Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 23-05-14, 23:56   #46

Rize
YankıHamido Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: düşer diye korkuyorum:(

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bilip bilmeden insanlara laf söylemeyin lütfen. arkadaşın kedisi sağır olduğu için tasması var! saygısızlığın da hiç alemi yok. ne bir veterinerin ne de eğitmenin tasvip edeceği saçma yönteminizi kendinize saklayın, burada sanki çok biliyormuş gibi yanlış yönlendirmeler yapmayın. kimsenin kedisi de evin içinde boğulmuyor. mis gibi tel kafes kaplı balkonumda gönül rahatlığıyla oturtuyorum, güvenle dışarıyı izliyorlar. buraya gelip çok biliyormuş gibi ahkam kesiyorsunuz. bir kediyi hayır kelimesine koşullamakla ona travma yaşatarak bir davranışı yapmamasına neden olmak arasındaki farkın ayrımına varın önce. neymiş bir de, yanında gözlemliyormuş. kedi düşerken de peşinden atlayıp tutarsınız artık! o kadar kedi düşmüyorsa bir o kadar düşen de var, onlar ne olacak? bizim çevremizde trafik kazası geçiren yok diye böyle bir kaza türü yok mu diyelim? ayrıca annesi yükseğe çıkartıp atıyor gibi mi yaparak öğretiyor? kedim evimde doğum yaptı ve 2 bebeğini de gözümün önünde büyüttü, avcılık konusunda eğitimlerine çok şahit oldum ama yükseklik konusunda nasıl bir eğitim verebilir? yani sırf yorum yapmış olmak için, çocukların bile gülüp "saçmalamayın, sarkıtılır mı?" diyeceği bir şeyi burada savunuyorsunuz ya.. aslında lizbourne çok güzel bir şey paylaşmış. ben de cevap vermeyip sırf ona katılmakla yetinecektim ama son derece içi boş ve yafta dolu yorumlarınıza kayıtsız kalamadım.
Arkadasım ne bukadar zorunuza gidiyo? Ben burda yan komşumun ogrettigi tarzı söyledim begenirsin begenmezsin sana kalmıs umrumda degil benim kızdıgım sacma sapan yorumlarınız hakaret boyutunda yok cahilmis filan. Düzgünce acıkla ben katılmıyorum kedi strese girebilir tavsiye etmiyorum de bitir cokmu zor? Deneyen arkadaslar olmus ve sonuctan memnun dile getirmisler siz niye bakadar kasıyonuz yok hayvan besleme filan siz konusmasını ogrenin karsılıklı fikir alısverisi nasıl yapılır ögrenin sonra gelin konusun desteklemiyosan kibarca dile getir yada ebediyen sus bukadar basit.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-05-14, 00:05   #47

Pıtırsonic Çevrimdışı

YankıHamido tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadasım ne bukadar zorunuza gidiyo? Ben burda yan komşumun ogrettigi tarzı söyledim begenirsin begenmezsin sana kalmıs umrumda degil benim kızdıgım sacma sapan yorumlarınız hakaret boyutunda yok cahilmis filan. Düzgünce acıkla ben katılmıyorum kedi strese girebilir tavsiye etmiyorum de bitir cokmu zor? Deneyen arkadaslar olmus ve sonuctan memnun dile getirmisler siz niye bakadar kasıyonuz yok hayvan besleme filan siz konusmasını ogrenin karsılıklı fikir alısverisi nasıl yapılır ögrenin sonra gelin konusun desteklemiyosan kibarca dile getir yada ebediyen sus bukadar basit.
yorumlarımda bir tane hakaret bulamazsınız. ayrıca beğenip beğenmeme gibi bir şey olamaz, çünkü bu bir eğitim yöntemi değil. yorumlarınızı görüp de özellikle 5-6 aylıktan büyük kedilere deneyenler olursa sonuç ne olur peki? korkudan kedi kendisini tutan kişiyi tırmalayıp aşağı bile düşebilir. kusura bakmayın ama bunun ihtimali bile benim yorumlarımı sertleştirmeme sebeptir. burada hepimiz hayvanlara faydalı olabilmek için yorum yapıyoruz ve bu yorumları tecrübesiz, yaşı küçük hayvan sahibi kişilerin de okuyabileceğinin bilincinde olmak zorundayız. sizin yanlış yönlendirmeniz bir hayvanın sakatlanmasına sebep olabilecekse elbette ki bu tür cevaplar alacaksınız, kimse size "ben çok karşıyım ama siz bilirsiniz" demez. böyle bir yöntem yoksa bu yöntemin yokluğunu anlatır. ayrıca sizin "zorunuza gidiyor", "kasıyorsunuz", "çok bilmiş", "seviyesiz" kelimelerinizden mi, insanların kedilerinin koşullarını bilmeden yaftalamanızdan mı yoksa senli benli konuşmalarınızdan mı fikir alışverişinin nasıl yapılacağını öğrenmeliyim?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-05-14, 00:40   #48

lizbourne Çevrimdışı

Senin yerin burası degil git stardoll filan oyna kraloyun filan oradaki cocuklar senin zeka seviyende hatta onların senden daha zeki olduklarını bile söylebilirim Herneyse yazıcaklarımı yazdım siz gibi seviyesiz modellerle daha fazla uzlasmıcam .
yanlış bilgilerle dolu yorumlarınızın yanı sıra anlamadığım bir nokta var; neden insanların zekalarına sövmeye başlıyorsunuz hemen? nedir bu kadar zorunuza giden? yanlış yapmak ayıp değil sonuçta öğrendiniz burada gidip şimdi uygulayın... diğer minnoş42'de herhalde sizin başka üyeliğiniz yoksa böyle saçma bir şeyi böyle körü körüne desteklemezdi.

ayrıca o siteleri bilmiyordum bile, siz demek ki bilecek kadar içli dışlısınız. sorun değil, ben sizin zeka seviyenize laf edecek değilim sizin gibi. öyle sitelerde oyun oynayan çocuklara da ayrıca sizin gibi laf edecek değilim. sizin seviyeniz belli...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-05-14, 00:41   #49

lizbourne Çevrimdışı

ayrıca hakaret eden sizsiniz, biz hakaret falan etmedik isterseniz dönüp yorumlara bakın. zekamıza laf eden de yine sizsiniz, bir de hakaret ediyorsunuz diyorsunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-05-14, 15:26   #50

Rize
YankıHamido Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yorumlarımda bir tane hakaret bulamazsınız. ayrıca beğenip beğenmeme gibi bir şey olamaz, çünkü bu bir eğitim yöntemi değil. yorumlarınızı görüp de özellikle 5-6 aylıktan büyük kedilere deneyenler olursa sonuç ne olur peki? korkudan kedi kendisini tutan kişiyi tırmalayıp aşağı bile düşebilir. kusura bakmayın ama bunun ihtimali bile benim yorumlarımı sertleştirmeme sebeptir. burada hepimiz hayvanlara faydalı olabilmek için yorum yapıyoruz ve bu yorumları tecrübesiz, yaşı küçük hayvan sahibi kişilerin de okuyabileceğinin bilincinde olmak zorundayız. sizin yanlış yönlendirmeniz bir hayvanın sakatlanmasına sebep olabilecekse elbette ki bu tür cevaplar alacaksınız, kimse size "ben çok karşıyım ama siz bilirsiniz" demez. böyle bir yöntem yoksa bu yöntemin yokluğunu anlatır. ayrıca sizin "zorunuza gidiyor", "kasıyorsunuz", "çok bilmiş", "seviyesiz" kelimelerinizden mi, insanların kedilerinin koşullarını bilmeden yaftalamanızdan mı yoksa senli benli konuşmalarınızdan mı fikir alışverişinin nasıl yapılacağını öğrenmeliyim?
Yazdıklarımı tam oku ondan sonra yorum yap ozaman. ben 2 aylıktan büyük kediler yükseklik korkusunu bilir dedim 2aylıktan kucuk kediler büyük ihtimal bilmez siz ogretisiniz dedim tam olarak yazdıgımı oku kavra sonra yorum yap. Agzınız güzel laf yapıyor ama surda cok bos konusmussunuz ben söyliyeceklerimi söyledim önceden hepsinin cevabını orada verdim tekrar tekrar kendimi yoramam burası sizde söylediginiz gibi kedilere faydalı sorunlarına cozum bulma yeri.tartısma yeri degil! saygısızlıgınız size kalsın ben bu konuyu kapatıyorum yazılan yorumları daha okumucam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-05-14, 15:35   #51

Pıtırsonic Çevrimdışı

2aydan büyükse büyük ihtimal biliyordur ama siz yinede kedinize balkondan yükseklik korkusunu ogreticeksiniz.
önce ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun da sonra kavrayıp kavramadığımı değerlendirin. daha ne yazdığınızın farkında değilsiniz! herkesin yazdıkları ve üslubu ortadayken saygısızlığımı okuyanlar değerlendirirler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-05-14, 20:00   #52

Ponçik< üyesinin avatarı

Bursa
Ponçik< Çevrimdışı

ya arkadaşlar tamam yeter ben bu konuyu bilgi almak için açtım sizin kavga etmeniz için değil. Yeter kavga etmeyi kesin artık çocukluk yapmayın.ben balkondan aşağı sarkıtma işini hoş bulmadım o an belki tırmalar refleks olarak kaçmaya çalışırken düşer vs. ben bunu kedime yapmıyıcam sizde bu fikre katılıyo veya katılmıyo olabilirsiniz ama bunu hakarete ve kavgaya dönüştürmek hoş değil bu fikre katılmadığını belirtir konuyu kapatırsınız.Lütfen kavgaya gerek yok konumuza geri dönelim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-14, 03:30   #53

lizbourne Çevrimdışı

Ponçik< tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ya arkadaşlar tamam yeter ben bu konuyu bilgi almak için açtım sizin kavga etmeniz için değil. Yeter kavga etmeyi kesin artık çocukluk yapmayın.ben balkondan aşağı sarkıtma işini hoş bulmadım o an belki tırmalar refleks olarak kaçmaya çalışırken düşer vs. ben bunu kedime yapmıyıcam sizde bu fikre katılıyo veya katılmıyo olabilirsiniz ama bunu hakarete ve kavgaya dönüştürmek hoş değil bu fikre katılmadığını belirtir konuyu kapatırsınız.Lütfen kavgaya gerek yok konumuza geri dönelim
Öncelikle şuna bir açıklık getirelim; o şahıstan başka kimse hakarete, kavgaya yönelmedi. Zekamıza laf edecek kadar alçalan kendisi, bir de bu üzerimize kalacak değil.

Diğer konuya gelelim; balkondan aşağı sarkıtma olayı bir fikir değildir! Katılıp katılamayacağın bir fikir değildir. Büyük bir yanlıştır, büyük bir saçmalıktır. Sen katılırsın yaparsın, ben katılmam yapmam diye bir şey yok. Balkondan sarkıtmak nedir ya? Kim böyle bir şey yapıyorsa zaten onun baktığı yavruyu da o caniden kurtarmak lazım! Böyle bir şey olabilir mi ya? Neyi sarkıtıyosun sanki cansız varlık allahım ya!

Konuyu çoktan kapatmış olmak ve o şahısa cevap niteliğinde bir mesaj yazmak da istemezdim ama ortada büyük bir yanlış olduğu için sessiz kalamıyorum. Orada bir yerlerde kedisini aşağı sarkıtan biri varken bu senin fikrin ben katılmıyorum diyemem, sessiz kalamam! Kendisi böyle bir şeyden kedinin ders aldığını falan düşünüyor bir de, gerçekten delirmemek elde değil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-14, 12:59   #54

canancan Çevrimdışı

insanlar evcil hayvan bakımında terbiye edicem diye daha ne kadar saçmalıyabilirler diye düşünürdüm.demekki hasta düşüncelerin sonu yokmuş.bunu uygulayanada, bu hasta fikri onaylayanada yazıklar olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-14, 23:19   #55

Ponçik< üyesinin avatarı

Bursa
Ponçik< Çevrimdışı

lizbourne tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle şuna bir açıklık getirelim; o şahıstan başka kimse hakarete, kavgaya yönelmedi. Zekamıza laf edecek kadar alçalan kendisi, bir de bu üzerimize kalacak değil.

Diğer konuya gelelim; balkondan aşağı sarkıtma olayı bir fikir değildir! Katılıp katılamayacağın bir fikir değildir. Büyük bir yanlıştır, büyük bir saçmalıktır. Sen katılırsın yaparsın, ben katılmam yapmam diye bir şey yok. Balkondan sarkıtmak nedir ya? Kim böyle bir şey yapıyorsa zaten onun baktığı yavruyu da o caniden kurtarmak lazım! Böyle bir şey olabilir mi ya? Neyi sarkıtıyosun sanki cansız varlık allahım ya!

Konuyu çoktan kapatmış olmak ve o şahısa cevap niteliğinde bir mesaj yazmak da istemezdim ama ortada büyük bir yanlış olduğu için sessiz kalamıyorum. Orada bir yerlerde kedisini aşağı sarkıtan biri varken bu senin fikrin ben katılmıyorum diyemem, sessiz kalamam! Kendisi böyle bir şeyden kedinin ders aldığını falan düşünüyor bir de, gerçekten delirmemek elde değil.
herneyse ne arkadaşın yaptığı belki kendi kedisini eğitmiştir ama bu durumu aynı karşılamıyıcak kedilerde var arkadaş biraz şanslı onun kedisi kaçmamış veya tırmalamamış ama başka kediler belki bunu yapabilir onun yaptığı yasak diye bişey yok buda alıştırma taktiği olabilir ama şahsen ben bunu yapmıyıcam bu durumu kavgaya çevirip büyütmeye gerek yok konu kapanmıştır fikirlerinizi söylemeye devam edin eğer hala kavga devam ederse konuyu silicem yada sildiricem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-14, 10:21   #56

Gaziantep
şapşik Çevrimdışı

Valla kedisi acamdan tlamış biri olarak öğretimle bu iş hayatta çözülmez diyorum...konu sahibi arkadaşım ben konuda açmıştım file yaptırdık balkona havale güzelken kumu maması dışarda ..konu açmıştım resimlerine bakabilirsin...aşağı uçan kedi başlıkları çoğalmasın tedbir alalım lütfen...bol kedişli günler....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-14, 11:09   #57

canancan Çevrimdışı

şapşik tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Valla kedisi acamdan tlamış biri olarak öğretimle bu iş hayatta çözülmez diyorum...konu sahibi arkadaşım ben konuda açmıştım file yaptırdık balkona havale güzelken kumu maması dışarda ..konu açmıştım resimlerine bakabilirsin...aşağı uçan kedi başlıkları çoğalmasın tedbir alalım lütfen...bol kedişli günler....
bizzat yaşayan birinden yorum.hala düşmez diyenlere gelsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-14, 17:00   #58

Ponçik< üyesinin avatarı

Bursa
Ponçik< Çevrimdışı

arkadaşlar bugün 2 aylık çok tatlı bir tekir aldım adı asya ailemle karar verdik balkona sineklik taktırıcaz kumu maması falan içerde kalıcak bi ara balkona çıkardım hemen içeri geri girdi galiba sevmedi ama biz yinede taktırıcaz
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları