Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 11-06-12, 01:06   #61

hera.zeus üyesinin avatarı

Bursa
hera.zeus Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: iran kedisi aldım ailem istemiyor :(

asYlkarakoc tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ii böle basit düsünüorsanz yapacak birsey yok demektir. yuruyus duzenledik gecen hafta bu yasaya karsı cıkmak icin,biz asagıladıgınz vet.hekimler. netten boyle hayvanseverim diye konusan yüzü gecik kisi katılacaktı. gelen kisi sayısı kactı biliomsnz? 12? bilmem acıklayıcı oldmmu..
Katılabildiğim kadar şehrimdeki yürüyüşlere imza kampanyalarına katılıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:09   #62

asYlkarakoc Çevrimdışı

hera.zeus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
iki üç internet sitesi dediğin olayın arkasında haytap var sen haytap'ın ne olduğunu biliyor musun? Bilmediğin için konuşuyorsun zaten ben hayvanhakları savunucusuyum yasa hakkın da ya da diğerleri hakkında da yeteri kadar bilgim var.Ben cins ya da sokak kedisi-köpeği diye bakmıyorum olaya bütün hayvanlar açısından bakıyorum.Ben hayvanat bahçesine de karşı bir insanın neden çünkü gerçek bir doğaları var arabasız betonsuz ve bunun bozulup hayvanların kafeslere tıkılmasına karşıyım.Cins hayvan da kafese tıkılıyor ve para karşılığında satılıyor.Veteriner adayı olarak bu duruma en çok sizin karşı olmanız lazım çünkü yetersiz anne sütünün ne gibi hastalıklar yaratacağını ve ölüm riskinin çok fazla derece de olacağını bilmeniz lazım.Sokaktaki hayvanların %70'i ilk yılların da ölüyor.%30luk kısmı bir seneden fazla yaşıyor.Ben her kedim çiftleşmek istediğin de onu çifleştirsem yılda kaç yavru yapıyor biliyor musun?Bunu hesaplayamayacak kadar mı neyse o bölüm ben de kalsın hakarete girer.Çiftleşmediği zaman yaşanan problemleri de bilmeniz lazım.Para göz veterinerler kısırlaştırıyormuş.Onlar sağlıkları açısından yararlarını bildikleri için kısırlaştırıyor olmasınlar.Allah sizin gibi veterinerler ile karşılaştırmasın.Ya bir de yurt arkadaşım olayı nedir bir çok üniversite kapandı insanlar evlerine döndü siz hala ne yapıyorsunuz acaba? O derece saçmalıyorsunuz ki bırakın artık kendinizle çelişmeyi.Vizeler bitti güzelim hala siz neden dönmediniz memleketinize kimi kandırıyorsunuz siz
malsef yaz okuluna kaldık ya haftaya baslıyo öle kolay degil de bizm dersler. ha güzelm diye hitap etmissin ama yakısıklım aslanım falan de yaa ayıp oluyo madem bu kadar samimiyz. ben kısırlastrmaya karsı dglm öle birsey yazmadm bu tamamen duygusal vicdani bisey,fakat bir yıl icinde yapacagı yavrulara anne kdinin sütü muhtelemen yetecektr. onların fizyolojisi buna gore kuruludr siz onu dert etmeyn.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:19   #63

Bursa
hera.zeus Çevrimdışı

malsef yaz okuluna kaldık ya haftaya baslıyo öle kolay degil de bizm dersler. ha güzelm diye hitap etmissin ama yakısıklım aslanım falan de yaa ayıp oluyo madem bu kadar samimiyz. ben kısırlastrmaya karsı dglm öle birsey yazmadm bu tamamen duygusal vicdani bisey,fakat bir yıl icinde yapacagı yavrulara anne kdinin sütü muhtelemen yetecektr. onların fizyolojisi buna gore kuruludr siz onu dert etmeyn.
Anne sütünün yeteceğinin farkındayım.Sütten kesildikten sonra ne olacak yavrulara.Hürrem cins bir kedi sokakta bulduğum zaman gözünün biri başka kediler tarafından tırmalanmış ve akmıştı.Elimizden gelen yapılsada en azından çok da az olsa görmesini istedik fakat bu başarılamadı.Malesef gözünün biri şuan kör ve bulduğum da hamileymiş.Dışarı da doğurmasını sakıncalı gördüğümden ve engelli olduğu için dışarı bırakmayı onaylamadığımdan hürrem evimizin kedisi oldu.4 tane dünya güzeli yavrumuz oldu ve gayet sağlıklı doğdular 2,5 ay anne sütünü rahat rahat emdiler.ve yuva aramaya başladım cins mi cinsi ne diye o kadar telefon geldi ki ve cins olmadıkları için sadece 2 tanesi yuva buldu.kısırlaştırmasam hürrem daha kaç kere doğuracaktı.Ben o yavruları ne yapacaktım.Akrabalık bağı denilen olay yok kardeşler birbiriyle çiftleşecek.Bunun önüne geçilmesi imkansız kısırlaştırma olmadan.Kısırlaştırma sonrası kedimin yara bölgesini iltihap kaptı ve 2 kez daha operasyon yapıldı.Ve düzelme olasılığı çok azdı.Buna rağmen allah yavrumu bana bağışladı ve şuan çok daha mutlu.Ben bu kadar problem yaşamışken hala kısırlaştırma taraftarıyım.Sizin karşı çıktığınız noktayı açıklar mısnız?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:24   #64

asYlkarakoc Çevrimdışı

benm karsı cıktıgm nokta ırk dusmanlıgı. fakat asıl buraya uye olma amacm arkdsm link attı,vet hekimlikle ilgili hakarete varan cümleler yazlms,böle bi sitede buna inanamadm. puanlarmz anca yetmis ondan secmisiz vet. fakultesini. benm tepkim buna. ayrıca kısırlastırmayı ben dogru buluyorum fkt her vet.hekim aynı düsünceye sahip olmak zorunda degil. kısırlastırma ameliyatını reddeden,kliniginde ypmayan cok veteriner hekm var.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:31   #65

Hermes üyesinin avatarı

Antalya
Hermes Çevrimdışı

benm karsı cıktıgm nokta ırk dusmanlıgı.
bakın defalarca yazıldı aynı şey kimsenin ırk kedi dşmanlığı yaptığı yok tam tersi bu ayrımın bile yapılmasına karşıyız hepimiz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:33   #66

asYlkarakoc Çevrimdışı

Hermes tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bakın defalarca yazıldı aynı şey kimsenin ırk kedi dşmanlığı yaptığı yok tam tersi bu ayrımın bile yapılmasına karşıyız hepimiz
biz de ayrımı savunmuorz bu tepki kime neye? aksine isteyen ırk hayvan bakar isteyen sokak hayvanına,karısmasın kimse kimseye diorz. asıl ayrım yapan kim burada
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:37   #67

Bursa
hera.zeus Çevrimdışı

Kimse ırk düşmalığı yapmıyor.Bizim için bütün hayvanlar aynı tartışma sebebi cins sahiplenin sokak hayvanları doğada yaşar demesi.Ve yapılan konuşmalar cevaplar aynı veterinerlik okuyorum benden daha iyi bilemezsiniz,sokak kedileri sokakta da yaşarlar cins kediler yaşayamaz bir de kısırlaştırmak doğru değil bunlar çerçevesin de dönüyor olay açıkla yahu bana neden hep aynı cümleler sürekli ben veterinerim olayı dönünce bizde sinirleniyoruz.Sende arkadaşının dediği cümleye göre bir hışımla gelmişsin. Puan olayın da o arkadaşın dediği bir çok veteriner puanı tuttuğu için veterinerlik okuyor hayvan sevdiğinden değil demek istedi fakat olay farklı yerlere çekildi.Umarım iyi bir veteriner olursunuz da bir çok cins ya da sokak hayvanını bizlere bağışlarsınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:41   #68

asYlkarakoc Çevrimdışı

hera.zeus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kimse ırk düşmalığı yapmıyor.Bizim için bütün hayvanlar aynı tartışma sebebi cins sahiplenin sokak hayvanları doğada yaşar demesi.Ve yapılan konuşmalar cevaplar aynı veterinerlik okuyorum benden daha iyi bilemezsiniz,sokak kedileri sokakta da yaşarlar cins kediler yaşayamaz bir de kısırlaştırmak doğru değil bunlar çerçevesin de dönüyor olay açıkla yahu bana neden hep aynı cümleler sürekli ben veterinerim olayı dönünce bizde sinirleniyoruz.Sende arkadaşının dediği cümleye göre bir hışımla gelmişsin. Puan olayın da o arkadaşın dediği bir çok veteriner puanı tuttuğu için veterinerlik okuyor hayvan sevdiğinden değil demek istedi fakat olay farklı yerlere çekildi.Umarım iyi bir veteriner olursunuz da bir çok cins ya da sokak hayvanını bizlere bağışlarsınız.
onun da savundugu sey sokaklar sokak hayvanlarına aittir,sokakları degistirelim'di bence. ki evet cins kediler sokakta yasayamz ki.. ayrıca vet fakultesi puanları eskisi gibi degl ben bircok muhendislk yerine bu isi sectm hayvanları sevdigim icin,onların kendilerne bir iyilk yapıldıgında gözlerndeki minneti anlayabldgm icin. tesekkr ederm,iyi bir vet hekm olacagıma inanıyorm ztn. umarm siz de karsınzdakine saygı gösterdignz müddetce böle duyarlı olmaya devm edersnz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:57   #69

Hermes üyesinin avatarı

Antalya
Hermes Çevrimdışı

biz de ayrımı savunmuorz bu tepki kime neye? aksine isteyen ırk hayvan bakar isteyen sokak hayvanına,karısmasın kimse kimseye diorz. asıl ayrım yapan kim burada
yine aynı şey hiç bir kedi köpek sokak hayvanı değildir en azından günümzde tekir CİNSİ kedi bir sokak hayvanıdır eve almanız kısırlaştırmanız yanlıştır diye bir savunma doğru değildir tamam bizde her bulduğumuzu eve dolduralım diyemeyiz gücümüz yetmez zaten
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 02:00   #70

asYlkarakoc Çevrimdışı

Hermes tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yine aynı şey hiç bir kedi köpek sokak hayvanı değildir en azından günümzde tekir CİNSİ kedi bir sokak hayvanıdır eve almanız kısırlaştırmanız yanlıştır diye bir savunma doğru değildir tamam bizde her bulduğumuzu eve dolduralım diyemeyiz gücümüz yetmez zaten
sokak hayvanı dediğim şeyle kastettigm sokakta yaşayanlar zaten. ne sokaklarda sadece tekir kedi var ne de evlerde sadece cins kedi var. herşeyi kötü algılamann anlamı yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 11:12   #71

TuBa.89 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
TuBa.89 Çevrimdışı

hera.zeus kendini sen hayvansever başkanı falan mı sanıyorsun ?
Benim hayvansever olup olmadığımı sınıycak kişi sen değilsin haddine değil haddini bilmeni tavsiye ederim ...
Sokak hayvanın var diye dünyadaki en büyük hayvansever sen misin ya ? Ne sanıyorsun kendini .
Benim kendimi ispatlamaya ihtiyacım yok sokak hayvanlarınıda seviyorum bunuda herkes bilir seninde beni sınamaya haddin yok ... Mümkünse muhattap olma bidaha sana cevap vermek istemiyorum.

Hermes sanada katılıyorum bende sevmiyorum öyle sokak hayvanlarını aşağılayanları onunda bi canı var , hem çokta güzeller önceden bahçemde besliyodum bende tekir kedi ... Hala da sokak hayvanlarını besliyorum kedi köpek kuş ne olursa o da can ...

Bu konu en son " 11-06-12 " tarihinde saat 18:24 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 12:25   #72

EtaKontes üyesinin avatarı

İzmir
EtaKontes Çevrimdışı

Cins diye bir şey de olmamalı. Hayvan hayvandır arkadasım. Herkes aklıyla hareket etsin. Sırf ay cok tatluuuuu diyip hayvan satın aldıkları için sokaklar cins ya da kırma hayvan dolu. Çünkü sonunda sokağa gidiyorlar. Kaç kişi bu kedi bana uygun evet ya da bu köpek bana uygun benim hayat tarzıma uygun diyip alıyor sanıyorsunuz? Hala bana cins besleyen insanları savunmayın. Çoğu düşünmemiştir. Düşünüp alanlara da sözüm yok düşmanca bir fikrim de yok minikleriyle mutlu mesut yaşasınlar. Ama düşünmeyip alarak o hayvanı sonra sokaklara,üreticilere satanlar umarım belalarını bulur. Bu ülkede 13-14 yasında insana bile hayvan satılıyor! Olur olmadık herkeste hayvan var. Sırf bu yüzden güzelim hayvanlar katil ilan edildi, yasaklandı öldürüldü, siz hala neyi savunuyorsunuz allah askınıza? O asortik bilimsel düşünceleriniz yerine günlük hayata da bir bakın olur mu ancak o zaman acı tabloyu görebilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 17:36   #73

Bursa
hera.zeus Çevrimdışı

TuBa.89 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hera.zeus kendini sen hayvansever başkanı falan mı sanıyorsun ?
Benim hayvansever olup olmadığımı sınıycak kişi sen değilsin haddine değil haddini bilmeni tavsiye ederim ...
Sokak hayvanın var diye dünyadaki en büyük hayvansever sen misin ya ? Ne sanıyorsun kendini .
Benim kendimi ispatlamaya ihtiyacım yok sokak hayvanlarınıda seviyorum bunuda herkez bilir seninde beni sınamaya haddin yok ... Mümkünse muhattap olma bidaha sana cevap vermek istemiyorum.
Eğer gönderdiğim linki okusaydın cins diye ölüp bittiğiniz hayvanların ne şartlarda eziyetlere maruz kaldığını görecektin.Benim evimdeki kedim cins sokak kedisi değil ve mesajlarım da cins olmasının nedenini açıkladım.Hayvan hakları savunucusu olduğumdan dolayı kusura bakma ama haddimi aştığımı düşünmüyorum.Başkan değilim ama allah kısmet ederse oda olur ben kendi halinde hayvan haklarını savunan biriyim.Yolladığım linki oku ben mi anlatamıyorum siz mi anlamak istemiyorsunuz.Anneleri damızlık olarak kullanılıyor pet shoptan alınan hayvanların bir çoğu ciddi hastalıklarla karşılaşıp ölüyor.Ben gayet mantıklı olarak açıklamamı yaparken siz neden çirkefleşme gereği duyuyorsunuz.Kusura bakma ama benim gözümde bir hayvansever değilsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 17:47   #74

AslıAkçal üyesinin avatarı

Ankara
AslıAkçal Çevrimdışı

aa sizn de mi van kedinz varmıs? nie tercihnz van kdisinden yana oldu sahiplendiysenz bile? heralde siz de o bıyıklı kadınlardansz. bn 5.sınıf ogrencsym arastırma dedigmz sey paneller seminerler vsdir. cok merak ettysenz buyrun geln bekleriz. bu arada ben bıyıklı kadın degilm bıyıklı adamım ama bana hngi cinsi layık görürsnz acaba?
Hala anlatılan şeyi anlamayıp, veteriner olacağım diye ortalarda dolaşıp ,'' bilimsel'' bilgileriyle ışık saçan bir insanla daha ne tartışayım? Jelibon'u nasıl ve ne şartlarda aldığım hakkında bir bilginiz var mı ? Yok. Bulunduğunda ne gibi bir hastalığı vardı biliyor musunuz? Yok. Heralde kafanız o ''bilimsel'' bilgilerle o kadar dolmuş ki, 3 kişinin anlatmaya çalıştığı şeyi, 2 kişi kafa kafaya verip çözemediniz. Ne kadar da zeki olduğunuzu sanıyorsunuz oysa ki. Son kez anlatıyorum, 5 kere falan okuyun da anlayın ( biraz zor olacak ama) bakın sizin için maddeleyerek yazıyorum, seminer sunumu gibi düşünün o zaman anlarsınız:

1. Burada kimsenin cins düşmanlığı yaptığı yok. Sokakta zor durumda kalmış bir hayvana, isterse dünyanın eeeen nadide cinsi olsun, yardım edilir.

2. Kasaba, köy , küçük şehirlerde hayvanların eve tıkılıp kısırlaştırılmasına gerek yoktur. Ama İstanbul- Taksim'de doğmuş bir kedinin sokakta yaşama şansı 0 dır. Örnek vermek gerekirse sevgili arkadaşlarım, araba çok , güvenli bir şekilde barınabilecekleri bir ortam yok. İsterse 10 yaşında bir sokak kedisi olsun, orada yaşayamaz.

3. Ben Ankara'da yaşıyorum. Kampüsümüzde veya bizim sitemizde ( korunaklı, yeşil , köpeklerin giremeyeceği kadar dar çitli, demir kapılı bahçeler var ve ana yola çok uzak. Her an göz önündeler) yaşayan kedilerin ne yavrularına sahip arıyorum ne de tutup kısırlaştırıyorum. Neden mi? Çünkü düşündüğünüz kadar bilinçsiz, tuttuğunu eve atan biri değilim. Yani büyük şehirlerin belli alanlarında kediler-köpekler kendileri yaşayabilirler farkındayım, kimsenin tavsiyesine ihtiyacım yok.

4. Herhangi bir kişi, herhangi bir nedenle pet shoptan bir hayvan satın alırsa ben o kişiye asla ve asla saygı duymam. Ankara'nın en berbat barınağının gönüllüsüyüm. Abartısız oradaki hayvanların yarısı PAHALI cinsler. Bir barınak görmenizi tavsiye ederim. ama o şehir göbeğindeki ''iyi durumdaki'' barınakları değil, pek bilinmeyen barınakları.

5.Bir ev kedisinin kısırlaşması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda yeterinde çok düşündüm, benim vicdanım çok rahat bu konuda. Kendime göre haklı sebeplerim var. Sanki biz hiç istemeyiz kedimizin bebeklerini sevmeyi ama şu anki şartlar buna müsait değil.

6.Sahiplendirme ilanlarına bakınca, kör bir kedi yavrusunun ilanında 0 yorum , siyamın altında 59864 yorum görüp siniriniz tepenize çıkmıyorsa, bırakın okulu bakkal falan olun. Çok mu düşünüyorlar insanlar ''aman da bu cins bana uygun'' diye? Hakikaten böyle mi düşüdüklerini sanıyorsunuz 2 kafadar?

7. Veteriner konusuna gelince, ben kendi veterinerimden gayet memnunum, sizin gibi veteriner hekimler benden uzak olsun.

8. Bir hayvana paha biçmek, fiyat etiketi yapıştırmaya karşıyım. Sokakta kalmış, ev ortamına alışmış bir ''cins'' , hasta sakat bir ''tekir'' veya '' cins'' sahiplenmede öncelikli olmalıdır. Ama asil kan taşıyan, leydiler ve lordlar malesef bunu anlayacak kapasitede değiller.

Daha yazardım da sıkıldım valla yaz yaz. Boşuna burda yorum yazacağınıza sayfalarca dersinize çalışın, şu kız da biran önce SATSIN minnoşunu.

Ayrıca yukarıda bir yorum gördüm, kimindi şimdi bulamayacağım. HERKEZ DEĞİL HERKES.

Bu konu en son " 11-06-12 " tarihinde saat 17:50 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 18:23   #75

TuBa.89 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
TuBa.89 Çevrimdışı

[quote=hera.zeus;150412]Eğer gönderdiğim linki okusaydın cins diye ölüp bittiğiniz hayvanların ne şartlarda eziyetlere maruz kaldığını görecektin.Benim evimdeki kedim cins sokak kedisi değil ve mesajlarım da cins olmasının nedenini açıkladım.Hayvan hakları savunucusu olduğumdan dolayı kusura bakma ama haddimi aştığımı düşünmüyorum.Başkan değilim ama allah kısmet ederse oda olur ben kendi halinde hayvan haklarını savunan biriyim.Yolladığım linki oku ben mi anlatamıyorum siz mi anlamak istemiyorsunuz.Anneleri damızlık olarak kullanılıyor pet shoptan alınan hayvanların bir çoğu ciddi hastalıklarla karşılaşıp ölüyor.Ben gayet mantıklı olarak açıklamamı yaparken siz neden çirkefleşme gereği duyuyorsunuz.Kusura bakma ama benim gözümde bir hayvansever değilsin.[

Siz kendinizi hayvansever olarak görmeye devam edin sizin gibiler insanı soğutur ortamdan ...
Benim hayvansever olup olmadığıma karar verecek insanda siz değilsiniz gerçi sizin demenizle olsa bu işler takanda kabahat ...
Siz öyle bilin benim beslediğim kedinin köpeğin kuşun haddi hesabı yok ..
Çokta kesin konuşmayın düşmez kalkmaz bir Allah kınamayında sonunuzun ne olcağı belli değil ...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları