Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 13-05-15, 13:44   #1

mighty Çevrimdışı
Exclamation Farmina N&D Tahılsız - Düşük Tahıllı Mamalar Hakkında

Herkese merhaba arkadaşlar

Burada reklam filan yaptığımı düşünen KİŞİLER olsa da kimse kusura bakmasın 2 günlük üye olup reklamın hasını yapan,şirketinin linkini-adresini-telefonunu veren insanlar da gördüm.Aynı zamanda bu konu burada cereyan ettiği içinde yazının linkini vermek boynumun borcu oldu.Bu arada para filan cebime girmiyor.

Gelelim asıl konuya.Forum üzerinde sahte profiller açıp bizi yani tüketicilerini aşağılayan Big İthalat firması ve N&D hakkında yaşadığım hatta yaşadığımız şeyleri dile getirdim.Tam da mihav.com üzerinden bizi akıl hastası yerine koyan,bir güzel dalga geçen ve benim büyük ŞÜPHE DUYDUĞUM MAMA PAKETLERİ HATTA İÇERİK ŞÜPHEMİ yazdığım cümleleri uzun bulan firmayı en azından bilmeyenler tanısın istedim.Tanıyın,bilin unutturmayın arkadaşlar!Bugün bana yapılan yada pissymom arkadasımıza yapılanlar yarın sizlere de yapılır.

2 koca ay büyük firmanın bir ilgisini de beklemedim değil ama tabi denecek söz bırakmadılar
Okumak isteyenler için link aşağıda

Sevgiler

N&D Tahılsız - Düşük Tahıllı Mamalar Hakkındaki Yorumlarım ve Paket İçeriğindeki BÜYÜK ŞÜPHEM-Kedimle Öğreniyorum - Kedi Blogu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-15, 15:52   #2

Lenkaran
SiyaM And Van Cat Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Farmina N&D Tahılsız - Düşük Tahıllı Mamalar Hakkında

Bende n.d nin kaliteli mama oldugunu sanmisdim !
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-15, 17:17   #3

Mikachu üyesinin avatarı

Diyarbakır
Mikachu Çevrimdışı

Henüz kedimi yanıma almadan Hangi başlık hatırlamıyorum ama görmüştüm bu tartışmayı ve ister istemez pek güvenli bulmamıştım markayı. Özellikle temsilcisinin üslubunu hatırlıyorum çok iticiydi. Ancak daha sonra kullanıp memnun olanların çokluğunu görünce yeni mama denemek için sipariş verdim N&D nin yavru kedi mamasını Acana ile birlikte. Kuru mamayı pek de sevmeyen Kedim N&D ye bayılırken Acananın yüzüne bakmadı hatta protesto etti mamayı kabını devirerek... Ben de oldukça pahalı olmasına ramen Acanayı annemin kedisine gönderip N&D devam edecektim, hatta o bahsedilen 10 kiloluk paketlere bakıyordum daha ekonomik olsun diye ki bu başlığı gördüm şimdi... Tam unutmuştuk unutturmadınız gerçekten.

Blogunuzu da okudum şimdi, baktığımızda bu olay Farminanın hatası değil de ithalat firmasının çakallığı ve yasal boşluktan yararlanması gibi duruyor. Ben o şekilde anladım en azından. Ama öyle de olsa şimdi Tahılsız mama sipariş verip Düşük Tahıllı teslim alma olasılığımız var ve karşımızda muhattap bulacağımız kimse yok öyle mi? Hayır mamadan bu kadar memnun olmasam silip atardım markayı ama insanların deneyimlerine de baktığımızda kedilerin tadını bu kadar sevdiği tahılsız/düşük tahıllı bir mama markası da yok. İştahsız bir kedi sahibi olarak arada kaldım diyorum.

Bir de sizi tebrik etmek istiyorum peşini bırakmamış, götürülebilecek en sona kadar götürmüşsünüz işi. Yapabileceğiniz bir şey olmadığını bilmenin rahatlığıyla firma ciddiye almıyor tüketiciyi, bu forumda bunu paylaşmanız da çok yararlı olmuş, klavyenize sağlık.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-15, 17:30   #4

Lenkaran
SiyaM And Van Cat Çevrimdışı

Bu sorun her mamada olucak degil yani ! Ama N&D kaliteli mamaya benziyor. mikachu 1.5 kg deneyin bence
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-15, 17:45   #5

barisdragon Çevrimdışı

Düşük tahıllı alarak aynı olma riskinden kurtulun benim gibi zaten patates var tahılsızda, buğday yulaf daha iyi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-15, 19:05   #6

mighty Çevrimdışı

Mikachu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Henüz kedimi yanıma almadan Hangi başlık hatırlamıyorum ama görmüştüm bu tartışmayı ve ister istemez pek güvenli bulmamıştım markayı. Özellikle temsilcisinin üslubunu hatırlıyorum çok iticiydi. Ancak daha sonra kullanıp memnun olanların çokluğunu görünce yeni mama denemek için sipariş verdim N&D nin yavru kedi mamasını Acana ile birlikte. Kuru mamayı pek de sevmeyen Kedim N&D ye bayılırken Acananın yüzüne bakmadı hatta protesto etti mamayı kabını devirerek... Ben de oldukça pahalı olmasına ramen Acanayı annemin kedisine gönderip N&D devam edecektim, hatta o bahsedilen 10 kiloluk paketlere bakıyordum daha ekonomik olsun diye ki bu başlığı gördüm şimdi... Tam unutmuştuk unutturmadınız gerçekten.

Blogunuzu da okudum şimdi, baktığımızda bu olay Farminanın hatası değil de ithalat firmasının çakallığı ve yasal boşluktan yararlanması gibi duruyor. Ben o şekilde anladım en azından. Ama öyle de olsa şimdi Tahılsız mama sipariş verip Düşük Tahıllı teslim alma olasılığımız var ve karşımızda muhattap bulacağımız kimse yok öyle mi? Hayır mamadan bu kadar memnun olmasam silip atardım markayı ama insanların deneyimlerine de baktığımızda kedilerin tadını bu kadar sevdiği tahılsız/düşük tahıllı bir mama markası da yok. İştahsız bir kedi sahibi olarak arada kaldım diyorum.

Bir de sizi tebrik etmek istiyorum peşini bırakmamış, götürülebilecek en sona kadar götürmüşsünüz işi. Yapabileceğiniz bir şey olmadığını bilmenin rahatlığıyla firma ciddiye almıyor tüketiciyi, bu forumda bunu paylaşmanız da çok yararlı olmuş, klavyenize sağlık.
Ben de uzun süre kullanıp memnun olanlardanım.Yazıyı tarafsız bir şekilde yazmaya çalıştım hatta memnun olduğum yerleri özellikle belirttim.Kesinlikle karalama kampanyası içine gıren bır bırey olmadım aksıne hep bekleyıp şans tanımayı severım 2 aylık beklemenın sonunda parasını kim neye veriyor bilsin diye yazmak istedim.Beğenmenize sevindim.Benim firma ile olan ilk durumumdan itibaren hep ekstra bir deneyim sağlamaya çalıştım kedime & kedilerime.Acana'nın 3 çesidini de tattırdım hatta 2 çeşini büyük olarak satın aldım ve geri iade de etmedim.Etrafımda denemek isteyen kişilere gönderiyorum.Yemediler kesinlikle.Hatta küçük kedim sağlam bir bağırsak problemi de yaşadı.Nedensen N&D yiyen ve alışan kedilerde başka mama yiyememe durumu oluyor.2 kedim de çok seçici.Dikkatimi çeken şeylerden biri küçük kedim hiç öyle değildi ve N&D yemeye başladıktan sonra başka bir mama yiyemez oldu inanın şuan yedirdiğim mamayı yediğine şükrediyorum sonunda başka mama en azından yedirebildim.Sorun Big İthalat ve Farmina'dan kaynaklı bence.İthalatçı firmanın tavrı çok ortada foruma aşina olan herkes iyi kötü gördü.Aynı zamanda burada başka bir arkadaş aldığı 10 kg lık balıklının içeriğinden şüphelenmiş ve onlarla görüşmüştü.Cevap olarak pakette sorun olmadığı söylenmişti ancak fotograflarını atmıs ve ben cok umursamamıstım o donemlerde emınım o mamada da bır sorun vardı.Garıp olan şey firmanın sadece rahat rahat cevap vermesş hayır demek bu kadar kolay olmamalı ıkna etmeye calısmıyorlar ve o enerjılerını cocuk oyunu oynayarak burada sahte uyelık acarak gerceklestırıyorlar.

Sorunun aynı zamanda Farmina'dan da olduğunu biraz önce yazmıstım.Bunun nedeni internet aramalarımda aynı paketın gene etıketlı versıyonunu baska bır dılde gordum.Sanırım yedırebıldıklerı ulkelerde bu yolu ızlıyorlar ve İthalatcı fırma da deneme asamasında deyıp ınsanları keklıyor.Düşünün ben bıle cok gec anladım.Antalya'da satılmadıgını soylemıslerdı.Yoksa gıdıp N&D rafını dıdık dıdık edıcektım sizler ıcın

Ben hem kendım hem de dıger ınsanları enayı yerıne koymamaları ıcın cıddı cabaladım.Sıze kullanın yada kullanmayın dıyemem ve demem asla ancak gorduklerımı bıldıklerımı de saklayamam.Her bırey ozgur ıradeye sahıp.Evet ımkanları olanlar 1.5 kg olarak alabılırler ama bu kadar aşağılamanın sonunda bence hiç hak etmiyorlar.Umarım bir sorun yaşaamazsınız çünkü karşınızda insan ayrımı yapan bir firma ile karşılaşacaksınız aynı zamanda kaale alınmayacaksınız.

Çok üzgünüm
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-15, 19:39   #7

mighty Çevrimdışı

barisdragon tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Düşük tahıllı alarak aynı olma riskinden kurtulun benim gibi zaten patates var tahılsızda, buğday yulaf daha iyi.
Olay şüphenin ötesinde aşağılamaya döndüğü için kesinlikle almam ama alana da mani olmam sayın barısdragon
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-15, 01:05   #8

barisdragon Çevrimdışı

Bendeli ambalajda patates yazıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-15, 01:11   #9

Mikachu üyesinin avatarı

Diyarbakır
Mikachu Çevrimdışı

Bendeli ambalajda patates yazıyor

doğrudur ben de baktım şimdi "patatesler" olarak geçiyor hatta.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-15, 12:45   #10

barisdragon Çevrimdışı

farmina düşük sterile geçeceğim düşük normal bitince. Yağlı mama dombili yapıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-15, 18:54   #11

mighty Çevrimdışı

Geçin geçin iyi geçmeler ne diyim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-15, 19:06   #12

mighty Çevrimdışı

yorkshia tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yaşadıklarınızı tahmin ediyorum,ayrıca her tahılsız mamada paates yok ezbere konuşmayalım, en son muffin e nd olarak yabandomuzlu almıştım. Çok sevdi. Köpek mamalarına güvenim tam. Ama ben de okuduktan sonra 10 kg kedi maması alamam? O mama eve gelene kadar düşünürüm... Zaten şuan mamayı bıraktık kedilerde barf yapıyorum çok çok az mama kullanıyorum. Ayda 1 kg kadar 2 kediye.
Ben arkadaşlardan açık mama alıyorum. Paketi görmüş oluyorum daha iyi oluyor
Bilgilendirme için teşekkür ederiz ama bence nd başarılı bir mama özellikle köpek mamasında durum neyle alakalı bilmem ama severim nd mamalarını. Ama (ihtiyacım yok zaten de ) 10 kg lik tahılsız mama alacaksam düşünürüm...
Patates durumunu bana demedınız umarım cunku ben daha aldıgım paketın ıcerıgını bılemedıgımden içerik kısmına hıc gırmedım

Başarılı olduğunu dediğim gibi belirttim ama böyle tabiri caizse katakulli yapılması ve tüketiciye davranısları benım tarafımdan bır acıklamaya kavuşturulamıyor.Aynı zaman da bunu belirtmedim ama küçük kedim son aldığım 10 kg da alerji oldu nedense? Her yerini yaralar sardı mamayı kestim başka mama kullanmaya başladık geçti.Neyin nesi idi anlayamadım.10 kg da kesınlıkle sorun var ama benı kazıklayınca mama yarayacaksa almıyım kalsın o mama her ay 2 kediye 110 tl veremem ben de bir Sabancı Koç degılım ama onların ZENGIN MUSTERILERI VAR COK GUZEL POHPOHLADIKLARI !Onlara satsınlar!Herkes ne hak ediyorsa bir gün yaşar zaten.Mahkeme yoluna gidemediğim için kendi sayfamda yazmak ve duyurmak ihtiyacı hissettim
İsteyen gönul rahatlıgı ıle alsın ısteyen almasın
herkesın ıcınde yazdıkları cocuk oyunu oynadıkları ortada
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-15, 19:50   #13

barisdragon Çevrimdışı

mighty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Geçin geçin iyi geçmeler ne diyim
teşekkürler uzun süredir kullanıyorum memnunum herkese tavsiye ederim. Türkiyede yaşadığınızı unutuyorsunuz bana kalırsa çoğu mamanın üzerinde çıkartma var adamın uslubu kötü evet survivor hasan görse uslubunu düzelt derdi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-15, 20:05   #14

mighty Çevrimdışı

teşekkürler uzun süredir kullanıyorum memnunum herkese tavsiye ederim. Türkiyede yaşadığınızı unutuyorsunuz bana kalırsa çoğu mamanın üzerinde çıkartma var adamın uslubu kötü evet survivor hasan görse uslubunu düzelt derdi.
Çok ilginçtir ki siz Royal Canin ve Proplan'a da iyi dediniz hatta LA CAt'e bıle ıyı dedınız
Kullanmadan yorum yazmayın demıssınız onceden ve gene hatta ıcerıge bakıp ta ıyı kotu demeyınız yazmıssınız
Proplan ıcın yorum yapmıstım kedım öldu dıye sız bana sorular sormustunuz
Suuan net ve acıklayıcı herkesın gozu onunde olan seylerı yazıyorum memnun olabılırsınız ama benım durumum ve TÜRKİYE'DE YAŞAMAM SİZİ ENTERESE ETMEZ! Başka mama mı yok bu ülkede ayrıca bu tavır neden? Survivor'a bıle bagladınız olayı! Hangı mamanın uzerınde SADECE CIKARTMA VAR
SIZ N&D DEN MISINIZ ANLAYAMADIM?
NE dedıgınız bıle bence mechul kendı ıcınızde de cok celısıyorsunuz!
kac kedınız var anlamıs degılım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-15, 20:15   #15

mighty Çevrimdışı

Nd den matisse geçen kedilerimin ipek gibi tüyleri fırça gibi oldu, çok fazla yiyorlardı. Royal caninden çok daha dandik mamadır avrupada amerikada satışı yoktur.
Çok memnunsanız geçmeseydiniz Matisseye ayrıca ben mamanın üzerinde nasıl ETİKET OLACAGINI BILECEK YAŞTAYIM yapmayın Allah aşkına ya

Royal canin kendini kanıtlamış bir mamadır kediye zararı var diyen saçmalamış. Ev kedisinin sırf et yemeye ihtiyacı yoktur.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları