Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 10-06-12, 12:51   #31

İzmir
Papyonn Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: iran kedisi aldım ailem istemiyor :(

aslıakçal ve hermese çok katılıyorum. hayır, cins olsa ne değiştirecek merak ediyorum? böcek bi sokak kedisi ama onun değerini hiiiç kimse değiştiremez. Bazı misafirler gelince ay bu muydu kedi kedi dediğiniz var sokakta bin tane biz cins falan sandık diyorlar öldüresim geliyor. Sanki sen o kedinin bendeki değerini bileceksin. Sokak kedileri çok zeki bence. oyuncu da.. yani illaki cins olması gerekmiyor.. Cins olanlara noluyor peki? En fazla 6 ay diyorum. 6 ay kaliteli mamalar besleniyor seviliyor aman aman deniyor. Sonra yok tatildi yok yolculuktu falan derken hoop atılıyor sokağa. Madem atacaksınız neden alırsınız anlamıyorum. Yani kedilerin hepsi aynı benim için. Ha cins olmuş ha sokak kedisi. Hİçte bir sey değiştirmez. Ayrıca kedisevere hepsi aynıdır. Gerçek bir hayvanseverseniz, sokak kedisi/köpeği beslersiniz. Bu sizin için hiçte bir şey değiştirmez. yalnız gerçek hayvanseverlerden bahsediyorum. cins cins diye tutturanlardan değil!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 13:11   #32

Kurabiye üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
Kurabiye Çevrimdışı

Benimde annem kedi asla istemezdi ta ki 6 yıl önce eve bi kedi yavrusu getirene kadar. İlk başlarda istemedi kızdı ama sonra onu çocuğu gibi sevmeye başladı. Öpüyordu, oğluşum diye falan seviyordu Şimdi 2 tane yavru kedimiz var. Hep der senin sayende kedileri sevdim diye.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 13:22   #33

lenore_ Çevrimdışı

Hermes tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evet çok haklısın gerçekten herkes senin kadar ZEKİ olmadığı için anlayamıyor işte tekir kedilerin evi sokaklar kaderlerinin ise açlık hastalık soğuk havalarda sığınaksız kalmak iki ayaklı hayvanlar tarafından zulum görmek olduğunu dediğin gibi eve tıkılmaktansa sokağı çok seviyorlar hatta bugün eve dönerken dolmuş camından yolun ortasında (ana caddenin) boylu boyunca yatan bir kedi gördm (gördğm kadarıyla bebek ya da yavru değildi büyümüş sokağı tecrübe etmiş artık ona bir şey olmaz yaşar denilen boyutlardaydı) o kedi ona araba çarpıp öldüğü için orada yatmıyordu zaten mutluluktan yatmış güneşleniyordu eve zorla tıktığım hermese sorsak karnı tok sırtı pek el bebek gül bebek evde sıkılmaktansa o kedi gibi mutlu mutlu sokakta güneşlenmeyi tercih eder ya da o kedi eve tıkılmaktansa yarı aç yarı tok ama tam bir ölü olarak sokağı tercih eder dimi çünkü onun evi sokak ve o orayı seviyor
emin ol ki bu konuda senden çok daha bilgiliyim. veteriner fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. barınaklarda bu konu üzerine bir çok araştırma yaptık. sakat veya herhangi başka bir engeli olmayan canlıları,kendi türünden bir canlıyla bile yaşayamacağı evlerimizde beslemek kendi egolarımızı tatmin etmekten başka bir şey değil. kediler evcilleştirilse bile atalarının özelliklerini avlanma içgüdülerini taşırlar. sokakta yemek aramak,bulmak onların doğasında var. tabiki biz onların canını çok yakıyoruz her gün yüzlerce kedi araba altında kalıyor buna üzülen tek insan siz değilsiniz. benim de iki kedim var,biri tekir kedi,bir ayağı olmadığı için benimle,diğeri de ankara kedisi. ki ırk kedilerin daha hassas olduğunu,tekir kediler gibi doğal seçilimle güçlü özellikleri KAZANAMADIĞINI unutmayın. cins kedilere evlerimizde bakmak durumundayız çünkü besleyenler bilir,mamasından başka ev yemeğinde bile hasta olabilirler. tekir kedilerse melezleşerek güçlü özellikleri almıştır,kolay kolay birşeyden etkilenmez. evet ben doğru bulmuyorum sokak hayvanlarını durduk yere EVE TIKMAYI. kendi egolarımız için,sokakları işgal ettiklerini düşündüğümüz için,çok fazla oldukları için,bizler bütün dünyayı sokakları bize ait sandığımız için onların doğurma hakkını bile ellerinden alıyoruz,o hakkı kendimizde görüyoruz. sokaklarda yaşayan kediler için kapınızın önüne su mama koyun,onlar için en büyük iyiliği yapmış olursunuz,evinizde görmek istiyorsanız da sakat olanları sahiplenin ki gerçekten iyilik yapmış olun. yoksa sokak hayvanların biz onlara eziyet etmedikçe kimseye ihtiyacı yok..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 13:28   #34

lenore_ Çevrimdışı

AslıAkçal tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yazılan mesajda herşey gayet açık, koskoca bir paragraf ve 50 tane de fiyat görüyorum. Yeterince durum açık. Erkek arkadaşınıza da ayrıca selam yolladım zaten, umarım selamım yerine ulaşmıştır. Kimin aldığı beni ilgilendirir, çok çok ayıp . Tekrar söylüyorum insan kız arkadaşına ödettirir mi Kıyamam sana..

derken anlayamadım? Pardon siz hangi kraliyet ailesindensiniz de kedi beğenmiyorsunuz? AAA yoksa Paris jet sosyetesinden miiii ?? Kusura bakmayın matmazel, fakir tekir sahibinin ahmaklığına verin. Evleri sokak mı? Hahayytt! Doğal ortamları mı ??? Doğanın neresinde beton,asfalt,otomobil, ÖKÜZ var acaba? Gösterin de toptan gidip yaşayalım. Siz de İSTEDİĞİNİZ CİNS kedinizle mutlu mesut bizi görmeden asilzadelere uygun bir hayat sürün nasıl ama?
birşeye saplanmışsınız bilgi sahibi olmadan atıp tutmayı da pek iyi biliyorsunuz. ben evimde tekir kedi besliyorum öncelikle,ama isteyen istediği cinse sahip olabilir. tekir kedilerin daha hareketli enerjik olduğu gerçeği var. ya da bazı ırklar çok fazla tüy döküyor. bununla başa çıkamayacak insanlar cins hayvan alabilir. bunun nesi size batıyor anlamış değilim? ha sizin gibi ileriyi düşünmeyen insanlar oldukça daha çok kedi eve alıştırılır sonra sokağa bırakılır bakamıyoruz diye!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 13:36   #35

EtaKontes üyesinin avatarı

İzmir
EtaKontes Çevrimdışı

sana diyecek bir şey bulamıyorum. Bu cümle senin için yeterli mi ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 13:47   #36

İzmir
EtaKontes Çevrimdışı

Gerçek bir hayvansever sokağa bırakmaz kediyi anca özentiler bırakır ''bakamıyoruz ay güzel diye almıştık ama olmadı'' diye. O cins kedi alanların kaçı araştırıp alıyor sanıyorsunuz ki çoğu vitrinde güzel göründüğü için alıyor. Vitrin ne güzel bir sözcük değil mi? Kıyafet alırsınız vitrinde güzel görünür eve getirip giyersiniz ve üzerinize olmaz iade edersiniz. Bu kadar basit işte bir cana verilen değer de bu kadar basit.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 13:57   #37

lenore_ Çevrimdışı

EtaKontes tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gerçek bir hayvansever sokağa bırakmaz kediyi anca özentiler bırakır ''bakamıyoruz ay güzel diye almıştık ama olmadı'' diye. O cins kedi alanların kaçı araştırıp alıyor sanıyorsunuz ki çoğu vitrinde güzel göründüğü için alıyor. Vitrin ne güzel bir sözcük değil mi? Kıyafet alırsınız vitrinde güzel görünür eve getirip giyersiniz ve üzerinize olmaz iade edersiniz. Bu kadar basit işte bir cana verilen değer de bu kadar basit.
haklısınız ben zaten buna karşıyım tamamen hayvanların eve sokulduktan sonra geri bırakılmasına. eve bir kez alışan hayvan sokakta yapamıyor ne olursa olsun.. ben cins hayvan alanların bu kadar kötülenmesini garipsiyorum. iyi bakacaksa alsın,daha çok sevecekse alsın insanlar bırakın da. alerjisi olan bir arkadaşım mesela sphynx kedi aldı tüy sorunu yok diye. ya da ev arkadaşı istemeyen biri iran kedisi aldı,daha durgun oluyor,evde yokken çok girmez diğer odalara tek kalabilir diye. insanlar yaşam şartlarına göre bir cins seçebilir bunun nesi yanlış
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 14:04   #38

İzmir
EtaKontes Çevrimdışı

bu doğru ama bir yanlış var evcil ilanlarında hep cinslere talep var. Bir cins özentiliği var ülkemizde. Cins değilse çirkindir,pistir. Kırma bir hayvanı gezdirirken hep bununla karşılaşmıyor muyuz. Ayy bırak sen bunu kendine bir tane husky al ya da iran kedisi al falan. Ben 1 senelik erkek arkadasımdan bana etayı bırak bir tane golden al dediği için ayrıldım biliyor musunuz? Bir de engelli bir sokak hayvanıysa şansı sıfırdır. Bu hiç vicdani değil insanlar cok yanlıs dusunuyor,konuyu açan kişi de öyle hala parayı düşünüyor,aldın bari annenleri ikna et vur kafanı duvarlara ağla zırla ikna et,hadi geri vereceksin bari bakabilecek birine ücretsiz ver ya da yine 640 tl ye satarım deme ya ne kadar çirkin bir davranıs bu :S iğrendim gerçekten midem bulandı okudum o mesajı. Alerji yapmayacagını bilsem geçen yaz iki gözü de kör olan bir kediyi sahiplenecektim. Ama ileride kendi evim olunca hep böyle hayvanları alacağım yanıma.

Ayrıca gönülden dua ediyorum inşallahhhhhhhhh kimse almaz o kediciği parayla. Bu da ders olur size.

Bu konu en son " 10-06-12 " tarihinde saat 15:05 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 14:34   #39

TuBa.89 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
TuBa.89 Çevrimdışı

Bu cins düşmanlığı nedir onu anlayamadım ? Bişeyi unuttunuz galiba cins kedininde bi canı var dimi ?
İyi hakkını vererek baktıktan sonra buna kimse karışamaz istek meselesi , alabilecek şeyin varsa alırsın hakkını vererek bakarsın .
Ben gidipte sokak kedisi almadım diye hayvansever değil miyim ? Saçmalamayın yada siz bi sokak kedisi aldınız diye dünyanın en büyük hayvan severi değilsiniz bu kadar yüklenmeyin kimseye . Elimden gelenide yapıyorum sokak hayvanları için kedi olsun köpek olsun kuş olsun ama cins kedi aldım bu benim tercihim çokta iyi bakıyorum kiminin çocuğuna bile bakmadığı kadar ...
Ayrıca konuyu açan arkadaş sana da kocaman bi yazık diyorum !!!
Benimde kedi almam imkansızdı ama azim ettim ikna ettim ailemi aldım .
İkna etmeden ne olursa olsun buna fırsat vermemeliydin o hayvanın suçu ne ? Bi kere aldıysan bunun sorumluluğunu istesende istemesende almak zorundasın . Sizin gibiler yüzünden herkeze laf geliyor haksızda değiller!!! Bide yanlış anlamadıysam parasıyla satıyosun Allah ıslah etsin seni , ver ücretsiz bakabilcek birinede hayvan kurtulsun , senin amacın kediyi gönül rahatlığıyla sahiplendirmek mi yoksa verdiğim paramı kaybetmeyeyim mi ?...
Baştan düşüncektin bazı şeyler sonradan ah vah etmenin bi anlamı yok ...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 16:08   #40
ERO

ERO Çevrimdışı

TuBa.89 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu cins düşmanlığı nedir onu anlayamadım ? Bişeyi unuttunuz galiba cins kedininde bi canı var dimi ?
İyi hakkını vererek baktıktan sonra buna kimse karışamaz istek meselesi , alabilecek şeyin varsa alırsın hakkını vererek bakarsın .
Ben gidipte sokak kedisi almadım diye hayvansever değil miyim ? Saçmalamayın yada siz bi sokak kedisi aldınız diye dünyanın en büyük hayvan severi değilsiniz bu kadar yüklenmeyin kimseye . Elimden gelenide yapıyorum sokak hayvanları için kedi olsun köpek olsun kuş olsun ama cins kedi aldım bu benim tercihim çokta iyi bakıyorum kiminin çocuğuna bile bakmadığı kadar ...
Ben aslında sizi çok iyi anlıyorum. Ben de para verip aldım kedimi.

Ama bu yanlış bir şey. Bazı şeyler yaşanarak öğreniliyor. Ben barınağın kapısından girip oradaki sorunları gördükten sonra bir çok şeye bakış açım değişti. Ve tekrar altını çizerek sölüyorum ki bazı şeyler yaşanarak öğreniliyor. Okuyarak, araştırarak, medyadan takip ederek bazı şeylerin farkında olduğumuzu sanıyoruz ama barınağın kapısından girip, oradaki gönüllülerle, yetkililerle konuşunca inanın ki çok etkileniyorsunuz ve bir çok şeye bakış açınız değişiyor.

Aslında buradaki sorun cins kedi sahiplenmek de değil. Burada bir sistem var. Para ile hayvan satmak. Her şey burada başlıyor. Ve evet gerek veterinerlerin gerekse pet shopların çok acil bir şekilde para ile hayvan satmaları engellenmelidir. Birilerinin sınıfını yükseltip değerini milyarlarla biçerken, bir başkasının değerini 0 TL olarak belirlemek bile başlı başına Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin daha birinci maddesine terstir (Bütün hayvanlar yaşam önünde eşit doğarlar ve aynı var olma hakkına sahiptirler).

Her şey bu noktadan başlıyor.

Ve inanın bana...

İster uyutma denilen cinayetleri irdeleyin, ister sokaktaki hayvanları irdeleyin, ister barınaktaki sorunları irdeleyin, ister barınaklarda rehabilite edildikten sonra dağlara bırakılan köpeklerin sorunlarını irdeleyin... Göreceksiniz ki bu konularının aslında en temelinde para ile hayvan satmak var.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 23:00   #41

hera.zeus üyesinin avatarı

Bursa
hera.zeus Çevrimdışı

lenore_ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
emin ol ki bu konuda senden çok daha bilgiliyim. veteriner fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. barınaklarda bu konu üzerine bir çok araştırma yaptık. sakat veya herhangi başka bir engeli olmayan canlıları,kendi türünden bir canlıyla bile yaşayamacağı evlerimizde beslemek kendi egolarımızı tatmin etmekten başka bir şey değil. kediler evcilleştirilse bile atalarının özelliklerini avlanma içgüdülerini taşırlar. sokakta yemek aramak,bulmak onların doğasında var. tabiki biz onların canını çok yakıyoruz her gün yüzlerce kedi araba altında kalıyor buna üzülen tek insan siz değilsiniz. benim de iki kedim var,biri tekir kedi,bir ayağı olmadığı için benimle,diğeri de ankara kedisi. ki ırk kedilerin daha hassas olduğunu,tekir kediler gibi doğal seçilimle güçlü özellikleri KAZANAMADIĞINI unutmayın. cins kedilere evlerimizde bakmak durumundayız çünkü besleyenler bilir,mamasından başka ev yemeğinde bile hasta olabilirler. tekir kedilerse melezleşerek güçlü özellikleri almıştır,kolay kolay birşeyden etkilenmez. evet ben doğru bulmuyorum sokak hayvanlarını durduk yere EVE TIKMAYI. kendi egolarımız için,sokakları işgal ettiklerini düşündüğümüz için,çok fazla oldukları için,bizler bütün dünyayı sokakları bize ait sandığımız için onların doğurma hakkını bile ellerinden alıyoruz,o hakkı kendimizde görüyoruz. sokaklarda yaşayan kediler için kapınızın önüne su mama koyun,onlar için en büyük iyiliği yapmış olursunuz,evinizde görmek istiyorsanız da sakat olanları sahiplenin ki gerçekten iyilik yapmış olun. yoksa sokak hayvanların biz onlara eziyet etmedikçe kimseye ihtiyacı yok..
Sinirden gülüyorum şuan.Sen nasıl bir veteriner olacaksın acaba.klinik filan açarsan haber verde yanlışlıkla filan uğramayalım.Canım benim de veteriner tanıdıklarım var hiç biri bu düşünce de değil.Cinsler evde bakılırmış diğerleri sokakta diyorsun ya.. veterinerimin dediğini yazmıştım daha önceki mesajlarım da eve aldıktan sonra hepsi cins oluyor dedi. o da veteriner sende veteriner olacaksın.Sokakları işgal ettiklerini düşünenler öldürüyor canım eve almıyor.Eve alanlar sokaklar da yaşayamayacakları için evlerini açıyorlar kedilere köpeklere.Nasıl bir zihniyete sahipsin acaba doğurganlık özelliğini ellerinden alıyormuşuz hele bunu bir veteriner adayı diyorsa kime güveneceğiz.Veterinerlik okuduğun filan yok senin yalan söyleyediğin ortaya çıkmayacak diye bol keseden sallıyorsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-06-12, 23:09   #42

hera.zeus üyesinin avatarı

Bursa
hera.zeus Çevrimdışı

TuBa.89 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ayrıca konuyu açan arkadaş sana da kocaman bi yazık diyorum !!!
Benimde kedi almam imkansızdı ama azim ettim ikna ettim ailemi aldım .
İkna etmeden ne olursa olsun buna fırsat vermemeliydin o hayvanın suçu ne ? Bi kere aldıysan bunun sorumluluğunu istesende istemesende almak zorundasın . Sizin gibiler yüzünden herkeze laf geliyor haksızda değiller!!! Bide yanlış anlamadıysam parasıyla satıyosun Allah ıslah etsin seni , ver ücretsiz bakabilcek birinede hayvan kurtulsun , senin amacın kediyi gönül rahatlığıyla sahiplendirmek mi yoksa verdiğim paramı kaybetmeyeyim mi ?...
Baştan düşüncektin bazı şeyler sonradan ah vah etmenin bi anlamı yok ...
Kimsenin cins hayvan düşmanlığı yaptığı yok.Evet sen bir hayvansever değilsin sen evindeki hayvanı seven birisin.Hayvansever değil.Araştırdın mı petshoptan parayla aldığın yavrunun annesini. Damızlık olarak kullanılıyorlar sadece doğum yapma amaçlı bir odaya tıkılıp habire çiftleştiriliyorlar.pet shoptan aldığın kedi ya da köpek daha bir aylık olmadan cam kafesler içinde sergileniyor.Anne sütünü yetersiz aldığı için ya büyümeden ölüyor ya da ilerde ciddi hastalıklara yol açıyor.Biz hayvanların sağlığını düşündüğümüz için burada bir yerlerimizi yırtıyoruz banane senin verdiğin bin liradan.Buyrun buda petshop gerçeği yazısı.Pet Shop Gerçekleri » Beni Sahiplen

ayrıca linkteki yazı da şu veteriner adayı arkadaşa gitsin.Kendisi gayet iyi biliyordur araştırmıştır annelerin ne halde olduğunu ya da anne sütü almamış yavrunun ölüm riskini artık bir şey demiyorum.Veterinerlik okumasakta senin yaşın kadar hayvan baktım ben.

Bu konu en son " 10-06-12 " tarihinde saat 23:13 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:01   #43

Hermes üyesinin avatarı

Antalya
Hermes Çevrimdışı

lenore_ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kendinle çelişen cümleler kurmuşsun ''kediler evcilleştirilse bile atalarının özelliklerini avlanma içgüdülerini taşırlar. sokakta yemek aramak,bulmak onların doğasında var.'' bu dediklerin sadece tekir kedilerin atalarından gelen bir özellik mi diğer (evde beslenmeye layık) kedilerin ataları var oluşlarından beri evlerde mi yaşıyorlardı acaba ayrıca tekir kedimin ayağı yok diye eve aldım demişsin kedinin ayağı neden yok acaba kedi bir gn oturuyorken canı sıkılmış çekmiş ayağını mı koparmış HAYIR tabi ki o senin asıl evleri dediğin yer var ya hani sokaklar işte orda başına allah bilir ne geldi kapınızın önüne su mama koyun demişsin merak etme onu zaten yapıyoruz biz eziyet etmedikçe bize ihtiyaçları yok diyorsun sorunda orada zaten bu hayvanları sokaklardan alma nedenimiz onları iki ayaklı hayvanlardan koruyoruz tekmeleyenlerden kuyruklarını kulaklarını kesenlerden... onları kısırlaştırma sebebimize gelince her yeri işgal ettiklerini düşünmemiz değil lütfen daha mantıklı düşün ve öyle yaz haşerelerden bahsetmiyoruz burada evimde beslediğim kedimin her çiftleşmesinde doğacak çocuklarına bakabilecek durumum da yok yerimde sahiplendirmek de çok kolay değil barınakların hali ortada bilmen gerekir gerçi gidip araştırma yapmışsın ya hani eee sokağa da bırakacak halim yok sokaktakilere içim acıyor zaten ayrıca erkek kedilere çiftleşme sırasında prezervatif takacak (ya da taktıracak) veya dişi kediye doğum kontrol hapı yutturacak halim yok bu durumda tek çare kalıyor kısırlaştırmak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:07   #44

AslıAkçal üyesinin avatarı

Ankara
AslıAkçal Çevrimdışı

Hermes ve Hera'nın mesajının üstüne mesaj yazmama gerek kalmadı Her veterinere güvenilmeyeceği gibi her vet öğrencisine de güven olmuyor. 4. sınıfta ne araştırması yaptınız? Doktora tezi falan mı o ? Veterinerlerin bir çoğuna saygı duymuyorum kimse kusura bakmasın. Hayvanları çok sevdiklerinden mi veteriner oluyorlar? Yooo anca puanları oraya yetiyor da ondan..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-12, 00:16   #45

lenore_ Çevrimdışı

hera.zeus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sinirden gülüyorum şuan.Sen nasıl bir veteriner olacaksın acaba.klinik filan açarsan haber verde yanlışlıkla filan uğramayalım.Canım benim de veteriner tanıdıklarım var hiç biri bu düşünce de değil.Cinsler evde bakılırmış diğerleri sokakta diyorsun ya.. veterinerimin dediğini yazmıştım daha önceki mesajlarım da eve aldıktan sonra hepsi cins oluyor dedi. o da veteriner sende veteriner olacaksın.Sokakları işgal ettiklerini düşünenler öldürüyor canım eve almıyor.Eve alanlar sokaklar da yaşayamayacakları için evlerini açıyorlar kedilere köpeklere.Nasıl bir zihniyete sahipsin acaba doğurganlık özelliğini ellerinden alıyormuşuz hele bunu bir veteriner adayı diyorsa kime güveneceğiz.Veterinerlik okuduğun filan yok senin yalan söyleyediğin ortaya çıkmayacak diye bol keseden sallıyorsun.
ister inanın ister inanmayın umurumda bile değil. siz önce hayvanseverim diye konuşacağınıza insanların fikirlerine saygı duymayı ve düzgün konuşmayı öğrenin. ben kimseye karşı çıkmıyorum,sadece hayvanları sokaktan alıp eve sokmayı gereksiz buluyorum ki bu konuda bilgili olan insanlar -para derdinde olmayan müşteri çekmek için çabalamayan veteriner hekimler- benimle aynı düşünceye sahip. sokak hayvanlarının yuvaya ihtiyacı yok diyorum,çünkü bizim sahiplenmelerimizle bitmeyecek bu iş,onlara sokaklarda huzurlu yaşayabilecekleri ortam sağlamak önemli olan. bunun için uğraşmalıyız. illa sahipleneceksiniz SAKAT hayvanları seçin diyorum,yavrudan alır büyütürsünüz bir daha da bırakmazsınız sizin seçiminiz,yapın bunda da bir kötülük yok. yavrudan alırsanız iyi güzel fakat sokaktan oraya alışmış hayvanları alıp da evlere sokmayı yanlış buluyorum. cins hayvanların eve ihtiyacı var evet çünkü çok hassaslar sokağa adapte olamazlar, cins hayvanların da canı var değil mi? doğurganlık özelliğine gelince bu insanların beynine nasıl sokulduysa herkes kısırlaştırmanın doğruluğuyla bozmuş kafayı.. ben, bu konuyla ilgili ve gerçekten vicdanlı insanlar,tüm hocalarım kısırlaştırmayı etik bulmuyoruz. her veteriner hekim aynı düşünceye sahip olmak zorunda değil. her veteriner hekim kısırlaştırmayı doğru bulmak zorunda değil. ben de doğru bulmayanlardanım. herhangi bir itiraz seçeneği olmadan sadece biz insanların isteğiyle,kararıyla bir canlıya yapılan herşeyin karşısındayım. hayvanseverlik eve kedi köpek alıp beslemekle bitmiyor,keşke birazcık daha mantıklı olsanız
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları