Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 09-01-14, 17:10   #46

korgestra üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: çok kötü birşey oldu yardım edin arkadaşlar :(

Nokta-i süvayda bu yazım sana değil kedileri hadım edelim diyen çoğu kişiye.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-14, 17:21   #47

Nokta-i Süveyda üyesinin avatarı

Limburg,Houthalen oost
Nokta-i Süveyda Çevrimdışı

korgestra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Nokta-i süvayda bu yazım sana değil kedileri hadım edelim diyen çoğu kişiye.
Tsk ederim Korgestra açiklaman için..Simdi rahatladim cidden Basta da belirttigim gibi bende kisirlastirma olayinda çok kararsiz kaldim ve aci çektim gerçekten..Allah''in koydugu düzene ve yaradilisa aykiri o kadar çok sey yapti ki insanoglu,bazen bu yapilanlarin mecburiyetini yasiyoruz..
Umarim gerçekten yaradilan her varligin da dünya üzerinde insan kadar hak sahibi olduklari konusunda bilinçli bir düzeye ulasabiliriz...
saygilar..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-14, 17:38   #48

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Valla nokta-i süveyda (güzel bi isim)ben sanatla uğraşıyorum.benim misyonum insanlara mutluluk sunmak müziğin bile insanları rehabilite ettiğini biliyorsunuz hayvanlar da bir rehabilite edici varlıklar.onu hadım et bunu hadım et.Nasıl olsa tohumuna para saymadık hesabı.yazık ediyorlar hayvanlara.Bi sor bakiim hayvanlara "nasıl seni hadım ettim memnunmusun" diye ne diyecek "çok iyi oldu be valla bu ne yav çiftleş çiftleş nereye kadar" mı diyecekler.zaten belli bir yaşta bu içgüdüleri duruyor.yaratan böyle yaratmış.kendimiz için ne istiyorsak hayvanlariçin de istemeliyiz bence.yoksa yatır ameliyat et hadım et gitsin. yarım saatlik iş.siz yavru aldıktan sonra yavruları sahiplendirmek istiyorum deyin .belli bir yaşta mesela 2 aylıkken falan hemen talep çıkar.(biraz büyüdükten sonra alışamaz diye istemiyorlar)Senin kedi de PARS'a benziyor hani .bütün kediler karanlıkta siyahtır.sevgiler saygılar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-14, 17:44   #49

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Hiç Bir Kedi Insan Kadar Nankör Değildir (cem Kartalsuna) Beni Hayvanlar Değil Insanlar ısırdı (madonna)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-14, 18:38   #50

Limburg,Houthalen oost

Tesekkürler Korgestra,ismimi de,siyah kedimi ve tüm kedileri de çok seviyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-14, 18:41   #51

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Diye yazıp noktayı koyuyorsun yani.güzel.sevgi ve saygılar tekrar bizden tüm hayvan severlere ve size olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-14, 14:25   #52

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

korgestra tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Valla nokta-i süveyda (güzel bi isim)ben sanatla uğraşıyorum.benim misyonum insanlara mutluluk sunmak müziğin bile insanları rehabilite ettiğini biliyorsunuz hayvanlar da bir rehabilite edici varlıklar.onu hadım et bunu hadım et.Nasıl olsa tohumuna para saymadık hesabı.yazık ediyorlar hayvanlara.Bi sor bakiim hayvanlara "nasıl seni hadım ettim memnunmusun" diye ne diyecek "çok iyi oldu be valla bu ne yav çiftleş çiftleş nereye kadar" mı diyecekler.zaten belli bir yaşta bu içgüdüleri duruyor.yaratan böyle yaratmış.kendimiz için ne istiyorsak hayvanlariçin de istemeliyiz bence.yoksa yatır ameliyat et hadım et gitsin. yarım saatlik iş.siz yavru aldıktan sonra yavruları sahiplendirmek istiyorum deyin .belli bir yaşta mesela 2 aylıkken falan hemen talep çıkar.(biraz büyüdükten sonra alışamaz diye istemiyorlar)Senin kedi de PARS'a benziyor hani .bütün kediler karanlıkta siyahtır.sevgiler saygılar.
hayvanlar sizin dediğiniz gibi düşünmez ki hayvanların kısırlaştırıldıktan sonra daha uzun ve sağlıklı yaşadıkları kesin bir gerçek .allah kuran-ı kerimde belirtmiş hayvanlara acı çektirmek günah boş yere kısırlaştırmak da diye fakat şu şekilde bir ekleme de var :menfaat içinse veya insanları rahatsız edecek boyuta ulaştıysa kısırlaştırma CAİZ dir.peki diyorsunuz bırakalım çifleşsin allah aşkına sizler mi bakıyorsunuz o çiftleştiği tüm yavrulara.sahiplendirilen yavrulara 6 ay sonra bir bakın aynı evde olacaklar mı?muhtemelen hayır.sokaklara atılacaklar,piskopat insanlar,deli sürücüler,erkek kediler,köpekler ve daha fazlası...allah için şimdi siz düşünün hangisi mantıklı ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-14, 14:29   #53

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

çakıl38 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hayvanlar sizin dediğiniz gibi düşünmez ki hayvanların kısırlaştırıldıktan sonra daha uzun ve sağlıklı yaşadıkları kesin bir gerçek .allah kuran-ı kerimde belirtmiş hayvanlara acı çektirmek günah boş yere kısırlaştırmak da diye fakat şu şekilde bir ekleme de var :menfaat içinse veya insanları rahatsız edecek boyuta ulaştıysa kısırlaştırma CAİZ dir.peki diyorsunuz bırakalım çifleşsin allah aşkına sizler mi bakıyorsunuz o çiftleştiği tüm yavrulara.sahiplendirilen yavrulara 6 ay sonra bir bakın aynı evde olacaklar mı?muhtemelen hayır.sokaklara atılacaklar,piskopat insanlar,deli sürücüler,erkek kediler,köpekler ve daha fazlası...allah için şimdi siz düşünün hangisi mantıklı ?
ayriyetten içgüdüleri duruyor demişsiniz nerde duruyor ya nereye duruyor?erkek de olsa dişi de olsa kediniz veya köpeğiniz ömrünün sonuna kadar çiftleşir.asla iki duruyum artık morukladım yavru yapamayacağım demezler insanlara yanlış bilgi vermeyiniz lütfen
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 00:08   #54

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

çakıl38 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Düsünceleriniz icin sizi tebrik ediyorum.

Bu zamanda hala kisirlastirma karsiti insanlar var ve hepsi kedilerini sevdiklerini iddea ediyorlar.
Kedisini seven ona deger veren her insan kisirlastirmanin kediye eziyet degil bir hediye oldugunu bilir.

Dogurganligi yerinde kullanmak gerekir, insan olarak o kisiye sorulmali sen kac cocuk istersin?
Ozaman allahin insana verdigi dogurganligi dokuz ayda bir cocuk yaparak degerlendirsin.
Kesinlikle korunmasin.

Benim gözümde ha! bir cocuk, ha! bir kedi yada bir köpek hic fark etmiyor hepsi bir can tasiyor ve hic birinin aclik cekmesini, donmasini, aci cekerek ölmesini istemiyorum.

Evimde bir disi bir erkek kedi var "yaratan böyle yaratmis, kisirlastirmiyayim" düsüncesiyle, her 63 günde bir, 4-5 yavrumu dogurtayim, atayim basimdan, ne olursa olsun.

Bumu insanlik?

Bence degil, insanim diyorsa o kisi, o yavrulari dogurttuysa, onlar ölene kadar onlara bakmaya mecbur.
Yok aman ne olursa olsun yavrulara bana dert degil diyorsa, basini yastiga rahat koyabiliyorsa zaten, hic sözüm yok, yüz sayfa buna benzer sey yazsak yine anlamaz yine anlamaz.

Sokaklarda bu gibi insanlarin basindan attigi yavrularla dolmaya devam eder.
Onlara aciyan merhamet sahibi insanlarda, aman su yavru donmak üzere kurtarayim, aman bu hasta bunu veterinere götüreyim, aman bu cöp kutusuna girmis konserve kutusu cenesini kesmis onu tedavi ettireyim diye ugrasip durur...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 08:54   #55

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

Kısırlaştırmayı ben de istemiyordum başta. "Onun doğası değil mi, yaratılışı böyle" gibi lafların etkisinde kalmıştım.

Ama yaratılışa uygun değil diye yargılanması gereken en son şey kısırlaştırma.

Anne kediler, yavrularını belli bir yaşa kadar hayata hazırlayıp sonra onları tek başına yaşayabilecek hale getirdiğinde terk etmeye eğilimlidirler. Doğalarında bu vardır. Ama anne kedilerin hazırlıklı olmadığı bir şey var ki, o da arabalar, kendilerini üstün diye nitelendiren insanlar, tabiri caiz ise manyaklar, sokaklardaki gezentiler... Burası doğa mı Allah aşkına? İnsanın yaradılışına aykırı davranıp, daha azla yetinmeyip diktiği binalar, oteller, iki adım yürüme mesafesi için bile kullandıkları arabalar... Ve bunların hepsi şu doğaya, Dünya'nın yaratılışına zarar veriyor. Şartlar düzgün değil, insan eko sistemi bir kere bozdu mu, gerisi çorap söküğü gibi gelir. Bir halkası zarar görünce uyum sağlamak zor oluyor.

Şimdi güya üstün ırkımızın bozduğu doğa, dünya, her dönemi geldiğinde yavrulayacak bir canlı için uygun mu? Eve aldığınız bir kedinin her gün eş bulamayıp acı çekmesi bir yana, daima kaçma eğiliminde olacak. Eğer kedinizin bu "doğa" diye savunduğunuz yere, "yaratılış" gereği gitmesi, belki doğum yaparak ölecek olması, sizi hiç üzmez mi?

"Yavrular çok tatlı, aa, ne şirin şeyler..."

Çoğumuz yavruları çok şirin buluruz. Ama kızgınlığı bir süre sonra durur demişsiniz, durana kadar her dönem yavrulamasını gerektirmez çok şirin olmaları. Çünkü birçoğunun akıbeti de insanların bozduğu dünya yüzünden. Arabaların altında ezilecek, köpekler tarafından kovalanacak, erkek kediler tarafından boğazlanacak ya da doğururken ölecekler ya da şansları varsa, bir 3-4 yıl yaşayacaklar, ki annesi evinizde sıcak sıcak uyurken, yaşam şartlarına adapte olmaları da mümkün değil...
Siz sırf şirin yahut yaradılışın şartı diye yavru doğurtup, sonra bakamayıp onları böyle başıboş bırakmayı göze alabilirseniz, destan döşesem dahi bir işe yaramaz.

Saygılar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 12:14   #56

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Evet burada yazan katılımcıların yazdığı cümleler doğru.Ortak payda neymiş.Kedinin sorumluluğunu alacaksan kedi besleyeceksin.Çevremizde evinde 10 kedisi olan arkadaşlar var.Mutlu mutlu yaşıyorlar.Hiçte hadım edelim demiyorlar.Şimdi onlarmı mantıklı yoksa hadım edelim diyenlermi.Sadece egonu doyuracaksın diye evde yalnız kalmayım bir nefes olsun diye hayvan besle sonra doğasını boz.Hormonal dengesiyle oyna.İşmi bu şimdi ? Her düşüncenin alternatifi var gel bunu çürüteyim diye davranmak mantıklı değil.Ama bir kaç tane vicdansız sokaklara hayvan bırakıyor ee ben ne yapayım o zaman ben de de kedimi hadım edeyim.İyi oldu hemen yaparım.Eğer sen o hayvanı baştan "alayım ben bunu hadım edeyim" diüşüncesindeysen hiç alma.Kimsenin kimseye "hayvanını hadım et" deme hakkı yok .Varsa karşındakininde "hadım etme" deme hakkı var.Bunca veteriner bunca hayvan yemi fabrikaları senin beslediğin hayvan için varlar.SENİN ŞU ANDA SEVDİĞİ KEDİNİN ANNESİ BABASI HADIM EDİLSEYDİ SEN ŞİMDİ O KEDİYİ SEVEMEYECEKTİN: unutma.Elif hanım ne güzel söylemiş ölene kadar hayvana sadık olacaksın sadıklığı sadece hayvandan beklemeyeceksin.Bu pirinç çok su kaldırır çook.Dedik ya herkes kendinden sorumlu.Hadi sitelerde kedisine eş arayanlar bölümünü kapatmak için bir kampanya başlatın bakalım ne olacak.Ya da kangal köpeklerini hadım edelim üretmeyelim , ankara ya da van kedilerinin hepsini hadım edelim diye kampanya başlatın bakalım ne olacak.Benim kedo yavruladığı zaman talipleri çıkıyor.Herneyse bütün kedi sahiplerine sevgiler.

Bu konu en son " 11-01-14 " tarihinde saat 12:23 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 12:22   #57

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Elif hanım çok güzel söylemiş.BAKAMAYIP BAŞI BOŞ BIRACAKSAN besleme .Bu kadar basit.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 12:32   #58

İstanbul (Avrupa Yakası)
korgestra Çevrimdışı

Mesela şöyle bir şey yapın .Mihavcom sitesine yazın yazalım "bu ne vicdansızlık insanlık mı bu yav. Şu eş arayanlar bölümünü kaldırın.Bütün kedileri kısırlaştırın "sokaklarda o kadar başıboş hayvan varkene siz burada hayvanları çiftleştirmek için aracı oluyorsunuz" falan gibilerinden.Hadi bakalım hadım edelim diyenler çoksa. ben de kedimi hadım edeceğim.(allah korusun)

Bu konu en son " 11-01-14 " tarihinde saat 12:50 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 12:53   #59

Limburg,Houthalen oost

Kisirlastirma konusunda konu açildiginda bu konuher zaman uzayip gitmistir takip ettigim kadariyla,bu isleme karsi olan ve olmayan arkadaslarimizin hepsinin hakli olduklarina inaniyorum..Keske yasadigimiz dünya çok daha tekin bir yer olsaydi da hayvanlar hiç kisirlastirilmasaydi.Fotografçilikla ilgili bir arastirma yaparken bir fotografçinin uzun bir zaman bir adada kalip kedilerin fotograflarini çektigini görmüstüm bir sayfada.Adada insanlarla beraber yasayan çok sayida kedi vardi ve insanlar kedilerle uyum içerisinde,adayi beraber kullanarak yasiyorlar..Gözünüzûn gördügü her yerde kediler var..Insanlar kedilere hiç bir sekilde müdahale etmiyorlar ve tam tersine onlarin yasama alanlarina çok saygililar..
Dünyanin çogunlugunda ne insanlar ne de sokaklar hayvanlar için tekin degil maalesef.Keske hersey kendi dogal ortaminda kalabilse
ben ilk dogumundan sonra kizimi kisirlastirdim,büyük arastirmalar neticesinde.Yavrular daha dünyaya gelmeden sahiplerini buldum fakat bu hiç kolay olmadi.Hala yavrularin gelisimini takip ediyorum.Sahipleri bir sorun oldugunda ilk olarak beni ariyorlar ve gerekirse sorun olan yavruyu gidip sahibinden ben alip veterinere götürüyorum.Eger kisirlastirmasaydim kizim su an yine hamile kalacakti ve ben biliyorum ki yeni yavrulari sahiplendiremeyecektim.Cünkü barinaklarda ve sokaklarda çok fazla kedicik var.Türkiye de genelde barinaklarda köpekler oluyor ama Belçika'da barinaklardaki kediler de azimsanmayacak sayida.
Kizim Karamelin bes yavrusundan 4 tanesini sahiplendirdim ve birini annesinin yaninda biraktim.Hal böyle iken daha 3-4 gün önce sokakta kalmis,bitkin ve sahipsiz bir baska yavrucagi evime aldim ve sartlarim çok elvermese de onuda sahiplendim çünkü kimse sahiplenmek istemedi ve barinaga göndermek istemedim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-14, 13:01   #60

Limburg,Houthalen oost

Kizimi kisirlastirma islemi benim için hiç kolay olmadi..Özellikle kediler gerçekten duygusal varliklar ve benim kizim kisirlastirma isleminden sonra çok degisti.Daha içine kapanik,asosyal ve mutsuz bir kedicik oldu Kesinlikle kendisine dokunmamizi istemiyor ve çok rahatsiz oluyor. Bense her seferinde yanina gidip ondan özür diliyorum..gerçekten o sorumlulugu alabilecekseniz ve tüm yavrulari iyi yerlere yuvalandiracaksaniz,bu konuda samimi iseniz kedinizi dogal halinde birakin,ama bunu yapamayacaksaniz ki gerçekten kolay birsey degil o zaman geriye baska bir seçenek kalmiyor..Kedileri seviyorsaniz bazen ortaminiz uygun olmasa da bir cani kurtarip disaridan daha iyi bir imkan vereyim diyerek sahiplenebiliyorsunuz..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları