Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 13-08-14, 01:47   #46

lizbourne Çevrimdışı
Varsayılan Gerçekten Bu Katiller Tespit Edilemiyor Mu?

o can aksoy mudur nedir, ona bile bir şey olmadı. hadi bu kadını şizofren diye kurtarmışlar ama o çocuğun ne sorunu vardı, merak ediyorum. onun da babası polis falan diyorlardı, bir yerlerden torpil bulup hayatına kaldığı yerden devam ediyordur cani.

gerçekten de buna komple bir çözüm lazım. ama en kötüsü de bu ülkede hayvanların bir can olarak görülmemesi. çocukların sokak hayvanlarına şaka diye yaptıkları pislikleri geçtim, evdeki anneler babalar büyükler bile umursamıyor. nesilden nesile pislik aktarılıyor resmen. bıktım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 01:53   #47

Pıtırsonic Çevrimdışı

değiştirmek zor değil ama uğraşan yok. akli dengesi bozuk insanın tedavisinden sorumlu olup takibini yapmak, ilaçlarını alıp almadığını kontrol etmek, ailesi yoksa gözetmen atamak.. bunların hepsi bütçe demek. bunun yerine o bütçeyi farklı alanlarda değerlendirmek! varken kim uğraşsın bunlarla.. akli dengesi yerinde olan ya da sadece ceza almamak adına bunu öne sürenler için düşündüğüm şeyler aynı, cezalar kesinlikle caydırıcı olmalı. zaten bir yaptırım olmadığı bilindiği için bu kadar rahat davranılıyor. tıpkı çocuk gelinler, dediğiniz gibi kadın cinayetleri, sokakta çalıştırılan çocuklar gibi.. ancak gerçekten hasta olan insanlar için farklı ortamlarda gördüğüm yorumlar gibi düşünemiyorum. onları bizimle bir hissediyor, bir düşünüyor olarak göremeyiz. bir hayvanı birine saldırdığı için öldürmekle akıl sağlığı olmayan insanların canlılara zarar verdiği için ölümünü istemek aynı şey, ikisi de yaptığından sorumlu tutulamaz. yaptıklarını bilinçli olarak yapmıyorlar. yapılacak en doğru şey, onları sürekli gözetim altında tutmaktır. bunu bu konu için kadının gerçekten akli dengesinin bozuk olduğunu varsayarak yazıyorum, değilse umarım en ağır cezayı alır ki bu yasalarla doğru düzgün ceza alınmayacağını maalesef hepimiz biliyoruz.. sağlıklı insanlar için cezalar ağırlaştırılıp akli dengesi bozuk insanlar için de kontrol ve takip yapılmadıkça tüm canlılar hakkında böyle haberlerin görülmesi kaçınılmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 01:58   #48

lizbourne Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
değiştirmek zor değil ama uğraşan yok. akli dengesi bozuk insanın tedavisinden sorumlu olup takibini yapmak, ilaçlarını alıp almadığını kontrol etmek, ailesi yoksa gözetmen atamak.. bunların hepsi bütçe demek. bunun yerine o bütçeyi farklı alanlarda değerlendirmek! varken kim uğraşsın bunlarla.. akli dengesi yerinde olan ya da sadece ceza almamak adına bunu öne sürenler için düşündüğüm şeyler aynı, cezalar kesinlikle caydırıcı olmalı. zaten bir yaptırım olmadığı bilindiği için bu kadar rahat davranılıyor. tıpkı çocuk gelinler, dediğiniz gibi kadın cinayetleri, sokakta çalıştırılan çocuklar gibi.. ancak gerçekten hasta olan insanlar için farklı ortamlarda gördüğüm yorumlar gibi düşünemiyorum. onları bizimle bir hissediyor, bir düşünüyor olarak göremeyiz. bir hayvanı birine saldırdığı için öldürmekle akıl sağlığı olmayan insanların canlılara zarar verdiği için ölümünü istemek aynı şey, ikisi de yaptığından sorumlu tutulamaz. yaptıklarını bilinçli olarak yapmıyorlar. yapılacak en doğru şey, onları sürekli gözetim altında tutmaktır. bunu bu konu için kadının gerçekten akli dengesinin bozuk olduğunu varsayarak yazıyorum, değilse umarım en ağır cezayı alır ki bu yasalarla doğru düzgün ceza alınmayacağını maalesef hepimiz biliyoruz.. sağlıklı insanlar için cezalar ağırlaştırılıp akli dengesi bozuk insanlar için de kontrol ve takip yapılmadıkça tüm canlılar hakkında böyle haberlerin görülmesi kaçınılmaz.
Peki hiçbir sorunu olmadığı halde keyfi bir şekilde bu masum canlılara zarar verenler ne olacak? İnanın bana gerçekten akıl sağlığı bozuk olmayıp böyle şeyler yapanlar da var! Kendi hayatımdan gözlemler bile sunabilirim. Mesela sokakta oyun oynayan çocukların grup halinde bir sokak hayvanına zarar vermesi gibi... Geçenlerde böyle bir şey de görmüştüm. Bunların akıl sağlığı bozuk falan değil. Demek istediğim toplumda iğrenç bir algı oluşmuş; sanki bunlar canlı değil. Bir insanı öldürmekle bir kediyi köpeği öldürmenin aynı olduğunu göremiyorlar, toplumda bir tür pislik düşünce var ve sanki ne yapılsa bu gitmeyecek. Bunu sadece öldürme açısından da kısıtlayamayız, sokak hayvanlarının hali bile insanların bu canlılara ne kadar ilgisiz kaldıklarını gösteriyor. Gelişmiş ülkelerde böyle bir sorunun olduğunu bile sanmıyorum, buna bir el atılması lazım artık.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 02:21   #49

Pıtırsonic Çevrimdışı

lizbourne tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Peki hiçbir sorunu olmadığı halde keyfi bir şekilde bu masum canlılara zarar verenler ne olacak? İnanın bana gerçekten akıl sağlığı bozuk olmayıp böyle şeyler yapanlar da var! Kendi hayatımdan gözlemler bile sunabilirim. Mesela sokakta oyun oynayan çocukların grup halinde bir sokak hayvanına zarar vermesi gibi... Geçenlerde böyle bir şey de görmüştüm. Bunların akıl sağlığı bozuk falan değil. Demek istediğim toplumda iğrenç bir algı oluşmuş; sanki bunlar canlı değil. Bir insanı öldürmekle bir kediyi köpeği öldürmenin aynı olduğunu göremiyorlar, toplumda bir tür pislik düşünce var ve sanki ne yapılsa bu gitmeyecek. Bunu sadece öldürme açısından da kısıtlayamayız, sokak hayvanlarının hali bile insanların bu canlılara ne kadar ilgisiz kaldıklarını gösteriyor. Gelişmiş ülkelerde böyle bir sorunun olduğunu bile sanmıyorum, buna bir el atılması lazım artık.
yorumda da belirttim, benim düşüncem onlar için zaten cezaların caydırıcı olacak nitelikte arttırılması gerek. zaten cezaların bu kadar az olması sebebiyle akıl sağlığı yerinde olan insanlar hiç düşünmeden hayvanları katledebiliyorlar. yazdıklarım yanlış anlaşılsın da istemem, bu tür olayları kesinlikle savunmuyorum ve benzer düşüncedeyim. ancak facebook'ta da okuduğum yorumları görünce açıkçası kalakaldım. kadının idamını isteyenler mi dersiniz, işkence edilmesini dileyenler mi, küfürler edenler mi.. adresi bile paylaşılmış kadının ve yüzü de deşifre edilmiş. bu tür nefret söylemleri akli dengesi yerinde olmayan bu kadını hedef tahtası haline getirecektir. biri çıkıp bu kadına her şeyin yapılmasını kendi çapında meşru görüp tecavüze yeltense ya da zarar verse? kadın eğer akli dengesi gerçekten yoksa bilinç dışı yaptığı bu eylemden sorumlu tutulup bunları hak eder konuma mı gelecek? yani bu tür yönlendirmelerin nerelere varılacağı düşünülmeli ve o kadının durumu akıldan çıkarılmamalı. yorumlarımı sadece bu konu için ve kadının akli dengesinin olmadığını varsayarak yapıyorum, diğer konular için aynı düşünmüyorum. yalnız akıl sağlığı yerinde olanlar için yapılan yorumlarda da idamı ve işkenceyi savunan yorumlara katılmıyorum. bir insan şiddeti savunur ya da savunmaz, kişiye göre şiddet karşıtı olunmaz. eğer insanlar yasaları kendileri koymaya kalkarsa bu sefer töre cinayetlerine ses çıkarma hakkımız nasıl olabilir? . bunlar benim düşüncelerim, tartışmak değil sadece bu yönden de bakılması gerektiğini düşündüğüm için belirtme gereği duydum. tüm bu katliamlar için de bu yasaların tümden değiştirilip insan dışındaki canlıların da en az bizim kadar yaşama hakkının olduğunun bilincinde olarak yeni yasalar hazırlanıp akli dengesi bozuk ya da madde bağımlısı insanlar için de sürekli kontrol ve takip olmalı diye düşünüyorum. bunlar da yorumlarla yapılacak şeyler değil, hayvanlarla ilgili çalışmaları takip ediyorum ama diğerleri hakkında uğraşılıyor mu bir bilgim yok açıkçası ama benim umudum bu yönde..

Bu konu en son " 13-08-14 " tarihinde saat 02:55 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: imlâ
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 10:38   #50

gülhanım Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 8

canlılara ya da çevreye zarar verme potansiyeli olan akli dengesi yerinde olmayan insanların bu şekilde başıboş bırakılmaması gerekiyor. akli dengesi yerinde olmayan (eğer doğruysa) birini eleştirmek yerine bu şekilde sokaklarda dolaşıp birilerine zarar verme ihtimalleri olduğu halde önlem almayan sistem eleştirilmeli. tedavi altına alınıp "zarar vermeyecek durumdaysa" bırakmak, ailesinin ya da görevlinin gözetimi olmadan dışarı çıkmasını yasaklamak bu kadar mı zor.. şimdi kedi yavruları, yarın öbür gün çoluk çocuk. bu şekilde akıl sağlığı bozuk olup bir erkek çocuğuna tecavüz eden biri vardı mahallemizde, hapse de girdi hatta. o insanı linç etmek yerine burada sorumlunun o insan olmadığının farkında olmak gerek, o kişi yaptığının doğru ya da yanlış olup olmadığının ayırdında olmayabilir. sorumlu bu tür bir vahşetin muhtemel olmasına rağmen akıl hastanesinde belli bir süre yatırıp sonrasında ne yaparsa yapsın modunda takibini yapmayanlardır diye düşünüyorum. her yerde kadına küfürler, beddualar, tehditler savruluyor. tabii ki ben de hoş şeyler hissetmiyorum, hele ki görüntüleri gördükten sonra alıp bağrıma basmam ama o insan eğer akıl hastalığının arkasına sığınmıyor da gerçekten akli dengesi bozuksa onu suçlamanın; akli dengesi olmamasını onun suçu olarak görüp yaptığı şeyden onu sorumlu tutmanın doğru olmadığını düşünüyorum. tabii bu benim düşüncem, katılıp katılmamak herkesin kendi tercihi.. ben de imzaladım ama eğer gerçekten akli dengesi bozuksa ceza alması için değil, tedavi olup gözetim altında tutulmasını dilediğim için.
ben her zaman akıl sağlığı yerinde olmayan insanları anlamaya çalışıyorum açıkçası kızamıyorum da.ama nedense bu kadının ruh hastası olduğunu düşünmüyorum.ruh hastasıysa gidip daha güçlü bir canlıya neden saldırmıyor ve neden kimsenin sokakta olmadığı gece saatlerinde sinsi sinsi bu işi yapıyor.
şizofreni hastası herşeyden korkar.kendine zarar verir.bu kadın şizofren değil,psikopat.psikopat bir insana acıyamıyorum kusura bakmayın.

Bu konu en son " 13-08-14 " tarihinde saat 12:58 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 10:40   #51

mighty Çevrimdışı

Iskenceye karsiyim kufuru bende ettim idami destekliyorum insan yada hayvani oldurenlerin cezasinin idam olmasi iskence edenlerinde agir bir sekilde uzun sureler hapiste kalmasi gerektigini dusunuyorum...merak etmeyin boyle tiplere hic bisey olmuyor eskisehirdeki serefsizinde yuzu adi adresi herseyi desifre edildi hicbisey olmadi bence desifre edilmesi iyi en azindan kimin ne oldugunu bilmekte birseydir...soyle dusunun bir insan olduruluyor sonucta bunu yapan bulunuyor ve o da desifre oluyor olmak zorunda ...yasa denen birsey olmadigi icin bazen insanlara birsey diyemiyorum ben acikcasi adalet diyorlar o adalet yokki ney yerini bulacak?onun hasta olduguyla ilgilenmiyorum burda ailesi cok buyuk suclu ilaclarini almak zorundadir sizofreni hastalari bunu herkes bilir ilaclarini aldigi surecede hicbir sorun cikmaz
Siz butce diyorsunuz da bizim devletimizde o butce var hemde misliyle!! Orayi kurmakta sorun degil emin olun duzgun islermi orasi tartisilir bu insanin serbest birakilmasi gerekmez hastaysa bunun bir yolu olmali ailesine ceza verilmeli ...siz idama karsi olabilirsiniz ancak ailenizden birinin basina allah korusun birsey gelse sanirim fikriniz degisir ben olaylara hep kendim o olayin icindeymisim gibi girerek bakarim ve sonuc gercek adalet istegi olarak aciga cikar ben cocuga hayvana kadina tecavuz eden olduren iskence eden acima duygusu olmayan insaninda yasamasinin bir artisi oldugunu dusunmuyorum idam gelsin hatta acil gelmeli yoksa daha cok cem garipoglu can aksoy gibi o.clariyla bir arada yasicaz birgun bu pisliklerden biri bize yada ailemize elini uzatacak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 10:44   #52

mighty Çevrimdışı

gülhanım tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben her zaman akıl sağlığı yerinde olmayan insanları anlamaya çalışıyorum açıkçası kızamıyorum da.ama nedense bu kadının ruh hastası olduğunu düşünmüyorum.ruh hastasıysa gidip daha güçlü bir canlıya neden saldırmıyor ve neden kimsenin sokakta olmadığı gece saatlerinde sinsi sinsi bu işi yapıyor.
şizofreni hastası herşeyden korkar.kendine zarar verir.bu kadın şizofreni değil,psikopat.psikopat bir insana acıyamıyorum kusura bakmayın.
Aynen katiliyorum...bende rapor alayim raporum var diye onume geleni ezeyim biceyim keseyim
Hayir o degil ben 29 yasindayim ailemden o saatte izin alamam annem korkar ki benim akil sagligim yerinde o nasil yalniz takiliyomus onu algilayaamiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 11:13   #53

Pıtırsonic Çevrimdışı

zaten ailesinin gozetiminde olsa bu olay engellenirdi. zihinsel bozuklugu oldugu icin ailelerin kabul etmedigi, basibos sokaklarda yasayan cok insan var ve bu insanlarin bir kismi tehlikeli. burada suc kisinin degil ailenin ve asil cezalandirilmasi gereken bu insanin sokakta suc potansiyeli tasiyarak dolasmasina izin verenlerde. idam konusunda umarim olmaz ama basima gelse dahi fikrim degismez, gecmiste idamin ne kadar masum insanin olumune sebep oldugu da goruldu. umarim omur boyu gozetim saglanir, yapilmayacagini bilsem de.. ancak olmamasi durumunda da bunun cozumunu insanlarin adaleti kendilerinin saglamaya calismasi olarak gormuyorum. benim icin cocuklar, hayvanlar ve zihinsel engelliler birdir. hicbiri yaptigindan sorumlu tutulamaz, zaten bunu bilincli olarak yapmiyorlar. onlarin sorumlulugunu almasi gerekirken almayan aileleri ve devlet sorumlu tutulmali diye dusunuyorum. tekrar edeyim, kadinin gercekten akli dengesini bozuk varsayarak yaziyorum. eger ki ceza almamak icin yapiyorsa (rapor olaydan once alindigi icin acikcasi saglikli oldugunu dusunmuyorum) umarim en agir ceza verilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 12:09   #54
Yönetici

ASRIN üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
ASRIN Çevrimdışı

Arkadaşlar konuyu kaldırmak gibi bir düşüncemiz yok fakat konuyu açan arkadaşımızdan ricamız başlığı değiştirmesi...

Olayın kesinlikle kabul edilebilir bir tarafı yok fakat kurallar çerçevesinde küfür etmek, argo kelimeler kullanmak sitemizde bildiğiniz gibi yasak. Birbirimizi kışkırtmadan, rencide etmeden de konuyu (konuları) tartışıp, fikrimizi dile getirebiliriz...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 12:22   #55

gülhanım Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: gerçekten bu katiller tespit edilemiyor mu?

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aynen katiliyorum...bende rapor alayim raporum var diye onume geleni ezeyim biceyim keseyim
Hayir o degil ben 29 yasindayim ailemden o saatte izin alamam annem korkar ki benim akil sagligim yerinde o nasil yalniz takiliyomus onu algilayaamiyorum
ailesinin gözetiminde olamaz yaşlı bir annesi var ona da şiddet uyguluyormuş.herhalde kadını öldürünce bişeyler yaparlar. pardon ya niye yapsınlar ki.bende ne saçmalıyorum.

Bu konu en son " 13-08-14 " tarihinde saat 12:56 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 13:06   #56

gülhanım Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Gerçekten Bu Katiller Tespit Edilemiyor Mu?

bağlantıyı tekrar paylaşayım,4000 küsur imzaya ihtiyaç var arkadaşlar.http://www.change.org/tr/kampanyalar...share_petition
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 15:01   #57

Kocaeli (İzmit)
Gizem-Pasa Çevrimdışı

idamı bende destekliyorum. emin olun bir kişi asılsın bir daha buna cesaret edemezler. bütçeye gelince her şeye yetecek paraları var da tedaviye gelince mi yok 2 kedi öldürür gelir nolcak ki.? bana dokunmayan yılan bin yaşasın. adam akıllı hukuk yok bu ülkede. ne doğru ki zaten Allah aşkına. can aksoyu korudular bide kapandı gitti. kedinin ayakları kesilip kaynatılır mı bunun bir cezası olmaz mı.? yok ama bizde yok. para cezası. çok güzel parayı veren kediyi keser. bu kadar basit. insanların her konuda bilinçlenmesi lazım. bir başörtü kaç ay tartışıldı canlı bir şey miydi o hayır.. biz burada canlı bir şeyden söz ediyoruz adam akıllı bir yasa çıkarılmalı. biz ne dersek diyelim iş devlette bitiyor yapabildiğimiz tek şey imza atmak ya da buna vesile olmak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 18:19   #58

lizbourne Çevrimdışı

yorumda da belirttim, benim düşüncem onlar için zaten cezaların caydırıcı olacak nitelikte arttırılması gerek. zaten cezaların bu kadar az olması sebebiyle akıl sağlığı yerinde olan insanlar hiç düşünmeden hayvanları katledebiliyorlar. yazdıklarım yanlış anlaşılsın da istemem, bu tür olayları kesinlikle savunmuyorum ve benzer düşüncedeyim. ancak facebook'ta da okuduğum yorumları görünce açıkçası kalakaldım. kadının idamını isteyenler mi dersiniz, işkence edilmesini dileyenler mi, küfürler edenler mi.. adresi bile paylaşılmış kadının ve yüzü de deşifre edilmiş. bu tür nefret söylemleri akli dengesi yerinde olmayan bu kadını hedef tahtası haline getirecektir. biri çıkıp bu kadına her şeyin yapılmasını kendi çapında meşru görüp tecavüze yeltense ya da zarar verse? kadın eğer akli dengesi gerçekten yoksa bilinç dışı yaptığı bu eylemden sorumlu tutulup bunları hak eder konuma mı gelecek? yani bu tür yönlendirmelerin nerelere varılacağı düşünülmeli ve o kadının durumu akıldan çıkarılmamalı. yorumlarımı sadece bu konu için ve kadının akli dengesinin olmadığını varsayarak yapıyorum, diğer konular için aynı düşünmüyorum. yalnız akıl sağlığı yerinde olanlar için yapılan yorumlarda da idamı ve işkenceyi savunan yorumlara katılmıyorum. bir insan şiddeti savunur ya da savunmaz, kişiye göre şiddet karşıtı olunmaz. eğer insanlar yasaları kendileri koymaya kalkarsa bu sefer töre cinayetlerine ses çıkarma hakkımız nasıl olabilir? . bunlar benim düşüncelerim, tartışmak değil sadece bu yönden de bakılması gerektiğini düşündüğüm için belirtme gereği duydum. tüm bu katliamlar için de bu yasaların tümden değiştirilip insan dışındaki canlıların da en az bizim kadar yaşama hakkının olduğunun bilincinde olarak yeni yasalar hazırlanıp akli dengesi bozuk ya da madde bağımlısı insanlar için de sürekli kontrol ve takip olmalı diye düşünüyorum. bunlar da yorumlarla yapılacak şeyler değil, hayvanlarla ilgili çalışmaları takip ediyorum ama diğerleri hakkında uğraşılıyor mu bir bilgim yok açıkçası ama benim umudum bu yönde..
Yok, ben sizi anladım. Zaten ben de biz gidip asalım keselim olaylarını hiç sevmiyorum, kaldı ki idamı da savunmuyorum, hatta karşıyım. Ancak bu işlerin sonucu sadece para cezası. Bir insanı öldürünce ne kadar ceza alıyorsan, bir hayvanı öldürdüğünde de o kadar ceza alınmalı. Yani sanki bu canlılar, ikinci sınıf canlılar, bu kadar da olmaz ki...

Bu arada ben de bu kadının hasta falan olmadığını düşünüyorum. Bir yerlerde mahalledeki başka kadınlara falan da zarar verdiğini duymuştum, doğru mu bilmiyorum ama bence kendisi ruh hastası falan değil. Bunlara büyük cezalar vermeden durmazlar da...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 18:52   #59

gülhanım Çevrimdışı

bence de suçu bu şekilde ispatlanmış ,desteklenmiş insanlar,özellikle çocuk,kadın ,yaşlı savunmasız insanlara zarar veren eziyetle öldüren,tecavüz eden,toplum zararlıları idam edilmeli.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-14, 19:46   #60

mighty Çevrimdışı

Bende destekliyorum herseyi halka soruyolar artik bunuda sorsunlar oylama yapilsin bu bukadar zor olmasa gerek bunlari iceri koysan nolcak adamlar hirsizlik yapiyo ciktigi gun gene yapiyo cok katilde ayni huylu huyundan vazgecmez arkadas 2*2=4 kac yil icerde kalirlarsa kalsinlar cikinca intikam almak icin hirsini gene bu yavrulardan cikartirlar ....! SiZ siddete karsisiniz tmm bende karsiyim arkadaslar yukardaki komsu denen sahis kapimiza anahtarla biseyler yapiyodu ciktim yapmayin dedim hakkimdi adam bana bi kufur etti yani o laf icin bu ulkede adam vuruyorlar yanindaki tutmasa inip beni bi guzel dovcekti cunku bu adam babasinin agzini burnunu kirdi polis bile bisey yapmadi beni dovseydide ben yedigimle kalmazdim ama adeleti bi sekilde baska turli aramak zorunda birakilacaktim durum bu olmamali insanlarin artik kanunlardan ciddi anlamda korkmasi lazim yoksa gidisat kotu
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları