Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 16-04-14, 13:12   #1

Antalya
pufly Çevrimdışı
Varsayılan Hayal Kırıklığına Uğratıldım :(

Bir kedi sahiplenicektim 1 aydır sütten kesilsin diye bekliyordum van kedisiydi 2 beyaz yavru vardı birisinin bir gözü mavi bir gözü yeşildi diğerinin (benim alıcamın) iki gözüde mavişti tek göz olanı kendileri besliceklerdi van kedisi çoğaltmak içinmiş diğerini de ben alıcaktım tek göz olan balkondan düşmüş ölmüş ona zaten ayrıca üzüldüm önce bize anne kedi çok ağlıyor beyaz yavruyu arıyor heryerde pskolojisi bozulur diğerinide verirsek 1 hafta daha bekleyin haftaya alın dediler haftaya oldu biz aramasak söylemeye tenezzül bile etmicekler aradık vazgeçtik diğeri ölünce bunu vermicez dediler bense mamasını herşeyini hazırlamıştım çok sinirli ve çok üzgünüm nasıl bir hayal kırıklığı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-14, 13:32   #2

aslıyufka Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayal Kırıklığına Uğratıldım :(

benzer bir olay şuanki kedimden önce bendede yaşandı.Bence umudunuzu kesmeyin ve yeni bir kedi arayın.Eğer cins kedi istiyorsanız petshoptan bakabilirsiniz veya normal sokak kedisi yada barınaklardan sahiplenerek istediğiniz kediyi sahiplenebilirsiniz.Petshoptan alsanız bile can kurtarmış olursunuz çünkü sadece barınaktaki hayvanlar kafeste kalmıyor.Bence mutlaka bi yerden kedi sahiplenmelisiniz çünkü size muhteşem mutluluk veriyorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-14, 13:49   #3

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

Adınıza üzüldüm ancak insanların yavruları bir başkasına vermeleri öyle kolay bir şey değil. Ben kendi kızımın yavruları için şimdiden sahiplenecek kişileri küçük sınava tabii tutuyorum ama hiçbirinden vazgeçebileceğimi sanmıyorum. Bence bir süre bekleyin; sokaklar hamile kedi kaynıyor. Eminim hoşunuza gidecek, çok seveceğiniz bir kedi sahibi olabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-14, 13:58   #4

lizbourne Çevrimdışı

Gerçekten de önce vereceğim deyip o kadar bekletmek sonra da vermemek çok kötü bir şey... :/ Üzüldüm gerçekten de... Ama arkadaşların dediği gibi kafanıza takmayın, boş verin, mutlaka daha güzel sizi çok sevip birlikte mutlu olacağınız bir kedi bulacaksınız
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-14, 14:17   #5

Antalya
pufly Çevrimdışı

Mushu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Adınıza üzüldüm ancak insanların yavruları bir başkasına vermeleri öyle kolay bir şey değil. Ben kendi kızımın yavruları için şimdiden sahiplenecek kişileri küçük sınava tabii tutuyorum ama hiçbirinden vazgeçebileceğimi sanmıyorum. Bence bir süre bekleyin; sokaklar hamile kedi kaynıyor. Eminim hoşunuza gidecek, çok seveceğiniz bir kedi sahibi olabilirsiniz.
sizin dediğiniz çok başka ben daha öncede kedi besledim yavrularıda oldu kopmak çok zor biliyorum fakat söz veripde okadar umutlandırarark beklettikten sonra haber bile vermeden vazgeçmeleri beni çok sinirlendirdi eğer ben almaktan vazgeçmiş olsaydım onlar aradığında ancak vazgeçtim deme tenezzülünde bulunsaydım ben sorumsuz bir insan olarak görülür zaten iyki vermemişiz böyle bir insaana yavruyu gibisinden tepkiler alırdım ki asla öyle birşey yapmam ! onlarınkide aynı kapıya cıkıyor bu büyük sorumsuzluk ki beni istedikleri sınava tabi tutabilirlerdi bu hiç problem olmazdı ki kediler kendini sevdiricek insanları kesinlikle secebiliyorlar ziyaretleriine gittim şimdiden benide görmüş alışmış olsun diye annelerini yavrularını tek tek sevdim herşeyi sordum sütten kesildiğinde hangi mamayla başlatıcaksınız bende ona göre davranayım suan evde neye alıştı bende öyle yapayım ? gibi herşeyi sordum hani bir yanlısımı görmüşte vazgeçmişler desem haklılar... nasıl candan sevdiğimi şok olarak izlediler birde.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-14, 14:19   #6

Antalya
pufly Çevrimdışı

nasıl mutluluk verdiklerini çok iyi biliyorum hayali bile mutluluk veriyordu bana da ama olmadı işte yok umudumu kaybetmedim hala istiyorum araştırıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-14, 15:11   #7

Mushu üyesinin avatarı

İçel (Mersin)
Mushu Çevrimdışı

pufly tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sizin dediğiniz çok başka ben daha öncede kedi besledim yavrularıda oldu kopmak çok zor biliyorum fakat söz veripde okadar umutlandırarark beklettikten sonra haber bile vermeden vazgeçmeleri beni çok sinirlendirdi eğer ben almaktan vazgeçmiş olsaydım onlar aradığında ancak vazgeçtim deme tenezzülünde bulunsaydım ben sorumsuz bir insan olarak görülür zaten iyki vermemişiz böyle bir insaana yavruyu gibisinden tepkiler alırdım ki asla öyle birşey yapmam ! onlarınkide aynı kapıya cıkıyor bu büyük sorumsuzluk ki beni istedikleri sınava tabi tutabilirlerdi bu hiç problem olmazdı ki kediler kendini sevdiricek insanları kesinlikle secebiliyorlar ziyaretleriine gittim şimdiden benide görmüş alışmış olsun diye annelerini yavrularını tek tek sevdim herşeyi sordum sütten kesildiğinde hangi mamayla başlatıcaksınız bende ona göre davranayım suan evde neye alıştı bende öyle yapayım ? gibi herşeyi sordum hani bir yanlısımı görmüşte vazgeçmişler desem haklılar... nasıl candan sevdiğimi şok olarak izlediler birde.
Kesinlikle haklısınız, ben haksız olduğunuzu îma etmedim.

Ama dediğim gibi, bir süre bekleyin eminim kendinize göre bir yavru bulacaksınız. Ben kendi kızım için 1 yıl boyunca araştırma yapıp beklemiştim mesela.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-14, 18:28   #8

zuudem üyesinin avatarı

Kırklareli
zuudem Çevrimdışı

Merak etme mama kum vs bosa gitmez insallah yakin zamanda bi kedi bulursun. Sokaktan barinaktan sahiplen drim ben cinsi yada irki olmasina gerek yok hepsi can sonucta
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-14, 22:52   #9

dtsngl üyesinin avatarı

Sivas
dtsngl Çevrimdışı

İki ay önce ben de yaşadım bir hayal kırıklığı. Sizinki gibi değil ama anlatmak isterim. Afrikadan birisiyle görüşmüştüm. Orada iklim değişikliğinden yavrular ölüyormuş bunun için ben de yavru sahiplenecektim. Sadece kargo parası ödeyecektim. Neyse daha önce gönderdikleri için ben de hiç tereddüt etmedim kabul ettim. Bilet parasıyla birlikte kediyi bir taşıma şirketine verdiler. Sağolsunlar taşıma şirketindekiler kedinin biletini İngiltereden aktarmalı almışlar ve kedi İngiltereye gittiğinde oradaki hava alanında kedime el koydular. Benden siğorta parası istediler, o ülkedeki hayavanlara yapılan bi aşının ucretini istediler hepsini gönderdim sorun yok benden başka birşey istemiyceklerini söylediler kedimi uçağa bindiriceklerdi güya. Ertesi sabah benden uçağın kalktığını yeni bilet göndermemi söyleyerek ve Afrikadaki sahibinden de yeni belgeler almaları gerektiğini söylediler. Afrikadaki sahibiyle konuştum o da çok şaşırdı üzüldü ikimizde taşıma firmasıyla kavga ettik ama ne fayda. İngilterede karantinaya aldılar kediyi barınağa götürdüler.Sonuç umutlarım da param da hayallerim de herşey suya düştü ben de üzerine bir soğuk su içtim. Kedi için ayırdığım para da gittiği için şimdi para biriktirene kadar kedi de alamıyorum. Benim de kedim için aldığım mama şuan mutfakta ölece bekliyo
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-14, 23:11   #10

lizbourne Çevrimdışı

dtsngl tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İki ay önce ben de yaşadım bir hayal kırıklığı. Sizinki gibi değil ama anlatmak isterim. Afrikadan birisiyle görüşmüştüm. Orada iklim değişikliğinden yavrular ölüyormuş bunun için ben de yavru sahiplenecektim. Sadece kargo parası ödeyecektim. Neyse daha önce gönderdikleri için ben de hiç tereddüt etmedim kabul ettim. Bilet parasıyla birlikte kediyi bir taşıma şirketine verdiler. Sağolsunlar taşıma şirketindekiler kedinin biletini İngiltereden aktarmalı almışlar ve kedi İngiltereye gittiğinde oradaki hava alanında kedime el koydular. Benden siğorta parası istediler, o ülkedeki hayavanlara yapılan bi aşının ucretini istediler hepsini gönderdim sorun yok benden başka birşey istemiyceklerini söylediler kedimi uçağa bindiriceklerdi güya. Ertesi sabah benden uçağın kalktığını yeni bilet göndermemi söyleyerek ve Afrikadaki sahibinden de yeni belgeler almaları gerektiğini söylediler. Afrikadaki sahibiyle konuştum o da çok şaşırdı üzüldü ikimizde taşıma firmasıyla kavga ettik ama ne fayda. İngilterede karantinaya aldılar kediyi barınağa götürdüler.Sonuç umutlarım da param da hayallerim de herşey suya düştü ben de üzerine bir soğuk su içtim. Kedi için ayırdığım para da gittiği için şimdi para biriktirene kadar kedi de alamıyorum. Benim de kedim için aldığım mama şuan mutfakta ölece bekliyo
yazık hayvan bir yuvaya sahip olacakken kafese hapsetmişler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-14, 23:16   #11

dtsngl üyesinin avatarı

Sivas
dtsngl Çevrimdışı

lizbourne tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yazık hayvan bir yuvaya sahip olacakken kafese hapsetmişler
Maalesef.. Sorumsuz bir kargo şirketi yüzünden bir canı kurtaralım derken hem ailesinden ayrıldı hem kafese hapsoldu...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-14, 06:01   #12

Antalya
pufly Çevrimdışı

dtsngl tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kiyamam yaaaa sizinki daha bir kotuymus kedick guzel bibailesi olcakmis belliki okasar ugrasmissiniz simdi kafeslerde bunu bilmek daha da uzer insani benm alcak oldugum en azindan evde annesiyle birlkkte buyuyecek simdi yine buldum bitane insallah bir aksilik cikmazda onu alirim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-14, 06:04   #13

Antalya
pufly Çevrimdışı

Evet irki cinsi hic onemli degil daha onceki kedim tekirdi mesela ama bukez bembeyaz olsun diye heves etmistim hepsi cok guzel bir can bu sahiplenicem kedicikte ben almazsam sokaklarda buyicek ti
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-14, 07:03   #14

dtsngl üyesinin avatarı

Sivas
dtsngl Çevrimdışı

pufly tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kiyamam yaaaa sizinki daha bir kotuymus kedick guzel bibailesi olcakmis belliki okasar ugrasmissiniz simdi kafeslerde bunu bilmek daha da uzer insani benm alcak oldugum en azindan evde annesiyle birlkkte buyuyecek simdi yine buldum bitane insallah bir aksilik cikmazda onu alirim
İnşaallah bu seferkinde bir problem olmaz da sizin olur. Umudumuzu yitirmeden arayışlara devam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-14, 14:42   #15

Antalya
pufly Çevrimdışı

inşalllaaahhh peki birşey sormak istiyorum 40 günlük kedi mama yiyebilirmi
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları