Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 14-01-14, 13:06   #76

korgestra üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: çok kötü birşey oldu yardım edin arkadaşlar :(

Sevgili merve bir çok sitede eş arayanlar bölümü var sadece burada yok Dünya var oldukça kediler köpekler doğuracak.Doğurmaya devam edecek çoğalacaklar.Kimse bunu önüne geçemeyecek.Hayat devam edecek.Hayvan beslemek böyle büyük sorumluluk demek.Bütün günahıyla sevabıyla her şey sahiplene aittir.Ben kendi adıma güneşin doğuşunu yağmurun yağmasını hayatın üreme dinamiğine müdahale edemeyeceğimi biliyorum .Hayvanlar için tehlikesiz yaşam istemen gayet güzel duygusal bir insansın.Sokakalrda o kadar kedi var hepsi hadımmı ediliyor hadım edilenlerin çoğu köpek dikkatini çekerse değilmi ?Ben national geograpic seyrettiğimde 10 tane aslanın ceylanı canlı canlı parçalamasını görüyorum.Ve yaratanın o aslanlardan bile hesap soracağını biliyorum.Ne demiş hadis'te boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hesap soracağı gün var demiş.Ama tekrar ediyorum.Hayvan barınaklarına bakıp aç kalan hayvanlara bakıp evdeki hayvanımı hadım E T M E M.Adam arabayı sarhoş kullanıp kaza yaptı diye arabaya binmeyi kendime yasaklamam ve de ayık bir insandan araba kullanıyor diye ceza kesmem.Hayvanlar araba altında kalıyor onlarca insan da trafik kazalarında ölüyor arabalar yasaklanmıyor.Yani kısacası kimse kimsenin günahını Ç E K E ME Z.Tekrar kalın sağlıcakla.

Bu konu en son " 14-01-14 " tarihinde saat 13:30 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 13:14   #77

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Birincisi ne okudugunun farkinda olmayan sensin, ben kedilerin hepsini kisirlastiralim derken manyak degilim dedim, iyi oku önce.
Bende kedilerin gönül rahatligiyla yasasinlar ciftlessinler ölmesinler diye istiyorum ama bu dünyada bu mümkün degil diyorum.

Ikincisi profilme kac kez yazdin ben kac kez sildim bir kere düsün. Farkindami degilsin, yoksa ben silince sen hic yazmamismi oluyorsun.
En az 7-8 mesajini sildim, tamam hepside uzun cümleler kurmadin ama dalga gecdiginin sende farkindasin bende farkindayim cocuk degiliz.

Vicdan konusuna gelince, ben ne dedim (ah birde dogru okuyabilsen) dogan yavrulari sokaklara atacak kadar vicdansiz degilim dedim.
Sence o minik canlari bu sogukda acliga ve tehlikeye atanlar vicdan sahibimi oluyorlar????
Ben o vicdani sorgularim arkadasim, bana göre vicdanin zerresi yok onlarda.
Yok bende sokaklara salarim ama cok vicdan sahibiyim diyorsan, ozaman benim seninle tartisacak bir durumum yok.
Sanada güzel günler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 13:17   #78

tarçın_35 üyesinin avatarı

İzmir
tarçın_35 Çevrimdışı

Bende bu konuda son kez yazıyorum çünkü gereksiz uzadı hemde tamamen farklı bir başlıkta açılmış konuda. asla kedilerin soyu kurusun,ortalıktan yok olsun demiyorum. bu işi hakkıyla yapacak,kedilerin,köpeklerin iyi standartlarda yaşamalarını sağlayacak,onların kuluçka makinesi değil can muamelesi yapacak üretim çiftlikleri yaygınlaşırsa,sahiplenecek kişilere sözleşme imzalattırılıp her cana karne çıkarılıp sokağa atılma durumunda çok ciddi yaptırımlar uygulanırsa hem kayıtsız şartsız üremenin önüne geçilir hemde merdivenaltı diye tabir edilen üretimin önüne geçilir. veya alternatif olarak sadece kar güdüsüyle çalışacak yerler yerine,hayvanını kısırlaştırmayıp çiftleştirme yoluna gidenlere de aynı prosedür uygulansa doğacak yavrular,sahiplendirilen şahıslar kayıt altına alınsa,hayvanlar sert yasalarla korunsa eminim hayvan besleyenlerin de sahiplendirenlerinde içi çok daha rahat olacaktır. ama bunlar sadece ütopya çünkü günümüz sisteminde insana verilen değer hemen hemen hiç yokken hayvanlar için yapılacak olanlara sıra çok geç gelecektir bu yüzden birçok kedi köpek sahibi hayvanlarını kısırlaştırmaya devam edecek ve bunun doğruluğunu savunmaya devam edecektir. herkese iyi günler dilerim

Bu konu en son " 14-01-14 " tarihinde saat 13:20 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 13:29   #79

tarçın_35 üyesinin avatarı

İzmir
tarçın_35 Çevrimdışı

bu arada çok komik birşey farkettim en başta profil bilgilerimizi kaydederken dikkatsizlikten,aceleden veya o zamanki düşüncemden midir nedir hatırlamıyorum eş arama kısmında EVET'i işaretlemişim şimdi farkettim. burada kısırlaştırmayı bu kadar savunurken benim kısır kedimin de eş araması komik olmuş. hemen gerekli düzeltmeyi yaptım :P
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 13:38   #80

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Benelif sen yine de gel topluca kısırlaştıralım fikrine şahsen oy verme.Kedilerinden hiç yavru almadınmı şimdiye kadar doğru söyle Eğer yavru aldıysan yüreğinde bir şeyler var demektir. Az buçuk benim düşüncemdeymişsin bir zamanlar. Bak sokaklarda fazla cins kedi göremezsin çoğu sokak kedisidir ayrıca. 100 tane kedinin 90 ı soke bir iran bir siyam çok azdır onu da hatırlatayım.

Bu konu en son " 14-01-14 " tarihinde saat 13:57 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 13:59   #81

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Kedilerimden hic yavru almadim, mavisim benim ilk disi kedim ve onun yavrularini sahiplendirmeye kiyamadigim icin 1 yasini doldurdugunda ve aci aci miyavlayip yerlerde süründügünü görüdügümde kisirlastirdim.
Simdi daha mutlu tam bir laydi.

Ama Türkiyede oldugum zamanda (yani cocuklugumda) bircok yavru kedi büyüttüm, sokak kedileri bizim bahceden eksik olmazdi.
Babam kediler icin kasapdan ciger alirdi her isden geldiginde.
Bizde kedilerin köpeklerin icinde büyüdük, onlar benim hayatimda her zaman varlardi ve var olmaya devam edecekler.

Birde ben bu cins veya irk konusunada duyarliyim, benim icin miyavliyorsa tamamdir, ne rengini sorun ederim, ne gözlerini.

Türkiye´ye geldigimde sokaklarda birbirinden güzel kedi görüyorum, ve ben irkini cinsinide bilemem, (burdan gördüm meyer tür tür ayrilirlarmis) hepsi cok harika canlilar, sokaklarda ac susuz kalmayi, aci cekmeyi hak etmiyorlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 15:00   #82

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Valla elif kardeş kedin şimdi mutlumu mutsuzmu onu bilemem bir gün kedice öğrendiğim zaman onlarla konuşacağım röportaj yapıp nasıl mutlumusunuz hadım oldunuz diye soracağım.Düşüncelerine katılmasamda hayvan sevgin seni sevmeme saymama sebep olabiliyor.Çok doğru söyledin kediler ve köpekler senin hayatında varlar ve var olmaya devam edecek.Bak geldin işte sözüme Eğer üreyemezlerse onları göremeyeceksin.ÇİFTLEŞTİKLERİ SÜRECE VAR OLMAYA DEVAM EDECEKLERDİR. .Nihohohaha.Türkiye kedi cenneti dedim ya .Sokaklarda kedi ezme olayı olduğu gibi insan ezme olayıda var Dünya'nın her yerinde.Sokaklara terkedilen hayvanlar olduğu gibi sokaklara terkedilen insanlar da var Oralarda bi mekanlar (evsizler) yokmu Amerika'da evsizler yokmu var.18,4 milyon boş ev var. 842 bin evsiz var.Benim çocuk Amerika'da Ondan dolayı biliyorum.Sanıldığı gibi özgürlükler ülkesi değil.Yani doğaya en zararlı yaratık insanoğlu esas hadım edilecek olan onlarİnsanlara da hayvanlara da zarar veren onlar .Sözlerim dalga değil latifedir ayrıca aklında olsun.Herkes bir yazıyı kendi ruh haline göre algılar.Fikirlerini kabul etmeyebilirim ama söz söyleme hürriyetini sonuna kadar desteklerim her ne kadar yanlış ve doğayla ve yaşam realitesiyle uyuşmasa bile.Sen hadım edelim diyeceksin öteki yok etmeyelim diyecek Dünya durdukça sürecek gidecek Çocukluğumda diye parantez açmışsın halbuki içindeki çocuk büyümemiş hala kedilerle oynuyorsun.Hep çocuk kal böylesi daha iyi.Profilindeki rumuz Benelif'mi yoksa Ben Elif'mi?Hoş kal hoşçakal hoştilki.

Bu konu en son " 14-01-14 " tarihinde saat 15:31 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 16:24   #83

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Yok yok hakikaten ben seni hic anlamiyacagim, (bazen büyük bir ebeveyn gibi yaziyorsun, bazen 12 yasinda cocuk gibi) neyse artik anlamak icin ugrasmakdanda yoruldum.

Ben kedilerle ic ice büyüdüm cok dogru fakat hep ölümlerine sahit oldum. Ozamanlar parasal durumda yokdu sadece bir tane kedimi veterinere götürebildim, ondada yine para yokdu aglayarak ikna etmisdim, bedava bakmisdi veteriner ama bir daha hickimseye para icin dil dökmemek gerekdigini o cocuk yaslarda anlamisdim.
Benide bir insana yalvartacak hale getirebilcek tek canlida kedidir.

Onlarla bir arada büyüdüm ve sundan emin oldum ki, bu canlilar sokaklarda güvende degiller, saglikli degiler, mutlu hic degiller.

Keske dedigin gibi hayvanlarla konusabilseydin ve bir röportaj yapabilseydinde sana sokaklarda neler yasadiklarini anlatabilselerdi.
Belki ozaman sende benim gibi onlarin sokakda degil sicak evlerde olmalari gerektigine inanirdin.

Ben sahsen kedilerin yada köpeklerin (aslinda hicbir canlinin) aclik susuzluk cekmesini istemiyorum.
Ben kedimi kisirlastirarak sonunun ne oldugunu bilmedigim yavrular dünyaya getirtmiyorum.

Gene ayni seyleri yaziyorum belki beni azicik anlarsin ama yok asla anlamayacaksin.
benim kedilerim (cok sükür) benimle mutlu bende onlarla olmakdan mutluyum.
Neyse hakikaten yoruldum artik, ne istiyorsan sen onu yapmaya devam et, artik yazmak istemiyorum.

Unutmadan, sormussun söyleyeyim, benim ismim Elif.
Aslen Azerbeycan´liyim, 40 yasinda, 2 cocuk annesiyim.
Nick kullanirken bile farkli nickler kullanmayi sevmiyorum, neysem oyum yani Ben elif´im
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 16:29   #84

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Athenodora, arkadasim sendende (kendi adima) cok özürdiliyorum, konu farkli yerlere geldi.
Uzadi biraz kusuruma bakma lütfen.

Esimle bu konuyu konusduk bayagi, oda benim gibi düsünüyor, kesin yaralanmis ve bir tenhaya girmisdir, yarasi agirsa yasamiyordur.
Ama yarasi agir degilse cikar gelir, insallah...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 16:39   #85

Beylikduzu
Lokukumcum Çevrimdışı

köpek kediyi öldürünce orada bırakır almaz yada yemez! kaçmıştır eğer yaralıysa ve öleceğini anladıysa olabildiğince uzağa gitmiştir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 18:27   #86

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Sevgili ve de saygılı ELİF kardeş sana kedilerinle bir ömür boyu güzel günler diliyorum.Ben böyle delilik ve dahilik arasında gidip geliyorum.Şahsında bütün azeri kardeşlerime de selam söylemişem.Merhametinden dolayı seni tebrik ediyorum.Sokak kedilerinin ne çektiğini çooook iyi biliyorum arabalar vurup vurup havaya fırlatıyorlar kedileri.(Ama hayvanlar içinde bunca sıkıntı çileden sonra ayakta kalan bir cins varsa o da kedidir.Her şartlarda hayatta kalmayı bilmiştir.Kökü taa Afrika vahşi kedilerinden gelmedir.Bir belgeselde yabancı veterinerin biri "Siz kediye benle yaşarmısın evde diye sorsanız kesinlikle HAYIR cevabını alacağınızdan emin olun "dediğine şahit oldum.Çünkü doğal yaşamdan uzaklaşan kedilerin hastalıkları daha çok olup ömürleri ne kadar uzarsa o kadar hastalık sayısı artıyor dediğini de duydum.Bu da dip not olsun.)Bazen farkında bile olmuyorlar vurduklarının.Vuranlara hayvanoğluhayvanlar diyeceğim ama hayvan bile bunu yapmaz. "Sonunun ne olduğunu bilmediğim yavrular" diye bir cümle kurmuşsun. İnsanların sonuda belli değilki doktorların elinde oyuncak oluyorlarBen İstanbul'da Gülhane Parkında hayvanlarla yan yana günler geçirdim.Bazı tecrübelerim var.Bazen ondan dolayı heyvan heyvan hareketlerim olabiliyo beni affet.(Bak yine dalga geçtim.Ama kendimle karşımdakinle değil.) Bu konuyu da burada noktalarkene tekrar sevgi ve saygılarımı hem sana hemide eşine buradan bol bol yolluyorum Hoş kal hoşçakal hoştilki..

Bu konu en son " 14-01-14 " tarihinde saat 18:37 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 19:48   #87

Şeker- üyesinin avatarı

Ankara
Şeker- Çevrimdışı

Arkadaşlar,konuyu geç farkettim,tatlıya bağlanmışken konuyu hortlatmak istemezdim ama ben de bir canlının içinden bir organın hastalık zorunluluğu olmaksızın çıkartmaya hakkım yok diye düşünüyorum. Kısırlaştırma esnasında yumurtalık veya rahim alınıyor. Buna hakkım var mı
Kedinin ömrünün uzadığı iddia ediliyor. Yumurtalık veya rahim kanseri riski olmadığı için ömrü uzuyormuş. Yani "olmayan bir organın kanser olmaması" artı puan mı oluyor?
Ayrıca kedinin eskisinden mutlu olup olmadığından sadece oyun oynuyor diye mi emin olacağız? İç dünyasındaki fırtınaları bize anlatamıyor ki.
Bazen sokaktaki bir kedi iyi niyetle kısırlaştırılıyor,başka sokak kedileri olup perişan olmasınlar diye, tamam. Ama hayatındaki tek eğlencesi dişi kedinin peşinden gitmek olan bir sokak kedisinin elinden bu eğlenceyi de alınca ona iyi bir şey mi yapmış oluyoruz?
Belki dar düşünüyorum, geniş pencereden bakıp o kedinin yüzlerce sahipsiz kedinin doğmasına vesile olacağını göz ardı ediyorum ancak hani doğal denge deyip duruyoruz ya, işte bu dengede Allah'ın bildiği ve münasip gördüğü nice hikmetler vardır ve biz buna el katarak asıl hatayı biz mi yapıyoruz acaba diyorum.
Tabi bunları düşünürken de benim kedim Şeker için ilerde nasıl bir yol takip edeceğime kararsızım.
En çok da 2 şey merak ediyorum: 1- Kızgınlık döneminde acı çekiyor mu?
2- Bir ev kedisi yıllarca o döneme girip çiftleşmediği takdirde vücudunda hormonlar birikip bir kitle oluşturur mu? Bu da kansere vs bir hastalığa yol açar mı? Bu 2 şeyden emin olmak istiyorum.
Bu iki şeyden emin olsam dahi yani çok güvenilir uzmanlar hayat boyu çiftleşmemiş ve hep kızgınlık yaşamış kısırlaştırılmamış bir kedinin böyle yaşaması sağlık yönünden risk oluşturmaz dese bile bu sefer de sağlık riski yoksa bile yalnızlıktan ve eşsizlikten bunalım yaşatmaya hakkım yok diyorum.
Yani iki ucu çamurlu değnek...
Ayrıca geçenlerde dünyanın en uzun ömürlü kedisinden bahsedilmişti 38 yaşındaydı sanırım. Ve Barf besleniyordu . Bu kedi kısırlaştırılmış olsaydı ( bildiğim kadarıyla kısır değildi bu kedi) bu kadar uzun yaşar mıydı?
Yani yukarda bahsettiüim gibi doğasına müdahale edilseydi bu rekoru kırar mıydı? Rekordaki kediler genellikle barf ile beslenen ve kısır olmayan kediler. Yani insan eli katılmamış kediler.
Onlara apartmanlarımızda doğal ortamı sağlayamayacağımızı biliyorum ama ne kadar az müdahale edersek o kadar ömürleri uzun ve keyifleri yerinde olur diye düşünüyorum.

Bu konu en son " 14-01-14 " tarihinde saat 19:55 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 20:31   #88

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Şeker- tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar,konuyu geç farkettim,tatlıya bağlanmışken konuyu hortlatmak istemezdim ama ben de bir canlının içinden bir organın hastalık zorunluluğu olmaksızın çıkartmaya hakkım yok diye düşünüyorum. Kısırlaştırma esnasında yumurtalık veya rahim alınıyor. Buna hakkım var mı
Kedinin ömrünün uzadığı iddia ediliyor. Yumurtalık veya rahim kanseri riski olmadığı için ömrü uzuyormuş. Yani "olmayan bir organın kanser olmaması" artı puan mı oluyor?
Ayrıca kedinin eskisinden mutlu olup olmadığından sadece oyun oynuyor diye mi emin olacağız? İç dünyasındaki fırtınaları bize anlatamıyor ki.
Bazen sokaktaki bir kedi iyi niyetle kısırlaştırılıyor,başka sokak kedileri olup perişan olmasınlar diye, tamam. Ama hayatındaki tek eğlencesi dişi kedinin peşinden gitmek olan bir sokak kedisinin elinden bu eğlenceyi de alınca ona iyi bir şey mi yapmış oluyoruz?
Belki dar düşünüyorum, geniş pencereden bakıp o kedinin yüzlerce sahipsiz kedinin doğmasına vesile olacağını göz ardı ediyorum ancak hani doğal denge deyip duruyoruz ya, işte bu dengede Allah'ın bildiği ve münasip gördüğü nice hikmetler vardır ve biz buna el katarak asıl hatayı biz mi yapıyoruz acaba diyorum.
Tabi bunları düşünürken de benim kedim Şeker için ilerde nasıl bir yol takip edeceğime kararsızım.
En çok da 2 şey merak ediyorum: 1- Kızgınlık döneminde acı çekiyor mu?
2- Bir ev kedisi yıllarca o döneme girip çiftleşmediği takdirde vücudunda hormonlar birikip bir kitle oluşturur mu? Bu da kansere vs bir hastalığa yol açar mı? Bu 2 şeyden emin olmak istiyorum.
Bu iki şeyden emin olsam dahi yani çok güvenilir uzmanlar hayat boyu çiftleşmemiş ve hep kızgınlık yaşamış kısırlaştırılmamış bir kedinin böyle yaşaması sağlık yönünden risk oluşturmaz dese bile bu sefer de sağlık riski yoksa bile yalnızlıktan ve eşsizlikten bunalım yaşatmaya hakkım yok diyorum.
Yani iki ucu çamurlu değnek...
Ayrıca geçenlerde dünyanın en uzun ömürlü kedisinden bahsedilmişti 38 yaşındaydı sanırım. Ve Barf besleniyordu . Bu kedi kısırlaştırılmış olsaydı ( bildiğim kadarıyla kısır değildi bu kedi) bu kadar uzun yaşar mıydı?
Yani yukarda bahsettiüim gibi doğasına müdahale edilseydi bu rekoru kırar mıydı? Rekordaki kediler genellikle barf ile beslenen ve kısır olmayan kediler. Yani insan eli katılmamış kediler.
Onlara apartmanlarımızda doğal ortamı sağlayamayacağımızı biliyorum ama ne kadar az müdahale edersek o kadar ömürleri uzun ve keyifleri yerinde olur diye düşünüyorum.
Aslinda konudan cok yoruldum ama sen yazdinmi yorgunlukdan ölsemde cevap veririm canim arkadasim

Öncedende dedigim (ve hep diyecegim) gibi herkesin kedisi kendine ait, onun icin iyi olanin ne olduguna inaniyorsa onu yapmakda serbest.

Ben sahsen mavisin kizginlik döneminde aglar gibi miyavlayip yerlere süründügünü gördügümde agladim kendimi tutamadim, kizimda ayni sekilde anne mavis cok aci cekiyor diyip saatlerce agladi, ne mavis susdu ne kizim.
Kimine göre bir cesit aci cekiyor, kimine göre cekmiyor, ama sahsi fikrimi sorarsan, ben aci cekiyor derim.
Sende kendi gözlerinle görüp kararini ona göre verirsin, sanirim cok beklemeyeceksin

Mavisimi dogal haline biraksaydim, illaki ciftlesmek isteyecekdi. Diyelim erkek kedi buldum ciftlestirdim acisi son buldu. Dogacak yavrulari ne yapacakdim?
Hadi diyelim onlara iyi kötü bakdim, mavis 2 ay sonra tekrar kizginliga girdiginde tekrar aglar gibi miyavlayip yerlere süründügünde bu süreci yinemi yasayacakdim.
Ne zamana kadar bu böyle devam edecek? Resmen KISIRDÖNGÜ.

Bir erkek kedim var suan daha 6 aylik (biliyorsun) mesela onu kisirlastirmayi düsünmüyorum, evde bir disi kedi var kisirlastirilmis, eyer ikiside ciftlesmek isterse hic sorun yok, sonucda dogacak yavru yok.
Yavrulari göz ardi edemezsiniz, senin kedinde bir zamanlar yavruydu, ne halde buldugunu ve neler cekdigini en iyi sen biliyorsun.

Ben bu siteye ilk girdigimde suan cok sevdigim ve zekasina hayran oldugum bir arkadasim kisirlastirmadan bahsediyordu, asla dedim kendi kendime, kedimi bicak altina yatirmiycam o ne derse desin.

Ama zamanla onun ve diger arkadaslarimin sokakdaki kediler icin neler yaptigini hayatlarini kurtarmak icin sabah aksam nasil ugras verdiklerini gördüm.
Bende umursamadan okadar yavrunun ahina giremezdim. Bir faydam olmuyor ki sokak kedilerine bari zararim dokunmasin diye kisirlastirma karari aldim.

Okadar cok hasta yuvasiz kedi var ki, hepsi icin bir damla gözyasi döksem sanirim ömrümün sonuna kadar aglamam gerekir.

Sokaklardaki o canlara yuva bulunmadan kisirlastirmayalim demek bana cok acimasizca geliyor kusura bakma lütfen.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 20:35   #89

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

ŞEKER kardeş ,seni bu sağ duyun için kutluyorum.tabi hadım edelim diyenler sağ duyu sahibi değil demek değil ben elimden geldiği kadar anlattım bazı şeyleri kısırlaştırmayın diye.Çok iyi noktaları ince eleyip düşünmüşün hassasiyetin hemen farkediliyor.Bu sana benim fikirlerimi kabul edesin diye yağ çekmek de değil. Sana şimdi hadım etme taraftarları bir sürü şey anlatacak ikna etmek için ben de sana hadım etmemen için bir takım şeyler anlatacağım uzar da uzar sen en iyisi benim niye hadım etmeyelim kedileri çiftleştirelim diye geçerli sebeplerimi bu sayfada oku bir de hadım edelim diyenlerin gerekçelerini oku karar ver.BEN KESİNLİKLE KISIRLAŞTIRMA TARAFTARI DEĞİLİM.kEDİMİ BÜYÜTÜRÜM ÇİFTELEŞME ZAMANI GELDİĞİ ZAMAN ÇİFTLEŞTİRİRİM ONA YAŞAM NE GEREKTİRİYORSA YERİNE GETİRİRİM. Yok kısırlaştırınca ömrü uzuyormuş falan da filan.KESİN BİR ŞEY VARDIR O DA HİÇ BİR ŞEYİN KESİN OLMADIĞI. Yaratanın eko dengesine mudahale etmemek gerektiğini savunurum senin dediğin gibi.Gerisini ALLAH'a bırakırım.İnsanlar köpeklerin bile boylarını değiştirdiler avuç içi kadar köpek üretttiler. İşin foseptiği çıktı yani.Kedilerin genlerini değiştirip abuk subuk modeller çıkardılar.Hadım edip ömürlerini uzatacağım gibi fantastik düşünceler ürettiler.Yapsınlar bakalım.NGC WİLD da vahşi kediler programını seyret orada kedilerin insanların elinde nasıl oyuncak olduğunu görürsün.Kızgınlık döneminde çiftleştirmediğin zaman tabi her canlı gibi sıkıntı çeker istekleri gelmediği için doğanın çağrısı bu yönde.İnsanda da böyle değilmi. Ben her zaman diyorum ki; Eğer pet sahipleneceksse bir insan onun genleriyle hormonlarıyla oynamadan tabi yapısını bozmadan besleyecekse beslesin.Yoksa sorumluluğunu üzerine almasın.benim şu ana kadarki yazılarımı okursan anlarsın.Hadım edelim diyenlerin yazısını da oku.bir fikir edin.Tıbbi konuları daha çok veterinerlere sor.Ama veterinerler de kendi aralarında bölünmüşler.Nasıl bir insan hasta olduğunda gittiği doktorlar çeşit çeşit ise insanlar doktor doktor dolaşıp her birinden değişik şeyler duyup "yav bir doktor bişey söylüyor ötekisi başka bir şey." dedikleri gibi.Tıp her gün yeni yeni şeyler çıkartıyor yeni buluşlar yapılıyor fakat hastalıklar azalacağına çoğalıyor onu gibi bir şey.hadi kal sağlıcakla.

Bu konu en son " 14-01-14 " tarihinde saat 21:07 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 20:48   #90

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

off cidden çok sıkıldım bıktım tükendim 1 senedir bunları anlatmaktan yaa istediğinizi yapın herkesin günahı boynuna
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları