Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 11-10-13, 19:13   #16

Papi-pufy98 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Papi-pufy98 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kedi aldım.. Bir kaç sorum var.

Öncelikle tebrikler umarım kedinizle bir ömür yaşarsınız .Arkadaşlarında dediği gibi zamanla geçer , geçer ama az da olsa huy olarak kalıcaktır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 19:16   #17

Pıtırsonic Çevrimdışı

Papi-pufy98 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hayvan ticareti yapılıyor bazıları o yüzden kızıyor ve demişsin ki özgür hayattan alıp eve tıkıyorsun! Onlar yaz günlerinde 1 damla su bulamıyor , kışın ise soğukta donuyorlar. Onlar istemez bi bizi seven bir sahibimiz olsun , sıcacık bir yuvamız olsun Petshoptan da alınabilir ama sen aldın diyelim o kafese yeni bir hayvan gelecek ve o da birinin gelip onu almasını ister her hayvan gibi ama sokaktan farklı aslında Petshoptan alındığında bir hayvan için para alıyorlar sokakta öyle değil Petshoptan almayın onlara destek vermeyin artık hayvan ticareti bitsin biz onlara destek verirsek her hayvan o kafese tıkılıyor!
size tamamen katılıyorum. biz petshoplardan satın aldığımız sürece o kafeslere yenileri girecek ve üretim çiftliklerinde damızlık anneler yeni yavru üretmeye zorlanacaklar. böylelikle zaten kontrolsüz olan nüfusları iyice patlayacak, satın alınıp sokağa atılanları yuvalandırmaktan sıra sokak hayvanlarına gelemeyecek bile.. bu yüzden de insanları petshoplardan satın almaya teşvik ederek yanlış yönlendirmeden önce konu üzerinde düşünülmesini öneriyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 21:02   #18

onnet5 Çevrimdışı

Papi-pufy98 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hayvan ticareti yapılıyor bazıları o yüzden kızıyor ve demişsin ki özgür hayattan alıp eve tıkıyorsun! Onlar yaz günlerinde 1 damla su bulamıyor , kışın ise soğukta donuyorlar. Onlar istemez mi bizi seven bir sahibimiz olsun , sıcacık bir yuvamız olsun Petshoptan da alınabilir ama sen aldın diyelim o kafese yeni bir hayvan gelecek ve o da birinin gelip onu almasını ister her hayvan gibi ama sokaktan farklı aslında Petshoptan alındığında bir hayvan için para alıyorlar sokakta öyle değil Petshoptan almayın onlara destek vermeyin artık hayvan ticareti bitsin biz onlara destek verirsek her hayvan o kafese tıkılıyor!
koskoca dünyada tek benmi kapının önüne su koyuyorum acaba yani bu dünyada hiç hayvansever yokmu şerefsizler var eziyet eden var ama hayvanları seven yemek su koyanlarda var kapının önüne dışardan gelen kedi dışarı gitmek isteyecek eve asla adapte olamaz yani sen git sokaktaki kediyi getirki bu çok zor çünkü insanlara karsı korkuyorlar zamanında bu eziyet edenler yüzünden kediler artık insanlardan kacıyor neyse hadi zar zor getirdin o yinede bir yolunu bulup kaçmaya calısacaktır özgür hayat diye kastedmeye calıstıgım sey koskoca dünyadan alıp eve hapsedilmesi ama petshoptan aldıgında o kafesten cıkarıp büyük bir eve getiriyosun demek istedigim o .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 21:23   #19

İstanbul (Avrupa Yakası)
Papi-pufy98 Çevrimdışı

onnet5 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
koskoca dünyada tek benmi kapının önüne su koyuyorum acaba yani bu dünyada hiç hayvansever yokmu şerefsizler var eziyet eden var ama hayvanları seven yemek su koyanlarda var kapının önüne dışardan gelen kedi dışarı gitmek isteyecek eve asla adapte olamaz yani sen git sokaktaki kediyi getirki bu çok zor çünkü insanlara karsı korkuyorlar zamanında bu eziyet edenler yüzünden kediler artık insanlardan kacıyor neyse hadi zar zor getirdin o yinede bir yolunu bulup kaçmaya calısacaktır özgür hayat diye kastedmeye calıstıgım sey koskoca dünyadan alıp eve hapsedilmesi ama petshoptan aldıgında o kafesten cıkarıp büyük bir eve getiriyosun demek istedigim o .
Sende bir yandan haklısın ama önceden petshoptakiler neredeydi acaba !? Bir villa da falan mı .. Onlar da sokaktaydı! Böyle diyorsun ama buradaki çoğu üyelerin kedileri sokaktan .
Demişsin ki ben su,yemek koyuyorum tamam bu doğru bir davranış ama ya kışın ? Sen onları her an her saniye sıcak tutabiliyor musun ? HAYIR! Tamam azcık kızmış olabilirim ama söylediklerim doğru,bu dünyada bir sürü hayvansever var onlarda senin gibi davranıyor olabilirler .. Hayvan ticaretine yönlendirme insanları lütfen yoksa sokaktaki hayvanları hergün yol kenarlarında görüp o hallerine üzüleceğiz ben sana o yüzden o mesajı ilettim.Bende kedi alacağım 2-3 ay sonra önceki kedimi petshoptan almıştım çok pişman oldum bu yüzden sana bunları söylemek istedim şimdi alacağım kediyi ise sokaktan alacağım çünkü onların sıcak bir yuvası olmasını istiyorum!...

Bu konu en son " 11-10-13 " tarihinde saat 21:27 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: Ek Bilgi (ekleme) , Düzeltme
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 21:28   #20

Pıtırsonic Çevrimdışı

koskoca dünya dediğiniz yer arabalar, psikopat insanlar, soğuk, hastalık ve açlıktan ibaretse o dünyadan alıp evde sıcak yuva vermeyi ben esaret olarak görmüyorum. ayrıca hiç kedi beslemediğiniz halde sokaktan alınan kedilerin tekrar sokağa gitmek isteyeceğini nasıl söyleyebiliyorsunuz? yaşınız yüksek ihtimalle benden daha küçük. bu yüzden gereksiz yere size yüklenmek de istemiyorum. benim kedilerimden 2'si, sokak kedisi. diğer 2'si de onların yavruları. şuan erkek arkadaşımın himayesinde olan kedi, 5. aydan sonra eve alınmış bir kedi. 3'ü de ömründe bir gün bile dışarı çıkmak için bağırmadı. bazı kediler ev ortamına adapte olamaz. öyle kediler de bahçeli yerlere sahiplendirilir. ancak özellikle yaşı küçük veya yaşı büyük olduğu halde insan canlısı olan sokak kedileri, ev ortamına çok çabuk adapte olurlar. üzerine bir de bu ortamdan kopmamak adına çok daha fazla cana yakın, sahibine bağlı olurlar. çünkü onlar aç kalmayı da biliyor olurlar ve o ortama geri dönmek emin olun istemezler. istisnalar elbette ki olacaktır ancak ömründe kedi bile beslemeyen ya da beslediği bir - iki kediye göre yorum yapan insanların, diğer insanları bu şekilde yanlış yönlendirmelerini doğru bulmuyorum.

petshoplarda kafesten kurtardığınızı düşündüğünüz kedinin yerine başka bir kedi daha gelecek. yani siz üretimi teşvik etmiş olacaksınız, kediyi kurtarmış değil. kurtarmanın aksine bir çoklarının üretimine ve o kafeslerde hastalık içinde yaşamasına neden olacaksınız. o kafeslerdeki kediler anne altından süt emmeleri gereken zamanlarda alınıyorlar. dolayısıyla bağışıklıkları çok çok düşük. bir çoğu yurt dışından geliyor ve daha taşınma esnasında hayatlarını kaybediyorlar. üreticiler bunu bile bile, ölümlerini göze ala ala bu ticarete devam ediyorlar. eğer insanlar bilinçli olup satın almazsa, üretim ancak böyle son bulur. böylelikle o kediler sırf birilerinin göz zevki uğruna küçücük bedenleriyle bu acıları çekmezler, ölüp gitmezler. ancak insanlık olarak henüz kat etmemiz gereken çok yolumuz var. çünkü sadece tek pencereden bakıp işine geleni yapmak ve sonrasında buna kılıf uydurmak en kolayı..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 21:47   #21

İstanbul (Avrupa Yakası)
Papi-pufy98 Çevrimdışı
Arrow Cvp: Kedi aldım.. Bir kaç sorum var.

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
koskoca dünya dediğiniz yer arabalar, psikopat insanlar, soğuk, hastalık ve açlıktan ibaretse o dünyadan alıp evde sıcak yuva vermeyi ben esaret olarak görmüyorum. ayrıca hiç kedi beslemediğiniz halde sokaktan alınan kedilerin tekrar sokağa gitmek isteyeceğini nasıl söyleyebiliyorsunuz? yaşınız yüksek ihtimalle benden daha küçük. bu yüzden gereksiz yere size yüklenmek de istemiyorum. benim kedilerimden 2'si, sokak kedisi. diğer 2'si de onların yavruları. şuan erkek arkadaşımın himayesinde olan kedi, 5. aydan sonra eve alınmış bir kedi. 3'ü de ömründe bir gün bile dışarı çıkmak için bağırmadı. bazı kediler ev ortamına adapte olamaz. öyle kediler de bahçeli yerlere sahiplendirilir. ancak özellikle yaşı küçük veya yaşı büyük olduğu halde insan canlısı olan sokak kedileri, ev ortamına çok çabuk adapte olurlar. üzerine bir de bu ortamdan kopmamak adına çok daha fazla cana yakın, sahibine bağlı olurlar. çünkü onlar aç kalmayı da biliyor olurlar ve o ortama geri dönmek emin olun istemezler. istisnalar elbette ki olacaktır ancak ömründe kedi bile beslemeyen ya da beslediği bir - iki kediye göre yorum yapan insanların, diğer insanları bu şekilde yanlış yönlendirmelerini doğru bulmuyorum.

petshoplarda kafesten kurtardığınızı düşündüğünüz kedinin yerine başka bir kedi daha gelecek. yani siz üretimi teşvik etmiş olacaksınız, kediyi kurtarmış değil. kurtarmanın aksine bir çoklarının üretimine ve o kafeslerde hastalık içinde yaşamasına neden olacaksınız. o kafeslerdeki kediler anne altından süt emmeleri gereken zamanlarda alınıyorlar. dolayısıyla bağışıklıkları çok çok düşük. bir çoğu yurt dışından geliyor ve daha taşınma esnasında hayatlarını kaybediyorlar. üreticiler bunu bile bile, ölümlerini göze ala ala bu ticarete devam ediyorlar. eğer insanlar bilinçli olup satın almazsa, üretim ancak böyle son bulur. böylelikle o kediler sırf birilerinin göz zevki uğruna küçücük bedenleriyle bu acıları çekmezler, ölüp gitmezler. ancak insanlık olarak henüz kat etmemiz gereken çok yolumuz var. çünkü sadece tek pencereden bakıp işine geleni yapmak ve sonrasında buna kılıf uydurmak en kolayı..
Size katılıyorum petshopcular insanı dolandırıyor yalan yanlış bilgiler veriyor . Ama her petshop öyle değil kedi köpek satmayanlar dışında fln ben öyle görmedim ama bilmem yani olabilir de . Örnek olarak : Bu kedi çok özel Türkiye de bulunmayan bir cinstir veya BU kedi sağlıklı aşıları yapılmış deyip size satarlar siz onu veterinere götürürsünüz veteriner der bunun aşıları yapılmamış şöyle böyle hastalığı var o an yaşanılan duyguyu bilmesem de çok kötüdür eminim arkadaşın dediği gibi bazıları yolda bile can veriyorlar SON OLARAK LÜTFEN İNSANLARA YALAN YANLIŞ BİLGİ VERME ! İNSANLARI BU PETSHOP İŞİNDEN VAZGEÇİRMEMİZ LAZIM!!!....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 22:09   #22

onnet5 Çevrimdışı

öncelikle koskoca dünya derken neden bahsettigimi anlayamamıssınız. Sokaktan hayvan beslemek güzel ben sokaktan hayvan beslemeyin demiyorumki bende biliyorum dünyada milyonlarca araba oldugunu bugün görmüssündür istabul trafiğini ben araba yok demiyorum.Dünyanın halini hepimiz biliyoruz çocuklar kedileri oyuncak diye oynayan var kuyrugunu ceken falan öyle piskopatlar dolu .Hatta dahada piskopatlarıda var ama söylemeyeyim ağlarsınız o derece.Malesef cins kedi takıntım var ve istedigim kediyi petshop veteriner yada barınak dısında biyerde bulamam.Kedilerin sokakta yaşamasının zor ama kafeste yaşamasıda zor kafesteki kedi koşmak isteyecek oynamayak isteyecek ama o kafeste asla yapamaz

Bu konu en son " 11-10-13 " tarihinde saat 22:27 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 22:40   #23

Pıtırsonic Çevrimdışı

sizin cins takıntınız olması, oralardan hayvanları satın almayı haklı çıkarmıyor. kafesten kurtardığını düşünerek içinizi rahatlatmayın boşuna. aksine yerine yenisinin girmesine neden olacaksınız. her petshop ticareti desteğinin arkasında ya bu işten para kazanma çabası ya da sizin gibi cins takıntısı yatıyor. ailenizin hayvan beslemenize izin vermemesine sevindim. en azından bu ticarete henüz ortak olamıyorsunuz. hayvan beslemekle ilgili konuşabilecek insanlar, sokak hayvanlarıyla da ilgilenen, hayvan sahibi insanlardır bana göre. 1-2 hayvana bakıp ya da sizin gibi hiç hayvan sahibi olmayıp hayvanların rahatı ve yapısı hakkında ahkam kesenlere bu yüzden katılmıyorum zaten. madem bazı şeyleri bilmiyorsunuz, lütfen yanlış yönlendirmeyin. çok istiyorsanız da gidip satın alın. kimsenin sizi tutup engelleyecek hali yok. yalnız sizin bu ticareti desteklemeniz, hayvan satışının doğru olduğunu kesinlikle göstermez. hiçbir canlının etiketi olamaz. bu tartışmayı da kendi adıma sonlandırıyorum. bu konuda daha fazla söyleyecek bir şeyim de yok. umarım bari büyüyünce ne demek istediğimi, neden bunca insanın karşı olduğunu anlarsınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 22:47   #24

onnet5 Çevrimdışı

sizin cins takıntınız olması, oralardan hayvanları satın almayı haklı çıkarmıyor. kafesten kurtardığını düşünerek içinizi rahatlatmayın boşuna. aksine yerine yenisinin girmesine neden olacaksınız. her petshop ticareti desteğinin arkasında ya bu işten para kazanma çabası ya da sizin gibi cins takıntısı yatıyor. ailenizin hayvan beslemenize izin vermemesine sevindim. en azından bu ticarete henüz ortak olamıyorsunuz. hayvan beslemekle ilgili konuşabilecek insanlar, sokak hayvanlarıyla da ilgilenen, hayvan sahibi insanlardır bana göre. 1-2 hayvana bakıp ya da sizin gibi hiç hayvan sahibi olmayıp hayvanların rahatı ve yapısı hakkında ahkam kesenlere bu yüzden katılmıyorum zaten. madem bazı şeyleri bilmiyorsunuz, lütfen yanlış yönlendirmeyin. çok istiyorsanız da gidip satın alın. kimsenin sizi tutup engelleyecek hali yok. yalnız sizin bu ticareti desteklemeniz, hayvan satışının doğru olduğunu kesinlikle göstermez. hiçbir canlının etiketi olamaz. bu tartışmayı da kendi adıma sonlandırıyorum. bu konuda daha fazla söyleyecek bir şeyim de yok. umarım bari büyüyünce ne demek istediğimi, neden bunca insanın karşı olduğunu anlarsınız.
cins takıntım var ama ankara kedisini beyaz uzun tüylü safkan kedi bulabilirmisiniz sokakta? Bir düsünün bakalım.Varmı.yok Takıntımı yenemem sevemedigim bir kediyi beslersem ne olacagını biliyorsunuz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 22:48   #25

gokhaname Çevrimdışı

onnet5 cins kedi takıntım var cümleni kınıyorum.her kedi cinstir.cins kedi istiyorsunuz diye petshopları övmekte neyin nesi? o yavruların şatolarda falan mı üretildiğini sanıyorsunuz? üretim koşullarını araştırında öğrenin.sahiplendirme ilanlarına bakta gör dünya kadar beyaz ankara kedisi yuva arıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 22:50   #26

onnet5 Çevrimdışı

tamam anlamadınız galiba ben uzun tüylü ankara kedisi beslemek istiyorum petshopları övmüyorum ama o tür bir kediyi nereden bulabilirim size göre her tür hayvan sokakta var ama öyle değil işte.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 22:52   #27

Pıtırsonic Çevrimdışı

cins takıntım var ama ankara kedisini beyaz uzun tüylü safkan kedi bulabilirmisiniz sokakta? Bir düsünün bakalım.Varmı.yok Takıntımı yenemem sevemedigim bir kediyi beslersem ne olacagını biliyorsunuz
sizinki hayvan sevgisi değil ırk sevgisi demek ki. ben size ne söylesem, ne anlatsam boş. o hayvanların rahatını, sağlığını umursuyormuş gibi davranmayın lütfen. umursayan hiç kimse bu ticarete destek olmaz ve olmuyor da. anca sizin gibi kendi düşüncesini haklı çıkarmaya çalışanların yazdıkları sizinle aynı doğrultuda. ayrıca sadece sokaktan değil ilanlar yoluyla da ücretsiz sahiplenebilirsiniz ama umarım sizin zihniyetinizdeki insanlara sahiplendirmezler o kedileri. tekrar edeyim, umarım büyüyünce bilinçlenirsiniz ve canlıları sevmeyi başarırsınız, belirli ırkları değil..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 22:52   #28

İstanbul (Avrupa Yakası)
Papi-pufy98 Çevrimdışı
Wink Cvp: Kedi aldım.. Bir kaç sorum var.

Sizin istediğiniz türden aileniz izin verdiği zaman sokaktan bulabilirsiniz mesela sokaklarda çok benzeyen kediler var hatta daha güzelleri var renkleri farklı olsa bile çok güzeller 2-3 ay içinde değilde istediğim zaman alsam gördüğüm senin istediğin kedi gibi alırdım sokakta çok olmasa da bulunuyor bazen
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 22:52   #29

onnet5 Çevrimdışı

petshopları neden öveyim dısardaki kediler kadar onlarda eziyet görüyor ama benim istedigim kedi türü sadece petshop yada barınakta falan bulunur sokakta bulamamki
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-13, 22:52   #30

gokhaname Çevrimdışı

sahiplendirme ilanlarında sokaktan bulunanlarda var.bilip bilmeden yok demeden önce araştır gör.ne cinsler yuva arıyor.pardon senin cins takıntın olduğu gibi yavru takıntında vardır.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları