Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 11-01-14, 13:22   #61

korgestra üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: çok kötü birşey oldu yardım edin arkadaşlar :(

Osmanlı zamanında hayvanlar için vakıflar vardı.Şimdi şehir hayatında insan nüfusu çoğalınca buna paralel olarak hayvan nüfusu da çoğaldı.Bu gün köylerde hayvanlarını hadım etmeyi düşünen kimse hemen hemen yok gibi .Çünkü 25 milyonluk istanbul'da insan başına düşen pet sayısı bunun 3 misli.Şimdi İstanbul'daki nüfusu TÜRKİYE' ye dağıldığını düşünürsek. daha da seyrekleşmiş olduğunu görürsünüz.Hayvan sahiplenmek isteği doğal bi şey olmasına karşın bu sorumluluğun başta ne olduğunu bilmeyen hiç yaşamamış olan biri için süpriz oluyor.Aslına bakarsan hayvanlara gelene kadar insanlarda bile çocuk sahibi olup sokaklara atanlar var.Bu insanoğlunun evelden gelen sorunsallarından biri.Avrupa'da bu gün yaşlı nüfusun çoğalıp genç nüfusun azalması da ayrı bir trajedi.Batının ve hele TÜRKİYE'deki lokantaların çöpe attığı yiyeceklerle hem Dünya' daki insan nüfusu hem de hayvan nüfusu doyar ama gelgelelim israf konusunda insanoğlu çok yeteneklidir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 13:25   #62

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Nokta-i süveyda bir sorum var .Kedinizin asosyal ve içine kapanık olması acaba kısırlaştırmadan dolayımı oldu? Bunu iyi gözlemledinizmi? Yoksa oraya mı bağlıyorsunuz bu hareketlerini?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 13:32   #63

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Çakıl38'e bir bilgi;.Bilgilen.Kediler (dişi) 7 yaşından sonra sikluslarda düzensizlik başlıyor farklılıklar başlıyor.Kedinin yumurtası ölene kadar rahminde durur ama belli bir yaşta kızgınlık dönemi biter.Bu bütün kedigillerde olan bir şey.Aslanlarda kaplanlarda kedilerde.(Bilgiçlik yapma).Ama nasıl insanlarda 55 yaşında da çocuk sahibi olunuyorsa kedileri bazılarında 16 yaşında yavru sahibi olan da oluyor.Bu değişken bir şey.Siz onu hadım ettiğinizde ruhsal menopoza girmiş oluyorlar.Hareketlerinde gariplikler başlıyor.Ama bu,sizin umurunuzda değil siz ancak "yok yav ben bu kadar kediyi bakamam ne yapayım hadım edeyim kurtulayım" diye vicdanlıca(!) düşünüyorsunuz.Ben kedimin yavrularını sahiplendirdim.Alanlarda onları hiç hadım etmedi.Çok memnunlar.Hiç biri de kedilerini sokağa atmadı .Herkesin kedisi kendine yaptıkları da kendinedir.

Bu konu en son " 11-01-14 " tarihinde saat 15:08 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 13:43   #64

Nokta-i Süveyda üyesinin avatarı

Limburg,Houthalen oost
Nokta-i Süveyda Çevrimdışı

korgestra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Nokta-i süveyda bir sorum var .Kedinizin asosyal ve içine kapanık olması acaba kısırlaştırmadan dolayımı oldu? Bunu iyi gözlemledinizmi? Yoksa oraya mı bağlıyorsunuz bu hareketlerini?
Kizim karamel siyah bir kedi,siyah kediler diger kedilere nazaran daha fazla yanlizligi seven kediler diye okumustum.Karamel de bu durum sözkonusuydu zaten ama bu kadar degildi.Hamileyken bile gelip esimle benim aramda yatar,kisa sürelide olsa oyunlar oynardi..Dogum yapacaginda sancilar basladiginda bile hemen yanimiza gelip bizden yardim istedi ve dogumunda yanindaydim çünkü bunu istedigini anladim.Yavrularini bile süt emme dönemi olan 2 ayliktan önce vermedim yeni sahiplerine.3 aylik olduklarinda verdim hem yavrularin gelisimi hemde karamelin ruh sagliginin etkilenmemesi için..Kisirlastirmadan sonra kizimda bu asosyallik,içine kapaniklik çok fazlalasti..Aslinda bu konuyu veterinere gittigimde sormayi düsünüyorum..Kisirlastirmadan sonra oldugu için ben olayi direk kisirlastirmaya bagladim çünkü baska bir sebep yok gibi...Ilginiz için tsk ederim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 13:49   #65

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Bizim ahbaplardan biride erkek kedisini hadım etti hayvan kimliği belirsiz gök cismi gibi dolaşmaya başladı.Hareketleri bir garip oldu.Evelki kedi yok olup başka bir hayvan gelmişti.Bence insanlar kedilerden daha zararlı doğaya ve daha acımasız onları kısırlaştıralım daha iyi.Bana ne yav isteyen kedisini hadım etsin ne yaparsa yapsın.Ben dönmezem yolumdan.İmama kızıp da oruç bozmam ben.Hadi hoş kalın.Benim için bu konu bitmiştir.Hepinize bol kedili günler.

Bu konu en son " 11-01-14 " tarihinde saat 14:37 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 15:13   #66

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Evet Kuşçunun Dediğine Katılıyorum Köpekler Kesinlikle Kedi Yemezler Kovalarlar En Kötü Ihtimalle Boğarlar O Kadar.ancak Ancak Köpeklerin Terkedildiği Adalar Var Oralara Yiyecek Götürülmediği Için Açlıktan Köpekler ölen Köpeklerin Leşlerini Yiyor.esas Zulüm Budur Işte.hiç Bir Inancla Hiç Bir Dinle Bağdaşmayacak Bir Davranış.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 17:06   #67

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

korgestra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çakıl38'e bir bilgi;.Bilgilen.Kediler (dişi) 7 yaşından sonra sikluslarda düzensizlik başlıyor farklılıklar başlıyor.Kedinin yumurtası ölene kadar rahminde durur ama belli bir yaşta kızgınlık dönemi biter.Bu bütün kedigillerde olan bir şey.Aslanlarda kaplanlarda kedilerde.(Bilgiçlik yapma).Ama nasıl insanlarda 55 yaşında da çocuk sahibi olunuyorsa kedileri bazılarında 16 yaşında yavru sahibi olan da oluyor.Bu değişken bir şey.Siz onu hadım ettiğinizde ruhsal menopoza girmiş oluyorlar.Hareketlerinde gariplikler başlıyor.Ama bu,sizin umurunuzda değil siz ancak "yok yav ben bu kadar kediyi bakamam ne yapayım hadım edeyim kurtulayım" diye vicdanlıca(!) düşünüyorsunuz.Ben kedimin yavrularını sahiplendirdim.Alanlarda onları hiç hadım etmedi.Çok memnunlar.Hiç biri de kedilerini sokağa atmadı .Herkesin kedisi kendine yaptıkları da kendinedir.
bakın hayatim boyunca kedi besledim ve kedilerin 7 yaşından sonra çiftleşmeyi bıraktığını ve ya kizginlik donemi gectigini hem sokaktaki hemde evdeki kedilerimde gormedim.acaba neden cunku oyle ir durum soz konusu degil.kediler kin tutmaz sizin insanlastirdiginiz gibi dusunceleri yoktur.madem ruhsal menepoz kedim niye bu kadar mutlu oldu kisirlastirilinca,neden artik bizi seviyor.neen artik bas bas bağirip ciftlesmeye gitmek istemiyor ve neden onceki gibi bir disari ciktiginda 3-5 gun sonra gelmiyor? Aslanlari kaplanlari nerden biliyorsun onlarla mi gecirdin omrunu.ve ben sana bilgiclik yapsam ne olacak yapmasam ne olacak ben insanlari yanlis dusunceye kapilmalarini engelliyorum .siz aksine insanlari kotuye yonlendiriyorsunuz.allah askina siz bilim adamlarindan senelerce arastirma yapmis insanlardan daha mi iyi biliyorsunuz? Kedilerde ve kopeklerde kisirlastirinca omurlerinin daha uzun ve saglikli oldugu kanitlanmis bir gercek.kediler kopekler sizin gibi dusunmez allah icin biraz dusunun ya hayvanin hareketleri niye degissin niye tuhaflassin.evet ben sizler gibi vicdanlica!dusunmuyorum,hayvanlari omru boyunca ciftlestirmekse vicdanlica dusunmek.asla da oyle dusunmem.kediniz erkek mi disi mi bilmiyorum fakat disi ise ciftlestirip sahiplendirdim diyorsunuz,o hayvanlarin su an biraktiginiz yerde oldugunu ne biliyorsunuz hepsini takip mi ediyorsunuz.ve ya edecekmisiniz? Şoyle dusuncelerle gelmeyin bana ya yok hayvani kisirlastirirsam piskolojisi bozulurmus yok hareketleri tuhaflasirmis kim demis kim?kisirlastirdiniz mi biliyorsunuz.isteyen istedigine sorsun istedigini desin ben fikrimden vazgecmem bu arada bilgiclik demissiniz 1.5 yildir siz arastiriyorsunuz demi siz bu konu üstunde saatlerce dusunuyorsunuz en dogrusuna karar veriyorsunuz.size ve kedinize iyi ve bol yavrulu gunler dilerim!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-14, 09:55   #68

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Insanlar cesit cesit, görüsler ve düsüncelerde cesit cesit.
Herkesin düsüncesine (bir yere kadar) saygim vardir.
Kedileriniz sizlere ait ister kisirlastirirsiniz, ister her 63 günde bir dogurtursunuz, ister dogan yavrulara bakar, isterseniz onlari satarak para kazanirsiniz.
Secenekleriniz cok, istediginizi yapmaniza hicbir cümle, hicbir davranis engel olamaz.

Herkes verdigi kararlardan sorumludur, ben cok sükür henüz kedimi dogurtup yavrulari sokaga birakmis biri degilim.
Öyle yapip sokaklara birakilan kedilerede, her istanbul´a gidisimde (elimden geldigince) besliyorum.
Ama onlari o halde ac susuz görüdügümdede, kedileri bu sekilde sokaklara birakan insanlar icinde rabbimin onlara ayni acilari yasatmasi icin dua ediyorum.

Topluca kisirlastiralim fikrine sahsen oy veririm, ama bana derseniz "elif hanim surda bir kedi kasabasi var, orda dogalarinin gerektirdigi gibi saglikla yasiyorlar, ölüm tehlikeleri yok, aci cekmiyor hicbir kedi".
Bende elbette manyak degilim, her kedi ciftlessin istedigi kadar dogursun derim.

Ben dogacak her yavrunun gelecekdeki akibetini bildigim icin, dogurtmayin diyorum, ciftlestirmeyin diyorum, kisirlastirin diyorum.
Ve bunu demeye (bu dünyadaki sartlar degismedikce) devam edecegim.

Beni taniyan arkadaslarim tanidiklarim bilirler, birgün rabbim olanak verirse, o kedi kasabasini ben kurucam, ve insallah sizde bu kadin bunu bu sitede söylemisdi dersiniz ve tanik olursunuz INSALLAH.

Ve son olarak sunu söylüyorum, dogurtacaginiz her canlidan sorumlusunuz, sizler o canlar icin sorguya cekileceksiniz, (ben bir birey olarak üzerime düsen vazifeyi yapip sizi uyarayimda) gerisi sizle rabbim arasinda, istediginizi yapin, hic karismiyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-14, 13:54   #69

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Tamam arkadaşlar bütün hayvan sitelerindeki EŞ ARAYANLAR bölümünün kaldırılması için bir yazı yazın.Biz de izleyelim bakalım.Bütün sitelerdeki EŞ ARAYANLAR BÖLÜMÜNÜ HAZIRLAYANLAR ,EŞ ARAYANLAR vicdansız HADIM EDELİM diyenler vicdanlı oluyür demek. Hadi başvurun EŞ ARAYANLAR bölümü kaldırılsın diye mihavcoma yazı yazın. Hayvanına EŞ ARAYANLARın iptali için yazın.Bakalım başarı oranınız nasıl ne olacak izleyelim görelim.Bakalım taşları patlatarak yeryüzüne çıkan mantarların yaşam enerjisini durdurabilecekmisiniz

Bu konu en son " 12-01-14 " tarihinde saat 17:29 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-14, 14:00   #70

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Sevgili Ecenaz kardeş (ÇAKIL38) Derelerin ÇAKIL'ı nerden aldın o akılı ? Veterinerlere git biraz bilgi al.Kedigillerin doğurganlığı, kızışma dönemlerinin durgunlaşmaya başladığı dönemleri hakkında.Benim bir çok veterinerden edindiğim bilgiler böyle..Aslanlar ve kaplanlar hakkında bilgim var tabi. Ne var? Gariplik bunun neresinde bir suçmuş gibi onların içindemi bulundun gibi acaip acaip soru sormakta neyin nesi? Veterinerlerden öğrenirsin. Abuk subuk dizi filmler değil National Geographic,Anımaux,NGC WILD gibi kanallar izlenirse bu konularda bilgi sahibi olunabilir. Ayrıca İSTANBUL Gülhane Parkında 2 sene bilfiiil bulundum.Çok şeye şahit oldum.Ya veterinerler bir şey biliyor ya sen.Eğer veterinerin bir tanesi bana yanlış bilgi verdiyse o da veterinerlerin kendi aralarındaki sorun..Ben karışmam "Dişi kedilerin doğurganlığı" hakkında diyorum erkek kediler değil kardeşAyrıca bol kedili günler dilediğin için sağol ALLAH herkesin kalbine göre versin.AYRICA BURADA KİMSE BİRBİRİNE HAKARETİMSİ CÜMLELER KURMASIN AMAN HA.SAYGI SAYGI SAYGI.Herkes fikrini söylüyor burada saygı çerçevesi içinde.Yok o ona "vicdansız "yok birisi birisine "Bu gibi insanlar" falan gibi cümleler kurmayalım lütfen please.İsteyen hayvanını çiftleştirir isteyen çiftleştirmez.Kimse seçimlerinden dolayı vicdan muhasebesine tabi tutulamaz. Hayvanlara zulüm edenlerin sokaklara bırakıp aç bırakanların hepiciğinin elalarını elalarını ALLAH versin belalarını.Benim yavru verdiğim kimseler can dostlarımdır.Sıkı bir hayvan dostu olduğum kadar sıkı bir insan dostuyumdur. Yavruların sahipleriyle görüşürüm.Güzel bir duygudur.Takip ederim tabi.bunun neresi zor Sana garipmi gelir yoksa zormu gelir takip etmek ? Hem bu konuda saatlerce düşündüğümü nerden çıkardın?Sana anında cevapmı yazacağım işi gücü bırakıpta?Kendini niye bu kadar yoruyorsun bana laf yetiştirmek için?BİLGİ BİLGİ BİLGİ Çok önemliBU GÜN MUBAREK BİR GECE İNSANLAR VE HAYVANLAR İÇİN HAYIRLARA VESİLE OLUR İNŞALLAH.HEPİNİZİN KANDİLİNİN BEREKETLERE VE HAYIRLARA VESİLE OLMASI TEMENNİLERİM VE DUALARIMLA Sevgi ve saygılarımla.

Bu konu en son " 13-01-14 " tarihinde saat 21:11 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 02:03   #71

tarçın_35 üyesinin avatarı

İzmir
tarçın_35 Çevrimdışı

bu kısırlaştırma konusu ne zaman açılsa hiçbir zaman ortak paydada buluşamıyor insanlar maalesef. tarçını 2 gün önce kısırlaştırdım. yazılanların hepsini sabırla okudum. kısırlaştırmaya olumsuz bakanlar yada kısırlaştırmayı savunanlar genel olarak doğacak yavrulara odaklanıp bir noktayı gözden kaçırmışlar kedinizin kendisi. başlarda bende kısırlaştırmaya olumsuz bakıyordum ama tek sorunum yavrular değil kediminde sağlığıydı erkek kedilerin kısırlaştıktan sonra genel olarak yaşadıkları idrar yolları gibi problemler kafamı iyice karıştırdı özellikle siyam kedilerinin böbrek rahatsızlıklarına daha yatkın olduğu düşünülünce. bu yüzden 1,5 yaşına kadar bekledim. ama evimizin müstakil olması sebebiyle tarçın sürekli camda kedileri izliyor,sürekli gergin,sürekli işaretleme derdinde,doğru dürüst yemek yemiyor,hormonların yaptığı baskı yüzünden sinirli bizlerle sürekli kavga halinde ve durmadan evin içerisinde miyavlayarak gezen bir erkek kedi. son zamanlarda kumunun yerini unuttu sürekli işaretleme halinde,uyumuyor,yemek yemiyor. kim kedisini bu durumda görmek ister. erkek kediler sürekli kızgınlıktadır dişi kediler gibi belirli periyotları yoktur. bu durumda sürekli tarçın için evde bir dişi mi bulundurmam gerekiyor? doğan yavruları dünyaya getirip getirip sahiplendirmek,takibini yapamamak,sokaklarda telef olmalarına izin vermek? kimse kusura bakmasın ama bu kedinin kısırlaştırılmasından çok daha büyük vicdansızlıktır onlarca yavrunun vebalini almak. kedilerin genlerinden,doğalarından bahsedenlere gelince HANGİ DOĞA?!!! İNSANLARIN ARABALARIYLA,BETON BİNALARIYLA,YARATTIKLARI KİRLİLİKLE MAHVETTİKLERİ DOĞADAN MI BAHSEDİLİYOR ACABA BUNU SÖYLEYENLER FARKINDA MI SOKAKLAR DOĞA KAPSAMINDA DEĞİL ARTIK. TÜRKİYEDE BÜYÜK KENTLERDE DOĞA SAYILABİLECEK ORMANLAR SORUMSUZCA SAHİPLENİLEN,YAVRULATILAN KÖPEKLERİN AÇLIKTAN BİRBİRLERİNİ PARÇALADIKLARI KORKUNÇ YERLER. son olarak tarçında 2 günde bile inanılmaz bir değişim var. gerginliği bitti,evin içinde sürekli oyun halinde,çok mutlu sürekli kucağımızda,tepemizde,işaretleme derdi bitti kumuna döndü böylece tarçınla benim aramdaki gerginlikte sona erdi,mama yemeye başladı,KISACASI TARÇIN 2 GÜNDÜR MUTLU BİR KEDİ.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 02:55   #72

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Merve hanıma katılıyorum ama nasıl ?Takibini yapmamak falan filan konusunda sahiplendirdiğin kediler emin ellerdeyse takibini yapıyorsan güzel.Mesela benim kedoları verdiğim yerler belli.Hepsinin kimliği belli bir şey olduğu zaman danışıyorlar.Sadece ve sadece ömürleri uzuyor diye hadım etmek ne demek? Hee ALLAh bilememiş. yanlış yaratmış kedilere hormon koyup kısa ömürlü yaratmış biz onu düzeltip hadım edip uzun ömürlü yapacağız.Süper bi fikir yav..Bir kere hadım edildiği zaman ömrü uzun olacak hiç hasta olmayacak yüzde yüz sağlıklı olacak.Varmı öyle bir dünya?.Kedilerin çoğu hadım edildikten sonra iştahları artıyor obez adayı oluyor.Bu genellikle böyle.koltuk patatesi gibi bir şey olup çıkıyor.Sadece uysal olsun ömrü uzasın cinsiyetsiz olsun oyuncak kedi gibi severiz ara sıra ne güzel.Dünya da şöyle bir gerçek var o da şu; İnsanların ömürleri uzadıkça hastalıklar ve ilaç kullanmalar artar hale geldi.Dünya da sadece hayvanlara değil realiteye bak anlarsın.İnsanların bile hormonla yapısını değiştirip (testeron ya da ostrojen hormonlarıyla oynayıp) ömürlerinin uzaması hedeflenirken ortaya başka sorunlar çıkyor hekimler dimyata pirince giderken evdeki bulguru kurtarmaya çalışıyorlar.Yani bu işler sanıldığı gibi hayvanı iğdiş et sakinleşsin ömrü uzasın falan gibi basit düşüncelerle olacak şeyler değil.Sadece kendi rahatlığın için evi pisletmesin diye işaretlemesin falan diye kedinin yaşam standartlarıyla oyna sonra da ben hayvanları seviyorum de.İşte insanoğlu kadar doğaya zarar veren hiç bir canlı yok aslında.Sokaktaki terkedilen hayvana bak hayvanını hadım et.imama kız oruç boz.Brrrrrravo.Evdeki hayvanın günahı ne? Kediyi pasifize edip aman ne kadar mutlu de.Şarkıda falan söylüyormu bari.Hayat ne kadar hoş haydi durma koş gibilerinden? Afferin tam benim istediğim gibi oldun kerata aslında sen böyle büfe kedisi olmalıymışsın.Ne o öyle dışardaki kedilere bakmalar falan gebertirim seni falan.Nasıl olsa onların dili yok niye beni hadım ettin demezler.Olsun hesabı varsa da ben ALLAH'a veririm kimse karışamaz gibi kendini teselli edecek bir türlü bahane var nasıl olsa.Mihavcomda o kadar eş arayan kedi sahibinin vicdanı yok bu sitenin eş arayanlar bölümünü hazırlayanların vicdanı yok hadım edenler çok merhametli.OlduHayvan sahibi olmak o kadar basit işte al hayvanı istediğin gibi kes biç sustalı maymun gibi yap.Heh şimdi adam oldun de.Aslında ne yapsak ne etsek tuvaletini de yapmasa bize kum masrafı çıkarmasa bunun da yolu olsa daha iyi. Bazı şirin (!) kedi sahiplerine rastlanmıyor değil.Kedisini bir kere çiftleştirip o yavru alma hazzını tadıp o minik yavruları sevip daha sonra hadım edenler gözleniyor.Hiç çiftleştirme o zaman niye yapıyorsun bunu? Bilmiyormusun en az 4 yavrusu olacağını? Açıklaması yok tabi.Neymiş hayvan devamlı kızışıyormuş.Hiç kızışmayan bir hayvan siparişi verin.Özel üretim olarak hazırlasınlar.Hayvanı eve alırken bilmiyormusun onun da bir cinsiyeti olup çiftleşeceğini? Bez bebekmi alıyorsun Madem hadım etme taraftarısınız. mihavcoma telefon edip siz vicdansızsınız eş arayanlar bölümünü kaldırın deyin.Niye yapmıyorsunuz? Bütün eş arayanların profiline siz vicdansızsınız diye yazı yazın madem çiftleştirenler vicdansızsa. Biz hiç hadım edenlere vicdansız diyormuyuz? Bu ne biçim uslüp nefret bu ne şiddet bu ne celal ? .İman ölçer aleti gibi vicdan ölçer aletimi elinizde ne anlamadık gitti.Tutturmuşsunuz bir vicdanlı vicdansız muhabbeti gidiyorsunuz hadi hayırlısı.Geçenlerde aklllı bir de kediler çiftleşirken zevk almazlar demişti koptuki ne koptuk.Herhalde kedinin biri sahibinin kulağına "bu ne yav şu çiftleşmektende hiç zevk almıyorum valla çiftleş çiftleş nereye kadar bıktım yav beni hadım edin gitsin artık miyav" mı dedi acaba? Bütün kedi sahiplerine yine de sevgiler saygılar.

Bu konu en son " 14-01-14 " tarihinde saat 03:32 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 10:21   #73

tarçın_35 üyesinin avatarı

İzmir
tarçın_35 Çevrimdışı

korgestra her ne kadar aynı fikirleri paylaşmasakta biraz dalga geçer bir üslupta kullansanız yine de saygı çerçevesinde birşeyleri tartışmaya çalıştığınız için kutlarım. ne yazıkki günümüz şartlarında sizin savunduklarınız konuşmada kolay ama pratikte imkansız şöyle ki; ben tarçını kısırlaştırmadığım taktirde onun hormonlarının gerektirdiği şekilde yaşamasına izin vermem gerekiyor sürekli evde bir dişi kedi bulundurmam, olmadı bu gibi forumlarda dişi ilanlarımı sürekli güncel tutmam veya sokağa salıp amiyane tabirle işini görüp gelsin demem gerekli. eve bir dişi getirdiğimi düşünün tam bir kaos ortamı,dişi kızgınlıkta olmayacak tarçın durmadan kızı rahatsız edecek,dişi kızgınlıkta ise çiftleştiler desek tarçın yavrulara zarar vermeye çalışacak ki anneleri emziremesin kızgınlığa girsin,hadi bunu da atlattık yavruları koruduk desek senede minimum 8 yavrudan bakarsak eğer tarçının veya dişininde iyi bakım şartlarında minimum 10 sene yaşadıklarını varsayarsak 80 yavru demekki hangi birini sahiplendirelim,hangisinin peşine düşelim,takibini yapalım,hadi verdiğiniz yavruların yeni sahiplerininde sizin gibi düşündüğünü varsayalım kısırlaştırmasın çiftleştirsinler o zaman bunun önüne kim geçecek. eğer ben duyarlı biriysem,vicdan sahibiysem işimi gücümü bırakmak çocuk sahibi olmamak bir şekilde bu hayvanların sorumluluğuyla uğraşmak zorundayım günümüz Türkiyesi öyle bir duruma geldi ki sadece tüketim üzerine kurulu,bilmem kimde var bende alayım,sevimli olsun köşede şık dursun,dikkat edersiniz facebookta haysev'in ilanlarında özellikle cins yavrular,cins hayvanlar dakikasında kapışılırken ne yazıkki sokaktan sahiplendirilmeye çalışılanlar aylarca yuva arıyor. e bende tarçına herseferinde cins kediyi nereden bulayım izmirde değil mi ama illaki kırma yavrularımız da olacaktır. oldu ki bu gibi forumlarda dişi bulduk diyelim ki daha öncede yazdığım gibi yaşama olasılığı olan rahatsızlıklar dolayısıyla 1,5 sene kadar erteleme yoluna gittim operasyonu,insanların çoğu bilinçsiz ve sabırsız dişi kedinin hamileliğini ve doğumu sıkıntısız atlatması için minimum 18 aylık olması gerekiyor. bu dişinin 5 aylıkken kızgınlığa girdiğini düşünün bir 13 ay ayda 1 daha sonraki periyotlarda giderek artan sıklıkta insanların çoğu dişinin kızgınlığına katlanmaz çiftleşsin de sussun diye düşünür vücut gelişimini tamamlamadan hamile kalan annelerin çoğu doğumda kaybediliyor ne yazıkki,arkada kalan yavruların büyük kısmı da annesizlikten,bakılamadığı en basiti karınları doyurulamadığı için hayatını kaybediyor. bunun vicdan azabıyla yaşanır mı sizce? çok yakın zamanda yaşadığım bir olay daha. karşı komşumun sokağa saldığı kedisiyle bahçede baktığımız dişi kedimiz çiftleşmişler 5 adet yavruları oldu. anne maksimum 2 ay baktıktan sonra ortadan kayboldu. 3 adet yavruyu sahiplendirmeyi başardık,2 yavru bahçede yuva bekliyordu 1 tanesi asla yaklaşmadı bana kapıma geldi miyavladı beslemek için açtığımda sürekli kaçtı,bir türlü alışamadı bana. cuma günü yine kapımda miyavladı yemeğini vermek için çıktım kaçtı,yakasalam eve alacaktım gözleri enfeksiyonluylu tedavisinin yapılması gerekiyordu. inanın ocak soğuğunda aralıklarla minimum 2 saat kapıda bekledim,uğraştım,yakalayamadım. ertesi gün eşim işten geldiğinde servis aracının tekerleklerine girdi oturdu 1,5 saat uğraştı herkes zarar vermeyelim çıkaralım oradan diye neyde oradan kurtardık ama yakalayamadık yine kaçtı. bir sonraki gün o 2 aylık yavrunun çöpün kenarında cesedini bulmuş eşim,oradan aldık gömdük. ne yazıkki doğa işini yapmadı ama sorumsuz bir sürücü yapacağını yaptı çarpıp öldürüp çöpün kenarına attı ve gitti. sizce şimdi suç doğada mı,erkek kedisiyle uğraşmak yerine sokaklara salıp dünyaya gelen yavrularla ilgilenmeyen sahipte mi,kediciğe yardım etmeye çalışıp bir türlü bunu beceremeyen bende mi ? 3 farklı çözüm yolu 3 olumsuz sonuç. ben neresinden tutarsam tutayım olmuyor ne yazıkki. biraz uzun oldu ama uzun lafın kısası ben hem kedim için hem onunla aynı evi paylaşan bizler için kedimi kısırlaştırdım benim için çok geç. SİZİN BUNLAR DIŞINDA BİR ÇÖZÜM YOLUNUZ VAR MI BU KONUDA SEVGİLİ KORGESTRA BARİ KISIRLAŞTIRILMAYAN DİĞER KEDİCİKLERİ KURTARALIM? bu arada eş arama ilanlarına gelince bu durum mihav.com da var ama başka forumlarda böyle bir başlık yok,bu konuda konu açanların konusu siliniyor ve ısrar eden olursa siteden uzaklaştırılıyor ama sitede herşey yolunda gidiyor. bu konuda düşünülmeli
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 12:39   #74

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Mervecim yazdiklarini okudum her konuda sana KATILIYORUM fakat korgestra arkadasin (basda yazdigin gibi) düzgün uslup kullandigina KATILMIYORUM.
Neden dersen eyer, benim profilime girip dalga gecer gibi saygisizca cümeleler yazdi kendisi.
Her seferinde silmeme ragmen bu birkac gün sürdü.

Bazi insanlar uslup ne demekdir pek bilmiyor, bilenlerle günlerce farkli konuda bile olsa tartismakdan keyif aliyorum.
Saygili efendi insanlari bu zamanda bulmak cok zor, kendi görüsünüzü yaziyorsunuz ve karsinizdaki size bir bulasiyor, hakaretler terbiyesizlikler havada ucusuyor.

Hani onun seviyesine inip cevap verseniz iciniz yanmazda, ben yapamiyorum.
Belli bir seviyede, terbiyemi bozmadan insanlari kirmamaya calisarak cevap yazmaya calisiyorum ama oda bir yere kadar, sonrasi insanlar iyice civiyor.

Korgestra arkadasa sunu söyleyeyim (son bir kez daha), benimle herhangi bir konuyu tartisabilirsin, ayri görüslerede sahip olabiliriz, dünyaya farkli bir pencereden bakiyorda olabiliriz ama bir konuyu tartisiyorsan onu o konunun acildigi baslikda yapmalisin.
Kisinin profiline girip sacma sapan cümleler kurup dalga gecmeye hakkin yok...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-14, 12:58   #75

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Benelif ben sadece ben manyakmıyım kedileri çiftleştireyim dediğin için garipsedim o kadar yoksa bir burda kardeşiz.Ben manyakmıyım demek çiftleştirenler manyak demek.Ya sen yazdığın şeyin farkında değilsin ya da sen dalga geçip bilmemezlikten geliyorsun. Espri başka dalga gemek başka.Dalga geçsem böyle yazı yazmam.Daha değişik tarzda yazarım.Birbirimize vicdansız gibi cümleleri kurmayalım diyorum o kadar.Sanki saygısız efendi olmayan serseriymişim gibi cümleler kuruyorsun.Kimin vicdan sahibini daha doğrusu kimin kalbinin daha merhametli olduğunu karşındaki karar veremez.Yalnız diyorumki burada bu siteyi hazırlayan mihavcom yöneticileri eğer eş arayanlar bölümünü hazırlıyorsa onlar da vicdansızmı diyorum size.Ayrıca diğer sitelerde o kadar eş arayanlar var.Onlar mantıksız vicdansız hadım edenlermi vicdanlı onu soruyorum.Buraya yazın evet mihavcom yöneticileri vicdansızdır eş arayanların hepsi vicdansız diye olsun bitsin.Bu kolay bir şey.Yasaklattırın bu köşeyi.Hadi ne duruyorsunuz.Ben burada hakaretimsi bir kelime ettiysem deki bana hakaret kelimen şu.Bana örnek göster.Sizin hakaretin ne olduğundan haberiniz yok galiba.Kimseye ne hakaret ettirim ne de hakaret ederim asla ve asla. Profiline bir defa yazı yazdım albimi kırdın diye Defalarca deyip abartıyorsun.Bundan sonra bu konu da bir şey yazmayacağım (hayvanları iğdiş etme konusunda tabi)Yeter artık ben o kadar deliller gösterdiğim halde dediğim dedik çaldığım düdük diyorsunuz yav. Ne yapayım siz kedinizi hadım ededurun.Kedilerin kökünü kurutma fikrini savunun bense aynen bu fikrimi savunmaya devam edeğim.Ama yazmayacağım."Neden dersen eyer" yazmışsın eyer değil eğer olacak o.Uslup değil Üslup (acele yazma)Bütün güzel günler sizin olsun.Yeter gari.

Bu konu en son " 14-01-14 " tarihinde saat 13:50 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları