Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 20-07-13, 03:51   #1

bibernrdn üyesinin avatarı

Eskişehir
bibernrdn Çevrimdışı
Varsayılan hangi site ?

arkadaşlar kedim için mamayı internet üzerinden sipariş vermek istiyorum hangi siteleri önerirsiniz ilk defa internet üzerinden alıcağım için bilgi almak istiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 01:07   #2

Nazar2 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Nazar2 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: hangi site ?

temizmama.com en güvenilir sitelerden biri
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 01:31   #3

Eskişehir
bibernrdn Çevrimdışı

teşekkür ederim ancak kullandığımız mamanın satışı o sitede yapılmıyo sanırım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 10:21   #4

Pıtırsonic Çevrimdışı

arkadaspet.com da ulaşım ve ödeme konusunda sorunsuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 10:25   #5

İstanbul (Anadolu Yakası)
reiki2002 Çevrimdışı

Ben de temizmama.com u öneriyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 16:02   #6

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

temizmama da bonacibo satılıyor, bonacibo nun da çok da iyi bir mama olmadığını duydum.... en mantıklısı arkadaspet, petburada, canpet ya da diğer mama siteleri ki internetten kolayca araştırıp bulabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 16:27   #7

Nazar2 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Nazar2 Çevrimdışı

imagine tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
temizmama da bonacibo satılıyor, bonacibo nun da çok da iyi bir mama olmadığını duydum.... en mantıklısı arkadaspet, petburada, canpet ya da diğer mama siteleri ki internetten kolayca araştırıp bulabilirsiniz.
Bonacibo'nun kötü mama olduğunu nereden duydunuz? Ben çok uzun süre kedimi bu mamayla besledim ve yakın zamanda yine almayı düşünüyorum. Bonacibo'nun içeriği veterinerlik öğrencisi biri tarafından araştırılıp incelenmiş ve kötü olmadığı yayınlanmıştı, hatta forumda okudum da öyle ikna oldum ben. Sizin argümanınız kuvvetli mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 16:35   #8

İstanbul (Anadolu Yakası)
reiki2002 Çevrimdışı

Nazar2 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bonacibo'nun kötü mama olduğunu nereden duydunuz? Ben çok uzun süre kedimi bu mamayla besledim ve yakın zamanda yine almayı düşünüyorum. Bonacibo'nun içeriği veterinerlik öğrencisi biri tarafından araştırılıp incelenmiş ve kötü olmadığı yayınlanmıştı, hatta forumda okudum da öyle ikna oldum ben. Sizin argümanınız kuvvetli mi?
Hay yaşayın siz. Kulaktan dolma karalama yapanlar kullananlardan da yorum alsalar ya. Bende kullanıyorum ve memnunum bonacibodan...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 17:03   #9

Pıtırsonic Çevrimdışı

royal canin, proplan gibi mamalarla bonacibo'nun başabaş olduklarını düşünüyorum. hatta kuzu etlisi, bir tık yüksek bile olabilir. ama orijen, n&d, tow gibi mamalardan daha düşük kalitede tabii ki.. ben de en son bonacibo light aldım, ilk defa deniyorum. henüz bir olumsuzluğunu görmedim. yalnız Pıtır'a bakarken royal + orijen veriyordum ama 4 kediye orijen vermem çok güç. yine arada karıştırarak vereceğiz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 17:07   #10

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

bende bilmiyorum tam olarak ama forumdaki veriler kaybolmadan önce böyle bir konu açılmıştı. mama olarak pek de iyi olmadığı falan söyleniyordu. açıkçası ben bu mama olayını çok araştırdım. en sonunda acana ve orijen de karar kıldım.. yurtdışında bile en iyi mamalardan biri olarak sınıflandırılıyor orijen. bonacibo nun içeriğini bulamadım bulsam yazardım ama araştırdığıma göre esas sorunlu olanı kuzu etli olanıymış galiba..

söylediğim şeyi tamamen sağdan soldan duyduklarıma dayanarak yazıyorum yani herhangi bir yasal dayanak gösteremem açıkçası ayrıca üstüne basa basa belirtmek isterim ki:

HERKES KEDİSİNE İSTEDİĞİ MAMAYI YEDİRTMEKTE SERBESTTİR. BEN KİMSEYE ŞUNU KULLAN BUNU KULLAN DİYEMEM, HERKESİN TERCİHİ KENDİNEDİR. ELBETTE Kİ HEPİMİZ, AİLEMİZİN BİRER FERDİ OLAN CANLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE BESLEME GAYRETİNDEYİZDİR. DİKKAT EDERSENİZ ZATEN BEN DE BONACİBO ALMAYIN DEMEDİM SADECE, ÇOK DA İYİ OLMADIĞINI DUYDUM DEDİM.

bunları diyerek konuyu burada kapatıyorum... amacım tartışmak değil, yardımcı olmak.

zaten benimki biraz hassas çıktı, her mamayı yiyemiyor özellikle de tavuklu mamaları dolayısıyla bu mama olayını uzunca bir süre araştırmak zorunda kaldım. mecburen balıklı mama veriyorum çünkü tavuklusu dokunuyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 23:06   #11

Eskişehir
bibernrdn Çevrimdışı

hepinize teşekkür ederim arkadaş petten almayı düşünüyorum sizlere güveniyorum bende royal canınla besliyorum temiz mama da satışı yapılmıyo
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-07-13, 23:56   #12

Pıtırsonic Çevrimdışı

temizmama yalnızca kendi ürünlerini satıyor. özellikle sokak hayvanları ve barınaklar için mama alımı konusunda fiyatları çok uygun, aklınızda bulunsun. arkadaspet'ten sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. afiyet olsun kedinize
yukarıdaki tartışma konusunda da her mama her kediye yaramıyor. forumlarda her mama hakkında, en iyi olduğu söylenen orijen hakkında bile pek çok olumsuz yorum bulabilirsiniz. onun için, kediniz için en doğru mamayı deneyerek yine siz bulmalısınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-07-13, 00:30   #13

Nazar2 üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Nazar2 Çevrimdışı

imagine tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bende bilmiyorum tam olarak ama forumdaki veriler kaybolmadan önce böyle bir konu açılmıştı. mama olarak pek de iyi olmadığı falan söyleniyordu. açıkçası ben bu mama olayını çok araştırdım. en sonunda acana ve orijen de karar kıldım.. yurtdışında bile en iyi mamalardan biri olarak sınıflandırılıyor orijen. bonacibo nun içeriğini bulamadım bulsam yazardım ama araştırdığıma göre esas sorunlu olanı kuzu etli olanıymış galiba..

söylediğim şeyi tamamen sağdan soldan duyduklarıma dayanarak yazıyorum yani herhangi bir yasal dayanak gösteremem açıkçası ayrıca üstüne basa basa belirtmek isterim ki:

HERKES KEDİSİNE İSTEDİĞİ MAMAYI YEDİRTMEKTE SERBESTTİR. BEN KİMSEYE ŞUNU KULLAN BUNU KULLAN DİYEMEM, HERKESİN TERCİHİ KENDİNEDİR. ELBETTE Kİ HEPİMİZ, AİLEMİZİN BİRER FERDİ OLAN CANLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE BESLEME GAYRETİNDEYİZDİR. DİKKAT EDERSENİZ ZATEN BEN DE BONACİBO ALMAYIN DEMEDİM SADECE, ÇOK DA İYİ OLMADIĞINI DUYDUM DEDİM.

bunları diyerek konuyu burada kapatıyorum... amacım tartışmak değil, yardımcı olmak.

zaten benimki biraz hassas çıktı, her mamayı yiyemiyor özellikle de tavuklu mamaları dolayısıyla bu mama olayını uzunca bir süre araştırmak zorunda kaldım. mecburen balıklı mama veriyorum çünkü tavuklusu dokunuyor.
Ben suçlama amaçlı yazmadım, yanlış anlamayın. Sadece acaba benim bilmediğim bir şey olabilir mi diyerek öğrenme amaçlı sormuştum... Herkesin kedisi gibi benim kızım da benim için çok değerli ve onlara yedirdiğimiz mamalar onların yaşam kalitesini ve süresini mutlaka etkiliyor. Bu sebeple ilk başlarda çok fazla araştırmıştım ve en son içim o raporla ilgili yazıyı okuduktan sonra rahatlamıştı... Tabii bahsettiğiniz mamalar çok kaliteli mamalar, fiyatları boşuna o kadar pahalı değil

Allah kedilerimizin canına can katsın, çok uzun ve sağlıklı ömürler nasip etsin. Tek dileğim bu Konuyu da dağıttığım için topic başlığı açan arkadaş hakkını helal etsin, kusura bakmayın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-07-13, 09:56   #14

imagine üyesinin avatarı

Yurt Dışı
imagine Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yukarıdaki tartışma konusunda da her mama her kediye yaramıyor. forumlarda her mama hakkında, en iyi olduğu söylenen orijen hakkında bile pek çok olumsuz yorum bulabilirsiniz. onun için, kediniz için en doğru mamayı deneyerek yine siz bulmalısınız.
maalesef Türkiye'deki Royal Canin + Hill's + Pro Plan şeytan üçgeni devam ettiği sürece orijen ve diğer mamalar mutlaka kötülenecektir. ben mama araştırması yaparken yabancı dil bildiğim için, Türkiye menşeli siteleri değil, doğrudan yabancı siteler araştırdım. yurtdışında, en kaliteli mama Evo ama Türkiye'de satılmıyor. dolayısıyla Türkiyede satılan tüm mamalar arasında, en iyisi orijen ve acana... fakat yukarda da belirttiğim gibi, bu şeytan üçgeni bu kadar güçlü oldukça, bu iki mama muhakkak kötülenecektir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-07-13, 10:59   #15

Pıtırsonic Çevrimdışı

kötülenme sebebi iyi olmasından çok bazı kedilere iyi gelmemesi. içerik olarak ben de orijen'i çok beğeniyorum, kedimde kullanıyorum da ancak bazı kedilere ağır gelebiliyor. protein oranı yüksek olduğu için olumsuz sonuçlar alanlar da var. yabancı forumlarda da aynı konular tartışılıyor okuduysanız. yani en iyi mamalar bile kedilere göre değişiyor, iyi gelmeyebiliyor ya da kediler sevmeyip yemeyebiliyor. bu yüzden de deneyerek en iyisini bulmak, kedi sahiplerine düşüyor en iyi mama en doğal olandır mantığında olan biriyim. bu yüzden ne kullanırsam kullanayım hazırladığım ek besinlerle destekliyorum, tavsiye de ederim. konuyu dağıtmayayım daha fazla

Bu konu en son " 22-07-13 " tarihinde saat 11:14 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: ek
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları