Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 16-01-14, 22:19   #121

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: çok kötü birşey oldu yardım edin arkadaşlar :(

pamukkedi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
merhaba arkadaşlar ben konuya sonradan dahil oldum ama lütfen buraya bi gözatın
https://www.facebook.com/photo.php?f...95484607172978

Çok üzüldüm ne yazık ki bazı insanlar sahiplendikleri cana yeterince değer vermiyor. Aslında bu video halen yavrulatıp doğan yavruları sahiplendirmek düşüncesinde olanlar için iyi bir örnek. Yavrularını kime gittiği nasıl bakıldığı takibi çok önemli. Bunları okuduktan sonra çok az insana güvenir oldum. Bahçemize terk edilmiş bir kediyi bundan dolayı sahiplendiremedim. Geçici evinde kalıcı oldu şimdi güzel bakılıyor benim de gözlerim üzerinde . Keşke özgürce güvenle yaşayabilecekleri, diledikleri gibi avlanabilecekleri doğaları olsa da hiç kısrlaştırmasak onlarda doğaları gereği üreseler. Ama bunu ellerinden aldık aldığımız yetmiyor gibi onlara kalan yaşamaya çalıştıkları dünyada her türlü kötülüğü yapıyoruz. Çok yeni Bodrum da kediler vahşice öldürülüyor .Öldürülen kedinin fotoğrafını yayınlamışları tüm ayaklarını kesmişler tamam bunun yapan bir manyak ama ya geriye kalan insanlar hiç biri mi görmüyor engel olmuyor. Böyle bir dünya da üremeleri ne kadar doğru çünkü acı çekiyorlar. Bir belgesel kanalda izlemiştim Amerika'nın güneyinde bir sahil kasabası ve halk kedileri çok seviyor ortalık kedi dolu hepsi gürbüz ve mutlu insanların kucağında kafe de parklarda oturuyorlar Halk aşılarını da mamalarını da hiç aksatmıyor. Keşke bütün canlar için hayat böyle olsa da diledikleri gibi üreseler. Ben kontrollü olarak kısırlaştırılmasından yanayım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 00:52   #122

tarçın_35 üyesinin avatarı

İzmir
tarçın_35 Çevrimdışı

korgestra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Size ŞEKER bir örnek verdi kısırlaştırlmamış bir kedinin ne kadar uzun yaşadığını ve kaç yaşında olduğunu.Yaşanmış bir olayı yazdı.Ona niye cevap yazmadınız?.Evet olabilir kısırlaştırılmamış bir kedinin yaşamı da uzun olabilir diye.He? He ? He? Hindistan da doğan ve fakir ülkeler de doğan insan sayısının kaç olduğunu bazı büyük devletlerdeki öküz Devlet Adamlarının (!) Dünya 'da bu kadar insana yiyecek yok ki nasıl beslencek deyip kendilerinin yeyip yeyip obez olduklarını yemekleri çöpe attıklarını ve çöpe atılan yiyeceklerle iki tane Dünya doyacağını, fakirlere bakmayıp o paralarla silah alıp 3. Dünya ülkelerindeki insanları birbirine düşürüp kendi dalgalarına baktıklarını ,Türkiye tarım ülkesiyken yabancıların bizi kendilerine mahkum ettiklerini, bizi fakirllikle korkutup çoğalmayın yoksa açlıktan ölürsünüz diye bir takım dolaplar döndürdüklerini, domateslerin genleriyle oynadıklarını ,tohumlarını kısırlaştırıp kendilerine muhtaç edip sattıklarını ,kısır tohumlardan yetişen domateslerin tahta gibi olduğunu ve yiyenlerin kanser olduğunu,Artık Karadenizde bile fındıkların hormonlarıyla genetiğiyle oynandığını fındıkların neredeyse mandalina kadar olabilidiğini yazmadan gitmeyeyim dedim.Aman ha kedinizi kesinlikle kısır edin aksi halde sokaktaki kediler acı çekerler açlıktan ölürler diyorum.Hadi tekrar adios.
korgestra konuyu o kadar alakasız yerlere çekiyorsun ki açıkçası yazdıklarınızı okuma zahmetine bile giremiyorum. konumuz gdo'lu ürünler değil,hindistan değil,domatesler değil,karadenizde yetişen bir fındığın boyutu hiç değil. sadece değerli vaktinden 2 dk ayırıp yukarıda paylaştığım linklere bakmanı güzel chincilla kızının ve yakışıklı damadının doğacak yavrularına,onların yavrularına ve onlarında yavrularına şimdiden talip olan yakın çevreni uyarmanı ve bu muhtaç canlardan, birtanesine yardım elinizi uzatmanızı rica ediyorum. ne dersiniz?

Bu konu en son " 17-01-14 " tarihinde saat 01:11 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 01:28   #123

korgestra üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Şimdi işim var sonra bakacağım yazılarımı okuyup okumaman önemli değil sen okumazsan başkası okur.Mühim değil.Kedi sahiplenen ve onalara işkence yapan bir kaç şerefsizin yüzünden ben kedimi hadım etmem o veteriner amcam ne yapmış kendinin reklamını da yapmış biz daha iyi operasyon yaparız diye işte bu.Çünkü bir kaç dallama veteriner hayvanı kısır yapayım diye hayatını kaydırıyor.Onun günahını o kedinin sahibi üstüne alsın ve ALLAH cezasını versin bunu kabullenenlerinde."Olsun canım bir kaç defa ameliyat olur sonra iyileşir "de çık işin içinden.Veterinerler daha kendi aralarında bu hayvanları yanlış ameliyat edenleri ayıklasınlar ondan sonra bize akıl versinler.Benim sahiplendirdiğim kedilerin sokağa düştüğünü ne biliyorsun?O resimlere bakıp arabesk moduna girersen o senin bileceğin iş.Ben onun gibi çok vakaya şahit oldum bunun benim kedimin kısırlaştırılamsıyla ne alakası var? Bırakın bu damardan girme işini.Benim bahçemde onlarca kedi var hepsini de saatleri geldiği zaman besliyorum.Sanki ben eve kapanmış sadece kendi kedisinden başka bir şey görmeyen aman canım sokaktakilerden bana ne diyen bir tip imajı çizmişim gibi bir hava estiriliyor ben de buradan ilgiyle izliyorum. Her neyse oku veya okuma ben daha çarpıcı şeyler yazacağım buraya isteyen okur istemeyen okumaz.Kedileri onlarca yavru doğurmasını engellemek için uğraşan kafalara sonra yazacağım şeyler var. Evindeki o güzelim kedini zencefili pardon TARÇIN'ı doğurduğu için annesinin patilerinden öpüyorum.Analar bak ne aslanlar doğuruyormuş.Amaç hep aynı sokaktaki kediler ve aç kalan eziyet gören kediler ve sahiplenenlerin şerefsizliği üzerinden gidip evdeki kediyi ne yapıp yapıp kısırlaştırmaya ikna etmek.nayır nolamaz.Geç bunları anam babam geç bunları.Bak HÜLYA'nın vediği örneğe AMERİKA'nın güneyinden örnek vermiş.Güzel bir örnek bizde onlar gibi olalım demiyorsun habire kısırlaştır kısırlaştır hep aynı şarkıBiz de hemen tabi dedik hemen.Didişmeye devam ederiz.Şimdi pış pış yapacağım hadi hoş kal.

Bu konu en son " 17-01-14 " tarihinde saat 01:43 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 02:02   #124

pamukkedi üyesinin avatarı

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

hulya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok üzüldüm ne yazık ki bazı insanlar sahiplendikleri cana yeterince değer vermiyor. Aslında bu video halen yavrulatıp doğan yavruları sahiplendirmek düşüncesinde olanlar için iyi bir örnek. Yavrularını kime gittiği nasıl bakıldığı takibi çok önemli. Bunları okuduktan sonra çok az insana güvenir oldum. Bahçemize terk edilmiş bir kediyi bundan dolayı sahiplendiremedim. Geçici evinde kalıcı oldu şimdi güzel bakılıyor benim de gözlerim üzerinde . Keşke özgürce güvenle yaşayabilecekleri, diledikleri gibi avlanabilecekleri doğaları olsa da hiç kısrlaştırmasak onlarda doğaları gereği üreseler. Ama bunu ellerinden aldık aldığımız yetmiyor gibi onlara kalan yaşamaya çalıştıkları dünyada her türlü kötülüğü yapıyoruz. Çok yeni Bodrum da kediler vahşice öldürülüyor .Öldürülen kedinin fotoğrafını yayınlamışları tüm ayaklarını kesmişler tamam bunun yapan bir manyak ama ya geriye kalan insanlar hiç biri mi görmüyor engel olmuyor. Böyle bir dünya da üremeleri ne kadar doğru çünkü acı çekiyorlar. Bir belgesel kanalda izlemiştim Amerika'nın güneyinde bir sahil kasabası ve halk kedileri çok seviyor ortalık kedi dolu hepsi gürbüz ve mutlu insanların kucağında kafe de parklarda oturuyorlar Halk aşılarını da mamalarını da hiç aksatmıyor. Keşke bütün canlar için hayat böyle olsa da diledikleri gibi üreseler. Ben kontrollü olarak kısırlaştırılmasından yanayım
Size katılıyorum . Kediyi sahiplenmiyolar hatta onuda geçtim zarar da vermesinler . Bunu yapanlar zaten hasta olmalı . Bircana kıymanın başka bir açıklaması yok herkez cins kediyokşu kadar para die övunuceğine sokaktan bir can kurtarsa belkide bu sorunlar azalıcak . Her canlının yaşamaya hakkı var . Hiç bir canlı terk edilmeyi taşlanmayı eziyet çekmeyi haketmiyor gerçekten herkez hayvanları sevdiği yardım ettiği birdünyada yaşamak isterdim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 02:11   #125

pamukkedi üyesinin avatarı

Erzincan
pamukkedi Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Beni aglattin aksam aksam. Kedilerin sonunu düsünmeden sokaklara atiyorlar, hani o yavrulara sahip bulurum diyen insanlar varya, iste böyle insanlara veriyorlar, icleride rahat ediyor nasilsa bir evde sahipli diye.
Yada umurlarinda bile degil yavrularin sonlari, iste bir yavrununda son hali.
Bunlardan okadar cok var ki, sadece azicik bakmasini bilin, illaki göreceksiniz nekadar aci cektiklerini.
Ben her istanbul´a gittigimde gözlerimle görüyorum acilarini ve umursamayan insanlardan NEFRET ediyorum.

Bu kedi simdi ha! sokakda kalmis ha! evde ne farki var ki.
Yazik günah ya! rabbim cezalarini versin insallah...
Amin belkide sokakta yaşasaydı daha iyidi kıyamam ya yavvrum nasıl korkmuş insanlar alıp alıp eziyet çektirmekten ne anlıyolar . İlk sanıyelerde ağlamaktan gözlerimde yaş kalmadı biz burda dayanamzken onlar yanlarında nasıl eziyet edebiliyolar acaba . Hiçmi vicdanları sızlamadı . 10 yıldır aç kalmak hiç ssevilmemek 20 günlükken annesinden koparılmak teksuçu neydi derdini anlataması mı size karşılık veremesimi işte böyle insanların özür dilerim insan dedim , tek güçleri savuunmasız bu yavrucalara yetiyor ne dense ne bedua edilse az Allah bunu sorsun diyorum başka bir şey diyemiyicem . Ama yanlız yaşasaydım Çapkını alırdım En azından sevigyle ömrünün yarısını geçirirdi .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 02:29   #126

tarçın_35 üyesinin avatarı

İzmir
tarçın_35 Çevrimdışı

korgestra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Şimdi işim var sonra bakacağım yazılarımı okuyup okumaman önemli değil sen okumazsan başkası okur.Mühim değil.Kedi sahiplenen ve onalara işkence yapan bir kaç şerefsizin yüzünden ben kedimi hadım etmem o veteriner amcam ne yapmış kendinin reklamını da yapmış biz daha iyi operasyon yaparız diye işte bu.Çünkü bir kaç dallama veteriner hayvanı kısır yapayım diye hayatını kaydırıyor.Onun günahını o kedinin sahibi üstüne alsın ve ALLAH cezasını versin bunu kabullenenlerinde."Olsun canım bir kaç defa ameliyat olur sonra iyileşir "de çık işin içinden.Veterinerler daha kendi aralarında bu hayvanları yanlış ameliyat edenleri ayıklasınlar ondan sonra bize akıl versinler.Benim sahiplendirdiğim kedilerin sokağa düştüğünü ne biliyorsun?O resimlere bakıp arabesk moduna girersen o senin bileceğin iş.Ben onun gibi çok vakaya şahit oldum bunun benim kedimin kısırlaştırılamsıyla ne alakası var? Bırakın bu damardan girme işini.Benim bahçemde onlarca kedi var hepsini de saatleri geldiği zaman besliyorum.Sanki ben eve kapanmış sadece kendi kedisinden başka bir şey görmeyen aman canım sokaktakilerden bana ne diyen bir tip imajı çizmişim gibi bir hava estiriliyor ben de buradan ilgiyle izliyorum. Her neyse oku veya okuma ben daha çarpıcı şeyler yazacağım buraya isteyen okur istemeyen okumaz.Kedileri onlarca yavru doğurmasını engellemek için uğraşan kafalara sonra yazacağım şeyler var. Evindeki o güzelim kedini zencefili pardon TARÇIN'ı doğurduğu için annesinin patilerinden öpüyorum.Analar bak ne aslanlar doğuruyormuş.Amaç hep aynı sokaktaki kediler ve aç kalan eziyet gören kediler ve sahiplenenlerin şerefsizliği üzerinden gidip evdeki kediyi ne yapıp yapıp kısırlaştırmaya ikna etmek.nayır nolamaz.Geç bunları anam babam geç bunları.Bak HÜLYA'nın vediği örneğe AMERİKA'nın güneyinden örnek vermiş.Güzel bir örnek bizde onlar gibi olalım demiyorsun habire kısırlaştır kısırlaştır hep aynı şarkıBiz de hemen tabi dedik hemen.Didişmeye devam ederiz.Şimdi pış pış yapacağım hadi hoş kal.
amacım burada kimseyle ağız dalaşına girmek ve bir tartışma ortamı yatarmak değil. bu yüzden size son kez cevap vereceğim.neden sinirlendiniz anlamadım ama orada görünen kedinin ameliyat fotoğrafları reklam amaçlı değil dikkat ederseniz veteriner ismi de zikredilmiyor amaç o kedinin bakım masrafları için bağış toplamak ve yardım edenlere inandırıcılıklarını sağlamak. o kedi doğada özgürce çiftleşen bir annenin yavrusu insanlardan gördüğü eziyet yüzünden çenesi çıkan tüm dişleri çekilmek zorunda olan bir yavru. ikinci kedi dışarıda gözü dışarı fırlamış,açlıktan perişan halde bulunan bir kedi diğer köpek ise daha önce ne yaşadığı bilinmeyen ürkek mazlum bir hayvan ve kötü barınak şartlarından,kafes arkadaşları tarafından parçalanmadan önce kurtarılmak istenen bir can. arabeske bağlayan,damardan girmeye çalışan biri var ama o ben değilim. hindistandan bahseden,dünyadaki açlıktan dem vuran,silah satışı konusunu açan tamamen farklı bir konuda bunları öne süren sizsiniz. bunların sizin evinizdeki kedi ile ilgisine gelince siz cins kedinizi cins erkek kediyle çiftleştirip yakınlarınıza,daha doğmamış cins yavrular için sıraya girenlere dağıttığınız müddetçe bu yuva arayan talihsiz canların şanslarını her seferinde bir eksiltiyorsunuz da ondan. burada size kedinizi kısırlaştırın diye dayatan yok,nasıl ki siz alayla savunduğunuz fikirlerin doğruluğunu ispatlamaya çalışıyorsanız,aynı şeyi kendi doğruları için saygı çerçevesinde yapmaya çalışan insanlar var. sizde hoş kalın. kedinizle birlikte uzun,sağlıklı ömürler dilerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 11:01   #127

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Hala alay ediyorsun diyorsun sevculu TARÇIN bak ben senin kedini çoksevdim ALLAH onun annesiniden razı olsun.Öyle güzel bir kedi doğurduğu için.Bana alay ediyorsun diyeceğine kendi yazılarınızı okuyun "işte bu gibi insanlar yüzünden kediler şöyle acı çekiyor yok çiftleştirmeyi savunan insanlar yüzünden sokak kedileri şöyle oluyor aç kalıyor falan gibi şeyler derken esas komikliği siz yapıyorsunuz.ALLAH kedilere işkence edenlerin ameliyat edeyim diye kedilerin hayatını kaydıran veterinerlerin de cezasını versin diyorum Sinirlendiğimi nerden çıkardın.Sana öyle mi geldi.Ben reklam derken senin yolladığın veterinerin yazısınından bahsettim.Bizim kliniğimizde daha iyi operasyon yapılıyor diye not yazmayı da ihmal etmemiş veteriner amcamız da ondan bahsettim.Demek veterinerler de kedilerin anasını ağlatıyormuş.Ne dersin haklımıyımHadi o veterinerleri de eleştirsene. Çevremizde veteriner değiştiren çok kedi sahipleri var meslektaşına demediğini bırakmayan veterinerler var bizim mahallede.Mahsuni ne demişti. DOKTOR HASTA BEN HASTA BENDEN İYİMİDİR Kİ ALLAH rahmet etsin ."Yavrulara sahip bulurum diyen insanlar var ya" gibi cümle kuran yorumcular olduğu müddetçe ben bu gibi saçmalıklara hep güleceğim ve tepkimi de gösteririm.Gayet doğal..Çok kısa yazı yazdım şimdilik.İyi ki TARÇIN'ın annesi kısır değilmiş.Sonra yazacağım şeyler var tabi bu gün düğünler var oraya gideceğim.orda mutlu evlilikler olacak.ben de onlara göbecikler attıracağım Hadi hoş kal
GÜNEŞİN DOĞUŞUNU DURDURAMAZSINIZ YAĞMURUN YAĞMASINI DURDURAMAZSINIZ YAŞAM ENERJİSİNİ HAFİFLETEMEZSİNİZ FIRTINALARIN ÖNÜNE GEÇEMEZSİNİZ.CÜMLETEN HAYIRLI CUMA'LAR.

Bu konu en son " 17-01-14 " tarihinde saat 11:26 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 14:18   #128

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Günlerdir 2-3 saatlik uykuylayım. Yoğunluktan tamamını takip edemiyorum. Kendini bilmez vahşi insanların hayvanlara eziyet etmesiyle benim evimdeki kedimi veya parktaki Duman'ı kestirip kısırlaştırmak arasındaki bağlantıyı kısaca açıklar mısınız? Ne ilgisi var?
Hadi heyecan olmasın da iç güdü olsun, dürtü olsun.. Yuvalı veya yuvasız bu hayvanların üreme kabiliyetini yok etmek için bazı organlarını kestirip çıkarmanın mantığı nedir? Bu enerjiyi, bu performansı kısırlaştırma kampanyası yerine "kötü" insanlara yaptırım uygulama, toplumu bilinçlendirme, belediyeleri sıkıştırma, üremeyi daha makul doğasına zarar vermeden kontrol altına alma ... gibi şeylere niçin harcanmıyor? ( Gerçi bunlar yapılsa kontrol altına almak dahi gerekmez)
Kısırlaştırma için harcanan emek/para/zaman bu bahsettiklerime harcansaydı sorun kalmazdı.
Kedilerini kısırlaştıran evlat sahibi anne-babaların kaç tanesi yurtlardan evlat ediniyor?
Yurtlarda bir sürü ailesiz çocuklar var, evlat edinsinler öksüz yetim çocukları. Niçin evleniyoruz? Bir sürü boşanan var. Çok riskli bişey evlenmek. Eş ölürse çocuklar tinerci olur, kötü yola düşer. Bu riski almamak gerekir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 14:29   #129

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Mevzuyu kısırlaştırmadan alıp hayvanlara acı çektiren insanlara getirmenin akıllıca bir yol olmadığını belirteyim. Hayvanlara eziyet edenler var evet. O halde tüm tepkimiz bu işkenceci insanlara yöneltip bunun için bir çözüm bulunmasını sağlamak olmalı.
Bakın,kısırlaştırma ile ilgili tavsiye muhabbetleri oldukça yaygındır. Kısırlaştırma konu başlıkları ve veteriner tavsiyeleri epey revançtadır. Ancak ben şu ortamda işkenceci insanlar için şu mercilere gidilip şu müracaatlar yapılıp şöyle kamuoyu oluşturulsun vb hiç bu tarz bir sohbet görmedim. Değiştirmek için çaba harcamadığımız ya da harcayıp başaramadığımız şeylerin faturasını masum hayvanlara kesmek neden?
Biz insanları eğittikçe, eğitilemeyenlere de haddini bildirip cezalandırdıkça (yasal düzenlemeler için uğraşalım?) her şey daha iyi olur.

Son olarak yineliyorum. Kısırlaştırma kampanyaları ve tavsiyelerinin yerine buna ayıracağımız maddi manevi her emek
1- insanları bilinçlendirmeye/gerekeni cezalandırmaya ayrılırsa
2- Mevcut kısırlaştırma yöntemleri dışında hayvanın doğasını değiştirip ondan bir şey EKSİLTMEDEN tıbbî yöntemler bulunmasına ayrılırsa
Sorun çözülür.

Kedisini kısırlaştıran herkes meclis'e, belediyelere,başbakana,cumhurbaşkanına,konuyla ilgili (Sahipsiz hayvanlar için ve onlara zarar veren aşağılık insanlar için) bakanlara,vekillere... baskı oluşturup dilekçe yazıp fax çekip toplumda birşeyleri değiştirmeye çalıştıysa eyvallah. Bu topyekün birlikte hareket etmekle olur. Biz mücadelemizi kötülere karşı yapmalıyız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 15:33   #130

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Bak işte ŞEKER ne güzel anlattı eşeği dövemeyen semerini döver dakka da bir sokakta kediler işkence görüyor sen git evdeki kedini kısır et sokaktaki kedileri araba eziyor sen git evdeki hayvanını kısır et barınaktaki hayvanlar çoğalıyor sen git evindeki kedini hadım et. hadım hadım et nereye kadar bütün kedileri hadım edelim sen beslemek için kedi nereden bulacaksın yağmur duasına çıkar gibi ALLAH'ım bana gökten kedi yağdırmı diyeceksin? Hem saçma hem de sapan konuşuyorsunuz yani saçma sapan konuşuyorsunuz.ben burdatek bşınayım diye yazıyorum beni linç ettiniz teker teker gelin BEN DELİ KADİR ÜLEYN.Hadi daha sonra ilginç şeyler yazacağım biraz kafanızı dinlendireyim.Hoş kalın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 15:42   #131

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Önce seni görmezden gelirler sonra sana gülerler sonra senle dövüşürler sonra sen kazanırsın MAHATMA GANDHİ.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 15:48   #132

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Haksızlığa sapıp bütün insanlar seni takip edeceğine adaletli hareket edip tek başına kal daha iyi MAHATMA GANDHİ
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 15:52   #133

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Tanrı dualarımızı bize göre değil kendi yöntemine göre yanıtlar GANDHİ.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 16:40   #134

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Şeker- tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Günlerdir 2-3 saatlik uykuylayım. Yoğunluktan tamamını takip edemiyorum. Kendini bilmez vahşi insanların hayvanlara eziyet etmesiyle benim evimdeki kedimi veya parktaki Duman'ı kestirip kısırlaştırmak arasındaki bağlantıyı kısaca açıklar mısınız? Ne ilgisi var?
Hadi heyecan olmasın da iç güdü olsun, dürtü olsun.. Yuvalı veya yuvasız bu hayvanların üreme kabiliyetini yok etmek için bazı organlarını kestirip çıkarmanın mantığı nedir? Bu enerjiyi, bu performansı kısırlaştırma kampanyası yerine "kötü" insanlara yaptırım uygulama, toplumu bilinçlendirme, belediyeleri sıkıştırma, üremeyi daha makul doğasına zarar vermeden kontrol altına alma ... gibi şeylere niçin harcanmıyor? ( Gerçi bunlar yapılsa kontrol altına almak dahi gerekmez)
Kısırlaştırma için harcanan emek/para/zaman bu bahsettiklerime harcansaydı sorun kalmazdı.
Kedilerini kısırlaştıran evlat sahibi anne-babaların kaç tanesi yurtlardan evlat ediniyor?
Yurtlarda bir sürü ailesiz çocuklar var, evlat edinsinler öksüz yetim çocukları. Niçin evleniyoruz? Bir sürü boşanan var. Çok riskli bişey evlenmek. Eş ölürse çocuklar tinerci olur, kötü yola düşer. Bu riski almamak gerekir.
Sevgili seker tam takip edemiyorum diyorsun ya! iste ozaman bazi yazilari okumadigini ve o yüzden bunlari yazdigini düsündügüm icin ve tabi sen iyi tanidigim deger verdigim bir arkadasim oldugun icin sana yaziyorum.
Cünkü artik "herkes istedigini yapsin" modundayim.

Senin kedinle yada dumanla nasil bir ilgisi olduguna gelince, kedi sayisi arttikca bu gibi olaylar daha SIK meydana geliyor.

Bak burda acik net anlatilmis, hangi birine sahip cikip ilgi göstereceksin.

Benim kisirlastirin dememdeki amac budur, sonrasini düsünün LÜTFEN, dogacak yavrularin sonrasini düsünün.
Keske bir hap olsaydi disi kedilerimize verseydik, istedikleri gibi ciftlesslerdi ve hamile kalmasalardi.
Günahsiz yavrular bu acimasiz dünyaya dogmasaydi.

Ne güzel demissin yurtta bir sürü ailesiz cocuklar var, iste zamaninda her dokuzayda bir cocuk yapma aklina sahip olmasaydi o insanlar, o yurtlardada okadar masum cocuk olmazdi.

Neden korunuyoruz? Ben avrupa gibi yasam standarti yüksek bir ülkede neden 5-10 cocuk yapmiyorum?
Neden her cocuga para verdikleri halde, hamile kaldigin icin ekstra para, dogum yapinca aci cekdigin icin ektra para, bebegin esyalari icin ekstra para veren bir ülkede oldugum halde neden 2 cocukdan baska cocuk yapmayi istemiyorum?
Iste hepsi ileriyi düsündügüm icin, kendim icin düsünürken kedimi neden düsünmeyeyim.
Neden o yurtlarda benim cocuklarim olsun, neden sokaklarda benim mavisimin yavrulari ac susuz dolassin.

Bu benim sahsi fikrim, ben kisirlastirmadan yanayim, bu vicdandan yoksun insanlarin eline yavrularimi veremem, sonu ayni o videodaki gibi olabilir, ben buna izin vermiyorum.

Ve sunuda acik net söyleyeyim, kimseyede hemen kosun kisirlastirin diyede yalvarmiyorum, ben (öncedende dedigim gibi) dogacak yavrular icin onlarin günahina girmeden iyi düsünün diyorum, gerisi size kalmis.
Ne size dogru geliyorsa onu yapin seker, benim diyecegim son söz budur.

Seni severim o yüzden yine yazdim ama ayni cümleleri kuruyorum oda beni artik rahatsiz ediyor.
Gönlün ne istiyorsa canim arkadasim onu yap. Bu sana olan düsüncelerimi degistirmez
Sen kendini benim gözümde ve yüregimde kanitlamis birisin, senin yazdiklarina darilmam alinmam.
Bu konuyu burda kapatiyorum (kendi adima) sekerimi yerime öp lütfen, o benim tatli gelinim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-14, 17:57   #135

Pıtırsonic Çevrimdışı

Şeker, keşke bahsettiğin şeyler gerçekleşse. emin ol bu konularda gerekli yerlere baskı yapılıyor, dilekçeler yazılıyor, imza kampanyaları düzenleniyor. takip etmeni öneririm. ancak bunlar devletin gözünde bütçe ayıracak kadar değerli görünmüyor, bu yüzden de çok daha az bütçe gerektiren kısırlaştırmaya yönleniliyor. kısırlaştırmanın bir diğer sebebi de kontrolsüz nüfus artışını dizginlemek. tüm kediler/köpekler kısırlaştırılmadığı gibi, bir kısmı kısırlaştırılarak bu üreme azaltılmaya çalışılıyor. Elif'in verdiği örnek çok doğru, ben de hep bunu savunuyorum. madem doğadan ve doğmamış bebeklerin katilliğinden bahsediliyor, insanlar da o zaman korunmasın ve bakabilip bakamayacağını hesap etmeden üresin. önceki mesajımda da yazdım ama dikkate alınmamış ya da alınmak istenmemiş, bilemiyorum. çiftleşme dürtülerini yok etmeden de sadece çoğalmalarının önüne geçebilirsiniz. hayır yani, bakamayacağınız kedilerin dünyaya gelmesine neden olup takibini yapmanızın mümkün olmadığı sayıda üretip etrafa dağıtmak neden? sokaktaki yuva bulacak kedilerin şansını düşürüp yeni yavrular dünyaya getirmek neden? keşke doğada yaşasalar, avlansalar, üreseler, doğal yollardan yaşayıp ölseler. keşke bizim kurduğumuz şehirlerde olmasalar, insan eliyle ya da dolaylı olarak zarar görmeseler. o durumda yaşayıp biri kalkıp "kısırlaştıralım" dese, aklı mantığı olan herkes karşısında durur ama bu koşullarda ne yazık ki karşısında durmak mantıklı yol olmuyor. korgestra, saldırgan ve saygıdan yoksun üslubunuzla sizi muhatap alacak kişilerin olacağını sanmıyorum. ben de aynı şekilde muhatap almıyorum. fikrinizi saygı çerçevesinde, anlaşılır dille yazarsanız belki insanlar sizi ciddiye alır.

Bu konu en son " 17-01-14 " tarihinde saat 17:59 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları