Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 14-01-14, 21:23   #91

korgestra üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: çok kötü birşey oldu yardım edin arkadaşlar :(

ŞEKER bu hormonlarla oynamak gibi şeyleri insanlarda da deniyorlar.Mesela erkeklerde prostat kanserinin önüne geçmek için ostrojen hormonu verip testesteronu baskılamaya çalışıyorlar.Ve erkekler de acaip acaip haller başlıyor ne demek istediğimi anlıyorsun herhalde.Kadınlar da meme kanserini baskılamak içinse değişik hormonal ilaçlar veriyorlar Kadınlarda da acaip acaip haller başlıyor.Bunları basından çevremizden doktorlardan gözlüyoruz.Bu gibi haller hayvanlarda olsa bile evde zaten yalnız yaşayıp ya da hadım olmuş eşiyle yaşayıp duruyor.Benim çok yakınımdan gözlediğim bir şey var.Kadın, erkek kedisini hadım etti.Dişiye yaklaşmıyor bazen ona benzer hareketler yaptığı zamanda dişi onu dövüyor dayak atıyor.Hayvanlarda hormon kokusu kalmıyor.Erkek ve dişideki hormonal kokuyu yayan bir sistem var.O bitince bir kedi diğeri için fotoğraf gibi bir şey oluyor.Senin dediğin gibi dilleri yok ki hadım edildikten sonra sana arzu hallerini anlatsınlar.Sen heee diyosun.Hadım ettim şimdi şöyle oldu böyle oldu mutluydu mutsuzdu falan filan fıstık.Bu sayfa da hadım edildikten sonra hayvanım mutsuz diyen de var mutlu diyen de.herkes kafasına göre takılyor. Ben de cahil aklımla bunları yazdım işteSen yine de bir baytara pardon veterinere tıbbi konuları danış.Yazıyla değil veterinerin gözlerinin içine bakarak bire bir konuş.Samimiyetini anla.onların çoğu hayvan sever oldukları için doğruyu söylüyor ama farklı olanları da yok değil.Nasıl doktorların bazıları cebini düşünüyorsa onlar da öyle olabiliyorlar.BÜYÜK İSKENDER ne demiş: BİR ÇOK DOKTORUN GAYRETİYLE ÖLÜYORUM.Hadi eyvallah.HADIM EDİLMİŞ HAYVANINIZ BELKİ KIZGINLIK DÖNEMİ YAŞAMAYABİLR AMA HADIM ETTİNİZ DİYE SİZE İÇİN İÇİN KIZABİLİR.

Bu konu en son " 14-01-14 " tarihinde saat 21:48 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 02:56   #92

tarçın_35 üyesinin avatarı

İzmir
tarçın_35 Çevrimdışı

konu tam duruldu derken,yine alevlenmiş anlaşılan sevgili şeker bu konuda insanın kendi kendine düşünüp yine kendisi ve kedisi için en doğru kararı vereceğini düşünüyorum. kısırlaştırma yanlısı insan ne kadar çoksa karşıtı da o kadar çok hayvanseverler arasında. eğer Allahın yarattığı doğasına,hormonlarına müdahale edeyim diye düşünebilirsin yalnız köpeklerin ve kedilerin doğasına çoktan müdahale edildi insanlar tarafından. doğada yaşayan vahşi kediler şuan bizim kedilerimizin çoğunun tüketmek zorunda kaldığı tahılları,bilimum katkı maddelerini tüketmezler,kuru mamaya talim etmez acıktıklarında avlanır,uyuması gereken saate uyur,doğanın gerektirdiği gibi yaşarlar. öyle bir denge vardır ki doğada,sürüdeki hasta,yaşlı,sürüye faydası olmayan av hayvanı öldürülür,vahşi kedilerin beslendiği av hayvanları,hastalanarak ölen otçul hayvanlar bu gibi etmenler sayesinde doğa dengeyi korur ki aşırı üreme sayesinde otçul hayvan-otlak dengesi bozulmasın. yine vahşi kedilerin yavruları belirli nedenlerde diğer kediler tarafından öldürülür veya hasta güçsüz olan anne tarafından terkedilir ki etçil ve otçul hayvan dengesi sağlansın. doğa orada işini görür hastalıktan ölen bir canlı bile ziyan olmaz,başka bir amaca hizmet eder. evimizde beslediğimiz,evcilleştirdiğimizi sandığımız hayvanın üzerinde doğanın ne kadar etkisi kaldı bir düşünün isterseniz. daha önce açtığın bir konuda kedin şekeri sahipleniş hikayeni okumuş,onu kurtarmak için gösterdiğin çabaya gayretlerine hayran olmuştum. şeker çok şanslı bir kedi sizin gibi gerçekten insanlık vasıflarını kaybetmemiş,vicdanlı birine denk geldiği için hayatı kurtulmuştu. ya karşısına siz çıkmasaydınız? kırık kalçasıyla,acı içinde,adım atamadan,yiyecek ve su arayamadığı için ne kadar dayanabilirdi? Allahın verdiği organa ve hormonlara müdahale etmediniz ve şekerin durmadan artan kızgınlık periyotlarına dayanamayarak çiftleştirdiniz basit bir hesapla senede 8 yavrudan 10 senede 80 yavrunun vebalini alabilir misiniz? şekerin yavrularından tek bir tanesinin sokaklarda o duruma düşmeyeceğini kendinize garanti edebilir misiniz? yavrusununda şeker kadar şanslı olup sizin gibi harika bir sahibe rastlaması ihtimali sizce ne kadar? öyle kötü bir durumdan haberdar olduğunuzda Allahın takdiri,doğanın kanunu deyip başınızı yastığınıza rahat koyabilir misiz? bu durumun bir yerde sizin sorumluluğunuz olduğunu bile bile. bu yüzden herkesin veterinerlerle görüşerek,kendi iç sesini dinleyerek vereceği çok ama çok zor bir karar. ileride bu ayrıma geldiğinizde sizin için kolay olmasını diliyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 05:18   #93

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Değerli Elif,
Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aslinda konudan cok yoruldum ama sen yazdinmi yorgunlukdan ölsemde cevap veririm canim arkadasim
Çok teşekkür ederim. Aynı ehemmiyeti ben gösteremedim,derhal cevap yazamadım kusura bakma,yoldaydım.
Kısırlaştırma gereğini hem kedinin çiftleşmediği takdirde acı çektiğini düşündüğün için hem de olası sokağa düşecek yavrular için düşünüyorsun. Bir çok hayvan sahibi de böyle düşünüyor. Bu düşüncedeki niyet çok güzel. Ancak hani şu "kısırlaştırdım daha uslu oldu, artık rahatsız edici şekilde miyavlamıyor,koku bırakmıyor,oh be! düz duvara tırmanmıyor .." tarzı şikayetler var ya, işte bu düpedüz itiraftır. Yani bu cümleyi kuran insan,kendi rahatı için kısırlaştırmıştır. Üniversite öğrencilerinin "Aman finaller başlamadan kısırlaştırayım ki rahat bir sınav dönemi geçireyim, kısırlaştırma için veteriner randevumu şu tarihe aldım ki rahat çalışayım.." gibi cümlelere artık çok fazla rastlanır oldu. Bunun adı bencilliktir.

Değerli Korgestra,ben de seni bana yakın düşündüğün için kutluyorum "yakın"diyorum çünkü henüz iç dünyamda bu konuyu netleştirebilmiş değilim. Kafama takılan bir şey var. O da tarçın_35'in dediği gibi olursa. Yani kısırlaşmamış ve düzenli çiftleşen bir kedi 10 yıl boyunca acaba 80 yavru mu yapar? Yani bu kadar sık hamile kalıp yavrulayabilir mi? Hani toplamda 4-5 yavru olsa güvenilir ailelere evlat edindirilir ve takibi de yapılır. Gerektiğinde müdahale edilir. Kısırlaşmamış bir ev kedisi hayat boyu bu kadar yavrulama kabiliyetindeyse durum yavruların takibi açısından vahim.
Evet,tabiki önceki yazdıklarınızı okudum ve fikren "yakın" bulduğum için konuya dahil olmak istedim.
Ben kedimin ilk kez tırnağını keserken bile 40 kere düşündüm,sonra kestim. Kaldı ki geri dönüşü olmayan bir kısırlaştırma eylemi! Üstelik "ben onun için ondan daha iyisini düşünüp planlarım"diyerek onun bir organını sadece kendi irademle almak... Bu ev kedisi için de sokak kedisi için de aynı. Keşke insanlardaki gibi daha makul doğum kontrol şeysi icat edilse hayvanlara da. Geri dönüşü olan, ondan birşey eksiltmeyen,zararı olmayan bir yöntem icat edilse çok iyi olacak. Böyle birşey icat edilse bile hayvana danışmadan yapacağımız için orda da kesinlik yok ama en azından geri dönüşü olur.
Veterinerlere sor demişsiniz de, Türkiye'de veterinerler genellikle kısırlaştırmadan yana. Benim Şeker'imi kalça ameliyatı yaptırdığım hekimin de simsiyah bir kedisi vardı,bir kez doğum yaptırmış ve kısırlaştırmış.

Bu sitede "eş arayanlar" bölümüne zaten gıcığım var. Hele ki ilanda ırk/cins belirtilmiyor mu? Bu hiç de iyi niyetli değil. Eğer maksat kedinin sadece çiftleşmesiyse neden ırkta ısrar ediliyor ki,iyi niyet göremiyorum.
Zaten bu bölümü kapatın diye başlık açacaktım.
Arkadaşlar, yarın başlığı açıyorum, beni arkadan kollayın )

Değerli , tarçın_35; size de katılıyorum. Haklısınız. Doğa ne yapıp edip Allah'ın izniyle kendi dengesini korumaya çalışıyor. İşte biz ne kadar az müdahale edersek o kadar iyi oluyor. Salata yaparken bile doktorlar, "mümkün olduğunca bıçakla kesmeyin,elinizle doğrayın" diyor. Yiyeceğimiz gıdalar işlem gördükçe, oynandıkça,bişeyler katıldıkça veya eksilttikçe zarar görüyor. Tuz ve şeker ne kadar rafine edilirse o kadar zararlı oluyor biliyorsunuz. Şeker dedim de
tarçın_35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
şekeri sahipleniş hikayeni okumuş,onu kurtarmak için gösterdiğin çabaya gayretlerine hayran olmuştum. şeker çok şanslı bir kedi sizin gibi gerçekten insanlık vasıflarını kaybetmemiş,vicdanlı birine denk geldiği için hayatı kurtulmuştu. ya karşısına siz çıkmasaydınız? kırık kalçasıyla,acı içinde,adım atamadan,yiyecek ve su arayamadığı için ne kadar dayanabilirdi?
Burda da çok haklısınız. Ancak
Benim cici Şeker'imin annesi babası kısırlaştırılsaydı ben bu yaz memlekette Şeker'imle karşılaşamayacaktım. Onu bir duvar dibinde görüp bağrıma basamayacaktım. Yıllardır umursamadığım sokak hayvanlarına şimdi Şeker'in hürmetine sahip çıkmaya çalışıyorum. Onun sayesinde buraya üye oldum ve ne güzel sizinle tanıştık Onun sayesinde bir çok kötü huyumdan, saatlerce internet başında vakit kaybetmekten vs kurtuldum.
İYİ Kİ ŞEKER'İMİN ANNE VE BABASI KISIR DEĞİLDİ.
Kuzumu ameliyat masasına yatırıp rahminin ve yumurtalıklarının alınmasını bir an hayal edemiyorum. Belki de bu hassasiyetim Şeker'i acı çekerken çok gördüğümdendir. Çok hayatî tehlikeler atlattı, Allah bana bağışladı onu. Şu an yatağımda huzurla uyuyor sebeb-i mutluluğum. Gözümün nuru. Canımın içi o.
Birşey itiraf edeyim, Şeker o kızgınlık dönemlerini yaşadığında ne yapacağımı bilemiyorum. Sık olursa belki evlendiririm
Yavruları sahiplendirme konusu da aslında bir çeşit kısmet işi, sanki evlilik gibi. Hani çocuklarını en iyisi iyi olacak diye evlendirirsin de başka aileye gider ya. Öyle bir şey sanırım. Ama dediğim gibi sayısı 4-5'i geçince yuvalandırmak zor olabilir.

Ben 2 gün önce sokakta donmak üzere olan bir çift kardeş yavru sokak kedisini sahiplendirdim. Güvenilir bulduğum bir aileye verdim. Çok ama çok sevdiler,adeta aşık oldular kedilere. Her durumda bana geri getirebileceklerini,eve alıştıktan sonra asla sokağa bırakmamalarını tembihledim. Haftalardır bir gecekondu bahçesinde beslediğim Bu 2 tanecik kediyi sahiplendirmek 3-4 günümü aldı,kolay oldu. Kedi sayısı 80 olsaydı ve bir çoğu yavruluktan çıksaydı geniş bir zaman diliminde dahi olsa hepsini birden sahiplendirmek ve takip etmek imkansız olacaktı biliyorum.

Allah en iyisini bilir...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 08:53   #94

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Evet ya herkes istedigini en uygun bulduğunu yapsın işte bu kadar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 10:10   #95

tarçın_35 üyesinin avatarı

İzmir
tarçın_35 Çevrimdışı

sevgili şeker kısırlaştırm konusu gerçekten herkesin kendi bakış açısına göre değişiklik gösteriyor,bu konuda tek doğru yok. benim 80 yavrudan kastım tamamen farazi bir tahmindi. evde 1 dişi ve erkek kedi bulunduğunda ve doğaları gereği müdahale edilmeden çiftleşmelerine izin verilirse bu çiftleşmelerden 2si gebelikle sonuçlanırsa 4'er yavrudan senede 8 yavru. ev kedilerinin miniumum 10 sene yaşadığını varsayarak öyle bir tahmin yürüttüm öyle bir durumda ne olacağını Allah bilir tabii. ben tarçını kısırlaştırdım evet ama bunun hiçbir döneminde asla kendimi düşünmedim. siyam kedileri erken kızgınlığa giriyorlar. tarçın ilk kızgınlığını yaklaşık 4 aylık hafif olarak geçirdi,yaklaşık 1 senedir sürekli kısalan periyotlarla ve gittikçe şiddetlenerek devam etti bu dönem. mesela tarçının miyavlaması benim için hiç sorun değil aksine ben çok seviyorum evin içinde onun miyavlayarak gezinmesini (hem siyamlar miyavlamıyor bildiğiniz böğürüyor gibi bir ses çıkıyor ve çok tatlı oluyor) ama kedinizdeki gerginliği çok bariz şekilde hissediyorsunuz,işaretleme sıklaşınca da inanın 5 ay kadar bu şekilde sabrettim gereken gelişimini tamamlasın diye,evde sürekli bezle,viledayla dolandım koku dedektörü oldum resmen :P ben bu işlemi tamamen tarçın için yaptım. çünkü bütün gün pencere önünde oturup her gördüğü kediye acıklı acıklı miyavlaması,peşlerinden gitmeye çalışması,iştahının kapanma derecesine gelmesi,doğru dürüst uyumaması,oyunlarını keyifli geçirdiği zamanları bırakıp evin içinde sadece işaretleme için gezinmesi inanın bana çok dokundu. çünkü hormonların yarattığı baskıyı gözünüzle görebilirsiniz resmen. ben yavru istemiyorum. eve 2. bir dişi kedi düşünmüyorum,tarçını sokağa salıp hem onu tehlikeye atamam,hemde sokak kedilerinin vebalini alamam. bizim için neredeyse zorunlu bir durum haline geldi,yaptırdık. şartlar,kedinin gelişim hızı,bu dönemi ne kadar tolere edebildiği önemli unsurlar. herkes kendi kararını kendisi verecek nihayetinde,ve eminim herkes kedisi için en iyi olduğunu düşündüğü şeyi yapacaktır,sevgiler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 13:38   #96

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Sevgili ŞEKER'in tereddütleri yerinde ve verdiği kararlar da yerinde .Eğer annesi babası kısır olsaydı şimdi ben ŞEKER'i sevemeyecektim. Tam yerinde bir cümle.Eğer o hayvanın sorumluluğunu üstlenmeyecekse bir insan almasın eve.Ben alayım kısırlaşatırırm sanki üzerine uygun bedende elbise diktiriyor gibilerinden.ALLAH sen onu eve al kısırlaştır diye yaratmıyor.Niyetin buysa hayvan. besleme.Azizi Nesin'in hikayesi gibi bir köyde fareler çokmuş köye kedi getirimişler bu sefer fareler çoğalmış kediler çoğalmış kedilerin kökünü kazımak için köpekler getirmişler kediler bitmiş köpeklerle baş edememişler hikayenin sonunu merak edenler onu okusunlar.Yani insanoğlu doğayla hayvanlarla istediği gibi oynuyor.Sen baştan biliyorsun bu hayvanın çiftleşeceğini ya hiç alma ya da alıp onun yaratılışınla oynama.O senin oyuncağın değil etiyle kanıyla bir mükemmel bir canlı.Sen evde rahat edeceksin aman oraya buraya işaret bırakmasın koku olmasın falan filan gibi endişelerin olacaksa oturup bir düşüneceksin kardeş hayvan sahiplenmeden önce soruşturup araştırıp ondan sonra sahipleneceksin.Piyasada nefes alması taklit edilen oyuncak kedi köpekler var.Uzaktan bakınca nefes alıyor gibi aslına sadık yapmışlar adamlar.Veteriner konusuna gelince realite şöyle bir olay var.her baytar pardon veto kendi perspektifinden bakıyor olaya.Örneğin bizim yakınımızın kedisinin GÖZÜNDE leke vardı.Bir ilaç verdi.Sonra avclıar'da fakülteye götürdük "sizin veto yanlış ilaç vermiş ne yapmış yav" dedi ameliyat şart dedi.Ondan sonra başka vetoya gittik o da "sakın ameliyat ettirmeyin kör olur" dedi.Gel şimdi burdan yak.Bir de çay yap.Leng kobaymı bu GÖZÜNÜ sevdiğimin heyvanı?Çok çetrefilli bir konu da siz hayvanınızı kısır yapın yok bulgur salatası yapın demek dile kolay ateş düştüğü yeri yakar.Bak sen ne dedin yazında hayvanın dili yok ki konuşsun diye. Çok yerinde bir söz.NEFESİNE GÜVENEN BORAZANCI BAŞI.Bir araba alırken nasıl iyi düşünüp araştırıp öyle karar veriyorsun yok ben onun lastiğini çıkartayım daha şık dıurur diyormusun hayır.Hayvan sahiplenirken de öyle yapacaksın.İYİ YA DA KÖTÜ BİR ŞEY YOKTUR SADECE DÜŞÜNCELERİNİZ ONU ÖYLE GÖSTERİR (SHAKESPEARE)Biz Trakyalıyız bizim köyde kimse böyle hayvanını kısır yapayım diye düşünmüyor eko denge zaten bunu programlamış.Hayvanları eve almaya başladımı insanoğlu işte o zaman insanın sorunları başlıyor.Hayvanın sorunları değil.İnsan hayvanını kendine göre ayarlamaya çalışıyor.Ismarlama elbise gibi.Yazık.Sokaklarda kedinin kuyruğuna teneke bağlayıp kovalayan çocuklar görülüyor diye bütün sokak kedileri kısırmı yapılıyor.Hayır.kedilerin yavrulama sırasında yavruların hepsi yaşıyormu? Bazısı doğumda ölüyor bazısı ölü doğuyor sen mudahale edebiliyormusun.Neyi durudurmaya çalışıyorsun? Hadi ölü doğan kedileri geri getir çok merhametlisin ya..Hayır yapamazsın.Senin elinde olan şeylerle YARATICI'nın elinde olan şeyler ayrı şeyler.Terkedilen ,sokaklarda yaşayan insanlarla ilgilenmeyen hükümetler var diye savaşlarda binlerce insanlar katledilirken batı dünyası ses çıkarmıyor diye insan neslini hadımmı edeceksin.Kafamı bu? Batı da yaşlı nüfusu artıp genç nüfus azalmış durumda niye? Onun yerine hayvan sevgisini koyuyor çoğu.Evde yalnız kalmayayım bir nefes olsun diye hayvan sahipleniyor. bazıları.Bu da bir relite.Çocuk sahibi olup aynı zamanda hayvan sahibi olanlar müstesna.Onları ayrı tutuyoruz.Benim kedimden edindiğim yavrular hiç bir zaman sokaklara atılmadı ve de sahipsiz kalmadı.Sahiplendiremeyenlerde bir sorun varsa çözmesi gerekiyor ivedilikle.Niye yapamıyorlar düşünsünler bence.Yalnız bir şey dikkatimi çekti ŞEKER'in düşünce sistemi değişik çok ince noktalara ateş ediyorŞakayla karışık Sadri Alışık yapabiliyorSeni gidi ŞEKER seniiii:BEN onu bilir onu söylerim kardeş tekrar tekrar EVİNDEKİ HAYVAN SEVDİĞİN HAYVAN ANNESİ VE BABASI KIISIR OLMAYAN BİR HEYVANIN YAVRUSUDUR.Sende başkasını hayvan sahiplendiriyorsan ve ona hayvan sevgisini tattıryorsan o da hayvanını kısır yapmadığın içindir.Sen yanmasan ben yanmasam nasıl çıkarız aydınlığa değilmi kardeşler? Bir dahaki didişmeye kadar hoş kalın bakem.

Bu konu en son " 15-01-14 " tarihinde saat 13:47 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 14:02   #97

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Bu sayfalarda kedilerin PİSİkolojisini çözen epey PİSİkolog arkadaşlar var.Hepsi konunun uzmanı Onlara bir soru.Kedilerin bazen sırtımıza veya göbeğimize çıkıp masaj yapar gibi hareketleri oluyor onun sebebini bilen varmı?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 14:15   #98

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

evet annelerinden süt emme hareketi bu her kedide olur bu sayın korgestra.erkek dişi hiç fark etmez.benim erkek kedim gece gelip kıyafetlerin kollarını paçalarını emmeden uyuyamaz.ben evde yoksam zaten beni bekler de o başka
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 14:25   #99

Athenodora üyesinin avatarı

Athenodora Çevrimdışı

Benelif tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Athenodora, arkadasim sendende (kendi adima) cok özürdiliyorum, konu farkli yerlere geldi.
Uzadi biraz kusuruma bakma lütfen.

Esimle bu konuyu konusduk bayagi, oda benim gibi düsünüyor, kesin yaralanmis ve bir tenhaya girmisdir, yarasi agirsa yasamiyordur.
Ama yarasi agir degilse cikar gelir, insallah...
önemli değil konu değişebilir tabi farklı konu hakkında yazabilirsiniz ben kedim kaybolduğu gün bu konuyu açmıştım yazdıklarınızı takip ediyorum fakat acı bir gerçek var ki benim üzüntüm hiç geçmeyecek hiç unutmayacağım kızımı elimden geleni yapsamda hep suçu kendimde aradım kızım geri gelmiyecek artık kaderde bu acıyı çekmekte varmış bir süre kedi bakmamaya karar verdim bakacağım zamanda bir daha asla hiçbir kediyi kaybetmeyeceğim bizim bahçeye gelen kediler var arasıra geliyorlar şimdi onlara mama falan veriyorum inanın o kediler için bile korkuyorum artık gece köpek havlaması duyunca bile korkar oldum bari onlar yaşasın hiç bir kedi köpek tarafından parçalanıp ölmeyi hak etmiyor kediler kendi dünyalarında yaşayan zararsız masum hayvanlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 15:28   #100

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Teşşekürler Çakıl sağolasan varolasan nurolasan.He bu arada Kedim MİRA'yı yarattığı için önce yüce ALLAH'a şükrederkene mutlu bir evlilikle onun dünya'ya gelmesine vesile olan annesi NAZAR'a ve babası UYSAL'a teşekkürlerimi bir borç biliyorum.İYİ Kİ ONLAR KISIR YA DA MISIR DEĞİLMİŞ.Saygılar.

Bu konu en son " 15-01-14 " tarihinde saat 21:26 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 17:18   #101

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Athenodora tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
önemli değil konu değişebilir tabi farklı konu hakkında yazabilirsiniz ben kedim kaybolduğu gün bu konuyu açmıştım yazdıklarınızı takip ediyorum fakat acı bir gerçek var ki benim üzüntüm hiç geçmeyecek hiç unutmayacağım kızımı elimden geleni yapsamda hep suçu kendimde aradım kızım geri gelmiyecek artık kaderde bu acıyı çekmekte varmış bir süre kedi bakmamaya karar verdim bakacağım zamanda bir daha asla hiçbir kediyi kaybetmeyeceğim bizim bahçeye gelen kediler var arasıra geliyorlar şimdi onlara mama falan veriyorum inanın o kediler için bile korkuyorum artık gece köpek havlaması duyunca bile korkar oldum bari onlar yaşasın hiç bir kedi köpek tarafından parçalanıp ölmeyi hak etmiyor kediler kendi dünyalarında yaşayan zararsız masum hayvanlar
Bir cani kaybetmek kolay degil bilirim, cocukken ellerimde ölen kedilerimden biliyorum, asla unutamiyorsun.
Hala cogu kedimin resimlerini saklarim, buzdobimim üstünde zamaninda cekdigim tüm kedilerimin resmi vardir.
Onlari tekrar görebilmeyi umuyorum, rabbim insallah diger tarafda bana bu sansi verir.

Keske ölmemis olsa kedicigin, keske biryerlerden cikip gelse, kimbilir bakarsin olur, birgün karsinda dikilmis bulabilirsin INSALLAH
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 21:21   #102

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Çok Sayın EMEL SAYIN pardon sayın Çakıl38 ivedilikle bu emme sorununa çözüm bulmak yani KEDOLAR için bir EMZİK imaline başlamak lazım.KEDO oyuncakları yapan firmalara bildirip onların bu soruna eğilmelerini sağlayalım.Saygılarımı sundum.

Bu konu en son " 15-01-14 " tarihinde saat 21:37 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 21:35   #103

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Sevcülü KEDOM MİRA'ya MİHAVCOM aracılığıyla bir eş bulduk Site sahiplerine ben ve MİRA çok THANK YOU ederiz HAYALLERİM KEDİM VE BEN çok yakında sinemalarda.

Bu konu en son " 16-01-14 " tarihinde saat 00:06 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-14, 23:27   #104

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

SAYIN VE DE SEVGİLİ ŞEKER senin en takdir ettğim cümlen şu;"Hadi bir rahatsızlık olur hastalığı olur kısır yaparsın ama sırf kendi rahatın için uysal olsun diye bana tırmık mırmık atmasın diye kısırlaştırıyorsan bu bir itiraftır" dedin ya işte orda kopardın bizi.Seni ilgiyle izledik.He he he artık kedimi kısırlaştırdım kuzu gibi oldu uysallaştı sustalı maymun gibi oldu artık böylece sokaklardaki bütün kedileri kurtarmış oldum kedim tam bana göre oldu yaşasın adalet yuppi falan gibi sözlerden bıkmıştık sen olaya bir yorum yaptın ki aneyki aney.Ortalık toz duman oldu.Senden korkulur diyorum başka da bir şey demiyorum. Bir de şu var.Ben yavru alacağım sonra yavruları verdiğim kişiler bu yavruları ne yapacak sokağamı bırakacak hastamı olacaklar öleceklermi dur bi takip edeyim falan bu ne yav "oldu olacak hepsine bir çip yerleştir nereye gidiyorlar hangi saatte ne yapıyorlar uydu aracılığı ile tek tek izle " senin buna ne vaktin yeter ne de ömrün böyle bir dünya varmı yav hayrettin bir şey pardon hayret bişey.FBI da bile böyle bir şey yok.SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ.Eğer haberleşmek istersen yavruyu alanın alırsın telefonunu olur biter dimi kardeş.Saygılarımı sundum.

Bu konu en son " 16-01-14 " tarihinde saat 00:08 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-14, 14:26   #105

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

korgestra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok Sayın EMEL SAYIN pardon sayın Çakıl38 ivedilikle bu emme sorununa çözüm bulmak yani KEDOLAR için bir EMZİK imaline başlamak lazım.KEDO oyuncakları yapan firmalara bildirip onların bu soruna eğilmelerini sağlayalım.Saygılarımı sundum.
BENİM İÇİN SORUN DEĞİL ONU BÖYLE SEVİYORUM BEN.ZATEN ÇAKIL PEK DE EMZİKLİK BİR TİP DEĞİL
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları