Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 21-01-14, 08:29   #1

Ankara
NyxTheCat Çevrimdışı
Varsayılan Evin kraliçesi yeni prense zor anlar yaşatıyor :(

Merhabalar,

Uzun yıllardır kedi beslemiş, son 4 yılımı da Nyx (4,5 yaşında) ile geçirmiş durumdayım. Normalde her türlü sağlık/eğitim/yaşayış ile ilgili sorunları kendim halledebiliyordum fakat durum bu sefer biraz çığrından çıktı sanki...

Kısaca anlatmam gerekirse, arkadaşım yurt dışına taşınacağı ve pisiciğine iyi bakamadığı için üzüldüğünü dile getirerek sahiplendirmek istediğini söylemesiyle başladı her şey. Hem yaşı daha çok küçük olduğu için (Felis 1 yaşını yeni doldurdu) benim kıza da arkadaşlık edebileceğini düşündüğüm için tanımadığımız alakasız birine gitmesindense bende kalmasını teklif ettim - ki buna çok sevindi.

Bütün hazırlıklar yapıldı, ayrı mama kapları, ayrı tuvaletler, prensin bir süre tutulacağı oda... Ama gelin görün ki neredeyse 10 gün oldu - hala evde kıyametler kopuyor karşılaştıklarında. Bir de bizim oğlan mutfak lavabosunun altındaki dolaba girmeyi keşfetti, ordan kaptırıp en dibe kadar sokuluyor ki çıkarmam imkansız hale geliyor.

Benim kız desek.. İnsan gibi söylediğim lafı anlayan, bana bir gün tırnak çıkarmamış, bir gün tıslamamış, "Hadi kızım dışarı" dediğimde mutfağı direk terk eden kadın.. Nasıl desem... Yaratık oldu resmen! Tıs pıs kıh pıh.. Durmak bilmiyor! Hani ilk defa yabancı bir kedi görmüş de değil - daha önce geçici yuva oldum kedilere - tamam onlara da ilk başta atar yapmıştı da.. Bu kadar abartı kıyametler kopmamıştı asla evde.

Yeni oğlana mı üzüleyim, benim kıza mı üzüleyim bilemedim. Prens bi' de stresten altına kaçırmış pıstığı köşede - patilerini temizleyeyim derken ilk geldiğinde bile beni yadırgamayan adam kalkıp bi' de bana atar koydu az evvel...

Yok mudur bi' yolu yordamı? Şu veletlerin arasını yapsam? Yapmadığım şey kalmadı; haftada 1 gün ton balığı sayısını bile arttırdım Nyx Hanım'ın menüsünde... Neyse ki bana atar yapmıyor kız da en azından kırgın olmadığını biliyorum. Varsa yoksa oğlana yükleniyor :/ Ring hakemi gibi oldum "Kızım sakin, oğlum sende atar yapma kadına onun bölgesinde, kızım hadi yallah içeri, oğlum dur işeme, kızım bak yine gitme üstüne çocuğun, oğlum bi' dur kıza laf anlatıyorum!"

Gece uyuyamadım artık o derece..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-14, 15:10   #2

tarçın_35 üyesinin avatarı

İzmir
tarçın_35 Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Evin kraliçesi yeni prense zor anlar yaşatıyor :(

Derdinizi çok güzel anlatmışsınız,ben okurken güldüm ama sizin için aynı durumun söz konusu olmadığını biliyorum. bende arkadaşımın dişi kedisini misafir ettim bir süre gerçi bizim misafirlik geçiciydi ama zor atlattık o süreci. benim gözlemim dişi kedi daha agresif oluyor bu karşılaşma durumlarında. erkek kedi daha tolere edebiliyor sanki. gerçi tarçın kısır bir kedi çok rahatsız etmedi kızımızı ama dişi kapının önüne kurulup gelen geçeni patakladı 1 hafta boyunca,tuvaletinin yerini gösteremedim kucağıma alıp,mecbur 1 hafta yanına taşıdık tuvaleti günde 5 kez. çok agresif,çok sinirliydi. dişi kedilerin bölge sahiplenme konusunda daha agresif olduğunu okumuştum bir yerde. ben alıştırma konusunda başarılı olamadım,elbet alışacaklardır ama zaman gerekiyor sanırım ikisinede,aralıklarla kullandıkları mama kaplarını değiş tokuş etmek,oynadıkları oyuncakları değiştirmek birbirlerinin kokularına alışmalarına yardımcı oluyormuş. size kolaylıklar diliyorum,en kısa sürede alışır arkadaş olurlar umarım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-14, 16:17   #3

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hakikaten disi kedi evi daha bir sahipleniyor bu cok dogru.
Mavisim pasa geldiginde cok agrasiflasmisdi. kih, pih her türlü tehdit sesleri cikariyordu. Benim sansim pasanin simarik laf anlamayan bir kedi olmasi. Mavis istedigi kadar kihlasin bizimki evin ilk sahibiymis edalariyla dolasdi evde. Hic kulak asmadi. Ben daha cok tedirgin oldum.

Biraz zaman gerekiyor, baska hicbir yolu yok bunun, birbirlerine alismak zorundalar.
Zaman gecdikce birbirlerini arkadas olarak görecekler, hatta biri olmadiginda digeri onu arayacak oda oda
Arada kavga etmeye devam edecekler o kihlari yine duyacaksiniz ama birbirlerini yalarkende göreceksiniz.

Bizim pasada sizin ki gibi dip köseye girmeyi sever, ama merakdan Her buldugum köseye koltuk yastiklarimla kapadim artik giremiyor.
Sizde bir sekilde orayi kapamayi deneyin, birbirlerine alisdiklarinda belkide gerek kalmayacak.

Ben alistirmak icin ekstra birsey yapmadim zamana birakdim, zamanla iyi birer dost olacaklardir sabirla beklemeniz gerekiyor, yani bir müddet daha uykusuz geceleriniz olabilir.

Aklima gelmisken, kizinizi daha cok sevin, yeni gelenle ilgilendiginizi görürse daha cok sinirlenecekdir, disi kediler paylasmayi sevmezler. (Kadinlarda öyle )
Onun yaninda sevmeyin digerini, hatta hic muaatap olmuyormus gibi davranin.
YIne onun cok degerli oldugunu encok onu sevdiginizi bilsin, ozaman daha cabuk kabullenbilir yeni geleni.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-14, 03:22   #4

Ankara
onurbespinar Çevrimdışı

Gördüğüm kadarı ile siz elinizden geleni ve yapmanız gerekeni yapmışsınız zaten bundan sonra ihtiyacınız olan sabır ve zaman. Ben 4 defa kızımın yanına arkadaş almayı denedim ama bazen eşimin koltukta yanıma oturmasına bile izin vermiyor o derece kıskançlık var kızımda dolayısıyla bizde vazgeçtik açıkçası.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-01-14, 05:53   #5

Ankara
NyxTheCat Çevrimdışı

Merhabalar tekrardan,

Yazan herkese teşekkürler öncelikle... Hala kavga dövüş patırtı devam ediyor; benim kız tuttuğu yerde sıkıştırıyor oğlanı köşeye bi' yerlere, pataklıyor.. Oğlan korkusundan işiyor..

Çareyi yeniden onu odaya taşımakta buldum gece vakti ki dakika bir gol bir daha mamasını ve kumunu getirmeme fırsat olmadan - odaya konulduğu 1. dakika işemiş yatağıma. Başka odam ne yazık ki olmadığı için mecburdum (hem de daha yeni temizlik yapmış, temiz nevresim sermiştim of!)

Tekrar Nyx hatun kapının altını koklayıp, ayakları üstüne kalkıp "Aç şu kapıyı, içeri girmek istiyorum!" diye miyavlıyor ama yemezler..

Umarım bu oğlanın işemesi sadece korkudandır :/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-01-14, 11:13   #6

CemosiR Çevrimdışı

Merhaba şöyle yapsak, siz iyisimi Nyx'in imparatorluğunu kendisine tekrar teslim edin ben de Felisi sahipleneyim Nasıl fikir Şaka bir yana bu aralar öyle çok istiyorum ki kafayı bu konuya takmış durumdayım. Arkadaşlar sizin için de geçerli. . Kedi bakma deneyimim vardır iki kedicik yetiştirdim şu anda Antakyada aielem bakmaya devam ediyor, bana bırakmadılar. Ben de sadece tatillerde zaman geçiriyorum kedilerimle. Yanıma kalıcı bir dost arıyorum. Sahiplendirmek isteyen biri varsa aranızda lütfen bana ulaşın. . Felisle de ilgiliyim düşünürseniz irtibata geçelim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-01-14, 11:20   #7

canancan Çevrimdışı

CemosiR tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba şöyle yapsak, siz iyisimi Nyx'in imparatorluğunu kendisine tekrar teslim edin ben de Felisi sahipleneyim Nasıl fikir Şaka bir yana bu aralar öyle çok istiyorum ki kafayı bu konuya takmış durumdayım. Arkadaşlar sizin için de geçerli. . Kedi bakma deneyimim vardır iki kedicik yetiştirdim şu anda Antakyada aielem bakmaya devam ediyor, bana bırakmadılar. Ben de sadece tatillerde zaman geçiriyorum kedilerimle. Yanıma kalıcı bir dost arıyorum. Sahiplendirmek isteyen biri varsa aranızda lütfen bana ulaşın. . Felisle de ilgiliyim düşünürseniz irtibata geçelim
böyle bana kedi verin demek yerine neden ilanlara göz atmıyorsunuz? her ilden onlarca kedi yuva arıyor.ilanları takip etmek zor olmasa gerek.başkalarının sahipli kedisine talip olmak absürd oluyor.ben böyle kedinizi bana verin diyene şahsen sahiplendirmem.ilanı arayıp kendinizi tanıtarak talip olun.

https://www.facebook.com/haysev?fref=ts
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-01-14, 15:13   #8

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Siz yeter ki, bir cana sahip cikmayi isteyin, okadar cok var ki, yuva arayan canlar.
Arkadasiminda dedigi gibi, bir kedi istiyorsaniz en dogru adres Haysev´dir. Orada resimleriyle görmüs olursunuz ve irtibat telefonlarinida almis olursunuz.
Isterseniz hemen bugün bir tane alabilirsiniz.
Insallah sayenizde bir can daha kurtulmus olur, haberinizi bekliyoruz...

Haysev
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-01-14, 15:44   #9

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Sizin icin bir kac tane ekliyorum, gerisine o sayfayi tiklayipda bakabilirsiniz

Efe 3 yaşında, kısır bir yakışıklı. Bundan üç yıl önce Kuşadası'nda dünyaya gelmişti. Kardeşleri gibi o da yuvalandı ama şansı hiç yaver gitmedi.
Ona yuvasını açan yaşlı teyze vefat edince, terk edildi Efe. 5 ay kadar önce ikinci yuvasına da kavuştu ancak orada da evin 5 yaşındaki kedisiyle yıldızları bir türlü barışmadı; birbirlerine çok zarar veriyorlarmış ve mutsuzlarmış.
Kısaca Efe tekrardan yuva arıyor. Efe çok uysal, sevgi dolu, temiz, kum terbiyeli ve yemek ayırt etmeyen, inanılmaz uyumlu bir çocuk. Mutlu olacağı son yuvasına artık kavuşmak istiyor.
İletişim: 532 292 41 63 - 541 789 18 89
Yer: İstanbul

Grey diyor ki ''Ümraniye'de bir plazanın önünde yanlız başıma takılıyorum, kimse nereden geldiğimi bilmiyor.
Yemek verirlerse yiyorum, belki biri beni evine alır umudu ile tüm gün gelen geçene miyavlıyorum.''
5 Aylık, erkek,mırmır Grey'e çok acil yuva arıyoruz.
Bahçesiz bir plazanın önünde, oldukça işlek bir cadde kenarında, her an başına bir şey gelebilirdi.. Geçici yuvaya alındı. Şuan bir odada kapalı kalıyor.
İç-dış parazit tedavisi yapıldı. Geçici yuvada 1 haftası var. Sokaklara dönmeden ona yuva bulabliir miyiz?
İletişim: 0532 422 03 03
Ümraniye/İstanbul

O bir sokak kedisiydi ve bir gece kanlar içinde bir köşede ölümü beklerken bulduk.
Gecenin saat 2sinde veterinerimiz sabaha çıkamayabilir demesine rağmen, direndi ve tüm tedavilere cevap vererek hayata döndü. Doktor abi ve ablalarını de şaşırtarak şu an ikinci hayatını yaşamaya başladı.
O an için tekrar sokağa bırakamadım ve evimin bir odasında tedavisine tedaviye devam ettim. Ancak küçük bir odada ne kadar kalabilir diyerek diğer kedilerimle bir araya getirmeye çalıştıysam da olmadı.
Çünkü evdeki 2 kedimden dayak yedi ve her ne kadar dikkat etmeye çalışsam da bu durum devam etmekte. Hatta yediği tırmık nedeniyle sırtında apse bile oluştu. Odada tek başına da duramıyor artık. Hapishane gibi hayat yaşasın istemiyorum. Ancak kendisi tam bir ev kedisi. Gel, git, hayır komutlarını öğrendi. Sokaktan gelmesine rağmen, kuru mama ve tuvalet alışkanlığı ile hiç sorunumuz olmadı.
Benim evdekilerden daha çok ev kedisi diyebilirim. Ama evde ızdırap çekmekte eğer en kısa zamanda bir yuva bulamazsam sokağa bırakmak zorundayım. 1,5 yaşında ve erkek. Ona tüm sevginizi verebilecek, doktor kontrollerini ihmal etmeyecekseniz o sizinle yaşamaya hazır. Diğer kedilerinize arkadaşlık edebilir.
Yer:İstanbul/Mecidiyeköy
İletişim: 536 3814809

Bu minik bebeği annem sokakta bulmuş, 2.5 3 aylık ve gözleri görmüyor. Bu gece bizim misafirimiz oldu ve bizimde 3 tane kıskanç kızımız olduğu için onu uzun süre misafir edemeyeceğim.Tatlı ama bir okadar ürkek ve telaşlı küçük bayanı yarın veteriner kontrol edecek.. Geçici veya kalıcı yuva arıyoruz.
İletişim: yurdakultugba@hotmail.com
Yer:Acıbadem /İstanbul
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 01:15   #10

CemosiR Çevrimdışı

canancan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
böyle bana kedi verin demek yerine neden ilanlara göz atmıyorsunuz? her ilden onlarca kedi yuva arıyor.ilanları takip etmek zor olmasa gerek.başkalarının sahipli kedisine talip olmak absürd oluyor.ben böyle kedinizi bana verin diyene şahsen sahiplendirmem.ilanı arayıp kendinizi tanıtarak talip olun.

https://www.facebook.com/haysev?fref=ts
İlanları da takip ediyorum. Ayrıca bu konuda size hesap verecek de değilim. Istediğim kediye talip olma hakkım var ve hangisini seçeceğime ben karar verebilirim. Sonuçta bir ay bakıp geri bırakmayacağım hayvancağızı. Bir kere seçip ömürlük sahileneceğim bu yüzden seçerken çok iyi karar vermem gerekiyor. Tüm ilanlara bakıyorum, arıyorum soruyorum.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.. Sayfaya bakacağım umarım hayat arkadaşımla tanışmama önayak olur..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 01:24   #11

canancan Çevrimdışı

İlanları da takip ediyorum. Ayrıca bu konuda size hesap verecek de değilim. Istediğim kediye talip olma hakkım var ve hangisini seçeceğime ben karar verebilirim. Sonuçta bir ay bakıp geri bırakmayacağım hayvancağızı. Bir kere seçip ömürlük sahileneceğim bu yüzden seçerken çok iyi karar vermem gerekiyor. Tüm ilanlara bakıyorum, arıyorum soruyorum.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.. Sayfaya bakacağım umarım hayat arkadaşımla tanışmama önayak olur..
ilanları takip ediyorsunuz bulamıyorsunuz ama hiç görmediğiniz sahipli bir kediye talip olma cürretini kendinizde buluyorsunuz.bunun nedenide muhtemelen cins olduğunu düşündüğünüz için. çok yazık.konu sahibi sahiplendirmeye bile karar verse umarım sizi seçmez.zira çok doğru bir tercih sayılmazsınız.sizin gibi insanların azalıp, koşulsuz şartsız can sahiplenecek kişilerin çoğalması dileğiyle.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 05:14   #12

Ankara
NyxTheCat Çevrimdışı

Oy oy oy... Benim kız, "benim oğlan"ı yiyor dedim - sahiplenmek isteyen çıkmış

Üzgünüm, ben 4 ayaklı dostlarımda pes eden birisi değilim - nitekim pes edecek olsam zaten buraya yazmazdım "bunu bunu yaptım, daha ne yapayım var mı fikri olan?" diye. Felis bana, her hangi bir yabancıya gitmesindense bende kalarak arkadaşımın vicdanen daha rahat olacağı için geldi. Ricam "hesap vermek zorunda değilim" gibi cümleler sarf ederek, "benim konu başlığımda" huzursuzluk yaratmadan arkadaşların söylediği gibi başka sayfalardan "sahip arayan kedileri" denemenizdir.

Bir insan kendi yapabileceği şeyleri karşısındakinden bekler diye de güzel bir laf vardır

Neyse.. Konuya dönecek olursak (birinci mesajda yazıyor zaten neyin ne olduğu) farklı bir taktik olarak didiştiklerinde aralarına giriyorum (az buçuk oğlan da benim huyumu öğrenmeye başladı "I-ıh onu burda yapamazsın!" dediğimde böğürmeyi kesiyor - benim kız zaten "Nyx hayır!" dediğimde iki mıy mıy yapıp evin diğer ucuna gitmeye başladı). Bakalım, kolay olmayacak ama sanırım 1-2 haftaya kesilir bu didişmeler?

Yarın bir de yeniden tırnak kesimine götüreyim diyorum, bazen tangul tungul iyi giriyorlar birbirlerine - kendi aralarında halletsinler diyorum da.. Bi' taraflarına bir şey olacak diye korkumdan zaten bu kadar gevezeliğim :/
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-14, 05:45   #13

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

iste o tirnak konusu hakikaten cok önemli bir konu, birbirlerine alisma süreclerinde cok kavga ediyorlar ve tirnaklari bence kesilmis olmali.
Mazallah göze falan gelir, ömür boyu pismanlik olur.

Ben düzenli kesiyorum, cogunlukla iyi anlasirlar ama bazen öyle giriyorlar ki birbirlerine tam bir boks maci.
Tirnaklarini kesdigim icinde müdahale etmiyorum, kimseyede ettirmiyorum.
Önceden pasam ufakdi mavisi uyariyordum, simdi ikiside ayni boyutta hiiic karismiyorum.

Oturup izliyorum, karakter olarak nasil bir yapiya sahip olduklarini cok net görmüs oluyorum

Mavisim büyük kizim, sirt üstü yatiyor yere, kolu ince ve uzun Pat! yapistiriyor pasanin kafasina, pasa deliye dönüyor nasil olurda mavis hanim ona vurabilir, pespese patiler sallamaya basliyor ama okadar hizli ki, zor görebiliyorsunuz patisini.
Fakat kol kisa, mavisinkinden kalin kolu var ama henüz 6 aylik ve mavisin ki gibi kolu uzun degil.
Dogal olarak denk gelmiyor. Mavis pasa böyle pespese pati sallarken durup izliyor ve aradan Pat! kafaya bir pati daha
Esim ve ben gülmekden ölüyoruz, esim diyor "pasa bunun intikamini fena alicak az daha büyüsün"
Bende diyorum mavisin eli armut toplamiyor ya! elbet bulur bir yöntemini nede olsa bir disi

Cok sekerler ya! canlarim onlar benim, tatli narin kizim ve cilgin deli oglum var.
Bir kedi iyidir ama 2 kedi harikadir, bunu herkese tavsiye ederim...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları