin avatarı

Yurt Dışı
Oem Çevrimdışı

n&d lere baktım ama bir yerde okugumda 1 kedi ayda 3 kg mama yer dıyordu bu sekılde ayda 6 kg mama da butcemı sarsabılır n&d olursa dıye dusundum hocam..sagolasın hocam yogurt her evde var zaten.. iyi oldu bu
beslemeyi sabah akşam yapabilirim sorun olmaz degıl mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 22:36   #24

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

arkadaşlar kediler için komple bir sipariş yapmam gerekiyor,sokakta yeni doğmuş kedileri gördüm,insana da alışıklar kaçmıyorlar onları eve alacağım 2 tanesini,şimdi bir malzeme listesi çıkardım doğrularımı yanlışlarımı söylerseniz bu süreçte hızlı ilerleyebilirim teşekkürler..
1)2 yavru kedi için 2 kapalı tuvalet mi almalıyım?yoksa 1 tane mi?
2)yem kapları 2 ayrı çift mi olmalı yoksa 1 su kabı 1 yem kabı yeterli mi?
3)kapalı tuvaletleri nereye koymalıyım?evde oda sıkıntısı yok bir kediler bir ben varız..

4)yavru maması olarak matisse 1.8 kg lık olanları buldum yeterli midir?2 kedi olunca ayda ne kadar tüketirler?
5)1 kedinin aşıları ortalama ne kadar tutar vete gitmeden bileyim ki kazıklanmayalım..
6)kedi kumu marka önerisi istiyorum bir zahmet arkadaşlar
almayı düşündüklerim eksiklerimi yazarsanız çok iyi olur arkadaşlar
kapalı tuvalet,kedi kumu,kürek,poşet, kuru mama ,yatak,oyuncaklar,tırmalama tahtası, çelik yem kabı,tüy fırçası,taşıma çantaları,tuvalet çıkışı paspası,Malt macunu gerekli birşey midir?,yani aklınıza ne gelirse söylerseniz iyi olur arkadaşlar..teşekkür ederim yardımlarınız için..
1) Iki tane tuvalet almanızı tavsiye ederim çünkü bir kediniz mantar olduğunda falan diğer kedinize Geçme ihtimali çok yüksek. Iki mantar kendiyle uğraşmaktansa, bir kediyle uğraşmak daha iyi değil midir?
2) bu konuda da ayrı ALIN bence. Iki kedi aynı kaptan yemek istemeyebilir diye düşünüyorum.
Ya da mama ölçülerini ayarlamanız gerektiğinde hangisi ne kadar az yedi, çok yedi diye bir sorun olmaz. Gerçi ayrı olsa bile bu risk var, ama yapmamız gereken elimizden geleni yapmak, sizce de öyle değil mi?
3) tuvalet kaplarının Arasında birazcık mesafe olsun. İkisini de tuvalete koyabilirsiniz. Hem ayaklarına yapışan kumlar da dağılırsa, evin diğer bölümlerini değil, tuvaleti pisletmiş olur
4) Biz de matisse kullanıyoruz, gayet memnunuz kedim bayılıyor ve sorununu görmedik. Ama matissenin içeriğinin o kadar iyi olduğu söylenemez fakat diğer market mamalarından daha iyi olduğu kesin. Maddi durumunuz el veririse, orijen, acana, nd öneririm kesinlikle Minnoş 6 aylık ve 1,8 kiloyu 1,5 ayda bitiriyor ortalama olarak
5) İşte onların fiyatlarını hiç hesaplamadım Klinikten kliniğe değişir.
6) Sanicat oxygen power serisinden memnunuz, hiç koku problemi yok
Kapalı tuvalet işe yarıyor, bizim tuvaletimiz de öyle Hem eve birisi gelince olan kötü görüntü ortadan kalkıyor
Eve her gelen evde içine tuvalet yapılmış bir kum kabı görmek istemez değil mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 22:43   #25
Oem

Oem üyesinin avatarı

Yurt Dışı
Oem Çevrimdışı

dumiş hocam gece bu tuvaletin ışığı antrenin ışıgı falan açık mı bırakılıyor kedi ben uyurken rahatça bu işlerini halledebilsin diye?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 22:46   #26

Pıtırsonic Çevrimdışı

n&d lere baktım ama bir yerde okugumda 1 kedi ayda 3 kg mama yer dıyordu bu sekılde ayda 6 kg mama da butcemı sarsabılır n&d olursa dıye dusundum hocam..sagolasın hocam yogurt her evde var zaten.. iyi oldu bu
beslemeyi sabah akşam yapabilirim sorun olmaz degıl mı?
1 buçuk yaşından önce öğünle mama vermeyin, mama kapları hep dolu olsun ama ağzına kadar doldurmanıza gerek yok. az koyup bitmek üzereyken ilave edersiniz. gün içerisinde evde yoksanız sabah akşam da verebilirsiniz ama bitirebilecekleri kadar az koymamalısınız. yavruyken çok enerji harcadıkları için tamamlayabilmeliler, acıktıklarında karınlarını doyurmaları gerek. bir kedi, hele ki yavru bir kedi ayda imkanı yok 3 kg mama yiyemez. yetişkin kediler için günlük önerilen miktar 60-80 gram arası, bu da yaklaşık ayda 1.8-2.4 kg arasına denk geliyor. yavru kediyi de 40 g olarak düşünürseniz 1.2 kg (yaklaşık 1 buçuk kg) mama yiyecektir. gramla vermeseniz bile yiyeceği miktar üç aşağı beş yukarı bu kadar olacaktır. ışığı açık bırakmanıza hiç gerek yok, karanlıkta bizden daha iyi görüyorlar ve bıyıkları yardımıyla da bir yere çarpmıyorlar. ayrıca kedi bulabilmenize ve cins olarak bakmayıp sokakta yaşayan yavruları sahiplenmenize çok sevindim. miniklere mutlu, sağlıklı ömürler dilerim. eve getirdikten sonra fotoğraflarını da koyarsanız çok güzel olur çok miniklerse sütten kesilene kadar annelerinden ayırmayın, bağışıklıklarının güçlenmesi için anne sütüne çok ihtiyaçları var.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 22:48   #27
Oem

Oem üyesinin avatarı

Yurt Dışı
Oem Çevrimdışı

sağol pıtır hocam,malzemeleri toparlayım fotoları da ayarlıcam en kısa sürede teşekkür ederim tekrardan
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 23:06   #28

dumiş üyesinin avatarı

dumiş Çevrimdışı

Pıtırsonic e Katılıyorum kesinlikle, ışığı açık bırakmanıza gerek yok, Karanlığı daha çok seviyolar
Benim bi ölçeğim var 80ml lik sabah erken kalkıyorum saat 7.15 gibi o saatte mamasını bir ölçek mamasını veriyorum, çünkü hemen miyavlamaya başlıyo) Akşam saat en geç 18.00 gibi akşam mamasını veriyorum.
Tabii hemen yiyip bitirmiyor bir iki yane yiyior sonra biraz daha yiyiyor ama öğün zamanı gelinceye kadar tabakta mama kalmıyor zaten Kalsa bile üzerine normal Yediği kadar ekleyip veriyorum çünkü kalmış mamaları sabahtan Akşama kadar birazcık bayatlamış diye taze mama olmadan yiyemiyor, ağzını süremiyor küçük hanım
Üç günde bir gimpet Islak mama veriyorum akşamları ama o akşamki yemeği o oluyor yani kuru mamanın ğzerine vermiyorum , gün aşırı gimpet Multi vitamin veriyorum daha yavru çünkü veteriner önerdi , Çarşamba ve cumartesi yatmadan önce yoğurt veriyorum, evde balık, tavuk ,et piştiğinde ona da veriyorum ayıklayıp tadımlık olarak veriyorum göz Payı sonuçta evde pişerken canı çekiyor tabii naapsın bayılıyor bizim kız
Onun dışında kuru mama yiyiyor sırf kuru mamayla beslenmeyi uygun bulmuyorum ben evde her gün farklı farklı sulu yemekler yerken onun sadece kuru mama yemesi içime sinmiyor.
Beslenme programımız yoğun anlayacağınız
Tabii bu kadar çeşitlendirmeseniz de olur ama bence sadece kuru mama vermeyin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-14, 23:11   #29
Oem

Oem üyesinin avatarı

Yurt Dışı
Oem Çevrimdışı

yogurt tavuk fileto bol bol tüketiyorum ben de zaten,arada ona da ikram ederim tesekkurler
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları