Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 11-06-12, 00:19   #46

İstanbul (Anadolu Yakası)
lenore_ Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: iran kedisi aldım ailem istemiyor :(

AslıAkçal tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hermes ve Hera'nın mesajının üstüne mesaj yazmama gerek kalmadı Her veterinere güvenilmeyeceği gibi her vet öğrencisine de güven olmuyor. 4. sınıfta ne araştırması yaptınız? Doktora tezi falan mı o ? Veterinerlerin bir çoğuna saygı duymuyorum kimse kusura bakmasın. Hayvanları çok sevdiklerinden mi veteriner oluyorlar? Yooo anca puanları oraya yetiyor da ondan..
4.sınıfta en az 50 seminere katıldım,puanım da anca buna yetti kendimi avutmak için araştırmalara yöneldim napalım? sizin saygı duymamanız da biz veteriner hekimleri pek bir üzdü. en yakın zamanda buna bir çözüm bulacağız merak etmeyin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:19   #47

Hermes üyesinin avatarı

Antalya
Hermes Çevrimdışı

TuBa.89 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu cins düşmanlığı nedir onu anlayamadım ? Bişeyi unuttunuz galiba cins kedininde bi canı var dimi ?
İyi hakkını vererek baktıktan sonra buna kimse karışamaz istek meselesi , alabilecek şeyin varsa alırsın hakkını vererek bakarsın .
Ben gidipte sokak kedisi almadım diye hayvansever değil miyim ? Saçmalamayın yada siz bi sokak kedisi aldınız diye dünyanın en büyük hayvan severi değilsiniz bu kadar yüklenmeyin kimseye . Elimden gelenide yapıyorum sokak hayvanları için kedi olsun köpek olsun kuş olsun ama cins kedi aldım bu benim tercihim çokta iyi bakıyorum kiminin çocuğuna bile bakmadığı kadar ...
Ayrıca konuyu açan arkadaş sana da kocaman bi yazık diyorum !!!
Benimde kedi almam imkansızdı ama azim ettim ikna ettim ailemi aldım .
İkna etmeden ne olursa olsun buna fırsat vermemeliydin o hayvanın suçu ne ? Bi kere aldıysan bunun sorumluluğunu istesende istemesende almak zorundasın . Sizin gibiler yüzünden herkeze laf geliyor haksızda değiller!!! Bide yanlış anlamadıysam parasıyla satıyosun Allah ıslah etsin seni , ver ücretsiz bakabilcek birinede hayvan kurtulsun , senin amacın kediyi gönül rahatlığıyla sahiplendirmek mi yoksa verdiğim paramı kaybetmeyeyim mi ?...
Baştan düşüncektin bazı şeyler sonradan ah vah etmenin bi anlamı yok ...
kimsenin cins düşmanlığı yaptığı yok tam tersi cinstir ya da değildir diye ayrım yapılmasına karşıyız sokakta cins mi diye soran insanlara karşıyız yaa cins bile değilmiş niye eve aldın ki diyenlere karşıyız evde sadece cins kedi beslenir diyenlere karşıyız ne güzel bir yazı yazıldı eve aldıktan sonra hepsi cinstir diye bazı trler sana daha uygun gelir ya da daha sevimli gelir ya da daha çekici gelir onu beğenirsin istersin alırsın ama bu diğer kedileri kçmseme hakkını vermez kimseye (sana böyle yapıyorsun demiyorum yanlış anlaşılmasın) biz buna karşıyız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:25   #48

AslıAkçal üyesinin avatarı

Ankara
AslıAkçal Çevrimdışı

lenore_ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ister inanın ister inanmayın umurumda bile değil. siz önce hayvanseverim diye konuşacağınıza insanların fikirlerine saygı duymayı ve düzgün konuşmayı öğrenin. ben kimseye karşı çıkmıyorum,sadece hayvanları sokaktan alıp eve sokmayı gereksiz buluyorum ki bu konuda bilgili olan insanlar -para derdinde olmayan müşteri çekmek için çabalamayan veteriner hekimler- benimle aynı düşünceye sahip. sokak hayvanlarının yuvaya ihtiyacı yok diyorum,çünkü bizim sahiplenmelerimizle bitmeyecek bu iş,onlara sokaklarda huzurlu yaşayabilecekleri ortam sağlamak önemli olan. bunun için uğraşmalıyız. illa sahipleneceksiniz SAKAT hayvanları seçin diyorum,yavrudan alır büyütürsünüz bir daha da bırakmazsınız sizin seçiminiz,yapın bunda da bir kötülük yok. yavrudan alırsanız iyi güzel fakat sokaktan oraya alışmış hayvanları alıp da evlere sokmayı yanlış buluyorum. cins hayvanların eve ihtiyacı var evet çünkü çok hassaslar sokağa adapte olamazlar, cins hayvanların da canı var değil mi? doğurganlık özelliğine gelince bu insanların beynine nasıl sokulduysa herkes kısırlaştırmanın doğruluğuyla bozmuş kafayı.. ben, bu konuyla ilgili ve gerçekten vicdanlı insanlar,tüm hocalarım kısırlaştırmayı etik bulmuyoruz. her veteriner hekim aynı düşünceye sahip olmak zorunda değil. her veteriner hekim kısırlaştırmayı doğru bulmak zorunda değil. ben de doğru bulmayanlardanım. herhangi bir itiraz seçeneği olmadan sadece biz insanların isteğiyle,kararıyla bir canlıya yapılan herşeyin karşısındayım. hayvanseverlik eve kedi köpek alıp beslemekle bitmiyor,keşke birazcık daha mantıklı olsanız
Sokaktan ,güveni bir ortama alınan hamile kedinin, kucaklardan inmeyip, camdan bile bakmamasına ne diyorsunuz bayan süper veteriner? Küçük bir kasabada, arabaların çok olmadığı , insanların birbirini tanıdığı küçük yerlerde pek ala sokaklarda yaşarlar. ama ankaranın göbeğinde nerede yaşasınlar ? Hakkaten mantıklı geliyorsa, gerçekten adınızı verin de asla kapınızdan içeriye girmeyelim. Kısırlaştırmaya gelince, aynı durum söz konusu tekrardan yazmıyorum. Ha biz psikopatız, çok seviyoruz ameliyat ettirmeyi. Ben şahsen 3 kere falan kısırlaştırıyorum sağlam olsun diye. Hoşuma gidiyor. İşgalcilerle böyle baş ediyoruz.
HAYIR EFENDİM KİMSE GİDİP PET SHOPTAN HAYVAN ALAMAZ. ALAN akılsızdır. milletin giyecek kilotu yok, cins peşinde koşuyor ne saygı duyacam be. KÖr kedi ilanını 1 kişi aramazken, van kedisi ilanını 3456345y7384723 kişi arıyor, çok mu bilinçli arıyorlar? Kimse gelio de bana ben veteriner hekimim diye bilmişlik taslamasın. Çooook iyi biliyoruz veterinerleri.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:28   #49

AslıAkçal üyesinin avatarı

Ankara
AslıAkçal Çevrimdışı

4.sınıfta en az 50 seminere katıldım,puanım da anca buna yetti kendimi avutmak için araştırmalara yöneldim napalım? sizin saygı duymamanız da biz veteriner hekimleri pek bir üzdü. en yakın zamanda buna bir çözüm bulacağız merak etmeyin.
bununla ilgili araştırma sonuçlarını heyecanla bekliyorum. Üzülmeyin, herşeyin bir çaresi var :* Para peşinde koşun siz, van vereyim mi çoğaltın çoğaltın , bu cinsi kendisine layık gören bıyıklı kadınlara verin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:33   #50

asYlkarakoc Çevrimdışı

Hermes ve Hera'nın mesajının üstüne mesaj yazmama gerek kalmadı Her veterinere güvenilmeyeceği gibi her vet öğrencisine de güven olmuyor. 4. sınıfta ne araştırması yaptınız? Doktora tezi falan mı o ? Veterinerlerin bir çoğuna saygı duymuyorum kimse kusura bakmasın. Hayvanları çok sevdiklerinden mi veteriner oluyorlar? Yooo anca puanları oraya yetiyor da ondan..
hakkatn cok güldm bu konusmalara.sırf yazablmek icin üye oldm.bahsi gecn vet hek ogrencisi yurttan arkadasmdır hatta su an üst odada k.cyla gülüordur muhtemeln bu cahillignize. iki üc internet sitesnden gorduklerinzle ırk hayvan düsmanlıgı bellemissnz kendinize,sokak kedilerinn sizn evlerinze ihtiyacı yokkkk. onlarn sdece suya mamaya pskopat insnlardn korunmaya ihtiyacı var. burda kavga edp durcagınza cıkan lanet yasanın karsısına cıkn. hayvanlara eziyt edenlere verilecek cezaları maximuma cıkarılmasna destek olun. yani yazklar olsun vet hekler icin puanı anca yetmis diyen arkadasa. vet fakultesi puanlarıyla istediimz muhendislige girebiliorz biz hanfendi. siz baytarlk doneminde kalmısınız anlasılan. bundan böle zoonoz hastalıklrla kendinz mucadele eder,ne olduu belirsiz etleri yersiniz. hayvanlara biz yine sahip cıkarız ama merak etmeyn. ama siz o saygı duymadıınz meslekten yardm beklemeyn
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:37   #51

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

Psikopat insanlardan korunmanın Yolu'da evden geçiyor bence!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:40   #52

asYlkarakoc Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Psikopat insanlardan korunmanın Yolu'da evden geçiyor bence!!!
alın evinize koruyun da kacnı kurtarablceksnz böyle acaba? daha genis dusunmeye cagırıyorm sizi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:44   #53

hera.zeus üyesinin avatarı

Bursa
hera.zeus Çevrimdışı

asYlkarakoc tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
alın evinize koruyun da kacnı kurtarablceksnz böyle acaba? daha genis dusunmeye cagırıyorm sizi
Ne kadarını kurtarabilirsek o kadarı kardır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:47   #54

asYlkarakoc Çevrimdışı

hera.zeus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ne kadarını kurtarabilirsek o kadarı kardır.
ii böle basit düsünüorsanz yapacak birsey yok demektir. yuruyus duzenledik gecen hafta bu yasaya karsı cıkmak icin,biz asagıladıgınz vet.hekimler. netten boyle hayvanseverim diye konusan yüzü gecik kisi katılacaktı. gelen kisi sayısı kactı biliomsnz? 12? bilmem acıklayıcı oldmmu..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:50   #55

lenore_ Çevrimdışı

Sokaktan ,güveni bir ortama alınan hamile kedinin, kucaklardan inmeyip, camdan bile bakmamasına ne diyorsunuz bayan süper veteriner? Küçük bir kasabada, arabaların çok olmadığı , insanların birbirini tanıdığı küçük yerlerde pek ala sokaklarda yaşarlar. ama ankaranın göbeğinde nerede yaşasınlar ? Hakkaten mantıklı geliyorsa, gerçekten adınızı verin de asla kapınızdan içeriye girmeyelim. Kısırlaştırmaya gelince, aynı durum söz konusu tekrardan yazmıyorum. Ha biz psikopatız, çok seviyoruz ameliyat ettirmeyi. Ben şahsen 3 kere falan kısırlaştırıyorum sağlam olsun diye. Hoşuma gidiyor. İşgalcilerle böyle baş ediyoruz.
HAYIR EFENDİM KİMSE GİDİP PET SHOPTAN HAYVAN ALAMAZ. ALAN akılsızdır. milletin giyecek kilotu yok, cins peşinde koşuyor ne saygı duyacam be. KÖr kedi ilanını 1 kişi aramazken, van kedisi ilanını 3456345y7384723 kişi arıyor, çok mu bilinçli arıyorlar? Kimse gelio de bana ben veteriner hekimim diye bilmişlik taslamasın. Çooook iyi biliyoruz veterinerleri.
benim de bahsettiğim bu ama siz kendinizi haklı çıkarmak için yazıp duruyorsunuz. biz diyoruz ki sokakların durumunu düzeltelim bizim sahiplenmelerimizle bu iş bitmez. onlar sokakta yaşasınlar,her gün arabaların altında kalmasınlar. konuşamayan derdini anlatamayan canlıları alıp kucağımıza alıp kısırlaştırmaya götüremeyiz. bizim onlardan tek farkımız genetik dizilişimizdeki birkaç farklılık. kendimizde söz sahibi olma hakkını bulamayız. kısırlaştırmanın yararlarından şuyundan buyundan da bahsetmeyin bana.
ben de gidin pet shoplardan alın sokaktakilerden bize ne demiyorum. ben de lanet ediyorum karşı çıkamayan bir canlının vitrine konup değer biçilip satılmasına. zamanında ben de yaptım pet shoptan olmasa da para verip kedi aldım,pişman oluyorum şimdi fakat onun da yeri çok ayrı.
her neyse siz kendinizi sınırlamışsınız,ben bilmişlik taslamıyorum. bilinen gerçekleri yazıyorum ama ortaya farklı düşünceler atılınca insanlar ne yazıkki terbiyesizleşiyor. umarım o çok iyi bildiğiniz veteriner hekimlere yolunuz düşmez. asylkarakoc un da dediği gibi siz uzak olun saygı duymasanız bile gösterin,hayvanlarımıza biz yine bakarız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:50   #56

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

ben gördüğümüz bütün kedileri eve dolduralım demiyorumki yanlış anlaşılmak istemem kendimden ornek vereyim okulumu uzattığım donem yalnızlıktan sıkıldım ve kedi almak istedim ailem Van da olmasına rağmen bir Van kedisini düşünmedim internette yavru annesiz bı can aradım ve Allah güneşimi karşıma çıkardı annesi hamile gözümün önünde araba çarptı yavrular karnından fırladı veterinerin çabasıyla sadece güneş yaşadı . Eylül otoparkta koli icerisindeydi ve inanın 3 haftalık birseydi ve nefes alamıyordu aldım ve bırakamadım. Prensesi ise cocuklar makatina çubuk sokarken buldum kucağıma almamla hırkamı emmeye başladı tedaviye alındı ürkek olduğu için onuda bırakamadık. Şimdi baktığım bu canların hangisi sokakta yaşamını surdurebilirdi??? Benim dediğim gercekten hayvan beslemek istiyorsak pet shoplari tercih etmeyelim sokakta barınaklarda cins olsun olmasın bir sürü bakıma muhtaç can var sokaktan/barınaklardan bunları kurtaralım ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:55   #57

lenore_ Çevrimdışı

GÜNEŞ-EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben gördüğümüz bütün kedileri eve dolduralım demiyorumki yanlış anlaşılmak istemem kendimden ornek vereyim okulumu uzattığım donem yalnızlıktan sıkıldım ve kedi almak istedim ailem Van da olmasına rağmen bir Van kedisini düşünmedim internette yavru annesiz bı can aradım ve Allah güneşimi karşıma çıkardı annesi hamile gözümün önünde araba çarptı yavrular karnından fırladı veterinerin çabasıyla sadece güneş yaşadı . Eylül otoparkta koli icerisindeydi ve inanın 3 haftalık birseydi ve nefes alamıyordu aldım ve bırakamadım. Prensesi ise cocuklar makatina çubuk sokarken buldum kucağıma almamla hırkamı emmeye başladı tedaviye alındı ürkek olduğu için onuda bırakamadık. Şimdi baktığım bu canların hangisi sokakta yaşamını surdurebilirdi??? Benim dediğim gercekten hayvan beslemek istiyorsak pet shoplari tercih etmeyelim sokakta barınaklarda cins olsun olmasın bir sürü bakıma muhtaç can var sokaktan/barınaklardan bunları kurtaralım ...
bu kadar duyarlı olmanız ne kadar güzel. ben de bunu savunuyorum işte. yardıma muhtaç canlıları alalım. durduk yere sokakta yaşayabilecek canlıları evimize almak yerine engelli olanlara yardım edelim diyorum. ırk hayvanların da bu kadar kötülenmesini saçma buluyorum hepsi bu..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:03   #58

asYlkarakoc Çevrimdışı

bununla ilgili araştırma sonuçlarını heyecanla bekliyorum. Üzülmeyin, herşeyin bir çaresi var :* Para peşinde koşun siz, van vereyim mi çoğaltın çoğaltın , bu cinsi kendisine layık gören bıyıklı kadınlara verin.
aa sizn de mi van kedinz varmıs? nie tercihnz van kdisinden yana oldu sahiplendiysenz bile? heralde siz de o bıyıklı kadınlardansz. bn 5.sınıf ogrencsym arastırma dedigmz sey paneller seminerler vsdir. cok merak ettysenz buyrun geln bekleriz. bu arada ben bıyıklı kadın degilm bıyıklı adamım ama bana hngi cinsi layık görürsnz acaba?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:03   #59

hera.zeus üyesinin avatarı

Bursa
hera.zeus Çevrimdışı

asYlkarakoc tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hakkatn cok güldm bu konusmalara.sırf yazablmek icin üye oldm.bahsi gecn vet hek ogrencisi yurttan arkadasmdır hatta su an üst odada k.cyla gülüordur muhtemeln bu cahillignize. iki üc internet sitesnden gorduklerinzle ırk hayvan düsmanlıgı bellemissnz kendinize,sokak kedilerinn sizn evlerinze ihtiyacı yokkkk. onlarn sdece suya mamaya pskopat insnlardn korunmaya ihtiyacı var. burda kavga edp durcagınza cıkan lanet yasanın karsısına cıkn. hayvanlara eziyt edenlere verilecek cezaları maximuma cıkarılmasna destek olun. yani yazklar olsun vet hekler icin puanı anca yetmis diyen arkadasa. vet fakultesi puanlarıyla istediimz muhendislige girebiliorz biz hanfendi. siz baytarlk doneminde kalmısınız anlasılan. bundan böle zoonoz hastalıklrla kendinz mucadele eder,ne olduu belirsiz etleri yersiniz. hayvanlara biz yine sahip cıkarız ama merak etmeyn. ama siz o saygı duymadıınz meslekten yardm beklemeyn
iki üç internet sitesi dediğin olayın arkasında haytap var sen haytap'ın ne olduğunu biliyor musun? Bilmediğin için konuşuyorsun zaten ben hayvanhakları savunucusuyum yasa hakkın da ya da diğerleri hakkında da yeteri kadar bilgim var.Ben cins ya da sokak kedisi-köpeği diye bakmıyorum olaya bütün hayvanlar açısından bakıyorum.Ben hayvanat bahçesine de karşı bir insanın neden çünkü gerçek bir doğaları var arabasız betonsuz ve bunun bozulup hayvanların kafeslere tıkılmasına karşıyım.Cins hayvan da kafese tıkılıyor ve para karşılığında satılıyor.Veteriner adayı olarak bu duruma en çok sizin karşı olmanız lazım çünkü yetersiz anne sütünün ne gibi hastalıklar yaratacağını ve ölüm riskinin çok fazla derece de olacağını bilmeniz lazım.Sokaktaki hayvanların %70'i ilk yılların da ölüyor.%30luk kısmı bir seneden fazla yaşıyor.Ben her kedim çiftleşmek istediğin de onu çifleştirsem yılda kaç yavru yapıyor biliyor musun?Bunu hesaplayamayacak kadar mı neyse o bölüm ben de kalsın hakarete girer.Çiftleşmediği zaman yaşanan problemleri de bilmeniz lazım.Para göz veterinerler kısırlaştırıyormuş.Onlar sağlıkları açısından yararlarını bildikleri için kısırlaştırıyor olmasınlar.Allah sizin gibi veterinerler ile karşılaştırmasın.Ya bir de yurt arkadaşım olayı nedir bir çok üniversite kapandı insanlar evlerine döndü siz hala ne yapıyorsunuz acaba? O derece saçmalıyorsunuz ki bırakın artık kendinizle çelişmeyi.Vizeler bitti güzelim hala siz neden dönmediniz memleketinize kimi kandırıyorsunuz siz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 01:05   #60

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

bu kadar duyarlı olmanız ne kadar güzel. ben de bunu savunuyorum işte. yardıma muhtaç canlıları alalım. durduk yere sokakta yaşayabilecek canlıları evimize almak yerine engelli olanlara yardım edelim diyorum. ırk hayvanların da bu kadar kötülenmesini saçma buluyorum hepsi bu..
Ee tamam iste aklın yolu birdir arkadaslariminda ırk hayvanlarını kotulediklerini düşünmüyorum onların dediği gercek hayvan sever sokakta barınaklarda hasta öksüz sakat hayvan dururken bir can üzerinden ticaret yapanlardan illa cins olsun die para karşılığı alanlara tepki gösteriyorlar kafayı cinsle bozmuş olanlara kızıyorlar ve geneldede haklılar cogu hevesleri bitince hiç acımadan terkediyorlar...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları