Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 12-06-12, 21:56   #121

EtaKontes üyesinin avatarı

İzmir
EtaKontes Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: iran kedisi aldım ailem istemiyor :(

of beee birlik olacağınıza batırmışsınız iyice. Hepiniz aşağı yukarı aynı şeyi söylüyorsunuz. Hayvan satanlara düşman olacağınıza birbirinize oluyorsunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-12, 12:23   #122

betlftm üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
betlftm Çevrimdışı

İzin vermiyeceklerini bile bile hayvanın hayatını kararttınız. Üstelik tekrar satmaya kalkıyorsunuz. Rezalet.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-12, 20:58   #123

püskevit üyesinin avatarı

ankara
püskevit Çevrimdışı

asYlkarakoc tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aa sizn de mi van kedinz varmıs? nie tercihnz van kdisinden yana oldu sahiplendiysenz bile? heralde siz de o bıyıklı kadınlardansz. bn 5.sınıf ogrencsym arastırma dedigmz sey paneller seminerler vsdir. cok merak ettysenz buyrun geln bekleriz. bu arada ben bıyıklı kadın degilm bıyıklı adamım ama bana hngi cinsi layık görürsnz acaba?
bir kere şunu söylemeliyim ki o 'van kedisini' eve ben getirdim ama sizin gibi pet shoplardan bilmem kaç tlye almadım ben aslı akçalın kız kardeşiyim yani kediyi o getirmedi bu kediyi ben arkadaşımdan aldım çünkü ailevi bi meselden dolayı ki bunu burda açıklamak istemiyorum biraz büyük bir konu mesela şöyle söyleyeyim arkadaşımın babası yüzünden benim !van kedimin! kardeşi öldü ' van kesini ' de cins manyaklığından almadık evimiz sokaklara dönmemesi için aldık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-12, 23:18   #124

Maltepe
Lokumveben Çevrimdışı

nedir bu anne babaların evde hayvan fobisi anlamıyorum. ilk getirdiğimizde onlardan nefret ederler. bize kızarlar, sonraki gönlerde bizdewn çok bağlanırlar.. benim annem köpekten korkardı, onu ben alıştırdım. Stephanie isimli bir kızım vardı, golden retriever. ne yazık ki öldü. benden çok annem üzüldü. birkaç hafta önce ise oğlum Lokumu aldım. önce istemedi. Geri vermemi, geri getirirse sokağa postalayacağını söyledi. geri getirdim. bir kelime edemedi. zamanla o da alıştı. önce çok abartıyorlar. yok oraya buraya işermiş yok dünya masrafmış yok oymuş buymuş. halbu ki o içtikleri 5 bazen 7 liralık maddeye verdikleri gibi hergün kenara 5 hatta 3 tl koysalar, aylık mamasını, ihtiyaçlarını giderebilecek paramız olur. artık o da ailenin bir ferdi gibi görülüyor hatta marangoza spariş verdik, yemek masamızın köşesine onun mamalarını koyacağımız bir bölge istiyoruz. bunu ben değil, ailem istedi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-12, 11:05   #125

elistarya696 üyesinin avatarı

Samsun
elistarya696 Çevrimdışı

evet çok doğru iran kedilerinin sağlık sorunları ve tüy taranma problemleri vardır bence ilk kedi olarak ya tekir kedisi ya ankara kedisi ya da van kedisi alın onlar hem uysaldır hem de böyle problemleri yoktur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-12, 12:23   #126

TuBa.89 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
TuBa.89 Çevrimdışı

elistarya696 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evet çok doğru iran kedilerinin sağlık sorunları ve tüy taranma problemleri vardır bence ilk kedi olarak ya tekir kedisi ya ankara kedisi ya da van kedisi alın onlar hem uysaldır hem de böyle problemleri yoktur.
Benim iran kedim var Allaha şükür ne sağlık sorunu ne de başka bi sorunu var .
Tüylerinide günlük tararsan bi problem yok uysal da problemide yok yani kim dedi problemleri var diye
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-14, 17:49   #127

Birkedimvar üyesinin avatarı

Birkedimvar Çevrimdışı

lenore_ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
emin ol ki bu konuda senden çok daha bilgiliyim. veteriner fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. barınaklarda bu konu üzerine bir çok araştırma yaptık. sakat veya herhangi başka bir engeli olmayan canlıları,kendi türünden bir canlıyla bile yaşayamacağı evlerimizde beslemek kendi egolarımızı tatmin etmekten başka bir şey değil. kediler evcilleştirilse bile atalarının özelliklerini avlanma içgüdülerini taşırlar. sokakta yemek aramak,bulmak onların doğasında var. tabiki biz onların canını çok yakıyoruz her gün yüzlerce kedi araba altında kalıyor buna üzülen tek insan siz değilsiniz. benim de iki kedim var,biri tekir kedi,bir ayağı olmadığı için benimle,diğeri de ankara kedisi. ki ırk kedilerin daha hassas olduğunu,tekir kediler gibi doğal seçilimle güçlü özellikleri KAZANAMADIĞINI unutmayın. cins kedilere evlerimizde bakmak durumundayız çünkü besleyenler bilir,mamasından başka ev yemeğinde bile hasta olabilirler. tekir kedilerse melezleşerek güçlü özellikleri almıştır,kolay kolay birşeyden etkilenmez. evet ben doğru bulmuyorum sokak hayvanlarını durduk yere EVE TIKMAYI. kendi egolarımız için,sokakları işgal ettiklerini düşündüğümüz için,çok fazla oldukları için,bizler bütün dünyayı sokakları bize ait sandığımız için onların doğurma hakkını bile ellerinden alıyoruz,o hakkı kendimizde görüyoruz. sokaklarda yaşayan kediler için kapınızın önüne su mama koyun,onlar için en büyük iyiliği yapmış olursunuz,evinizde görmek istiyorsanız da sakat olanları sahiplenin ki gerçekten iyilik yapmış olun. yoksa sokak hayvanların biz onlara eziyet etmedikçe kimseye ihtiyacı yok..
Uzun zamandir aradigim cevabi sizin yazinizda buldum ,cok tesekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-14, 19:18   #128

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Birkedimvar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Uzun zamandir aradigim cevabi sizin yazinizda buldum ,cok tesekkür ederim.
Hayır siz işinize gelen cevabı bulmuşsunuz, üzgünüm.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-14, 21:39   #129

Birkedimvar Çevrimdışı

AndroidNavy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hayır siz işinize gelen cevabı bulmuşsunuz, üzgünüm.
Bu cümleleri kurdugunuza göre sizinde bir bildiginiz vardir mutlaka .Isime göre yazi arayip bulmak adetim degildir.Baska bir bildiginiz varsa buyrun yazin BIR CINS KEDIM BIRDE BARINAGA ATILACAKKEN ALDIGIM IKI KEDIM OLDU ikisine birden en saglikli bir sekilde nasil bakarim diye arastirma yapmak isime gelenmi oluyor cok tuhafsiniz .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-14, 22:37   #130

İstanbul (Avrupa Yakası)
taarcın Çevrimdışı

Aynı durumu ben yaşadım gizlice alıp getirdim annemin ilk lafı o kedi yarın bu evden gidecek oldu. Şimdi bana seni sevdiğimden daha çok seviyorum benim en tatlı kızım o diyor pes etme bence kabullenirler )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-14, 23:12   #131

Basit üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Basit Çevrimdışı

Konu hortlamış gibi olmuş ancak bir şey söylemek istiyorum.Tekir kediler sanıldığı gibi her şeye dayanan bağışıklığı müthiş hassas olmayan fırlama bir cins değildir.Melezdir evet ancak evde bakıldığında bir iran kedisi ankara kedisi kadar hassastır çünkü bağışıklık kazanmamıştır.Ayrıca sokaktaki tekir kediler kaç yıl yaşıyor sanıyorsunuz ? Takibini düzenli olarak yaptığım sokak kedilerim var ve ölülerini buluyorum ! En fazla 3.5 yaşında bir kedim var sokakta şu an..O kadar ilgilendiğim halde düşünün.
Örnek vermek gerekirse kendi kedimi 3 haftalıkken aldım annesi öldüğü için.Süt anne de bulamadık evde besledim büyüttüm oğlumu.Şu an 5.5 aylık.Aşıları olmasına rağmen 25 gün önce gençlik hastalığı geçirdi.Atlattı çok şükür ama neler yaptık o 12-13 gün ne çektiğimizi bir biz biliriz.İnanın özenli bakmasaydık ve sokak kedisi olsaydı atlatamazdı.Şu an hala bağışıklık kaynaklı ağız içi yaraları problemlerimiz var.Sanıldığı gibi tekir kediler 9 canlı duygusuz süper dayanıklı ev kedisi olmayan bir kedi değildir.Her kedinin karakteri farklıdır ve evde beslenen kedi sokakta yapamaz.Sokaktaki canlar ise en fazla 4-5 yıl yaşıyor zaten.Sevgiler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-14, 15:47   #132

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Bu cümleleri kurdugunuza göre sizinde bir bildiginiz vardir mutlaka .Isime göre yazi arayip bulmak adetim degildir.Baska bir bildiginiz varsa buyrun yazin BIR CINS KEDIM BIRDE BARINAGA ATILACAKKEN ALDIGIM IKI KEDIM OLDU ikisine birden en saglikli bir sekilde nasil bakarim diye arastirma yapmak isime gelenmi oluyor cok tuhafsiniz .
Yazıda tekirlerin eve tıkatılmaması gerektiğini bunun da egodan başka bir şey olmadığı yazıyor ve siz kedilerinizin dışarı çıkmasına izin veren birisisiniz. Eşiniz öyle istiyor sizde çıkmalarına izin veriyorsunuz ve bu yazı da yaptığınız yanlış olan davranışınızı doğru gibi gösterdiği için "tam da aradığım buydu" demenize yol açıyor. Aslında siz içinize su serptirecek bir yazı arıyodunuz ve buldunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-06-14, 00:59   #133

Birkedimvar Çevrimdışı

AndroidNavy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yazıda tekirlerin eve tıkatılmaması gerektiğini bunun da egodan başka bir şey olmadığı yazıyor ve siz kedilerinizin dışarı çıkmasına izin veren birisisiniz. Eşiniz öyle istiyor sizde çıkmalarına izin veriyorsunuz ve bu yazı da yaptığınız yanlış olan davranışınızı doğru gibi gösterdiği için "tam da aradığım buydu" demenize yol açıyor. Aslında siz içinize su serptirecek bir yazı arıyodunuz ve buldunuz.
O yazidan cikardigin analiz sadece bumu ? sana tekrardan yazayim belki zihnin acilirda iyice anlarsin ne demek istendigini

iki tane kedim var bir tekir kedi biri cins kedi buraya kadar tamammi

tekir kediyi evde tutamiyorsun kapilari tirmaliyor disari cikmak icin miyavliyor yani bildigin sokak kedisi desem yeri sokaklari seviyor

diger kedim cins kedi cok uysal hareketleri cok yavas bende ilk defa böyle bir kediyle karsilasiyorum ,diger kedi disari ciktigi icin bu kedide disari cikmaya calisiyor kapinin önünden ayrilmiyor miyavlamaya basliyor saatlerce süren bir miyavlama kedi beslemissen bilirsin esimde birakalim disariya zaten uzaga gitmezler dedi bende tamam dedim ama icim rahat etmiyor kacarlarmi kacirirlarmi anlatabildim

disari derken bahceli ev otomatikman bahceye cikiyorlar sokaga degil

tekir kediyi eve tikmakla ona iyilik yapmiyoruz evde esya adina birsey kalmadi sayilir heryeri tirmaladi yani bu kediyi istesen evde tutamazsin

diger kedi ise ona uyup disari cikmaya calisiyor ee tabii oda kedi oda istiycekkk

simdi yukardaki yazi tekir kedilerle ilgiliydi bende tekir ekdi hakkindaki düsüncelerimi dogrulayan yorumlari okuyunca begendim baska bir amac varmi sence alemsin vallaaa
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-06-14, 01:33   #134

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

O yazidan cikardigin analiz sadece bumu ? sana tekrardan yazayim belki zihnin acilirda iyice anlarsin ne demek istendigini

iki tane kedim var bir tekir kedi biri cins kedi buraya kadar tamammi

tekir kediyi evde tutamiyorsun kapilari tirmaliyor disari cikmak icin miyavliyor yani bildigin sokak kedisi desem yeri sokaklari seviyor

diger kedim cins kedi cok uysal hareketleri cok yavas bende ilk defa böyle bir kediyle karsilasiyorum ,diger kedi disari ciktigi icin bu kedide disari cikmaya calisiyor kapinin önünden ayrilmiyor miyavlamaya basliyor saatlerce süren bir miyavlama kedi beslemissen bilirsin esimde birakalim disariya zaten uzaga gitmezler dedi bende tamam dedim ama icim rahat etmiyor kacarlarmi kacirirlarmi anlatabildim

disari derken bahceli ev otomatikman bahceye cikiyorlar sokaga degil

tekir kediyi eve tikmakla ona iyilik yapmiyoruz evde esya adina birsey kalmadi sayilir heryeri tirmaladi yani bu kediyi istesen evde tutamazsin

diger kedi ise ona uyup disari cikmaya calisiyor ee tabii oda kedi oda istiycekkk

simdi yukardaki yazi tekir kedilerle ilgiliydi bende tekir ekdi hakkindaki düsüncelerimi dogrulayan yorumlari okuyunca begendim baska bir amac varmi sence alemsin vallaaa
Bakın tekir kediniz yavruyken başlayıp sürekli evde bakılsaydı ve kısır olsaydı dışarının D'sini istemezdi. Anlaşılan tekiri ya sokaktan almışsınız ya da beslerken dışarı çıkmasına izin vermişsiniz ki sürekli çıkmak istiyor. Yoksa zaten daha önceki yazılarda da yazılmış doğup büyüdüğü yer sadece ev olan bir tekir dışarıyı bilmediği için istemez çıkmak. Insanlar alıştırmazsa veya izin vermezse hiç de böyle bir problem olmaz. Arkadaş veteriner olabilir ama bu deney neye göre kime göre yapılıyor bilemeyiz. Mesela denediği tekir kedi belki sokaktan alınmıştı haliyle bi yere kapatılırsa o kedi dışarı çıkmak isteyecektir ya da sokağa alışmış bir ev tekiri için de aynı durum söz konusu.Ayrıca veteriner kendisiyle çelişiyor. Her kedinin atası birdir diğer kediler de (cins) avlanma iç güdüsü vardır kendini yalama vsvs. Yani sokağa alışmış ve ya sokakta yaşayan hatta sizin kediniz gibi başka kedilere özenen cinsler de evde durmaz. Yok cinsler narin falan diye evde beslenir dışarı çıkmaz diye bir şey yok örn: kendi kediniz.

Sizi anlıyorum aslında içten içe çıkmalarını istemiyorsunuz ancak illakı çıkmak zorunda olduklarını biliyorsunuz. Buna izin verdiğiniz için belki kendinizi suçlu hissediyorsunuz ve içinize su serpecek yorumlar arıyorsunuz ve bulduğunuzda da işte bunu arıyordum diyorsunuz. Tabii ki bu doğal bir şey ancak yorumlar yaptığınız yanlışı aslında doğal gibi gösterse de yanlış yine yanlış maalesef . Amacım polemik yaratmak değil ancak o yorum sonrasında bir çok tecrübeli insam o veterinere karşı dururken sizin o şekilde yorum yapmanız ilgimi çekti ve hakim olamadım yazdım. Kötü bir amacınızın olmadığını tabii ki biliyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-06-14, 01:40   #135

Basit üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Basit Çevrimdışı

Öncelikle amacım kimseyi kırmak,incitmek ya da sadece kendi dediğimin doğru olduğunu savunmak değil.Bunu bilmenizi isterim.Ancak arkadaşımızın da dediği gibi ev ortamında bakılan tekir kediler dışarıda yaşayamaz.Ayrıca günümüz şartlarında doğal olan ne var ki biz kedimizi doğallığa bırakalım ? Araçlar apartmanlar insanlıktan nasibini almamış insanlar ? Neresi doğal..Sokakta biraz zaman geçirince ya bir yavru buluruz ya da yaralı bir kedi..Haysev sayfasına bakarsanız ne kadar yardıma muhtaç sokak kedisi var hepimiz biliriz.Bu kediler kendi doğal çevresinde bu hale gelmiyor insanlar yapıyor.Böyle bir risk varken ben kedimi sokağa salmazdım yerinizde olsam..
Sevgiler.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları