Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 07-06-14, 06:10   #1

Heranın annesi Çevrimdışı
Varsayılan Heramın bebekleri

Merhabalar bir gün eşimle spor çıkışı güzeller güzeli gri tekir olan heramla karşılaştık ve ailemizin içine aldık.Şuanda 5 birbirinden güzel yavrunuz var.Yavrulardan 3ünü sahiplendirip 2 tanesini sahiplenmek istiyoruz ama nasıl olur düşünmeden edemiyoruz. Bakabilir miyiz 3 kediye zor mu olur yoksa 2 değil 1 tanesini mi alsak gibi düşünceler aklımızda.Elbet içinîzde 3 hatta daha fazla güzellikle yaşayan vardır bu konuda fikirlerinizi almak çok isterim teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 06:56   #2

Varsayılan Cvp: Heramın bebekleri

Bu konuda gercekten görüşlere yardıma ihtiyacım var
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 09:48   #3

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Ben bir tane bile beslemedim fakat hayalim 5 kedi Küçükken kardeşiyle büyümesi daha iyi olur. (2 tane kalırsa) Herhalde tuvaleti daha sık temizlemeniz gerekir belki daha fazla tuvalet almanız. Bir de mama daha fazla almanız gerekir. Birde şu yırtıcı oyun çağları geçene kadar kırılacak eşyaları kaldırmanız gerekir. Ayrıca birlikte büyüyen kardeşlere çok oyuncak da gerekmiyor. Zaten birbirlerini ısırıyolar tırmalıyorlar koşuyolar zıplıyolar ve o kadar güzel görüntü ki... Ama tabii ki alternatif bi iki oyuncakları olur Yani en fazla sorunu çocukken yaşarsınız ki 1 yaşına kalmadan oturaklaşıyorlar. Bence çok güzel düşünmüşsünüz. 2 tane kalsın benimkiler sadece öznel cümleler tecrübeli arkadaşlar umarım yazarlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 13:28   #4

Pıtırsonic Çevrimdışı

ben de kızımın yavrularını vermedim, birlikte yaşayıp gidiyoruz. benim iki kedimin çiftleşmesi sonucu 6 yıl önce 2 bebeğimiz oldu. 4 kediyle yaşamak kolay diyemem. eşyaları tamamen onlara göre seçip düzenliyoruz, evin düzenini onlara göre ayarladık, sık sık kum temizlemek gerekiyor. tüylerinden dolayı en az iki günde bir evi süpürmek gerekiyor. sayı artınca hastalanma ihtimali de artıyor, ishal durumlarında etrafı batırabiliyorlar. tatile çıkarken bırakacak yer sıkıntı olabiliyor ya da tatili kısa tutmak gerekebiliyor. hepsinin istekleri farklı, kıskançlıklar ve kavgalar mutlaka oluyor. ancak şimdiki aklım olsa yine vermezdim. bu olumsuzlukların yanında güzel yanı çok daha fazla. bir kere biri kucağa gelmese diğeri geliyor, "azcık gelse de sevsem" diye düşünmeye vaktiniz olmuyor özellikle kışın, bir de birlikte uyuyorsanız yorgandan daha güzel ısıtıyorlar. her akşam mutlaka "şunun tipe bak" demelik bir şebeklikleri oluyor, sinir stres bırakmıyorlar.. eşyaları önemsemiyorsanız, sık sık evi süpürmek ya da kum temizlemek zor gelmeyecekse kesinlikle vermeyin. sorumluluğunuz 3 katına çıkacak, elbette beraberinde olumsuzluklar da getirecek ama eğer saydığım negatif yönler size sorun olarak görünmeyecekse sizinle kalsınlar. sorumluluğunuzla birlikte evdeki huzur ve neşenin de aynı miktarda artacağına emin olabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 17:26   #5

AndroidNavy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben bir tane bile beslemedim fakat hayalim 5 kedi Küçükken kardeşiyle büyümesi daha iyi olur. (2 tane kalırsa) Herhalde tuvaleti daha sık temizlemeniz gerekir belki daha fazla tuvalet almanız. Bir de mama daha fazla almanız gerekir. Birde şu yırtıcı oyun çağları geçene kadar kırılacak eşyaları kaldırmanız gerekir. Ayrıca birlikte büyüyen kardeşlere çok oyuncak da gerekmiyor. Zaten birbirlerini ısırıyolar tırmalıyorlar koşuyolar zıplıyolar ve o kadar güzel görüntü ki... Ama tabii ki alternatif bi iki oyuncakları olur Yani en fazla sorunu çocukken yaşarsınız ki 1 yaşına kalmadan oturaklaşıyorlar. Bence çok güzel düşünmüşsünüz. 2 tane kalsın benimkiler sadece öznel cümleler tecrübeli arkadaşlar umarım yazarlar.
Ah elimde olsa hepsine baksam keşke patır patır koşturma dönemleri başladı zaten çok şebeklet sanırım 3 kedi yola devam edicez ama tabi iyice düşündükten sonta grrci söylede bir şey var 2 ye bakan 3ede bakabilir herhalde
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-14, 17:30   #6

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben de kızımın yavrularını vermedim, birlikte yaşayıp gidiyoruz. benim iki kedimin çiftleşmesi sonucu 6 yıl önce 2 bebeğimiz oldu. 4 kediyle yaşamak kolay diyemem. eşyaları tamamen onlara göre seçip düzenliyoruz, evin düzenini onlara göre ayarladık, sık sık kum temizlemek gerekiyor. tüylerinden dolayı en az iki günde bir evi süpürmek gerekiyor. sayı artınca hastalanma ihtimali de artıyor, ishal durumlarında etrafı batırabiliyorlar. tatile çıkarken bırakacak yer sıkıntı olabiliyor ya da tatili kısa tutmak gerekebiliyor. hepsinin istekleri farklı, kıskançlıklar ve kavgalar mutlaka oluyor. ancak şimdiki aklım olsa yine vermezdim. bu olumsuzlukların yanında güzel yanı çok daha fazla. bir kere biri kucağa gelmese diğeri geliyor, "azcık gelse de sevsem" diye düşünmeye vaktiniz olmuyor özellikle kışın, bir de birlikte uyuyorsanız yorgandan daha güzel ısıtıyorlar. her akşam mutlaka "şunun tipe bak" demelik bir şebeklikleri oluyor, sinir stres bırakmıyorlar.. eşyaları önemsemiyorsanız, sık sık evi süpürmek ya da kum temizlemek zor gelmeyecekse kesinlikle vermeyin. sorumluluğunuz 3 katına çıkacak, elbette beraberinde olumsuzluklar da getirecek ama eğer saydığım negatif yönler size sorun olarak görünmeyecekse sizinle kalsınlar. sorumluluğunuzla birlikte evdeki huzur ve neşenin de aynı miktarda artacağına emin olabilirsiniz.
Bu olumsuzluklar pek rahatsız etmedi beni ama işte çocuğum gibi olunca hepsi en doğru kararı vermeye çalışıyoruz.antalyaya gitme durumlarınız oluyor 3 kediyi nasıl götürürüz uçakla diye düşünüyoruz yada bir pansiyona bıraksak bilemiyorum aklım kalır gibi zor bir karar anlayacağınız ama gercekten insana huzur mutluluk veriyorlar yorgunluğumu alıp götürüyorlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-06-14, 00:40   #7

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aslında 2 3 günde bir kontrol edebilecek güvenilir biri bulunsa birden fazla kediyi evde bırakmak iyi olmaz mı? Kumunu değiştirip mamasını tazeleyecek insan olduktan sonra bence sıkılmadan da yaşarlar. Yani imkanı olan kardeşine ya da ailesinden bir bireye hiç yoktan çok güvendiği birine arada bir bakması için evin anahtarını verise fena olmaz diye düşünüyorum ki kuzenimin tek kedisi olduğu halde böyle yapıyor ve gayet memnunlar.

Zaten Heranın annesi bunları sorun olarak görmemiş ve 3 kediyle devam etmeye karar vermiş. Tebrik ediyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-06-14, 00:45   #8

Aslında 2 3 günde bir kontrol edebilecek güvenilir biri bulunsa birden fazla kediyi evde bırakmak iyi olmaz mı? Kumunu değiştirip mamasını tazeleyecek insan olduktan sonra bence sıkılmadan da yaşarlar. Yani imkanı olan kardeşine ya da ailesinden bir bireye hiç yoktan çok güvendiği birine arada bir bakması için evin anahtarını verise fena olmaz diye düşünüyorum ki kuzenimin tek kedisi olduğu halde böyle yapıyor ve gayet memnunlar.

Zaten Heranın annesi bunları sorun olarak görmemiş ve 3 kediyle devam etmeye karar vermiş. Tebrik ediyorum.
Aynen oda bir secenek aslında cok istiyorum karr verdim gibi ama bakalım yine bir değerlendirme yapmak şart sizler sayesinde içim rahatlıyor teşekkür ederim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-06-14, 01:02   #9

Pıtırsonic Çevrimdışı

eğer evde birden fazla kedi varsa max. 1 haftaya kadar yeterli su, mama ve fazladan kum kabı koyarak kimse bakmadan bile bırakabilirsiniz; tabii bakacak birileri varsa baksalar çok daha iyi olur. 1 haftadan fazlası riskli, mutlaka kontrol eden birinin olması lazım. eğer evde tek kedi varsa bu süre max. 3 gün. bu süreler de hem kedinin psikolojisinin olumsuz etkilenmemesi için hem de herhangi bir rahatsızlık oluşabilme ihtimaline karşı veterinerlerin önerdiği genel süreler.
Heranın annesi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aynen oda bir secenek aslında cok istiyorum karr verdim gibi ama bakalım yine bir değerlendirme yapmak şart sizler sayesinde içim rahatlıyor teşekkür ederim
hem olumlu yanlarını hem de oluşabilecek olumsuzlukları düşünüp kesin kararınızı vereceksiniz artık. büyük ihtimalle sizde kalacaklar gibi görünüyor ki bence de vermeyin, aksi halde pişman olma olasılığınız çok yüksek benim kedilerim için bir tek ben değil ailemden kimse şimdiye kadar "verse miydik acaba" gibi bir şey söylemedi şimdiye kadar, akıllarından geçirdiklerini bile sanmıyorum. ailem 2. kedimi sahiplenmeme bile kızmıştı, kötü halde olduğunu görünce tamam demişlerdi. buna rağmen şimdi herkes durumdan memnun. yine de sorumluluğu herkes almak istemeyebilir diye olumsuzlukları da belirtiyorum. size sorun olarak görünmemesine çok sevindim
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları