Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Kediler

Cevap Yaz
Eski 03-08-14, 11:30   #31

gülhanım Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 8
Varsayılan Cvp: Bilgilendirilmeye ihtiyacım var.. (Kedi göz hastalığı)

evet vet.ler biraz insaflı olsa bu ülkede hasta hayvan kalmaz,hem çok yoğun olurlar,herkes hayvanını rahatça tedavi ettirir.çoğu ilaç türkiyede de üretiliyor.muayene desen çoğu sadece gözle muayene ediyor,tahlil v.s yapmadan ilaç yazıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 11:57   #32

Pıtırsonic Çevrimdışı

bu konuda benim eleştirim özellere değil devlete olur.. eğer devlet kendi eliyle fakülte benzeri tam donanımlı hayvan hastanesi sayısını arttırmazsa para sıkıntısından tedavi olamayan çok sokak hayvanı olur ki bu hayvanların tedavileri aslında devletin sorumluluğunda. insanlar kendi kedilerini isterlerse özele götürsünler ama sokak hayvanları için kâr amacı güdülmeyen donanımlı hastaneler lazım. ben aynı şehirde bulunan fakülteye 1 buçuk saatte ulaşabiliyorum, şehir dışına gider gibi.. bu tür yerlerin sıklaştırılması lazım. özel hekimler kliniği döndürüyor, ücretsiz baksalar istismara çok açık olurlar ve önünü alamazlar. bu yüzden kliniği kapatmak zorunda kalan veterinerler var. devamlı kontrole gelmelisin deyip yine muayene ücreti alanlar, başka yerlerden bulunabilecek ilaçlardan kara geçenler, gerek olmayan testleri gerekiyormuş gibi gösterip bunlardan para alanlar vb.. dışında işini layığıyla yapıp sokak hayvanları için de elinden geldiği indirimi yapanlara şahsen eleştirim olmaz. bir yemek firmasına gidip "durumu olmayanlara bedava verse aç adam kalmazdı" demek gibi, her gelen durumum yok der ve batarsınız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 12:16   #33

mighty Çevrimdışı

Tabikide bedava yapsinlar demiyorum ama bunun bir orta yolu olmali 200 tl gibi bir rakam degilde 50_60 gibi maximum bir rakam koysa mesela ben istanbulda yasasam siz iyi dediniz ve dedigim.rakamlarda olsa biseyi yokken bile muayeneye gotururum kedimi...anlattiginiz gibi soyguncu bir veterinere 10 yil.once 250 tl verdigimi biliyorum kalmasi gerekiyo dedi kalma parasi haric o ucreti verdim ve elim bos kedim ayni sekilde yaralarla bogustu durdu...eski durumum olmadigi icin suan ben o 200 tl yi karsilayamam demiyorum karsilarim ama borcla harcla ...devletin yapabilcegi en guzel setin karneli hayvanlarimizin bizim sigortamizdan yararlanmasi olur diye dusunuyorum..bu sekilde en azindan kendi canlarimiza cok rahat bakariz ve bize ordan kalan paraylads sokaktaki canlara yardimi dahada cok edebiliriz..bedava diye birsey soylemedim yazimi okursaniz orta yolu olmali bu isin ozelsede civkini cikartmamali tek veterinerler icin konusmuyorum drlar icinde ayni sey gecerli bir cana mudahele etme yetkine sahip olmak onlarin uzerinden en lux seylere sahip olmak anlamina gelmemeli emeginin hakkini alsin fal baktirip agirlik atmaktan bahsetmiyorum 200 degil 50 olsun daha cok insan faydalansin bu zor olmasa gerek ama ben simdi dusunurum oyle bisey yasasam dicemki kalkip antalyadan gitcem bu adamin muayene ucreti bile 200 se ooo gerisi ne olmazki?bu insanlarin bir dernegi bir kurulu yokmu bir standart fiyat tarifesidemi yok? bu fiyat resmen insanin cebini soguslemek bunun baska aciklamasi yok hernekadar super bir veteriner olsada
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 12:27   #34

Pıtırsonic Çevrimdışı

"ameliyat edip tek kurus para almayan cerrahlarda var bu ulkede" deyince ücretsiz olarak algılamışım, kusura bakmayın. sonraki cümleye dikkat etmemişim. tarifeleri taban fiyat bazında var bildiğim kadarıyla, tavan fiyat olarak belirlenmiyor diye biliyorum. ben söğüşlemek olarak bakmıyorum, çünkü muayene ücretine ultrason dahil ve tekrar götürdüğünüzde 5 kuruş çıkmıyor cebinizden. tek ücret ödüyorsunuz yani.. başka hekimler de 50 tl muayene ücreti diyor, ilaçtan kara geçiyor, yapılan testlerin parasını alıyor, üzerine kontrollerden de kazanıyorlar.. kediyi ilk götürdüğüm hekim muayene ücreti almayacağını söyledi, verdiği yanlış! damlayla ilaçlara muayeneden fazla para verdim. diğer yerlerdeki muayene ve ultrason ücretleriyle kıyasladığımda bu yüzden çok daha uyguna geliyor, konuyu açan kişi de şimdiden 200 tl ödemiş ve bir o kadar daha ödeyecek gibi görünüyor mesela. bu yüzden en azından gözü çok kötü olan durumlar için kesinlikle önerebileceğim bir yer, göz hastalıkları konusunda hekim arayanların akıllarında bulunsun..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 13:07   #35

gülhanım Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 8

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bu konuda benim eleştirim özellere değil devlete olur.. eğer devlet kendi eliyle fakülte benzeri tam donanımlı hayvan hastanesi sayısını arttırmazsa para sıkıntısından tedavi olamayan çok sokak hayvanı olur ki bu hayvanların tedavileri aslında devletin sorumluluğunda. insanlar kendi kedilerini isterlerse özele götürsünler ama sokak hayvanları için kâr amacı güdülmeyen donanımlı hastaneler lazım. ben aynı şehirde bulunan fakülteye 1 buçuk saatte ulaşabiliyorum, şehir dışına gider gibi.. bu tür yerlerin sıklaştırılması lazım. özel hekimler kliniği döndürüyor, ücretsiz baksalar istismara çok açık olurlar ve önünü alamazlar. bu yüzden kliniği kapatmak zorunda kalan veterinerler var. devamlı kontrole gelmelisin deyip yine muayene ücreti alanlar, başka yerlerden bulunabilecek ilaçlardan kara geçenler, gerek olmayan testleri gerekiyormuş gibi gösterip bunlardan para alanlar vb.. dışında işini layığıyla yapıp sokak hayvanları için de elinden geldiği indirimi yapanlara şahsen eleştirim olmaz. bir yemek firmasına gidip "durumu olmayanlara bedava verse aç adam kalmazdı" demek gibi, her gelen durumum yok der ve batarsınız.
çok haklısınız,devletin hayvanlara sahip çıkması lazım.kimseden ücretsiz hayvanlara bakmasını isteyemeyizama en azından biraz insaflı olsalar;örneğin benim sürekli gittiğim veteriner bana işime yaramayacak ilaçlar satmak yerine_benim elimden bir şey gelmez deyip fakülteye yönlendirse ,deneme yanılma yöntemiyle hem bizi hem hayvanı yıpratmasalar.tek istediğim bu.hani bizim gavur dediklerimizde özel hayvan polisleri var ,tabi devletlerinin sayesinde ,polis gidiyor iyi bakamıyorsun diye sahibinin elinden hayvanını alıp tedavi ediyor,sahiplendiriyor.biz bu aşamaya ne zaman gelicez..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 13:19   #36

mighty Çevrimdışı

Anlatmak istedigim.gonulden yapiyor olmasaydi sonucta muayene parasini veriyorsunuz
Onerdiginiz veteriner tabikide bizim aklimizda artik bunu bir yere not ettik.bunun icin tesekkur ediyorum
Isin ozu guvenilir isinin ehli ve sadece yaptiginin emegini alan ucuk rakamlar talep etmeyen insanlara daha cok ihtiyacimiz var..bahsettigim kedim icin yillar once gezmedigim gitmedigim veteriner kalmamisti cok ciddi rakamlarda odedim sadece biraz el insaf diyorum...ben suanki veterinerimizi sukurler olsunki 2. Denememde buldum denemek diyorum cunku hepimizin kaderi bu..gidiyoruz bakiyoruz her acidan her gidiste bir bedel oduyoruz..umarim dicem ama pek ummuyorum insallah devlet el atar bu konular cozulmesi cok kolay konular cunku ondan dolayi insanin zoruna gidiyor insallah arkadasimizda kediside bu sureci zorlanmadan atlatir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 13:42   #37

Pıtırsonic Çevrimdışı

gülhanım tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok haklısınız,devletin hayvanlara sahip çıkması lazım.kimseden ücretsiz hayvanlara bakmasını isteyemeyizama en azından biraz insaflı olsalar;örneğin benim sürekli gittiğim veteriner bana işime yaramayacak ilaçlar satmak yerine_benim elimden bir şey gelmez deyip fakülteye yönlendirse ,deneme yanılma yöntemiyle hem bizi hem hayvanı yıpratmasalar.tek istediğim bu.hani bizim gavur dediklerimizde özel hayvan polisleri var ,tabi devletlerinin sayesinde ,polis gidiyor iyi bakamıyorsun diye sahibinin elinden hayvanını alıp tedavi ediyor,sahiplendiriyor.biz bu aşamaya ne zaman gelicez..
keşke o günleri görsek, çok doğru.. işte benim bahsettiğim ilk hekim de keşke bana direkt burayı önerseymiş. iyi ki Mırni önermiş, minnettarım. aynı şekilde zaman zaman danıştığım bir hekimi de aradım, orası da Türkiye'de göz konusunda tek ismin orası olduğunu ve kendisinin göz arkasına bakamadığı için sağlıklı bilgi veremeyeceğini söylemesi üzerine götürdüm. yapamayacakları şeylere yaparız deyip para almasınlar ya da aynı şekilde fakültelerde daha uygun fiyatlı olan testler için de yönlendirme yapabilirler. zaten ev hayvanlarına baksınlar ve istedikleri ücreti alsınlar, ona bir şey demiyorum. onlar da kazanacaklar sonuçta ama en azından sokak hayvanları için daha duyarlı olmaları gerek. burası mesela ameliyatlarda dahi sokak hayvanlarına %50 indirim yapıyor. ultrasonu 100'ün altında çeken özel klinik bulmanız çok zorken isterseniz 10 kere gidin tüm kontroller ve ultrasondan aldığı para bu. bu yüzden ben bunu sömürmek olarak görmüyorum ya da yaptıkları yardımları bilmeden bu kadar sert eleştiremiyorum. yapılan yorumlara saygı duymakla birlikte sırf umutsuz olduğumuz rahatsızlıkta bize umut verdiği için bile bu göz hastanesi hakkında olumsuz tek bir laf edemem, edersem hakkaniyetli davranmamış olurum. iyi ki biri bu konuda uzmanlaşmış da kör hayvanlara görece uygun fiyatlara umut ışığı doğuruyor diyebilirim anca.. umarım Pirelli'den de en kısa zamanda iyi haberleri duyarız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 14:53   #38

Mırni Çevrimdışı

omar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Pirelli'nin kedisine çok geçmiş olsun. Umarım kedisi çabucak sağlığına kavuşur.

Pıtırsonic ve Mırni'ye ise doktor tavsiyesi için teşekkürler. Hemen bir yere kaydettim, umarım gerekli olmaz ama gerekli olduğunda nereye gideceğimizi bilelim. Ben sokaktaki gözü rahatsız olan kedilere eczaneden G ile başlayan bir damla alıyorum çok iyi geliyor bu arada. Eczaneden temin edilebiliyor göz damlası.
Genta muhtemelen o damla hocam çok ılerlememışse gözdeki sorun on numara çözumdur kendıleri bende sureklı ondan kullanırım dışardakı dostlara
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 15:31   #39

Pirelli üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Pirelli Çevrimdışı

Geçmiş olsun dilekleri için çok teşekkürler.. Üsküdardaki veteriner konusunda aile ambargosu yedim..
Vetgöz ile az önce görüştüm gayet ilgili bir bayan çıktı telefona (sabit hat ile konuştum pazarları açıklar bu durumda).
bana göz hastalığının adını ve kediye uygulanan aşıları sordu hatta veterinere gidip beni ararsanız onlarla görüşebilirim bile dedi. ilk 3 aşı yapıldığını ve hastalığın adının üveit olduğunu söyledim. bayan bana üveitin göz arkasında deil gözün içinde olduğunu söyledi ve kendilerinin tedaviyi damla ile yaptığını, göz çok ileri durumda ise iğne ile tedavi ettiklerini söyledi. siz bi arayıp iğne adlarını ve hastalığın adını yeniden teyit edin dedi. Şu anki veterineri arayıp yapılan iğne adlarını aldım. hastalığın adı da doğru. gözün içinde diye biliyorum ben dediğimde arkasında da olabiliyor dedi. yapılan iğneler ise; torfil (böyle bi ilaç duymadım dedi vetgözde ki bayan belkide ben yanlış aldım telefondan ilaç adını), lafix (göz arkasında ise doğru ilaç dendi ), 3. iğnesi ise vitamin kombinasyonuymuş (vetgözdeki bayan vitamin verilmesi iyi olmuş dedi).

tabi ki görmeden kesin bir şey diyemiyorlar tedavi hakkında.. kedinin göz şuan inik normal bakıyor.. ancak sağ göz üstünde gene akıntımsı tüy parçası gibi bişey var..

umarım kedim iyileşir ve şu 2 gün iğneler konusunda sağlam indirimler yaptırabilirim çünkü tedaviyi kyk kredimden üstleniyorum.. ailem hem para çıkmıyor hemde ben almak istemiyorum. sonuçta para basmıyorlar eğitimime birsürü para giderken birde kedi çıkardım başlarına..

Not: vetgöz tedavi bitiminde olumlu sonuç alamazsanız getirin dedi.

Bu konu en son " 03-08-14 " tarihinde saat 15:37 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 16:04   #40

Pıtırsonic Çevrimdışı

en azından tedavinin doğruluğunu teyit ettirmiş olmanıza sevindim. umarım hem kediniz hem de sizin için durum eziyetli hale gelmeden hemen düzelir, bir an önce kediniz sağlığına kavuşur..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-14, 18:02   #41

Pirelli üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
Pirelli Çevrimdışı

şimdi veterinerden dönüyoruz pisimle (öncekine gittik).
kutuyu görür görmez miyavlamaya başladı. hayvancağızı iyi ki minibüsle götürmeye kalkmadık taksiyle götürdük.. hatta ve hatta iyi ki üsküdara götürmeye çalışmamışım kediciği. inanın 10dklık yolda zor zaptettim. ağlar gibi miyavlıyor kutuda durmuyordu. veterinerden içeri girdiğimizde ise hiç tutamaz oldum kediyi. seve seve zar zor mayıştırdık. ordaki teyzelerde sevince sakinleşti biraz.

Kediciğin gözüne baktı, bizde dünkü halinden bahsettik o arada. iğnenin kedinin gözüne iyi geldiğini kalan 6 iğneye gerek olmadığını söyledi [her gün 3 tane yapmak üzere 3 gün boyuncaydı. 1. günü yaptırmıştık sadece (40*3 120lira sırf iğneler tutmuştu)].

Ayrıca kediciğin annesiz olduğu için ilk 3 ay anne sütü içemediğinden bağışıklık sisteminin zayıf düştüğünü (tepki almamak için belirtme gereği duydum annesi kayıp sokakta ölmesin diye sahiplenmiştim.) bu sebeple kedi büyüyünceye kadar bu tarz riskli hastalıklara yakalanabilecek zayıflıkta olduğunu belirtti.

kediyi eve büyümesi için almıştım ilk zamanlar sonra geri salacaktım. bu sebeple sokağı unutmasın diye bahçeye çıkarıyordum. bahçe gezmeleri diğer kedilerden mikrop kapıyor diye yasaklandı (ama yaklaştırtmıyordum ki yanına diğer kedileri )

para konusuna gelirsek veteriner ile telefonda görüştüğüm zaman ücretlerin fazla geldiğini söylemiştim. annemde orada konuştu. sokak kedisi indirim yapmanız gerekmez mi dedi. veteriner de normalde yapıyoruz dedi. (dünkü adam ben çalışanım indirim yapamam demişti). bu gün başhekim (kliniğin sahibi) muayene etti ve ücret almadı önümüzdeki kontrollerde de gerek yok dedi (gerçi ilaç yazdı iğne olmadı kedi. umarım ilerde sözünü unutmaz).

ilaç olarak Siprogut göz damlası ve zitromax şurup verdi.

tabi gene tutarsızlıklar var. dünkü gececi eleman arka göze damla ile müdahale edemeyiz derken başhekimlerinin damla vermesi nasıl bir çelişki (vetgöz'de damla ile müdahale ediyoruz demişti). ama dünkü eleman böyle böyle demişti dediğimizde ise oldu bittiye getirip kendi farklı şeyler demeye başlıyordu (bizi cahil hissettirerek konuşuyordu. ilk kedinizmi vs deyip kendi bildiğini anlatıyordu ._.). neyse kazığı kendim çağırıyorum gibi hissettim çelişkiyi adama anlatmaya çalışırken sonra boşverdik zaten.. evde annemle kendimizi yiyip dururuz artık..

Bu konu en son " 03-08-14 " tarihinde saat 18:11 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları