Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 12-04-15, 17:34   #16

İstanbul (Anadolu Yakası)
Jnbrg Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: ilk kedim tontili. O bir british shorthair :)

Benim tam 1 yaşında bir british shorthair ım var bnce aldıklarınız yeter de artarda ama öncelikle su kabıyla mama kabını cok yakın olmayacak bir yere koyun cünkü kediler doğaları geregi bazen leş de yedikleri icin yemek yediklere yakın yerlerdeki suları icmeyebilirler... Ayrıca küçükken çok fazla oyun oyun oynasalar da büyüdükçe tembellesiyorlar

Tüy sorunu da çok olmuyor bu aralar hava ısındığından dolayı biraz dökse de diğer zamanlarda nerdeyse hiç tüy dokmezler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-15, 19:37   #17

Doğu Bey üyesinin avatarı

Antalya
Doğu Bey Çevrimdışı

Jnbrg tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim tam 1 yaşında bir british shorthair ım var bnce aldıklarınız yeter de artarda ama öncelikle su kabıyla mama kabını cok yakın olmayacak bir yere koyun cünkü kediler doğaları geregi bazen leş de yedikleri icin yemek yediklere yakın yerlerdeki suları icmeyebilirler... Ayrıca küçükken çok fazla oyun oyun oynasalar da büyüdükçe tembellesiyorlar

Tüy sorunu da çok olmuyor bu aralar hava ısındığından dolayı biraz dökse de diğer zamanlarda nerdeyse hiç tüy dokmezler
Su ile mama nın uzak olması fikrini sizden duydum ilk drfa teşekkür edrrim araştıracağım kedinizin cinsiyeti ne kısırlaştırdınız mı? Koku sorunu yaşadınız mı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 11:34   #18

tgcgumus üyesinin avatarı

Ankara
tgcgumus Çevrimdışı

benim dişi kedim kısır değil, kızgınlığında etrafa koku bırakıyor. koku bırakmada dişi erkek ayrımı yok malesef... kısırlaştırıldığında bile koku bırakma devam edebiliyor bazılarında.
2-3 haftaya eşleştireceğim umarım doğumdan sonrada devam etmez.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 14:06   #19

Antalya
Doğu Bey Çevrimdışı

tgcgumus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
benim dişi kedim kısır değil, kızgınlığında etrafa koku bırakıyor. koku bırakmada dişi erkek ayrımı yok malesef... kısırlaştırıldığında bile koku bırakma devam edebiliyor bazılarında.
2-3 haftaya eşleştireceğim umarım doğumdan sonrada devam etmez.
Kısırlaştırıldıktan sonra kokulu idrar bırakmıyormuş. Nadiren idrar yapsa da eski ağır kokusu olmuyormuş diye öğrendim.

Kaç yaşında kediniz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 14:56   #20

tgcgumus üyesinin avatarı

Ankara
tgcgumus Çevrimdışı

Doğu Bey tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kısırlaştırıldıktan sonra kokulu idrar bırakmıyormuş. Nadiren idrar yapsa da eski ağır kokusu olmuyormuş diye öğrendim.

Kaç yaşında kediniz?
14 aylık. ocaktan beri dönemsel olarak kızgınlığa giriyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 18:11   #21

Jnbrg Çevrimdışı

Benim kedim erkek ve kısır.

Ayrıca koku sorunu yaşamadık fakat yavrusu olursa bakamayacağım için kısrlaştırdım. Zaten kısrlaştırırldığı için koku sorunu da olmuyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 19:06   #22

Alaska the kitty üyesinin avatarı

Beylikdüzü
Alaska the kitty Çevrimdışı

Evimiz büyük biraz kedicik kaybolur ya da kum kabının yerini unutur diye korkuyorum balkon ve pencere konusunu ise bilmiyorum nasıl yapacağız evin bütün pencereleri açıktır bizde yazın havalandırma için. Bazı alışkanlıkları değiştireceğiz sanırım...

might nin kum temizleme videosunu izledim sanırım. Yalnız o yöntem kapalı - yarı kapalı kum kapları için işe yarar mı? Kum kabı konusunda nasıl bir yöntem izlemeliyim kararsız kaldım biraz aklımda bazı sorular var:
Kum kabımı o alışana kadar tamamen açık mı kullanmalıyım?
Yarısına kadar açılan şekliyle mi kullanmalıyım(aldığım modelin özelliği)
Sadece şeffaf kapısını açık bıraksam yeterli olur mu ?
Ya da tamamen kapalı şekliyle kedim alışabilir mi?
Kum kabını kullanmadığımız tuvalet yakınındaki lavabonun altına koymayı düşünüyorum birsz gözden uzak bi yer bu bizim için iyi ancak küçük kedi için sorun teşkil eder mi? Hiç değilse o alışana kadar göz önünde mi bulundursam kabı mesela odamın girişinde ve odamda yatıp kalkacak. Ama sonra da kabın yeri değişirse yabancılık çeker mi diye korkuyorum. Biraz uzun yazdım evhamlı bi insanım sanırım

bir de kum kabı ile mama kabının birbirinden uzak olması yeterli mi yoksa kaba alışana kadar yakınında ancak yemek yerken kabı görmeyecek şekilde mi olmalı bunu da tam anlamadım.
Bizim ev de büyük sayılır 180 metrekare.balkonlara camlara aman çok dikkat edin.açılan kanatlarda sineklik var ama ben yine de üstten açıyorum hep.balkon kapısını da mutfağın kapısını kapatıp açıyorum.ama sıcaklar bastırdığında daha çok açılacak.iyi malzemeli bir kapı sineklik taktırıcaz.balkonumuz kapalı balkon sürgülü camlı 13. Kattayız malesef üstelik 2,5 yaşında bir yumurcağım var.ikisini de düşünerek acil bişeyler yapmalıyız.oğlum için demir taktırmak istiyorum.kedim için demir çözüm değil.tek çözüm sağlam bir kapı sineklik.ve hep tedbir.pencereler sineklikli olmasına rağmen sağlamlığına güvenmem kedi biraz büyüyüp zıplarsa sinekliği açabilir mazallah.bu önlemleri önceden düşünüp tartıp biçip hareket etmek laZım.çok meraklılar çünkü.en ufak bir ihmalin geri dönüşü yok.kedim balkondan düştü yazılarına hem üzülüyorum hem de çok kızıyorum.

Albüm resimlerimize bakarsanız kum kabımızın resmini görebilirsiniz.ben mightynin videosu gibi üstünü açıyorum öyle temizliyorum.valla daha pratik bir yöntem görmedim henüz.bence şeffaf kabı çıkarmanız yeterli.izleyin bakın kolay girebiliyor mu ne yapacak.bence benimseyecektir çinkü güzel bir kap almışsınız.biz petshoptan alırken bir müddet eşyalarını yakınına koyun size,eve alışması için zaman tanıyın dediler.yanınızda yatacaksa yemeğini,suyunu,yatağını odanıza koyun.mümkünse kum kabını da.gece kazalar yaşanmasın.evi tam tanımadığı için kabı başka yerdeyse bulamayabilir.en iyisi kediniz gelsin o sizi yönlendirecektir zaten.zamanla onu anlayacaksınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-15, 19:15   #23

vivelaamour Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bizim ev de büyük sayılır 180 metrekare.balkonlara camlara aman çok dikkat edin.açılan kanatlarda sineklik var ama ben yine de üstten açıyorum hep.balkon kapısını da mutfağın kapısını kapatıp açıyorum.ama sıcaklar bastırdığında daha çok açılacak.iyi malzemeli bir kapı sineklik taktırıcaz.balkonumuz kapalı balkon sürgülü camlı 13. Kattayız malesef üstelik 2,5 yaşında bir yumurcağım var.ikisini de düşünerek acil bişeyler yapmalıyız.oğlum için demir taktırmak istiyorum.kedim için demir çözüm değil.tek çözüm sağlam bir kapı sineklik.ve hep tedbir.pencereler sineklikli olmasına rağmen sağlamlığına güvenmem kedi biraz büyüyüp zıplarsa sinekliği açabilir mazallah.bu önlemleri önceden düşünüp tartıp biçip hareket etmek laZım.çok meraklılar çünkü.en ufak bir ihmalin geri dönüşü yok.kedim balkondan düştü yazılarına hem üzülüyorum hem de çok kızıyorum.

Albüm resimlerimize bakarsanız kum kabımızın resmini görebilirsiniz.ben mightynin videosu gibi üstünü açıyorum öyle temizliyorum.valla daha pratik bir yöntem görmedim henüz.bence şeffaf kabı çıkarmanız yeterli.izleyin bakın kolay girebiliyor mu ne yapacak.bence benimseyecektir çinkü güzel bir kap almışsınız.biz petshoptan alırken bir müddet eşyalarını yakınına koyun size,eve alışması için zaman tanıyın dediler.yanınızda yatacaksa yemeğini,suyunu,yatağını odanıza koyun.mümkünse kum kabını da.gece kazalar yaşanmasın.evi tam tanımadığı için kabı başka yerdeyse bulamayabilir.en iyisi kediniz gelsin o sizi yönlendirecektir zaten.zamanla onu anlayacaksınız.

Biz de tam 27. kattayız hangi akla hizmet kedi aldın diyeceksiniz valla haklısınız da ama çok sevdim bu oğlanı barınakta sineklik bizde de var bir de artı olarak boydan boya cam ve kedinin üstüne çıkıp pencereye ulaşabileceği bir radyatör ya da buna benzer sehpa vs. bir şey yok evde. Ama gene de kontrollü açıyoruz camları Allah korusun Balkonumuz yok o bir artı belki de (belirli bir kat yüksekliğinden sonra balkon koymamışlar) yine de göüzmüz kedide hep. Dükkanın bahçesi olacak, daha doğrusu sitenin bahçesine açılan bir kapısı kediyi oraya götüreceğim yazın doğa ile kucaklaşır biz çalışırken
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-04-15, 09:42   #24

Antalya
Doğu Bey Çevrimdışı

Alaska the kitty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Online petshoplarda çok uçuk rakamlarda gördüm sineklik ve file tarzı eşyaları. Bir ara koçtaşı ziyaret edeceğim ben aslında kabı odama koyarım ancak daha sonra yerini değiştirince kedim alışamaz gelir odama koku bırakır filan diye korktum.

Jnbrg tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim kedim erkek ve kısır.

Ayrıca koku sorunu yaşamadık fakat yavrusu olursa bakamayacağım için kısrlaştırdım. Zaten kısrlaştırırldığı için koku sorunu da olmuyor.
kaç aylıkken kısırlaştırdınız? Ne kadar sürede düzeldi?

vivelaamour tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Biz de tam 27. kattayız hangi akla hizmet kedi aldın diyeceksiniz valla haklısınız da ama çok sevdim bu oğlanı barınakta sineklik bizde de var bir de artı olarak boydan boya cam ve kedinin üstüne çıkıp pencereye ulaşabileceği bir radyatör ya da buna benzer sehpa vs. bir şey yok evde. Ama gene de kontrollü açıyoruz camları Allah korusun Balkonumuz yok o bir artı belki de (belirli bir kat yüksekliğinden sonra balkon koymamışlar) yine de göüzmüz kedide hep. Dükkanın bahçesi olacak, daha doğrusu sitenin bahçesine açılan bir kapısı kediyi oraya götüreceğim yazın doğa ile kucaklaşır biz çalışırken
27 katlı apartman bir ara camdan aşağıyı çekip atsr mısınız çok merak ettim kaçmaz mı dışarı çıkarsa ya da yolunu filan kaybrtmez mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-04-15, 09:49   #25

vivelaamour Çevrimdışı

Online petshoplarda çok uçuk rakamlarda gördüm sineklik ve file tarzı eşyaları. Bir ara koçtaşı ziyaret edeceğim ben aslında kabı odama koyarım ancak daha sonra yerini değiştirince kedim alışamaz gelir odama koku bırakır filan diye korktum.

kaç aylıkken kısırlaştırdınız? Ne kadar sürede düzeldi?

27 katlı apartman bir ara camdan aşağıyı çekip atsr mısınız çok merak ettim kaçmaz mı dışarı çıkarsa ya da yolunu filan kaybrtmez mi?
Dediğim gibi pencereler korumalı ve çıkma imkanı yok. Sokak kapısından kaçmaya da niyetli değil halinden memnun ama kaçarsa da asansöre binmezse kaybolmaz her türlü dükkat ve özeni gösteriyoruz inanın gözbebeğimiz o bizim

Not : atar mısınız diyince bir an neyi atıyorum kediyi mi diye düşündüm sabah mahmurluğı.
Eklenmiş Resimler
ilk kedim tontili. O bir british shorthair :)-imagejpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-04-15, 10:39   #26

Antalya
Doğu Bey Çevrimdışı

vivelaamour tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dediğim gibi pencereler korumalı ve çıkma imkanı yok. Sokak kapısından kaçmaya da niyetli değil halinden memnun ama kaçarsa da asansöre binmezse kaybolmaz her türlü dükkat ve özeni gösteriyoruz inanın gözbebeğimiz o bizim

Not : atar mısınız diyince bir an neyi atıyorum kediyi mi diye düşündüm sabah mahmurluğı.
Haha
fotoğraf da korkunç bu arada ;0
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-04-15, 10:53   #27

vivelaamour Çevrimdışı

Haha
fotoğraf da korkunç bu arada ;0
Taşınıcaz zaten bir seneye biz de pek sevemedik
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-15, 10:31   #28

nidahera üyesinin avatarı

nidahera Çevrimdışı

merhaba , 2.5 aylık british bebeğim var, çok oyuncular size tavsiyem kücük arabalar var ya yerde giden ama ufak boylu olandan onlardan alın bayılıyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-15, 11:50   #29

vivelaamour Çevrimdışı

yorkshia tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
korktuk biraz
Yok yok herkes sağ korkmayın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-15, 12:58   #30

Tekir Duşmani Çevrimdışı

Hills Ve N&D oneriyorum mmama olarak reflexde ola bilir
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları