Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 12-04-15, 16:38   #1

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merve Nisa Çevrimdışı
Varsayılan Kedi Alerjisine Çözüm!!

Arkadaşlar merabalar Uzun zamandır foruma girmiyorum belki bi üye bu durumdan haberdar olup paylaşmıştır ama eğer paylaşmadıysa bu güzel haberi vermek beni çok mutlu edicek
Malum bi çok insan kediye alerjisi olduğu için ya kedi besleyemiyo yada aldığı kediyi vermek zorunda oluyo. Sitelerde dolaşırken bi yazıya rasladım. Kedi alerjileri için bir sprey çıkmış. Kedi alerjisinin asıl sebebi kedilerin kıllarına yapışan bakterilermiş. Bu sprey o bakterilerin besin kaynağını tüketip bakterilerin ürememelerini ve uyku haline geçmelerini sağlıyomuş. Kullanan ve memnun olan insanlar var Spreyin adı Pippet Kedi Alerjen ve Tüy Bakım Spreyi Tek sıkıntı fiyatı 69tl. 1-3 ay kullanım süresi var. Açıklamaları dikkatli okuyup gereğinden fazla sıkmamakta çok önemli.
Umarım kedi alerjisi olanların işine yarar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 17:22   #2

mighty Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi Alerjisine Çözüm!!

malum bır makyaj bloggerı ile reklam yapan fırma yorumuna cok guvenemem acıkcası
bıreysel tuketıcı yorumu cok goremedım goren varsa haber etsın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 17:23   #3

Pıtırsonic Çevrimdışı

yurt dışında bu tür spreyler zaten satılıyor ama ben yurt içinde bulamamıştım. hatta yurt dışında satılan spreylerden almak istedim ancak veterinere danışmadan kedilerim üzerinde kullanmak istemediğim için en az 4 5 hekime sordum, bu ürünlerin varlığından dahi haberleri yoktu. güvendiğim bir hekime bunun benzeri olan allerpet c isimli ürünün içeriğini incelettim, kediye herhangi bir zararı olmayacağını ama yine de kendilerini yalayan hayvanlar olduğu için çok gerekli değilse kullanma taraftarı olmadığını belirtti. forumdan Almanya'da yaşayan benelif'ten de hekimine sormasını rica etmiştim, onun aldığı yanıt ise allerpet c'nin kediye bir zararı olmayacağı ama alerji ilaçlarını kullanmadan bu tür spreyleri kedi/köpekler üzerinde kullansak bile %100 alerjik reaksiyonları önleyemeyeceğimiz, yani yine ilaç kullanmak durumunda olduğumuz olmuş. benim sorduğum ürün bunun benzeri olan allerpet c, bu ürünü ilk defa sizden duyuyorum ve bunu da inceleyeceğim.

yalnız şöyle bir durum var, ilaç almadan bu ürünleri kullansak da alerjinin belirtilerini göreceksek bence ürünü kullanmanın bir mantığı yok. her halükarda ilaç kullanacağız nasılsa. benim ürünü araştırmamın en büyük sebeplerinden biri ömrüm boyunca ilaç almak zorunda olmam ve ileride çocuk sahibi olmak istersem ilaç kullanamayacağımdan o dönemde alternatif var mı diye araştırmak istememdi. şuan bahar geldiği için ilaç ve spreylere rağmen belirtileri görüyorum ama benim için çok çok zorlayıcı olmadığından bu gibi ürünleri kullanmayı henüz düşünmüyorum. ancak daha ağır belirti görenler belirtileri hafifletmek için düşünebilir ya da gebelik döneminde ürünler kullanılabilir diye düşünüyorum. bu ürünü araştırmadığım için allerpet c için söylüyorum, yurt dışı forumlarda olumlu bulduğunu söyleyen çok kişi var. yalnız buna güvenip alerjisi olup da sahiplenmeyi kimse düşünmesin, ilaca rağmen belirtiler görülüyorsa sadece bu tip ürünleri kullanarak belirtileri maksimum hafifletebilirsiniz. benim fikrim sprey sıkıp onların yabancı maddeleri yutmalarına neden olmaktansa bizim alerji ilaçlarını kullanmamız yönünde. alerjik rinit için kullanılan haplar uzun vadede vücuda ciddi zararlar verebilecek haplar değil. dolayısıyla uzun vadeli kediler üzerinde sprey kullanmak yerine alerji haplarıyla durumu idare etmek bana daha doğru geliyor ama kısa vadeli alerjenlerin arttığı dönemlerde ya da ilaç kullanılamayacak dönemlerde kediye zarar vermeyeceğinden emin olunduktan sonra denenebilir. tabii bu benim fikrim..

bir de şu kısım aklıma takıldı. ürüne baktığımda alerjik reaksiyonları %100 ortadan kaldırdığı gibi bir iddiaları var ama bu bana pek mümkün görünmüyor. zaten alerjiye sebep olan şey tüy değil salgılardaki maddelerden kaynaklanıyor. terinden ya da kendini yaladığında tüylerine bulaşan salgılardan kaynaklanan alerjenleri kedinin üzerine uygulandığında yok ediyor olabilir ancak mesela Murphy benim kucağıma geldiğinde üstümü başımı yalar ve onun tükürüğünde de alerjenler mevcut ya da kitaplarımı, eşyalarımı yalayabiliyor. bu alerjenler dolayısıyla benim eşyalarımda da bulunuyor. aynı şekilde Hanımcık yüzümü yalar, Metin ısırdığında tükürüğü bulaşır.. alerjik reaksiyonları %100 yok edeceği iddiası yüzeysel olarak ürünü incelediğimde bu yüzden bana gerçekçi gelmedi ama daha detaylı inceleyeceğim mutlaka.

paylaşım için teşekkürler, alerjisi olanlar için oldukça faydalı bir paylaşım olmuş. sayenizde üründen haberdar oldum, gerekli olursa diye mutlaka aklımda bulunduracağım. yurt içinde de bu tip ürünlerin satışının yapılıyor olması işe yarasın yaramasın sevindirici, en azından hafifletiyor olsa bile zorunda kalındığında kediye hiçbir zararı olmadığına emin olduktan sonra kullanılabilir gibi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 18:05   #4

İstanbul (Avrupa Yakası)
Merve Nisa Çevrimdışı

Evet Pıtırsonic kesinlikle haklısınız fakat farklı kaynaklar kedi alerjileriyle ilgili farklı şeyler söylüyor. Kedi tüyündeki bakteriden tükürüklerden vs diye. Eğer gerçekten yüzde yüz bi yok olma görülmüyorsa bizlerin ilaç kullanması tabikide daha mantıklı.
Mighty, evet bende bi makyaj bloggerından gördüm. Fakat takip ettiğim ve güvenebilceğimi düşündüğüm biridir kendisi. Tabi bu demek değildirki kadın bunu sırf reklam için değilde kedi dostları sevinsin diye yapıyo. Yinede ben ürünü denenebilir buldum. Böyle üretimler yapılması aşama katedilmeye çalışılması bile beni mutlu etti
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 19:01   #5

Pıtırsonic Çevrimdışı

aynı şeyleri söylüyorlar aslında, alerjenler kedi tüyünde değil kedinin tükürük, ter gibi salgılarında bulunuyor. kendilerini yaladıkları için de tüylerine bulaşıyor. dolayısıyla tükürüğü direkt üzerinize bulaşsa da bu alerjinin belirtilerine sebep olabilir. bir de şahsen ben bu ürünü şuan için denemem, deneyecek olursam daha uzun süredir piyasada var olan ürünleri ilk etapta denerim. bu tip ürünlere kullanan sayısı artmadıkça kendi kedilerim üzerinde kullanmak için sıcak bakamıyorum. eğer herhangi bir zararı varsa bu belirli bir süre kullandıktan sonra ortaya çıkıyor, dolayısıyla önce bir yaygınlaşmasını beklemek gerek.

ürün sayfasında tutarsızlıklar var, bir yazıda yukarıda belirttiğim gibi %100 alerjik reaksiyonları yok edeceğini yazmışlar, farklı bir açıklamada da minimuma indireceğini belirtmişler. facebook sayfalarındaki yorumları ve yazılan hikayeleri de gerçekçi bulduğumu söyleyemeyeceğim. instagramda şöyle bir hikaye paylaşılmış; birinin çok alerjisi varmış ve kedi köpekle haşır neşir olduktan hemen sonra hastanelik oluyormuş (muhtemelen alerjik astımdır), ürünü kullandıktan sonra 2 köpeklerinin yanı sıra bir de kedi sahiplenmişler. şimdi birincisi sadece bu ürünü kullanarak böyle bir şeyin çözülebileceğine inanmıyorum, doktorumla da bunu tekrar konuşacağım ama konuştuğum veteriner hekimler ya da tıp doktorlarından aldığım bilgilere göre alerjiniz varsa ve alerjenlerle aynı ortamdaysanız ilaç kullanmak zorundasınız. yurt dışı forumlarında daha önce bahsettiğim allerpet c kullananların yorumlarına bakın, hem ilaç tedavisi görüp hem de bu ürünü kullanıyorlar. başlı başına bu ürün alerjenleri yok edemez. hadi etti diyelim, bir saatte hastanelik olan bir insanın hayvan sahibi olmasa bile ilaç kullanmaması mümkün değil. polen de o kişiyi mahveder, ev tozu da, duman da.. dolayısıyla zaten o kişi ilaç kullanıyordur, ilaç kullansa dahi belirtileri görüyordur ki ilaç kullanırken de nasıl hastanelik olmuş anlayamadım. yani tamam, reklam amaçlı bu tür yazılar yazılıyor ama insanları da kandırmanın gereği yok. bu tip ürünler tüy üzerine yapışan alerjenleri ortadan kaldırsa bile salgılardaki alerjenleri nasıl yok edecek? benim mantığıma yatmadı ama daha detaylı inceleyip danışmam gerek. bana aynı gibi gelse de allerpet c ve benzeri ürünlerden çok farklı sınıfta bir ürünse bilemiyorum, kesin yorum yapmadan önce içeriğini araştırmak gerekiyor.

ben bu alerji durumum (alerjik rinit) ortaya çıktıktan sonra doktorlarla görüşmeye başladığımda bana alerjenlerden uzak durmamı söylemeyen doktor olmadı. eğer alerjiniz varsa alerjinin tedavisi olmadığı için bunun tek çözümü alerjenlerden uzak duracaksınız, bu da kedi/köpeklerle aynı ortamda bulunmamanız, baharda maskeyle gezmeniz, eve hava temizleyici aletlerden ve hepa filtreli süpürgelerden almanız vs.. anlamına geliyor ya da ilaç kullanacaksınız. burada sizin tercihiniz önemli. ben hiç kimseye kedisinden ya da köpeğinden vazgeçmeyi önermiyorum, çünkü ilaç kullanarak belirtileri minimuma indirebiliyorsunuz. baharda ya da tozlu, dumanlı, kimyasallı ortamlarda ilaç da kullansanız belirtiler artıyor. aynı şekilde çok kedinizle haşır neşirseniz ilaç da kullansanız belirtileri görürsünüz. yani hiç kedisi, köpeği olmayan birine reklam amaçlı da olsa "alerjiye çözüm bulduk, alerjik reaksiyonları %100 yok ediyoruz" demeyi etik bulmuyorum. insanlar buna güvenip kedi köpek sahiplenebilir ve alerji belirtilerini gördüklerinde o belirtilerle yaşamayı ya da ilaç kullanmayı kabul etmeyip kedi köpeklerini terk edebilirler. ben göze alıyorum ve ilaç kullanıyorum. aynı şekilde alerjisi sonradan çıkan insanların da göze almaları gerektiğini düşünüyorum ama alerjiden dolayı kedi köpek sahibi olmayıp bu ürünlerin reklam amaçlı söylediklerine bakarak sahiplenecek kişilere de bu tip ürünlere güvenerek hareket etmelerini önermiyorum, bence %100 yok edemez. zaten bu ürünler yardımcı ürün olarak önerilen ürünler, asıl yapılması gereken ilaç kullanmak. belirtiler yine görülüyorsa hafifletmek amaçlı evi alerjenlerden arındıran ürünler, hava temizleyiciler, hayvanlar için bu tip ürünler öneriliyor.

ben öneren kişiyi de ürün hakkında yorum ararken gördüm, ürünü de tekrar belirteyim ilk kez gördüm ve yüzeysel olarak bakma fırsatım oldu ama düzenli olarak doktor kontrolünde olduğum için bir sonraki ziyaretimde doktoruma ve vet. hekimlere ürünü fikir edinmek amaçlı danışacağım. kullanılır ya da kullanılmaz, yine de bu ürünlerin üretimde olması beni de mutlu etti çünkü bu tip ürünlerin satışı ülkemizde yok. alerjinin de aşamaları var, babamın da alerjisi var mesela ama o ilaç kullanmıyor, onunki çok hafif. kuzenimin alerjik astımı var, o benden daha ağır. yani ileri aşamalar için hafifletici ürünlere ihtiyaç duyulabilir ama güvenilir olması ve iyi araştırılması gerek. zorunda olmadıkça kullanılmasını ya da ilaç kullanmayıp bu ürünlerin uzun vadeli kullanımını danıştığım kişilerin düşüncelerine güvendiğim için onlar gibi ben de tavsiye etmiyorum.

biraz uzun uzun yazdım ama ilk karşılaştığımda araştırdığım ve alerjim olduğunu öğrendiğimde de çok üzüldüğüm için benzer durumla karşılaşan kişileri doğru yönlendirmek ve boşa umutlandırmamak gerektiğini düşünüyorum. umarım alerjinin kesin tedavisi bulunur da bu tür ürünlere hiç gerek duyulmaz.

Bu konu en son " 12-04-15 " tarihinde saat 19:03 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 21:32   #6

mighty Çevrimdışı

Merve Nisa tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet Pıtırsonic kesinlikle haklısınız fakat farklı kaynaklar kedi alerjileriyle ilgili farklı şeyler söylüyor. Kedi tüyündeki bakteriden tükürüklerden vs diye. Eğer gerçekten yüzde yüz bi yok olma görülmüyorsa bizlerin ilaç kullanması tabikide daha mantıklı.
Mighty, evet bende bi makyaj bloggerından gördüm. Fakat takip ettiğim ve güvenebilceğimi düşündüğüm biridir kendisi. Tabi bu demek değildirki kadın bunu sırf reklam için değilde kedi dostları sevinsin diye yapıyo. Yinede ben ürünü denenebilir buldum. Böyle üretimler yapılması aşama katedilmeye çalışılması bile beni mutlu etti
top noktaya gelmıs ınsana ınanamıyorum cunku marka bazlı ıs yapıyorlar bu blogger olmaktan cıkmıs durumda oluyor hadi bunu gectım ben bır kadın olarak makyaj konusunda yorum yapabılırım ama kedı kopek beslemıyor ısem onunla alakalı bır urun hakkında yorum yapamam mesela kendınızden pay bıcın alerjınız yok ama alerjıye ıyı gelıyor dıyorsunuz baskasının soylemı ıle ne kadar dogru bır acıklama olur?
Emın olun o ortamda kımse kımseye bosuna acıklama yazmaz hayrına yanı
Tabı sız gormussunuz,belkı bu durumdan muzdarıp kısılere bır umut olabılır dıye paylasmıssınız
ben de acıkcası bu durum ıle karsılan ınsanlara ve ozellıkle bana soran kısı yada kısılere onermek ısterım ama gercek kullanıcı yorularını gormeden bunu yapamam
dedıgım kısmı anlatabılmısımdır umarım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-15, 18:25   #7

İzmir
pissymom Çevrimdışı

Öncelikle başlığı açan kişinin iyi niyetinden zerre kuşkum yok. Belli ki alerjisi olmasına rağmen kedi beslemek isteyenlere yardımcı olmak istemiş. Fakat aynı hislerim bu ürünleri üretenler, insanları yanlış yönlendirici reklamlar yapıp satmaya çalışanlar için geçerli değil tabii ki.
O yüzden açıklama ihtiyacı hissediyorum.
Öncelikle kedi tüyü alerjisi diye birşey yoktur. Tüyün kendisi alerjen değildir. (Ha tabii ki enteresean alerjiler var. Benim 5-6 yaşına kadar kendi terime alerjim vardı. Yeğenim ise anne sütüne alerji gösterdi. Tüyün kendisine olan bir alerji varsa bunlar kadar uç bir örnektir)

Öncelikle çok büyük bir yanılgıdan bahsetmek istiyorum. Bazı insanlar alerjik bir bünyeye sahiptir. Toza, polene çeşitli bitkilere karşı alerjileri vardır. Dışarda olsun evde olsun hareketli yapıları, tüylü ve yıkanmıyor olmaları, ücra köşelere girebilmeleri nedeniyle kediler tüm bu alerjen maddeleri üzerlerinde taşıyabilir. Dolayısıyla alerjik insanlar kedilerle temas ettiklerinde oluşan rahatsızlıkları kediden kaynaklandığını sanır. Oysaki sıkıntıyı yaratan belki de hayvana bulaşmış polen zerreleri, alerjen bitki kırıntıları ya da sıradan tozlardı. Evde özellikle toza kaynaklı önlemler alınmıyorsa, Her temizlikte yatağın,koltuğun altını, buzdolabının arkasını vs. silmiyorsa kedinin bunları kişiye taşıması çok olağan bir durumdur. Yada dışarı çıkıp gelen bir kediye sahipse bu sıkıntılar yaşanır. Sokak kedilerini saymıyorum bile. Bu anlattığım dolaylı oldan kedinin bir alerjiyi tetiklemesidir.

Gelelim asıl mevzuya. Kedi tüyü alerjisi yoktur. Lakin kedi alerjisi vardır evet. Fakat bu spreyle falan çözülecek bir durum değildir. Kedilerin gözyaşı, tükürük, ve özellikle derisinin yağ olarak salgıladığı salgılarda fel.d-1 adlı bir protein vardır. Alerjen olan budur. Fakat bu alerjiye sahip insanlar evde kedi beslememekle çözemezler bu durumu. Kendi kedi beslemiyor olabilir fakat kedi besleyen bir arkadaşı, otobüste yanında oturan bir kedi sahibi, oturduğu sandalyeye daha önce sürünmüş bir kedi, bir kedi sahibi tarafından dokunulmuş para, sokakta uçuşan fel.d-1 in bulaştığı tozlar, tüyler, ağaç yaprakları vs... bu alerjiyi tetikler. Ve inanın bir kediyi kucağına alıp mıncıklamakla yanınında bir kedi sahibinin bulunması arasında ortaya çıkan sıkıntı bakımından hiçbir fark yoktur. ( Eniştem bu alerjiye sahip ve olayı çözene kadar bana alerjisi vardı resmen ordan biliyorum )
Bu spreyler para tuzağıdır. Aynen dünyanın en saçma bilim olayı olarak sfenkslerin (tüysüz kedilerin) üretilmesi gibi.
Evet belki bu spreyler fel.d-1 i nötralize eden bir bileşime sahiptir.(tüydeki bakyerileri öldürüyo falan diye anlatılmış onu anlamadım gerçi ama) Fakat evindeki kedinin en fazla ne kadarına sıkabilirsin bunu? Tüm derisine sıkabilir misin mesela?? kulak içleri? Poposu? Hadi herşeyi hallettin diyelim. O hayvan onu sıkınca zaten yalanmayacak mı? Al sana yeni salgı. Sprey etkisini kaybettiğinde oturduğu koltuk, gezindiği halılar, sürtündüğü duvarlar ne olacak? Yani hayvanın dışından değil içinden kaynaklı bir durum bu. Öyle spreyle falan çözülecek bir şey değil.

Peki bu durumun çözümü nedir? Çözümü kedide değil kendinde arayacak insanlar. Sonuçta hasta olan kendisi. Eniştem 6 ayda bir aşı vuruluyor. Bu aşı alerji şiddetine ve türüne göre 1 yada 3 ayda bir ya da senede bir de vurulunabiliyor. Eniştemin orta düzeyde seyrediyor. Ya da ilaçlar var. Düzenli kullanıldığında sıkıntıları minimuma indiriyor. Bir gıda türüne değilse alerjiniz, uzak durarak hiçbir şeyi çözemezsiniz. Tedavi şart. Hayvanlara abidik gubidik şeyler sıkarak bir çözüme ulaşamazsınız.

Bu konu en son " 17-04-15 " tarihinde saat 18:31 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-15, 22:40   #8

Alaska the kitty üyesinin avatarı

Beylikdüzü
Alaska the kitty Çevrimdışı

Evet bu mesajlarla da nette gördüğüm alerjiyi baskılamak için kullanılan sprey alternatifi başlamadan son buldu.
Kızım alerji belirtileri gösteriyor son 10 gündür.bitmek bilmeyen nezle,hapşırık krizleri,öksürük,ciğerlerinde baskı hissi,göz kaşıntısı ve en son bardağı taşıran yüzünün şişip kızarması.bugün alerji testi yaptırdık sonuç haftaya çıkacak.(14 yaşında)bu yaşa kadar alerjisi olduğu herhangi bir besin ya da toz,akar vs yoktu.ya da biz bilmiyorduk.aslında toza olduğundan şüpheleniyorum.nadir de olsa bazen geceleri burnu tıkanır.bu yüzden yastığını değiştirdik hatta.pissymomun dediği gibi belki de kediye değil de kedinin evin ücra köşelerinde gezinmesi sonucu üzerine yapışan tozlardan da tetiklenmiş olabilir.bana çok mantıklı geldi.temiz,tertipli geçinirim ama öyle her gün yer silen,dip köşe yapan biri değilim açıkçası.bundan sonra ona da dikkat edeceğim..
Söz konusu kızım olduğu ve yaşı da henüz küçük olduğu için(kedimiz olduğu sürece)ilaç kullanmak zorunda kalma ihtimali beni tedirgin ediyor.ya da bu ilaçlar kullanılmazsa alerjinin ilerleyip astıma çevirme ihtimali.birkaç ayda bir yapılacak aşı tedavisi mümkün olursa ve organlara uzun vadede bir zarar yoksa bu yola başvurabilirim.keşke bunları yaşayan ben olsaydım.bu kadar tedirgin olmazdım.inşallah kediye değil de toza çıkar alerji.ya da kediye bile olsa minimum düzeydedir ona bile razıyım artık.evladımız gibi görüp benimsediğimiz kedimizden ayrılmak ölüm acısı gibi gelir bunu düşünmek dahi istemiyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-15, 19:10   #9

İstanbul (Anadolu Yakası)
bisikletvekedi Çevrimdışı

Ben de tam bu konuda araştırma yapıyordum. İlk defa bir hayvan sahiplendim. Kedi. 3 aylık. Adı Bahtiyar. Ben bu şerefsizi ne zaman öpsem 2-3 dk sonra hafiften bir boğazımda baskı hissediyorum. Kumunu (silikon kum) temizlediğimde de oluyor bu. Veterinere götürüyorum. Aşılarını düzenli olarak yaptırdım. Vücudumun alerjik bir reaksiyonu olabilir mi bu? Zaten doktora, KBB'ye gideceğim ama hafta sonu olduğu için ilk aşamada sizin gibi güzel insanlara, hayvan severlere bir danışayım dedim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-15, 15:38   #10

İstanbul (Avrupa Yakası)
OdinSushi Çevrimdışı

bisikletvekedi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben de tam bu konuda araştırma yapıyordum. İlk defa bir hayvan sahiplendim. Kedi. 3 aylık. Adı Bahtiyar. Ben bu şerefsizi ne zaman öpsem 2-3 dk sonra hafiften bir boğazımda baskı hissediyorum. Kumunu (silikon kum) temizlediğimde de oluyor bu. Veterinere götürüyorum. Aşılarını düzenli olarak yaptırdım. Vücudumun alerjik bir reaksiyonu olabilir mi bu? Zaten doktora, KBB'ye gideceğim ama hafta sonu olduğu için ilk aşamada sizin gibi güzel insanlara, hayvan severlere bir danışayım dedim.
Merhaba
Öncelikle geçmiş olsun, KBB'ye gittikten sonra kedi alerjiniz varsa bahsi geçen Kedi Alerji Spreyini denemenizi sonra da yorumlarınızı buradan paylaşmanızı rica edeceğim.

Sevgilerimle
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-15, 11:40   #11

mighty Çevrimdışı

Siz kimsiniz onu merak ettim???
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-15, 02:39   #12

Alaska the kitty üyesinin avatarı

Beylikdüzü
Alaska the kitty Çevrimdışı

Merhaba,kızımda çıkan kedi alerjisi için konu açmıştım.bir ilerleme kaydettiğimde paylaşacağımı yazmıştım.iyi bir çocuk alerji uzmanı bulup kızımı götürdüm.uzman dr.Osman Pinçe.kendisi sağolsun moralimizi yerine getirdi.kedimizden ayrılmamıza şu aşamada gerek olmadığını söyledi.akşamları alacağı bir alerji hapı verdi.ev akarına da az da olsa alerjisi çıktığı için de alerji yastık,yatak kılıfı ve hepa filtreli hava temizleyicilerden alabilirsiniz dedi.
Öte yandan bu spreyleri de merak ettim.her ne kadar burada olumsuz yorumlar olsa da.insanın başına geldiği zaman acaba iyi gelir mi diye düşünüp alternatifleri değerlendirmek istiyor.tereddütlü yaklaşsam da Ayçin hn sağolsun şüphelerimi biraz azalttı ve denemeye karar verdim.pzt günü spreyi kullanmaya başlayacağız ve izlenimlerimi olumlu ya da olumsuz paylaşacağım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-15, 04:44   #13

İstanbul (Avrupa Yakası)
Şapşik paspas Çevrimdışı

Hadi bakalım sevindim tecrübelerinizi paylaşın bana da lazım olabilir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-15, 12:03   #14

mighty Çevrimdışı

OdinSushi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İlk yazdığım yorumda öncelikle kendimi tanıttım.
Pippet'te çalışıyorum. Marka sorumlusuyum.
Arkadaşım diye tanıtmış ya sebile hanım zaten arkadaşı olan sizsiniz ve marka baglantınız var o yuzden bana onu ornek gostermeyın lutfen acıkcası 2 kedı sahıbı olarak bu benı irite eder ve hala o kısma bakarsanız irite oluyorum.Ama marka baglantınız olmasa ve buraya o bendım dıye yazsanız ınanın ınanma ölçüm bır tık daha artardı.'çalışmıyorken'' yazmışsınız ama şuan çalışıyorsunuz.Kaçımız beğendiği ürünün markası ıle çalışmaya başlıyor bu ölçüyü de size bırakıyorum.Ha derseniz ki takip ediyor musunuz onu evet edıyorum ama bu konuda ınanmam.Alaska'nın sahıbı benım zaten yakın arkadasım sızınle de konusan bir bıreyım.Burada ınsanları yanlıs yonlendırme dıye bır sey yok.

''Herşeyden bu kadar emin olmak bazen insanları yanılgıya düşürebilir.''

bunu bana marka baglantılı bırı mumkunse soylemesın hatta hıc soylemesın.Ben inanmıyorum demedım inaNAmıyorum dedım bu fark zaten emın olmadıgımı gosterır

İyi kötü blogger dünyasını bılecek biriyim uzaktan da olsa takıp ettıgım ve cevrem boyle oldugu ıcın agzım acık kaldıgım seylere de rastlıyorum

''Ayrıca kişisel olarak da anlamakta çok zorluk çektiğim bir durum var, bu konuda yorum yazan arkadaşların beni aydınlatmasını rica ediyorum. Pippet bir marka ve bir çok insanın /hayvanın hayat kalitesini maksimuma çıkaracak vaadlerde bulunuyor. Pippet'in bir web sitesi var ve ulaşabileceğiniz e-mail ve telefon bilgisi var. Mantık yürüterek ya da kısıtlı bir araştırma ile ulaştığınız yorumları paragraf paragraf yazarak harcadığınız zamanından çok daha azını harcayarak marka ile iletişim kurup, sorularınız için karşınızda gerçek bir muhatap ile konuyu tartışıp, ikna olduğunuz ya da olmadığınız konuları yazmıyorsunuz? ''

En başta kendiniz yazmışsınız vaad diye.Tüm firmaların vaatleri yok mu? O yüzden bu kısmı şimdilik geçiyorum.Kusura bakmayın ama en çok şu aşağıdaki kısımdan öyle irite oldum ki onu da belirteyim size...

''Pippet'in bir web sitesi var ve ulaşabileceğiniz e-mail ve telefon bilgisi var. Mantık yürüterek ya da kısıtlı bir araştırma ile ulaştığınız yorumları paragraf paragraf yazarak harcadığınız zamanından çok daha azını harcayarak marka ile iletişim kurup, sorularınız için karşınızda gerçek bir muhatap ile konuyu tartışıp, ikna olduğunuz ya da olmadığınız konuları yazmıyorsunuz?''

Karşıma geçip bir firma yetkilisi bana bunu diyemez der se ben de siz kimsiniz derim ve ilk sorumu o yüzden sorduğumu belirtirim!
Ben tüketiciyim burası da bir forum naaapmamızı beklerdiniz acaba sizden izin mi alalım yoksa konuşacagımız, fikir yurutecegımizi?? her fırmaya ulasalım ''bir tuketıcı olarak fikir yurutecegız de zaman hesabımız geldi sizi gerdi mi diyelim?Her firmayı arayıp bilgi almak zorunda da degılız tuketıcı olarak bence ...

Forumda firma sahıbı olmadan konusulmaz yazmıyor ben goremedım?? Ayrıca siz de bir bayansınız kullanmadıgınız urunler hakkında da istişare ediyorsunuzdur belli başlı zamanlarda.Hepimiz insani olarak fikir alıp veririz tartışırız fikir beyan ederiz ama yetkili olmadan zamanımız gıttı dıye de dusunmeyız!!!
Ben kımım onu da soyluyeyım sız de yanıldıgınız gorun ısterım
Aslında benle konustunuz.Daha doğrusu firma yetkilisi biri benımle yazıştı hatta mail attı ben de Alaska'nın sahibine yani cok deger verdıgım arkadasıma ılettım bırebır kopyalayarak.Forumda her eleştiri iyi olmasına gerek yok bir yanılmayı da buraya eklemek isterim ki alerji deyince aklıma gelen ilk yer buradaki ürün yani zaman harcayarak yorum yazdıgım ürün Pippet oldu.ismim Suzan diğer kısmı açıklamayayım millet reklam yaptıgımı dusunuyor

Başka yazanlar gibi firmalar tarafından çok sevilmem çünkü gerçek bir tuketıcı olarak yazarım elestırırım burda da baska yerlerde de.Sektör olarak numune sorunu var hep dile getırırım.Ürünüz ucuz değil ilk soyleyecegım bu.Yani sımdı denıyeyım dese biri denecek bır meblağ olsa zaten denenır.Fuarda ulaşabılecegınız ınsanlar daha çok sektörden olacak bunu da ıleteyım cunku urun alanınız kısıtlı ha dersenız kı benım urunumu zaten tuketıcı anlatmasın veterınerlere guvenır ınsanlar onlar anlatsın o da herkese ulasmaz.Eskısı gıbı de degıl ayrıca veterıner mama tavsıye etse ınsanlar bı acaba gozuyle bakıyor mesela ben sanırım almam.Aynı zamanda fuar İstanbul'da ben Antalya'da yasıyorum hoş ılgı alanım oldugu ıcın kendı butcem ıle gelmeyı planlamaktayım ama Türkiye şartlarında herkes bunu yapmaz.Şimdi siz kendiniz hariç gerçek bir tüketici bu ürünü yorumlasın istiyorsanız kusura bakamayın bıraz elınızı tasın altına koyacaksınız.Numune olayınızı yurt dısı olarak konusup halledeceksınız ki ınsanlar gercek tuketıcıler yada şu foruma gıren bılmem kac bın kısı o gercek tuketıcıyı yanı Alaska'nın sahıbını gorsun.Bu benım tuketıcı olarak şahsı fıkrım
Ürün soru ıle hallolabılecek aklımızda soru kalmasınla ılerleyebılecek bır durumda degıl bunu ekstra belırteyım sıze

SİZ FIRMA OLARAK tukecınıze alın yorumlayın dersenız ben yorumlayacagım varsa da yorumlamam bılmem anlatabıldım mı)
Siz bır tuketıcı olarak yazsaydınız tamam ztn sorun yok ama kendınızı tarafsız olarak cekıp yazdıklarınıza tekrar bakmanızı rıca edıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-15, 13:27   #15

İstanbul (Avrupa Yakası)
Pippet Çevrimdışı

Merhaba

Yazı dili yanlış anlaşılmaya müsait olduğundan kişisel yorumları kaldırarak alerji ürünü ve kaygılar hakkında genel bir yorum yazıp herkesin sorularına cevap verebilmeyi umut ediyoruz.

Öncelikle üreticimiz olan Chrisal'i tanıtmakla başlayabiliriz.
Chrisal 25 yıldır probiyotik temizlik, sağlık ve alerji ürünleri üreten bir şirkettir. PİP (probiotics in progress) Chrisal'in dünya çapında tescilli probiyotik markasıdır. Dünyanın bir çok ülkesinde insanların yoğun şekilde bulunduğu kuruluşlar, hastanelerin yoğun bakım üniteleri de dahil olmak üzere Chrisal'in Alerji ürünlerini kullanmakta ve referans olmaktadır. Chrisal'in web sitesinden yapılan klinik araştırmalara ulaşabilirsiniz.

Pippet, Chrisal'in evcil hayvan ürün gurubunda Türkiye'deki marka ismidir.
Pippet ürünlerinin tamamı %100 doğal stabilize probiyotikler içerir, hiç bir katkı ve kimyasal madde içermez. Dünya çapında çok değerli sertifikalara sahip doğa dostu ürünlerdir. İnsanlar, hayvanlar ve doğada kullanımı tamamen güvenlidir.
Kullanılan alanlarda ve evcil hayvanlar üzerinde sağlıklı bir mikroflora oluşturarak komple bakım sağlar, alerjenleri etkisiz hale getirerek alerjik reaksiyonları ortadan kaldırır.

Türkiye'de çok yeni olan ürün gurubumuz ile ilgili bir takım endişeler olmasını doğal karşılıyoruz. Uluslararası bir araştırma yaptığınızda Pippet markası karşınıza çıkmayacaktır çünkü Pippet, Türkiye'de satılan marka ismidir.
Türkiye'de olduğu gibi diğer ülkelerde de farklı white labellar kullanılarak satılmaktadır. Ürünler hakkında genel bilgiye Chrisal'in web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Forumun konusu alerji olduğundan bu konuya açıklama getirmek istiyoruz.
Evcil hayvan alerjisi, hayvanların sisteminde bulunan bazı proteinlere karşı oluşur.
Alerjik reaksiyonların boyutuna göre çözüm yolları farklılıklar gösterir.
Yüksek boyutta alerjik reaksiyonlar mevcutsa genelde evcil hayvanın evden uzaklaştırılması istenir.
Orta dereceli reaksiyonlarda ilaç tedavisi uygulanarak sorun ortadan kaldırılmaya çalışılır ancak çoğu zaman alerjik reaksiyonların ilaçla tedavisi mümkün değildir.
Alerjik reaksiyonları hafifletmenin birinci adımı, kişiyi alerjenlerden korumaya çalışmaktır.
İlaç tedavisinin sonuç verdiği durumlar da mevcuttur, alerjilerin bir süre sonra kendiliğinden geçtiği de görülür, hiç bir alerjik reaksiyonu olmayan kişilerde birdenbire alerji oluşabilir.
Alerjinin bilinen kesin bir tedavisi yoktur.

Kedi alerjisi olan kişilerde genelde ev akarı, mevsim alerjisi de ortaya çıkar ya da ev akarı ve mevsim alerjisi olan kişilerde sonradan evcil hayvan alerjisi de çıkabilir. Alerji bir bağışıklık sistemi sorunu olduğundan bir noktada reaksiyonlar başladığında, bağışıklık sistemi zayıflar ve alerjiler birbirini tetikler.

Pippet Alerjiyi Nasıl Ortadan Kaldırır?
Pippet'in hiç bir ürünü içeriğinde ilaç barındırmaz. Kontrol edilebilir alanlarda (ev, ofis, hastane vb) düzenli kullanıldığı takdirde, ortamda ve evcil hayvanın üzerinde probiyotikler ile doğal bir mikroflora oluşturur. Probiyotikler kullanılan alanda 3 gün yaşamaya devam eder ve alerjenlere beslenirler.
Evcil hayvanlardan dağılan ve alerjiye sebep olan proteinleri tüketerek size ulaşmasını engeller.
Böylece evcil hayvan kaynaklı alerjiyi tamamen ortadan kaldırır.

Alerjiye sebep olan ikinci durum ise;
Dışarıdan gelen ve kedinin tüylerine yapışan toz, küf vb maddeleri tüketen bakterilerin dışkısında bulunan proteinlerdir. Bu aynı zamanda ev akarı diye bildiğimiz alerjinin sebebidir. Kedilerin tüyleri bu bakteriler açısından en rahat üreme alanını oluşturur. Dolayısıyla sprey ile kedinin etrafında probiyotikler ile koruma sağlandığında bu proteinlerin alana yayılması engellenir.
Ürünü, oda spreyi sıkar gibi ev içerindeki alanlarda kullandığını takdirde alanı alerjenler açısından kontrol edilebilir bir hale getirerek alerjik tepkilerin olması engellenir.

Eğer sadece evcil hayvan alerjiniz varsa Pippet bu alerjiyi kontrol edilebilir alanlarda yok eder.
Evcil hayvan alerjisi dışında ev akarı ve mevsim alerjiniz de varsa, yine kontrol edilebilir alanlarda yüksek oranda rahatlama sağlar.
Kontrol edilebilir alanlarda alerjik tepkilerin son bulması, bağışıklık sisteminin sürekli atak yapmasını engellediği içinde zaman içerisinde kuvvetlenmesini sağlar.

Türkiye'de çok yeni olan ürün gurubumuz yavaş yavaş doktorların tavsiye edeceği ve eczanelerden satın alabileceğiniz bir marka haline gelecektir.

Bir çok sektörde tüketiciyi yanıltmaya yönelik reklamların bizleri son derece güvensiz ve kuşkucu olmaya ittiği bir ortamda, bu kadar iddialı bir ürünü tanıtmaya çalışmanın böyle talihsiz tarafları ile karşılaşacağımızı tahmin ediyorduk.

Yine de yeterli araştırma yapılmadan ya da kullanılmadan yapılan 'Hiç bir işe yaramaz, Para tuzağı' gibi ezici yorumlar, hem markanın zedelenmesine hem de alerji sorunu olan kişilerin hayatlarını değiştirebilecek bir üründen uzak kalmasına sebep olabilecek bir ortam oluşturmaktadır.
Ürünlerimizi aldıktan sonra sokaktan ve barınaktan can kurtaran kullanıcılarımız bulunmakta, bazılarının yorumları web sitemiz, facebook sayfamız ve instagram hesabımızda yayınlanmaktadır.

***Pippet'in her biriminde çalışanlar aynı zamanda alerji sorunu olan ve ürün kullanan kişilerden oluşmaktadır. Alerjiyi yaşayan bilir

Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla
Pippet Ekibi
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları